„Voor ideeën moet ik steeds weer naar de kroeg" Prentenshow „50x50" in vijftig gemeenten Halve eeuw toneel te boek gesteld Toneel voor de werkende jeugd Letterkundeprijs uitgereikt ELI ASSER SCHRIJFT WEER „Schaepen" riifSAfiS Kunstveilingen in ons land onbetrouwbaar ACTIE WIL MEER AANDACHT VOOR GRAFISCHE KUNSTEN Filmavond en pop-programma ernstig overwerkt Johnny Jordaan is Plan exposities Nederlandse kunst in buitenland Negen Muzen Italiaanse satire op huwelijk per advertentie T.V. vanavond Radio donderdag 5 TV woensdag TV donderdag 15 WOENSDAG 25 NOVEMBER 1970 rllr&'l FEL DEBAT IN i „TREFPUNT" Kroegdraad Wallie en Walrus Scapino-prijs voor Ton de Graaf (Van onze correspondent) HILVERSUM Koningin Juliana zal op 2 december in het cultureel centrum „Geert Teis" te Stadskanaal de grafiekmanifestatie „50 x 50" ope nen. De NOS zal van het officiële ge deelte een reportage uitzenden van 19.09 tot 19.30 uur. „50 x 50", de prentenshow in veelvoud, zal in 49 andere plaatsen, waaronder Haarlem, IJmuiden en Beverwijk op hetzelfde tijdstip in de tentoonstellingsruimten via daar opgestelde tv-toestellen wor den geopend. De vijftig deelnemende gemeenten zijn verspreid over het ge hele land. Garanties van instanties Prijzenpolitiek Ministerie afwijzend 100'C"y0 00 'M i-m'---vL W. Voet en Zonen Juweliers n.v. Grote Houtstraat 165 - Anegang 13-15 HAARLEM NIEUWE KOMEDIE 5 (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Op het moment dat deze krant in uw bus valt, schuift in Am sterdam een kleine stevige man met maximale snor zijn vierde of vijfde stamcafé binnen. Dat doet hij wel vaker, het is zelfs een vaste gewoonte van hem, maar ditmaal doet hij het voor zijn werk, begrijpt u wel? Eli Asser gaat weer acht afleveringen schrijven voor het ,,'t Schaep met de vijf pooten" en waar zou hij de stof voor de lotgevallen van dit Amsterdamse volkscafé anders vandaan halen dan uit die mooie bruine kroegen, die de hoofd stad in zo grote menigte rijk is? Dat klinkt heel opgewekt, maar de werkelijkheid is anders. In zijn huis aan de Zandhoek, een prachtig stukje oud- Amsterdam op het Realen-eiland, zit Eli Asser als een zeer bezorgd man, die acht nieuwe Schaepen wegen als een cent.e- naarslast op zijn schouders. „Ik heb het altijd moeilijk gevonden om te beginnen, ik heb altijd gejam merd dat ik het niet meer kon. Nou ja, het is tot nu toe steeds weer in orde ge komen. Mijn lieve vrouw js nu de stad in om vier spiraalblocs en 500 vel schrijf machinepapier te gaan kopen. Ik vrees dat daar nog niets op staat. Ik zal ze zelf dus moeten volschrijven. Maar op dit moment heb ik nog geen flauw idee, laat staan een leuk idee". Het idee voor het schaep, waar is dat vandaan gekomen? „Ik ben een geboren Amsterdammer ik' heb mijn hele leven zowat doorge bracht in het centrum van deze merk waardige stad. In de na-oorlogse jaren heb ik veel cursiefjes geschreven, in Vrij Nederland, over het Amsterdamse kroeg leven. Die draad ziet u lopen door heel mijn verdere produktie. Mijn eerste ether-activiteit op dit ge bied was Willem Parel, de orgeldraaier Dat was een creatie van Wim Sonnevela. die had daar een seizoen mee gewerkt in zijn cabaretprogramma. Karei Prior heeft toen Sonneveld zo ver gekregen dat hij naar de radio kwam, elke zater dagavond, en ik schreef de teksten. Voor de televisie heb ik heel in het be gin een eenakter geschreven die heette: „Drie tientjes per dag". Die speelde in een Amsterdams café, waarin Cees La- seur optrad als kastelein en Mary Dres- selhuijs als kasteleinse. Je kunt het ie gewoon niet meer voorstellen. Daarna ben ik weer voor de radio gaan schrijven. Nu bij de AVRO, een serie „Dagboek van een grootvader" die speelde in en om dit huis aan de Zand hoek. Daarin kwam ook een cafeetje voor met een kastelein genaamd Kootje de Beer. Dat was in "59-'60. Kootje de Beer werd gespeeld door Coen Flink. U ziet de draad van het Amsterdamse volksleven loopt er steeds doorheen. Een paar jaar later ben ik toen betrokken ge weest bij de voorbereiding van de televi sie-reclame. Dat was een leuke tijd Maar toen de reclame eindelijk op tv kwam, vond ik dat ik weg moest wezen Asser vertelt hoe hij bij de KRO Wal- lie de Walrus was, wat als een onthulling beschouwd moet worden. Wallie was een pop. I „Terwijl de poppenspelers Brugman driftig bezig waren de pop te laten be wegen, zijn ogen te laten draaien, zijn snor te laten wippen, zat ik achter een j ADVERTENTIE scherm en sprak de woorden van Wallie de Walrus. In die dagen schreef een cri ticus, dat hij best zou willen weten wie toch die onnavolgbare Wallie was, die vond hij veel leuker dan de teksten. Dat is nooit onthuld, maar nu weet u het: da* was ik. Ik was Wallie de Walrus!" As ser onthult verder: „Wallie bestaat nog steeds. Hij ligt in een doos bij de KRO. Misschien haal ik hem nog wel eens te voorschijn, voor het Schaep". Nu. bent u dus op een idee gekomen? „Misschien! Ik beloof niets! De KRO heeft mij in die tijd gevraagd een serie te schrijven en dat werd „Mijn broer en ik", geïnspireerd op mijn ervaringen bij de tv-reclame. De figuren daarin waren Jan Blaaser, John Lanting en Mieke Ver- straete Het was een heel gezellig sfeertje, maar nog lang niet de geweldige hit die daarop zou volgen. Daar zat ook al in Adèle Bloemendaal als tante Miep, de kasteleinse van een klein Amsterdams volkscafé. Maar nu gebeurde het dat Jan Blaaser op toernee naar Australië ging Ik moest dus opeens een gast hebben en ik besloot, tante Miep van een echtge noot te voorzien. En wie kon dat anders zijn dan Kootje de Beer? De rol werd gespeeld door Piet Römer en toen we dat zagen, begrepen wij allemaal dat dit een geweldige combinatie was: Piet en Adèle in dat sfeertje. Dat is toen het Schaep geworden". Is dat café ontworpen naar een be staande kroeg? „Nou, ik heb de ontwerper Wijnand Gij sen een keer meegenomen naar een paar van die gelegenheden waar ik re gelmatig kwam, Van Randeraat in de Runstraat, café De Eland, de Twee Zwaantjes, ach het stikt daar op de Prin sengracht van die kleine cafeetjes waar je zo gezellig even kunt zitten en de won- derlijkste verhaaltjes kunt vernemen. Maar hij heeft géén bepaald^ café geko zen, het is van allemaal wat". Als u morgen gaat beginnen, gaat u dan in de kroeg zitten of werkt u thuis? „Ik ben een echte thuiswerker, ik zit 's morgens vroeg al aan mijn bureau om I te schrijven. Maar voor de sfeer, voor I de ideëen moet ik toch altijd weer naar de kroeg. En dat is een gevaarlijke zaak. Want het is daar al gauw van; meneer heeft er een tegoed van ome Nelis, en ome Nelis krijgt er dan weer een terug van meneer. Voor je het weet heb je ei een stuk of twaalf naar binnen. Je komt wankelend thuis en je zegt: ik heb zulke leuke verhalen gehoord, maar ik ben ze 1 allemaal weer vergeten. Dan heb ie dus een hele middag voor niets gewerkt AMSTERDAM. De jaarlijkse Scapi-i no-dansprijs ƒ500) is dinsdagmiddag in het RAI-congresgebouw in Amsterdam uitgereikt aan de 31-jarige danser en Scapino-inleider Ton de Graaf. De jury bestond uit de dames Louky Kassies van Oven en Winja Marova en de heren Wim Bary die de prijs uitreikte en Peter Brandsma. De prijs is in 1969 ingesteld door de Vereniging Vrienden van Sca- pino. HILVERSUM. In het AVRO-pro- gramma „Trefpunt," is dinsdagmiddag een aantal deskundigen op kunstgebied fel van leer getrokken tegen het in Nederland geldende veilingstelsel in het algemeen en tegen de veelvuldig voorkomende verkoop van vervalste schilderijen op sommige kunstveilingen in het bijzonder. De kunstenaar Pieter Wiegersma uit Deurne zei, dat het publiek vaak rond uit wordt bedrogen. Hij daagde vei lingdirecteur Walstein uit, om op zijn kosten door tien internationaal beken de experts een onderzoek te laten in stellen naar de schilderijen, die on langs op kasteel Hoensbroek als zijn de van onder meer Jacob Maris, Ga briel Metsu, Isaac Israels. Albrecht Dürer, Frans Hals en Pieter Breughel zijn geveild.Vogens de heer Wiegersma betrof het hier stuk voor stuk verval singen. De heer Walstein verklaarde, dat een aquarel van Maris, die later een re productie bleek te zijn, van de koper werd teruggenomen. Op een volgende veiling werd de aquarel toch weer als een echte Maris te koop aangeboden. De heer Walstein weet dit aan „een on benullige vergissing van zijn perso- neel." De Amsterdamse advocaat mr. Wil lem Russell sprak in „Trefpunt" van een verzieking van het veilingwezen in Nederland. De heer H. S. Nienhuis, directeur van het internationaal gerenommeerde vei linghuis Mak van Waay in Amsterdam noemde de waarde van een veilingver gunning nihil. Er werd een teveel aan onwetendheid en ondeskundigheid bij de veilinghouders geconstateerd. ^VW«VWMUWWW«WWWWV««»VWW«WVW«W«V«W*IWVVW«W«VW1 Nederland I. Om te beginnen de Woefs en het journaal, gevolgd door Den Haag vandaag en de filmrubriek Première. Daarna een half uur met Kenmerk, de informatierubriek over kerk en (of) samenleving. Aansluitend aan het gewone nieuws in een uitzen ding van de politieke partijen een bab bel van D'66. Omdat er geen voetballen is nu een echte hoofdfilm. Het is de Huwelijks- kanidaat van Antonio Pietrangeli (La Visita). Nadat de Stichting Socutera de aan dacht heeft gevestigd op het werk van de Centrale Vereniging ter Bevor dering van de Revalidatie komt Studio Sport met de woensdagse aflevering, die met een kwartier wordt verlengd in verband met een uit te zenden sa menvatting van 20 minuten van de wedstrij d EngelandOost-Duitsland, die in Londen wordt gespeeld. Daarna om de woensdag te besluiten nog Wet-strijd, waarin studerenden aan de bestuursschool van Noord-Hol land tegen die van dezelfde school m Zuid Holland in het strijdperk treden. o Doel van dit grafisch evenement is de hedendaagse grafische kunst meer bekend heid te geven en toegankelijker te maken voor het publiek. De deelnemende kunste naars maakten hun prenten speciaal voor deze gelegenheid. De financiële basis werd verschaft door het ministerie van CRM dat het ongekochte deel van de oplage zal verspreiden over de scholen. Openbaai Kunstbezit nam een deel af voor de ge bruikelijke jaarlijkse verloting onder haar abonnees. Hierdoor hadden de kunstenaars de garantie van afname van dertig pren ten. De overige dertig bladen zijn ter be schikking van de deelnemende kunste naars. Deze bladen kunnen in de vijftig expositie-ruimten tegen door de kunste naars vastgestelde prijzen worden ver kocht aan het publiek. kans laten liggen om profiterend van de garantiesom voor deze speciale gelegen heid met een meer populaire prijs voor de dag te komen. Een belangrijk argument tegen „goed kope aanbieding" zou zijn, dat dit specu latie in de hand werkt. Aan „50 x 50 werkten mee de Nederlandse Kunststich ting de provinciale culturele raden en Openbaar Kunstbezit. De voorzitter van het voorbereidende comité, drs. Emile Meijer zal ook de vigr uitzendingen die Openbaar Kunstbezit volgende maand aan de vijftigvoudige grafiektentoonstelling wijdt, presenteren. Het idee voor de mani festatie is van J. van Loenen Martinet, conservator van het Stedelijk Museum te Amsterdam. Een vooraanstaand figuur uit het vader landse sportwezen zal tijdens de openings uitzending voor een visueel spectaculaire stunt zorgen die in alle deelnemende expo sitie-ruimten weerklank zal vinden. I De prijzen wijken voor deze bijzondere I gelegenheid niet af van de gebruikelijke (van dertig tot driehonderd vijf tig gulden). Enkele kunstenaars hebben zelfs de ge legenheid te baat genomen hun prijzen te verhogen. Vele deelnemers hebben hier een VOOR DE HANDEL: B.D. LEEFSMA N.V. KERKSTRAAT 25, AMSTERDAM, TEL. 232727 (Van onze correspondent) APELDOORN. Tijdens een uitvoe ring van „De Jantjes", dinsdag in ge bouw Orpheus in Apeldoorn is de zan ger van het Amsterdamse lied Johnny Jordaan zo onwel geworden, dat hij ver der zingen moest staken. Een in aller ijl gewaarschuwde arts heeft Johnny Jor daan naar het Juliana-ziekenhuis laten brengen. Daar wordt hij nog enkele we ken in observatie gehouden. Een onderzoek heeft inmiddels uitge wezen dat Johnny ernstig overwerkt is en duidelijk eigen krachten heeft over schat. Iedere avond speelde hij name lijk zijn grote rol in „De Jantjes", waar mee het gezelschap van Beppie Nooy op het ogenblik het land doortrekt. „De Jantjes" zullen overigens onver droten doorzingen: er is voor Johnny'; rol een vervanger. (Van onze correspondent) HILVERSUM. Drs. Emil Meijer, di recteur van het Rijksmuseum Vincent van Gogh (in oprichting) te Amsterdam streeft ernaar om de opening van zijn museum eind 1972 ondermeer te vieren met simul tane tentoonstellingen van hedendaagse Nederlandse kunst in verschillende Euro pese hoofdsteden. In eerste instantie heeft het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappe lijk werk afwijzend op dit plan gerea geerd. Nochtans wil de heer Meijer pogen zijn idee gerealiseerd te krijgen, omdat hij ervan overtuigd is dat dergelijke ten toonstellingen niet alleen in het belang zijn van de Nederlandse kunstenaars, maar ook een stroom toeristische publi city opleveren voor Nederland. De directeur van het Stedelijk Museum Mr. E. de Wilde heeft spontaan de zijde van de heer Meijer gekozen. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Het Nederlands To neelverbond, dat de laatste jaren een min der belangrijke rol in ons theaterleven toegemeten kreeg, is voor zijn eeuwfeest als een fenix uit zijn as verrezen. Het jubileum wordt gevierd met een reeks van activiteiten, de opdracht aan Hugo Claus een stuk Leopold II te schrijven wasser één van, de uitgave van een to neeloverzicht over de verstreken vijftig jaar een ander. Zaterdagmiddag zijn in het Toneelmuseum aan de Herengracht in Amsterdam de eerste exemplaren uit gereikt van „Facetten van vijftig jaar Ne derlands Toneel 1920-1970" door de voor zitter van het jubilerend verbond, mr. P. Cleveringa. Het verscheen bij de uit geverij Moussault en door een overheids subsidie kon dit qua band en typografi sche verzorging fraai uitgevoerde werk, dat met een grote reeks van karaktens- tieke illustraties is gedocumenteerd, maar voor vijfentwintig gulden in de handel worden gebracht. Het toneelverbond nodigde een twintig tal critici uit om uiteenlopende facetten van ons toneelleven in de herinnering te brengen. Dat gebeurde in de meeste gevallen door interviews met die regis seurs, actrices en acteurs, die een tref- dfend aspect onder woorden zouden kun nen brengen. ïrV?..,,-. );V- Overleden. De Indiase natuurkundige dr. C.V. Raman, die onder meer bekend heid kreeg door zijn onderzoek van het licht, is zaterdag op 82-jarige leeftijd in Bangalore, in het zuiden van India, aan een hartaanval overleden. Hij kreeg in 1930 de Nobelprijs voor natuurkunde. Van Gogh. Het rijksmuseum Vincent van Gogh in Amsterdam is begonnen met de uitgave van een driemaandelijks tijdschrift „Vincent", gewijd aan de studie van het leven en werk van Van Gogh. De redactie wordt gevormd door dr. J. Hulsker, dr. V. W. van Gogh en museumdirecteur drs. E. R. Meijer. Het grootste deel van de oplaag is voor het buitenland bestemd. Sari Dewi. Mevrouw Ratna Sari Dewi, weduwe van president Soekarno, zal met Yul Brynner optreden in een film die in Hongkong zal worden vervaar digd, aldus een Japans damesweek blad. De film heet „Het parfum van de prinses". Prijs. De bas-bariton Ruud van der Meer heeft op het internationale voca listenconcours in Barcelona de derde prijs gekregen. De eerste en tweede waren voor een Rus en een Japanner. In de aula van de Amsterdamse Ge meente-universiteit is gistermiddag de jaarlijkse Reina Prinsen-Geerligs- prijs uitgereikt aan de jonge dichter Arie van der Berg. Zoals we eerder schreven werd hem die prijs toege kend voor zijn dichtbundel „Mijn broertje kende nog geen kroos". De heer R. J. Prinsen-Geerligs overhan digde persoonlijk een geschenk onder couvert, dat samen met een oorkonde deze prijs voor aanmoediging van jonge letterkundigen vormt. Na het uitreiken van de prijs las Arie van der Berg iets voor uit zijn bekroonde werk. ADVERTENTIE Ruime keuze ZILVEREN SIERADEN o.a. uit Denemarken Nederland 2. Op het tweede net be gint de NCRV haar aandeel in het avondprogramma na de Woefs en het eerste journaal met Eddy Ready Go. Eddy Becker, toch wel onbetwist Neer- lands meest populaire disc-jockey van het ogenblik brengt in deze show o.m. Shocking Blue met hun nieuwe plaat. Roger Whittaker, the Bee Gees, Ben Cramer (met een van zijn in Amerika opgenomen nummers) en Oscar Harris and the Twinkle Start. Aansluitend aan het journaal van acht uur deel zeven van de Kleine Zielen in herhaling dan. De actualiteitenrubriek Hier en Nu en het tweede deel van Memorboek sluiten het NCRV programma af. In Memorboek wordt een beeld gegeven van het leven van de joden in Neder land tot de oorlog. Vanavond komt aan de orde de vestiging in Amsterdam. Vanavond een Italiaanse tragi-ko- mische film die herinneringen oproept aan de tijd dat in de Romeinse studio's nog bescheiden films over alledaagse onderwerpen werden gemaakt. Zoals in dit geval over een dagje-samen van twee mensen, die door een huwelijks advertentie bij elkaar gebracht zijn. De vrouw, zij hëet in de film Pina en wordt gespeeld door Sandra Milo, heeft de advertentie geplaatst. Ze woont in een dorpje bij Ferrara, is niet onbemiddeld, maar heeft weinig gele genheid buiten de dorpse vrienden met mannen in contact te komen. Uit de schriftelijke reacties op haar advertenties kiest zij tenslotte de brief van een zekere Adolfo di Palma, een man uit Rome met wie zij in corres- pondentie treedt om hem vervolgens uit te nodigen voor een persoonlijke kennismaking bij haar thuis. Pina en Adolfo (gespeeld door Fran- ois Périer) blijven 24 uur bij elkaar en leren elkaar in die korte tijd zo goed kennen dat ze van verdere con tacten maar afzien en het is dat ge meenschappelijk doorgebrachte etmaal dat regisseur Antonio Pietrangeli ons met veel humor en lichte ironie laat zien. Al dadelijk bij de eerste schuch tere kennismaking valt het Pina al op dat Adolfo niet de heer is die zij zich uit zijn brieven had voorgesteld. Hij is egocentrisch, houdt niet van dieren, drinkt te veel, is vlug jaloers en heeft een bijna onbescheiden nieuwsgierig heid naar haar financiële toestand. Een middagje in een openluchtdancing brengt verschillende van die minder goede eigenschappen naar boven en zelfs al mag hij de nacht bij haar door brengen, het is de volgende ochtend bij het afscheid op het station wel duide lijk, dat ondanks de vage beloften, van een weerzien wel geen sprake zal zijn. CHARLES BOOST De Nieuwe Komedie heeft een toneel- introductieprogramma samengesteld dat speciaal gericht is op de werkende jeugd. Inleiding en nabespreking zijn erin ge- groepeerd rond een toneelstuk „Aaarrrccchhh zoink gelijk heb je. Het stuk bestaat uit zeven in elkaar over lopende korte scènes, geschreven door de dramaturg van het gezelschap Albert Maurits naar aanleiding van een reeks in terviews met werkende jongeren en leer lingen van LTS en huishoudscholen. De scènes gaan over machtsverhoudingen thuis en op het werk, over sex, recht spraak, oorlog en vrede. Ze worden on der regie van Rein Edzard gespeeld door Ad Fernhout, John Kelly, Johan Sirag en Ellen Verheij. De eerste openbare voorstellingen van het stuk worden deze week gegeven in het clubhuis „Schilderhage" in het hartje van de Haagse schilderswijk. Minister Klompé van CRM wil een van de voor stellingen bijwonen. De Nieuwe Komedie werkt in dit project samen met de „Stich ting Jeugdkerkewerk" en het „Katholieke Instituut voor Sociaal Cultureel Werk. Het ligt in de bedoeling het kennisma kingsprogramma ook in andere clubhuizen in Den Haag te brengen en daarna bij voorbeeld in fabriekskantines en gymnas tiekzalen van scholen of bedrijven. HILVERSUM 1 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 (S) Badinerie. 7.30 Nws. 7.32 Ac tualiteiten. 8.00 Nws. 8.25 Overweging. 8.30 Nws. 8.32 Voor de vrouw. 9.00 Gymn voor de vrouw. 9.35-9.40 Water standen. 10.00 Pedagogische kroniek. 10.10 Muziek uit Barok 11.00 Nws_ 1103 Voor zieken. 11.55 Meded 12.00 Los-Vast. (12.26 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw, 12.30 Nws. 12.41 Hier en Nu actualiteiten). 12 50 Middagpauzedienst. 13.10 Los-Vast. 13.14 Radio Rebus. 14.00 Bij de tijd. 14.20 (S) Lichte muz. 14.30 Country and Western rubriek. 15 00 Herv. dienst. 15.30 Meer over minden 16 00 Nws. 17.30 Bloc. 18.30 Nws. 19 00 Volksliederen. 19.15 (S) Kerkorgelcon eert. 19.45 Leger des Heils. 20.00 Radio Actief. 22.20 Avondoverdenking; 22.30 Nws. 22.38 Den Haag vandaag. 22.50 Meded. 23.55 Nws. HILVERSUM n 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag met een plaatje. 8.00 Nws. 8.11 Journaal. 8.2: (S) Dag met een plaat je (8.30 De groenteman). 8.50 Morgen wijding 9.00 Romantische muz. 9.40 Schoolradio 10 00 Voor kleuters. 10 10 Arbeidsvitaminen. (11.00 Nws.) 11 30 Rondom 12. 11.55 Beursber 12.30 Mo dern platteland. 12.35 Snortrevue 13 00 Nws 13.11 Journaal 13.30 (S) Scala. 14 00 De Notedop. 15.00 Voor zieken. 16.00 Nws. 16.03 Land der muzen. 17.00 Toppop. 17.30 Jeugdprogr. 17.55 Meded 18.00 Nws. 18.11 Journaal. 18.20 Uitz D'66. 18.30 Liedjes bij de vleet. 18.55 Jazz spectrum. 19.25 Gesproken brief. 19.30 Nws. 19.35 Kerk veraf en dicht bij. 19.40 Mens en Bijbel. 19.50 Wereld conferentie voor Religie en Vrede. 20.05 Meet the Netherlands. 20 15 Da NOS-orkesten en -koren 25 jaar. 22.30 Nws. 22.38 Journaal. 22.55 Tout ai ten. 23.20 Radiophilharm. orkest. 23.55 Nws. HILVERSUM III 9 00 Nws 9.02 Flits. 9.30 Muziek bij de koffie 10.00 en 11.00 Nws. 12.00 Nws. 12.03 Pop-Slick. 13.00 Nws. 13.02 Pop-mixture. 14.00 15.00. 16.00 17.00 Nws. BRUSSEL 12 00 Nws. 12.03 Muz. (12.40 Weer- ber. meded. en SOS-ber. v. schippers). 12.55 Persoverzicht. 13.00 Nws. schouw- burgprogr. 13.20 Tafelmuz. 14.00 Nws. 14.03 Schoolradio. 15.00 Nws. 15.30 Ope- rettemuz. 16.00 Nws. 16.03 Beursber. 16 09 Volksmuz. 16.30 Voor oudere luis teraars. 17.00 Nws. 17.15 Jazz. 17.55 Weegschaal. 18.00 Nws. 18.30 Franse les 18.33 Muz. 18.35 Verkeerswenken 18 45 Sport. 18.52 Taalwenken. 18.55 Muz. 19.00 Nws. 19.40 Blaasmstrum. 19.45 Politiek progr. 19.55 Muz. 20.00 Openbaar Kunstbezit. 20.10 Boekbe spreking. 20.30 Hoorspel. 21.10 Tussen- soel. 21.30 Promenade-concert. 22.00 Nws. 7 Kunsten. 22.20 Lichte muz. 23.00 Nws. 23.40 Nws. Nederland 1 17.00 NCRV: Kinderprogr. 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NOS: Den Haag vandaag. 19.09 Première. 19.30 CVK-IKOR-RKK: Kenmerk. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 Uitz. D'66. 20.30 NOS: De huwelijkskandidaat. 22.05 Stichting Socutera. 22.20 Studio Sport. 23.00 Wet-strijd. 23.30 Journaal. Nederland U 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NCRV: Eddy Ready Go. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 NCRV: De kleine zielen (feuill) 21.40 Hier en Nu. 22.05 Memorboek. 22.10 NOS: Journaal. Nederland I 10.45 en 14.25 NOS-NOT: School televisie. 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 TROS: Hoelabaloe. 19.25 Met de camera op jacht. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 TROS: De dief van Washington. 21.10 Woodhouse Festival. 21.50 De dief van Washington (film) 22.35 NOS: JournaaL 22.40 TELEAC: Dammen voor beginners (10). Nederland II 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NOS: Den Haag vandaag. 19.09 Van gewest tot gewest. 19.49 Nat. bureau voor Toerisme. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 VPRO: VPRO Pik-in. 20.25 Betty Boop (tekenfilm). 20.35 Film met Laurel en Hardy. 22.20 CVK-IKOR: Ik zal handhaven. 22.55 NOS: Journaal. 23.00 TELEAC: Onze landbouw nu en straks.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 15