IJshockeyclub Poolsterrenop sterven na dood VOORZITTER ELDERING: „IJSHAL ZOU REDDING KUNNEN BRENGE> Haarlem dient tegen NAC te zegevieren BELGIË EN WEST-DUITSLAND BLEVEN AAN KOP Fraaie zege van Vultink stimuleerde zijn ploeggenoten tegen Oostenrijkers Richey dichter bij Grand Prix iHandbalploeg jliet zege glippen: 13-13 EHRLICHT ZAG HET NIET MEER HAARLEM - N.A.C. rrr:::::=:::.^r"^ Telstar in Valkenburg in retraite Zesentwintig mille voor totowinnaars Ralph Charles welterkampioen Tennisstrijd Vrees Losse band Ruime zege HAARLEM B AJAX -•.■.■■ra (Van onze sportredactie) I geen sprake van dat wij wegens financiële moeilijkheden een keuze zouden moeten HAART FMfin nanipr hestant er doen tussen een 400-meterbaan of een ijs- HAARLEM Up papier bestaat er hock hal Zoals de zaken er nu voor staan in Haarlem nog steeds een yshockey- is het zeker dat zij er allebei zullen ko_ club met de toepasselijke naam „De men". Poolsterren". Op papier, want in wer- Loopt in Haarlem verder alles naar wens kelijkheid blükt van enige activiteit dan kan het publiek in de winter van '71- u '72 bezit nemen van de buitenbaan, terwijl op ijshockey gebied geen sprake mee gen jaar later de ijshockeyhal geopend zal te zijn. „Poolsterren is nu een slapem worden. Tot die tijd hebben de ijshockey de vereniging", constateert voorzit- liefhebbers in Haarlem de tijd om een ho- ter Eldering met enige weemoed in ge vlucht van hun sport, zoals die reeds TÜn stem wii ziin wel actief ee- in Tilburg, Den Bosch en Heerenveen heeft zijn stem, „wy zijn wei acuei ge h v00r te bereiden. Aan wie die weest, maar onze leden werden het i -- - 400-meterbaan wordt gegeven, betwijfelt, dan vertrouwt hij nog niet helemaal of De Poolsterren de kans zal krijgen die het in zijn ogen verdient". Het is de vraag of de IJsclub Haarlem en Omstreken ons dan niet opnieuw in de wielen zal rijden. In het verleden heeft men in die vereniging dui delijk de voorkeur voor de hardrijderij laten blijken. Het ijshockey is door de ja ren heen op een zijspoor gezet. De houding van het IJsclub-bestuur was niet altijd even sportief", aldus de heer Eldering. Secretaris De Korte acht het verwijt van Eldering niet op zijn plaats. „Wij hebben verschillende malen geprobeerd", aldus De Korte, „om het ijshockey in Haarlem om hoog te krijgen. Er waren genoeg actieve jongens, maar het lukte niet omdat zij overgingen naar Amstel Tijgers. Daar was wel goede trainingsgelegenheid". (Van onze sportredactie) HAARLEM-IJMOND Het waarin Karei Vesters tegenover trainer Thompson toestemde om morgen zjjn de buut in het eerste van Haarlem te maken heeft er toe geleid dat De Jong zyn plaats in het elftal dat vorige week tegen PSV niet onverdienstelijk voetbalde is kwijt geraakt. De blessure van Paternotte is erg meegevallen zodat het Haarlemelftal ver der geen wijzigingen telt. Wil de club echter niet nog verder in moeilijkheden komen dan zal er morgen tegen NAC ge wonnen dienen te worden aangezien er voor de équipe van Thompson in de al snel vorderende eerste competitiehelft tegen Ajax en Feljenoord nog twee vrijwel zekere nederlagen in het verschiet liggen. Haarlem: Paternotte - Wentink, De Haan, Hoeben, Koopman - Burgers, Vesters, Van Breevoort - De Goede, Huyg, Boszhardt. gesprek I NAC: Kitzmann - Van Gorp, Vermeulen. taak zal worden toebedeeld kan de heer De Korte, voorzitter van de Stichting Kunst ijsbaan Kennemerland en secretaris van de „IJsclub Haarlem en Omstreken", nog niet vertellen. „Natuurlijk is het de bedoeling dat het ijshockey in Haarlem van de grond leam van nm.nti -v-*- I geholpen wordt. Maar wie dat moet gaan jaar na de oprichting, komt de ver- doen is nog niet bekend. Daar houden wij eniging, die vanaf het begin sterk ons nu nog niet mee bezig", aldus de heer verbonden was met de „IJsclub I De Km te. Haarlem en Omstreken", alleen nog yan2.plfsi)reben(l tot leven tijdens informele bijeen-1 P komsten van de laatste getrouwen, reizen naar Den Haag, en later Am-1 sterdam, om te kunnen trainen moe. Er spelen nu alleen nog wat Haarlem mers in de veteranen en het tweede I team van Amstel Tijgers". Veertien Voor de heer Eldering, behalve voorzitter van de Poolsterren ook jjshockeyscheids- rechter en oud-secretaris van de Neder landse IJshockey Bond, is het vanzelfspre kend dat De Poolsterren als enige bjj de NIJB aangesloten Haarlemse vereniging van de nieuwe hal gebruik zal mogen ma ken om de club en het ijshockey nieuw leven in te blazen. Hjj vertelt: „Wij liggen op de loer om te beginnen zodra die daarmee willen voorkomen dat De Poolsterren helemaal in het niets op zou lossen. Vooral nu de plannen van de Stichting Kunstijsbaan Kennemerland voor de bouw van een 400-meterbaan en een ijshockey hal steeds vastere vormen aannemen, eer gisteren werd door de Haarlemse gemeen- i- teraad het voorstel voor de jaarlijkse sub- zich de eerste gelegenheid voordoet. Het is sidie van 125 000,— goedgekeurd, zou het voor ons geen probleem om een sterke (js- biizonder jammer zijn als de ijshockeyclub I hockeyploeg te formeren als er een over- ter ziele ging. Voorzitter Eldering: „Het is dekte baan tot stand komt. Er spelen mo- erg triest dat juist in Haarlem, de baker- menteel nog enkele jongens van ons in de mat van de Nederlandse IJshockeybond, Amstel Tijgers. Bovendien zijn er verschil- het ijshockey zo moeilijk van de grond lende sterke hockeyers die het 's winters komt. Het had zo mooi geweest als er vol- best op het ijs willen proberen", gend jaar, wanneer de wereldkampioen-1 schappen in de C-groep in ons land worden Komt er in Haarlem een ijshockeyhal, gehouden, ook enkele wedstrijden in Haar- wat de heer Eldering van beroep aan- lem gespeeld konden worden". nemer met ervaring bij de bouw van sport- Haarlem kan die wedstrijden echter niet hallen en kunstijsbanen gezien de ho- claimen om de doodeenvoudige reden dat ge kosten en de prioriteit die er aan de de ijshockeyhal in februari nog niet aan de Kleverlaan verrezen zal zijn. De Stich ting maakt van de publiciteit rond de titel strijd echter wel gebruik door in de periode de inzameling onder de bevolking en het bedrijfsleven te lanceren. In navolging van Utrecht, waar men 750.000,ophaalde, wordt de collecte in Kennemerland geor ganiseerd door de Juniorkamer van Koop handel. De heer Heijers, directeur Van de Stichting Sport en Jeugdzaken zegt daar over: „De opbrengst hoeft bij ons niet zo groot te zijn als in Utrecht. Ook met wat minder geld zijn wij in staat om de plan nen doorgang te doen vinden". Sinds de eerste begroting voor het (js- project, na het voorbeeld van Eindhoven, i - werd opgesteld is er echter anderhalf jaar ik weer eens normaal gespeeld con verstreken. In die tfld zyn alle prijzen zo- stateerde Hans Vultink tevreden na danig verhoogd dat men opnieuw de kost- fraaie overwinnjng jn vijf beur- prijs van de banen, die aanvankelijk op J lTm* M»«tnv 5 miljoen werd geraamd, vast moet stellen, ten op de Oostenrijker Kurt Mast y, Volgens de heer Eldering wettigt dat de een tegenstander, die niet tot grote vrees voor een overbelasting, met als mo- daden had kunnen inspireren. Daar- gelijk gevolg een afstoting van de jjs- Qm was de prestatie van Vultink des hockeyhal om ten minste de verwezenly- van king van de 40-meter-baan mogelijk te te verheugender. Met zyn series v maken. Eldering: „Ik heb niets tegen hard- 157 en 158 liet de groothandelaar m rjjders. En als de mogelijkheden er zijn horeca-artikelen uit Groenlo de Oos- dan moet zowel de 400-meterbaan als het (jshockeystadion gebouwd worden. Ik ben echter bang dat men in Haarlem te veel hooi op de vork neemt, waardoor de bouw van een zo dure hal toch te kost baar zal blijken". Ondanks de kostenverhoging en de som bere kijk van de bekende Deventer „ijs- expert" Piet Bergström op de toekomst van de volgens hem te veel 400-meterba- nen, twijfelt de heer Heijers geen moment aan de haalbaarheid van de Haarlemse plannen. Hij zegt: „Ik kan me voorstellen dat de heer Bergström niet blij is met de bouw van een baan in Assen. Met de kunstijsbanen van Heerenveen en Gro ningen in de buurt is het achterland te klein om in Assen nog eens een baan met een volledige wedstrijdaccommodatie neer te leggen. Dat bezwaar geldt echter niet voor onze plannen. Die zijn in de eerste plaats gericht op de recreatieve mogelijk heden. Er komen geen grote tribunes. Wij zijn ook helemaal niet van plan om hier grote kampioenschappen naar toe te ha len. Mede daardoor is er op het moment Dit spectaculaire topijshockey hopen de leden van ,£>e Poolsterren" ook eens in Haarlem te brengen. AMERSFOORT „Eindelyk heb tenryker ver achter zich, 40063. Vultink had zichzelf weer gevonden en was bepaald optimistisch gestemd voor zijn laatste twee partyen, waarin hy eerst Dielis en tenslotte de Franse veteraan Galmiche ontmoet. De zege van Vultink stimuleerde zijn ploeggenoten om de ontmoeting tegen Oostenrijk tot een goed einde te bren gen. Dat gold in de eerste plaats voor librist Hans Sundquest, die lange tijd in het onzekere verkeerde, toen de slome Wener Weingartner in de zesde beurt honderden caramboles bijeen ploeterde. LONDEN. De Amerikaan Cliff Richey heeft zijn kansen op de eerste prijs van de „Grand Prix" van de internationale ten- nisfederatie flink vergroot door het berei ken van de finale van de internationale open Britse indoorkampioenschappen in Londen. De 23-jarige Richey versloeg de Australiër Ken Rosewall in twee sets: 7-5 6-2. DEN HAAG. De cijfers van sporttoto 18 zijn als volgt: aantal deelnemers: 774.306, inleg: 1.651.059,90. Beschikbaar voor prijzen: 742.976,95. Beschikbaar voor eerste en derde prijs: 260.041,93. Beschik baar voor tweede prijs: 185.744,24. Be schikbaar voor extra prijs: 37.148,85. Prijswinnaars: Eerste prijs: 10 26.004,00), tweede prijs: 232 800,00), derde prijs: 2506 103,60), extra prijs: 6661 6,50). Weingartner kan een uitschieter hebben. Dat heeft Henk Scholte nog een jaar ge leden ondervonden in het toernooi om het wereldkampioenschap in Linz, toen de Eindhovenaar door de door het thuis front gesterkte Weingartner werd ver rast. Deze brak bij 452 af en verspeelde in de volgende vier beurten de zege vol komen. Hij wend steeds onzekerder en het was bepaald geen verrassing, toen Hans Sundquest in de elfde beurt met een serie van 261 nog het eerst aan de finish kwam. De volledige winst werd ook bepaald door De Kleine, die van Hitzinger niets behoefde te vrezen, maar van het begin tot het einde slecht speelde. Een teleur stelling was tenslotte dat Lambert van Leur in het 71/2 tegen Stenzei de winst uit handen gaf. Want toen de Oostenrij ker in de vijftiende beurt met een serie van 71 de leiding overnam (288-275) maar een redelijke aanvangsstoot liet liggen, had Van Leur geen fout meer mogen maken. Hij deed het wel door zijn speelbal in de ideale positie aan de korte band aan de kader-lijn tegen de andere witte bal te vlijen. Nu moest hij van de losse band spe len en miste. Stenzei, eigenlijk ook geen porteur voor Van Leur, kreeg toen de kans om het eerst uit te gaan. Daarna maakte de Brabander nog iets goed, door in de nastoot met acht caramboles de remise tot stand te brengen. De over winning van Nederland op Oostenrijk was echter al een feit geworden. Het is Jose Galvez niet gelukt om in de prestigeslag tegen Emile Wafflard zijn door de nederlaag tegen Van Leur op de eerste dag geschonden image weer aanzien te geven. Want na een zenuw slopend marathonduel bleek Wafflard ook te sterk voor de Spanjaard, die m vijf beurten een duidelijke nederlaag leed: 300-226. Toch heeft Wafflard, die met 153 van start was gegaan, het be hoorlijk moeilijk gehad. Zijn topreeks werd namelijk beantwoord met 88 en toen beiden in de derde beurt een serie van 94 hadden gescoord, was er over de afloop nog weinig te voorspellen. Waf flard leidde weliswaar met 262-205, maar maakte in de volgende beurt een zeer nerveuze indruk. Toch kon Galvez niet van een misser van de Belg profiteren. Na achttien pun ten moest de Spanjaard terug naar zijn stoel en nu bouwde Wafflard tergend langzaam aan de laatste barrière. In de nastoot faalde Galvez, die weieens voor stuntjes heeft gezorgd en daardoor bleef België in het bezit van de volle winst. Want Ceulemans in het bandstoten, Schrauwen in het libre en Dielis in het 47/2 hadden elk hun tegenstander ver pletterd. gaan. De Westduitsers wonnen overtui gend van Frankrijk, waarbij vooral de zege van Siebert in het bandstoten tegen Dufetelle opzienbarend was. Uitslag: NederlandOostenrijk: 7-3. Libre: Sunquest (Ned) Weingartner (Oost) Kader 47/2: Vultink (Ned) Mastny Oost) Kader 71/2: Stenzei (Oost) Van Leur (Ned) Bandstoten Hitzinger (Oost) De Kleine (Ned) Driebanden: Scherz (Oost) De Ruyter (Ned) WENEN De Britse bokser Ralph Charles heeft in Wenen de Europese titel in het weltergewicht veroverd door de titelhouder, de Oostenrijker Hans Orsoiics, in de twaalfde van het over vijftien ronden vastgestelde gevecht knock out te slaan. Beide boksers waren in het attractieve gevecht zeer agressief. Van een duidelijke krachtsverschil was geen sprake. In de twaalfde ronde echter plaatste de Britse Hans Vultink: ruime overwinning. De nek-aan-nek-race tussen België en West-Duitsland bleef intussen voort- 500 11 261 45.45 470 11 452 42.72 400 5 158 80.00 63 5 32 12.60 300 16 71 18.75 300 16 79 18.75 128 47 13 2.72 200 47 29 4.28 60 51 7 1.176 59 51 7 1.156 Graumans, Bakker - Bouwmeester, Quaars, Brouwers - Pogrzeba, Vissers, Bish. Omdat vooral de resultaten in de uit wedstrijden het nodige te wensen over laten heeft Telstar-trainer Rab besloten om weer eens in retraite te gaan. Gister middag is hij met veertien spelers naar Valkenburg vertrokken om zich daar in alle rust voor te bereiden op de kracht meting met het Maastrichtse MW. De (vermoedelijke) opstelling van de Velse- naren luidt: Van der Meeren - Driesen, André, Zwaan, Van Wijngaarde - De Vries, De Wit, Van Egmond - Stanic, Kort, Fens. RCH en EDO spelen uitwedstrijden. De Racing voetbalt in Breda tegen De Baro nie, terwijl EDO tegen Limburgia uit komt. Zowel Tap als zijn EDO-collega Henk Snoeks hebben hun elftallen niet gewijzigd. De Bossche oefenmeester brengt in Breda de volgende formatie binnen de lijnen. RCH: Bes - Van Leeuwen, Van Eijden, Kesselaar, Van Ramselaar - Ver schoor, Smit, Wijers - Stoute, Van den Berg, Meijer. De Baronie kon nog geen opstelling bekend maken. De resultaten van EDO vertonen de laat ste weken een stijgende lijn. Snoeks hoopt dit morgen met het volgende elftal te continueren. EDO: Vos - Laan, Ruiter, Breeuwer, Koster - Amerongen, Blum, Koek - Van Polanen, Kamoen, Engelsma. Limburgia: Sobczak - Vrösch, Gerards, Hermans, Maas - Zuidersma, Deben, Lo- gister - Bekkers, Kooien, Klinkers. (Van onze sportredactie) MÖHLIN Met het gelyke spel waar mee het Nederlandse zaalhandbalteam in het Zwitserse Möhlin het interlandseizoen begon, mag men niet ontevreden zijn om dat het een goed resultaat is. Toch was er bij de Nederlanders na afloop van het treffen met de Zwitsers een lichte teleur stelling te bespeuren. Die teleurstelling was een gevolg van het feit dat halver wege de tweede helft de zege bij een 13-9 voorsprong voor het grijpen leek. Dat het toch nog 13-13 werd komt enerzijds doordat het Oranje-team in de laatste fa se kracht tekort kwam en misschien ook I wel wat moed om de zaken af te maken. Anderzijds trokken de Zwitsers in deze laatste periode nog eens alle registers open en vooral Gygax inspireerde zijn ploeg met twee treffers die de spanning in de laatste minuten tot het kookpunt bracht. Tenslotte haalde alles wat Neder lands was zelfs opgelucht adem toen de geweldige keepende Van Noesel met een laatste same het gelijke spel enkele mi nuten voor het einde redde. De Nederlandse ploeg had een uitste kende start gehad en dat leidde binnen vijf minuten snel tot 2-0. Deze kleine voor sprong bleef mede dankzij Van Noesel ge handhaafd en bedroeg via 4-2 en 5-3 na een kwartier zelfs 7-4. Ook na twintig minuten was bij 8-5 nog altijd het initia tief aan de Nederlanders. Een kleine Nederlandse inzinking voor de rust gaf de Zwitsers de kans de pau zestand op 8-7 te brengen. Na de rust trok een geïnspireerde Oranje-ploeg weg naar 10-8 en 11-9 en leek daarna bij 13-9 de wedstrijd in handen te hebben. Het turbulente laatste kwartier bracht echter een wending en de Zwitsers nog de pun- tendeling waar ze waarschijnlijk niet meer op gerekend hadden. Er waren vier Nederlandse schutters die drie keer de roos troffen, namelijk Guus Cantelberg, Piet Kivit, Kees Key- zer en Ed Hiensch. Sondaar scoorde één keer. Aan Zwitserse zijde was Gygax met vier treffers de beste schutter. Het Ne derlandse jeugdteam had vooraf voor een 16-14 zege tegen de Zwitserse jongeren ge- I zorgd. AMSTERDAM. Peter Ehrlicht zag het niet meer. De gebrilde Amsterdam- LSC I llv V 111C/v "v o üïtdaëër nlotselina een "serie linkse en «er, derde geplaatst bij de nationale in rechtse hoeken op Orsoiics' kin. De Oosten- rijker zeeg ineen en moest de volle tien tellen van de arbiter machteloos over zich laten heengaan. WIELRENNEN. Gisteravond was de stand in de zesdaagse van Gent: 1. Sercu Monsere (Belg.) 256 pnt; 2. Altig-Eric de Vlaeminck (Dld-Belg) 200 pnt; 3. Post- Roger de Vlaeminck (Ned.-Belg.) 141 pnt; al in de eerste ronde uit het toernooi door een nederlaag tegen Rolf Thung. In een gelijkopgaande partij kreeg hij een bal op zijn bril, die niet alleen een pijn lijke plek achterliet, maar ook een ont zet montuur. WATERPOLO. Oud-internationaal Fred van Dorp is benoemd tot internationaal ok (Necd'ifafn'Van Lanwaterpoloscheidsrechter. Hij volgt de heer op een ronde: 4. Seeuws-Alam van Lan- p h j de j van 5' POrter-GO"""d I m jaar heeft „.ÏWhe, ADVERTENTIE Jong talent krijgt nu een kans bij HAARLEM. Na René van Breevoort werd j.l. zondag tegen P.S.V. ook Piet Huyg in het eerste elftal opgenomen en hij maakte als spitsspeler een uitstekend debuut. Morgenmiddag, in de belangrijke competitiewed strijd zal hij gelegenheid krijgen zich voor de eigen supporters waar te maken, maar ook de overige tien roodbroeken zullen er stellig weer alles aan doen om twee kostbare punten binnen te halen. Aanvang: half drie. De loketten gaan om 11 uur open N.B. Het B-elftal doet het leuk in de le klas (5e plaats). Komt U volgende week zaterdag (28 nov.) eens kijken naar de wedstrijd

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 11