portier meRGK SHaRP&DOHme HENKES-HOLLAND N.V. G.L.L00S GO'S FABRIEKEN N.V. mm Meisjes Keuken-Assistente PLAATSVERVANGEND BEHEERDER ERVAREN SYSTEEM-ANALIST KENT U HET GEMAK VAN ONZE LAADBAK? I VOORMAN - kopie secretaresse n m Éiilé - rijbewijs b-e - e.h.b.o.-diploma heel wat marketing managers van vandaag waren vroeger cursisten van de I.B.W. leergang: instituut voor bedrijfswetenschappen 12 4-kleuren VELLENOFFSETDRUKKERS VOORMAN - montage HULPVAKARBEIDERS voor de binderij en vellen - offsetdrukkerij ZATERDAG 21 NOVEMBER 1970 Chemisch-Farmaceuti3che Industrie sint [acob in de hout Coöperatieve Raiffeisenbank Heemstede - Zandvoort" TRANSFORMATORWEG 40 AMSTERDAM-WEST (SLOTERDIJK) TEL 020-129875 G. A. VELDHUIJZEN N.V. BLOEMENDAAL Telefoon 023-37.9909 MM Postbus 581 - Haarlem Merck Sharp Dohme Nederland N.V. maakt deel uit van Merck Co., Inc. Rahway, New Jersey, U.S.A., een wereldconcern dat zich bezighoudt met de ontwikkeling, produktie en verkoop van hoogwaardige aeneesmiddelen voor mens en dier. Wegens uitbreiding met een nieuwe fabriek vragen wii voor onze afdeling bewaking een De afdeling bedrijfsbescherming en bewaking is een jonge zich uitbreidende afdeling in ons bedrijf. Teamgeest en collegialiteit zijn dan ook eigenschappen die wij als primaire eisen aan een nieuwe portier zouden willen stel len mede omdat in 4-ploegendienet gewerkt wordt. Daarnaast menen wij dat voor een goede taakvervulling alleen maar die kandidaten in aanmerking komen die be schikken over: In verband met het 4-ploegendienst-systeem achten wij een leeftijd van 30-40 jaar de meest geschikte, terwijl ervaring in bewakingsdienst een belangrijk voordeel op levert. Belangstellenden wordt verzocht schriftelijk te solliciteren t.a.v. onze afdeling personeelszaken. Eventueel kunt u ook een telefonische afspraak maken (tel. 023 - 319330. I.B.W. credo Een diepgaand en helder inzicht in de problematiek die wordt samengevat in het begrip „Marketing" is onontbeerlijk voor u als u een topfunctie in de onderneming ambieert of al bezet. Het I.B.W. heeft zich een op brede ervaring gestoel de mening gevormd over de vraag hoe het u behulpzaam kan zijn bij het vormen van dat inzicht. En over de vraag hoe dat op de meest efficiente wijze kan gebeuren. Zo is het I.B.W. credo ontstaan. Een onverbiddelijke wet, die invloed heeft op alle l.B.W.-leergangen: praktijkgerichtheid. Op de praktijk gericht Door deze praktijkgerichtheid neemt het I.B.W. temidden van andere opleidingsinstituten een aparte plaats in. Het is na melijk de enige onderwijsinstelling, die bij het onderricht zó van de praktijk uitgaat en zich zo consequent op diezelfde praktijk richt. Dit geeft de I.B.W.-cursisten een fikse voor sprong. Zij hoeven hun schaarse vrije tijd niet te besteden aan theoretische uitweidingen, maar komen snel tot de kern van de zaak. Hierdoor kunnen zij het geleerde veelal onmid dellijk in hun dagelijkse werk ten nutte maken. Op deze wijze betekent elke college-avond voor hen een wezenlijke stap vooruit. Voor wie is deze I.B.W.-Marketing-ieergang van essentieel belang? Het antwoord op deze vraag kan zo geformuleerd worden: hij die het commerciële en/of organisatorische beleid als ver antwoordelijkheid heeft of hiertoe in de naaste toekomst ge roepen is. Welke vooropleiding is gewenst? in het algemeen kan gesteld worden, dat een middelbare op leiding voldoende basis vormt om deze leergang met succes te volgen. Wat wordt gedoceerd? Van productie-economie naar afzet-economie;nieuwe functies in de onderneming: marketing en vernieuwing: de marketing cyclus, marketing research; product-mix; (assortiment, diver sificatie, image, strategieën) communicatie-mix (reclame sa les-promotion, merchandising, personal selling, public rela tions); prijs-mix (prijs en rabatten-beleid); distributie-mix (keuze kanalen, opzetten dealer-organisatie); marketing-orga- nisatie en het opstellen van het marketingplan. Tijd, plaats en duur van de opleiding. De avondcolleges worden gedurende 24 maanden gemiddeld één keer per 14 dagen gegeven. Amsterdam Den Haag Leeuwarden Arnhem Eindhoven Rotterdam Breda Groningen Utrecht Den Bosch Heerlen Zwolle Te Amersfoort en Deventer ook op zaterdagmorgen. Vraag nu de studiegids aan voor de Marketing-leergang, die eind november/begin december aanvangt bij; Postbus 43,Bilthoven. Telefoon 030-78 2069 Aan het I.B.W. postbus 43,Bilthoven, O Gaarne ontvang ik. geheel vrijblijvend, de informatie- en studiegids mp/71 O M - 60 - 01 Naam O Straat Plaats (U kunt volstaan met de coupon op te sturen in een ongefrankeerde envelop met de vermelding van mach tiging nr. 93 te Bilthoven.) (blokletters s.v.p.) n vraagt voor spoedige indiensttreding voor hulp in de huishouding, in- of extern, leeftijd van 16 tot 30 jaar. in- of extern, leeftijd vanaf 21 jaar. Salaris volgens landelijke regeling. Sollicitaties te richten aan Directeur van Bejaardentehuis St. Jacob in de Hout Zuiderhoutlaan 1, Haarlem Tel.: 0 23-28 02 50. a spaarbank met verschillende spaarvormen - rekening-courant voor bedrijven en particuiieren - salarisrekeningen - kredieten en leningen - verzekeringen - vakantiereizen - reisdeviezen - effecten, coupons en dividenden alsmede bewaarneming van effecten - kluizen en safe-deposito. Voor onze vestiging in Zandvoort, een snel uitbreidend kantoor, xoeken wij: Leeftijd 20—25 jaar. Teneinde de beheerder van het kantoor zoveel mogelijk in de gelegenheid te stellen d.m.v. bezoeken en besprekingen de ac quisitie te vergroten, dient de plaatsvervanger de administratie en voorraden op de Juiste wijze en zelfstandig te kunnen be handelen. Hiervoor achten wij enige jaren ervaring bij een bank en kennis der moderne talen noodzakelijk Sollicitaties naar deze goed gehonoreerde en perspectiefvolle functie worden, eigenhandig geschreven en voorzien van pasfoto, ingewacht door da Directie, Binnenweg 67 te Heemstede, telefoon (0 23) - 28 76 90. zoekt voor spoedige indiensttreding Zij moeten bereid zijn in een 2- of 3-ploegendienst tte werken. Wij geven een hoog toon en goede sociale voorzie ningen. Belt U eens met onze afdeling personeelszaken, of kom eens langs. Tel. 023-31 93 03, toest. 142. Oudeweg 147 - Haarlem. Fabrikanten en Importeurs van zuurstof, acet. dissous, gas sen voor medisch-, industrieel- en laboratoriumgebruik, medische apparaten en meet- en regelinstrumenten, las- technische apparaten en adembeschermingsapparaten, gasdistributie-apparatuur, enz. vraagt voor de verdere uitbouw van de automatisering van de administratieve gegevensverwerking, waarvoor momen teel een GAMMA-10-4K, met bijbehorende randapparatuur beschikbaar is, doch voor welk doel in de naaste toekomst een nieuwe derde-generatie-computer zal worden geïnstal leerd een Vóóropleiding: minimaal M.B.A. of A.M.B.I. Leeftijd ca. 35 jaar. Geboden wordt een prettige, zelfstandige funktie, waarbij men met alle facetten van ons veelzijdig georiënteerd be drijf in aanraking komt. De salariëring geschiedt overeenkomstig de belangrijkheid van de funktie. Brieven met volledige gegevens inzake opleiding, ervaring, huidig inkomensniveau, enz. worden gaarne ingewacht bij de Afdeling Personeelszaken, postbus 663, Amsterdam. m voor de afvoer van vuil, bouwafvallen enz. te plaatsen op bouwwerken, fabrieksterrei nen en op straat, kortom daar waar er behoefte aan bestaat PRAKTISCH - ECONOMISCH Alb. Thijmlaan 5 Als u het nog niet wist, wij zijn onbetwist DE BAKKENSPECIAUST IWffl /'lij NV Uitgeverij Spaarnestad Op de afdeling Verkoopvoor bereiding en -research van De «Maling Verkoopvoor- Voor deze functie zoeken LI f v? «fl bereiding voorziet de buiten- wij een zelfstandige en zeer voor een goede, accurate dienst van a)Ie markt_ en accurate medewerkster met mediagegevens die zij nodig een goede schoolopleiding heeft en fungeert a.h.w.als (bv. MMS). Het spreekt van- het thuisfront voor de buiten- zelf dat zij een behoorlijke dienst. De aan te stellen type-ervaring moet hebben, secretaresse die in een klein Sollicitaties, schriftelijk of na team zal werken beheert de een telefonische afspraak documentatie, typt rapporten en overzichten, houdt de agenda bij en verstrekt zowel schriftelijk als telefonisch tal van informaties. mondeling, bij de af Personeelszaken van NV Uitgeverij Spaarnestad, Nassauplein 3, Haarlem. Tel. (023)-319200 toestel 380. ik dacht ook dat m'n man"boven jan 'moest zijn Maar dat is niet waar. We zijn es gaan rekenen. En toen kwamen we al vlug tot de ontdekking, dat we het beste een bontjas konden kopen. Kijk, wij vrouwen willen toch zeker om de twee jaar wel 'n nieuwe mantel hebben. De mode verandert zowat elk jaar. En doe daar maar es niet aan mee. Dan loop je voor schut. Reken nu eens uit wat dat kost als je bedenkt, dat je met een bontjas wel tien jaar kunt doen. Want bont is lang niet zo aan mode onderhevig. Mij zal mis schien alleen eens wat langer of korter gemaakt moeten worden. En dat is iets van niks. Nog één goeie raad koop in hemelsnaam eersteklas bont. In een speciaalzaak. Daar krijgt u eerlijke, vakkundige voorlichting en zo. Die van mij heb ik gehaald bij Vos voor uw bont in de Utrechtsestraat. Die maken alle jassen zelf op hun eigen atelier. Dat scheelt honder den guldens Vos heeft een speciaal boekje, „De bekoring van bont", waarin alles staat wat u weten moet over bont voordat u een bontjas gaat kopen. Een telefoontje en u krijgt het gratis". Vos voor uw bont. Utrechtsestraat 22 (bij de Herengracht), tel. (020) 235624, Amsterdam. Al ruim 40 jaar. - i

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 12