Betekenis export bloemen gaat bollen overtreffen Spreiding van uitvoer is noodzaak Ieerdam-g iedereen dat het duurd VA *r is Reserves Het Oosten remise in Castricum AMVJ in de eindfase langs voorzichtig Smash JV ZERSSCHRIJ Toernooi van schaakclub Weenink Suède-Nappa kleding VELDHUIS VOORZITTER C. A. M. GROOTSCHOLTEN VOOR BLOEMKWEKERSVAKBOND LTB: Verkrijgbaar bij: TH. VOSS Agrariërs willen hogere melkprijs Marktberichten Kinderfoto's 11 L0EK ANDERSON DINSDAG 24 NOVEMBER 1970 (Van een onzer verslaggevers) HILLEGOM „Over enkele jaren zal de betekenis van de export van bloemen die van de bloembollenuit- voer overtreffen. Betrekken we hier bij ook de binnenlandse afzet, dan streeft de bloemkwekerij het bloem- bollenbedrijf ruimschoots met on geveer honderd miljoen voorbij" aldus C. A. M. Grootscholten, voor zitter van de Katholieke Land- en Tuinbouwbond tijdens een in Hille- gom gehouden algemene vergadering van de Bloemkwekersvakbond van de LTB. Spookbeeld BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK L I w Spreiding Inspraak Verkrijgbaar bij Breestraat 40-42, Beverwijk tel. 02510-28645 KLEDINGBEURS Vogelmoord (I) Vogelmoord (II) Fluoridering Circuit W aterpoloprogr amma Gratis foto op briefkaartformaat in portefeuille Nog vóór 5 december gereed. EEN LEUKE SINT-NICOLAAS- VERRASSING FOTO voor dames en heren Breestraat 12 Beverwijk Tel. 25629 „Onze bloemisterij heeft zich in de na oorlogse jaren ontwikkeld tot een bedrijfs tak van niet geringe betekenis", vervolg de voorzitter Grootscholten, die enig cij fermateriaal gaf als illustratie van zijn woorden. Dit jaar steeg de uitvoer van snijbloemen tot en met september van 197 naar 243,5 miljoen en van de bloemis- terijplanten van 31,4 naar 36,6 miljoen gulden. „Het ziet er wel naar uit, dat de export van bloemisteriiproducten dit jaar dicht bij zal komen aan een bedrag van 350 miljoen gulden." De heer Grootscholten vroeg zich even wel af hoelang dit tempo van snelle groei van de produktie en van de afzet volge houden kan worden. „Ontwikkelingen in andere agrarische sectoren, met name in de fruitteelt, de pluimveehouderij en de varkenshouderij manen tot voorzichtig heid voor wat betreft al te optimistische verwachtingen." Er zijn volgens de voor zitter toch goede toekomstverwachtingen ten gevolge van de stijgende welvaart van de voornaamste afnemerslanden, waar door een toeneming in het verbruik van bloemen mogelijk zal zijn. Voorzichtigheid blijft evenwel geboden: GEBOREN: Richard z.v. J. de Rooij en W. E. Beentjes; Simon W. z.v. J. H. de La- leijne en M. L. Zwart; Henricus J. z.v. T. Commandeur en J. C. Denneman; Anita d.v. A. L. Smit en J. H. Wijnberg; Annette d.v. F. v. d. Kolk en E. van Dijk; Melinda d.v. F. v. d. Kolk en E. van Dijk; Mascha d.v. W. G. Overeem en J. M. Joosten; Ediiard G. F. z.v. A. Metzelaar en M. J. te Welscher; Dimitrius J. T. z.v. H. A. Dam en E. H. M Hagebeuk; Gert J. z.v. W. J. van der Stroom en C. G. van der Meij; Marc A. z.v. J. A. Arp en I. de Coninck; Suzanne d.v. J. A. Bloemsma en H. J. Jur- riens; Saskia M. S. d.v. P. H. Bouwmees ter en C. J. Volkers; Sanne M. d.v. Oos terhof en M. J. K eijburg; Katinka N. d.v. N. E. Binnendijk en G. J. M. Jansen; Mar cel z.v. J. I. Kaitjily en C. A. Ouwerkerk; Simone d.v. E. H. Boerema en J. G. Metus; Melinda d.v. P. R. Jansen en R. M. van der Werff. ONDERTROUWD: Douwe Dijkstra en Cornelia M. D. ÏJskes; A. Kau Tan en Inez Eman; Rudolf Klok en Greetje Wiersma; Hendrik de Mare en Trijntje Spieker; Eg- bert J. Douma en Sylvia Y. Berghuis; Jan Bijmholt en Maartje Welner; Pieter Vis ser en Trijntje Bos; Franciscus J. van Acker en Cunthia C. van Meerveld; Cor nells J. H. Vastenhoudt en Catharina A. van Balgooy. GETROUWD: Lourentius J. Meijland en Jenny T. M. van de Sande; Klaar H. Vro lijk en Maria A. C. Beentjes; Gerardo Di Mattia en Carmela Porro. OVERLEDEN: Adrianus van Tunen, 73 jaar; Hendrik Hagen, 67 jaar; Wilhelmina Hoogewerf, 78 jaar, weduwe van G. C. van Stein; Klaas F. Oortgijsen, 81 jaar. ADVERTENTIE WAAR In WIE WAT WAAR 1971 vindt u aGtuele informatie over lan den WAAR nu spanningen zijn. aangevuld met overzichtelijke kaarten van de-ze brandpunten. WIE WAT WAAR 1971. be- doeld'als populair naslagwerk je om u wegwijs te maken in de stormachtige ontwikkelingen 'op politiek en technisch terrein. WIE WAT WAAR 1971 geeft een beeld van deze tijd: uw tijö. Deze uitgave van uw krant is nu verkrijgbaar. „Als we bedenken dat door de tegenval lende resultaten in de glasgroenteelt en vanwege de hoge stookkosten vanuit de groentesector een toenemende belangstel ling blijft bestaan voor de bloementeelt, dan roept deze ontwikkeling als vanzelf al het spookbeeld op van dreigende over- aanvoeren en lage prijzen in bepaalde perioden", waarschuwde de heer Groot scholten. Hij wees verder op de noodzaak van een grotere spreiding van de export. Van de totale uitvoer van 280 miljoen dit jaar ging 191 miljoen gulden naar West-Duitsland. Dat is bijna zeventig per cent. Verheugend vond hij het dan ook dat de pogingen om de afzet van snijbloe men naar de VS en Canada te vergroten geslaagd zijn. Van 1966 naar 1969' is de export naar deze landen toegenomen van 300.000 naar 1.3 miljoen gulden. „Technische mogelijkheden maken de bloemteelt mogelijk in vroeger daarvoor niet geschikte gebieden, waardoor meer dere concurrenten op de markt verschij nen. Grote afstanden voor het vervoer van de producten zijn thans gemakkelijk te overbruggen en regering subsidies in andere landen doen de rest. Aan deze concurrentie zullen we het hoofd kunnen bieden als we nieuwe en betere teelme- thoden weten te vinden; onze bedrijfs voering weten te rationaliseren, onze kli matologische omstandigheden meer we ten uit te buiten en ook nieuwe handels gewassen weten introduceren." De heer Grootscholten vervolgde: „Het belangrijkste in onze concurrentiestrijd zal zijn de wijze en de snelheid waarmee we onze producten weten af te zetten en te presenteren." Hij wees op het feit dat in de kring van Bloemenveilingen van onvoldoende duidelijk centraal gevoerd afzetbeleid sprake is. Hierdoor ontstaat ongerustheid mede door de praktische on mogelijkheid van voldoende inspraak. Het verdient aanbeveling, aldus de heer Grootscholten meer gelegenheid te creë ren voor inspraak bij het afzetbeleid voor standsorganisaties en studiegroepen. ADVERTENTIE Een geschenk van Leerdam.daar een betaalbaar. Zo betaalbaar dat u, maakt u iemand gelukkig mee. Want wij allemaal, gewoon dagelijks Leer- Leerdam-glas is heel mooi, heel apart, dam-glas op tafel kunnen zetten. Gaat En keus genoeg. De prijs? Voor ieder- u deze week eens kijken. nv vereemgoe glasfabrieken Hoofdstraat 226-228 - Santpoort - Telefoon 0 23-37 8764 (Ruime parkeergelegenheid) (Van een onzer verslaggevers) VELSEN De afdeling „Velsen en om streken" van de Hollandse Maatschappij van Landbouw heeft zich tijdens de ge houden jaarvergadering onder meer bezig gehouden met de kwestie „de landbouw nu en straks". Tal van vraagstukken welke de landbouwers en de veehouders rond het Noordzeekanaal bezig houden kwamen daarbij aan de orde, hetgeen tenslotte re sulteerde in een besluit om in de komende wintermaanden al deze zaken via gespreks groepen door te nemen. Met betrekking tot de algemene verga dering op 9 december in Alkmaar besloot men een voorstel in te dienen tot verhoging van de melkprijs. Tevens zal daar aan de orde worden gesteld door deze afdeling, de vraag of de leden boven 65 jaar ook een contributieverhoging moeten betalen. Men is de mening toegedaan, dat de afdelingen „eens iets moeten gaan doen voor deze pioniers". Als afgevaardigden naar de al gemene vergadering werden aangewezen S. Steijn en D. Schipper, woonachtig in Santpoort. BEVERWIJK. Noteringen van maan dag op de groenteveiling: andijvie 1249; bloemkool 46125; bospeen 2475; boeren kool 7—21; spinazie 134149; prei 1945; rode kool 1220; tomaten 4470; waspeen 1534 sla 922; uien 926; breekpeen 624; seldery knollen 831; spruiten 41 152. Noteringen op de bloemenveiling: anjers 2652; tros anjers 160; anthurium 95280; chrysanten 80140; jaar rond 90160; per stuk 2258; fresia 120295; gerbera 42 66; irissen 250430; nerinen 45120; cris- pa 20; orchidee 70—265; roos 3475; per tak 33; baby roos 2238; tulpen 2846. Planten: achmea 500; azalea 240340; begonia 60180; cyclamen 130510; poi- setia 230275; pot chrysant 3654; st. paulia 75120; vriesia 210290. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK In het gebouw aan de Geyssendorfferlaan houdt het Leger des Heils donderdagmiddag vanaf twee uur de traditionele kledingbeurs. Men kan er vooral kleding kopen, maar er is onder meer een grote partij verf, die tegen een bijzonder voordelige prijs wordt aangebo den. Het Atoom. De postduivenhouderver- eniging „Het Atoom" geeft zaterdag 28 november in gebouw „De Meerpaal" aan de Banjaertstraat in Velsen-Noord haar jaarlijkse feestavond. Tevens zal dan de prijsuitreiking aan en huldiging van de kampioenen van het afgelopen vliegseizoen 1970 geschieden. (Van onze schaakmedewerker) HAARLEM In de hogere afdelingen van de Noordhollandse Schaakbond was het de afgelopen week vrjj rustig. In de Promotieklasse en eerste klasse kwam slechts één resultaat tot stand. B(j CastricumHet Oosten 2 in de pro motie-afdeling verliep alles zoals was voorzien. De Haarlemmers zegevierden in de laatste afgebroken partij en brachten daarmee de eindstand op 5-5. Met Heem stede en ZSC (Zaandam) delen beide ploe gen de laatste plaats. Deze week wordt de derde ronde gespeeld met de duels Rol landPat Mat, HeemstedePurmerend, ZSCCastricum en Het Oosten 2Kijk Uit 2. De le klasse B had nog een V/i-Vh stand af te werken in de wedstrijd Heemstede 2Het Oosten 3. Bij het uitspelen hebben de Oosten-schakers het lelijk laten liggen. Tenminste een royale gelegenheid tot het behalen van een puntenverdeling werd ge mist. Heemstede zegevierde met 5-3 waar door in deze afdeling de ranglijst na twee ronden het volgende beeld vertoont: Bloemendaal Zaanstreek Aalsmeer Santpoort Weenink 2 Heemstede 2 Het Oosten 3 Hoofddorp 1 0 0 0 0 0 11 - - 11-5 10-6 7Va- 81/a 6-9 6Va- 9Va 6-9 5 -11 Hier zal het programma worden voort gezet met de partijen HoofddorpAals meer, SantpoortHeemstede 2, Het Oos ten 3Bloemendaal en Weenink 2Zaan streek Noord. Bij de tweedeklassers is Santpoort 2 in groep C alleen op kop gekomen. De ploeg bracht ook het tweede treffen tot een goed einde hetgeen het Beverwijkse Pat Mat 2 met 5-3 tot haar schade moest ondervinden. Een belangrijke concurrent voor Santpoort lijkt hier Castricum 2 te worden dat Weenink 3 thuis met 6V2-IV2 duidelijk overtroefde. Het Haarlemse VHS 3 loopt in 2D beslist met kampioensaspi raties rond. Na de 5-3 zege op Aalsmeer 2 was het nu Pat Mat dat er, getuige de 7-1 nederlaag, niet aan te pas kwam. VHS 3 dus aan de leiding met plaatsgenoot HWP als belangrijkste rivaal. Na twee speeldagen heeft zich in de 3e klasse C een kopgroep gevormd van drie teams, Excelsior (Beverwijk), Pat Mat 4 en VHS 4. Zandvoort en SVS (Schalkwijk) delen in 3D de eerste plaats met twee gewonnen wedstrijden. Rolland 3 volgt op slechts één punt. De meest opmerkelijke uitslag in de 4e klasse viel in groep E te noteren waar VHS 5 door Castricum 5 met 4Vj-3Vj werd verslagen. Na de forse 8-0 overwinning in de eerste ronde een ware ontgoocheling (Van onze volleybalmedewerker) IJMOND In Rotterdam heeft Smash het op moeten nemen tegen AMVJ. In de eerste set werden de Castricummers een beetje overdonderd 15-5, maar ze hadden in de tweede set een goed antwoord klaar 6-15. De belangrijke derde set zou 28 minu ten vergen om een winnaar aan te wijzen. De Rotterdammers bleken de langste adem te hebben (15-12). In de vierde set heeft Smash een zeer grote kans gehad nogmaals de balans in evenwicht te brengen want ze stonden op een gegeven moment op set- Diep geschokt was ik bij het lezen van uw verslag over de vogelmoord in ons buurland. Woorden schieten te kort. Ik meende dat België overwegend katholiek was; Kent men dan niet de Heilige Fran ciscus van Assisi met zijn groot, liefdevol hart voor al wat leeft voor Gods ganse schepping? Kent men niet meer de gedichten van Guido Gezelle, ik denk aan zijn gedichtje over de leeuwerik „Hemellawerke, lucht- lawerke.Weet men niet hoe jaren geleden op Capri de Noorse arts dr. Axel Munthe twee bergen kocht van een par ticulier die deze tijdens de vogeltrek met netten bedekte om kleine vogels te ver strikken? Ik zie nog de afbeelding van die vreselijke wreedaard die met zijn klauwen je kunt het geen handen noemen die lijster zijn keeltje dicht knijpt zodat in uiterste benauwdheid z'n bekje zich wijd opent, z'n bekje dat in het voorjaar z'n zoete zang ons schenkt. De volgende morgen, zondag, uitte dr. Fop I. Brouwer in de rubriek „over alles wat leeft en groeit" z'n walging over dit afschuwelijke gebeuren. Moet de mens, wreder dan enig dier, vogels martelen, of is het onze heilige plicht het dier te behoeden? En dan die over grote stommiteit om het evenwicht in de natuur nog eens extra te verbreken, nog meer insecticiden te spuiten waar de insecten immuun voor worden, maar groenten, vruchten en nog zo veel meer door vergiftigd wordt. Is daar dan geen vereniging voor dierenbescherming? Vinden Koning Boudewijn en zijr. lieve vrouw Fabiola dat toelaatbaar? Of heb ben die niets in te brengen nrnar de wet dit toelaat? Is het dan niets anders dan geld in het belastlnglastje brengen, en draait het voor rit particulieren alleen maar om d« dubbeltjes? Geld is dan alleen waardevol als er iets goeds mee gedaai wordt. O, dat een duizendstem- mig koor1 uit ons land zich verheffen gaat om .ziin afgrijzen kenbaar te maken!. A. P. M. VOORZANGER-DE GRAAF, Heemstede. Met afgrijzen heb ik zaterdagavond naar de „Brandpunf'-reportage over het schieten van fazanten gekeken. De fazan ten werd geleerd langs bepaalde paden te lopen. Later werd een schietpartij ge organiseerd, waarbij de jagers het pad in het vizier namen. Bij de schutters be vond zich prins Bernhard, voorzitter van het Wereldnatuurfonds. We hebben in Ne derland zo'n grote mond over de vogel vangst in België, maar daar hebben de vogels tenminste nog een kleine kans. C. J. VERNOUT, Heemstede. Inwoners van Velsen (gemeente), wan neer komen jullie nu eens in actie? Jullie drinken alle dagen gefluorideerd water. Dertien maal giftiger dan rattekruid. Je kookt je voedsel er in en het zit ook nog in de melk. Het is nu voldoende bekend dat gefluorideerd water niet de oplossing is voor tandbederf. Suiker is de grootste kalkrover in het lichaam. Uit Amerika komen alarmerende be richten over de gevolgen van gefluorideerd water. Volgens tegenstanders van fluori dering, vooraanstaande doktoren, werkt deze fluoridering de genezing van alle ziekten tegen, vooral de chronische. Het voorbeeld van Tiel, waar ingewand stoornissen en uitslag zijn geconstateerd, moet voor het gemeentebestuur voldoende zijn, om fluor uit het water te houden. In Amerika hebben vooral de bejaarden er last mee. De fluor zet zich in de botten vast. Dat veroorzaakt op den duur hevige pijnen in de benen. Daar staat de medi sche wetenschap machteloos tegenover. Wat een professor onlangs schreef in dit blad is een lachertje. ZIJLSTRA, ÏJmuiden. In uw blad zijn de afgelopen dagen ad vertenties verschenen van de actie „Weg Circuit". De organisatoren vinden het blijkbaar opeens, na 25 jaar, nodig het circuit op te heffen Onverdraagzame mensen omdat zij niet bereid zijn gerin ge hinder te ondervinden tegenover de 193.000 bezoekers van het circuit. De or ganisatoren hebben het kennelijk niet de moeite gevonden om juiste informa tie in te winnen. Zij spreken van het „ontstellende" lawaai, dat „wekelijks" in „verre" omtrek rust en plezier „on mogelijk" maaakt. Het lawaai is mis schien met noordoostenwinden voor noord Zandvoort hinderlijk. Dat dan al leen met harde zuidwestenwind kan uur tot vijf uur. De races zijn niet weke lijks maar ongeveer om de drie weken en dan nog maar van eind maart tot half oktober. De heren hebben een merk waardige voorstelling over „ver" Al leen met harde zuid-westen wind kan men in de hele Kennemerduinen het la waai van het circuit horen. Aan het strand is nooit veel te horen door de ho ge duinenrij tussen het circuit en het strand. In de advertentie wordt ook ge sproken van vele honderdduizenden die overlast hebben. Stel dat velen hier gelijk is aan twee, wat niet waarschijnlijk is: Zandvoort heeft circa 20.000 inwoners en in de Kennemerduinen zouden zich dus circa 180.000 mensen moeten bevinden die overlast hebben. Dit is evenveel als het aantal inwoners van Haarlem! Dit is dus duidelijk onmogelijk. Verder kunnen de mensen die in de Kennemerduinen geen rust en plezier meer kunnen vinden nog naar andere natuurgebieden zoals de Amsterdamse Waterleiding Duinen Raceliefhebbers hebben echter in Neder land geen alternatief. D. KERKHOFF. Haarlem. point 12-14, maar te voorzichtig spel van hun z(jde gaf de gastheren de gelegenheid toch nog deze set en daarmee de wedstrijd met winst af te sluiten 16-14. Onze vertegenwoordigers in de over gangsklasse hebben het ook niet best ge daan. De dames van Kennemers hebben het tegen Octopus 2 op het nippertje af moe ten leggen 2-3. Ze hebben hierdoor de aan sluiting met de kop een beetje verloren. Met de dames van Smash gaat het nog steeds niet zo goed. Ze moesten in Haarlem met een 3-0 nederlaag genoegen nemen tegen die Raeckse 2. De heren van Phoenix hadden door een zege op Kangeroes 2 een beetje uit de zorgen kunnen raken maar door het ver lies dat ze nu leden 1-3 zal de wedstrijd volgende week tegen HVS 2 zeer belang rijk zijn. In de promotieklas heren heeft DEM een verrassende prestatie geleverd door Molen wiek 2 een 3-1 nederlaag te bezorgen. Het is de eerste zege van de Beverwij kers en wel op een van de koplopers. ODIN heeft het niet kunnen bolwerken tegen Purvo, al moesten de heren uit Pur merend toch nog e enset toestaan: 1-3. Phoenix 2 ging ten onder tegen Molen wiek 3. De Beverwij kers waren niet opge wassen tegen het uitgekookte spel van de Zaankanters. Smash 2 behaalde zijn tweede overwin ning. Phoenix 3 was het slachtoffer, 3-0. De Beverwijkers staan er slecht voor nu DEM en Zaan 3 beide hun wedstrijden wonnen. Zaan 3 deed dat ten koste van K en V, 3-2. Bij de dames zorgde Dynamo voor de verrassing door het hooggeplaatste Molen wiek 3 de winst af te snoepen. De Castri- cumse dames behoefden maar een set prijs te geven, 3-1. Kennemers 2 wist met moeite VCK op afstand te houden, 3-2. DEM 2 reisde vergeefs naar Zaandam want ze werden met 3-1 door Argus 2 ver slagen. Phoenix verloor zoals te verwach ten was van koploopster Purmo, 0-3 en Lycurgus versloeg Zaan 3, 3-0. In de eerste klas heren is er aan de kop van de ranglijst niet veel veranderd. Ax- meriscota won gemakkelijk van Smash 3, 3-0 en Dynamo speelde Smash 4 naar ver lies, 3-1. ODIN 2 heeft de aansluiting met de kopgroep geheel verloreü door een ne derlaag tegen Phoenix 5, 0-3. In de dames eerste klas was Dynamo 2 sterker dan Axmeriscota, 3-0. Phoenix 3 en Voluit 2 kwamen remise overeen, 2-2, terwijl Oranje-Wit ODIN 2 met een 3-0 nederlaag naar huis stuurde. In de tweede klas heren blijft Axmeris cota 2 het goed doen. Ze bonden nu Phoe nix 6 aan de zegekar, 3-1. WZ haalde een ruime zege op Oranje-Wit, 3-0. Kennemers en Dynamo 3 verdeelden de punten: 2-2. In de tweede klas dames zegevierde VCK 2 over Phoenix 5, 3-0. Oranje-Wit 2 kon niet tegen Voluit 5 op, 1-3. Kennemers 4 en Voluit 4 speelden gelijk, 2-2, terwijl Voluit 3 de baas bleef over Phoenix 4, 3-0. In de derde klas heren tenslotte verloor Axmeriscota 3 verrassend van Nemesis, 1-3. voor de Haarlemse schakers. De uitslagen zijn: Promotieklasse: CastricumHet Oosten 2 5-5. le klasse, afd. B: Heemstede 2Het Oos ten 3 5-3. 2e klasse, afd. A: Purmerend 3Schaak mat 2-6, MagnusSchaaklust 2 2-3 voorl. Afd. B: J. de WeyzeZSC 2 4-4, Purmer end 2Kijk Uit 3 3-3 voorl. Afd C: Oppo sitieBloemendaal 2 5Vj-2'/i, Weenink 3— Castricum 2 IV2-6V1, Pat Mat 2Santpoort 2 3-5. Afd. D: De UilRolland 2 3-2 voorl., VHS 3—Pat Mat 3 7-1. 3e klasse, afd. A: Wieringen—VVV 3 3-5, KTV 2—Purmerend 4 6-2. Afd. B: Excelsior 2Westzaan ZVi-Vh voorl., De Pion 2Castricum 4 3-5. Afd. C: Lasker— Aalsmeer 3 3-5, Het Oosten 5Excelsior 2Vj-51/j. 4e klasse, afd. A: Schaaklust 3Wierin- germeer 2 5-3, MSC 3—KTV 3 4Vj-3Vj, Aartswoud 2Caïssa 3 3-5. Afd. B: AEV Schaakmat 2 3-5. Afd. D: Weenink 5De Pion 4 4'/a-3Vj. Afd. E: Bloemendaal 4— Rolland 4 4-3 voorl., VHS 5Castricum 5 3Vj-4Vj, SVS 4—Weenink 6 5-3. Afd. F: Heemstede 3De Vier Torens 2 niet be kend, SVS 2Zandvoort 2 6-2. (Van onze waterpolomedewerker) HAARLEM Het programma van wa terpolo competitiewedstrijden dat op za terdag 28 november aanvang 20.00 uur, in het Haarlems Sportfondsenbad wordt ge speeld luidt: Afdeling M I: HPC I - HHC Dames eerste klasse: DWT 1 - DWT 2 Jeugdcompetitie KNZB: HPC-BZPC; DWT-ZIAN B. Heren eerste klasse competitie kring Haarlem KNZB: DWR 2-HPC 2. In het Velserbad in ÏJmuiden is aan vang 20.45 uur, vastgesteld: Dames tweede klasse: VZV 1-DWT 3. ADVERTENTIE LAAT NU NOG KINDERFOTO'S MAKEN IN ONZE STUDIO. (Naast CITY) KENNENIERLAAN 85—87 ÏJmuiden Telefoon 0 2550 -1 59 62 (Van onze schaakmedewerker) WIJK AAN ZEE In hotel-café „De Zon" in Wijk aan Zee is zaterdag het jaar lijkse week-end toernooi van de Bever wijkse schaakvereniging Weenink ingezet. In tegenstelling tot voorgaande uitvoe ringen wordt nu twee weekenden ge speeld waarbij het thans voorbije als voorronde kon worden aangemerkt en uitgetrokken. Enkele van de meest opvallende resul taten van dit behoorlijk bezette toernooi, waarvoor de belangstelling reikt van Den Helder tot Den Bosch, waren de overwin ning van S. Herfst op P. de Rooi, de triomf van Th. de Vries op de vroegere Nederlandse jeugdkampioen H. Böhm uit Rotterdam en de zege van W. Boom op de Hagenaar F. v. d. Vliet. De eindrangschikking van de voorron den luidt als volgt: HOOFDKL. gr. A. 1- J. Schell, 2 J. Vogel, 3 R. B. v. Dijken, 4 H. Nijssen, 5 M. P. Middelkoop, 6 R. van Zwieten. Gr. B- 1 W. Boom, 2 H. van Loon, 3 F. v. d. Vliet, 4 P. Uylings, 5 L. G. Mos- tertman, 6 K. Nederkoom. Gr. C. 1 H. H. Grondijs, 2 Th. de Vries, 3 mr. G. J. v. Eybergen, 4 H Böhm, 5 F. Arp, 6 A. Wongtschkowsky. Gr- D. 1 P. v. d. Weide, 2 R. Faase, 3 P. de Rooi, 4 S. Herfst, 5 J. van Loosen, 6 G. Bronnenberg. Gr. E. 1. T. Timman, 2 A. J. van Dop, 3 H. Koopman, 4 J. Schol, 5 mej. P. C. de Graaf, 6 Th. Kemperink. Gr. F. 1 P- van Haastert, 2 J. v. d. Berg, 3 P. Holscher, 4 L. van Manen, 5 J. ter Braake, 6 J. van Baarle (n.o.) 2e KLASSE, gr. A. 1 R. Aalbregt, 2 J- de Vogel, 3 B. Habers, 4 Mevr. van Oost, 5 C. de Ruiter, 6 W. Jesse, 7 J. Bloemen daal, 8 mr. J. de Groot. Gr. B. 1 H. Dekkers, 2 K. Nieland, 3 W- Wissink, 4 H. van Someren, 5 K. Engel hart, 6 G. de Koter, 7 J. Faydherbe, 8 J. Vermeulen (n.o.). Gr. C. 1 H. Dinkgreve, 2 C. van Nieu- wenhoven, 3 M- Mostert, 4 H. Havik, 5 mej. Grin, 6 R. Maat, 7 A. C. Beerendonk, 8 W. Punt. ADVERTENTIE 'V''-

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 4