Dagaantekeningen bij akkoord van Linggadjati SCHERMERHORN IN 1946-1947 GETERGD AAN DE DICTAFOON Dagboek werd schrijver vanmiddag aangeboden Intocht Sint Nicolaas in IJmondgemeenten straks sloot de klok en is het1971 stoutenbeek MEDISCHE VERZORGING Nog geen spoor van verdwenen kotter TEXEL BLIJFT WANHOPIG ZOEKEN NAAR DE TX 26 anilréa Verzending zeepost Havenberichten VRIJDAG 20 NOVEMBER 1970 (Van onze correspondent) DEN HAAG Het Dagboek van Schermerhorn vanmiddag de schrij ver aangeboden is geen echt dagboek, en het bestaat nog minder uit memoires-achteraf. Het zijn de geheime dagaantekeningen die prof. dr. ir. W. Schermerhorn als voorzitter van de Commissie-Generaal voor Neder- landsch-Indië ter plaatse in een dictafoon sprak en die later voor hem wer den uitgetikt. Voor de leesbaarheid van het boek is het een zegen, dat Schermerhorn niet zelf achter de schrijfmachine is gekropen, want voor een beetje ingewikkelde volzin schrikt hij niet terug. Het was trouwens in 1946-1947 onbestaanbaar dat een politicus het in geschrifte zou hebben over „het plat krijgen van den ministerraad". Zoiets zei men trouwens hooguit in de vriendenkring. En tegen een apparaat blijkbaar, zodat wij thans ken nis kunnen nemen van een in zeer levendige trant gesteld verhaal-van- binnenuit over de voorgeschiedenis van de eerste politiële actie op Java en Sumatra. Ballenjongens Lijdensweg Niet mals Boeiend In Beverwijk V elsen-N oord Heemskerk Dan treedt de verhoogde B.T.W. in werking. Al slaat de klok spoedig twaalf uur, u kunt nu nog voor de oude B.T.W. prijzen kopen in ge heel Stoutenbeek Wooncentrum en in onze pas geopende nieuwe Sunart. Voor meubelen, van klassiek tot extreem mo dern, tapijten, gordijnen, bedden, kortom voor uw gehele woninginrichting nemen wij de B.T.W. verhoging voor onze rekening, ook al zou de levering pas over enige maanden kun nen plaatsvinden. Indien u bovendien binnen 10 dagen na aan koop betaalt, geniet u onze2 procent betalings korting, Grijp deze 2 vliegen in één klap, want 2x2 procent voordeel kan een leuk bedrag uitmakenvooral in deze tijd Breestraat 74-84 - Beverwijk Tel.02510 - 2 51 41 (Van onze correspondent) OUDESCHILD In de haven van Oudeschild ontbreekt de „TX 26" van schipper Gerard van de Star, baas over zijn neef Klaas van der Star, Louis Eelman, Kees Witte en de jong ste maat, de vijftienjarige Bouke Vis ser. KLEIN WANNEER? UW GARANTIE VOOR SELECTE GESCHENKEN HOUTEN SLABAKKEN en FLESSENREKKEN De Commissie-Generaal was een drie manschap dat namens de regering in Den Haag dagelijks contact kon heb ben met de regering in Batavia en, al thans de eerste tijd, grote volmachten had. Bovendien trad zij in onderhande ling met de Republikeinse regering in Djokja. Dat leidde vrij §nel tot een wa penstilstandsovereenkomst en vervolgens tot het akkoord van Linggadjati: er zou een Nederlands-Indonesische unie komen waarvan de Verenigde Staten van Indo nesië de ene partner vormden, en één van die Verenigde staten zou de repu bliek van Djokja zijn. Om Linggadjati door de Tweede Ka mer te krijgen werd het akkoord „aan gekleed" met behulp van een motie Romme-Van der Goes, maar door die aankleding duurde het weer zeer lang voordat Djokja toestemde in definitieve ondertekening. De sfeer was door dit uitstel zo bedor ven dat gezamenlijke uitwerking van het akkoord leide tot aarzelingen, vertragin gen, onenigheid en tegenwerking. De si tuatie werd toegespitst, ook al doordat vele Nederlanders in Indië in hun hart het akkoord verafschuwden en het alleen aanvaardbaar vonden om als het mis ging een reden te hebben om met een vrij geweten Java en Sumatra terug te veroveren. Toen het in juli 1947 zover kwam greep de Veiligheidsraad in en de republiek van Djokja kwam sterker uit de Nederlandse militaire actie tevoor schijn dan zij in maanden had gesche nen. De Commissie-generaal, al maan den gereduceerd tot „ballenjongens van het kabinet", werd teruggeroepen en in oktober verdween zij. Tegen deze achtergrond dicteerde Schermerhorn bijna dagelijks zijn weder varen. Het is het verhaal van een moei lijke, maar succesvolle start, die op 15 november uitliep op de parafering van het akkoord onder voorzitterschap van de Brit Lord Killearn. Op 30 november zou den de Engelsen hun bruggehoofden in Indonesië ontruimen. Geen wonder dat de „oude heer" blij was: met behulp van Sjahrir, Schermerhorn en een andere Brit leegde hij vier flessen champagne. Maar toen begon de lijdensweg. Den Haag en Djokja schenen niet zo goed te kunnen volgen wat er in Batavia werd klaargemaakt. De Haagse telegram men waren onduidelijk, de Djokjase ra dicalen verwierpen het besprokene. Wil de of bevolen? acties van repu blikeinse zijde doorkruisten het gesprek. In Batavia riep men ook om acties. De buitengewesten voelden zich achterge steld. Luitenant-gouverneur-generaal Van Mook ondervond weinig steun uit Neder land. Zou hij worden vervangen en door wie? Door Romme, meldde een krant. Paniek. Maar zou Romme toch weer mi nister worden (weer paniek) en Meynen (van de AKU) gouverneur-generaal en tenslotte zou het voorlopig blijven als het was. Als er geslagen moest worden, dan door het bestaande bestuur. Zo gleed men naar de oorlog toe en knutselde tegelijk aan de toekomstige structuur van de nieuwe staat. Uit het dagboek komt Schermerhorn naar voren als een impulsief man. Als hem dat later (door Drees wordt ver weten, doet hij er wat verbaasd over. Maar het blijkt uit meer dan één aan tekening. Een paar dagen na zijn oor deel moet hij het herzien. Zijn oordelen over mensen zijn niet mals: „Beel begreep er kennelijk hele maal niets van, maar bevindt zich in het gevaarlijke stadium dat hij dit niet meer inziet". „Een man als Clurman van (het pers bureau) UP, die kennelijk enig neger- bloed in zich draagt, lijkt mij voorbe schikt om op de hand van de republiek te zijn". „Drees is van nature geneigd in pro blemen als deze een enigszins conserva tieve legalistische houding aan te nemen, die men niet als maatstaf mag nemen voor hetgeen de socialistische wereld wenst". Die socialistische wereld althans het wereldje dat P.v-d.A. heet had voor Schermerhorn, haar eerste minister-pre sident, nog een verrassing doordat haar voorzitter Vorrink hem bezwoer zich niet openlijk tegen de militaire actie uit te spreken. Het kabinet mocht niet vallen, maar de socialisten in de rooms-rode re gering lieten voor dat doel Schermerhorn min of meer in de kou staan. Op den duur ziet men hem bezeerd raken door het onbegrip. Er zijn nog «naar zeven mensen in Batavia die een actie als een ramp zien. Woedend wordt hij als in juni ingrijpen onvermijdelijk lijkt en hij treft bij Van Mook de paleis- kliek aan, in een vrolijke stemming en met een forse dronk over zich. Later corrigeert hij dat weer: voor hen was de spanning gebroken, geen wonder dat ze daar wat op wilden drinken. Toch wodt de actie weer afgewend. Maar dan ergert het hem weer dat diezelfde kliek even opgelucht maar dan nuchter doet. Het zijn dit soort dingen die het boek zo boeiend maken. Want het verhaal zelf kennen wij al. Het dagboek is door mr. dr. C. Smit geraadpleegd toen hij zijn boeken over Linggadjati en over de li quidatie van het imperium schreef. Maar als Schermerhorn het zelf vertelt zo als hij het toen zag, en zoals hij het twee Jagen later moest her-zien, blijft men benieuwd hoe het afloopt. Die afloop het laatste hoofdstuk valt dan wat tegen. De commissie-generaal gaat naar Nederland en de spanning is er uit. Dezelfde dr. Smit heeft deze uitgave ook bezorgd en gelukkig de spreektaal de spreektaal geladen. In de serie werken van het Nederlands Historisch Genoot schap zal dit dagboek daarom wel een witte raaf blijven. Over het algemeen komen politici, zelfs bij het dicteren, niet aan spreektaal toe. Niet iedereen kan het over zich krijgen om de moei lijkheden van de tegenpartij aldus te ty peren: „ik heb op sommige momenten het gevoel dat de jongelui door de hele procedure onhanteerbaar zijn geworden", maar daar staat toch wel tegenover dat „wij eigenlijk op soortgelijke wijze aan (Van een onzer verslaggevers) IJMOND. Zoals wij al eerder in ver scheidene berichten vermeldden, zal Sint Nicolaas zaterdag een bezoek brengen aan de IJmond, in de straten worden toe gejuicht en op diverse plaatsen officieel worden toegesproken. In de ochtenduren arriveert de vitale grijsaard in IJmuiden, 's middags komt hij respectievelijk in Beverwijk en Velsen-Noord aan. Om half elf zaterdagmorgen meert de boot met Sint Nicolaas en zijn gevolg af aan de steiger bij het Sluisplein, waar een ontvangstcomité staat te wachten. Omstreeks half twaalf wordt de Sint op het stadhuis ontvangen door burgemees ter W. M. B. Bosman, waarna de kinde ren hem op het balkon van de burge meesterskamer kunnen zien en toezingen. De route naar het stadhuis is Sluisplein, Koningin Wilhelminakade, Havenkade, Linnaeusstraat, Planetenweg, Graham- straat, Kennemerlaan, Marktplein, Lange Nieuwstraat en Plein 1945. Des middags om kwart voor een be gint dan nog een rijtoer door Velsen, waarbij de volgende weg zal worden af gelegd: Stadhuis, Zeeweg, Waterloolaan. Van den Vondellaan, Hagelingerweg Hoofdstraat, Wüstelaan, Van Dalenlaan, Bloemendaalsestraatweg, waarna de stoet bij het station zal worden ontbon den. Om twee uur 's middags vertrekt van af Scheybeeck de optocht met als belang rijkste figuren de Sint en de Zwarte Pie ten voor een rondgang door Beverwijk, welke eindigt bij het Stadskantoor. Daar wordt de grote kindervriend om vier uur ontvangen door burgemeester J. G. S. Bruinsma. De route aldaar is als volgt. Velserweg - Breestraat - Peperstraat - Ro- merkerkweg-Kees Delfsweg-Boeweg-Plan- tage- Florastraat-Bergerslaan-Insulinde- straat-Westerlaan-Hilbersplein-Büllerlaan Van Loenenlaan-Heemskerkerweg-Laan der Nederlanden-Italiëlaan-Europaplein Beneluxlaan-Neckarstraat-V an Riems dijklaan-Olieslagerslaan-Stadskantoor. In Wijk aan Zee zal de hoge bezoeker uit Spanje eerst volgende week zater dag, 28 november, zijn opwachting komen maken. De kinderen van Velsen-Noord worden door de Sint evenmin vergeten. Om drie uur zaterdagmiddag arriveert hij aan de steiger tegenover de Wijkerstraatweg, waarop dat moment een ontvangstcomité gereed zal staan en waarna een feestelij ke intocht begint. Omstreeks kwart over drie wordt Sint Nicolaas op het Strating- plantsoen verwacht. Hier zal hij worden toegesproken door de heer W. P. J. Mud- de, secretaris van de Contactcommissie. De route is daarna via de Wijkerstraat weg. Duinvlietstraat, Van Rijswijkstraat, Melklaan, Wardenaerstraat, Strating- plantsoen, spoorwegovergang Schulpweg, Breesaaperhof en Gildenlaan naar het cultureel centrum De Schouw, waar de stoet wordt ontbonden. In Heemskerk wordt de Sint om half drie verwacht op de hoek Marquetteiaan- Oosterweg. Vooraf gegaan door 20 leden van het Haagse majorettepeleton en de IJmuider Harmonie maakt St. Nicolaas in een landauer begeleid door maar liefst 20 Zwarte Pieten en zes „oldtimers" een rondrit door het dorp. De optocht wordt eveneens opgeluisterd door de drumband en het fanfarekorps van St. Caecilia. In totaal 250 kabouters en gidsen van Scou ting Heemskerk verzorgen tijdens de rond rit een kindercircus. De stoet trekt via de Marquettelaan, Van Coevenhovenstraat, Kerkweg, Ruijs- daelstraat, Carel van Manderstraat, M. van Heemskerckstraat, Kerkplein, Deutz- Bachstraat, Beethovenstraat, Laan van Assumburg (tot aan huise St. Agnes), Const. Huijgensstraat, Jacob Catsstraat, Maerelaan, Corn. Groenlandstraat, Ten Katestraat, Const. Huijgensstraat, G. v. Assendelftstraat naar het Burgemeester Nielenplein. Hier wordt St. Nicolaas om circa half vier verwacht. Nadat de stoet ontbonden is, volgt de officiële ontvangst op het gemeentehuis door burgemeester H. Nielen. deze heren hebben zitten te trekken", indertijd. Hij ziet aan de zaken meestal enkele kanten, maar blijft zich dat de hele tijd sterk bewust. Uit het dagboek komt hij dan ook wel naar voren als iemand die zichzelf niet gering acht. Nog wat losse notities: In de instructie voor de commissie-ge neraal stond oorspronkelijk ook nauwkeu rig voorgeschreven hoe de heren met Van Mook om een tafel moesten zitten. (Links van de voorzitter en zovoort) dat heeft Schermerhorn er uit weten te houden. Jonkman (toen minister) vreesde dat Samkalden (toen assistent van de com missie) niet volkomen Nederlands zou denken omdat hij jood is. Het hoofdbe zwaar echter was dat „deze man politiek nogal links schijnt te staan, hoewel ik daar nooit veel van heb ontdekt". F. de Boer (lid van de commissie-ge neraal) in het vliegtuig op de heenweg boven Karats ji: „Mijne vrienden, wij moeten er van nu af aan op rekenen, dat iedereen in Holland denkt dat wij gek zijn". Het dagboek van Schermerhorn in twee delen, uitgegeven door mr. dr. C. Smit, Wolters-Noordhoff, Groningen. Morgen publiceren wij in Erbij uitvoe rige citaten uit het dagboek van professor Schermerhorn. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip. Australië: ms „Taronga (23-11); Canada ss „Atlantic Crown" (23-11); ms „Beaver- rando" (26-11); Chili: ms „Benny Skou" (24- 11); Indonesië: ms „Seine Lloyd" (25-11): ms „Dardanus" (28-11): Kenya, Oeganda- ms „Neubrandenburg" (23-11); ms „Taveta" (27-11); Tanzanië: ms „A. Zaefkow (23-11) Ned. Antillen: ms „Socrates" (25-11); Su riname: ms „Daphnis" (25-11); Verenigde Staten: ss „Atlantic Crown" (23-11); Z. Afrika (Rep.) m.i.v. Z-W.-Afrika: ms „Arendskerk" (25-11). Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de postkan toren. Donderdag aangekomen in IJmuiden: Amstel- stroom, Hull; Frivolity, Londen; Hitva Dan, Bor deaux; Bravo Contender, Immingham; Tor Scandia, Immingham; Rosebum, Londen; Afhel Monarch. Havanna; Rolf Behrmann, Londen; Arnebeorg, Colchester, IJmuiden; Dana M^rika, Rotterdam; Straum, Rotterdam: Susanna Scan, Bremen, IJmuiden; Lesrix, Tymes; Skagern, Karlstad, Zaapdam; Smit Lloyd-9, Cont. Plat, IJmuiden; Rane, Noordzee, Zaandam; G^sselte, Swansea; Tor Mercia, Gotënbürg, Donderdag vertrokken van IJmuiden: Alba ny, Aarhus; Novelist, Glascow; Ask, Middles- borough; IJmuiden; Rane, Noordzee, Zaandam; Du,nkyle, Gibraltar; Bodenstein, Antwerpen; Lyckaon, Bremen; Amstelstroom, Huil; Soskua, Rotterdam; Tor Scandia, Gotenborg; Bravo Con tender, Immingham; Ardeas, Rotterdam; Zaan- stroom, Felixtowe; Embla, Rotterdam; Alkma- ria. Rotterdam, Zaandam. Vrijdag aangekomen in IJmuiden: Britisch Poplar, Oslo; Daloa, Nantes; La Estancia, Mon rovia; Hoop, Leith Vrijdag vertrokken van IJmuiden: Alkmaria, Rotterdam, Zaandam; Worms, Antwerpen; Achilles, Karlstad: Maria Oldenhof, Le Havre; Philetas, Hamburg; Achilles, Felixtowe; Martha Friesecke, Londen, IJmuiden: Sorel, New Castle, IJmuiden. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam gegaan.) ADVERTENTIE :i' Th - wooncentrum m O Interieur-architectuur IJMUIDEN Artsen: Van zaterdagmorgen tien uur tot zondag 24 uur: F. M. van Stekelenburg, Leeuweriklaan 52, tel. 14290; H. Bel, Ve- nusstraat 5, tel. 15675; J. F. A. Pieterse, Orionweg 126, tel. 11365. Apotheek: Apotheek Kuijlman, Lange Nieuwstraat 403, tel. 14204. Verloskundige: Voor verloskundige hulp wende men zich tot de eigen verloskun dige. Bij geen gehoor belle men 008 (boodschappendienst) om te vernemen wie de dienst waarneemt. Wijkverpleging Het Wit-Gele Kruis: Voor dienst in het weekeinde bellen 02550-15645. Wijkverpleging Het Groene Kruis: zus ter C. Nap, Hofdijklaan 10, Driehuis, tel. 02550-16195; zuster C. van Ee, Bone kampstraat 8, IJmuiden, tel. 02550-16748. Tandarts voor Velsen, Beverwijk en Heemskerk: zaterdag en zondag van 17 tot 17.30 uur: C. Ph. Hamann, Vondel laan 27, Beverwijk, tel. 02510-23017. Dinsdagmorgen voer de dreumes onder de Texelse kotters, slechts 49 bruto ton en 24 jaar oud uit om op zo'n 60 kilometer uit de kust op schol en bot te vissen. Dinsdagnacht om drie uur ving schip per Broerse van de „TX 94" het laatste bericht van „De tijd zal het leren" op: „We wachten nog een uur op beter weer, als dat niet komt, gaan we naar huis." Het weer bleef slecht een gierende zuidwesterstorm wilde niet krimpen en van schipper Van der Star en zijn ma ten is niets meer vernomen. Toen de kotters van Oudeschild in noodweer terugkeerden, bleven er vier achter: de „TX 94", „TX 99". TX 19" en „TX 14". Gisteren voeren weer tien sche pen uit om te zoeken naar „De tijd zal het leren". Ook de moderne 130-tonner „Adriana" van Jan van der Vis. „Het had geen zin. Door de hoge golven was niets te zien. Ook het MLD-vliegtuig gaf het na een uur op. De kans op over levenden is zeer klein. Zelfs al zouden ze in dingies drijven op zee, dan nog Voor het eerst is er een kotter uit Oude schild vergaan. Toen de „Adriana" gister morgen uitvoer om te zoeken, bleef een van de maten aan land, de jongste van de vermiste „TX 26" is zijn broer. Jan van der Vis: „Iedereen kan slechts raden, er kan zo veel zijn gebeurd. Het was een klein schip." Vandaag is de complete vloot van Oude schild weer uitgevaren, met weinig hoop in de harten. „Vandaag gooien we de net- JAN VAN DER VIS ten uit, we proberen iets van „De tijd zal het leren" op te vissen." Een opmerking die een wrang reliëf krijgt, door een van de verhalen daar aan de haven gehoord. „Enkele jaren geleden sloegen twee jongens over boord, ver moedelijk waren zij aan het stoeien. Nie mand merkte het. Later hebben we een van de lijken in onze netten opgehaald." Met de harde wind, die dinsdagavond zo plotseling opstak, is ook de hoop op redding gisteren gekrompen. „De tijd zal het leren" van schipper Van der Star viste met een bokkentuig. Velen suggereren, dat het scheepje tijdens het inhalen van de netten met behulp van de zijdelings gerichte bomen door de opstandige zee is verrast. Jan van der Vis: „Dat is maar een ver onderstelling. Mijn schip maakt geen slagzij bij het inhalen. Maar ja, de „26" is een ondermaats schip." En een wrak, waaraan de netten gehaakt zouden kunnen hebben? „Dat voel je snel genoeg. Boven dien is er op het punt, dat door de „TX 26" werd opgegeven geen wrak. Al thans geen bekend, dat op de kaart staat aangegeven. Wie zal het ooit zeggen?" Hoe snel storm en golven in eendracht kunnen toeslaan, vertelt Jan van der Vis. „Er is eens een kotter van ons rondge gaan, helemaal om zijn lengte-as ge draaid. Dat gebeurde zo snel, dat de stuurman het rad nog in zijn handen had, toen het schip zich weer oprichtte. Een buurman had alleen gezien, dat het boord- licht even was verdwenen." De eigenaar van „De tijd zal het leren", W. Griek uit Oudeschild, staat bekend als een voorzichtig man, die risico's mijdt. Hij is zo door de gebeurtenissen gegre pen, dat hij onder doktersbehandeling is gesteld. Voor de betrokken families uit Den Burg en Oudeschild blijft het donker. Burgemeester mr. W. H. Sprenger van Texel: „De bewoners van dit eiland vor men zo'n hechte gemeenschap, dat de ver missing van de „Texel 26" door iedereen sterk wordt gevoeld. Naarmate de tijd verstrijkt, vervliegt de hoop. Ik heb nog geen contact met de families opgenomen. Wanneer moet je op condoleance-bezoek gaan? De schippers uit Oudeschild, de kust wacht, de Marine Luchtvaartdienst, ieder een blijft zoeken. Als men maar iets vindt, dat de onzekerheid wegneemt. Dierenarts: De dienst voor zieke huis dieren wordt waargenomen door de die renarts G. Verhagen, Delftlaan 263, Haarlem, tel. 023-263070. SANTPOORT Arts: H. J. Ph. Hattink, Vinkenbaan 23, tel. 023-378320. Apotheek: Santpoortse Apotheek, Bloe mendaalsestraatweg 149, Santpoort-Zuid, tel. 023-378249. Voor tandarts, verloskundige, wijkver pleging en dierenarts, zie onder IJmui den. BEVERWIJK Artsen. Voor de groep artsen Fierstra, Lange, Plantinga, Reddingius, De Ruiter, Rolink, Versélewel de Witt Hamer, Vis ser en Vreeling wordt de dienst waar genomen van zaterdagmorgen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur door L. J. Vreeling, Vondellaan 29, Beverwijk, tel. 23364. Voor dezelfde groep artsen wordt dienst gedaan van zondagmorgen 9 uur tot zon dagavond 24 uur door G. K. Fierstra, Wijkerstraatweg 194, Velsen-Noord, tel. 24987. Voor de groep artsen Guldemond- Swaab, Ten Harmsen van de Beek, Hom mes, Kester, Vos en Zeijlmans wordt waargenomen op zaterdag en zondag door F. J. G. Guldemond-Swaab, Hil- bersplein 6, Beverwijk, tel. 33169. Tot zaterdagmorgen 10 uur in spoedge vallen de eigen huisarts waarschuwen. Apotheek. Voor zaterdag-, zondag- en nachtdienst in de periode van vrijdag 20 november 18 uur tot vrijdag 27 no vember 18 uur: apotheek Van der Kolk, Zeestraat 27, Beverwijk, tel. 23820. Van vrijdag 20 november 18 uur tot maandag 23 november 8 uur is tevens geopend de Heemskerkse apotheek, Kerkweg 11, Heemskerk, tel. 33550. Dierenarts. Zie IJmuiden. Tandarts. Zie IJmuiden. Medisch Maatschappelijk Consultatie bureau voor Alcoholisme. Spreekuur iedere vierde vrijdag van de maand van 19 tot 20 uur in het gebouw van de Geestelijke Volksgezondheid, Moensplein 10, Beverwijk. HEEMSKERK Artsen. Van zaterdagmorgen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur: A. J. M. Schuma cher, Jonkheer Geverslaan 21, Heems kerk, tel. 31402. Van zondagmorgen 9 uur tot zondagavond 24 uur: J. H. Schut te, Graaf Willem II-laan 26, Heemskerk, tel. 32266. Apotheek. Zie Beverwijk. Dierenarts. Zie IJmuiden. Tandarts. Zie IJmuiden. Wit Gele- en Groene Kruis. Weekend dienst: zuster Lieshout, César Franck- straat 41, Heemskerk, tel. 32654. ADVERTENTIE KUNSTNIJVERHEIDSHUIS Grote Houtstraat 163 - Tel, 312623 Gen. Cronjéstraat 143 - Tel. 251393 A

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 4