„Veisen in cijfers" TE WEINIG AANDACHT VOOR INDUSTRIËLE BEDRIJVIGHEID V er ouder de gegevens Nalatige motor drijver berispt Burgemeester op bezoek bij visserijbedrijf IJmuiden Beverwijk IN DE VISHAL Havenberichten „Grietje" zonk op sleepreis naar Den Helder DONDERDAG 26 NOVEMBER 1970 IJMUIDER COURANT 5 IN DE IJMOND Beleid City TWEE GRIEKEN hebben hun naam gegeven aan de beklemmende film „Z", waar in City de speciale voorstelling van hedenavond voor is gereserveerd: de schrijver Vassili Vassilikos, die in zijn gelijknamige roman de moord op de linkse politi cus dr. Lambrakis dramatiseerde en de componist Mikis Theodorakis, die in het geheim de muziek voor deze film schreef. Hiermee hebben zij wil len aantonen dat de komst van de kolonels kon worden voorspeld en werd voorbereid door rechtse elemen ten, die via moord, intimidatie, cor ruptie en langzame infiltratie in het regeringsapparaat de macht in han den trachtten te krijgen. De moord op dr. Lambrakis en wat daarop volgde, had volgens hen reeds in 1963 een teken aan de wand moeten zijn. Luxor vu - Stadsschouwburg Kennemer theater rTkomir h6t VUUrpel0t°n 3311 Wet6n tog dat hun wSad volkomen vergeefs; te ontkomen. Stranding BURGERLIJKE STAND »- (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. De dominerende positie van bedrijven als Hoogovens en Van Gel meer mensen zijn betrokken die ook in Velsen wonen. Van 20.175 arbeidsplaatsen bij Hoogovens werden er per 1 januari 1970 „slechts" 5.095 bezet door mensen die in de gemeente Velsen wonen. Tegenover de 5.095 Velsenaren die bij Hoogovens en aan verwachte bedrijven werken staan dus 20.702 arbeidsplaatsen elders in de gemeente. Die zijn dan als volgt verdeeld: Van der Papier stelt het overige bedrijfsleven Gelder Papier 957; bouwnijverheid 3.271; in de gemeente Velsen wel eens een beetje overige nijverheid 3.831; landbouw en vis ta de schaduw. Toch kan dat „overige be- senj 607; winkels en handel 3.881; ver- drijfsleven" niet worden weggecijferd, zo- keer, horeca, bankwezen etc. 3 620 over als blijkt uit de laatst verschenen jaar- heiden semi-overheid, exclusiefonderwijs statistiek van de gemeente Velsen. 3.094; onderwijs erediensten 1025, hmse- T-» - u «„„..„I lijke diensten 416. Daarin staat een tabel over het aant j-je vercjeling van het aantal arbeids- arbeidsplaatsen in de gemeente met daar- p]aa^sen per gemeentedeel is: Terreinen in ook opgenomen het aantal arbeidsplaat- Hoogovens 21.529; overig Velsen-Noord sen elders van in Velsen gevestigde werk- 3225; 0ud-IJmuiden 1474; terreinen gevers. Staatsvissershavenbedrijf 3.219; overig De staat is opgemaakt per 1 januari I TJmuiden 5.344; Velsen-Zuid 335; Driehuis 1970 en dan blijkt dat Hoogovens 26.175 42g. gantpoort-Noord 1061; Santpoort-Zui arbeidsplaatsen telde, maar daarbij zijn 534. pdders 430 verspreid over hele ge- dan ook alle arbeidsplaatsen meegeteld I meente 1132; arbeidsplaatsen elders van welke door werknemers worden bezet, die L Velsen gevestigde werkgevers 2.168. van buiten de gemeente komen. Natuurlijk heeft Hoogovens wel de stoot In totaal telt de gemeente Velsen 40.811 gegeven de vestiging van vele bedrij- arbeidsplaatsen en men mag aannemen ven in Velsen. Zonder Hoogovens zou Vel- dat bij die overige werkgelegenheid veel sen an(jers hebben ontwikkeld en zou het waarschijnlijk, afgezien van Hoog- (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Woensdag heeft burge meester W. M. B. Bosman in gezelschap I van wethouder J. G. Kolkman en van de econoom der gemeente, drs. B. Weber, een bezoek gebracht aan enige instan ties uit het visserijbedrijf te IJmuiden. Dit bezoek had plaats in het kader van j een algemene oriëntering door de burge meester met betrekking tot de diverse geledingen van het plaatselijke bedrijfs leven. De heer Bosman was hierdoor in de gelegenheid nader kennis te maken I met de gang van zaken, problemen en perspektieven van het voor de Velsense samenleving zo belangrijke visserijbe drijf. Bezocht werden het Staatsvissersha venbedrijf, de Nederlandse Zeevisgroot- I handel Vereniging, de Vereeniging van Reeders van Vissersvaartuigen en de Stichting Vislosregeling. Met de leidende figuren van deze in stanties werd van gedachten gewisseld. Tot de belangrijke onderwerpen, die hierbij aan de orde kwamen behoren de te verwachten ontwikkeling van de Ne derlandse zeevisserij bij het tot stand komen van het EEG-visserijbeleid en ook de arbeidsverhoudingen binnen het visserijbedrijf. Bij het Staatsvissersha venbedrijf werd daarnaast vooral aam dacht besteed aan de rationaliserings maatregelen in het bedrijf. Over de be- IJMUIDEN Woensdag werden staande onzekerheid met betrekking tot IJmuiden de volgende besommingen de uitvoering van de marktverordenin ovens zelf, veel minder arbeidsplaatsen te bieden hebben. Maar ruim 7000 arbeidsplaatsen alleen in de bouwnijverheid en in de overige nijver heid, buiten Hoogovens om, zeggen toch wel iets. In de jaarstatistiek van de gemeente zijn overigens einig cijfers te vinden waar uit bijvoorbeeld de betekenis van de overi ge industrie valt af te leiden. Er is een grote concentratie op het nieuwe industrie' terrein bij het strand, waar veel nieuw bouw wordt gepleegd, terwijl dichter naar de havens toe veel oude bekende bedrij ven zich geheel vernieuwen. Men komt in dit gedeelte van IJmuiden ook veel nieu we namen tegen en geheel nieuwe be drijfstakken. Ook op het industrieterrein in Velsen Noord schieten de nieuwe bedrijven uit de grond. De veelzijdigheid van de werkge legenheid neemt hier aanzienlijk toe. Maar buiten de bovenstaande cijfers vermeldt de jaarstatistiek van de gemeen te nauwelijks enige gegevens. In het 78 pagina's tellende boek staan over de be roepsbevolking, de bedrijven en de werk gelegenheid drie bladzijden met volkomen achterhaalde cijfers uit 1960, destijds ver strekt door het Centraal Bureau voor de Statistiek na de in dat jaar gehouden volksstelling en welgeteld één bladzijde V\NÏV'>. ft t J-1 - Het industriegebied aan „de zuid kant", waarop vooral de bewoners van de flat aan de Orionweg een uit stekend uitzicht in vogelvlucht heb ben. Tal van grotere en kleinere be drijven hebben hier in de loop der jaren een plaats gevonden. met een vrij recent overzicht van het aan tal arbeidsplaatsen. Verder beperkte men zich tot wat door het Gewestelijk Arbeidsbureau en door Hoogovens verstrekte cijfers, aangevuld met enkele cijfers over de gemeentelijke bedrijven. De visaanvoerende opbrengst van de vis, wordt per kilogrammetje en per gul dentje nauwkeurig geregistreerd, want aan die cijfers kon men via het Staatsvissers havenbedrijf natuurlijk gemakkelijk ko men. Maar over het aantal in Velsen geves tigde bedrijven, de aantallen werknemers per bedrijfstak, de investeringen in de nieuwe industriegebieden, het forensisme, kortom al die cijfers over de industriële bedrijvigheid in Velsen buiten Hoogovens de werkgelegenheid voor vrouwen, enzo voort ontbreken. De paar cijfers die wel zijn opgenomen, tonen alleen maar aan, dat die overige industriële bedrijvigheid meer aandacht verdient dan er in de jaarstatistiek aan wordt besteed. Het is te hopen, dat het gemeentebestuur bij het bepalen van het beleid ten aanzien van al veelzijdige za ken die met deze industriële werkgelegen heid te maken hebben, kan beschikken over nog andere cijfers dan in de jaar statistiek zijn opgenomen. Want als men dat overzicht van het aantal arbeidsplaat sen, wat de nijverheid betreft niet eens onderverdeelt in bedrijfstakken, dan werkt men niet aan de toekomst, maar dan holt men achter het verleden aan. BIJ DIT ALLES is „Z" ook nog een uiterst boeiend gemaakte „gangsterfilm", waarin de dreiging van het gevaar en het langzame voltrekken van het noodlot als dramatische elementen voortreffelijk wor den gehanteerd. En Tves Montand als het slachtoffer van de politieke moord, voegt aan deze fascinerende intrige nog een bij zonder menselijke creatie van Lambrakis toe. DE SUCCESVOLLE film „Apenpla- neet" heeft inmiddels met „Terugkeer naar de Apenplaneet" een geslaagd ver volg gekregen. Dit zat er natuurlijk dik in, want het was een uitstekende film met geweldige vondsten over een astronaut, die na een noodlanding met zijn ruimte schip terecht komt bij een geciviliseerde apenstam, waar de samenleving al even doctrinair en autoritair blijkt te zijn in gericht als de onze. Het slottafereel daar van bestond uit een opname van het Ame rikaanse vrijheidsbeeld, dat als een ruïne oprijst uit een troosteloze woeste nij. DEZE VERVOLGFILM laat nu zien hoe een tweede astronaut wordt uitge zonden om zijn voorganger op te sporen Hij ontdekt daarbij een ondergrondse stad eens was dit New York waar een nieuwe stam leeft, bestaande uit gramma voor de matinee van zondag be staat uiti een serie kluchten en tekenfilm», samengevat als „Lachparade-festival". HET MODERNE verschijnsel van de „Groupie girl", een meisje dat ten koste van letterlijk alles persoonlijk contact zoekt met de leden van populaire pop groepen, is al onmiddelijk aanleiding ge worden voor het vervaardigen van een gelijknamige film, waarvoor een dergelijk onvolwassen meiske wordt omschreven als een „zonder winstbejag werkende call- girl". Vanzelfsprekend gaat het verhaal aldus over pop-muziek, wilde jeugdfees ten, sex en drugs en wie zich voor dit al les interesseert kan deze taferelen van donderdag- tot en met zaterdagavond in Luxor gaan bekijken. Een scène uit „Terugkeer naar de Apenplaneet", welke opmerkelijke film van vrijdagavond af in City (IJmuiden) zal worden vertoond. DIT PROGRAMMA wordt dan in de eerste matinee van zondag voortgezet met het Italiaanse spectakelstuk „Goliath en de Barbaren", waarop tot en met woens- °P I dagavond de vertoningen volgen van ondergrond. Djang0 de bastaard", waarvan de cen trale figuur een nieuwe loot is aan de reeds dikke stam van gretig bekeken re- mensen die in staat zijn hun gedachten volverhelden. Het is het verhaal over woordeloos over te brengen en daarbij Johnny shadow (Django), de enig over- de Bom vrezen en aanbidden. Op een levende van een wrede slachtpartij, die gegeven moment volgt een aanval door U de rest van zijn ieVen wijdt aan een conventioneel bewapend apenleger, bloedige wraak op de belagers. Uitein- waarbij de geest uiteindelijk overwint.. deldk delft daarbij ook de grootste schurk Deze strijd vormt de basis voor een serie I het brein yan de siachtpartij smade- boeiende en vernuftig gefilmde gebeurte- I waar dan de gebruike- nissen, met als climax een dringende op- jdke sensationele tweegevechten en ijse- roep tot de gehele mensheid. Het resul- j.„ e baferelen aan zijn voorafgegaan, taat wordt van vrijdag- tot en met woens- 1 dagavond in City vertoond, zondagmiddag afgewisseld door het spectaculaire sen satieverhaal „Zorro contra Samson". DE ITALIAANSE film met een ge mengde bezetting „De weg naar de hel vertelt een verhaal uit de oorlog, dat zich afspeelt omstreeks 1944. De terechtstel ling van twee Amerikaanse soldaten, een DE WILD WESTFILM „McCord, dood of levend", van donderdagavond tot en met zondagmiddag in dit theater, ontpopt zich als een boeiend avonturenverhaal, waarin een humane goeverneur van Nieuw-Mexico in zijn amnestieplannen wordt tegengewerkt door een sheriff, die juist uit is op wraak Op deze manier komt de vrijbuiter McCord tussen twee blanke en een neger, die door een krijgs- Komt ae vrijbuiter raad ter dood zijn veroordeeld, wordt op vuren te zitten, welke situatie hem het nippertje vrehinderd door een Duitse slotte het leven kost. Asl onthutsende aanval, waar de beide veroordeelden en de klaP °P de vuurpijl komen zijn MET HUN drieën bereiken zij een Ita- moeite is geweest, liaanse dorpje, waar men hen als bevrij- ggN DER BEROEMDSTE oorlogsfilms ders begroet en dat ze mee helpen verde- yan aUe tijden is iiFrom here to eternity" digen bij een daarop volgende Duitse aan- l ,rpen eeuwigen dage verdoemd) gebleven, val. De beide ter dood veroordeelden vm" dje dan ook een uitzonderlijk sterke be den daar een verlate dood en worden noB zettlng was meegegeven, zoals Burt Lan- posthuum onderscheiden, hetgeen de iro- cast Montgomery Clift, Deborah Kerr en nische kant is van deze opmerkehjke en I Donna Reed. Volkomen terecht wordt de niet alledaagse oorlogsfilm van Teodoro j.jm jn d-t theater van zondag- tot en Ricci. De vertoningen geschieden zater-1 mej. woensdagavond weer eens voor het dag- en zondagavond, terwijl het pro-1 - - - - De ontwikkeling van het Velsense in dustriegebied aan de noordkant van de tunnel gaat voort. De gemeente hanteert een voorzichtig beleid ten aanzien van de uitgifte van de grond, doch niettemin hebben diverse hier passende bedrijven er een goede plaats gevonden. (in guldens) gemaakt: EB 28 en UK 200 2.700, gen in EEG-verband en over de nood-1 EH 7 en KP 2 320, HA 50 en UK 208 2.650, zaak van een verdergaande concentratie HD 5 en HD 147 5.300, 64 en 211 L160, in de groothandel werd in het bijzonder KW 109 en KW 177 2.360, UK 47 en UK gesproken bij de groothandelsvereniging. 147 3.050, 54 en 56 2.730, 70 en -4d 4.610, 87 en 93 2.440, 135 en 145 2.980, 196 en 234 Bij het bezoek aan de redersvereniging 2.700, VD 6 en VD 115 5.260, 9 en 19 5.660, en de Stichting Vislosregeling, tenslotte, 15 en 89 5.220, 24 en 52 5.560, 44 en 75 kwamen punten ter sprake als de te ver- I 5.030, 46 en 77 2.300, 73 en 128 11.000, KW wachten nieuwe producentenorganisa- 29 4.380, 81 60.370, 124 5.340, 191 5.260, 214 ties en de mogelijke opheffing van de 15.820, SCH 35 31.600, TX 5 4.950, UK 1 verplichting tot het via de afslag verko- 6.900, 5 2.750, 17 1.860, 52 2.540, 72 3.790, 295 pen van alle aangevoerde vis. Ook het 5.230, IJM 23 1.960. vraagstuk van de schaarste aan arbeids krachten bleef niet onbesproken. Garnalenvissers: YE 25 1.540, KL 1.920, 50 2.080, ZK 11 1.750, WR 24 1.650, WR 98 1.520, WR 17 4.100. Vijfentwing vaartuigen hebben donder dagmorgen in IJmuiden aangevoerd: 4780 Woensdag aangekomen in IJmuiden: Greta I kisten en 1245 kleine kisten vis, 2500 kilo- Koncke, Ipswich, IJmuiden; Nordlore, Antwer- !nncr o=n ctiivp kabeljauwen Bij pen, IJmuiden; Gazelle, Boston, Zaandam; Fo- gram tong en 25U Stijve Ka oei J au wen. dij ral, Boston, Zaandam: Aaltje, Londen; Claus, de aanvoer waren: 210 kisten en 140 Kleine Londen; Fiducia, Moirana, IJmuiden; Casimir lusten Wijting, 3150 kisten gul, 670 kisten ^sue?" VÓl^hfe^k?ra?I en 1105 kleine kisten haring, 390 kisten Leningrad, Beverwijk; Gerda K, Malmö; Gallic Bridge, Dampier, IJ muiden; Jan Gerdes, Karlstad; Johannes Latu- harhary, Antwerpen; Wega, Rotterdam; Obotria, Mantuyloto; Ako, Antwerpen. Donderdag aangekomen in IJmuiden: Africa Palm, Duinkerken; Hoof inch, Temeuzen; Vishva Kansi, Gdynia. schol en 310 kisten varia. Prijzen, per kilogram, in guldens: tarbot 10—9.38, grote tong 8.13—7.92, grootmiddel tong 9.53—9.07, kleinmiddel tong 10.62 10.21, tong I 10.82—10.55, tong II 7.97—7.20, Per tien stuks: grote kabeljauw 10070, Woensdag vertrokken van IJmuiden: Dintel- I middel kabeljauw 8660. borg, IJmuiden, Ystad; Fair Play, Rio de Jaine- per gQ kilogram: kabeljauw I 6048 ro; Kate Hinz, Ipswich; Tor Hollandia, Gothen- TT kahelianw TTT 2824 borg; Stella Maris. Hamburg; Brinda, New kabeljauw II 50—45, kabeljauw Ui 20 2* Castle; Steinberg. Napels, Sondith, Antwerpen; grote schol 7066, schol I 70b8, scnoi 11 Adele Hagenah, Antwerpen; Harting, Leith; Al-1 gi schol III 7562, schar 5225, bot chimist Bremen, Rotterdam; Gottingen, Bremen; «nhplvta t ig488 lever 2624 Ilychovo, Leningrad; Vinus, Flixborough; Tra-1 40—pelvis i tu*—levei w— venstein, Indonesia; Oscar Mathiesen. Flixs- Wijting 34—12, haai 3d. tarbot 450 21- borough; Gazelle. Zaandam, Boston; Jannie, La griet 280130, haring 4223. Palicce; Ambience, Portmouth. 1 Oonderdag vertrokken van IJmuiden: Buten- diek, Manchester; Philetas, Rotterdam; Vega, Rotterdam; Albert V, Goole; Nordlore, Bilbao; Taras, Hamburg; Stolberg. Bremen: Hugo Olden- dorff. Bilbao; Spaamekerk. Antwerpen. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het •chip van af naar Amsterdam gegaan). Scheveningen De aanvoer in Scheveningen bestond donderdagmorgen uit: 300 kisten en 50 [kleine kisten wijting, 1000 kisten gul, 300 kisten schol, 100 kisten schar en 3000 kilo gram tong. (Van een verslaggever) IJMUIDEN Vorig jaar, op de derde september, is het vissersvaartuig Grietje WR 182, een motorkotter, met twintig kis ten vis en 15 ton ijs op de Noordzee ge zonken. De bemanning, bestaande uit vijf personen werd gered. De motordrijver, te vens eigenaar van het schip, is door de Raad voor de Scheepvaart berispt, wegens nalatigheid. De raad is van oordeel dat de schipper geen schuld heeft aan de ramp, al heeft hij dan weinig gedaan voor het behoud van het schip. De Wieringer was 1 september uit IJmui den naar de visgronden gegaan. Het was goed weer, noordwestenwind met kracht 2 tot 4; er stond wel enige zeegang. De Grietje was vissende met de borden bij de PIT-boei. Op 2 september 18 uur was voor het laatst uitgezet. Om half negen merkte de schipper, die de wacht op de brug had, dat het licht zwak ker werd en de decca raar ging doen. Hij dacht aan een technische storing, zoals wel meer gebeurd was, maar de motordrijver kwam vlak daarop melden, dat de motor- kotter snel water maakte. In de motorka mer zag hij hoe bij het vliegwiel een fon tein van water naar binnen spoot. Een door de gehele bemanning onderno men poging om de netten te halen lukte niet omdat de lier weigerde. De schipper gaf toen opdracht de dinghy klaar te maken en heeft vervolgens aan de in de omgeving vissende schepen om hulp verzocht. Het waren er nogal wat, want de Grietje zat midden in een vissende vloot van veertig eenheden. De TX 25 was het dichtstbij en daarop zijn de vijf mannen van de Grietje overgestapt, daar men dacht dat de WR 182 snel zou zinken. Het was toen half tien in de avond. Na een uur bleek, dat de Grietje nog steeds niet was gezonken en de motordrijver' eigenaar is toen weer aan boord gegaan "an zijn schip om de situatie op te nemen De motor stond onder water; het water stond een meter onder dek; in het logies stond 40 centimeter water; visruim en net- tenruim waren droog. We dachten dat het schip zou blijven drijven, aldus de schipper. De TX 25 maakte vast en omstreeks half een in de ochtend van de derde september begon de sleepreis in de richting Den Helder. De motordrijver-eigenaar was weer aan boord van de TX 25. Twee uur later ging de Grietje scheef liggen over stuurboord, tot bijna op haar zij. Plotseling kwam het schip weer recht, om daarop ineens achterover rechtstandig in de diepte weg te zinken. Op het moment van het scheefvallen werd de sleeptros gekapt. Uit het onderzoek is niet de directe oor' zaak van het met water vollopen van de motorkamer en het logies vastgesteld kun nen worden. Maar wel is gebleken dat voor ook iemand de lekkage in de motorkamer bemerkte, het water al 20 centimeter boven de vloerplaten stond. Voorts, dat zeker een van de twee buitenboord afsluiters niet toegankelijk was voor de bediening. Dan is ook nog gebleken, dat niet alleen de motor kamer maar ook het logies is volgelopen. De motordrijver-eigenaar heeft, naar het oordeel van de raad, geen directe schuld aan het vergaan van zijn schip. H,ij is na latig geweest. Onder andere heeft hij niet eens geprobeerd de buitenboordafsluiters te sluiten. Uit deze ramp blijkt onder meer alweer het grote belang, dat op vissersschepen, die varen met onbemande motorkamers, een automatisch alarmsysteem met een goed uitgevoerd signaleringssysteem wordt ge ïnstalleerd. De schipper van de Jan van der Toorn SCH 167, die op 18 februari van dit jaar nabij Castle Bay (Hebriden) aan de grond is gelopen, mag een maand niet varen als chipper op zeevissersvaartuigen. De Scheveninger, groot 257.42 brt en uit- Beverwijks publiek teruggehaald. En voor het overige bestaat dit weekprogramma dan nog uit „De kunst om te verleiden" en „Pendulum" (Dood in het verkeerde bed), respectievelijk voor de nachtvoorstel lingen van vrijdag en zaterdag. Bij dit alles wordt in de eerste matinee van zon dag „De zuidster" vertoond, een geslaag de filmbewreking van Jules Vernes be- gerust met een 600 pk motor, had negen I kende boek. mannen aan boord. Het schip bevond zich in een vaargebied Tjr i waarvoor geen certificaat van deugdelijk- JTl fvc?f rv heid was afgegeven en bovendien in een gebied waarvoor het diploma van de schip- UinCTO£l IVIlirQUCttC per geen bevoegdheid verleende. Zulks is M hem klaarblijkelijk ontgaan, terwijl ook HET WEEKPROGRAMMA van dit thea- de reder beweert zich hiervan niet bewust ter telt VQOr de te vert0nen films twee te zijn geweest. Voorts werd de Jan van enorme contrasten, namelijk het span- der Toorn op de onderhavige reis gebe-1 nende oorlogsverhaal „Duizend bommen- zigd voor het vervoeren van vracht (in de vorm van vis) tussen twee buitenlandse werpers vallen aan" en de meer op sex en pikanterie gerichte film „Help, ik ben nog havens (van Castle Bay naar Bremerha- w^-dS achte^^L ven) hetgeen op zn minst tv j e gens de voorstellingen verzorgd van don- rijzen aan de bevoegdheid van de - p- derdagavond tot en met zondagmiddag ^r. zoal diensjDevoegdheid met al de ge- tweede matinee en van zondag- tot en met dinsdagavond. Resteert dan nog de eerste zondagmatinee, welke met de avon- turenfilm „De goudschat in de woestijn" zal worden bezet melde lacune zou vertonen. De raad, in deze niet geroepen tot een I uitspraak dienaangaande, beperkt zich er toe in hoge mate te betreuren, dat noch de reder noch de schipper zich de moeite heeft getroost zich de wettelijke bepa-1 lingen voor ogen te stellen. De schipper is in zijn nautisch beleid te I \/pi CpT\7 kort geschoten. Hij heeft na vertrek al- v DLODiX leen op de brug zelf het roer bediend, terwijl het aantal bemanningsleden moet BEVALLEN: J. F. Brandsen-Postma, z„ hebben toegelaten dat een van hen zulks I Bloemstraat 90, IJmuiden; S. M. van Vas- deed, zodat de schipper zich aan de na- I tenhoven-Kok, z., Hagelmgerweg 271, vigatie kon wijden. Het zonder enige bij- Santpoort; H. W. Vlaspoel-Born, z., Bo- stand zelf sturen en navigeren heeft recht- I nairestraat 9, Santpoort, C. S. Venema- streeks tot de ramp geleid. Kraaijenoord, d„ Pres. Steijnstraat 41, IJ- Er was geen detailkaart van de betrok- muiden; J. J. Schol-Brouwer, z., Keetberg- ken haven aan boord: de wel aanwezige laan 128, IJmuiden; C. Waterman-Elzas, overzichtskaart was niet bijgewerkt; de d., Schiplaan 484 IJmuiden; B. van Sta- aanwezige zeilaanwijzingen werden niet I veren-Morpurgo, dHazevlak 85, IJmui- bestudeerd. den: L. M. Stoop-Hagen, d., Kerkermklaan 31, Santpoort; M. H van den Noort-Wij- Het schip heeft uren op het rif vastge- ker, z., Lange Nieuwstraat 281, IJmuiden; legen. De schipper zei, dat toen het schip w. Romkes-Agterberg, d., Bloemstraat 118, weer vrij was, hij geen duiker voor bo- IJmuiden. deminspectie kon krijgen en daarom be- sloot maar zonder inspectie naar Bremer- OVERLEDEN: M. J. W. Gardenier, 86 haven te varen. Onderweg bleek er lek-1 jr., weduwe van J. Bijster, Duinweg- of kage te bestaan in de voorpiek. De raad I Duivelslaan 16, Santpoort; G. Broek, 56 vindt zo iets nauwelijks verantwoord. Dat jr., Frans Naereboutstraat 9, IJmuiden. R. de schipper noch het klassebureau noch de Postmus, 69 jr., echtgenote van P. A. Scheepvaartinspectie al naar gelang Kroon, Planetenweg 326, IJmuiden; H. het schip als vrachtvaarder of als zeevis- Hart, 90 jr., weduwe van P. Roodnat. Burg. sersvaartuig moet worden beschouwd Rambonnetlaan 3, IJmuiden; G. J Negrijn, heeft gewaarschuwd, valt evenzeer te la- 62 jr., echtgenoot van C. van Weert, Meeu- ken wenlaan 19, IJmuiden.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 5