Heemskerk wil uitbreiding aan kant van Marquette Woonoord voor buitenlanders alleen in hoogbouw mogelijk Raad Heemskerk is voor tweede woonwagencentrum Velsen mag gerust schooladviesraad m Wethouder G. Petersen: RING VAN VOORRANGSWEGEN ROND CENTRUM HEEMSKERK Met aansluiting op „buitenring" Wethouder H. G. van Beek kondigt speciale recreatiecommissie aan 1 Wethouder Roozen in antwoord bij begroting Toch geen overleg over Westelijke Randweg Vijf moties bij begroting Voorlopig gaan vier gemeenten gewoon door LATERTJE TEL. 1590C V oor j aar sbloemen aan de veiling WOONOORD VAKBONDEN STRANDWEG S WETHOUDER A. VAN HERPEN: ZATERDAG 28 NOVEMBER 1970 (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Het college van B. en W. denkt eerder aan een uitbrei ding van de gemeente in de richting Castricum, rond het landgoed Mar quette, dan op grondgebied van Uitgeest, zoals de heer H. J. Boerée (KVP) had voorgesteld. Dit zou volgens wethouder H. J. M. Roozen meer op annex atie lijken. Hij deelde verder onder meer mee, dat de huisvesting voor bui tenlandse werknemers in Heemskerk nodig is omdat de drijvende gebouwen Casa Marina en Arosa Sun moeten verdwijnen. In Heemskerk is alleen een woonoord mogelijk in hoogbouw, waarmee, zoals we onlangs hebben ge meld, Hoogovens het juist niet eens is. TAXI 3000 TEL. 23000 de of alle handtekeningen eronder wel be wust waren gezet, wat hem bij interrup tie protest opleverde van de heer M. J de Groot (P.v.d.A.). De wethouder had vrijdagmiddag een uur en tien minuten nodig voor de beant woording van de vragen, die de dag te voren door de raadsleden waren gesteld bij de begrotingsbehandeling. Het plan om in de richting Castricum te bouwen lanceerde hij als antwoord op een sug gestie van de heer Boerée. Indien men de grond van dit bestemmingsplan in een „pool" bracht met die van het plan Wa terakkers, waarvan de grondprijs erg hoog is, zou dit goedkoper worden. Men zal dit dan ook bij de te verwachten wij ziging van het streekplan op tafel bren gen. De heer D. Fopma (P.v.d.A.), die overigens bijzondere lof had voor het planologisch inzicht van de wethouder, had bedenkingen tegen de uitbreiding naar Castricum. Hij zag hier liever een groenstrook. Bovendien meende hij dat men hier een excentrisch gelegen wijk zou krijgen, die dezelfde problemen op zou leveren als nu Oosterwijk en Zuid hoek. Over intergemeentelijke samenwer king zei de wethouder dat die pas echt mogelijk is, wanneer de minister of de Kamer afzien van het wetsontwerp tot bestuurlijke herindeling. Een punt dat zorgen baart in de toekomst is de over loop van de bevolking en daarom was hij blij dat de IJmond door de minis ter is aangewezen als „gebied met wo ningtekort", wat betekent dat aanvragen om woningbouw direct gehonoreerd wor den. Hij was het met mr. P. Heidmga (P.v.d.A.) niet eens, dat Oosterwijk en Zuidhoek achtergebleven gebieden zijn. Welke voorzieningen ontbreken er nu eigenlijk, die er ook in het centrum niet zijn? Hij geloofde, zoals de wijkraad had geschreven, dat „het gevoel van achterstelling wordt geprojecteerd op een te laag voorzieningenniveau". Dit lever de hem van de heer Heidinga de op merking op: „Als er onlustgevoelens zijn doe er dan wat aan. Als die gevoelens ten onrechte zijn, doe dan wat aan uw public relations". Later vond de wethou der dat er voor recreatie inderdaad wel iets gedaan kon worden door de groen strook tussen Oosterwijk en Meerstein door te trekken. Hij was erg geporteerd voor het idee van de heer Boerée om de vakbonden in te schakelen om goedkoper geld te kunnen krijgen voor woningbouw. Indien de gelden uit de pensioenfondsen hier voor niet gebruikt zouden worden, dan zouden de leden hun geld moeten op eisen om het vervolgens goedkoop aan te bieden op de woningmarkt. Wat geïrriteerd was de heer Roozen over de brief die bewoners van de flats aan de Debora Bakelaan hadden geschre ven aan de woningbouwvereniging Ons Huis, waarvan hij het bestuur in be scherming nam als de groep mensen die een bijdrage leveren aan de leniging van de woningnood. Bouwen is niet meer wat het vroeger was; het gebeurt te weinig met liefde en als er dan een huis komt dat voor 92 of 95 procent goed is, dan is het wel erg om een dergelijke brief te ontvan gen. Waarbij de wethouder nog betwijf el- Het plan voor een woonoord voor bui tenlanders had men bekendgemaakt om de bevolking voor te bereiden en moei lijkheden zoals in Heerhugowaard te voorkomen. De plaats in Heemskerk staat nog met vast. Men denkt aan Zuidhoek, maar ook aan het gebied in Meerestein tussen de toekomstige verlenging van Coentunnel- weg, Plesmanweg en Jan Ligthartstraat. In plan De Die kunnen 450 woningen worden gebouwd, waarvan hopelijk 80 woningwetwoningen en 50 in de bejaar densector. Men mag niet vergeten dat Heemskerk in 1980 driemaal zoveel be jaarden zal tellen als thans, namelijk 2.700. Er zullen 370 woningen (inclusief Wethouder H. J. M. Roozen bou wen niet meer wat vroeger was de 50) als eigen woningbezit kunnen wor den gerealiseerd. Op 10 december wordt er in De Vrijburcht een hearing gehou den, waarbij de wethouder illusies over een alternatief plan wegnam, evenals voor de kom van de gemeente, omdat de huidige plannen produkten zijn van een groeiproces. De marktverplaatsing had de wethou der vorig jaar al aangekondigd. Er was nu eenmaal een overeenkomst met Al- bert Heyn, welk bedrijf niet minder dan 420.000 had betaald en daarvoor dan wel wat mocht claimen. Het markt terrein kon op vrijdag dan wel praktisch leeg zijn, maar indien er markt op ge houden zou worden, zouden de omliggen de straten vol auto's staan, zodat Al- bert Heyn dan wel te weinig parkeer ruimte zou hebben. De wethouder verweet de krant zon der het met zoveel woorden te zeggen onjuiste berichtgeving over het alternatie ve wegenplan van Beverwijk in plaats van de Westelijke Randweg, die de eers te jaren onhaalbaar is. Beverwijk had „alleen maar" de eerste fase van het overeengekomen plan nogmaals gefa seerd. Wel betoogde hij, dat men de Plesmanweg wel kon verlengen om soe laas te krijgen voor het verkeer van Hoogovens, maar dat Heemskerk dan in grote moeilijkheden zou komen. Dit zou dan ook alleen maar kunnen indien er een aansluiting op Rijksweg 9 zou ko men. Later moest hij daar toch wel op terug komen en toegeven dat er inder daad helemaal geen overleg met Be verwijk was geweest. Beverwijk had in feite alleen maar de Westelijke Randweg uitgesteld. „Maar er kan altijd nog over leg komen", zei hij verrassend vergoe lijkend. Met de opmerkingen over de weg naar het strand door het duingebied was hij het wel eens, maar hij voorzag in een verdere toekomst, dat er toch een keu ze gemaakt moet worden. Gedeputeerde Staten hebben al laten weten dat ernaar gestreefd moet worden om de strandbe- zoekers langs de kust wat te versprei den. De heer Roozen liet weten, dat hij het liefst afzag van het doortrekken van de Maerelaan in de richting Uitgeest. Hij zag meer heil in het aanpassen van de Tolweg met eventueel een aftakking naar het station vóór de spoorwegover gang. Sprekend over agrarische zaken zei hij dat ernaar wordt gestreefd om water vanuit de Neksloot op te pompen naar het duingebied, waarna het weer terug keert naar de gemeente. Daardoor zou de grondwaterstand beter kunnen wor den, die nu te laag is door de vestiging van Hoogovens. Hij voelde met de heer P. J. Verduin (K.V.P.) mee, dat het voor een tuinder niet u-endabel is om een kas voor vijf jaar te bouwen, maar een gemeentebestuur dat binnen tien jaar verwacht de grond nodig te hebben, kan het toch niet voor tien jaar vrijgeven? Wie het gokje wil wagen, kan een kas bouwen en rekenen op de mogelijkheid om 7 of 8 jaar te blijven zitten, maar zekerheid heeft men niet. Wethouder A. F. M. van Herpen geen sensatie (Van een onzer verslaggevers) reedkomt veertig a vijftig wagens te veel HEEMSKERK. Aan het einde van I De motie, waarin werd gevraagd de de begrotingsbehandeling zijn vijf mo- hoofden van scholen en leidsters van de ties zonder stemming aanvaard. De kleuterscholen te ontlasten, van de neer ._i mae oon mdtlP OIT1 tfi I Rnorps (K V.P.Ï ondervond veel bijval van Herpen, die trum in de IJmond. (Van een onzer verslaggevers) meest opvaïlende was een motie om te I Boerée (K.V.P.) ondervond veel bijval nleiten voor een tweede woonwagencen- Van wethouder A. F. M. ----- 'dit een zeer reële en goede suggestie vond. Hij beloofde advies aan B. en W. Deze motie was ingediend door me- uit te brengen na overleg met de school- vrouw Verouden-van de Mijl (K.V.P.), adviescolleges. die steun van PVG en P.v.d.A. had ge- Er kwamen twee moties van de P.v.d.A kregen. In de motie spreekt de raad uit, over milieuhygiëne. In de ene werd een dat een tweede centrum de enige oplos- versneide opbouw van het meetnet drin- sing is, daar er voor het centrum dat ge- I gend noodzakelijk geacht, in de andere werd aan de Zaanse commissie voor mi lieuhygiëne, waarbij ook Heemskerk is aangesloten, opdracht gegeven voor een onderzoek naar de gevolgen van een Hoogovenbedrijf dat tien miljoen ton staal produceert en een onderzoek naar de medische gevolgen van luchtveront reiniging. Beide moties leverden geen en kele moeilijkheid op. De vijfde motie betrof het protest te gen het verbod van de regering om de bijstandsuitkeringen te baseren op 100 percent van het minimumloon. Wethou- i. der van Beek wees er op, dat er geen te lossen door in een jaar twee klassen ie Qver cleze zaak moesten laten zwemmen. „,.npopr ontstaan. De P.v.d.A. had wel beweerd. Scholengemeenschap: Reeds in vioegei dat gr wél 100 percent kon worden uitge- jaren is een schuchtere poging daartoe on- keerd maar dat gold voor het minimum- dernomen in het plan-De Maer. Wethouder z()als dat vóór 1 juli werd gehan- Van Herpen zag bij een scholengemeen- L d Overigens had hij geen bezwaar schap ook moeilijkheden voor het onder- dg mo(ife wijzend personeel De heer M. J. de Groot (P.v.d-A.) vroeg Integratie kleuter- en basisonderwijs. I n symbolische subsidie van ƒ25 voor Deze overgang moet men in simpele dm- de Werkgroep Leefbaar Milieu IJmond HEEMSKERK. Wethouder A. F. M.lgen zoeken. Heemskerk zoekt geen sen-1 Qm de waardering van het gemeentebe- van Herpen staat niet afwijzend tegen- satie, maar wil eigen ïmti - stuur te tonen voor dit particulier initia- ovër de komst van Se gemeente Velsen in inhoud geven. De integratie dient met be-lf De Verduin (KVp) sloot zich de schoolonderwijsbegeleidingsdienst I leid te worden gestimuleerd, P hierbij wel aan, maar zou toch eerst ken- fschooladviesraad) in te .tillen door Cas- voudige wijze moeten en met op K whlen maken met de Werkgroep, tricum, Beverwijk, Uitgeest en Heemskerk. rafendsnel Smhoog Waa™a d* subsidie voorlopig gereser- Dit verklaarde h« gistermiddag t«dens de mt jte «—kas veerd werd. behandeling van de begroting 1971. worden gestuwd. I De heer Fopma (P.v.d.A.) herinnerde Openbaar- en by zonder onderwas. Een|aan hgt einde van de vergadering nog De dienst is zo goed als rond en nu I samenwerking tussen deze v°™en van on-1 VOQrstel van P.p.R..D'66 om de „„rdt de vraag opgeworpen: waarom Vel- derwijs is beslist mogelijk, maar afhan bijdrage voor de B.B. uit de begroting sen er niet in betrekken. Nou, we hebben lijk van de schoolbesturen. De mo j - tg schrappen Er werd over gestemd en gewoon niet nodig. Een regio waarin den tusseni de .besturrata«m Heemskerk b]eek dat de hele P.v.d.A. P.P.R.- 100.000 mensen wonen is voldoende om zijn betrekkelijkte^verw d'66 en de heer B. Hollebrand (K.V.P.) voor de dienst een gunstig klimaat te De yolgend jaar yoorjaar w waren, negen stemmen in totaal, scheppen. Bovendien heeft Velsen nooit over dit informatieblad een gesprek ge- gevraagd om tot de dienst toe te treden", houden om te weten te komen welke weg zo zei de heer Van Herpen. Zoals de zaken men nwet^msjaan.^ Ontmoetingscentra voor 15-17-jarigen: I Hoogste punt. Gistermiddag werd bij er nu voor staan zal dedienst uit driede tijdelijke ingang van het Rode Kruis- utf mo'fféiiuf vier of vijf teams en het schip. Laten ze eens hun wensen ziekenhuis aan de Vondellaan het hoogste wnrden Fn w^f veLsen komen dan heb ik formuleren en kenbaar maken. Zo ook met punt bereikt van de nieuwbouw. Een leer- worden. En wil Velsen komen a I de wensen die bestaan ten aanzien van het linge van de preklinische periode, mej Roetman, hees de vaderlandse driekleur in top, waarna het pannegeld aan de arbeiders werd uitgereikt en erwtensoep werd gegeten. Fn wil Velsen komen dan heb ik formuleren en kenbaar maken. Zo ook met punt bereikt van de nieuwbouw. Een leer- En WU Velsen komen aan L wpnqpn dip bestaan ten --linm "an de nrekbniscbe nenode. mei er geen enkel bezwaar tegen om daar nog de wensen aie bestaan ten eens over te praten. Maar voorlopig gaan jeugdwerk in Heemskei k. de vier gemeenten gewoon door". In zijn beantwoording van de diverse i TAOCHPTTl/" TT7C! vragen van raadsleden kwamen vele on- j JVxYxvJLJo 1 U JV J Eu derwerpen ter sprake. Zwemles. Het instructiebad te Heems-1 j)e heer P. Vos, fractievoorzitter van I kerk zou al gereed zijn geweest als niet I de p.c.G., had in zijn algemene beschou- was gewacht op de ministeriële eisen om wjng weer eens een heel andere benade- aan de voorwaarden om aan geld te komen rjng van het IJmond-probleem. Hij sprak te voldoen. Er is contact tussen de inspec- 1 over een bergdorpje in Oostenrijk, waar- teur van het lager onderwijs en de stich- jn de bewoners volgens een reisgids le- I ting instructiebad om het gebouw zo snel ven onder de voortdurende dreiging van mogelijk te verwezenlijken. Hij zag het een j achter hun woonplaats oprijzen- J J r. I A AM I t' pl A Ij— 1 O d I I zwemonderwijs aan vierde en derde klas sers nog niet zo zitten. Technisch is het op de rotsformatie. Dit belet hen echter niet om hun dagelijkse bezigheden te verrich ten. Hij had hieraan moeten denken toen I hij had overwogen of er voor de zoveelste maal nog iets het onzalige voornemen van de drie gemeenten gezegd moest worden. Hij vertrouwde de strijd om de zelfstandigheid met een gerust hart toe aan B. en W. (Van onze verslaggevers) HEEMSKERK. De begrotingsbehan deling had vrijdagavond om zeven uur afgelopen moeten zijn. Burgemeester H. Kielen had hierop gemikt, maar om vijf uur zag het er al niet meer naar uit dat dit gehaald zou worden. Het is gebruike lijk dat de fractieleiders algemene be schouwingen houden, eventueel aange vuld door een gespecialiseerd raadslid over een bepaald onderwerp. Dit keer presteerden echter alle raadsleden op één na het om aan deze beschouwingen deel te nemen. Die ene was Bernard Holle brand. Dan is het te begrijpen dat in de rest van de discussie ook ieder zijn zegje moet hebben. Toen de wethouders vrij dagmiddag dan ook klaar waren met hun beantwoordingkwamen er nog heel wat tongen los. De burgemeester moest zijn tijdstip van zeven uur (voor het traditio nele etentje) verzetten naar acht uur en even later, na een soort loven en bieden, tot half negen. De discussie hierover zou voldoende geweest zijn om het publiek naar huis te jagen, maar dat kon niet om dat er geen publiek was. Zelfs raadsleden en wethouders konden niet meer op hun stoel blijven zitten en op een gegeven moment zaten er welgeteld negen ge meentebestuurders rond de tafel. Later kwam ieder weer terug en kon de voor zitter de sluitende begroting met algeme ne stemmen aan laten nemen. Maar het was toen kwart over negen. Wat je noemt een latertje, want men was om twee uur begonnen. Wethouder G. Petersen perikelen financiële (Van onze verslaggevers) HEEMSKERK Een heleboel financiële perikelen van de gemeente Heemskerk bracht wethouder G. Petersen (Prot. Chr.) terug tot de eenvoudige constatering, dat het allemaal een kwestie is van het ont breken van f inancieringsmogeljj kheden. Daar kan men dan lang en breed over praten, maar de wethouder beperkte zich zeer om meer tijd te kunnen besteden aan enkele concrete zaken. Zo'n zaak is bijvoorbeeld de huisvesting van het gemeentelijk personeel, nu her en der verspreid in de gemeente in veel te kleine en ongeschikte ruimten. Een nieuw stadhuis is natuurlijk een oplossing en er worden ook plannen voor bereid, maar het duurt zeker tien jaar voor die kunnen worden uitgevoerd. En men zal in die tien jaren ook moeten kunnen werken. De secretarie gaat naar de Mariaschool. Het gebouw voor sociale zaken aan de Kerklaan wordt uitgebreid in de richting van die Mariaschool en dan hebben ook de afdelingen onderwijs en sociografie een nieuw onderdak. In de panden Maerelaan 1 en 3 kan een uitbrei ding van de afdeling interne zaken en archief worden gerealiseerd. Het hoek- pandje moet daar worden gesloopt om wat meer ruimte te krijgen voor het verkeer op dit kruispunt. Voor de buitendienst (plantsoenendienst, reinigingsdienst) gaat men de kantine van ODIN kopen. Deze vereniging krijgt een nieuwe kantine, maar de oude kan dan als kantine voor het gemeentelijk personeel in de buitendienst dienen. Wat het verkeer betreft kondigde wet houder Petersen een reconstructie van het kruispunt Hoogdorperweg aan. De zoge noemde binnenring wordt geheel voor- rangsweg. Dat vereist een groot aantal voorzieningen, met name ten aanzien van de straten die op deze ring uitkomen. Het gaat hier om een ring van wegen om de dorpskern. De beveiliging van de oversteekplaats in de Rijksstraatweg naar het duingebied is ook voor B. en W. een moeilijke zaak. De mogelijkheid van een brug over de straat wilde de wethouder graag eens onder- maar bomen en planten moeten wel even zoeken. de tijd krijgen om zich te ontwikkelen. De De voormalige raadsnestor T.Wentink het bloed kruipt waar het niet gaan kan, zat donderdagmiddag al vroeg op de, overigens praktisch niet bezette, tri- bune. Later op de middag kwamen er en- aankleding" van de pleinen zal nader I kele mensen en 's avonds werd het wat I worden bekeken. drukker; zafen t°en 2el/s oud-wethou der P. de Graaf en de vertegenwoordiger Het openbaar vervoer geeft volgens de van de enige partij die niet teruggekeerd heer Petersen ook B. en W. veel zorg. Een I is in de raad, de heer P. Veth van de j lichtpuntje is het goede contact dat op het P.S.P. ogenblik met de NACO bestaat en het feit, dat NZH en NACO nu samen onderzoeken of er mogelijkheden bestaan om bepaalde lijnen op elkaar af te stemmen of te com bineren. Eerstdaags worden er met de Raad van Bestuur van Hoogovens besprekingen ge voerd over het personeelvervoer. Dit alles kan mogelijk het openbaar vervoer in Heemskerk ten goede komen. In het eerste kwartaal van het volgend jaar komt er een rapport over een nieuwe methode voor de vuilverwerking. Bij de samenstelling van dat rapport zijn de ge> meenten Beverwijk, Heemskerk, Castricum, Uitgeest en Velsen betrokken. In elk geval zal de huidige vuilnisbelt in Beverwijk over één a twee jaren historie zijn. Dit jaar zijn er geen praktische ver- keersexamens afgenomen. Wethouder Pe tersen deelde mee, dat er een geheel nieuwe opzet van de verkeerslessen aan Wethouder mr. drs. H. G. van Beek verhandeling (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK Wethouder mr. drs. H. G. van Beek (K.V.P.) begon de beantwoor ding van de aan hem gestelde vragen met een uitvoerige wetenschappelijke verhan deling over milieubeheersing in het alge meen, waar de raadsleden kennelijk niet de schooljeugd in voorbereiding is. naar ^/^nJe wachten. Maar^he^emaM ^aan het voorbeeld van Emmeloord. De prak tische examens zullen voortaan worden afgenomen op een verkeerscircuitje in de groenstrook. De daarvoor benodigde auto- tjes en fietsjes heeft men al gekregen van het Verbond voor Veilig Verkeer. Naar aanleiding van een desbetreffende vraag antwoordde de wethouder, dat de raad zelf zal moeten beslissen of men de parkeergelegenheid in De Maer wil uit breiden. De meningen bleken daar nogal over verdeeld te zijn. Inzake het spelevaren met de rubber bootjes in de vijvers, stelde hij uitdruk kelijk vast, dat het water in de vijvers niet geschikt is om in te zwemmen. De kinderen moeten dus maar liever niet uit de bootjes vallen. In de toekomst wordt de doorstroming van het water wel beter, maar aan zwemwater moeten heel andere eisen worden gesteld, waaraan men voor lopig niet tegemoet zal kunnen komen. Meer groen in de nieuwe wijken was als wens geuit. De heer Petersen wees op het feit dat men maar twee maal per jaar kan planten. Hij verzekerde de raadsleden, dat bijvoorbeeld Oosterwijk en Zuidbroek wel degelijk fiks in het groen worden gezet, ADVERTENTIE 1JMUIDEN en Tel. 14864 - Garage: Scheldestraat 87 Voor BEVERWIJK Garage Breestraat 55. het einde kwam dan toch de mededeling, dat er in alle IJmondgemeenten een cen trale meldingspost is ingesteld voor klach ten inzake de milieuverontreiniging en in Heemskerk krijgt deze post het gemakke lijk te onthouden telefoonnummer 39000 van het gemeentehuis. Een mobiel bureau voor baby- en kleu terzorg vond de heer Van Beek niet dé op lossing. Men streeft liever naar een defi nitieve oplossing. Alle moeilijkheden met betrekking tot het woonwagencentrum, het toelatingsbe leid en dergelijke zouden volgens de heer Van Beek eigenlijk alleen maar goed kun nen worden opgelost door de stichting van een tweede centrum. Een uitspraak van de raad dienaangaande zou volgens de wet houder mogelijk kunnen helpen om in die richting iets op gang te brengen Die uit spraak kwam later in de vorm van een motie. De heer Van Beek kondigde de instelling van een speciale recreatiecommissie aan, waarin vooral ook de huisvrouwen en de werkers in continudienst vertegenwoordigd zouden moeten zijn. De recreatie van de buitenlandse werknemers verdient ook speciale aandacht. Er wordt gedacht aan een dienstencentrum, niet alleen voor de bejaarden. Met het dienstencentrum voor bejaarden zou men binnenkort een begin kunnen ma ken. Hiervoor zijn de gelden beschikbaar, die door Hoogovens als jubileumgeschenk ten behoeve van de bejaarden beschikbaar zijn gesteld .De heer Van Beek kon niet nalaten op te merken, dat dit geschenk in andere gemeenten niet uitsluitend voor de bejaarden is bestemd. Daarmee kwam hij terug op een oude kwestie. Die andere gemeenten beweren namelijk, dat dit geld niet uitsluitend ten behoeve van de be jaarden is geschonken. BEVERWIJK In de afgelopen week zijn de eerste primeurs van bolbloemen aan de veiling 't Centrum aangevoerd. De heer J. N. Laan-Dekker uit Venhuizen kwam met de eerste narcissen. Het was de soort Fortunen, die woensdag 3,50 per bos noteerde. Er waren ook Franse nar- cisjes bij die 2,25 per bos opbrachten. Dezelfde dag voerde de firma Onderwater uit Breezand de eerste hyacinten aan, waarvoor tot 45 cent per stuk betaald werd. De firma C. en W. Nijssen uit Sant poort zorgde vrijdag voor de eerste nar cissen van de soort Yellow Sun, die voor 1,85 per gos verkocht werden. De gebroe ders Lageman uft Limmen kwamen ten slotte met de eerste blauwe druifjes aan de veiling. Hiervoor werd 1,35 per bosje betaald.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 7