IJmuider Harmonie gaf een daverend jubileumconcert Brand in Tuindershofje GROEN Co Pastoor A. Leenders overleden Acht jubilarissen bij IJsvries lezamenlijke receptie Philip Moms •1 Veel enthousiasme in Schouwburg Onbekende fietser veroorzaakt ongeval IN DE VISHAJL IJmuidense kampioenen op vogelshow „Bij m'n donkerbruine maxi zou ik zo'n gouden ketting willen hebben. Vind je dat overdreven?" Vond hij niet. Kleren kosten ook geld. Bij de juwelier een prachtige choker gekocht. Kan overal bij. Kostte f235.-. Echt goud natuurlijk. Fusie „Nederland" en „Pehoda" 25-175 m Wm VRIJDAG 20 NOVEMBER 1970 11 Nota over wie en wat in plan Heemskerk Gentrum Centrale Verwarming IDEAL-STANDARD Gasketels WEEKABONNEMENTEN De juweliers van Nederland. de luxe van internationale goede smaak m kï -ij.' De IJmuider Harmonie heeft de vie ring van het vijfentwintig jarig bestaan gisteravond in de Stadsschouwburg veel luister bijgezet met een geslaagd jubi leumconcert. De belangstelling was niet overmatig, maar dat zal vanavond wel anders worden, want dan is de zaal ge heel uitverkocht. Dan zal de harmonie ook wel wat minder moeite hebben met akoestische problemen, want gisteravond moest men zich enigermate aanpassen aan de problemen van een slechts ge deeltelijk gevulde zaal. Dat dit voortref felijk lukte pleit voor het ensemble, dat een van de beste concerten gaf, die we in jaren van de IJmuider Harmonie hebben gehoord. In de ouverture Egmont van Van Beet hoven kon men sinds het laatste optre den (bij het concert van het Christelijk Mannenkoor) al veel vooruitgang bespeu ren. De melodische lijnen kwamen er voortreffelijk uit en dirigent Groot bleek al veel meer nuancering te hebben ver- (Va een onzer verslaggevers) CASTRICUM. De politie tracht de Identiteit te achterhalen van een fietser, die donderdagmiddag omstreeks vier uur op de Van Oldebarneveldweg een ver- keersongeval heeft veroorzaakt. Zowel de wielrijder als eventuele getuigen kunnen zich melden aan het politiebureau aan de Burgemeester Boreelstraat of telefonisch onder nummer 02518-50555. Een inwoonster van Castricum moest sis bestuurster van een grote personen- auto plotseling krachtig remmen voor de fietser, die onverhoeds de rijbaan over stak. Door het krachtige remmen raakte de auto in een slip en botste tegen een links van de weg staande boom. de auto werd zwaar beschadigd. (Van onze medewerkers) IJMUIDEN. In IJmuiden werden don derdag de volgende besommingen ge maakt: KW 170 54.700, 29 5.020, 124 6.240, 125 3.140, 130 6.880, 191 3.160, 214 3.640, 98 2.550, 178 1.580, 185 2.820, IJM 1T 5.920, HA 50 980, UK 1 3.990, VD 25 2.060 WR 2 630, YE 25 1.450, IJM 3 1.280, HD en 28 4.760, 64 en 211 8.030, UK 17 en 249 940, 47 en 147 400, 15 en 197 5.600, VD 6 en 115 965, 9 en 19 1.080, 15 en 89 540, 24 en 52 390. Vrijdagmorgen werden door 16 vaartui gen in IJmuiden aangevoerd: 3554 kisten en 1088 kleine kisten vis, 4500 kilogram tong en 555 stijve kabeljauwen Bij de aan voer waren: 1615 kisten en 1000 kleine kis ten schelvis, 30 kisten wijting, 300 kisten gul en kabeljauw, 975 kisten koolvis, 70 kisten haai, 500 kisten schol 25 kisten tar bot, 70 kisten varia. Prijzen, per kilogram, in guldens: heil- I bot 7.53, tarbot 9.46-8.79, grote tong 8.56- 7.83, grootmiddel tong 9.62-8.72, kleinmid- del tong 10.64-9.94, tong I 11.39-1074, tong II 10.49-10.06. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 174- 144, middel kabeljauw 154-126, grote zwar te koolvis 128-120, middel zwarte koolvis 90-57, grote witte koolvis 162, grote leng 106, middel heek 590. Per tien stuks: grote kabeljauw 156-130, middel kabeljauw 120-86. Per 50 kilogram: grote schelvis 72, mid del schelvis 70, kleinmiddel schelvis 64, schelvis I 70-20, gul I 70-53, gul II 62-45, gul III 36-24, grote schol 90-72, schol I 94-83, schol II 82-70, schol III 65-54, schar 75-68, wijting 42-36, haai 44-28, poon 42, leng I 39, koolvis I zwart 35-25, zwarte koolvis II 27-21, witte koolvis I 52, heek I 188, heek II 164, tarbot 410-204, griet 261- 143, schartong 68-47, haring 34. Scheveningen. De aanvoer in Schevenin- gen bestond vrijdagmorgen uit: 5 kisten wijting, 220 kisten gul en 20 kisten schar. wezenlijkt. De klarinet-, hobo- en fluitso- listen bliezen hun partijen uitermate be kwaam en bijzonder mooi klonken de trombones in de passages voor de da lende kwart, die in sommige verklaringen voor deze ouverture als het moment van de onthoofding van Egmont wordt aan gewezen. Soms was de klankverhouding niet helemaal gelukkig, maar de akoes tiek speelde hierbij een belangrijke rol. Uitstekend klonk het orkest ook in de Hollandse rhapsodie van Hugo de Groot, waarin de vele contrapunctische proble men goed werden overwonnen. De klari netten gaven de concurrerende melo dieën uitstekend partij, altijd moeilijk bij zo'n uitgebreide groep. Met veel plezier voerde de harmonie de Jamaican Folk Suite van Walters uit. Versterkt met enkele bongo-virtuozen be reikte het ensemble prachtige momen ten. Dat gold ook voor „Rhytm Parade" van John Darling en „Brazil" van Ba- rosso. Het ensemble kan uitbundiger swingen, maar dat zal vanavond onder betere omstandigheden ongetwijfeld ge beuren. Nadat „Bill Baley" weer een ideale uitsmijter was gebleken eiste de jeugd het podium op. Jeugdtamboer- en trompettenkorps en jeugdorkest wissel den elkaar af in een programma, dat ge legenheid bood alle mogelijkheden te De jubilerende IJmuider Harmonie verzorgde na de pauze ook de inzet van de fleurige show. tonen. Het orkest speelde vooral attrac tief in een nummer met Tirools ka rakter, tamboer- en trompettenkorps toonden doorlopend hoe intensief er wordt gestudeerd. Na de pauze was er een jubileumshow, die het patroon volgde van vorige ma len: de leden van de IJmuider Harmonie op het acteerpad, en enkele amateur-en sembles en solisten. We willen hier niet te veel van verklappen, omdat het pro gramma veel verrassingen bevatte, die voor vanavond verrassingen moeten blij ven. We willen wel vaststellen dat naast de Italiaanse solozanger, het christelijk jeugdorkest IJmuiden-West, „Manuela Grille Toba", de „Eerste Haagse Majo- retten Vereniging", en de folksonggroup „The Flinn's" één man een uitermate belangrijke rol speelde. Wij bedoelen S. P. van Warmerdam, die tekenfe voor décor en belichting. Hoe voortreffelijk hij zich van deze taak heeft geweten bleek vooral in de finale waarin de IJmui der Harmonie zich nog eens presenteerde aan een wild enthousiaste zaal. Dat IJmuiden trots mag zijn op zijn IJmui der Harmonie is op dit jubileumconcert weer ondubbelzinnig komen vast te staan. KEES MAAS. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. Donderdagmiddag om half drie wend een brandje ontdekt ach ter de keuken van een perceel aan het Tuinershofje, bewoond door een 63-jarige weduwe. Zij sliep boven en werd gewekt door de brandlucht. In een halletje ach ter de keuken lagen op een wasmachi ne wat strijkgoed en lectuur. Daar bo ven stond een raampje open en waar schijnlijk is er een brandende lucifer door dit raampje gegooid. Bij de was machine werden afgebrande lucifersge vonden. Buren blusten het vuur, dat de kozijnen al had aangetast. De schade wordt door verzekering gedekt. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. In afwachting van het middenstandsrapport over het be stemmingsplan Heemskerk Centrum zal de door de gemeente een nota worden opgesteld van de winkelbehoeften en het branchepatroon in het bestemmingsplan. B. en W. zeggen toe dat, zodat het plan aan de orde komt, er een hearing ge houden zal worden. Komen hieruit alter natieve ideeën naar voren, dan zullen deze stedebouwkundig en technisch aan de uitvoerbaarheid worden getoetst. (Van onze correspondent) HOOFDDORP Onder grote belang stelling heeft burgemeester mr. F. Th. Dyckmeester donderdagavond de achtste nationale vogelshow van de vereniging Avi Tropica, welke tot en met zondag wordt gehouden in gebouw De Inktpot aan de Prins Bemhardstraat in Hoofddorp ge opend. Op deze expositie zijn verschillende soor ten tropische vogels, kanaries en parkieten te bewonderen. Mr. Dijckmeester, erevoor zitter van de vereniging, noemde het kwe ken van vogeltjes een nuttige liefhebberij. „Nu het broedseizoen, ongetwijfeld de mooiste en boeiendste tijd, achter de rug is, is thans dan het ogenblik aangebroken dat u gaat kampen om de hoogste eer". Haarlemmermeers burgemeester reikte vervolgens de prijzen uit aan drie kam pioenen: H. Korf uit IJmuiden (tropische vogels), mej. W. van Uden uit Amsterdam (kampioen jeugdlid en kanaries) en W. Vunderink uit IJmuiden (parkieten). Bovendien had Avi Tropica aan haar tentoonstelling een onderlinge wedstrijd verbonden. Hierin kwamen de Hoofddor pers J. Boekman (kanaries), W. Heysteeg (tropische vogels) en P. van Leemput (par kieten) het best voor de dag. Voorzitter A. J. F. Lammerse maakte tenslotte bekend dat de vereniging in 1971 de districtskam pioenschappen van Noord-Holland zal or ganiseren. ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) DRIEHUIS. Op de dag van zijn 65- ste verjaardag is in Driehuis overleden pastoor A. Leenders, die vanaf 1964 in de Engelmundusparochie werkzaam is, doch het de laatste jaren zeer kalm aan moest doen in verband met zijn gezondheid. Geen eenvoudige opgave voor deze ziels- herder wiens belangstelling voor al het geen zich in zijn parochie afspeelde steeds bijzonder intens is geweest. Met name de jeugd genoot zijn grote interesse. Zijn gehele hart ging dan ook uit naar de jeugdzielzorg in het bisdom, waarvoor hij vrijgesteld was. Vrijdagavond half acht zullen de pa rochianen tijdens de Eucharistieviering afscheid kunnen nemen van hun overle den pastoor. De plechtige Uitvaartmis is bepaald op zaterdagmorgen elf uur, met in aansluiting daarop de teraardebestel ling op de begraafplaats „Duinhof." ADVERTENTIE dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIS raiMoeoiMOOBoooannnBBaeonoiioarinmnnnnosnnncnni (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN Tijdens een receptie In ,,Roaly" zjjn donderdagmiddag acht jubi- jarissen van IJsvries N.V. gehuldigd. Veer tig jaren in dienst waren de heren J. Vervelde, B- Vosse en L. Tromp, allen van de machinekamer en sinds 1945, dus nu vijfentwintig jaren, de heren J. Koopman, G. Duin, B. Thiele, F. Pennock en M. Faase De heer D. J. Gouda vond een derge lijke lijst van jubilarissen indrukwekkend. Hij herinnerde degenen die veertig jaren in dienst zijn aan de crissistijd die zij mee maakten. Degenen die na de oorlog in dienst traden waren betrokken bij de eerste opbouw van alles wat in de oorlogs jaren verloren was gegaan. Allen maakten de laatste jaren de grote reorganisatie mee en de opname in het Goudvries-verband, noodzakelijk omdat alleen een groot en krachtig geheel kan sen bood om zich technisch zodanig aan te passen dat een economische en effi ciënte bedrijfsvoering mogelijk zou zijn. De nieuwbouw eiste veel inspanning en zorg. Tijd voor het vieren van jubilea was er deze zomer eigenlijk niet geweest. Van daar dat men voor het eerst tot een geza menlijke viering was overgegaan- „Wij vormen met elkaar een eigen groep rond de haven; een eigen wereldje ook", aldus de heer Gouda, die verder, sprekend over de visserij in het algemeen, betreur de, dat de laatste tijd de indruk wordt ge vestigd alsof dit een teruglopende zaak is. De heer Gouda sprak als zijn stellige over tuiging uit, dat er geen reden is voor der gelijke pessimistische geluiden. De vrije zaterdag in IJmuiden is volgens de heer Gouda wel van grote Invloed ge weest, want een groot gedeelte van de vloot week uit naar Scheveningen en Den Helder. Daarom liep het volume in IJmui den terug, waardoor de gedachte zou zijn ontstaan, dat het met de visserij niet zo best ging. Volgens de heer Gouda is dat landelijk gezien niet waar en plaatselijk ook niet. Wat IJmuiden betreft sprak de heer Gouda over een zich duidelijk mani festerend keerpunt. Dat er bedrijven ver dwenen zijn weet hij aan heel andere oor zaken. De heer Gouda verheelde niet, dat er bij de samenvoeging van de verschillende in Goudvries verenigde bedrijven mogelijk fouten zijn gemaakt. „Bij IJsvries zat u goed. Om in rederstermen te spreken, met Goudvries werd u op een miljoenenschip gezet. Dat hield een mooie taak in en u Van links naar rechts de jubilarissen J. Koopman, G. Duin, B. Thiele, J. Vervelde, B. Vosse, L. Tromp, F. Pennock en M. Faase. kreeg ook een stuk vertrouwen. Ik heb de hoop, dat u nu achteraf toch zult zeg gen, dat het zo goed is geweest." Als wen* sprak de heer Gouda uit: „Hou het goed, met elkaar en onder elkaar." In dit ver band sprak de heer Gouda ook even over de personeelsvereniging, die vroeger bij IJsvries floreerde. „Wie richt er nu een nieuwe personeelsvereniging op? Als di rectie zouden wij dat zeer waarderen", al dus zijn suggestie. Namens het personeel sprak de heer C- M. Smit, die de acht jubilarissen een octet noemde dat bijdraagt aan een onvoltooide koude rhapsodie. Hij memoreerde, even als de heer Gouda, dat het ijs vlak na de oorlog nog in manden en zakken werd af geleverd. Het handwerk werd pas veel later gemechaniseerd. Namens allen die met de jubilarissen samen werken bood de heer Smit de acht heren elk een tafel aansteker aan. Alle gezinen van de jubi- larisen waren ook aanwezig en op de tafel* die voor hen waren gereserveerd, prijkten fraaie bloemstukken, eveneens aangebo den door het gezamenlijk personeel. ENSCHEDE. De inkoopcombinatie Nederland N.V. en de inkoopvereniging Pehoda (herenkleding en mode) willen een volledige fusie aangaan. Het wordt de grootste concentratie op dit gebied in ons land. De twee hebben tezamen een markt aandeel van bijna 15 percent, via 320 speciaalzaken met een gezamenlijke ver koopomzet van 200 miljoen gulden. ADVERTENTIE

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 11