Opheffing van de baan NIEUW LINKS HOUDT STRATEGISCH HALT Straatmaker tracht meisje te wurgen T otostysteem levert flinke winst op Zuidmolukkers betoogden; één gewonde Politie: Rampjaar in Breda Twee doden na inhaalmanoeuvre Drie inbrekers tijdens kraak betrapt Rijnmond weer opgeklaard Vier regionale KVP-lijsten met Kamerkandidaten „Schip Ahoy" bracht 7,5 miljoen op Hoofdambtenaar in Den Helder naar huis gestuurd In grote steden liet 62 pet. werkende jongeren verstek gaan N.J.G. wil ook voor jeugdigen geen filmkeuring Omwonende alarmeerde politie „Stinksloot" in Utrecht wordt gedempt CDU wil grotere combinatie Er komen nog twee jongeren bij Homeopathische artsen tegen fluoridering Meer onderzoek gevraagd over „smeerpijp" Gevangene kwam na ontvluchting naar de cel terug MAANDAG 30 NOVEMBER 1970 Romance eindigde in varkenshok Drie ton wachtgeld Aan drugs verslaafde Amerikaan in cel gestorven Onderzoek verkiezing Provinciale Staten V-^v Sg i ■BI UTRECHT Het is zaterdag niet tot de door velen verwachte opheffing van Nieuw- Uinks gekomen. In de in Utrecht gehouden vergadering, waar over het voortbestaan van deze stroming binnen de PvdA werd gediscussieerd, bleek een flink aantal Nieuw- Linksers er nog niet van overtuigd, dat de taak, die de initiatiefnemers zich in 1967 hadden gesteld, de democratisering van de PvdA en de omvorming van deze party tot een actieparty, was volbracht. (Van onze correspondent) TILBURG Een 18-jarige straatma ker uit Tilburg heeft zaterdagavond een poging gedaan een 16-jarig Tilburgs meis je door wurging om het leven te brengen, toen het meisje te kennen gaf dat zij de relatie, die nog maar drie weken had ge duurd, wilde verbreken. De jongen en het meisje waren zater dagavond eerst gaan dansen en wandel den daarna naar een als varkenshok in gerichte schuur op geringe afstand van de dancing. Daar zei het meisje de om ging te willen verbreken. De straatma ker kneep zo lang haar keel dicht tot hij dacht dat zij dood was. Hij ging vervolgens naar het hoofdbu reau van politie om zich aan te geven. Het meisje was intussen naar de weg ge strompeld waar zij door vriendinnen werd aangetroffen. Later is zij naar een ziekenhuis vervoerd. Haar toestand was zondagavond redelijk. (Van onze correspondent) DEN HELDER. De heer P. J. M. van Erp, hoofd van het Gemeentelijk bureau Huisvesting in Den Helder, wordt per 1 januari met wachtgeld gestuurd Wegens reorganisatie heeft men deze hoofdambtenaar 1ste klasse niet meer nodig. De heer Van Erp, die 56 jaar is, heeft uitgerekend dat de gemeente hem in de komende negen jaar tot de pensioenge rechtigde leeftijd ongeveer 300.000 aan wachtgeld zal moeten betalen. Nochtans is hij zeer teleurgesteld, omdat hij zijn vertrek vooral ziet als een gevolg van wrijving tussen hem en wethouder K. Mui je, die zou hebben gezegd: „U past niet in mijn systeem". (Van onze Amsterdamse redactie) AMSTERDAM. Eind vorige week is in het Huis van Bewaring in Amsterdam een 25-jarige Amerikaan overleden. Hy zat gevangen omdat op hem 450 tabletten USD. 8 gram opium en bijna een pond hasjiesj waren gevonden. Hij had al enige malen gepoogd zelfmoord te plegen, omdat hy naar hy zei, niet buiten verdovende mid delen kon. Bij één van die pogingen sloeg hy met zijn hoofd tegen de celmuur waar door hy een hersenschudding opliep. Psychiaters en bewakers controleerden de Amerikaan geregeld. De avond vóór zijn dood had hij nog een gesprek met de arts van het Huis van Bewaring gehad. Hij kreeg toen een kalmerende en een pijn stillende injectie. Om te voorkomen dat hij na zijn ontwaken weer met zijn hoofd tegen de muur zou gaan slaan was hij zo vastgebonden dat hij zich nauwelijks kon bewegen De volgende ochtend was hij dood. On- derzochl wordt of de drugs die hij vóór zijn aanhouding in ruime mate had ge bruikt, hem a'snog fataal zijn geworden, of cat de injecties wellicht een ongunstige uitwerking hebben gehad. Anderzijds waren daar de aanhangers van de gedachte, dat de landelijke bij eenkomsten niet langer onverdeeld gun stig worden ontvangen. Zij waarschuwden zelfs voor een t e grote arrogantie, die maar al te gauw tot sektarisme leidt. De Amsterdammer S. Klatser zei: „Wij moe ten als Nieuw-Linksers niet voortgaan ons als een beter soort partijgenoten te be schouwen". Er kwamen verscheidene moties ter ta fel. H. Kombrink stelde voor de landelijke bijeenkomsten van Nieuw-Links maar stop te zetten en tegelijkertijd binnen de PvdA werk- en projectiegroepen te vor men, die zich zullen bezighouden met ac ties op het gebied van bijvoorbeeld stads- sanering, huisvesting en de democratise ring van het bedrijfsleven. Met het oog op de komende Kamerver kiezingen diende A. Kosto een motie in met de bedoeling een strategische pauze in te lassen in de activiteiten van Nieuw- Links en intussen, zowel binnen als buiten de PvdA, zich in te zetten voor een verkie- zingsoverwinnnig van de partijen der link se coalitie. PvdA-bestuurslid dr. G. Klein steunde deze gedachte. Hij meende, dat de PvdA qua sfeer en mogelijkheden in een positie is gekomen, waarmee te werken valt. Een sektarisch optreden zou ongewild grond geven aan het vermoeden dat er buiten Nieuw-Links alleen tweederangs partijge noten bestaan. Hij bestreed met klem de bewering dat Nieuw-Links zou moeten worden opgehe ven teneinde voorman Van der Louw voor iedereen aanvaardbaar te maken als op volger van partijvoorzitter dr. Vc.ideling. Met verjonging in de top zit het er volop in dat de partij in beweging is, stelde hij. Men vond elkaar tenslotte in de motie Kosto: een strategische pauze tot begin mei. Alle activiteiten zullen worden ge richt op een positieve verkiezingsuitslag. Ook zal conform de motie-Kombrink het vormen van werk- en projectiegroepen binnen de party moeten worden bevor derd. Voor stopzetting van de landelijke bij eenkomsten was geen meerderheid te vin den. In mei zal in een landelijke bijeen komst de balans van de activiteiten wor den opgemaakt. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM De heer J. Leeuwen hage uit Capelle aan den IJssel, die acht jaar lang aan een systeem voor het in vullen van een toto-formulier heeft ge werkt, is dit weekeinde weer dik in de prijzen gevallen. Op twee formulieren had hij vijftien rijtjes met dertien goed voor spelde wedstrijden, vijf rijtjes met vijf goed en negen kolommen met elf goed Met 350 anderen, die volgens zijn sy steem het toto-formulier invullen, heeft hij in de afgelopen 22 weken nu al 360 keer een prijs gewonnen. Twee maal werd de eerste prijs in de wacht ge sleept, de andere keren moest hij met een tweede, derde of extra prijs genoe gen nemen. De Capellenaar, 39 jaar, privé-chauf- feur en vader van vier kinderen, deed enige maanden geleden via de krant een oproep voor kandidaten. Hoe zijn systeem werkt houdt hij geheim. Het enige wat hij ervan wil zeggen Is dat zijn invulmethode een kans op een prijs met tweederde vermeerdert. Hotelbrand Zondagmiddag is door nog onbekende oorzaak van hotel Weener in Oranjewoud (Fr.) de bovenverdieping uit gebrand. De brandweer had bij de blus singswerkzaamheden te kampen met een te geringe druk op de waterleiding. Een beeld van de hevige gevechten die zaterdag tijdens de demonstratie van Zuidmolukkers in Amsterdam uitbraken. Een betoger ranselt er op de Nieuwe Zijdsvoorburgwal op los, terwijl een ander in de menigte springt. (Van onze Amsterdamse redactie) AMSTERDAM Een gewonde tram passagier en enige beschadigde auto's en trams vormden zaterdagmiddag in Am sterdam het spoor van een betoging van Zuidmolukse jongelui die over twee we ken in Den Haag willen gaan demonstre ren als daar op 14 december het proces tegen de „33 van Wassenaar" be gint. Een stoet van ongeveer 400 man min der dan vier weken tevoren trok za terdagmiddag door Amsterdam, eisend dat de „helden van Wassenaar" die enige maanden geleden de ambtswoning van de Inodnesische ambassadeur in Wassenaar bezetten, waarbij een politieman werd doodgeschoten, zouden worden vrijgela ten. De Nederlandse regering werd door de betogers verraad aan het Zuidmoluk se volk verweten. Geëist werd voorts dat een Republiek van de Zuid-Molukken tot stand komt in het eilandengebied dat nu nog Indonesisch territoir is. De moeilijkheden begonnen zaterdag nadat de demonstranten, onder wie le den van de actiegroep de Vrijheidsschool zich op de nieuwe Zijds Voorburgwal had den opgesplitst in kleinere groepen. Op verscheidene plaatsen werd met stenen gegooid en werd met stukken hout tegen auto's en trams geslagen. Een trampas sagier werd door rondspringend glas ge wond. Arrestaties zijn niet verricht. TILBURG. Vooral werkende vrou wen en mannen beneden de 35 jaar heb ben het bij de provinciale statenverkie zingen van dit jaar laten afweten. Van deze kiezers bleef 47 percent thuis, zover zij minder dan acht jaar onderwijs had den genoten. Van de jongeren met meer dan acht jaar onderwijs bracht 30 percent geen stem uit. In de grote steden met meer dan 50.000 inwoners liet 62 percent van de werkende jongeren met weinig onderwijs verstek gaan. In Amsterdam, Den Haag en Rotterdam was hun op komst iets beter. In de andere grotere steden keerde tegen de 70 percent van de werkende jongeren de politiek de rug toe bij de Statenverkiezingen. Gebleken is, dat oudere kiezers boven 35 jaar minder geneigd zijn hun stem niet uit te brengen. Slechts 13 percent van hen, die met meer dan acht jaar on derwijs, bleven bij de Statenverkiezin gen thuis. Voor de kiezers met minder dan acht jaar schoolopleiding bleek het percentage 21 percent. Van de grote partijen met een traditio nele vaste aanhang verloor de K.V.P. de meeste kiezers bij de Statenverkiezingen. Van de ouderen, die voordien wèl op de K.V.P. hadden gestemd, bleef 25 percent thuis. Voor de A.R.-partij was dat slechts 10 percent. Aldus enkele conclusies uit een or vangrijk onderzoek dat door de gezamen lijke politicologische instituten in Neder land wordt uitgevoerd naar de feitelijke politieke gedragingen, opvattingen en verwachtingen van de kiezers in ons land. Het onderzoek, waarvan de overige resul taten nog niet beschikbaar zijn, is een onderdeel van een internationale studie onder leiding van de universiteit van Michigan. Er zijn veertien landen bij be trokken. De cijfers zijn bekendgemaakt op een studiedag voor afgestudeerden van de Tilburgse hogeschool. Bij het onderzoek werden 2500 kiezers geënquêteerd. In 1968 en 1969 zijn alle nieuwe en oud-le den van het parlement geïnterviewd. Al leen de C.P.N.- en de Boerenpartij-Ka merleden weigerden hun medewerking Volgend jaar en in 1975 omstreeks de Kamerverkiezingen zal het onderzoek voortgezet worden. De stichting Zuiver Wetenschappelijk Onderzoek heeft hier voor 1 miljoen beschikbaar gesteld. AMSTERDAM. Het bestuur van de Nederlandse Jeugd Gemeenschap (NJG) heeft zich in een brief aan de leden van de Tweede Kamer uitgesproken tegen filmkeuring voor jeugdigen. Het bestuur zegt niet te kunnen inzien waarom ouders in het algemeen wel ver antwoordelijk kunnen zijn om te beslis sen wat hun kinderen lezen, horen en zien en niet om te beslissen welke films hun kinderen al dan niet mogen zien. DORDRECHT. Uit een warenhuis in Dordrecht hebben vanmorgenvroeg drie mannen een grote hoeveelhied confectie- goederen proberen te stelen. Zij hadden zich toegang verschaft door een grote gla zen deur in te trappen. Een omwonende hoorde het geluid hiervan en waarschuw de de politie. Toen deze arriveerde sloe gen de inbrekers met de auto, waarin zij het gestolen goed aan het inladen wa ren, op de vlucht. Na een achtervolging lukte het de po litie de wagen in te halen en tot stop pen te dwingen. Twee van de drie man nen werden gearresteerd. In de nacht van zaterdag op zondag is bij een juwelierszaak in Nijverdal inge broken. Er werd ongevear 2500 ont vreemd. Enkele dagen eerder, in de nacht van dinsdag op woensdag was in de zelf de straat bij een andere juwelierszaak voor bijna 10.000 gestolen. Loonzakjes met in totaal 13.000 gulden zijn bij de firma L. van den Heuvel, een detailhandel in huishoudelijke appa raten, in Eindhoven uit de kluis ont vreemd. De diefstal werd zaterdag ont dekt. De dieven hebben een bedrag van 30.000 gulden, dat ook in de kluis lag, laten liggen. Op de weekmarkt in Tegelen is zater dagavond van een koopman een geldkist je met 3000 gulden gestolen. Even voor het sluiten van de markt zette de koop man het geldkistje in de cabine van zijn op het marktplein staande vrachtauto. Toen hij enkele ogenblikken later terug keerde, was het geldkistje verdwenen. ROTTERDAM In de loop van zater dagmiddag is de luchtvervuilingsalarmfase 1 in het Rijnmondgebied ingetrokken. De atmosfeer in het gebied, die sinds donder dag aanleiding gaf tot ruim driehonderd klachten, is weer opgeklaard. Een opge stoken wind voerde de vuile lucht weg. De „snuffelpalen" van het waarschuwings meetnet gaven nadien aanzienlijk lagere waarden van luchtverontreiniging aan, al dus de Centrale Meld- en Regelkamer in Schiedam. Een ongeveer 22-jarige gemaskerde man heeft zaterdagavond in Utrecht een 23-jarige filiaalchef van een textielzaal op straat een cassette met 7.200 gulden ont stolen. Het gebeurde kort nadat de chef op zijn fiets was gestapt om de cassette met de dagopbrengst naar de bank te brengen. De jongeman rende van achte ren op de fietser toe en griste de cas sette weg, die de chef onder zijn arm had. De dader vluchtte in een gestolen auto. Deze werd later door de politie te ruggevonden. De dader is nog spoorloos Een inbreker heeft van de zondagse rust gebruik gemaakt om in een textielzaak in Rotterdam een brandkast te kraken. Het karweitje leverde hem 36.000 op. BREDA Een verkeersongeluk zaterdag op de weg Dordrecht-Breda heeft aan twee personen het leven gekost. De slachtoffers zyn de 10-jarige M. Koelers en zyn 17-jarige neef M. Heeselaars uit Rotterdam. Het ongeluk is ontstaan tij dens een inhaalmanoeuvre van de auto waarin het tweetal zat. De wagen kan telde en sloeg tegen de middenbermbe veiliging. De Bredase politie spreekt van een rampjaar. Dit jaar zyn al 36 per sonen in Breda in het verkeer omge komen. Tot dusverre was het hoogste aantal verkeersslachtoffers in een jaar in deze stad 24. WOLLINGHUIZEN In Wollinghuizen (gemeente Vlagtwedde) is de 18-jarige S. Hulsker uit Bourtange omgekomen. De jongeman was mede-inzittende van een personenauto, die in een bocht slipte en tegen een tweetal bomen botste. Hij was op slag dood. De overige inzittenden werden niet gewond. BORCULO In Borculo is zaterdagavond de 23-jarige G. A. M. Jansen uit die gemeente om het leven gekomen. Hij botste met zijn motor tegen een tege moetkomende auto, welke een bromfiet ser passeerde. De jongeman overleed ter plaatse. DEN HAAG In de nacht van zaterdag op zondag is in het ziekenhuis Zuidwal in Den Haag de 62-jarige mevrouw J. P. M. Eckhard-Heystek uit Den Haag over leden aan de gevolgen van een ongeluk dat haar zaterdagmiddag was overkomen. Zij stond op een middengeleider van een weg te wachten toen een uit een pas serende vrachtauto stekend deel haar raakte en ernstig verwondde. UTRECHT De 74-jarige mevr. L. van de Boogert-van Laar uit Amerongen is vrijdagavond in Leersum door een auto aangereden. Later overleed zij in een ziekenhuis in Utrecht aan haar verwon dingen. Het ongeluk gebeurde toen de vrouw met haar fiets aan de hand schuin een weg overstak. Een automobilist merkte haar op de donkere weg te laat op. HOOGEVEEN Zaterdag is de 31-jarige boekhouder L. Sollie uit Kampen bij een UTRECHT. B. en W. van Utrecht hebben de gemeenteraad voorgesteld een plan goed te keuren waarbij met het dempen van de sloot langs de Tweede Daalse Dijk in mei van het volgend jaar kan worden begonnen. De 850 meter lan ge sloot, door de omwonende kortweg stinksloot" genoemd, vormt de afschei ding tussen het NS-emplacement en een dichtbevolkte buurt. Al 41 jaar dringen de bewoners er bij de gemeente op aan de sloot te dempen. In de sloot krioelt het van ratten. Het ziet er nu naar uit dat over enkele maanden het leed geleden is: (Van onze correspondent) HILVERSUM. De Christen-Democra tische Unie zal niet aan de verkiezingen in 1971 deelnemen, tenzij er financiële hulp komt of dat men zendtijd voor ra dio en tv krijgt. Een andere noodklep om toch de verkiezingen te kunnen ingaan, werd zaterdag op de besloten ledenver gadering in Utrecht geopend namelijk de machtiging zowel aan het bestuur als aan mr. Kronenburg (de vertegenwoordiger van de C.D.U. in de Tweede Kamer) ge geven om besprekingen te voeren met andere groeperingen, teneinde een com binatie te vormen. Mr. Kronenburg wenst C.D.U.-lid te blijven, indien hij tenminste als drie mansfractie in de Tweede Kamer zou ko men. Dit in tegenstelling tot een eerder bericht dat hij de C.D.U. zou verlaten Hij deelde de vergadering mee dat de partij Binding-Rechts bezig was uiteen te vallen en dat er in de fractie moeilijk heden zijn. Mr. Kronenburg is inmiddels ook toe getreden tot de gespreksgroep „Orion (overkoepeling van rechtse ideologische organisaties in Nederland), welke groep zich bij de Kiesraad heeft doen inschrij ven. botsing tussen twee auto's om het leven gekomen. Zijn vrouw werd ernstig ge wond, evenals twee inzittenden van de andere auto. RUURLO Zondagmiddag is in Ruurlo de 73-jarige H. Veis uit Zelhem bij een ver keersongeluk om het leven gekomen. De bejaarde man werd bij een linksaf ma noeuvre met zijn bromfiets aangereden door een personenauto. EINDHOVEN De 22-jarige Willem Wij- gergams uit Eindhoven is zondagavond in zijn woonplaats verongelukt. De jon geman slipte met zijn motor en botste op een tegemoetkomende auto. Het slacht offer was op slag dood. UTRECHT „Schip Ahoy", de grote geldinzamelingsactie voor het nieuwe hos- pitaalschij „J. Henri Duant" van het Rode Kruis, heeft 7.430.843 opgeleverd. In aan wezigheid van onder anderen prinses Mar griet, lid van het dagelijks bestuur van het Nederlandsche Roode Kruis, werd de actie zaterdag aan boord van de oude Hen ri Dunant in Utrecht officieel afgesloten. De huidige, 11 jaar oude Henri Dunant voldoet niet meer aan de moderne medi sche eisen. Langdurige patiënten, die wel mobiel zijn, beschikten er over te weinig bewegingsvrijheid. Onder het motto „Alle hens uit bed" zal het nieuwe schip, dat in maart 1972 in de vaart moet komen, onder meer zijn voorzien van een wandeldek en een recreatiezaal. Op 10 december wordt beslist bij welke Nederlandse werf de bouw van het schip wordt aanbesteed. De bouwkosten staan nog niet vast, maar zij zullen zeker lager zijn dan de opbrengst van de actie. Het geld dat over is zal worden besteed aan uitbreiding en verbe tering van andere vakantieprojecten van het Rode Kruis. Wat er met het oude schip gaat gebeuren is nog niet bekend. Het zal nog één vakan tieseizoen dienst doen als hospitaalschip en daarna in ieder geval een bestemming krijgen binnen het Rode Kruis. UTRECHT. De Vereniging van Home opathische Geneesheren in Nederland heeft zaterdag tydens haar jaarvergadering in Utrecht haar verontrusting uitgesproken over het feit, dat èn de Maatschappij van Tandheelkunde èn het dagelyks bestuur van de Maatschappij voor Geneeskunst (waarvan de homeopathische geneesheren eveneens lid zijn) de fluoridering van het drinkwater medisch absoluut noodzake lijk, ongevaarlijk en in het belang van de volksgezondheid zelfs verplicht achten. De houding van beide maatschappijen wordt door de homeopathische geneeshe ren ten sterkste afgekeurd. Uit de praktijk blijkt volgens hen dat de fluorverbindingen vergiftigingsver schijnselen kunnen geven. Het voortdu rend gebruik van deze stoffen in het drinkwater wordt door de vereniging hierom ten stelligste afgewezen. De home opathische geneesheren achten een derge lijke medische maatregel, die niet afge stemd is op de individuele patiënt, onge wenst. De artsen van de Vereniging van de Nederlandse Bond voor Natuurgenees wijzen en de Nederlandse Vereniging van Antroposophische artsen hebben zich in principe bij de verklaring van de homeo pathische geneesheren aangesloten. AMSTERDAM In een gezamenlijk adres hebben drie instellingen een beroep gedaan op de Tweede Kamer om het voor de afvalwaterpersleiding naar het Eems- Doliartgebied bestemde bedrag te bestem men voor aanvullend wetenschappelijk on derzoek. Het zjjn de Contactcommissie voor Natuur- en Landschapsbescherming, de Landeiyke vereniging tot behoud van de Waddenzee en de Vereniging Milieu beheer Noord-Nederland. BUNNIK. Het K.V.P.-partijbestuur heeft in een zaterdag in Bunnik gehou den vergadering 17 kandidaten en enkele plaatsvervangers aangewezen, die vol gens het bestuur een verkiesbare plaats moeten innemen op een van de vier kan didatenlijsten van de K.V.P. voor de ko mende Tweede Kaververkiezingen. De vier lysten, de Noordbrabantse, de noord oostelijke, de Limburgse en de westelijke lijst krijgen dezelfde lijstaanvoerder: dr G. H. Veringa, de minister van Onder wijs. Aan de lijst van kandidaten voor een verkiesbare plaats zullen nog twee jongeren worden toegevoegd, wanneer de kandidaatstelling binnen de jongerenorga nisatie van de KV.P., de K.V.P.J.G., om streeks Kerstmis zal zijn afgerond. Regionaal zullen de overige kandidaten voor de K.V.P.-lijsten worden aangewe zen. Het partijbestuur gaat uit van 40 verkiesbare plaatsen. De K.V.P.-Kamer- fractie telt thans 39 leden. De helft van die plaatsen kan door de regio aange wezen worden. Het partijbestuur zal zich nog nader beraden over de volgorde op de vier lijs ten. Bij de personen die nu aangewezen zijn, bevinden zich de minister Luns van Buitenlandse Zaken, mr. Nelissen van Economische Zaken en ir. Lardinois van Landbouw, voorts enkele Kamerleden en een senator. Op de noord oostelijke lijst komt o.a. voor drs. F Vissers te Haar lem, deskundige op het terrein van volks gezondheid en op de westelijke lijst het Tweede Kamerlid mevrouw A. M. C Groensmit-Van der Kallen te Beverwijk Er is niet bekendgemaakt welke kan didaten gekozen zijn op grond van hun sollicitatie naar het kamerlidmaatschap waartoe de K.V.P. onlangs advertenties had geplaatst. Het partijbestuur nam zaterdag een re solutie aan waarin een zeer dringend beroep wordt gedaan op de partijen in de Stichting van de Arbeid om tot over eenstemming te komen over de ontwik keling van de 'onen in 1971 Een bruik bare overeenstemming op dit punt wordt door het partijbestuur van fundamenteel belang geacht. Het aanvullend wetenschappelijk onder zoek dat de instellingen voorstellen zou dienen te worden gecoördineerd door de onlangs ingestelde TNO-commissie voor onderzoek ten dienste van het milieube heer. De studie zou betrekking moeten hebben op de biologische gevolgen van de lozing van zeer grote hoeveelheden onge zuiverd industrieel afvalwater en zou moe ten zoeken naar alternatieve oplossingen in de vorm van zuivering ,,bij de bron". De organisaties wijzen erop dat de plannen voor de „smeerpijp" ook in Duitsland ver ontwaardiging hebben veroorzaakt en noe men de beslissing van de Provinciale Staten van Groningen prematuur omdat een wetenschappelijke basis ontbreekt. (Van onze Amsterdamse redactie) AMSTERDAM. Eén van de man nen die woensdag ontsnapten uit het Huis van Bewaring in Amsterdam is uit zichzelf teruggekomen. Het voortdurende gevoei gezocht te worden maakte de 20-jarige jongeman zo onzeker dat hij tenslotte besloot zich te gaan melden. De andere man is nog voortvluchtig.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 2