Nederlandse Amerikaan Gerhard Schreur' bleek grote aanwinst voor Flamingo's LANDLUST UITGEFLOTEN VOOR DEFENSIEF SPEL Winst negental tegen Antillen Zelfs Italië was voor honkbalteam te sterk Sittardia de nieuwe leider door nederlaag van Swift Duinwijck en Drop Shot versloegen tweede teams imaal hetzelfde merk.'t is sterk, allemaal hetzelfde merk. 't is sterk, allemaa! hetzelfde merk. Pools won met For Ever in Hilversum |Leijn Loevesijn sprintte sterk Gerrie Clement naar DWS B admintonselectie Stellan Bentson I openbaring bij Itafeltennisstrijd FC Twente speelt tegen Dinamo MAANDAG 30 NOVEMBER 1970 19 Oostelijk korfbalteam versloeg West-Duitsland &„?pileVanwSnM):iA "o; Kippi Lions gaat door advertentie SPORTIEVE SINT NIKOLAAS TIPS Soorthuis PIM JANSSEN HET VOETBALHUIS VAN HAARLEM KINDERHUiSVEST 37 - TELEFOON 31 01 35 HAARLEM. Voor het eerst in de korfbalgeschiedenis is een landenmicro- korf balwedstrijd gespeeld tussen Oost- Nederland en West-Duitsland. In de sport- hal „Het Diekman" te Enschede won Oost-Nederland met 19-2, vooral omdat de Duitsers zeer onschotvaardig waren. (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM. Flamingo's—Landlust is het afgelopen weekend niets anders geworden dan een duel van Ajax tegen een laag geklasseerde voetbal ploeg in de eredivisie. De Amsterdammers speel den dermate defensief basketbal, dat zij het ongenoegen van het publiek in de Kennemer-sporthal op de hals haalden, een smadelijke nederlaag 94-60 kon den zij echter niet voorkomen. Met de Haarlemmers bleef ook Rotterdam-Zuid ongeslagen. FAC kwam verder uit de moeilijkheden via winst op AGON. The White Stars voltooide de dubbel van het weekend zaterdagavond in Am sterdam met een 47-91 overwinning op Wilskracht. Lions' positie werd dit week end weer comfortabeler. Zelf veegden de mannen van coach Boogaard EBBC met 82-46 van het veld en runners-up AMVJ en ASVU verloren kansloos. Het duel tussen Flamingo's en Land- lust heeft de toeschouwers niet geheel kunnen bevredigen. Niet Flamingos maar Landlust was hier voor de volle honderd percent debet aan. De negatieve instelling van Landlust en coach Cees Burgert maakte het duel tot een anti- propaganda voor basketbal. Van de nieuwe Haarlemse aanwinsten imponeerde de Nederlandse Amerikaan Gerhard Schreur het meest. Zijn gewel dige rebounds, incasseringsvermogen en spelinzicht maakte hem direct tot de gro te favoriet van het merendeel jeugdige publiek. Bill Moore speelde in dit duel in de schaduw van zijn Amerikaanse col lega, doch bewees niettemin een belang rijke versterking voor de formatie van coach Janbroers te zijn. De vertragende tactiek van met name Peter van Rijswijk kan niet voorkomen dat na twaalf minuten reeds een 24-ö stand op het scorebord stond. De basisploeg: Ombre, Franke, Schap- pert, Moore en Schreur, die vrijwel de gehele eerste helft binnen de lijnen bleef zorgde er voor dat halverwege een 53-28 voorsprong de basis scheen voor een hoge score. Toen in de tweede helft Schappert, Schreur en Moore buiten de ploeg wer den gelaten vlotte het aanmerkelijk min der. Het vertoonde spel was identiek aan het duel tussen Flamingo's en FAC. De terugkomst van Moore en Schreur had niet het gewenste succes. De snee was uit het spel. Landlust vertraagde steeds meer en kon onder hoongeroep van het publiek de nederlaag beperken tot 94-60. Topscores voor Flamingo's waren: Wim Franke 6-17, Gerhard Schreur 14-2 en Bill Moore 8-8. Rob van der Bemt met 7-17 overtrof echter al zijn Haarlemse colleea's. Een eveneens vertragend Suvrikn zag in Den Haag kans Rotterdam-Zuid lang tegen een achterstand te laten aankijken. Grote uitblinker was ex-Cardinalspeler Jan Dekker met een score van 16-8. Ook Ruud Harrewijn 14-6 en Hugo Har- rewijn 10-18 lieten zich niet onbetuigd. Aan Haagse zijde excelleerde Petrici met 16 8 Stand: Rotterdam-Zuid 8-16, Fiat Stars 7-14 Flamingo's 7-14, Punch 7-12, Bona Stars 7-8, Suvrikri 7-6, FAC 8-6, Donar HILVERSUM De Beverweker IF,?001® heeft gisteren met For Ever op de Hilver- sumse renbaan de Grote November-pry gewonnen. Tweede en derde werden res pectievelijk de outsiders French Mac en Grand Geste. For Ever behoorde met enkele paarden uit de stal Van Oosten en uit die van Wa- cenaar tot de favorieten voor deze koers waar uitsluitend Nederlandse dravers aan de start mochten verschijnen. Pools fi nishte onbedreigd als eerste op afstand gevolgd door een fel jagend trio waarvan French Mac en Grand Geste als tweede en derde eindigden. De uitslagen van gisteren luiden: Koetsprijs 2000 met autostart: 1. Inorina N la Kleiiweg): 2. Henry Tnckson; 3. Ilbert K. Winn. 4.20; PI. 2.-, 2.90, 4.20; Kopp. 10.60; Coc. 7.70; Trio 379.40 Karosprljs 2000 meter met autostartr l. Mxm» 11.40; Cov. 23.40. Landauerprijs 2420 meter LI™? ,va£enter- ble (E. Schwarz); 2. HeUotroop fU 3. Henter prise. Winn. 3.70: PI. 1.70. 1.60. 4.90; Kopp. 5.-. Cov. 3.90; Trio 229.-. Vigilanteprijs (le afdeling) 1600 metermet autostart: 1. Feny Hollandla ^^o^ win" George van Rhea: 3. Fils du C°«ï d °r. Winn. 3.-; PI. 1.40, 1.40, 2.-: Kopp. 5.60; Cov. 3.80. Grote Novemberprljs 2000 meter: (H. Pools); 2. French Mac; 3. Grand Geste. Winn 8.-; PI. 2.-, 2.80. 3.-; Kopp. 9.50, 15.20, Cov. 3.70. 3.-. Lamoenprljs 2020 meter: 1.1™PP^e "Krant*- 2 Fleche: 3. Gitte Norton, winn. 0.00. P119Ó. 1.M 6 40; KOPP. 9.30; Cov. 4.20; Trio "ïrojkaprijs 2000 meter met autostart <lste af- deling): 1. Eldorado (J. Ho®3enlïïs2A -m ?aa Buitenzorg; 3. Fleetwood. Winn. 24.90, PI. 3.40, 1 40 1 SO' KoPP. 13.30; Cov. 5.30. Vigilanteprijs (2e afdeling) 1600 meter met autostart; 1. Eliza Harvester D (S wapper Jr.), 2. Evelyn Hollandla; 3. Bueiroann B. Winn. 2.90. Pi 1 70 2.-, 2.10; Kopp. 7.90; Coc. 4.80. Landauletprijs 2020 meter voor amateurrUders. 1 Gambler (H. Heijkens Jr.), 2. Flipsen, 3. Festa van Hiddum. Winn- 36.40; PI. 4^0. 1.70, 3 -■ Kopp. 5.20; Cov. 11.90; Trio 1.754,70. Trojkaprijs (2e afdeling) 2000 met autostart: 1. Hea Alkestis van E <M. van geeuwen 2. Hanneke Tabor; 3. Fouska P. Wmn. 2.80. PI. 1.50, 1.30, 1.30; Kopp. 5.70; Cov. 3.50. Totalisator-omzet 378.102.-. 7-4, DED 7-2, Landlust 7-2, Agon 7-2, SVE 7-0. The White Stars heeft in Amsterdam weinig moeite gehad met het nog puntlo ze Wilskracht. De Sterren, die vrijwel de gehele eerste helft „vrouw tot vrouw" speelden hadden halverwege een comfor tabele 18-41 voorsprong, die nog aanmer kelijk groter had kunnen zijn. In de laat ste vijf minuten versnelde The White Stars het tempo en bezorgden de speel sters de jarige coach Freek Witte een 47-91 overwinning. Topscoorsters: Roos de Vries 8-16, Betty Veenstra 15-6 en Stien Kraay 8-6 AMVJ kwam weer dichter bij Fiat Stars na de 23-122 overwinning op Wyba. Ook BOB kwam tot winst. De 44-34 over winning op Giants was echter weinig overtuigend. De stand luidt hier: Fiat Stars 7-14, AMVJ 6-12, BOB 7-12, The White Stars 7-12, DED 6-8, HOC 6-4, Amstelveen/Za- pad 6-4, Juventus 7-4, Giants 6-2, Wyba 7-0, Wilskracht 7-0. Ook EBBC is er niet in geslaagd Lions iets in de weg te leggen. Tien minuten lang wist EBBC de balans in evenwicht te houden 20-16. Toen echter versnelde Lions en met vloeiende combina ties werd de Bossche verdediging voor niet op te lossen problemen gesteld. Aan voerder Kees Kassteen en Karei Pastor scoorden er lustig op los en bij de rust was de voorsprong tot 52-30 opgevoerd. Na de basketverwisseling vlotte het minder aan Zandvoortse zijde. Coach Boogaard gunde zijn basisploeg enige rust en beperkte zich tot het consolide ren van de overwinning. Een achtste ach tereenvolgende overwinning met 82-46, dankzij bijdragen van Kees Kassteen 18-2, en Karei Pastor 10-2 Ook yoor Cardinals werd de positie weer gunstiger. STAND: Lions 8-16, AMVJ 7-10, BC Paulus 8-10, H. Cardinals 6-8, Asuu 7-8, EBBC 6-6, Treffers 6-6, Wilskracht 6-4, Rowic 5-2, US 7-2, Pink Stars 6-0. In de rayonklasse behaalden de heren van Exercitia de eerste winstpunten via 1 een 58-36 zege op Amstelveen/Zapad. Akrides bleef hoog genoteerd na winst op Azimma. Tot drie seconden voor tijd leidde Akrides, toen nam Azimma via twee benutte strafworpen met 54-55 de leiding. In het laatste fluitsignaal scoor de Hans van den Bruggen toch nog de winnende treffer. Ook de Akrides-dames wonnen. JVH was met 44-17 kansloos. Exercitia ver weerde zich kranig tegen ongeslagen kop- loopster Landlust. Het verlies kon de IJmuidense ploeg echter niet ontlopen. Landlust won met 42-62. COLOMBIA. Zelfs het Italiaanse honkbalnegental een altijd gewillig (zij het sterk) slachtoffer heeft Neder land tijdens de wereldkampioenschappen voor amateurs een nederlaag toege bracht. De Italianen toonden zich met I 6-2 de sterkste over een Nederlands team dat zich nu weer zeer zwak in het veld toonde. Het veldwerk tot de wedstrijd tegen Italië nog één van de meest re ANTWERPEN Leijn Loevesijn heeft zaterdagavond in het Antwerpse I sportpaleis een internationale sprintwed- I strijd gewonnen. Loevesijn versloeg ach tereenvolgens Robert van Lancker (Bel gië), Mountford (GB), Johnsson (Aus), Sercu (België) en Turrini (Italië) Hi; verloor geen enkele maal. De Italiaan Turrini werd tweede. De Belg Van Lanc ker en wereldkampioen Johnsson deel den de derde plaats. Monseré won een internationale omniumwedstrijd hij be- I haalde zes punten. Post werd tweede en Karstens vijfde. delijk verzorgde onderdelen van het Ne derlandse spel in Colombia leverde te gen de Azzurri drie fouten op. Reeds in de eerste inning scoorden de Italianen vijf keer, door evenzoveel honk- slagen. Castelli sloeg een homerun, ter wijl deze Italiaanse hitter uit zijn ove rige drie slagbeurten met drie honksla- gen vol profijt trok. Nederland scoorde tegen Boudewijn Maat (in de vierde in ning) en Nol Beenders (in de negende slagbeurt). De winnende werper werd de Italiaan Silva, die in de laatste inning op de plaat werd afgelost door Glorioso. Bij Nederland verschenen naast John van Westrenen ook De Vries en Brouwer op de plaat. Puorto Rico speelde zaterdagavond op een regelmatige manier de Nederlandse Antillen naar een 9-1 nederlaag. De An tillen hadden de dag daarvoor met 7-0 van titelverdediger Cuba verloren. De Dominicaanse Republiek zegevierde met 2-0 over Canada. Gisteravond is het Nederlandse negen tal er na acht wedstrijden in ge slaagd zijn eerste overwinning te behalen. Augustinus verkleinde in de derde inning de achterstand van Nederland tot 2-1, waarna de Nederlanders in de drie volgen- lde innigs tot 9-2 uitliepen. In de achtste inning werd de eindstand op 9-3 bepaald. Bill Moore, een van de nieuwe Ame rikaanse aanwinsten van Flamingo's in actie. (Van onze sportredactie) VELSEN. Hoogstwaarschijnlijk zal Gerrie Clement, contractspeler van Tel star, na de tweede transferperiode deel uitmaken van DWS. Clement, die enke le maanden geleden weigerde de hem door Telstar voorgelegde overeenkomst te ondertekenen, zal voor vijfentwintig duizend gulden van eigenaar verwisse len. Jan Rab, trainer/yan Telstar, wil Cle ment niet meer fti zijn team opnemen, terwijl ook Clement bezwaren heeft te gen de oefenmeester van de Velser ere divisieclub. 43-TRAININGSPAKKEN (alle kleuren) vanaf maat 104 29.95 enz. Exclusieve KEEPERKLEDING ZAALSPORTSCHOENEN vanaf ƒ8.50 -M- VOETBALTASSEN vanaf 14.95 41- SCHAATSEN (Noren Kunstschaatsen) alle prijzen enz., enz., enz., bij Ook tijdens avondverkoop sportief geopend (Van onze handbalmedewerker) HAARLEM. Alleen de heren-hoofd klassers kwamen gisteren allemaal in het veld. Een verrassing was de over winning die ESCA VC op stadgenoot Swift behaalde, waardoor Sittardia de leiding overnam. De Limburgers behaal den in het-streekduel tegen V en L de volle winst in een uitstekende en sportie ve wedstrijd. De wat onzekere V en L verdediging was verantwoordelijk voor een 9-6 ach terstand. De Geleners liepen weliswaar tot 9-8 in, maar Sittardia leidde halver wege met 12-8. In de tweede helft was de Sittardse ploeg ook de betere en aange zien de V en L aanval iets te gehaast speelde kwam de voorsprong niet in ge vaar. Volkomen regelmatig behaalde Sittardia (voor wie Piet Kivit zesmaal scoorde) een 20-16 overwinning. In een spannend en aantrekkelijk duel won het Hengelose Olympia van het Am sterdamse Niloc. In de eerste helft was (Van onze badmintonmedewerker) HAARLEM. Zowel Duinwijck als Drop Shot wonnen in de hoofdklasse ge makkelijk van hun tweede teams. In bei de gevallen was de uitslag 7-1. Voor Duin wijck n behaalde Piet Ridder het enige punt voor zijn team, doordat hij zich dit keer niet door zijn broer Rob liet ver rassen. Jan Fröhlich en Ad Verhoof wis ten voor Drop Shot n het herendubbel te winnen. i Haarlem speelde thuis tegen HBC '57 en stond na de enkelspelen reeds met 0-4 achter. Door het winnen van de twee mixed-partijen kwam er weer enige hoop in de Haarlemharten, maar doordat uaar- na zowel het heren- als het dames-dub bel, zij het na hevige strijd, verloren gin gen werd de eindstand 2-6. Ragazzi had in Hoensbroek geen moeite met Victoria en ging met een 2-6 overwinning terug jnaar Tilburg. In de eerste klasse kon Velsen het thuis niet bolwerken tegen Vijfsluizen. Welis waar wist Hanneke van der Raadt haar enkelspel tegen Henny Wesdorp te win nen en waren ook de beide mixed-partij en voor Velsen, maar verder kwam men toch niet. Duinwijck IV wist een mooie 6-2 overwinning te behalen op Flying Rackets, niet in het mist door het mede spelen van Lili ter Metz die haar drie par tijen won. Duinwijck V en Duinwijck III hielden elkaar mooi in evenwicht en deel den de punten broederlijk. Haarlem II speelde tegen Venlo II gelijk. In de tweede klasse kreeg Haarlem III met 0-8 klop van A.A.C. III en werd daardoor nog vaster op de onderste plaats gedrukt. Velsen II verspeelde de kans op de bovenste plaats door van kop loper Vijfsluizen II te verliezen. Velsen III tenslotte speelde gelijk tegen de me de-gegadigde voor de bovenste plaats Ma- riahoeve. (Van onze badmintonmedewerker) HAARLEM. Voor de selectie-groep van de Nationale top-training zijn onder meer de dames Marjan Luesken en Mar- ja Ridder van Duinwijck en Hanneke van der Raadt van Velsen uitgenodigd. Bij de heren maken Loek Alders van Haarlem, Rob Koutstaal, alsmede Boudewijn, Paul, Piet en Rob Ridder van Duinwijck deel uit van de selectie. De trainingen zullen onder leiding staan van de bekende En gelse coach Ken Broek. Uit deze selectiegroep zullen de afvaar digingen naar de volgende toernooien wor den uitgezonden, het Kent-toernooi te Lon den, de Internationale kampioenschappen van Duitsland en Denemarken, de All Eng land Championchips, de Europese Jeugd kampioenschappen te Praag, als mede de Helvetia Cup te Heerlen. Om de deelne ming van niet-gekozenen in de selectie- groep aan buitenlandse toernooien moge lijk te maken heeft de Bonds-Trainings- Kommissie besloten een subsidie te ver lenen aan hen die daaraan wensen deel te nemen. HALMSTAD Het optreden van de 18-1 jarige Zweed Stellan Bengtsson tijdens de open Skandinavische tafeltenniskam pioenschappen heeft een grootse indruk i achtergelaten. Bengtsson die op zijn weg naar de eindstrijd twee Chinezen uit- schakelde, onder wie de drievoudige we reldkampioen Choeang Tse-Toeng, kwam in de finale te staan tegenover zjjn 121 jaar oudere landgenoot Hans Alser. De linkshandige Zweed joeg door del eerste game en stelde de aanvankelijk on- I zeker optredende Alser met handige dropshots voor grote problemen. Nadat Alser de tweede game op zijn naam bracht, nam Bengtsson in de derde ga me het initiatief weer over. Het keerpunt kwam halverwege de vierde game, toen Bengtsson een voorsprong van 16-12 moest prijsgeven en met 20-22 verloor. In de I laatste en beslissende game had de gede moraliseerde Bengtsson weinig in te bren gen tegen de nu fel doorzettende Alser. Japanse waarnemers, die de finalepar tij op de film vastlegden, waren diep on der de indruk van het spel van de jonge Zweed, die momenteel de tiende plaats van de wereldranglijst bezet. Olympia duidelijk beter en het kwam voor de rust met 14-9 voor. Na de hervatting waren de bordjes verhangen en Niloc bracht de spanning volkomen terug. Het kwam zelfs met 15-14 voor. Toch zou de thuisclub met 17-16 aan het langste eind trekken vooral door de produktieve Poort en Meinen. AHC'31 won in een spannend duel ver diend van Aalsmeer, dat zich in de eer ste helft het sterkste toonde, maar niet verder kwam dan een 6-6 ruststand. In de tweede helft kwam AHC'31 met 8-6 voor, waarna de ploeg de strijd be heerste. De Amsterdamse doelman Van Houten toonde zich zeer betrouwbaar. De thuisclub won met 12-9. Bij de dames maakte titelpretendent Niloc een vermoeide indruk tegen Ver- burch. In een tempoloos duel nam Niloc een 5-3 voorsprong, maar Verburch kon tegen een stroef draaiende ploeg goed bijblijven. Uiteindelijk mocht de thuis club met een 8-7 overwinning de handen dichtknijpen. Quintus heeft tegen Zeeburg lange tijd uitzicht op een overwinning gehad. Zee burg kwam met 2-0 voor, maar via 3-3 en 4-4 nam Quintus met 5-4 de leiding over. Het werd zelfs 6-4, maar Zeeburg was niet ontmoedigd en in de eindsprint ging de winst met 8-7 toch naar de Am sterdamsen. ENSCHEDE. FC Twente zal toch in de achtste finale van het toernooi om de runners-up-cup uitkomen. Doordat MVV zich bereid heeft verklaard om de com petitiewedstrijd tegen FC Twente (in En schede) van 13 december op een latere datum te spelen, acht het bestuur van de Enschedese vereniging het mogelijk de wedstrijden tegen Dinamo Zagreb te la ten doorgaan. Volgens het bestuur en trainer van FC Twente bestaat er nu geen gevaar meer dat hun spelers te zwaar worden belast. Tegen Dinamo Zagreb wordt gespeeld op 9 (in Zagreb) en 16 december. Storm van AHC staat op het punt te scoren tegen Aalsmeer, ook al wordt hij zwaar gehinderd door Jongkind en Wouterse. Van de Nederlanders werd Carel De ken in de tweede ronde van het heren enkelspel in drie games (16-21, 11-2L 18- 21) uitgeschakeld door de Chinees Choeang tse-Toeng, die later Bengtsson op zijn weg vond. In de eerste ronde had Deken de Zweed Bengt Levin ver slagen. Bert van der Helm versloeg in de eerste ronde de Chinees Wang wen- Han, maar werd door de Engelsman Nea- le in vijf games teruggewezen 18-21, 21-12, 21-19, 9-21, 17-21). Ellen Klatt stuit te in de eerste ronde op de Zweedse Rita Neidert. In de eerste ronde van het he rendubbel versloegen Van der Helm en I Deken de Zweden Larsson en Wikstrom. ADVERTENTIE

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 19