Lichtinstallatie op van Kennemers onofficieel in gebruik Volgende wens overdekte tribune „De Pijp over 1 a 2 jaar vol gebouwd" WD tegen openbaarheid commissie ver gader in gen Lichtwedstrijd op sportpark Adrichem Defensie van De Kennemers hield Telstar in bedwang (0-0) c f Vandaag begroting in de raad f 1iöii Promotie van W. M. A. Smit VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND BONTMANTELS BONTMANTELS PRAGENTA PELTERIJEN Tweeduizend manuren winst door zelfwerkzaamheid Veel garnaal voor kust van Castricum Buitenlander in tiet middelpunt bij kerkdienst Enkele ogenblikken stilte plaats van openingsgebed INTOCHT SINT WIJK AAN ZEE Marktberichten UIT DE ZAKENWERELD LANGE MANTELS IJMUIDER COURANT NOVEMBER 1970 DONDERDAG Wethouder P. J. Sigon: (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK De vraag naar grond in het industrieterrein De Pijp van Beverwijk overtreft het aanbod. De belangstelling is namelijk zodanig, dat naar wordt verwacht De Pijp over 1 a 2 jaar is volgebouwd Dit zei wethouder P. J. Sigon van Economische aangelegenheden gister middag tijdens de opening van het nieuwe automobielbedrijf A. van Leeuwen n.v. aan de Wijkermeerweg. OOK ANDEREN PAVILJOEN TROUW Geld en sieraden uit woning gestolen Kort IJmondnieuws .NIEUWS- £1 een (Van onze sportredactie) BEVERWIJK Hardnekkig heeft experimenteel Telstar gister- - f -> M - ,i M h i V eisendJ muiden Beverwijk Heemskerk V elsen-N oord Wijk aan Zee PRAGENTA Breestraat 145 BEVERWIJK Onze 40-jarige ervaring is UW GARANTIE (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Sinds woensdagavond is de accommodatie van de voetbalvere niging De Kennemers op sportpark Adri- chem verrijkt met een lichtinstallatie op het hoofdveld. Zonder feestelijk vertoon is deze lichtinstallatie woensdag in ge bruik genomen met een oefenwedstrijd tussen de profclub Telstar en het eerste elftal van de Beverwijkse tweede klas- ser. De officiële ingebruikname heeft „Wij zullen ons moeten gaan beraden i en wel op zeer korte termijn over een eerste aanzet tot uitbreiding van het industrieterrein. Maar dat moeten gronden zijn, niet gelegen aan vaarwater. De erva ring leert ons", aldus de heer Sigon, „dat er meer belangstelling voor dergelijke gronden bestaat, dan voor industrieterrein gelegen aan vaarwater". De heer Sigon verwachtte, dat de prijzen van industrie- gronden over drie a vier jaar als de uitbreiding van De Pijp is verwezenlijkt wel flink zouden zijn gestegen. IJMUIDEN Voor de kust van Castri cum blijkt momenteel veel garnaal te I zwemmen. Er komen steeds meer garnalen- vissers opdagen, onder andere uit Klun- dert, Zoutkamp en Wieringen, en de ver wachting is, dat in de volgende week de concentratie van garnalenvissersvaartuigen nog wel groter zal worden. De garnalenvissers die normaal in deze tijd van het jaar ter hoogte van Castricum hun netten uitgooien zijn uiteraard niet zo I blij met deze invasie. Maar er lijkt, gezien de aanvoeren in IJmuiden, voorlopig nog genoeg te zitten. plaats half december tegelijk met de ope ning van het nieuwe paviljoen. De plannen voor de realisering van deze installatie werden medio 1969 gebo ren, nadat men aanvankelijk gedacht had aan een trainingsveld met noodverlich ting. Uiteindelijk werd toch besloten tot de bouw van een lichtinstallatie op het hoofdveld. Een groot aantal interne be sprekingen, gesprekken met de gemeen telijke overheid en heel wat rekenwerk gingen vooraf aan de start van de werk zaamheden in februari van dit jaar. Het overgrote deel van het werk werd door de leden van de vereniging zelf ver richt. Het ontwerp van de masten was bijvoorbeeld een idee van de heer D. Schutter. De technische berekeningen werden uitgevoerd door de heer P. Wis senburg. Vijf leden van de vereniging, die in het dagelijkse leven lasser zijn, fabriceerden de masten in elkaar. Weer anderen groeven de sleuven voor de ka bels en legden deze ook. Zelfs het op richten van de masten wenden door eigen mensen gedaan met behulp van een lad derwagen welke door de Beverwijkse elektrotechnische firma, die de aanslui ting verzorgde, beschikbaar werd gesteld Door deze zelfwerkzaamheid van de le den konden in totaal 2000 manuren wor den uitgespaard, hetgeen uiteraard een behoorlijke financiële besparing beteken de. wat Kennemersleden op het terrein an- wezig om hun trouw aan de vereniging daadwerkelijk te bewijzen. Zelfs speelden deze mensen het klaar de masten op zeer solide wijze in de grond te verankeren door een betonfundatie waarvoor eerst nog geheid moest worden. De zes 15-meter hoge masten hebben elk twee armaturen van 180.000 lumen per stuk, waardoor het veld goed ver licht wordt. Het geheel kan weliswaar niet wedijveren met de verlichting van bijvoorbeeld het stadion in Amsterdam. Dit is echter ook niet de bedoeling ge weest. Het streven is enkele gericht ge weest op een behoorlijke oefenverlich- ting. Van de lichtinstallatie zullen ook de atletiekverenigingen DEM en Suomi kun nen profiteren. Als dank voor de prettige samenwerking gedurende een reeks van jaren heeft De Kennemers de verlichting beschikbaar willen stellen aan deze twee verenigingen tegen een vergoeding van alleen het elektriciteitsverbruik. Op de avonden dat zowel de voetbalvereniging als de beide atletiekverenigingen trai nen, hetgeen zeer wel mogelijk is, kan zelfs deze vergoeding achterwege blijven. Vanaf februari tot en met afgelopen zaterdag waren er elke zaterdag en ook vaak 's avonds op de andere dagen heel Als nu straks in december ook het nieuwe paviljoen in gebruik kan worden genomen, gaat de Beverwijkse voetbal vereniging zich beraden over de manier waarop een grote wens; een overdekte tribune, verwezenlijkt kan worden. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De buitenlandse werk nemer staat in het middelpunt tijdens de thematische viering van zondag in de St. Jozefkerk aan de Laan der Nederlanden. Een buitenlander zal vertellen van zijn ervaringen tijdens zijn verblijf in Neder land. Men hoopt dat hierbij misschien niet vermoede moeilijkheden maar ook moge lijkheden voor integratie van de buiten landers in de streek zullen blijken. Muzi kaal wordt medewerking verleend door Los Caballeros, een groep muzikanten uit Curagao. Tijdens de viering zullen Werken de Jongeren uit de IJmond kranten ver spreiden en kaarten, waarmee ze de aan dacht willen vestigen op de folteringen in Brazilië. Pater W. Helsloot, die 24 jaar in Brazilië heeft gewerkt, geeft een korte toelichting op de situatie in dat land. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. In de afgelopen nacht hebben onbekenden zich door inklimming toegang verschaft tot een woning aan de Henegouwerlaan. Er is een portemon nee met een bedrag van 60. en een por tefeuille met autopapieren en een rijbe wijs ontvreemd. De dief heeft en passant ook twee gouden armbandjes meegeno men. Vuilnisbrand. Woensdagmiddag om streeks vier uur is een vuilnishoop aan de Jan Lighthartstraat in Heemskerk ver moedelijk door kinderen in brand gesto ken. De vrijwillige brandweer heeft met veel moeite gehad met de blussing. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. De plaatselijke af deling van de V.V.D. vindt, dat men niet zonder meer het gebed aan het begin van de raadsvergadering moet afschaf fen en meent verder dat commissiever gaderingen niet openbaar kunnen zijn. Het afdelingsbestuur schrijft dit in een brief aan de voorzitter van de gemeen teraad. burgemeester H. Nielen, naar aanleiding van een voorstel van P.P.R./ D'66 om het reglement van orde voor de raad te wijzigen. Algehele afschaf fing van het openingsgebed vindt de V.V.D. even verkeerd als de handha ving. Gepleit wordt voor het in acht ne men van enkele ogenblikken stilte,zodat iedereen de vrijheid heeft om een gebed voor zichzelf uit te spreken. Men is voorts gekant tegen openbaar heid van commissievergaderingen, om dat daarin vaak persoonlijke zaken aan de orde komen, die voor de betrokke nen pijnlijk kunnen zijn. De V.V.D. is het met P.P.R./D'66 eens, dat door het voorbereidende werk in de commissies VAN DE IJMOND (Van een onzer verslaggevers) WIJK AAN ZEE St. Nicolaas zal op zaterdag 28 november een bezoek aan de badplaats brengen. Om ongeveer half twee wordt htf aan de Duinrand verwacht. Voorafgegaan door de drumband van Arion en begeleid door vijftien Zwarte Pieten maakt de Sint een rondrit door het dorp via de Burgemeester Rothestraat, Van Oldenborgweg, Verlengde Voorstraat, Zee- croft, Verlengde Zeecroft en Julianaweg naar het VVV-kantoor. Na een kort opont houd tot circa twee uur trekt de optocht via de Voorstraat, Zwaanstraat, Van Og- tropweg, Hogeweg, Julianaplein, Voor straat, Tappenbeekstraat, Meeuweweg, Stetweg, Relweg en Dorpsduinen naar het revalidatiecentrum Heliomare. In Heliomare wordt voor alle kinderen van Wijk aan Zee tot 8 jaar om kwart over twee een gezellige middag met mu ziek, film en een leuke traktatie verzorgd. De Wijk aan Zeeër-jeugd vanaf 13 jaar komt om half vier aan de beurt. BEVERWIJK. Noteringen op de groenteveiling van woensdag: Andijvie 2049; Bloemkool 5669; Bospeen 51—84; Boerenkool 722; Spinazie 130162; Prei 2846; Rode Kool 9—22; Tomaten 44—60 Waspeen 13—29; Sla 917; Uien 10—27 Breekpeen 5—23; Knol 9—27; Spruit 35— 87. Noteringen bloemenveiling: Bloemen Anjers 1830; Trosanjer 140190; An- thurium 110—265; Chrysant per bos 50— 185; Chrysant jaarrond 150175; Chrysant per stuk 20—75; Fresia 125230; Gerbera 2448; Iris 320410; Lely per tak 90165 Narcis Kas 220350; Nerine 85140; Ne rine Crispa 28; Orchideeën 65320; Roos per stuk 2864; Babyroos 1838; Tulp 24 40. Planten: Achmea 620820; Azalea 180320; Begonia 130250; Cyclamen 200 -5601250; Poinsetta 270385; Hedera 85; Hibiscus 30—65; Hertshoorn 260—360 Kalanchoë 85; Nephrolepis 340; Potchry- sant 4565; Primula 45; St. Paulia 65110 Vriesia 85320; Gemengde planten 65 170. vaak beslissingen door de raadsleden moeten worden genomen zonder dat zij voldoende zijn geïnformeerd. Dit be zwaar zou ondervangen kunnen worden door elke fractie of combinatie in iede re commissie te laten vertegenwoordi gen. Dit zouden niet altijd raadsleden hoeven te zijn, maar bijvoorbeeld ook mensen, die bij de verkiezingen op de kandidatenlijst stonden doch niet geko zen zijn. Men kan dit zien als een idea le „opleiding" voor het lidmaatschap van de raad. Een dergelijk commissie lid zou ook de eed of belofte tot geheim houding moeten afleggen. Telkens adviseert het commissielid de fractie voor de raadsvergadering. De fractie hoeft dit advies niet te volgen, doch zal in elk geval een meer gefun deerd oordeel kunnen geven. De namen van de commissieleden (die vier jaar zitting zouden moeten hebben) zouden moeten worden gepubliceerd, zodat elke Heemskerker weet via welke mensen hij inspraak kan hebben vóór de bepaling van het beleid. De V.V.D. is tenslotte niet gechar meerd van inspraak door het publiek op de tribune tijdens vergaderingen van de raad. Dit zou de vergadering belemme ren; het doelgericht vergaderen is al moeilijk genoeg. Het vergaderen met een zich in de discussie mengende pu blieke tribune leidt tot regelrechte cha os, aldus de afdeling Heemskerk. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Vanmiddag behandelt de gemeenteraad de begroting voor 1971, het jaarlijks gestoei met cijfers en politieke standpunten, waarvoor twee vergaderda- gen zijn uitgetrokken. Het begint vanmid dag om twee uur en duurt waarschijnlijk tot laat in de avond. Voorzitter H. Nielen zal wel trachten zover mogelijk te komen op de eerste dag. Men gaat om twee uur vrijdagmiddag wèer verder en hoopt voor etenstijd weer klaar te zijn. Voordat de eigenlijke begroting aan de orde komt komen eerste gewone punten voor een raadsvergadering op tafel. Hier bij is het onderwerp milieuhygiëne, dat ongetwijfeld heel wat tijd zal vergen. Dan beginnen de fractievoorzitters aan hun al gemene beschouwingen, eventueel gevolgd door andere fractieleden die een bepaald onderwerp uitdiepen. Misschien komt het college van B. en W. nog vanavond toe aan het antwoord. Morgen volgen dan de re acties van de raad (replieken) en de ant woorden daarop van B. en W. (duplieken). Zoals bekend vindt de behandeling van de begroting plaats in De Vrijburcht aan de Vrijburglaan. Veel publiek is er nooit, maar misschien vinden dit keer meer in woners de gelegenheid om binnen te lo pen in De Vrijburcht en eens te luisteren naar hun vertegenwoordigers in het ge meentebestuur. ADVERTENTIE AUTOMOBIELBEDRIJF GEOPEND Wethouder P. J. Sigon heeft gister middag het nieuwe automobielbedrijf A. van Leeuwen N.V. aan de Wijkermeerweg „„i f n te Beverwijk geopend. Het bedrijf van de avond geprobeerd de zeer gesloten heer Van Leeuwen was eerder gevestigd opererende verdediging van de op de Brink. Het nieuwe bedrijf is 875 m2 tweedeklasser De Kennemers op te groot en bezit een ruime werkplaats een iukte niet in de eerste kantoor en een magazijn. De heer Sigon Hcme feliciteerde de heer Van Leeuwen met zijn helft met Thijs Wijngaarde en Hans fraai gebouw. „Ik geloof, dat deze nieuwe Driesen als vleugelspitsen en ook niet zaak een aanwinst voor Beverwijk be- jn tweetJe helft met een team dat tekent". De opening werd door veel vrien- «nrWssterkte was den, kennissen en relaties van de heer Van ««na op oorlogssterkte was. Leeuwen bijgewoond. Onder meer toonden de oud-wethouders E. Gerritse en W. Vessies hun belangstelling. Namens Mobil Oil sprak de heer Dijkers de familie Van Leeuwen toe. Mevrouw RichterVan Leeuwen overhandigde haar vader namens de familieleden een klok. Ook een ver tegenwoordiger van Toyota de heer Van Leeuwen is tevens dealer voor dit merk in de IJmond gaf acte de prè- sence. Ter gelegenheid van de opening wordt in het automobielbedrijf een Toyota-show gehouden dagelijks tot 10 uur 's avonds. De tentoonstelling duurt tot en met zondag 29 november. Het nieuwe automobielbedrijf A. van Leeuwen n.v. aan de Wijkermeerweg werd gistermiddag door wethouder P. J. Sigon van Beverwijk geopend. Telstar bezocht De Kennemers omdat de vereniging „iets te vieren had". De licht installatie, die door de leden in anderhalve maand was neergezet moest worden in gewijd. De lichtwedstrijd werd een succes. De twaalf schijnwerpers bestrijken het veld volledig. Het lag dan ook niet aan de lam pen dat de eredivisieclub De Kennemers niet onder de voet kon lopen. De geringe stootkracht, die Telstar ook in de compe titie parten speelt, was daarvan de oor- Rab zo bleek gisteravond sleutelt nog altijd ijverig aan zijn elftal. Hij pro beerde tegen De Kennemers een nieuwe aanval uit. Met Driesen, Wijngaarde en in het midden de jeugdige Jonker. Later toen duidelijk werd dat ook deze opstelling geen succes was werd Driesen teruggetrokken naar de hem meer beken de verdediging. Wijngaarde bleef echter in de frontlinie. Een plaats, die hij wellicht na de terug keer van Frans van Essen in het eerste team (Van Essen brak zoals bekend zijn been, maar maakte inmiddels al zijn ren tree in het tweede elftal) meer toegewezen zal krijgen. Hoe dan ook (zelfs niet nadat na de rust de slimme Fens en de doorzetter Monne de Wit hun intrede deden in het team van Rab); De Kennemers liet zich niet over rompelen. De hard ingrijpende achterhoede met Van Zon, Jonker, Van Leeuwen en Beeldman hoefde niet opzij te gaah. Welis waar wuifde trainer Muskee zijn defensie herhaaldelijk naar meer vooruitgeschoven posities hij was kennelijk bang dat het doel van keeper Wagenaar onder te hoge druk zou komen te staan maar daar was met deze voorhoede van Telstar geen kijk op. - -V'"" - "'V": f.fö*/'/ iaMlll (Van een onze verslaggevers) BEVERWIJK Aan de Utrechtse Uuni versiteit is woensdag gepromoveerd de heer W. M. A. Smit, geboren in 1941 in Bever wijk en thans wonende te Utrecht, tot doctor in de wiskunde en natuurweten schappen op het proefschrift getiteld: „Vi- bratie-toekeningen en structuur parame ters van Ve groep triethynyl verbindingen. Eenvoudige en meer gedetailleerde kracht veld-berekeningen". De heer Smit behaalde in 1958 het eind diploma HBS-B en begint in hetzelfde jaar met de scheikunde studie aan de Utrechtse universiteit. Het kandidaatsexamen legde hij af in december 1962 en het doctoraal examen in juni 1965. Sinds september 1962 is hij, aanvankelijk als student-assistent en vanaf juli 1965 als wetenschappelijk medewerker verbonden aan het Analytisch chemisch laboratorium van de Utrechtse universiteit, alwaar hij het onderzoek voor zijn proefschrift heeft verricht. Hij maakt tevens deel uit als studenten ouderling van het bestuur en de sectie pastoraat van de E.A.G. (Evangelische Aca demiegemeente). Bij zijn promotie fungeerde als promo tor prof. dr. G. Dijkstra, gewoon hoogle raar in de spectrochemische analyse. Doelman Wagenaar onderschept de bal voordat de toesnellende Telstar- spits Jonker gevaarlijk kan worden. Autodiefstal. Een op de Markt ge parkeerde auto, eigendom van een Be- verwijker, is gestolen. Het is een blauwe Opel Admiral uit 1965 met het kenteken 25-43 EP. DONDERDAG 26 NOVEMBER Stadsschouwburg, 19.30 uur St. Nicolaas- voorstelling Onderwijzerstoneelvereniging Kennemerland met „Grommetje". Openbare leeszaal en bibliotheek, Filiaal Santpoort-Zuid in De Duinpan, Willem de Zwijgerlaan, 19-21.15 uur. Manly Sport, boksles en -training in de gymnastiekzaal van de Moerberg-Comité- school aan de Kerkstraat in IJmuiden- West, 19.30-21.30 uur. Sporthal Zeewijk, 19-22.30 uur Badmin tonvereniging Velsen. VRIJDAG 27 NOVEMBER Stadsschouwburg, 19.30 uur St. Nicolaas- voorstelling Onderwijzerstoneelvereniging Kennemerland met „Grommetje". Chr. Geref. Kerk, Marconistraat 17, IJmuiden, 19.45 uur lezing over „De fun damenten van de reformatorische leer". IJmuider Harmonie, in de Middelbare Meisjesschool, Tolsduinerlaan, 19-20 uur repetitie jeugdtamboer- en trompetter korps 20-22 uur repetitie tamboer- en trompetterskorps. 1 Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Willemsbeekweg 96, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 uur; filiaal Santpoort Noord, Spaamberg, Wüstelaan 79, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Velsen- Noord, Wijkerstrataweg 177, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 uur. Velserbad, Briniostraat 18, IJmuiden: 6.30 tot 8 uur gemengd zwemmen; 8 tot 12.15 uur schoolzwemmen; 12.55 tot 13.15 uur gemengd zwemmen; 13.20 tot 16.15 uur schoolzwemmen; 16.15 tot 16.45 uur zwem lessen; 16.45 tot 18 uur gemengd zwem men; 18 tot 19.30 uur zwemver. IJ.R.B.; 19.30 tot 21 uur gemengd zwemmen; 21 tot 22.30 uur zwemver. IJ.R.B. De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmuiden, bejaardensoos, jongerenclubs, tienersoos, judoles. Sporthal Zeekjjk, 19.30 tot 23 uur Volley balcompetitie. DONDERDAG 26 NOVEMBER Herv. Verenigingsgebouw, Schans 12. 20 uur discussie met ds. De Jong en ds. Pas veer over „Het kritisch staan tegenover het bestaande" voor Chr. Besturenbond. Kennemer Theater (Zeestraat). 20 uur voordrachtskunstenares Diet Bouwknecht van der Meulen voor 't Nut. De Slof, Raamveld. 20 uur open klaver- jassoos. Beverwijkse Sportraad. Huize Schey- beeck, Velserweg. 20-22 uur spreekuur. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.15-21.30 uur. VRIJDAG 27 NOVEMBER De Slof, Raamveld. 14 uur bejaardensoos, 20 uur open klaverjassoos. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7-16 en 20.15-21.30 uur. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70 en Arendsweg 61: volwassenen 14-17.30 en 19-21 uur; Amstel- straat 44: volwassenen 15-17.30 en 19-21 uur; Parmentierstr. 2: jeugd 18.30-20.30 uur. DONDERDAG 26 NOVEMBER Zaal Flora, Deutszstraat. 20 uur vrou wenbond NKV. VRIJDAG 27 NOVEMBER Slot Assumburg, Tolweg. 20 uur intro ductiebijeenkomst Gemeenschapsraad van Heemskerk. Zaal Flora, Deutzstraat. 20 uur postze gelclub Heemskerk. De Lichtboei, Maasstraat. 20 uur kien- avond voor volwassenen. De Zandkraai, Handelstraat. 13.30 uur bejaardensoos. Verenigde openbare bibliotheek. Ruijs- daelstraat 7: jeugd 15.30-17.30 uur. DONDERDAG 26 NOVEMBER Aqua Home. Kamp Rooswij k, Konings weg. 19.30-22 uur soos, visverkoop en bi bliotheek aquariumsociëteit Tropica. VRIJDAG 27 NOVEMBER Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg. Geopend 14.30-17.30 en 19-21.30 uur. VRIJDAG 27 NOVEMBER Verenigde openbare bibliotheek, De Zwaanstraat 4a. Geopend 19-21 uur. U hoeft echt niet naar Amsterdam, Alkmaar, Haarlem, Rotterdam of Den Haag, want bij vindt U een keurkollektie in alle prijsklassen. Maak het U zelf gemakkelijk. Uw speciaal-bontzaak is practisch naast de deuren wat zeer belangrijk is: SERVICE en BONTBEWARING bij de hand! DUNKALI NERTSKRAAG f 775.— BIBERETTE, zeer sterk 475.— CURLIFIX-SAND495.— NERTS-KOP NERTSKRAAG 1175 NERTSHOEDEN Model De Paris f 165. NERTSSJAALTJES69— Ook grote kollektie KORTE MANTELS v.a. 265.— Voorts ENORME SORTERING in alle prijsklassen! BONTWERKERIJ (sinds 1929) Breestraat 145 Beverwijk Telefoon 02510-2 80 75 Geen filialen

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 7