Treffer van uitstekend debuterende Vesters bleek op valreep niet voldoende voor zege Beslissing van scheidsrechter Brouwer haalde Haarlem tegen NAC uit impasse Ter Mors naar AGOVV PSV-Feijenoord op zaterdag 42 deelnemers met alles goed PSV kreeg te veel (0-3) bij hard werkend FC Utrecht Telstar statisch verdiende te winnen van voetballend MVV: 1-1 Eredivisie in cijfers hinder: „Tegen achterhoede Utrecht krijg je veel kansen" 9 MAANDAG 23 NOVEMBER 1970 Haarlem-H.A.C, II FC J.V. ■lllg&i S&stïis S'SS liliiÉÉi®! A-Z/é7-0.W.S, - N.V INlllllli PC Den Bosch-O.F.C. H®r«iele«-S.V.¥» Witten» H-G, Foriuna-P.E.C. L 1 H.D.V.S.-A.G.O.V.V. §ir I Niet Kopduel yVWtfWWWWWWWV innnnnnnnnnnnnnnnnnn lumnnnnnnn ravwnnnnn (Van onze sportredactie) HAARLEM De vraag drong zich op wat er met Haarlem zou zijn ge beurd als scheidsrechter Brouwer na twintig minuten een tackle van Graaumans tegenover Gerrie de Goe de (die zich als een volleerd acrobaat in het strafschopgebied liet neerplof fen) net zo gemakkelijk had wegge wuifd, zoals hij dat later in de wed strijd zou doen bij enkele gevallen die wel duidelijk lagen. Haarlem had tot op dat moment tegen een toen al niet bijster imponerend NAC ver twijfeld naar enigerlei vorm lopen zoeken. Vooral toen Stanley Bish al na tien minuten handig profiteerde van een fout van Hoeben die over een inzet van Visschers heenstapte en de met zijn lichaam meegenomen bal handig langs Patemotte tikte, leken de Bredanaars voor een onaan gename (Haarlemse) verrassing te gaan zorgen. d- •dl Hl Totdat Brouwer naar de witte stip wees en De Goede (door de bal hoog en hard achter Kitzmann te plaatsen) zelf het karwei feilloos afrondde. Vooral Graau mans: „De Goede kwam later op mij af en zei: die strafschop heb ik leuk meegekregen. Ik had die bal nooit meer kunnen halen" toonde zich na afloop over gaan. Ook conditioneel zijn er geen pro- de conclusie van de arbiter erg gebelgd. blemen geweest". Karei Vesters deed het voortreffelijk in zijn eerste wedstrijd voor Haarlem in de eredivisie. En dat niet alleen, omdat hij (op de plaat vastgelegd) scoorde (rechts Bakkerdie het niet voorkomen kon), maar ook omdat hij knappe passes gaf. Maar Thompson: „Ik kon het niet hele maal goed zien, want ik bekeek de situa tie vanuit een andere hoek, maar het leek mij wel toe dat de scheidsrechter Het venijn voor Haarlem zat echter in de staart. Canjels had zijn mannen in de tweede helft met de opdracht het veld ingestuurd om de achterstand hoe dan leek mij wei 10e aai uc mgesxuuru urn ue «tuxiieibuuiu uuc uau erg zwaar strafte", kwam het meevaller- 0ok, ongedaan te maken. De Bredanaars i 1IJ AniMilorron f P1"\X7I ll kfOll» I Klcnrov» nvio+iiimi rf CqdioIc' Ale IP rfflt. Clg w J tje bepaald niet ongelegen, terwijl Brou wer de stereotiepe uitspraak te berde bleven onstuimig (Canjels: „Als je dat tegen Ajax doet, dan krijg je er vijf om king met Visschers door de Haarlem-de fensie wurmde en Paternotte opnieuw kansloos liet. Canjels: „Ik ben er altijd van overtuigd geweest dat hij bepaalde kwaliteiten heeft. Dat is er vanmiddag weer eens duidelijk uitgekomen". Thomp son koppelde echter andere gedachten aan het stuntwerk van Bish. „Hij stond tot twee keer toe alleen tegenover twee verdedigers (wij speelden met drie cen trale verdedigers). Hoe is het dan in vre desnaam mogelijk dat hij er door komt?" En Beer Wentink: „Tsja, dat heb ik mij ook afgevraagd". Uitslagen: Ajax—Holland Sport 2-1; Haarlem—NAC 2-2; FC Utrecht—PSV 0-3; Stand: ADO Sparta PSV Feijenoord FC Twente Ajax NEC FC Utrecht Go Ahead MVV Holl. Sport Telstar DWS NAC Haarlem Volendam Excelsior AZ'67 Programma: SportHaarlem; jnauf c uirecm., rov Feijenoord; FC TwenteGo Ahead; Sparta—MVV; Telstar—ADO; Volendam— DWS. o-l; NEC- -Excelsior 5-0; i-i; ADO— Volendam 2-1; 12 10 2 0 22 26- 6 12 7 5 0 19 191 7 12 8 2 2 18 25- 5 12 7 4 1 18 25- 8 12 7 4 1 18 17- 4 12 7 3 2 17 20- 7 12 5 4 3 14 19-11 12 5 2 5 12 18-22 12 4 3 5 11 11-14 12 3 4 5 10 10-14 12 3 4 5 10 12-15 12 2 4 6 8 15-24 12 2 4 6 8 8-17 12 2 4 6 8 13-23 12 1 5 6 7 11-20 12 3 1 8 7 12-24 12 1 3 8 5 11-30 12 0 4 8 4 6-27 Ajax- -AZ'67; Holland ESSEN Wat De Graafschap niet luk te, daarin is het Apeldoornse AGOVV wel geslaagd. Het contracteerde Egbert ter Mors van Rot Weiss-Essen. In de cember kan AGOVV over hem beschik ken. Rot Weiss Essen, waarvoor Ter Mors sinds drie jaar uitkomt, wilde de 29-jarige middenvelder in eerste instantie niet la ten gaan. De secretaris/penningmeester van AGOVV, G. Wassink bood de in Duits land voetballende Nederlander echter goede maatschappelijke vooruitzichten. Rot Weiss onthief Ter Mors van zijn contractuele verplichtingen. Naar ver= luidt betaalde AGOW vijfentwintig dui zend gulden. Rot Weiss Essen zal voor het begin van het volgende seizoen een wedstrijd in Apeldoorn spelen, tegen een vergoeding van vijftienduizend gulden. VOETBAL. West-Duitsland heeft de vriendschappelijke interlandvoetbalwed- strijd tegen Griekenland, die zondag in Athene werd gespeeld, gewonnen met 3-1. Bij de rust hadden de Duitsers een voor sprong van 2-1. wer de stereotiepe uitspraax ie ueruc tegen Ajax aoet, aan Krijg je er viji om bracht: „Hij werd duidelijk geblokkeerd je oren, maar tegen Haarlem kan dat met de knie, Graaumans ontnam De Goe- wel") aanvallen, waarbij Haarlem vergat de het spel". zijn verdediging zo te organiseren dat de I Bredase kansen tot een minimum zouden Na het voldongen feit manifesteerde worden beperkt. Wentink legde uit waar- zich echter een Haarlem dat plotseling om dat niet gebeurde: „In de tweede weer mogelijkheden zag. Vooral via de helft kwamen hun vleugelverdedigers op het middenveld uitstekend debuteren- veelvuldig mee naar voren. Aangezien er de Vesters (Thompson: „Dat was mijn geen vleugelspelers te ontdekken waren, beste man vandaag") kroop Haarlem uit I werden zij niet afgestopt. Daardoor ont- zijn schulp. De 4000 toeschouwers veer- st0nd er een zekere druk. Bovendien voet den weer eens ouderwets op toen uitgere- hal je niet rustig, omdat je de punten te kend Karei Vesters (die men als midden- hard nodig hebt". De repliek van Thomp- velder slechts drie keer gedurende de ge- son: „Wij spelen niet met specifieke hele wedstrijd een bal zag afnemen, maar vleugelspelers om de doodeenvoudige re- eenmaal goed aangespeeld links en rechts I den dat wij die niet hebben. De Jong slimme en intelligente passes zag uitde- verdween vanmiddag herhaaldelijk naar len) na goed voorbereidend werk van de vleugel. Dat was zijn eigen beslissing. De Goede NAC-doelman Kitzmann Hij moet van mij in het middenveld blij - met een simpele schuiver voor de twee- verl) omdat hij het op de vleugels niet de keer passeerde. Vesters over die pe- kan». riode: „Vooral na ons eerste doelpunt I Omdat Haarlem er via een versterkt kwam er wat meer vaart in. Hoewel het I middenveld na iedere afgeslagen NAC- wel een enorm verschil met het B-elftal aanval (en dat waren er zeer veel) is, is het mij allemaal wel goed af ge- steeds weer uitkwam, ontstond er beur- telings voor beide doelen waar de ver dedigers constant naar hun directe te genstander liepen te zoeken legio (ge miste) kansen. Vreemd was het echter dat Haarlem naarmate de overwinning vorderde met alle gevaren van dien bleef aan vallen. Thompson: „Dat doe ik niet tegen Ajax of Feijenoord, maar als hier elftal- DEN HAAG. De KNVB heeft beslo-1 len als Excelsior, Volendam of NAC ko ten de competitiewedstrijd tussen PSV en men dan zoek ik de aanval. Het zou ■n i i;ïu- „roe I f_g gek zijn als wij tegen zulke te genstanders voor ons eigen publiek niets ondernamen'. Canjels liet min of meer hetzelfde geluid horen: „Tegen een elf tal als Haarlem val je gewoon aan. Dan krijg je mogelijkheden genoeg". De gedachten van de Bredase oefen meester („wij hebben teveel kansen no dig om een doelpunt te maken") gingen daarbij ongetwijfeld uit naar het moment dat Stanley Bish (het DWS-afdankertje) nadat Brouwers met een schot tegen de lat het naderend onheil voor Haar lem al dreigend had aangekondigd zich voor de tweede keer in samenwer- ICIi UC Feijenoord, die oorspronkelijk was vast- gesteld op zondag 29 november, te ver schuiven naar zaterdagavond 28 novem ber. Dit in verband met de landenwed- strijd NederlandRoemenië (2 december) rC IWMM f Terwijl Eef Mulders van PSV juichend wegloopt na zijn doelpunt liggen Van Ledden en Adriaanse uit geteld op de grond. Hildebrandt kijkt toe. ■WVftVVA "3 SS*"-?? -• x-'i v f i" \,v' sv-s (Van onze sportredactie) UTRECHT. „De grote nederlaag is een logisch gevolg van onze poging de zaak te forceren, om ten minste te probe ren de 1-0-achterstand weg te werken." Aldus een toch tevreden FC Utrecht-trai ner Bert Jacobs. Collega Kurt Linder verbaasde de 3-0-uitslag nauwelijks. „Te gen de achterhoede van Utrecht krijg je legio kansen. Het heeft te lang geduurd voordat we de wedstrijd beslisten. Het publiek heeft tot enkele minuten voor het einde in spanning gezeten. Dat was fijn, want wij speelden voor de rust goed voetbal. FC Utrecht deed dat in de twee de helft, waardoor het duel een boeiend kijkspel was." Achtentachtig minuten heeft FC Utrecht geknokt voor de zege, die na precies een half uur ver in het verschiet lag omdat Eef Mulders zijn ploeg toen op een 1-0 voorsprong had gebracht. Johan Devrindt had al eerder een scheiding tot stand kunnen brengen, maar hij faalde voor doelman Van Ledden, waarna de Belg nogmaals een mogelijkheid kreeg. Aan de andere zijde aarzelde de opgerukte Ed van Stijn en de zelfverzekerdheid van Jan van Beveren werd zijn ploeg bijna fataal toen Olsen even voor rust eerder bij de bal was maar het leer voorlangs het lege doel tikte. Juist toen Utrecht zijn laatste krachten had aangesproken, haalde Willy van der Kuylen doeltreffend uit, waarna Munk Jensen in de extra tijd over grotere sprintcapaciteiten bleek te beschikken dan Coté. Van Ledden werd omspeeld, waar mee een uitslag op het bord kwam (0-3) die bepaald niet kenmerkend was voor de wedstrijd. ADOVolendam was een slechte wed strijd. ADO was, afgezien van de periode na de rust, aanzienlijk sterker maar wist het overwicht lange tijd niet in doelpun ten uit te drukken. Verder dan een ove rigens prachtig afstandsschot van Berg kwamen de Hagenaars aanvankelijk niet. Na rust leverde een offensief Volen dam de gelijkmaker op. Toen Thie een schot van Bond niet onder controle kon krijgen plaatste Kras de bal over de uit gelopen doelman heen in het doel. Door dat Hans Jonk hands maakte in zijn straf schopgebied mocht ADO een penalty ne men. Mansveld benutte de strafschop in tweede instantie. DEN HAAG. De cijfers van sport- toto 19 zijn: Aantal deelnemers: 782.272. Inleg 1.686.450. Prijzenbedrag 758.902. Beschikbaar voor eerste en derde prijs ƒ265.616. Voor tweede prijs 189.625. Voor extra prijs 37.945. Zondagavond hadden zich 42 deelne mers gemeld met een foutloze kolom. LOTTOCIJFERS 1 3 6 27 40 43 Zusatzzahl 21. Olympiagewinnzahl3847. (Van een medewerker) MAASTRICHT Twee minuten voor tijd incasseerde MVV een dou ceurtje. Een extraatje dat het eigen lijk niet verdiende. Nadat de Maas trichtse eredivisieclub zijn publiek achtentachtig minuten gekweld had met de reële mogelijkheid van een vijfde achtereenvolgende nederlaag, verloste invaller Harrie Heijnen zijn club en de aanhangers van die „nacht merrie". Zijn schot slipte voorbij doel man Paul van der Meeren in het doel: 1—1. Zo kon het gebeuren dat George Kno bel, de trainer van MW, na de wed strijd zijn collega Rab vol begrip de hand drukte en verklaarde: „Jullie had den verdiend te winnen. Wij zijn blij met dat ene puntje, maar die gelijkmaker is erg schlemielig voor jullie". Rab releveerde gisteravond die woor den van Knobel nadrukkelijk. „Als ik dat nou te horen krijg, dan is het toch niet gek, dat ik stel dat Telstar het meeste recht had op de overwinning. MW is feitenlijk geen moment gevaarlijk gewor den. Het viel aan zoals wij tegen NEC deden. Met veel hoog werk voor het doel. Het was gemakkelijk te onder scheppen". De tactiek van MW, dat soms met de gehele ploeg optrok, maakte het Telstar mogelijk gebruik te maken van zijn sterkste wapen: de counter. Na een kwartier al maakten de Velsenaren ge bruik van de ruimte die het in de aan val kreeg. De rechter vleugelverdediger Driessen brak op rechts door. Hij schoof de bal door naar de uitblinkende Tonnie Fens, die dankbaar gebruik maakte van een dekkingsfout in de verdediging van MVV en onhoudbaar voor Korver inknal- de. Szefer, de directe tegenstander van Hans Driessen maakte trouwens vaak de fout de in de aanval zeer bedreven ver dediger los te laten, zodat Driessen dan ook vaak deelnam aan de offensieven van Telstar. Rab: „we kregen voor rust nog veel kansen. Twee minuten nadat hij het doel punt scoorde verzeilde Fens immers in een soortgelijke situatie. Zijn schot ging echter net over de kruising. En Jonker en De Wit hebben ook nog mogelijkhe den gehad om de score op te voeren." Jonker was het nieuwste probeersel van Rab in de spits. Hij had voor de negen tienjarige speler Tjeerd Kort uit zijn ba sisopstelling gelaten. Na de wedstrijd constateerde de oefenmeester van Tel star dat Jonker hoewel, maar dat was tevoren al bekend onervaren had voldaan. Rab: „Hij is nog jong, maar ik zie in hem echt wel mogelijk heden. Dat hij nog wat moet wennen is normaal. Ten eerste is Jonker nog erg jong en bovendien speelde hij voor de eerste keer op die plaats. Hij voetbalde voordien meer achter de voorhoede." Kort viel overigens nog wel in, voor Stanic. De spits haalde in een kopduel zijn wenkbrauw en wang open. De wond moest in het ziekenhuis worden gehecht. Nog een speler belandde in het zieken huis: Nico Mares. Aan het einde van de eerste helft kwam hij vrij voor het doel van Van der Meeren.De doelman wierp zich voor zijn voeten. De altijd felle Ma res stormde door en kwam in de botsing met de keeper. Per brancard moest hij van het veld worden gedragen. In het ziekenhuis werd geconstateerd dat een enkelband was gescheurd. In de tweede helft verhoogde MW het tempo. Maar het patroon van de aanval len (vele hoge ballen voor het doel van Telstar) veranderde niet. Het verzuim de de vleugels te gebruiken. Heijnen en Brokamp trachtten Telstar in het een' trum van de verdediging te forceren. Met andere woorden voor de verdedi ging van de Velsenaren bestond er wei nig gevaar. Pas toen Knobel Pleumee kers verving door Jan den Rooyen en hem opdracht meegaf het accent van de aanvallen te verleggen naar de rechter vleugel was MVV wat moeilijker in toom te houden voor Telstar. Een keihard schot van Jan Klijnjan door een opeenhoping van spelers op het doel van Withers afgevuurd hielp Sparta aan een zege in Deventer bij Go Ahead. Na die treffer trokken de Rotterdammers zich terug in de verdediging waardoor de Deventenaren toch nog kansen op de gelijkmaker kregen. Geels, Beek en Hoe- kema faalden. Sparta begreep het ge vaar en nam de aanval weer over. De overwinning op Excelsior heeft NEC weinig moeite gekost. Op alle onderde len waren de Nijmegenaren superieur. Excelsior had zich duidelijk ten doel ge steld een punt weg te slepen uit het Gof- fertstadion en het legde de accenten dan ook volledig op de verdediging. Alleen Kwakkernaat en Van Toledo waren in de voorste linie te vinden. NEC won met 5-0. Een furieus AZ '67 heeft de volle ne gentig minuten gevochten om DWS op de knieën te krijgen. Het gevaar van de Alkmaarse aanval school in de tweede lijn. Bij de Pool Liberda. Zijn geraffi neerde boogballetjes belandden echter al le op de hoofden van de lange Amster damse verdedigers. De Alkmaarders moes ten tenslotte met een gelijkspel genoegen i nemen (0-0).

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 9