Grote schoonmaak op het strand Cumulus QSt> Verlovingsringen Palaver': hippe bijbelmanifestatie op 2 januari in Utrecht Summer Bush SËA mmim SOOSAGENDA Qualified Section Top de pop pop dertien Voorde 1 POLITIERECHTER otnews uit oof/eifi, IJmond en Met Clif fRichard en misschien Coretta King en Harry Belafonte d -k ij BEACH BOYS EN DEEP PURPLE NAAR HOLLAND I 1 IP DONDERDAG 26 NOVEMBER 1970 Dienstauto Beledigd Alleen kaas anti Een popmarkt, een reli-popsong- festival en een middagbijeenkomst waaraan onder meer de Les Hum phries-Singers en Cliff Richard en waarschijnlijk ook de weduwe van Martin Luther King, mevrouw Coretta King meewerken, vormen de voornaamste onderdelen van de grote Palavermanifestatie die op 2 januari in de Utrechtse Jaar beurshallen wordt gehouden. „Pa laver" wordt georganiseerd door de stichting Jeugd en Bijbel waar in het Nederlands Bijbelgenoot schap, de Katholieke Bijbelvereni ging en een aantal jeugdorganisa ties samenwerken. Hoofdthema van de dag is de Bijbel en de reac ties van de jongeren er worden er 25.000 verwacht daarop. rik '-ilhf. k-'kk V '"'..i. 'k,:ïk 1-C11 kC' m •- wé H J, V* -Ai V 'kW' - - I iWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWMVWWtft.' W JMfN V 1*,.# Si.'.-'\;^4wSv.^iisSfs;:: (Van onze verslaggevers) HAARLEM „U meende dat u In die toestand nog wel kon autorijden. Weet u welke straf er meestal wordt geëist voor rijden onder invloed?" Dit vroeg gister morgen de officier van Justitie, mr. E. Schilder, aan de jongeman die voor de politierechter stond. De jongeman: „Ja, ik geloof dat dat intrekking van het rijbewijs is." De eis: Vertien dagen onvoorwaarde lijke gevangenisstraf en een jaar ontzeg ging van de rijbevoegdheid. De politie rechter, mr. Swanenburg, volgde de eis maar liet de tijd, waarin het rijbewijs was vastgehouden van de ontzegging aftrekken. De jongeman, een 24-jarige assistent boekhouder uit Overveen, had op 19 sep tember met een aanzienlijke snelheid over onder meer Raaks en Zijlweg gereden. Toen hij om zijn ongelukkig rijden werd aangehouden bleek hij licht onder invloed te zijn. Op de rechtzitting verklaarde hij zes borrels te hebben gedronken waardoor hij, toen hij uit de auto stapte, nogal on vast op zijn benen had gestaan. Drie weken gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid met af trek was zowel eis als uitspraak in de zaak van een 43-jarige schilderspatroon uit Haarlem die rijdend onder invloed in de Jansstraat was aangehouden. Op de vraag van de politierechter naar de hoe veelheid alcohol, die de schilder had ge dronken antwoordde deze: „Vijf of zes biertjes en een even groot aantal glazen sherry." De officier vertelde dat de man al een groot aantal veroordelingen voor alcohol gebruik achter de rug had. Mr. Schilder had wel begrip voor de persoonlijke om standigheden van de man en de situatie waarin de man had gedronken maar dit rechtvaardigde volgens hem nog niet het onder invloed besturen van een auto. De moeilijkheden van de man bestonden hierin dat hij drie dagen lang naar zijn vrouw had lopen zoeken, die de dienst auto van verdachte met daarin het schildersgereedschap had meegenomen. De schilder had diverse cafés afgelopen en overal wat gedronken. Dit kwam ook tot uitdrukking in het promillage alcohol in zijn bloed: dit bedroeg 2. Een getuige van hei medisch consultatie bureau voor alcoholisten verklaarde op het gebied van de alcohol geen klachten over zijn cliënt te hebben. „Wij hebben goede contacten" aldus deze getuige. De raads man pleitte nog voor een voorwaardelijke of gedeeltelijke ontzegging omdat zijn cliënt anders economisch zou worden vermoord." Bij wedstrijden zijn er nu eenmaal al tijd mensen die in hun enthousiasme niet achter de afrastering kunnen blijven. Zo ook bij de paardenrennen in Hillegom, in september van dit jaar. Een wachtmees ter heeft wel geweten wie hij uitzocht voor zijn aanmaning om toch maar ach ter de hekken te gaan staan. De 59-jarige Zaanse heibaas tot wie hij zich richtte pikte het helemaal niet dat men juist hem moest hebben. Toen de politieman hem iets toevoegde in de trant van „ik dacht dat u meer verstand had" voelde hij zich helemaal op z'n teentjes getrapt en zei een paar minder aardige dingen tegen de beambte. „Ik was driftig en die woorden, ach, ik ben bouwvakker en zulke woorden liggen bij ons voor in de mond. En echt niet als beledigingen. Ik heb trouwens tele fonisch wel vijf keer m'n excuses aange boden", zei hij tegen de politierechter. En voegde eraan toe dat hij zich ernstig beledigd voelde toen hij in een overval wagen was afgevoerd. De officier van justitie wilde best aan nemen dat de gebezigde woorden tot de Dikke rookwolken stijgen op van het Umuidense strand. Er wordt een soort „grote schoonmaak" gehouden van het wrakhout dat hier rijkelijk aanspoelt. Juist in de hoek bij de Zuidpier, maar ook op het gedeelte tussen de pieren spoelt onvoorstel baar veel rommel aan. Voornamelijk stukken hout, balken, kistjes en planken. Voorwerpen, die of op zee overboord worden gezet, dan wel bij stormweer van boord slaan. Er is maar één middel op om het rigou reus op te ruimen en dat is bijeen brengen met behulp van een bull dozer en de vlam erin. Van de week is deze hoek vanhet strand aan de beurt mede met het oog op de op handen zijnde strandloop, waarvoor het verzamelpunt toch op zijn minst vrij moet zijn van planken, balken en kisten. De vraag blijft alleen voor hoe lang. omgangstaal van verdachte behoorden, maar vond het toch helemaal niet juist om maar meteen te schelden. De politie man deed toch ook zijn werk en hij moest toch érgens beginnen. De officier eiste een boete van 150 en de politierechter vonniste conform. De heibaas: „Dat kan ik nooit betalen, ik loop zelf in de ziekte wet en mijn vrouw is al vijf weken ziek." U hebt veertien dagen de tijd voor hoger beroep" zei de rechter. Verdachte ging af, mompelend dat hij dan inderdaad wel in hoger beroep zou gaan. Een 21-jarige Hillegomse huisvrouw was alleen maar een winkel binnen gegaan om kaas te kopen. Ze kwam eruit met sok ken en kindermaillots niet betaald. Al lemaal het gevolg van haar moeilijke fi nanciële omstandigheden vertelde ze de politierechter. Er moest een huis worden afgebouwd, een zoontje lag al een half jaar in het ziekenhuis. „Maar u heeft wel een auto?" informeerde mr. Swanenburg. „Daar kan ik niet buiten" zei de vrouw, „ik moet toch naar mijn zoontje toe, en mijn dochtertje naar SCI109I brengen." Rechter en officier lieten enige clementie doorschemeren. Conform de eis kreeg de vrouw een boete van 100. ADVERTENTIE Model 6J.5 194 - per paar Model 701 224 - per paar Model 551 B niet 1 briljant 165,- per stuk Model 551 182,- per paar Model 518 Model 624 156 - per paar 164, - per paai 188,- per paar Model 795 206,- per paar \Model 55J 216 - per paar Model 3J6 132 - per paar Model 495 1./28,-per paar Model 824 212,- per paar De mooiste, de feestelijkste collectie verlovingsringen heet Cumulus. Naast gladde, bewerkte, klassieke en moderne rin gen zijn er verrassend mooie Cumulus ringen met briljant. Voor die ene, alles bevestigende ring is er maar één goed ge noeg "Cumulus" voor altijd in de wolken. Cumulus-verlovingsringen worden uw leven lang gegarandeerd Model 605 204 - per paar Model 419 136 - per paar JUWELIERS Model 595 164,- per paar HAARLEM-GROTE HOUTSTRAAT 63 AMSTERDAM-KALVERSTRAAT121-123 ROTTERDAM-STADHUISPLEIN 24-26, COOLSINGEL 50 DEN HAAG-LANGE POTEN 9-11 Mode! 895 234.- per paar Model 5511 224,- per paar Model 424 120,- per paar Model 317 B 2 met 2 briljanten 235,- per stuk Model 317 0 96.- per paar Model 5522 172,- per paar Mode! 607 210,-per paar Beatnieuws en opgaven voor de soosagenda kunnen rechtstreeks worden gezonden aan: Redactie Haarlems Dagblad, rubriek Hop- pelepop, Grote Houtstraat 93 in Haarlem. De inzendingstermijn voor iedere aflevering sluit dins dagmiddag. Op het ogenblik wordt overal in Ne derland, in werkgroepen, op scholen en in actiegroepen, al „gepalaverd" aan de hand van een praatboek over de Bijbel. De manifestatie in Utrecht is bedoeld'als een uitroepteken achter al deze gesprekken, een confrontatie met de Bijbel op allerlei terreinen van het leven. Pasklare antwoorden zul len niet worden gegeven, er zullen om met de organisatoren te spreken meer vragen worden opengelaten dan ingevuld. i De popmarkt wordt een soort „doe- feest" waarop de bezoekers worden uitgenodigd stelling te nemen. Ver schillende stands, beelddialogen, foto- wanden, stukjes straattoneel, een muurkrant en workshop zullen er discussies moeten uitlokken. Er is ook een sprekershoek waarin Prof. dr. J. Verkuil, pater S. Jelsma, dr. Philip Potter (hoofd van de afdeling zending en wereldevangelisatie van de wereldraad van kerken) en Albert van de Heuvel (afdeling communica tie wereldraad van kerken) met de jeugd van gedachten zullen wisselen. Een groot aantal organisaties en in stellingen richt op de markt een „derde-Wereld-tentoonStelling" in. Aan het reli-popsongfestival nemen zangers en groepen uit zeven landen deel. Hun liedjes, speciaal voor het festival geschreven, worden beoor deeld door een jury die uit pop-ex perts en theologen bestaat. Tijdens de middagbijeenkomst, die wordt ge presenteerd door Aart Staartjes, zal in allerlei „toonaarden" op de Bijbel worden gereageerd. Medewerkers zijn behalve Cliff Richard en Les Hum phries-Singers, Kees van Kooten en Wim de Bie, het Farce-Majeur-team, Boudewijn de Groot, het Leger des Heils muziekkorps, een Carnavalska pel en de Rivals. Een vertegenwoordiger van de stichting Jeugd en Bijbel is op het ogenblik in de Verenigde Staten om Harry Belafonte, Coretta King en de protestzanger Pete Seegers over te halen naar Utrecht te komen. Helder aangekondigd, zal niet op Palaver zijn omdat hij in overleg met zijn collega-bisschoppen in Brazilië heeft besloten dat hij nog maar twee keer per jaar een buitenlandse reis zal maken. In de Jaarbeurshallen zal een drug team aanwezig zijn. Een toegangs kaartje voor Palaver kost tien gulden. De kosten kunnen daar grotendeels mee worden gedekt, mede dank zij het feit dat de buitenlandse medewer kers niet hun gebruikelijke gage vra gen. De stichting kan ook rekenen op een garantie van het ministerie can Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk. „Summer Bush" zo schrijft ons een fan van deze vrije nieuwe Velsense groep, „heeft een moeilijke start ge had maar treedt nu steeds meer op de voorgrond." De trouwe bewonde raar meent dat het publiek nog niet rijp was voor de speciale sound van de formatie. Of dit chauvinisme terecht is, laten we maar even in het midden. Feit is, dat „Summer Bush" met Willem Mo lenaar aan de sologitaar, Michel van Eewijk aan de bas en Hans van de Wal achter de drums de laatste tijd veel succes oogst en aanstaande za terdagavond de Weijman voor de twee de achtereenvolgende keer op stelten hoopt te zetten. u"'l xy 1 j J Vs; - - 1 - t 'M jt- Hf,* v. $mv WW 1 s -w 1 Kg# - Griffioen, Parklaan 6a, zaterdag: danssoos. Halfweg, kantine S.V. Halfweg, Po pulierenlaan, Zwanenburg, zaterdag: disco-avond met Lovera. Allison, Kanaalstraat, IJmuiden, za terdag: The Travel Sound. Umpff, Werfstraat 35, zaterdag: Sa lutation. De Weyman, Hoofdstraat, Santpoort, zaterdag: Quint-Selection, zondag: Summer Bush. Electric Centre, Bakenessergracht 10, zaterdag: Rhytmo Natural en slap stickfilms; dinsdag: film „Bande part" van Jean Luc Godard plus een voorfilm: De twee. Mouling Rouge, Kleine Houtstraat 106, iedere avond: dancing. De Schaapskooi, hoek Frankrijklaan- Italiëlaan, zondag: disco. De Ark, Kerkplein, Velsen-Zuid, vrij dag en zaterdag: soos. Scuff, Eemstraat 6, zondagmiddag: soos. Toy-Toy, Stoofsteeg 1, iedere avond: bar-dancing-discotheek. City-Club Kamis, Nieuwe Groenmarkt 5, zaterdag: dansen. Teensoos Anker, Parklaan 45, vrij dag: The Wanted. Riverside, Spaarde 91, vrijdag: folk; zaterdag: disco. Commin, gebouw De Pauw, Krom houtlaan 55, zaterdag: jeugdcafé. Sfeer'69, Ged. Oude Gracht 24, vrij dag, zaterdag en zondag: sociëteit. Rubbishheap, Bavokelder, Wester gracht, zondagmiddag: soos. Gymnastiekgebouw, Kromme Spie ringweg, Vijfhuizen, vrijdag: Qualified Section. Cliff Richard: popidool in bijbels jasje. Na het succes van hun twee concer ten vorig jaar in Amsterdam zullen de Beach Boys midden december nog eens naar Nederland komen. Er zijn drie concerten: vrijdagnacht 18 december in het Concertgebouw in Amsterdam, zaterdagnacht 19 decem ber in de Doelen in Rotterdam en zon dagavond 20 december in het Congres gebouw in Den Haag. Om de sound van de plaatopnamen van de Beach Boys zo dicht mogelijk te benaderen zal de groep versterkt worden met een achtmans orkest. De nieuwste hit van de Beach Boys is „Tears in the morning"; dezer dagen zal de LP „Sunflower" uitkomen, pauze Zuid-Afrika „Hotte" rockgroep „The Flame" optreden. Hun eerste single „See the light" is net uit. De Engelse groep Deep Purple Rotterdam en zaterdagavond 2 januari in Amsterdam op. 1. Where have I been wrong Cats; 2. To my fathers house Les Humpries Singers; 3. See me, feel me The Who; 4. She likes weeds Tee-Set; 5. Memo from Turner Mick Jagger; 6. Hello Darkness Shocking Blue; 7. Over and over George Baker Selection; 8. Paranoid Black Sabbath; 9. Cracklin' RosieNeil Diamond; 10. Love is all around Sandra Andress; 11. I'm your little boy Heintje; 12. Wacht op mij, Mona Lisa Het Radi Ensemble; 13. Stop, I don't want to hear it anymore Melanie. Vijfhuizen daar aan de andere zijde van de Ringvaart vindt dat het best door kan gaan als een „Qualified Sec tion" in de Nederlandse popwereld. De groep van die naam is in het dorp tenminste erg populair, niet alleen bij de jongeren maar ook bij „Dames en Heren van middelbare leeftijd," zo meldt ons een subjectieve, maar daar om nog niet onbetrouwbare bron. Onze informant vervolgt: „Deze fijne groep brengt een sterk commercieel programma en geen ruige muziek, maar echte fijne muziek. De groep weet overal volle zalen te trekken wat uiter aard heel prettig is voor de zaaleige naren, dancings en sociëteiten." Verantwoordelijk voor al deze hulde zijn Huib van der Zee zang), Hans Geerdink (solo-slag-zang), Theo Menz (organist-zang), Hans Kroon (bas) en Gerard Kok (drums). Het is maar dat je het weet.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 9