Echtpaar P. Koster verlaat elf jaar hotel „Royal" na Weer verlies honkbalteam belediging van buitenlands staatshoofd klachtdelict Velsen verdedigt topplaats door zege op Purmersteijn J .H. Verhoog bij Hoogovens gehuldigd SER-advies over lonen Stichting wil actie tegen abortus Gezondheid reden van vertrek Premiegrens AOW wordt f 18.800 Kinderfoto's Hoogovens komen met gewijzigd project voor Maasvlakte Leonid Brezjnev naar Hongarije Assad premier van nieuwe Syrische regering L0EK ANDERSON ZATERDAG 21 NOVEMBER 1970 4 Behalve bij staatsbezoek Gratis foto op briefkaartformaat in portefeuille Nog vóór 5 december gereed. EEN LEUKE SINT-NICOLAAS- VERRASSING FOTO Verwachting GS Zuid-Holland Nieuwe bejaardenbond (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Vanaf maandag zal hotel café restaurant „Royal" aan de Kenne- merlaan onder een andere directie ko men. De heer P. Koster, die gedurende 11 jaar „Royal" heeft gemaakt tot het gerenommeerde etablissement, dat het thans is, moet in verband met zijn ge zondheid een rustiger leven gaan leiden, reden waarom hij IJmuiden gaat verla ten en vanaf maandag in de provincie Groningen gaat wonen. Elf jaar geleden kwamen de heer P. Koster en mevrouw G. Koster-Mulder uit Groningen naar IJmuiden om daar de leiding te nemen van „Royal", dat in die tijd nog een café was met twee bil jarts. De heer Koster, die van kindsbeen af „in het vak zit" werd hier aangesteld als bedrijfsleider door de N.V. De Waal en heeft de hem geboden kans met beide handen aangegrepen. Zijn kwaliteiten kwamen al spoedig naar voren, want di rect nam het aantal aanvragen om par tijen toe en bleek de belangstelling voor restaurant-mogelijkheden groot te zijn. Binnen de kortste keren moesten de bei de biljarts plaats maken voor tafeltjes en stoelen. Er vonden verscheidene ver bouwingen plaats, het café van weleer groeide uit tot een hotel-restaurant, voor al door de vraag naar logies. Mede door de inbreng van het echt paar Koster ontstond er die sfeer, welke „Royal" vandaag de dag kenmerkt als een internationaal georiënteerd hotel, dat zowel onderdak biedt aan ministers als artisten en waar zakenlieden uit de gehe le wereld, die de IJmondrelaties bezoe ken, overnachten. Ook in kringen van collega's geniet het echtpaar Koster goe de bekendheid door de wijze van zaken doen, door de gedegen kennis van wijn soorten en door de keuken van het huis. Een bekendheid, welke zich overigens niet uitsluitend bepaalt tot de collega's, doch ook bij een grote kring van cliën ten. Niet uitsluitend ten aanzien van „Royal", doch sinds twee jaar ook met betrekking tot „Beeckestijn". Zelf zegt de heer Koster over dit al les: „Graag had ik nog tien jaar hier ge zeten. Wij hebben van het begin af een uitstekend contact met het publiek en ik vind IJmuiden gewoon een fijne plaats om te wonen". Dit is wel een compli ment uit de mond van een Grönneger-in- hart-en-nieren, die daar zelf nog in de stad Groningen het hotel „Mercurius" bezit en die zich nu gaat vestigen in Baflo, aan de Meimaweg 9, waar de huisdeur wijd open staat voor alle goede bekenden en bevriende gasten. De heer Koster laat in de gemeente Velsen twee goede zaken achter. Zij vormden een deel van zijn leven. Hij gaat het nu rustiger aan doen, op me disch advies doch zijn belangstelling voor het horeca-vak blijft vanzelfspre kend. Daarom heeft hij zijn hotel in Gro ningen aangehouden. De vroegere chef kok van „Royal" de heer H. Roozen, is er thans directeur „en bij hem is het in goede handen" verklaarde de heer Koster, die vervolgens de verzekering gaf, dat in „Royal" de zaken op dezelf de voet zullen doorgaan, zij het thans onder de directie van de heer M. J. Hart man, die tot dusver werkzaam is ge weest in het Euromast-restaurant in Rot terdam. Maandag zal deze zijn arbeid in „Royal" aanvangen. Mede door de gezondheidstoestand van de heer Koster, heeft er geen afscheids receptie plaats. Dit doet echter niets toe of af aan de gevoelens welke hij heeft voor zijn cliënten. Hij is hen dankbaar gestemd zo verklaarde hij voor de ondervonden klandizie en gaat met lede ogen weg uit de gemeente, waar hij elf jaar bijzonder prettig heeft mogen werken. COLUMBIA Het Nederlands honkbal negental heeft tijdens de amateur wereld kampioenschappen voor landenteams op nieuw een nederlaag geleden. Dit keer toonde het team van Nicaragua zich met 52 de sterkste over de Nederlanders, die nu drie nederlagen op een rij hebben ge leden. Het echtpaar P. Koster en mevrouw G. Koster-Mulder elkander toe- klinkend op een goede toekomst in het sfeervolle restaurant van hotel „Royal", dat zij na elf jaar gaan ver laten. DEN HAAG Belediging van het hoofd van een bevriende staat zal over enige tyd nog slechts kunnen worden ver volgd als die belediging geschiedt tijdens een officieel bezoek van de betrokkene aan ons land. In alle andere gevallen kan, evenals in het algemeen bij belediging een klacht van de beledigde nodig is, tot vervolging alleen worden overgegaan wanneer door de regering van de andere staat langs diplomatieke weg een verzoek om strafvervolging is ingediend. De ministerraad besloot vrijdag een wetsontwerp van de ministers van Justi tie en van Buitenlandse Zaken in te die nen waarin wijzigingen worden voorge steld in de strafrechterlijke bepalingen omtrent belediging. Het wetsontwerp volgt in hoofdzaak de voorstellen, die de werkgroep-Lange- meijer vorig jaar heeft gedaan en die er toe dienden om de wettelijke bepalingen op dit punt te verfijnen, met name in die zin dat verschil dient te worden gemaakt tussen kwetsende uitingen en verwijten die iemands politiek optreden betreffen en andere soortgelijke uitingen waarmee men hem als mens wil treffen. Door dit onderscheid zal straffeloosheid voor politieke critiek binnen redelijke grenzen worden verzekerd. Slechts op één punt wijkt het ontwerp af van dat van de werkgroep, namelijk op dat van de mogelijkheid van ambts halve vervolging bij belediging van het hoofd van een bevriende staat. DEN HAAG Met ingang van 1 januari wordt het bedrag van het jaarinkomen, waarover maximaal de premie voor de AOW-AWW wordt geheven, verhoogd van 17.450 tot 18.800. IJMOND. De competitie van de KNVB-amateurs verloopt nog steeds vlek keloos. Van de tot nu toe vastgestelde wedstrijden in de afdelingen waarin IJmond-clubs uitkomen, bleef er tot nu toe slechts een ongespeeld. Vanaf ko mende zondag zal rekening moeten wor den gehouden met aanzienlijke vertra gingen door afgelastingen. Het vorig sei zoen lag de competitie vanaf eind novem ber bijna drie maanden stil, maar dat was een record sinds het seizoen 1962- 1963. Na acht wedstrijden staat Stormvogels er in de eerste klasse A weinig roos kleurig voor: de IJmuidenaren delen de voorlaatste plaats met het Amsterdam se De Spartaan met een punt voorsprong op AFC dat nog geen wedstrijd won. De minder gunstige resultaten van Storm vogels moeten dit seizoen voornamelijk worden toegeschreven aan blessures. Ver dedigend staan de IJmuidenaren hun mannetje, aanvallend mankeert er het een en ander. Vooral de geblesseerde Zwaan en Wortel worden gemist en om dat de agressieve middenvelder Van Door- neveld zondag jongstleden tegen Zand- voortmeeuwen voor lange tijd werd uit geschakeld, lijkt Stormvogels een moei lijke tijd tegemoet te gaan. Zondag komt kampioen Uithoorn naar Zeewijk, een las tige tegenstander die het vorig jaar ech ter niet kon winnen van het toen even eens laaggeklasseerde Stormvogels. In de tweede klasse A gaat koploper Velsen zondagmiddag op eigen terrein proberen om Purmersteijn te kloppen. De Purmerenders die uitspelend altijd verdedigend optreden, zullen het moei lijk krijgen. Voor trainer-coach Muskee van De Kennemers ligt een zware taak in het verschiet: zondag speelt zijn elftal thuis tegen staartclub De Foresters dat tot nu toe slechts een punt uit acht wed strijden vergaarde. Aan Muskee de taak om zijn spelers ervan te overtuigen (na de onfortuinlijke nederlaag tegen HFC) dat zij inderdaad beter zijn dan de bezoe- (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Het zilveren dienst jubi leum van de heer J. H. Verhoog, woon achtig in Santpoort, bij de afdeling public relations vormgeving van Hoogovens, is vrijdag voor zeer velen in het Hoog- ovenbedrijf en daar buiten aanleiding ge weest de jubilaris te komen complimen teren op zijn afdeling. De man, die 25 jaar de organisatie had van de huldiging van elke werknemer bij Hoogovens aanvan kelijk afzonderlijk, naderhand massaal kwam ditmaal in het licht van zijn eigen schijnwerper te staan. In verscheidene toe spraken is duidelijk tot uitdrukking ge bracht de hoogachtig en waardering voor deze bescheiden figuur, die wars is van elk huldebetoon, doch steeds klaar staat om anderen van dienst te zijn. Zowel in het bedrijf als daar buiten. Behalve in talloze geschenken werd de erkentelijkheid voor jubilaris Verhoog en diens werk ook tot uitdrukking gebracht in de komst van de oud-voorzitter van de Raad van Bestuur ir. A. Drijver; van de oud-bedrijfsdirecteur ing. P. W. E. Spiess; van het lid der directie dr. M. Albrecht en van zijn eerste chef bij Hoogovens de heer C. F. van Dam. De gemeente Velsen bleef bij dit alles niet achter en bood een fraai boekwerk over Rembrandt aan. kers die in doelman Hahn een troef van betekenis meebrengen. DEM heeft een vrije dag. In de derde klasse A gaat Beverwijk aan de leiding, op de voet gevolgd door een andere IJmond-vertegenwoordiger: ADO'20. De derde IJmond-vertegenwoor diger, WB, ligt op korte afstand op de loer. Beverwijk speelt thuis tegen CSV en de ploeg uit Castricum zal zich uiterst verdedigend opstellen tegen de koplopers. Voor Beverwijk mag als waarschuwing gelden dat CSV vijf van de tot nu toe ze ven veroverde punten in uitwedstrijden behaalde. VVB krijgt bezoek van VIOS, een ploeg die zeer zwak startte, maar de laatste twee weken won, onder andere van Beverwijk. De Breesapers zullen dus op moeten passen. ADO'20 gaat naar met HSV. Voor de Heemskerkers zal een gelijkspel welkom zijn. In de vierde klasse C zijn VSV en KIC voorlopig niet toe aan een vooraanstaan de rol. Willen deze Velser clubs Alcma- ria Victrix nog een hak zetten, dan zal VSV debutant DIOS in Nieuw-Vennep moeten verslaan en KIC bij staartclub TYBB moeten winnen. ADVERTENTIE LAAT NU NOG KINDERFOTO'S MAKEN IN ONZE STUDIO. (Naast CITY) KENNEMERLAAN 85—87 IJmuiden - Telefoon 0 2550-1 59 62 IJMUIDEN. Te verwachten valt dat Hoogovens door nadere studie met een gewijzigd project ter tafel zullen komen, nadat een contactgroep van regering, pro vinciaal bestuur van Zuid-Holland, het dagelijks bestuur van Rijnmond en het gemeentebestuur van Rotterdam de as pecten van een vestiging van een Hoog ovenproject op de Maasvlakte zal hebben bezien. Zo schrijven Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland in een brief aan de Provinciale Staten. De contactgroep, tot de instelling waar van maandag werd besloten, zal de diver se aspecten van een vestiging van een hoogovenbedrijf op de Maasvlakte in hun onderlinge samenhang beschouwen. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland zullen, op verzoek van de andere deelne mers in de contactgroep, hun standpunt over de hoogovenvestiging nog niet be kendmaken, maar eerst de bevindingen van de groep afwachten. Het provinciaal bestuur had zijn standpunt kenbaar wil len maken vóór dinsdag 1 december. De commissies voor milieubeheer, recreatie en natuurbescherming en voor ruimtelij ke ordening uit de staten zouden die dag de vestiging van een Hoogovenbedrijf op de Maasvlakte in een openbare vergade ring bespreken. De bijeenkomst is nu uit gesteld. KERKDIENSTEN IJMUIDEN Ned. Herv. Kerk, Nieuwe Kerk, Kanaal straat 10 u. ds. J. M. D. van den Berg, 19 u. ds. Kalff; Bethlehemkerk, Radar straat, 10 en 19 u. ds. J. van den Berg, 10 u. jeugdkerk, J. Langelaar. Chr. Gereformeerde Kerk, Marconi straat, 10.30 en 17 u. ds. R. van Beek. R.-k. Gregoriuskerk, Kanaalstraat 225 8.30 en 10.30 uur; St. Petruskerk, Venus- straat 9.30, 11.30 en 17 uur. Leger des Heils, Edisonstraat, 10 uur Heiligingssamenkomst en 19.30 u. op wekkingssamenkomst, kapitein G. van de Wel. Oud-Katholieke Kerk, Engelmunduskerk, Koningin Wilhelminakade, 8.30 u. vroeg mis, 10 u. hoogmis, 18.30 u. vesper. Baptistengemeente IJmond, J. P. Coen- straat, 9.30 u. ds. G. van 't Wout, 19 u. ds. A. H. Agtereek; 9.30 u. zondagsschool; 20.15 u. jeugdbij eenkomst. Gereformeerde Kerk, Ichthuskerk, 9.30 u. ds. P. C. Koster, 19 u. ds. L. Dorst. Gemeente Gods, Cultureel Centrum, 10 u. dienst. Geref. Gemeente, Cultureel Centrum, 10 en 16.30 u. kerkdienst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, ds. E. H. de Boer, Avondmaal. IJMUIDEN-OOST Gereformeerde Kerk, Petrakerk, Spaar- nestraat, 9.30 u. kandidaat W. H. Duker, 17 u. ds. P. C. Koster; Bethelkerk, Zee weg, 9.30 u. ds. L. Dorst, 17 u. kandidaat W. H. Duker. Antonius Ziekenhuis, Zeeweg, 9 u. ds. G. E. Bakker. Ver. van Vrijzinnig Hervormden, 't Braambos, Zeeweg, 10.30 u. ds. S. Nij- dam. Oud-Katholieke Kerk, Adelbertuskerk, Sparrenstraat 10 u. hoogmis. R.-k. Kerk, H. Laurentius van Brindisië, Willemsbeekweg 8.30, 9.30, 11, 12 en 18 uur. Jehova's Getuigen, Koninkrijkzaal, Vel- serduinweg 248, zondag 18.30 u. openbare lezing wachttorenstudie; vrijdag om 19.30 u.: theocratische school; 20.30 u. dienstvergadering. Vergadering van gelovigen. Gemeente lijk Vergaderlokaal, Abelenstraat, 10 u. breking des Broods. Hervormde Gemeente, Goede Herder kerk, Velserduinweg, 10 en 19 u. ds. Joh. Brezet; Jeugdgebouw, jongerendiensten; Julianaschool, 10 u. kinderdiensten. Pinkstergemeente, Velserduinweg, 10 u. D. P. Hartendorp, 19 u. E. Schuurman. Onafhankelijke Baptisten Gemeente. In het Gemeentelijk Vergaderlokaal, Abe lenstraat, 10 u. broeder Van het Hoen derdal. DRIEHUIS R.-k. Kerk, St. Engelmundus, Driehuizer- kerkweg, 8.15, 9.45, 11.30 en 18 u. SANTPOORT Hervormde Gemeente, Dorpskerk, Bur gemeester Enschedélaan, 10 u. prof. dr. G. C. van Nifterik; De Hoeksteen, Willem de Zwijgerlaan hoek Duinweg, 10 u. ds. D. J. Spijkerboer; Adventskerk (Prov. Ziekenhuis) 19 u. ds. K. J. F. Keuning Chr. Gereformeerde Kerk, Pniëlkapel, Pastorieweg, 10 u. ds. K. Boersma; 17 u. ds. J. van Leeuwen. Gereformeerde Kerk, Burg. Enschedé laan hoek Fr. Netscherlaan, 10 en 17 u. kandidaat J. H. de Vries. Volle Evangelie Gemeente, gebouw Cusa, Hoofdstraat 133, Santpoort-Nrd, 10 u. W. H. de Leeuw van Weenen, met ge lijktijdig een kindersamenkomst en op pasdienst; 19.30 u. J. E. van den Brink. R.-k. Kerk, O. L. Vrouw van Altijd durende Bijstand, 8, 9.30 en 11.30 uur. VELSEN-ZUID Hervormde Gemeente, Engelmunduskerk, Kerkplein, 10 u. prof. dr. C. W. Mönnich, opendeurdienst; 19 u. ds. L. Brink. VELSEN-NOORD R.-k. Kerk, H. Joseph, Wijkerstraatweg 55, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 9, 10.45 en 12 u. Ned. Herv. Kerk. Noorderkerk, Stratings- plantsoen, 10 u. ds. M. C. Don sr. (Heems kerk), 19 u. ds. A. J. v. d. Linden. Vrije Evangelisatie Emanuel. De Schouw, Bleijenhoevelaan 2, 10 u. broeder v. d. Kruit. BEVERWIJK R.-k. Kerk. H. Agatha, Breestraat 101, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Mis sen 8.30, 10, 11.30 en 18 u.; O. L. Vrouw van Goede Raad, Arendsweg 57, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 9, 10.30 en 19 u.; Regina Caeli, Hilbers- plein 1, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 9, 10.30, 11.45 en 19.30 u.; Twaalf Apostelen, Van Riemsdijklaan 132, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 9.15, 11, 12 en 17 u.; St. Jozef, Laan der Nederlanden 68, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 9, 10.30, 11.45 en 19 u.; St. Jozefrustoord en Lommerlust, Peperstraat 17, zaterdag 18.30 u. avondmis, zondag H. Missen 7.30 en 10 u.; Pius X-college, Büllerlaan 2, zaterdag 19.30 u. eucharistieviering. Zondagsdienst r.-k. parochies. St. Jo seph, Wijkerstraatweg 55. Velsen-Noord, tel. 23932. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Kerk straat, 10 u. ds. J. van der Graaff (Alk maar); De Opgang, Florastraat, 10 u. ds. G. van Schuppen, 10 u. jeugdkapel; Vre- devorstkerk, Laan der Nederlanden 152, 10.30 u. ds. R. van 't Lindenhout; Prin- sesselaankerk, Prinsesselaan 10, 10 uur ds. A. Goudsmit-Aalbers. Geref. Kerk. Middelaarkerk, Moensplein 8, 9.30 u. ds. J. A. van Arkel (Haarlem), 17 u. drs. B. Boelens Czn. (Castricum); Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden 152, 9 u. ds. A. C. van Nood (Velsen- Noord), 17 u. ds. C. Meijer Z. 41. Geref. Kerk (vrijgemaakt buiten ver band), Prinsesselaan 10, 8.30 en 16.45 u. ds. L. E. Oosterhoff. Geref. Kerk (vrijgemaakt). Herv. Ver enigingsgebouw, Schans 12, 9 en 17 u. ds. L. Moes (Bergentheim). Vrije Evangelische Gemeente, Van Riems dijklaan 1, 10 en 17 u. ds. D. W. Veld kamp. Pinkstergemeente Beverwij k-Heemskerk. Verenigingsgebouw Meerestein, Parmen- tierstraat hoek Plesmanweg, 10 u. de heer D. A. Waljaard. Cher. Geref. Kerk. Lutherse kerk, KO' ningstraat 107, 9 u. ds. R. van Beek, 14.30 u. kand. G. C. v. d. Kamp. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Gebouw Jeugd en Vreugd, Merwedestr, hoek Belgiëlaan, 10 en 17.15 u. kerkdien sten, 11.30 u. zondagschool. Doopsgezinde Gemeente, Meerstraat 62, 10 u. ds. H. Luikinga (Experimentele dienst), 11.30 u. zondagschool. Leger des Heils, Geijsendorfferlaan 4, 10 en 19.30 u. majoor A. T. Visser en kapi- teine H. M. M. de Warm. Jehova's Getuigen, Prinsesselaan 19, zon dag 18.30 u. openbare lezing: Jehovah, treft liefderijke voorbereidingen voor de bewoners der aarde", 19.30 u. wachtto renstudie; donderdag 26 november 19.30 u. theocratische school, 20.30 u. dienst vergadering. BAKKUM R.-k. Kerk. O. L. Vrouw Hemelvaart, Brederodestraat, zaterdag 19 u. avond mis, zondag H. Missen 8, 9.30 en 11 u. CASTRICUM R.-k. Kerk. H. Pancratius, Dorpsstraat, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Mis sen 7.30, 9, 10.45, 12 en 18 u.; Bethle hemkerk, Piet Heinlaan, zaterdag 18 en 19 u. avondmissen, zondag H. Missen 8, 9.30 en 11 u. HEEMSKERK R.-k. Kerk. H. Maagd Maria, Spoellaan 1, zaterdag 19.30 u. avondmis, zondag H. Missen 8.45, 10, 11, 12 en 17.15 u.; H. Laurentius, A. Verherentstraat 2, zater dag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 8, 9.15, 10.45, 12, 17.15 en 19 u. Ned. Herv. Kerk, Herv. Kapel, Const. Huijgensstraat, 10 u. ds. A. J. v. d. Lin den, 19 u. ds. J. M. D. v. d. Berg (Open Deur Dienst); De Magneet, Ten Kate- straat, 19 u. jeugdkapel. Geref. Kerk. Morgensterkerk, Vrijburg laan, 9.30 u. ds. C. Meijer (Kindemeven- dienst), 17 u. dr. B. Wentsel Z 40. Doopsgezinde Gemeente. Padvindsterge- bouw, Rameaustraat, 10 u. zondagschool. Baptistengemeente IJmond, Maerten van Heemskerckstraat, 11 u. ds. G. van 't Wout, 11 u. zondagschool, 19.30 u. jeugd bij eenkomst. UITGEEST R.-k. Kerk. O. L. Vrouw van Geboorte, Langebuurt 37, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 8, 9.30, 11.30 en 18 u.; aula Vrijburgschool, zaterdag 19.30 u. avondmis, zondag H. Mis 9.30 u. WIJK AAN ZEE R.-k. Kerk. H. Odulphus, Odulfusstraat, zaterdag 19.15 u avondmis, zondag H. Missen 8.30, 10 en 11.30 u. Ned. Herv. Kerk, Julianapalein, 10 u. ds. J. A. Don. (Vervolg van pagina 1) In het algemeen economische gedeelte van het advies zegt de SER dat de wer kelijke loonstijging volgend jaar moet achterblijven bij de geraamde produkti- viteitsstijging van 3 tot 3,5 percent. De vakbeweging wil echter geen percentage als centrale richtlijn noemen. NVV-voor- zitter Kloos: „Deze kwestie moet nader worden bekeken in de Stichting van de Arbeid. Bij dit beraad moeten ook de grote vakbonden vertegenwoordigd zijn. Zij zijn immers de werkelijke onderhan delaars. Dat betekent ook een aanzet tot het overleg-nieuwe stijl naar Westduits voorbeeld." De vakbeweging en één kroonlid heb ben zich in de SER uitgesproken tegen een loonpauze (tijdelijke verlenging van de CAO's). Tien kroonleden menen dat pas een loonpauze in overweging kan ko men wanneer de stijging van de lonen in het komende jaar volledig uit de hand loopt. De ondernemers (ook die van het midden- en kleinbedrijf) achten het niet verantwoord de regering te adviseren géén loonpauze in te voeren. Met andere woorden: zij vinden dat de regering maar moet beslissen. Ook over de BTW is 'de SER verdeeld: werkgevers willen een verhoging van 12 naar 14 percent, de vakbeweging wil uit stel van een verhoging tot 1 januari 1972, enkele kroonleden handhaven het aanvan kelijke compromisvoorstel van een ver hoging met één percent. Met uitzonde ring van de middenstand wil de SER dat de conjuncturele stijging van een aantal belastingen niet drie, maar vier percent zal bedragen. Unaniem is de SER over de beperking van de groei van de overheidsuitgaven. Volgens de regering kan die slechts 140 miljoen gulen bedragen, de SER meent dat een beperking met 300 miljoen gulden mogelijk is. SER-voorzitter De Pous voeg de daaraan toe, dat bij de SER de in druk bestaat dat het niveau van de over heidsuitgaven te hoog ligt in verhouding tot de belastinginkomsten. Dat vraagstuk wordt nader in de SER bekeken. Een vermoeide drs. De Pous zei na af loop van het beraad het te betreuren dat er geen unaniem advies uit de bus is ge komen. „Aan de andere kant: de raad heeft zich unaniem uitgesproken voor ma tiging in de loonsfeer terwijl de SER ook de moed heeft gehad de regering te ad viseren het fiscale wapen scherper te hanteren. Dat is in vergelijking met het buitenland heel wat." (Van onze Amsterdamse redactie) AMSTERDAM. Tegenover Dolle Ml- na's en andere voorvecht(st)ers van de legale abortus, heeft zich nu een stich ting gepresenteerd die het wil opnemen voor het „recht van de nog niet geboren menselijke vrucht", een stichting die wil tegengaan dat het verstoren van (on gewenste) zwangerschappen wordt gele galiseerd en dat ook geen klinieken ont staan zoals Stimezo wil opzetten in Rot terdam. „In de huidige Nederlandse wet geldt de bescherming van leven en bezit ook voor de nog niet geborene", schrijft de stichting in haar doelstellingen. Maar zij meent „dat de overheid thans niet meer in staat blijkt te zijn dat recht te hand haven". De stichting vindt dat ongeborenen bij stand moet worden geboden door juri dische actie ten einde hun recht op be scherming te verwerkelijken. Voorts wil zij streven naar een verbetering van het adoptiebeleid. De stichting vindt dat de bestaande in stellingen voor ongehuwde moeders hun werk niet goed genoeg doen en er vaak in eerste aanleg te vaak toe overgaan een abortus te adviseren. De stichting wil daarom vooral in de grote steden begin nen met hulp- en adviescentra. Tot degenen die hun steun en sympa thie aan de „Stichting voor het ongebo ren kind" (Const. Huygenslaan 27, Zeist, 03404-10066) hebben toegezegd, behoren het Kamerlid P. Jongeling en prof. dr. W. P. Plate, oud-hoogleraar in Utrecht en indertijd leider van het medisch team bij bevallingen van prinses Beatrix. MOSKOU (Reuter) De Russische par tijleider Leonid Brezjnev is gisteren naar Boedapest vertrokken. Hij zal het tiende congres van de Hongaarse Communistische partij bijwonen, aldus meldt het Russische persbureau Tass. Brezjnev leidt een partij delegatie uit Moskou. Voor het begin van het congres zullen de Partijleiders van de Sovjet-Unie, Po len, Oost-Duitsland, Tsjecho-Slowakije, Hongarije en Bulgarije maandag in Boeda pest bijeenkomen voor een korte topcon ferentie. DAMASCUS (AFP). Generaal Hafez el Assad heeft een nieuwe regering ge vormd, waarvan hijzelf premier is. Hij beheert bovendien de portefeuille van De fensie. Dit is vannacht in Damascus be kendgemaakt. DEN HAAG. In Den Haag is door mr. dr. K. W. P. Klassen en G. M. Ver- stege opgericht de „bejaardenbond 65-F van 1970". Deze stelt zich ten doel de 1.300.000 65'ers in ons land ongeacht kleur of ge loof te verenigen en mee te doen met de komende Kamerverkiezingen.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 4