Ongeval bij Hoogovens Gaatjesboorder weer actief Sint Nicolaas bezocht Wijk aan Zee Voorzitter ijsclub „K. Jongert" trad af en werd ere-lid Joegoslaaf neergeslagen Prijzenregen bij „Het Atoom VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJM0ND Groot aantal inbraken jouden speld voor W. L. Aardenburg „Volledig pension" door Matinitoren in Herv. Jeugdhuis PTT-kinderen hadden fijne Sint-middag Vernielende jeugd betrapt Elf jarig meisje onder auto Drie jongens bekenden reeks bromfietsdiefstallen Voetgangers aangereden op trottoir Auto onbeheerd op pechstrook Politie zoekt getuigen „Malcolm Miller" in IJmuiden Feest voor duivenhouders in De Meerpaal MAANDAG 30 NOVEMBER 1970 4 VELSEN Met een aantal nieuwe en vooral geestdriftige actieve leden betrad zaterdagavond de Gronings- Drentse Toneelvereniging „De Mar tinitoren" het toneel van het Her vormd Jeugdhuis aan de Rembrandt- laan met een vlotte opvoering van Bart Veenstra's klucht „Volledig Pen sion". V elsen-IJ muiden (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD De leden van de postduivenhoudersvereniging „Het Atoom" in Velsen-Noord hebben za terdagavond tijdens een gezellig feest de jaarlijkse prijsuitreiking van de dit jaar gehouden vluchten in gebouw „De Meerpaal" aan de Banjaertstraat gehad. De winnaars Beverwijk Heemskerk Velsen-Noord (Van een onzer verslaggevers) 1.1 MOND. Een 36-jarige adjunct smelter uit Heemskerk raakte zondagmor gen tijdens zijn werkzaamheden aan een stopmachine bij Hoogovens 6 met de rech terhand bekneld, waarbij twee vingers ernstig werden gewond. Hij werd naar het St. Jozefziekenhuis in Heemskerk overgebracht, om hier te worden opgeno men. Sint Nicolaas is er eerst zaterdag toe gekomen een officieel bezoek aan Wijk aan Zee te brengen. Voorafge gaan door het muziekgezelschap lrArion" arriveerden Sint Nicolaas en zijn Zwarte Pieten om twee uur bij de Driesprong, waar de jeugd in groten getale aanwezig was en enthousiast het hoge bezoek toejuichte. Ook al omdat de Zwarte Pieten rijkelijk snoep uitdeelden. Na een korte rond gang werd op het Julianaplein halt gehouden. Hier heeft de heer F. van Son de Spaanse bisschop een welkom toegeroepen. Vervolgens trok de stoet naar „Heliomare"waar de Sint met zeer veel enthousiasme werd begroet. Hij was hier het middelpunt van het feest, dat men hield voor de kinderen beneden acht jaar. VOLLEDIG PENSION is een stuk dat zich bezig houdt met de vakantieperike len van twee echtparen, waarvan het zwakke geslacht de mening is toegedaan dat zij sterk aan een ontvluchting van de dagelijkse sleur toe zijn. De beide echt genoten willen er weinig tot niets van weten, hetgeen de dames er niet van weerhoudt een tijdelijke vrijheid te arran geren in een door een vertegenwoordiger beschikbaar gestelde caravan. De heren stemmen toe, maar besluiten tegelijker tijd dat zij het er gedurende die periode zelf ook eens van zullen nemen, en dat hun vakantie zeker niet zal onderdoen voor die van de dames. Voor hen geen geknoei op een kampeerterrein; wat zij willen is: een onbezorgde tijd waarin vol ledig pension met een vlotte bediening het leven moet veraangenamen. Dan begint de pret pas goed. De vrou wen weten niets van de plannen van hun echtgenoten, maar dat wordt wel anders als eenmaal de vakantie voor het viertal is aangebroken. Met de nieuwe talenten kwam de Gro nings-Drentse vereniging tot een goed lo pende voorstelling, gedragen door een re delijke tekstkennis. Onder regie van S Broekman Hunsehe had ook het toneel beeld door een aantrekkelijke en functo- nele mise-en-scène een bepaalde verfris sing opgedaan. P. Kamphuis was een dwarse manu facturer, die in eerste instantie vakantie maar nutteloos vond. H. Zeeman liet een meegaande en gemakkelijk om te praten zuivelhandelaar zien, die uiteindelijk toch ook de bloemetjes wist buiten te zetten Hun beider echtgenoten, respectievelijk gespeeld door mevrouw Kamphuis en me vrouw Spoelstra, werden beïnvloed door het speltempo met animo op de planken gezet. Omdat ook de overige spelers zich hier bij aanvaardbaar wisten aan te sluiten oogstte de voorstelling van de Martinito ren bij het talrijke publiek, getuige het applaus, veel succes. Hier dus een opvoe ring van een niemandalletje, die door een vlot speltempo het aanzien waard was. (Van een verslaggever) IJ MUIDEN. „Aktief", sport- en ont spanningsvereniging van PTT-personeel, heeft zaterdag in het hoofdpostkantoor aan de IJmuidense Lange Nieuwstraat een groot aantal kinderen een leuk Sinter klaasfeest bezorgd. In de kantine ver toonde besteller W. Bos kinderfilms. De apparatuur was belangeloos beschikbaar gesteld door een plaatselijke fotozaak. Daarna kwamen Sint en Zwarte Piet met een grote zak vol geschenken: elk kind kreeg een cadeautje. Er was volop snoep en prik. De kinderen hadden een fijne middag. BEVERWIJK. Tijdens de jaarver gadering van de IJsclub „Kees Jongert" in de Slof, is de scheidende voorzitter de heer W. L. Aardenburg benoemd tot ere-lid. Hij kreeg de gouden clubspeld als blijk van grote erkentelijkheid voor zijn vele werk voor de ijsclub. Maar voor het zover was heeft de heer Aardenburg in zijn opening woord stil gestaan, bij het afgelopen schaatssei zoen, dat voor de Beverwijkse IJsclub een goed seizoen is geworden. De leden herdachten daarna het overlijden van de man waarnaar de IJsclub genoemd is, Kees Jongert, met enkele ogenblikken stilte. Dan kon de voorzitter een prettig ge luid laten horen namelijk dat de ijsbaan aan de Parallelweg onder water gezet is. Men hoopt nog altijd dat de Bverwijk- se club eens een „echte" baan krijgt die aan de nationale afmetingen voldoet, want op de huidige baan kan geen wed strijd verreden worden. Men koestert nog altijd de hoop dat deze nieuwe ijs- baam zo spoedig mogelijk in het nieuwe sportcomplex in de polder gerealiseerd kan worden. Bij de bestuursverkiezing trad de heer W. L. Aardenburg wegens drukke werk zaamheden uit het bestuur. Hij behoor de sind 10 mei 1964 tot de oprichters van „Kees Jongert". Tijdelijk werd in deze vacature voorzien door de benoe- (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. Vrijdag werd de Vel- sense politie gewaarschuwd, dat de jeugd bezig was de hermitage, een oude klui zenaarshut in het park Velserbeek, te ver nielen. De politie trof er acht jongens aan, allen leerlingen van de technische school, afkomstig uit Haarlem, Velsen en Beverwijk. Het rieten dak bleek bijna ge- DRIEHUIS. Een elfjarig meisje uit IJmuiden stak zondagmiddag bij het via- dukt onverhoeds de Van de Vondellaan over. De bestuurder van een personenau to. een 24-jarige Santpoorter, remde krachtig en probeerde naar links te stu ren, maar hij slipte en schoot met zijn wagen tegen het meisje aan. Zij is met beenletsel naar het Antonius Ziekenhuis gebracht. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. De Velsense politie hield zaterdag een achttienjarige scholier aan, die bekende een motorframe met vork te hebben gestolen vanaf een schroothoop van een rijwielhandelaar in Santpoort en ook een bromfiets die voor de bioscoop aan de Kennemerlaan had gestaan. Twee reeds eerder aangehouden jongens bekenden negen bromfietsdiefstallen op verschillende plaatsen in de gemeente. Zij zeiden ook verantwoordelijk te zijn voor diefstallen van bermlampen en ach terlichten van auto's. Nog weer een andere jongen bekende een autoradio te hebben gestolen en even eens een bermlamp en een achterlicht. Zeven bromfietsen konden worden op gespoord, alsmede een groot aantal onder delen en lampen. De jongens bleken de bromfietsen veel al te hebben gedemonteerd en de onder delen te hebben geruild, verwisseld of verkocht. ming van vice-voorzitter, de heer M. Kos Het was voor deze al direct een pretti ge zaak om de heer Aardenburg voor zijn vele verdiensten het ere-lidmaat- schap te kunnen aanbieden en hem de gouden speld te mogen opspelden. Voor mevrouw Aardenburg waren er prachti ge bloemen. De jaarverslagen waren de leden al thuis gestuurd. Men kon hier uit zien, dat de vereniging een druk jaar had en nog 846 leden heeft. Financieel is de vereniging kerngezond, er was een batig saldo, op een bedrag van 9.003,69 aan ontvangen en uitgaven. Men hield zich nog bezig met de vraag of het nog langer verantwoord is per bus naar de Jaap Edenbaan toe te gaan, nu velen per eigen vervoer gaan. In de kerstva- cantie wil men dit nog wel doen. De vergadering werd met een gezellig sa menzijn besloten. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. Twee nietsvermoedende voetgangers, een 58-jarige en een 21-jari ge inwoner van IJmuiden, zijn zondag middag even na twee uur aangereden op het trottoir van de Zeeweg, bij het Plein 1945. Een 31-jarige autobestuurder uit IJmui den wilde vanuit de Lange Nieuwstraat rechtsaf de Zeeweg op rijden. Bij 't nemen van de bocht raakte hij in een slip, rem de en schoot het trottoir op. Via een boom kwam de auto tot stilstand op de rijbaan van de Zeeweg. Van de voetgangers kreeg de één ver moedelijk een schouderfraktuur. De an der had rugklachten. Beiden zijn door de ongevallendienst naar het Antonius Zie kenhuis gebracht. IJMUIDEN. In de telefooncel op de hoek van de Planetenweg en de Graham straat is het geldbakje vernield om over de inhoud te kunnen beschikken. Toen de gewaarschuwde politie kwam lagen er nog dubbeltjes op de grond. DRIEHUIS. In de nacht van zater dag op zondag is de zogenoemde gaatjes boorder weer actief geweest in Driehuis namelijk in drie panden aan de Van Al phenlaan, en in percelen aan de Schaep manlaan, de Marnixlaan en de Waterloo- laan, terwijl later in de nacht nogmaals op de bekende wijze in een perceel aan de Schaepmanlaan werd binnengedron- geil. Uit het eerste pand aan de Van Al- phenlaan is een transistorradio ontvreemd en in het tweede worden gouden sieraden vermist. In het derde is de gaatjesboor der niet binnen geweest. Daar maakte een soanjoletsluiting hem het werken ken nelijk te moeilijk. In het eerste pand aan de Schaepman laan werd een scheerapparaat ontvreemd. In de andere panden wordt niets vermist, alleen uit het pand aan de Schaepman laan waar hij later nog terug moet zijn geweest is een bedrag van 120 verdwe nen. In de vroege ochtend zal de beman ning van een surveillance-auto een rode auto met grote snelheid uit Driehuis weg rijden. De politie achtervolgde deze wa gen, waarvan de bestuurder de snelheid nog aanzienlijk opvoerde. Hij ontkwam in de richting Amsterdam. Het kenteken werd opgenomen bij onderzoek bleek de auto op 28 november in Amsterdam te zijn gestolen. Zondagmiddag is deze wa gen onbeheerd in Amsterdam aangetrof fen. De auto is eigendom van een inwo ner van Amstelveen. De Velsense politie acht een verband tussen de reeds van diefstallen en de ont vluchte autobestuurder niet uitgesloten, (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN In de nacht van vrijdag werd de politie attent gemaakt op een auto, die in de dichte mist onbeheerd op de pechstrook in de beruchte bocht bij de Velsertunnel stond. Bij onderzoek bleek de bedrading uit het contactslot te zijn getrokken en de benzinetank was leeg. De wagen is eigendom van een Haarlemmer, die op het politiebureau werd ontboden. Tegen hem is proces-ver baal opgemaakt. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Zondagavond om tien mi nuten over elf werd aan de politie mee gedeeld, dat er een zwaar gewonde man op de hoek van de Rambonrfetlaan en het Marktplein lag. Het bleek een 42 jarige Joegoslaaf te zijn. De politie con stateerde drankgebruik. De man had snij wonden boven en onder het linker oog, een gat in zijn achterhoofd en vermoede lijk hersenletsel. Hij was buiten kennis De Ongevallendienst bracht hem naar het Antonius Ziekenhuis. De politie vermoedt, dat de verwondingen bij een vechtpartij zijn ontstaan en roept eventuele getuigen van die vechtpartij op zich in verbinding te stellen met de afdeling recherche. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Het Britse opleidings schip „Malcolm Miller", een modern uit gerust zeilschip met motorvermogen, liep zaterdag IJmuiden binnen, op doorreis naar Amsterdam. Het schip is bemand met Engelse jongelui, die een vakantie reis maken als werkend passagier. In de zomermaanden bestaat de beman ning normaal uit studenten van zeevaart scholen, die dan het praktijkgedeelte van Het Britse opleidingsschip „Malcolm Miller", dat enkele dagen op bezoek is in Amsterdam. hun opleiding krijgen, waarbij de vaardig heid in behandeling van zeiltuig naast de navigatie met moderne hulpmiddelen een belangrijk onderdeel is. De „Malcolm Miller" is een zusterschip van de „Sir Winston Churchill", het para depaard van de vloot van opleidingssche pen onder Britse vlag, dat 's zomers een goede bekende is in diverse Nederlandse havens. Na enkele dagen Amsterdam zal de „Malcolm Miller" weer zee kiezen. Het schip kwam zaterdag uit Duinkerken. MAANDAG 30 NOVEMBER Stadsschouwburg, 19.30 u. „Grommetje", door Onderwijzerstoneelvereniging Kenne- merland. Cultureel Centrum, Moerbergplant- soen, 19.15 tot 20.45 u. bibliotheek en in lichtingscentrum van de Nederlandse Ver eniging voor Sexuele Hervorming. De Ring, 19.30 tot 21.30 u. bokstraining in gymzaal Ossendorpschool (ingang Wijk aan Zeeërweg), IJmuiden. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, geopend van 19 tot 21.30 u.; filiaal Wüstelaan, gebouw Spaarnberg, Sant poort-Noord, 19 tot 21.30 u.; filiaal Wil- lemsbeekweg 96, IJmuiden, 19 tot 21 u.; uitleenpost IJmuiden-West, parochiezaal onder Petruskerk, Venusstraat 1, 19 tot 21 u. Cultureel Centrum, Moerbergplant- soen, 19.45 u. bridgeclub De Jump. Sporthal Zeewijk, IJmuiden, 18.30-21 u. basketball training Exercitia; 21-22.30 u. zaalhandbal training Full Speed. DINSDAG 1 DECEMEGER Stadsschouwburg, 19.30 u. „Grommetje", door Onderwij zerstoneelvereniging Kenne merland. Cultureel Centrum, 20 u. praatavond De Vogelvrienden. Federatie Bejaardenzorg. Spreekuren voor sociaal advies: 9 tot 10 u. in het ge bouw Cultureel Centrum, Moerbergplant- soen 22 te IJmuiden in benedenzaal 3, tel. 02550-15010; 11 tot 12 u. in het Buurt huis „De Loods", Geelvinckstraat 28 te Velsen-Noord, tel. 02510-24025; 15 tot 16 u. in gebouw CUSA, Hoofdstraat 133, Sant poort-Noord, tel. 02560-8014. Verder vol gens afspraak bij het secretariaat: Hoofd straat 133, Santpoort, tel. 02560-8014. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Willemsbeekweg 96, IJmui den, 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 u. Gebouw PTT, Lange Nieuwstraat- Spaarnestraat, IJmuiden, 19 tot 20 u. spreekuur Medisch-Maatschappelijk Con sultatiebureau voor Alcoholisme. Stichting Huish. en Gezinsvoorlichting, spreekuur leidster van 9.30 tot 12 u. in de Willibrordstraat 102, IJmuiden, telefoon 02550-10715. De Brulboei, Kanaalstraat 288, IJmui den, bejaardensoos, kinderclubs, potten bakken en klaverjassen, jeugdsoos. Manly Sport, les en training boksen, van 19.30 tot 21.30 u. in de gymzaal Moerberg- Comité-school aan de Kerkstraat in IJmuiden-West. Velserbad, Briniostraat 18, IJmuiden, 6.30 tot 8 u. gemengd zwemmen; 8 tot 12.15 u. schoolzwemmen; 12.15 tot 13.15 u. gemengd zwemmen; 13.20 tot 16.20 u. schoolzwemmen; 16.15 tot 16.45 u. zwem lessen; 16.40 tot 18 u. gemengd zwemmen; 18 tot 18.30 u. zwemlessen; 18.30 tot 20 u. zwemver. CSB; 20 tot 21.30 u. gemengd zwemmen; 21.30 tot 22.30 u. zwemver. CSB. Sporthal Zeewijk, IJmuiden, 18-23 u. Badmintonvereniging IJmond. De heer A. L. de Bot jr., voorzitter, opende deze bijeenkomst en kon daarbij tevens het erelid de heer M. van 't Hof, oud-voorzitter, begroeten. De voorbije vluchtperiode heeft voor de leden vele verrassingen ingehouden en hieruit mocht blijken, dat de oudere cracks on der de liefhebbers van de meer jeugdige duivenliefhebbers steeds meer concur rentie gaan ondervinden. Toch waren er leden, die met hun vogels vrij constant hebben gevlogen en ook nu weer in de lijst van het generaal-kampioenschap een plaats konden innemen ofschoon er met 1969 wel een duidelijk verschil was te bespeuren in de bereikte resultaten onder de cracks. Vorig jaar werd lief hebber A. Voorhout de grandioze match winner in het generaal-kampioenschap maar dit jaar bracht hij het niet verder dan de zevende plaats. De eerste plaats was nu voor A. L. de Bot jr., die echter met slechts honderd punten verschil op liefhebber Perinu, ge meten over alle vluchten, de fraaie zilve ren schaal van de Nederlandse Algeme ne Bond van Postduivenhouders de zijne mocht noemen. De heer Perinu, vorig jaar ook een van de kanshebbers, bleef dus dicht bij, maar werd ook weer bijna op de voet ge volgd door liefhebber K. Timmer. Ofschoon De Bot jr. slechts tweede werd in de fondvluchten, eerste in jonge duiven eerste toer en derde in het kam pioenschap jonge duiven totaal waren de vliegkwaliteiten van zijn vogels borg voor het opperste kampioenschap van „Het Atoom". Behalve de zeer fraaie bekers, waar onder een extra mooi exemplaar van mevrouw Taverne, drie kristallen boka len op zilveren voet van de familie Van Amersfoort en onder andere een grote duivemand van mevrouw J. de Boer jr. als ereprijzen, vormden andere gewon nen ereprijzen, die op elke vlucht wor den uitgeloofd, een zeer volle prijzenta fel. Met voor ieder van de gelukkige prijs winnaars een afzonderlijk stimulerende felicitatie reikte de heer De Bot jr. de prijzen uit. Het erelid, de heer M. van 't Hof was het voorbehouden de prachtige zilveren schaal als ereprijs van de NABvP te overhandigen. Mevrouw De Bot jr. die elk jaar weer de uitslagen lijsten en het jaarboek verzorgt, ontving onder dankbaar applaus een mooie plant. Met „De Viruly's" als muziekgezeL schap kreeg het feest een gezellig karak ter, waarbij het kienspel afwisseling bracht. De uitslagen van 1970 waren: Kam pioenschap Vitesse: 1. A. Voorhout 2614 p.; 2. J. Stijnman 2253 p.; 3. J. de Boer 2240 p.; 4. S. Perinu 2190 p.; 5. K. Tim mer 2143 p.; Kampioenschap Midfond: 1 G. de Bot sr. 2280 p.; 2. K. Timmer 2107 p.; 3. C. Kleverlaan 1959 p.; 4. A. F. de Roos 1720 p.; 5. J. Stijnman 1673 p. Kam pioenschap Fond: 1. A. F. de Roos 1663 p.; 2. A. L. de Bot jr. 1572 p.; 3. J. Stijn man 1500 p.; 4. J. de Boer 1242 p., 5. K Timmer 1175 p. Oude duiven: 1. J. Stijn man 5426 p.; 2. K. Timmer 5425 p. (1 punt verschil); 3. A. F. de Roos 5167 p.; 4. J de Boer 5091 p.; 5. A. L. de Bot jr. 4771 p Jonge duiven eerste toer: 1. A. 'L. de Bot jr. 2735 p.; 2. F. Taverne 2684 p.; 3. J Stijnman 2485 p.; 4. S. Perinu 2421 p.; 5 J. Bierman 2267 p. Tweede toer: 1. D Tanger 2739 p.; 2. S. Perinu 2470 p.; 3 F. Taverne 2416 p.; 4. C. de Jong 2279 p. 5. A. L. de Bot jr. 1933 p. Navlucht: 1. S Perinu 2729 p.; 2. A. Voorhout 2560 p.; 3 A. F. de Roos 2528 p. 4. N. de Nijs 1821 p.; 5. Ph. F. Martinius 1710 p. Kam pioenschap jonge duiven: 1. F. Taverne 5100 p.; 2. S. Perinu 4891 p.; 3. A.L. de Bot jr. 4668 p.; 4. D. Tanger 4455 p.; K. Timmer 3664 p. Generaal-kampioen schap: 1. A. L. de Bot jr. 10676 p.; 2. S Perinu 10572 p.; 3. K. Timmer 10263 p. 4. J Stijnman 9802 p.; 5. J. de Boer 9268 p.; 6. A. F. de Roos 9166 p.; 7. A. Voor hout 8835 p.; 8. Ph. F Martinius 8474 p. 9. F. Taverne 8425 p.; 10. D. Tanger 7934 p. MAANDAG 30 NOVEMBER Beverwijkse Sportraad. Huize Schey- beeck, Velserweg. 20-22 u. spreekuur. Leger des Heils, Geijsendorfferlaan 4. 20 u. werkgroepavond AA. De Slof, Raamveld. 20 u. Koreaans karate. Herv. Verenigingsgebouw, Schans 12. Tot 22 u. rommelmarkt. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.15-21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hendrik Burgerstraat 70, Arendsweg 61 en Amstel- straat 44: volwassenen 19-21 u.; Stum- phiusstraat 46: jeugd 19-21 u. DINSDAG 1 DECEMBER Bejaardenpaviljoen, Westerhoutplein. 10 u. damesgymnastiek, 11 u. herengymnas- tiek, 13.30 u. bridgen, 14 u. handenarbeid. De Slof, Raamveld. 13 u. bejaardensoos. Herv. Verenigingsgebouw, Schans 12. 13- 22 u. rommelmarkt. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7-16 en 20.15-21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hendrik Burgerstraat 70: volwassenen 14-17.30 u.; Arendsweg 61: volwassenen 15-17.30 u.; Stumphiusstraat 46: jeugd 15.30-17.30 u. MAANDAG 30 NOVEMBER De Magneet, Ten Katestraat. 20 u. in strumentaal ensemble. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 19-21 u. DINSDAG 1 DECEMBER Zaal Dam, Ruijsdaelstraat. 20 u. dansen voor ouderen. Verenigde openbare bibliotheek. Ruijs daelstraat 7: jeugd 15.30-17.30 u. DINSDAG 1 DECEMBER Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg. Geopend 19-21.30 u. (Van een onzer verslaggeefsters)

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 4