M Müller„Sparta krijgt 't hard Haarlem getroffen door nieuwe blessureslag VOETBALLOOPBAAN VAN DEEN NIELS HOLMSTRÖM AFGELOPEN mdU^fi Honkbalploeg verloor vierde wedstrijd: 4-5 Dennis Easter naar de Nicols Honkbalrentree van Johnny Jonkers is een kwestie van tijd A r* Lillian Board geopereerd Duits kanon momenteel vierde op topscorerslijst Rijvers: FC Twente uit Runners Upcup mm Meespelen Strik twijfelachtig ÏÏL Peter Post moest strijd staken Consumentenbond protesteerde bij de KNVB 21 de pijp met de vijf pluspunten Z. zz'A 2|Döi ^ïOpOljÖODOaO! •'•«•<-ito«oaDanon} WOENSDAG 25 NOVEMBER 1970 Hoofdoorzaak (Van onze sportredactie) métallique prijs 11.75 met filter definitieve beslissing van de Bedrijfs- J1 raining vereniging afwachten. Die gaat af op I slist". mmmm SSS53S hS Dit ongetwijfeld openbarende besluit Amerikaanse versterking \Spook vs.v.v. Holmström wordt na zijn (fatale) blessure in de wedstrijd tegen Pey- kan van het veld gedragen. (Van onze sportredactie) MüNCHEN. In de lawaaierige res tauratie van sportschule Grünwald om bankbiljetten klaverjassend, wenkt hij: ik kom er aan. Het blijkt seconden werk. Het geluid van een stoel die wordt ver schoven, Frans „bulle" Roth als tijdelijk partner van Frans Beckenbauer en een gastvrij: „Was wollen Sie trinken?" An ders gezegd, bij Gerd Müller gaat het werk voor het meisje, vormt het onder houden van public relations een deel van de dagelijkse arbeid. Hij zegt: „Bij Bayern München stellen we ons op het standpunt dat bij een gezonde wisselwer king pers-voetballer een ieder is gebaat. I)at geldt zowel voor de Duitse als de buitenlandse journalistien". En lachend: „Je weet tenslotte nooit waar je nog eens komt te voetballen". Rijst meteen die vraag, wil Gerd Mül ler, de man die na zijn dertien Mexicaan se schoten in de roos wereldfurore maak te, zo graag van patroon veranderen. Is het niet zo dat juist hij, der Bomber, als gevolg van zijn verknocht zijn aan Mün chen als de meest honkvaste Bayern München-speler beschouwd dient te wor den? Gerd Müller verbaasd: „Het is voor het eerst dat ik dat hoor. Kijk, ik ben profvoetballer en dat houdt in dat ik, net als jij, werk voor de baas die me het meest betaalt. Het is natuurlijk onzin te gaan stellen dat wanneer je in de een of andere Afrikaanse staat, ik noem maar wat, een bom duiten kan verdienen ik meteen enthousiast zou zijn. Maar wanneer ik bij een Italiaanse, Spaanse en waarom niet bij een Hollandse club meer zou kunnen krijgen, dan ben ik in dienst van mijn eigen portemonnaie". Het contract dat Gerd Müller aan Bayern München klinkt loopt overigens pas aan het eind van het seizoen '71/'72 af. „Maar dat", zo vertelt de spitsspeler jus d'orange drinkend, „behoeft niet te be tekenen dat ik niet eerder weg zou kun nen. Ik heb gelezen dat dat voor Gra- bowski en Willy Lippens een sta-in-de- weg was, wat de transfer naar Feijenoord betreft. Ik bijvoorbeeld zou best voor Feijenoord willen spelen. Ik geloof dat de acclimatisering bij mij snel tot stand zou komen. Ik heb Feijenoord op de tv zien spelen tegen Celtic. Dat spel ligt me". Gerd Müller, momenteel achter Lip pens, Bertie Vogts en Roth met zijn ne gen goals als vierde voor zijn doen te laag geklasseerd op de Westduitse top scoreslijst heeft dit seizoen nog niet ge speeld zoals hij graag zou willen. Als hoofdoorzaak daarvan noemt hij de we reldkampioenschappen Mexico. Hij zegt: „Daar lag conditioneel gezien mijn top. Maar een mens is geen machine. Toen ik na slechts drie weken rust ongetraind vriendschappelijk voetbal voor mijn eigen club moest spelen, was ik nergens. Je kan stellen dat de achterstand die Becken bauer en ik op de overigen hadden pas nu is weggewerkt. Bovendien, en dat vind ik heel belangrijk, speelde Bayern Mün- chen op de kop af 44 wedstrijden dit ADVERTENTIE lichtgewicht droogrokend verwisselbare kop moderne vormgeving en de prijs I Groot nog vers in het geheugen liggen) die I ten prooi zijn gevallen aan het kwellende HAART FM ÏTitfrprekend on een sPook van de meniscus. Het einde voor de HAAKLEM Uitgerekend op ee Degn die aan het begin Van deze com- moment dat bij Haarlem op blessure-1 petitie met een bedrag toe aan Haarlem i, „.i „(deden leek werd verruild met Wytse Couperus die gebied het ergste kwaad geleden leek het Haagse ado verdween werd is de club getroffen door een nieuwe ingeluid door een ogenschijnlijk onschul- i„„ F„„ wiannHnrrmidfHer door een dige blessure in de oefenwedstrijd tegen slag. Een maandagmiddag het iraanse Peykan. Toen het om een ver sportarts gehouden onderzoek in pulverde meniscus bleek te gaan moest tot I van np Rerirrifsverenieing 1 een operatie worden over gegaan. Iloe opdracht van De Bedrijfsvereniging hachJjk du echter blijff vertelt Haarlem- clubarts Hilbrink: „Als 40°/o van de mems- voor De Gezondheid van Geestelijke Maatschappelijke Belangen in Utrecht (waar de Haarlem-spelers verzekerd zijn) heeft uitgewezen dat de voetbalcarrière van de Deen Niels Holmström definitief ten einde Vanwege de belangrijke verzeke- is cus-operaties slaagt dan zit ik aan de hoge kant. Niels is één van de gevallen waar het mis is gegaan. Nadat de kapotte meniscus er uit is gehaald is er te veel ruimte in het gewricht gekomen. Met een meniscus ligt de zaak erg simpel. Het is gelukt of niet. Een tussenweg is er niet. Hierbij moet ik wel aantekenen dat het bij de ene chirurg Ja. ,„u..v6v O--»—- I wat langer duurt voordat hij een speler ringskwestie die het geval Holmström opnieuw de wei instuurt, dan bij een an- j. j i koct.nir der- BÜ Haarlem is het met Sjef (Van Duf- omringt toonde het Haarlem-bestuur (elen) uitstekend en vlot geiukt. Met Gerrit in de persoon van voorzitter Hut zich (Peijs) moet er nog rustig worden afge- „„„„i „„««..nr. wacht. Hij mag het in januari pas weer in zijn commentaar nogal Sereser proberen veerd. Hut legde uit: „Wij moeten de VOOR DE HANDEL: B.D. LEEFSMA N.V. KERKSTRAAT 25, AMSTERDAM, TEL. 2327 27 WILLEMSTAD De Nederlandse honk balploeg heeft in het toernooi om het we reldkampioenschap voor amateurteams zijn vierde nederlaag in successie £e'e~ den. Maandagavond verloor Nederland met 4-5 van Quatamala. Het veldwerk van het Nederlandse team bleef duidelijk achter bij dat van de Qua- tamalteekse ploeg. Quatemala scoorde zijn vijf punten door zeven honkslagen op de Nederlandse werpers Ter Neuzen en De Vries, die al in de tweede innings Ter Neuzen op de werpheuvel verving. De runs van Quatemala kwamen mede tot stand door zes fouten in het Neder landse veld. Carlos Guzman van Quate mala kreeg zeven honkslagen tegen, maar zijn velders steunden hem aanzienlijk be- ter, zij maakten namelijk slechts een fout. De Nederlandse Antillen behaalden hun tweede overwinning, Canada werd met 3-1 verslagen. De Antillen hadden in de achtste innings een achterstand van 0-1, maar de Antilliaanse coach zette in die slagbeurt, met drie man op de honken, Reginald Wilson in als pinchhitter. Wil: son verrichtte zijn taak voorbeeldig, hij plaatste op de Canadese werper Lesuwski een drie-honkslag waardoor drie ploegge noten over de thuisplaat kwamen. Stroop was de winnende werper voor de Antil len. het advies van de bedrijfsarts die Holmström heeft onderzocht. Aange zien de beslissing nog niet officieel is kunnen wjj hangende de verzeke ringskwestie (waarhij wordt uitge maakt of hij een periodieke uitkering of een uitkering ineens krijgt) niet I op de zaak vooruit lopen en bepaalde uitspraken gaan doen, die zijn geval kunnen schaden. Wij moeten afwach 1 ten wat de Bedrijfsvereniging be- Het is echter voor alle partijen duidelijk dat het met Holmström is afge lopen. De betrokken arts is in zoverre bui ten zijn boekje gegaan dat hij de op de keuring de begrijpelijk nieuwsgierige Haarlem-speler heeft laten doorschemeren dat het ergste moet worden gevreesd. Dat werd later op de dag in een telefoon gesprek ook duidelijk gemaakt aan voor zitter Hut. De definitieve beslissing van de Bedrijfsraad die als hij het advies van de sportarts opvolgt tot een uitkering moet over gaan valt in de loop van deze week tegemoet te zien De uitschakeling van de Deen komt ook hard aan omdat hij op de training al weer seizoen, waarvan 25 vriendschappelijk Vergeet niet dat door de faam die er van Franz en mij naar Mexico uitging, Bayern München overal wordt uitgeno digd om te komen spelen. Dat is zowel voor de club als onszelf financieel pret tig, maar op de lange duur is er toch sprake van roofbouw plegen op je krach ten". G ERD Müller en de roem. Hij blijft ei ondanks alles nuchter onder. Als het even kan krijgt iedereen de vurig b egeerde handtekening, stuurt hij via zijn vrouw Uschi al die honderden die erom vragen een foto. Zegt hij: „Ik ben reeël genoeg om te beseffen dat ik geluk heb gehad. Hoeveel spelers met talent komen er door allerlei oorzaken nooit. Waarmee ik wil zeggen dat je het niet in eigen hand hebt. Er zijn zoveel factoren waardoor je ondanks alle talent anoniem kan blijven. Mexico is voor mij niet alleen het hoogst bereikbare geweest, maar heeft me te vens geen windeieren gelegd. Ik denk aan advertenties om je naam te mogen voe ren. Ik vind dat je als bekend voetballer je plichten ten aanzien van het publiek hebt. Waarom die man die zo graag iets tegen je wil zeggen niet een vriendslijk antwoord gegeven. Het kost toch allemaal niets. Al heeft het wel zijn grenzen. Als er, zoals onlangs in Keulen, zo n kleine duizend jochies staan om een handteke ning, waag ik me er niet aan onder de voet te worden gelopen. Dan zoek ik zo gauw mogelijk de bus op.' Vindt Gerd Müller dat het aanvallende voetbal dat Mexico bood zijn stempel op de Bundesliga heeft gedrukt? Hij zegt, pertinent: „Beslist niet. Ploegen als Oberhausen en Werder Bremen liggen nog steeds met zijn elven voor de pot. Ik krijg dan ook twee man bij me en dat mogen ze, zolang ze niet gaan lopen schoppen. Want die mannen worden, zo redeneer ik ook maar gestuurd. Wat dat betreft heb ik veel geleerd. Ben ik rijper geworden Vroeger was ik spitsspeler en meer met. Nu kom ik ver terug om die mandekking te ontlopen. Om samen met Beckenbauer een een-twee in de diepte te maken. Ik heb met Franz geprobeerd net als in Mexico het spel bij Bayern te vertragen Via flitsend versnellen gaten te creeren. Maar vooropgesteld dat we daartoe in Mexico als gevolg van de ijle lucht ge dwongen werden, het publiek neemt net niet. Het gaat te keer en fluit je uit. Want wij spelen in München natuurlijk wel voor een zeer blasé, hyperverwend PUBlijft'die vraag. Wat denkt Gerd. Mül ler van de Runners Up-Cup in het ah?e~ meen en Sparta als tegenstander in het bijzonder. Gerd Müller zegt: „Je weet dat we ons aanvankelijk terug wilde trek- aardig meedraaide, hoewel hij bleef kla gen over pijn op de gevoelige plek. Ook de controlerend geneesheer (die moest bepa len of hij weer volledig kon spelen of niet) vertrouwde het niet helemaal en heeft de ongelukkige Deen op zijn beurt weer door gestuurd naar een specialist, die tot een fatale conclusie is gekomen. Holmström die gisteravond niet voor commentaar bereik baar was toonde zich tegenover voorzitter Hut bijzonder teleurgesteld. Hut: „Dat kun je wel nagaan. Het is erg zuur voor hem. Temeer daar hij eigenlijk niet de gelegen heid heeft gehad om aan te tonen wat hi5 werkelijk waard was en hij dolgraag wilde helpen om Haarlem uit de moeilijkheden te halen." Haarlem verliest met de Deense inter nationaal die voordat hij in 1969 naar Nederland kwam was uitgeroepen in De- thiiznn- nemarken tot sportman van het jaar - een Upcup, waarin de FC tot dusver bijzon speler die wellicht het probleem van het der succesvol was. dat Holmström met zijn vrouw weer naar van de oefenmeester is ®tgang rond zijn vaderland zal vertrekken om zijn oude uL ™ao+eiPUpn van de data voor de beide beroep van onderwijzer weer op te nemen. I het vaststellen van de data voor deDeme (Van onze sportredactie) ENSCHEDE. Trainer Kees Rijvers heeft vanmorgen het bestuur van FC Twente geadviseerd de club terug te trekken uit het toernooi om de Runners Haarlem is niet verzekerd. Het bestuurs lid Hut: „er lag een offerte bij ons op het bureau. We hebben echter nog niet be sloten. In het verleden was dit risico erg moeilijk onder te brengen." wedstrijden die FC Twente voor 31 de cember dient te spelen in de achtste fi nales tegen het Joegoslavische Dynamo Zagreb. Het bestuur van de Enschedese voetbal stichting zal zich op korte termijn over het advies van Rijvers beraden. ken. Omdat dat niet doorging vind ik dat we evenals het streven om als eerste in de Bundesliga te eindigen ook die Run ners Up-Cup moeten proberen te pakken. Sparta als ploeg ken ik eerlijk gezegd niet. Latek kwam uit Rotterdam met sterke verhalen over die Deen, Kristen- sen en een Pool. Die Kowalik krijgt het slecht, want hij krijgt onze hardst spe lende man, Schwarzenbeck tegen. Ver der moet ik zeggen dat Sparta voor mij een ondankbare tegenstander is. Kijk, wanneer we met 6-0 winnen zegt ie dereen: nou en, wie is Sparta nou hele maal. En verliezen we dan is het van: Bayern München uit de Runners Up-Cup gewipt door een volslagen onbekende club. We zijn profvoetballers. Sparta kan er op rekenen dat niet ik alleen, maar iedereen speelt als geldt het een te beha len wereldkampioenschap." (Van onze sportredactie) HAARLEM Het negental van Haar- lem-Nicols zal het volgend seizoen worden versterkt met Dennis Easter, die 11 de cember van de Amerikaanse luchtmachtba sis Sembach in West-Duitsland naar Ne derland komt om hier te gaan werken. Ni- cols-coach Ben Tromp geeft weinig blijk van valse bescheidenheid als hij over d© Amerikaan bedenkt: Hij wordt zonder meer de beste korte stop in Nederland. Een ander belangrijk punt is, dat hij een bui tengewoon goede slagman is". Kortom een erg goede honkballer, die al geruime tijd bij de Haarlemse club op de nominatie stond en met het oog op de ko mende strijd om de Europa-Cup en de con solidering van de toppositie in de vader landse competitie een geduchte versterking kan gaan betekenen. Tromp: „Wij zijn twee keer in een trainingskamp in West- Duitsland geweest en daar zijn wij met hem in contact gekomen. Wij hadden al ge ruime tijd een oogje op hem". Het ligt in de bedoeling dat de Nicols in april Tromp: „Voor minstens veertien dagen" aan een trainingskamp in Los Angeles bij het Major League team van de Los Angeles Angels zullen deelne men. (Van onze sportredactie) Holström heeft zich hiermee in de lange i rij van voetballers geschaard (waarbij illustere namen als Willy Dullens en Henk (Van onze sportredactie) EINDHOVEN PSV-verdediger Pleun Strik heeft afgelopen zondag tijdens de wedstrijd FC Utrecht—PSV een gescheurde pols opgelopen. Daardoor is zijn mee spelen, zaterdagavond, in de belangrijke competitiewedstrijd PSVFeijenoord twij- leiachtig. Het medische team van de Eind- hovense ploeg stelt alles in het werk om Strik voor zaterdagavond voldoende op te lappen. Gistermiddag kon echter nog niet wor den meegedeeld in hoeverre zich het ge- I nezingsproces gunstig ontwikkelt. Men hoopt dat de PSV'er met een speciaal pols- verband toch kan worden Ingezet. HAARLEM Voor Johnny Jonkers hoeft het allemaal niet meer zo. De man die als één van Europa's beste honkballers een glorieuze honkballoop baan (bij Haarlem Nicols en het Ne derlands negentalverruilde voor een voetbalavontuur bij RCH wil nu één jaar later wel bekennen dat: „het min of meer op een teleurstel ling is uitgelopen." Over zijn RCH-periode die in juli als zijn voetbalcontract afloopt een roem loos einde beschoren lijkt bedenkt hij: „Aan het begin van het seizoen gaf ik mij hoewel ik tot twee keer toe een enkelblessure heb gehad een rede lijke kans om opgesteld te worden in het eerste. Daar is tot nu toe niets van gekomen. Zoals het er momenteel voor staat (ik speel in het B-elftal) is het voor mij weer over." Eén van de punten is voor hem dat het ver schil als tophonkballer en een niet mee tellend voetballer te groot is. „Als honkballer zat je aan de top, terwijl je nu een klein voetballertje bent. Ook al zit je in het eerste dan trek ie niet meer dan 600 man publiek. Dit aantal wordt bij belangrijke honkbal-evene menten veelvoudig overtroffen. Als je dan in de krant leest dat er in het bestuur wordt geredeneerd van: nog één, misschien twee jaar en dan is het afgelopen, dan zet jef dat toch aan het denkenHet is voor mij niet meer dan een logische zaak, want zo'n eerste en divisie zouden gewoon opgedoekt moe ten worden. Dat is voor het vubliek toch niet interessant. Als een elftal als PSV bij Haarlem of Telstar op bezoek komt dan krijg je bij die verenigingen nog aardig wat publiek. Dat komt dan niet voor Haarlem of Telstar, maar voor PSV. Dat mis je bij een club als RCH uiteraard." De aflopende voetbalaspiraties van Jonkers hebben echter een bijzonder belangrijke consequentie. „Hoewel ik weer helemaal opnieuw moet beginnen, ga ik weer honkballen. Het liefst hier in de buurt. Den Haag en Rotterdam vind ik met het oog op de trainin gen wel erg ver weg. Bij welke club maakt echter niet zoveel uit, hoewel ik wel bij een team wil komen dat at tractief honkbal speelt en waar de me dische begeleiding goed is." dat is ons bijzonder goed bevallen." Zijn late voetbalverplichtingen heb ben voor Jonkers wel tot gevolg dat: „de competitie dan al weer enkele we ken aan de gang is en de honkbalweek dan weer tot het verleden behoort Over aanpassingsmoeilijkheden maak ik mij verder geen zorgen. Mijn condi- tie is goed en ik ben een snel ventje. Omschakelen zal wel meevallen." ■ïwwtti Deze uitspraak is echter al een indi catie dat Jonkers gedachten uitgaan naar één vereniging: Haarlem Nicols Nicols-coach B. Tromp die hem met lede ogen zag vertrekken toonde zich over de rentreeplannen van Jonkers erg verrast: „lk zou hem er zonder meer graag weer bij willen hebben Tenslotte is het een jongen die bepaald wel kan honkballen. Toch is het in zo verre moeilijk dat hij ten eerste nog een voetbalcontract heeft en ten twee de: de concurrentie is groter gewor den. Dit jaar heeft Rasmijn op het twee de honk op zijn plaats gespeeld en NJlC C-Ajo* 6 ARC S De tototips van Johnny Jonkers luiden: Holland Sport—Haarlem 3 NACUtrecht 2 PSVFeijenoord 2 SpartaNEC 3 ExcelsiorMVV 1 TelstarADO3 Volendam—DWS 1 FSCVeendam 1 VitesseDen Bosch 2 DFCHeracles 1 Roda JC—VVV 3 GooilandEindhoven 2 RCHLimburgia 3 MÜNCHEN De Britse atlete Lillian Board beeft in de Ringbergkliniek een nieuwe operatie ondergaan in haar gevecht tegen de kanker. Haar verloofde, de 21- jarige David Emery, zei dat Lillian Board I zich wat beter voelde na een Inzinking gedurende het weekeinde. De Britse zal volgende week opnieuw operatief behandeld worden. De directeur van de kliniek, dr. Josef Issels (62), heeft de belofte gedaan, dat hij dan zijn mening zal geven over de overlevingskansen van Lillian Board. Dr. Issels claimt een succes percentage van 16,6 procent, hetgeen hoger is dan dat van de conventionele medici. Dinsdag kwam de vader van Lillian Board aan in de kliniek, die ongeveer vijftig kilometer buiten München ligt. Hij verklaarde te zullen blijven „zolang het nodig is". Lillians moeder en tweeling zuster Irene zullen zondag naar huis terug keren. MUNSTER Peter Post heeft gister avond op doktersadvies de strijd in de zes daagse van Münster gestaakt. Post kampte al geruime tijd met een wond aan het zit vlak. Volgens de dokter had hij nooit mo gen starten in de zesdaagse. Zijn koppel- genoot Rene Pijnen blijft als mogelijke I vervanger doorrijden. DEN HAAG De consumentenbond heeft telegrafisch b(j de KNVB geprotes teerd tegen het verbod de voetbalwedstrijd PSV-Feijenoord op de tv uit te zenden. De argumenten die de KNVB voor dit verbod hanteert vindt de bond waardeloos. Nu er van de kant van PSV en Feijenoord geen bezwaren zijn tegen de uitzending door de KRO, is de houding van de KNVB tegenover de voetbalconsumenten naar de mening van de bond volkomen onbegrij pelijk. De consumentenbond heeft de KNVB met klem verzocht terug te komen op een besluit dat veel voetballiefhebbers treft.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 21