Haagse Comedie speelt „Vriend Antoine JEAN ANOUILH HEEFT LAST VAN ZIJN KNIE Jonge solisten in gaaf kamermuziek-concert Leuk „Kneepje bij Nieuwe Komedie ROKKENWEEK 29.- 35.- 10% KORTING Enquête invloed TV op bezoek aan voetbal wedstrijden Filmportret van Jochem Rindt en Montreux-show Rape of Lucretia bij Ned. Opera Ekseption speelt op plaat voor vluchtelingenhulp Fritz von Unruh overleden Tsjechische schrijver Jan Drda gestorven Goodbye Dolly TV dinsdag T.Y. vanavond Radio dinsdag TV maandag MAANDAG 30 NOVEMBER 1970 DEN HAAG De Franse toneel schrijver Jean Anouilh houdt zich in „Vriend Antoine of onvoldoende voor liefde" bezig met de werkelijkheid van het leven. Hij doet dat aan de hand van het Toneel en deszelven to neelspelers. Anouilh houdt meer van het Toneel dan van het Leven. Matinee op de vrije zaterdag Gewauwel pe artiesten die om hun medewerking is I MllSeum BoymailS twee SERIE I SERIE II Waar kun je beter zijn dan op de planken, omringd 'door toneelspelers. Al leen daar gebeurt watEens daarbui ten is het de woestijn en de chaos Het leven is volslagen irreeel. In de eer ste plaats heeft het geen vormniemand is zeker van zijn tekst en iedereen mist doorlopend zijn entree. Eigenlijk zou je het theater nooit moeten verlaten. Het is de enige plaats ter wereld, waar het men selijk avontuur afgerond is Aldus Anouilh, die in „Vriend Antoine" met eni ge gretigheid een aantal figuren tot (to- neel-)leven wekt om er tenslotte toch niet erg tevreden over te zijn. In het eerste deel zien wij een aantal mensen bijeen in een kasteel te Beieren. Een groep Parijzenaars, die gekomen is om het testament te horen van Antoine, toneelschrijver, die in dat kasteel om het leven kwam toen hij zijn geweer zat schoon te maken. Het zijn z'n vrienden, z'n weduwe, zijn jeugdliefde, een mai- tresse en zijn eerste vrouw: thans een stokoud loeder van een actrice, die last van haar knie heeft. Zij bespreken de do de. Anouilh deelt ons in deze gesprekken mee, dat de overledene niet genoeg van zijn nabestaanden heeft gehouden en de zen niet genoeg van hem. Het groepje begrijpt niet waarom de succesvolle schrijver de eenzaamheid ge zocht heeft in Beieren. Een der vrienden legt het uit. Hij herinnert zich hoe de schrijver op zijn 50ste verjaardag ge tracht heeft een antwoord te krijgen op de vraag: houd je van me? Dat ant- „Vriend Antoine of onvoldoende voor liefde" van Jean Anouilh. Ver taling: Paul Rodenko. Regie: Joris Diels. Dekor: Harry Wich. Kostuums: Has Noordhoek Hegt. Gezelschap: Haagse Comedie. Spelers: Annemarie Heyligers, Gijsbert Tersteeg, Trins Snijders, Francine Dreessen, Ida Was serman, Hans Culeman, Ko van Dijk, Guus Verstraete, Anny de Lange, Roe lof den Ambtman, Agaath Meulen- broek, Liesbeth Jonker en Paul Steen bergen. Voorstelling op 29 november. Anouilh ziet zichzelf zeer scherp en hij vindt zichzelf niet zo erg leuk. Ik be treur het daarom dat regisseur Joris Diels van die toneelspelers regelrechte kluchtfiguren heeft gemaakt. Hij heeft de belachelijkheid van deze gewone, woord bfeef uit, omdat niemand de vraag I ijdele mensen overtrokken, zonder oog te heeft gehoord. Deze verjaarspartij ziet hebben voor het menselijke in hun be- men op de planken als in een flash- iachelijkheid. back. Het stuk laat mij met twee raadsels Na de pauze ziet men dezelfde groep zitten. Anouilh portretteert zich als een mensen, maar niet in rouwkleding. Het toneelschrijver van voor de eerste we- blijkt een groep toneelspelers te zijn, die reldoorlog, alsof hij hoort in het rijtje: op verzoek van de toneelschrijver An- Feydeau, Rostand, Tsjechow. Hij laat toine het stuk zullen repeteren, dat we zijn stuk in Beieren spelen, dat kenne- voor de pauze hebben gezien. Het zijn I lijk bedoeld is als het toppunt van wer- domme, ijdele spelers. De toneelschrij- kelijkheidszin. Als Anouilh na een groot ver laat ze improviseren, alsof ze aan des aantal stukken aan zijn toneelschrijver toneelschrijvers graf stonden. Er komen schap gaat twijfelen (wat het geval schijnt slechts idiote cliché's uit. te zijn; enige jaren had hij niet meer ge- En passant legt de toneelschrijver de schreven totdat onder andere „Vriend aard der karakters van het eerste I Antoine" kwam) waarom toont Anouilh deel uit. Dat is niet aardig van Anouilh, zich dan niet hier en nu, in plaats van in omdat het publiek tijdens de pauze dat 1913 in Beieren? Is een dergelijke pijn ook al heeft kunnen doen. En het is voor- jn de knie hem dan toch te min? al niet aardig, omdat hij het gras voor Anouilh houdt zich niet rechtstreeks be- In een van de scènes van „Vriend Antione" van links naar rechts Paul Steenbergen, Francine Dreessen, Gijsbert Tersteeg, Ida Wasserman en Ko van Dijk. Koninklijke Schouwburg was als volgt: ik I heb hoofdpijn; ik begrijp niet dat ze in die schouwburg geen gevulde koeken ver kopen; ik schiet in de lach als Ko van Dijk een van zijn radio-stripfiguren op voert; ik blijf lachen om de kattige sne digheden van de oude actrice en de ma nier waarop Ida Wasserman deze on navolgbare Wasserman plaatst; ik er ger me aan de Gijsbert Tersteeg van Gijs bert Tersteeg; en onderdruk geregeld een stevige gaap onder al die briljante wijs heden van de heer Anouilh. Achter mij zegt een dame: „Het is ingenieus be dacht." En dat is het. En „De Kersentuin" is toch een mooier stuk. J. HEIJER. HILVERSUM. De KRO heeft een onderzoek ingesteld naar de meningen van de betalende voetbalclubs in Ne derland over de rechtstreekse uitzen ding van competitiewedstrijden op de zaterdagavond. In totaal 22 clubs wa ren voor een rechtstreekse uitzending 28 tegen. Vrijwel alle clubs in het oos ten en zuiden van het land hadden geen bezwaar tegen rechtstreekse uit zendingen, omdat men blijkens de op gedane ervaringen ook weinig hinder ondervindt van de Duitse televisie, die op de zaterdagavond in ruime mate aandacht aan het voetbal in de Bonds republiek besteedt. Alleen de F. C. Den Bosch wil op een meer wetenschappelijke wijze na gaan, in hoeverre de Duitse televisie op zaterdagavond het bezoek aan de F. C Den Bosch op zondag beïnvloedt Binnenkort hoopt men op deze en an dere vragen door een enquête onder het publiek een antwoord te krijgen. Minder reportages De secretaris-penningmeester van de KNVB, H. A. Burgwal zei zater dagavond in het KRO-radioprogramma „Goal", waarin de resultaten van het onderzoek bekend werden gemaakt dat de oostelijke clubs zich kennelijk ai hebben neergelegd bij de schade, die zij van de Duitse televisie ondervin den. De heer Burgwal zei dat binnen kort een definitief besluit is te ver wachten, wanneer en op welke wijzen rechtstreekse televisiereportages van competitiewedstrijden mogen worden uitgezonden. Hij zei, dat nog slechts bij grote uitzondering rechtstreekse re portages zullen worden toegestaan. In de ere-divisie zijn vóór een recht streekse uitzending op zaterdagavond: AZ'67, PSV, FC Twente, NEC. Telstar en Volendam. Nederland 1. De VARA neemt de dienst van de NOS over na de Woefs en het eerste journaal. Ze begint haar aandeel in de maandagavond met 56 minuten Coronation Street. Vandaag de speciale aflevering die de BBC voor de VARA heeft gemaakt om de achter stand te overbruggen. De Engelse Gra nada Televisie brengt nl. al vele jaren achtereen dit verhaal en Nederland liep jaren achter. De sprong wordt nu in een keer gemaakt. Berend Boudewijn is de verteller. Met ingang van de volgende aflevering krijgen we de Engelse afle veringen direct na het klaar komen ook hier te zien. In kleur nog wel, maar zonder de baas van het Rovers Return, die kort geleden is overleden. Na het journaal nog een vleugje Mon- treux. De VARA brengt nl. de Noorse inzending, die met de bronzen roos werd bekroond. Het is Bedtime story, een mal verhaal over de betekenis van het bed in het menselijk leven. Achter het Nienws scheidt dit Noorse program ma van het Engelse, de Gouddieven. Veertig minuten sport als slot van de avond. Van de Duitse televisie kocht de VARA een filmportret van de onlangs verongelukte autocoureur Jochem Rindt, wiens vrouw Nina dezer dagen de titel van wereldkampioen posthuum voor haar man in ontvangst nam. Niet lang voor zijn dood maakte de Duitse tele- visie dit programma, waarin de 28-ja- rige coureur zelf uitvoerig aan het woord komt. Ook over de gevaren, die het racen met zich meebrengt. Na afloop van het VAR A-programma en het laatste journaal volgt nog een les in de cursus nascholing voor huis artsen van de stichting Teleac. Nederland 2. Van de NOS de Woefs, het journaal en het erg succesvolle pro gramma Kijken naar kinderen van Ca roline Eeuwe. Half acht is het tijd voor de NCRV, met eerst een aflevering van UWVWVVIAAftSWWWWWWVWVWWIiUWWVtAAAfWUVlflA/UWt* 'J'oTTl Sawyers avonturen. Na het jour naal van acht uur nog een Engelse serie AMSTERDAM Het zaterdagmid dag-concert in het Concertgebouw bood ons, zoals dat in de Sinterklaastijd past, twee aangename verrassingen. Ten eer- ste een vrijwel uitverkochte Kleine Zaal de voeten van de recensent wegmaait. zjg met het publiek, tenzij om het te la- en ten tweede een programma dat van De toneelschrijver zegt bijvoorbeeld, dat ten lachen. Hij is te zeer bezig met het begin tot het einde boeiend bleek te de oude actrice eigenlijk hijzelf is. En zichzelf en toneel. Maar als hij die oude zjjn dat had ik net in de pauze ook zitten be- actrice voortdurend laat zeuren over £)e grote belangstelling voor dit ka- denken. haar rheumatische knie, dan drukt hij mermuziek-concert is verklaarbaar uit Die oude actrice is namelijk de enige mjj a]s toeschouwer voortdurend met de namen van de veertien jonge solisten persoon, die zich niet met de overledene neus op mijn eigen banale realiteit. Die ^ie voor dit programma waren aange^ bezighoudt. Ze heeft last van haar knie. rea-liteit tijdens de zondagmatinee in de Zocht: Emmy Verhey, Christiaan en En naar aanleiding daarvan debiteert zij scherpe aforismen over illusie en wer kelijkheid, die neerkomen op: ik heb pijn I in m'n knie en de rest is geouwehoer (die actrice is een vrij plat mens). Na de episode van de mislukte repeti tie keren wij terug naar het rouwende groepje uit het eerste deel. Iedereen ver trekt uit het kasteel, dat wordt dichtge timmerd. Hetzelfde slot als in „De Ker- sentuin" van Tsjechow. Anouilh laat die 1 verwijzing duidelijk uitkomen. Wat is nu de „werkelijkheid" in dit stuk. Ik geloof, dat het die scène is met die komedianten. Zij zijn de pijn in de knie van Anouilh, de rest is gewauwel. Fraai en diepzinnig, maar gewauwel. Die Dick Bor, viool, Gerrit Oldeman en Kees Hoving, altviool, Godfried Hoogeveen en Bengt Widlund, cello, Anthony Woodrow, contrabas, Paul Verhey fluit, Han de Vires en Carlo Ravelli, hobo, George Pie- terson, klarinet, Joop Meyer, hoorn en Thom Bollen, piano. Deze namen blijken voor de insiders een grote aantrekkings- AMSTERDAM De Nederlandse Ope- I kracht te bezitten, rastichting zal zes voorstellingen geven V J 1 van „The rape of Lucretia' van Benjamin KlemOOu VÜH A Ottaiy De namen van de componisten boden Britten in Amsterdam, Bussum en Sche- veningen. De première is in de Kleine Komedie in Amsterdam op dinsdag 8 de cember. De muzikale leiding is in handen van Jochem Slothouwer. De twaalf instrumen tale solisten zijn uit verschillende ensem bles gerecruteerd. Nikolaus Sulzberger, de naaste regie-medewerker van de intendant I T-v van de Westberlijnse Opera, Gustab Ru- M/UlLaC aLlll IJ V Cl eveneens een waarborg voor een goed concert: Martinu, Kodaly, Van Baaren en Brahms, maar de geannonceerde wer ken waren op deze middag de onbeken de factoren en dan moet je altijd nog 55 dolf Sellner, heeft de regie. De dekors werden ontworpen door de eveneens aan de Westberlijnse opera verbonden Gott fried Pilz. Frank Raven ontwierp de kostuums. (Van onze kunstredactie) HAARLEM. De Haarlemse popgroep „Ekseption" zal, op uitnodiging van Safrud- din Agan Khan, VN-hoge commissaris voor de vluchtelingen, één nummer spelen DEN HAAG. „De Kneep" van Ann\ op de nieuw uit te brengen United Nati- „De Kneep" van Ann Jellicoe. Ver taling: Paul Rodenko. Gezelschap: Nieuwe Komedie. Regie: Erik Plooijer. Spelers: Valentijn Ouwern, Robert Prager, Roelant Radier en Jennifer Willems. Voorstelling: zondag HOT-theater Den Haag. m DIEZ (AP). De Duitse schrijver Fritz von Unruh, bekend om zijn anti-milita ristische romans en expressionistische to> neelstukken in het Duitsland van de ja ren twintig, is zaterdag aan een hartaan val overleden, zo heeft zijn familie be kendgemaakt. Hij is 85 jaar geworden. Von Unruh, die talloze Duitse litteraire prijzen heeft gekregen, heeft vooral be kendheid gekregen met zijn toneelstuk ken „Bonaparte" „Dochter Zion" en „Dr, Mori". Hij was een groot persoonlijk vriend van Albert Einstein en moest Duitsland in 1933 verlaten vanwege zijn oppositie maar afwachten of het publiek wil ko men. Als U mij nu zou vragen wat ik het mooiste vond dan zou ik zonder aarze len antwoorden: het kleinste stuk: de Serenade voor twee violen en altviool van Zoltan Kodaly, (1882-1967) gespeeld door Dick en Christiaan Bor en Gerrit Olde man. Een kostbaar kleinood uit het veel zijdige oeuvre van deze Hongaar, die wij in Holland, eigenlijk alleen maar ken nen door zijw „Psalmus hungaricus" en de Hary Janos suite. Het tweede deel van dit trio is verbluffend van eenvoud, maar ongelofelijk rijk aan muzikale inhoud. Op de basis van een pianissimo-tremo lo van de tweede viool, bouwt de altvi ool een weemoedige melodie op, die hier en daar door de eerste viool twee octa ven hoger wordt meegespeeld. Dit is een typisch zigeunerachtige speelwijze. Het is muziek die stilte maakt en tot luisteren dwingt. Wel kreeg ik de indruk dat de drie executanten nog wat bang waren voor de stilte en beschroomd om zich helemaal te laten gaan en uit te spelen, maar toch droegen zij ons naar mijn mening naar het hoogtepunt van deze middag. Het openingsstuk, Het Divertimento van de Tsjech Bohuslav Martinu (1890-1959) was een aardig Mozartiaans werkje voor soloviool, altviool en klein orkest gees tige, ongekunstelde muziek, oorspronke lijk geschreven voor de Société d'Etudes ons-langspeelplaat, het zogenaamde World I tegen Hitier. Hij ging naar de Verenigde I .-*■ j i t J.A- /vl v-» m J a vrnM M f! Jellicoe is een leuk stuk voor jonge to neelspelers om mee te debuteren op „de grote planken". Dat wordt regelmatig in den lande gedaan. Het heeft vier rollen, waarmee erg veel te doen valt: een onderwijzertje, dat maar geen meisje kan versieren; een knaap, die dat juist wel kan; een ludieke, goedgebekte jon- _„_-i i gen; en een naïef meisje uit de provin- gevraagd zijn uitgezocht door een pa fivnnden deODeild cie dat bij dit drietal verzeild raakt, weg\ bestaande uit Burt Bacharach Dave Bru- aVOnüen geopeilU J I 11. TNrwri^a FvrM-f ÖK» TJaill TV/T QliriPT I ,TT. - 1i. Star Festival. Dat is dan voor de eerste keer dat aan Nederlandse artiesten gevraagd is een bij drage te leveren voor deze platen, waar van de opbrengst bestemd is voor het Staten waar hij tot het einde van de Tweede Wereldoorlog bleef. In 1948 keerde Von Unruh terug naar Duitsland om zijn litteraire werk voort te zetten. en wel Memorandum van een dokter. Afscheid van een ballerina is een programma van Rob Mariouw Smit over de danseres Maria Bovet, die af scheid heeft genomen van het Nationaal Ballet om in het buitenland als prima ballerina gastrollen te gaan vervullen. Maria Bovet is misschien de beste dan seres, die ons land ooit heeft gekend. David Koning spreekt met haar en bo vendien krijgen we haar aan het werk te zien o.m. in fragmenten uit de Noten kraker en de Schone Slaapster. Van de dans naar de jazz. In een Duits programma, getiteld Anatomie van een jazzcompositie vertelt de Ame rikaanse musicus-componist Don Ellis hoe een jazzstuk ontstaat. Het is Pussy- wiggle Stomp, een compositie waarin allerlei ritmen worden gebruikt o.m. door zes slagwerkers. De actualiteiten rubriek Hier en Nu en het bezinnings- programma In het Voorbijgaan sluiten het NCRV programma af. Daarna nog het laatste nieuws en de Engelse les voor gevorderden van Teleac. uUUtft/V/VUWUWWWtAIWVWU\fWVUV/VWWWWVUWWWin'WVWWWlMw HILVERSUM I 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Klass. muz. (7.25 Horen en zien; 7 30 Nws; 7.32 Hier en Nu). 8.00 Nws. 8.11 Gew. Muz. 8.30 Nws. 8.32 Voor de huisvrouw. (9.00 Gymnastiek). 9.40 Schoolradio. 10.00 Lezing. 10.15 Be roemde operaduetten. 11.00 Nws. 11.03 Vervolghoorspel. 11.28 Voor de zieken 11.55 Mededelingen. 12.00 Gevar. progr. (12.22 Wij van het land; 12.26 Mede- j delingen land- en tuinbouw; 12.30 Nws. 12.41 Actualiteiten; 13.00 Raden maar) 14.05 Schoolradio. 14.30 Pizzicato. (16.00 Nws). 17.00 Overheidsvoorl. 17.10 Voor de kleuters. 17.15 Hai! 18.19 Uitz. P.v.d.A. 18.30 Nws. 18.41 Actualiteiten. 19.00 Licht ensemble 19.45 Godsdienstige lezing. Klass. en mod. muz. 20.45 Bachtraditie. 22.00 Semiklass. orkestmuz. 22.25 Overwe- ging. 22.30 Nws. 22 40 Den Haag van- daag. 22.50 Kontekst. 23.15 Licht pl. progr. 23.55 Nws. i HILVERSUM II 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymnastiek. 7.20 Lichte gramm. muz. 8.00 Nws 8.11 Radiojournaal. 8.20 Lichte gramm. muz. (8.30 De groenteman). 8.50 Mor- genw. 9.00 Uitgebr. rep. 9.35 Water- J standen. 9.40 Muz. 10.00 Voor de kleu- j ters. 10.10 Verz. pl. progr. 11.00 Nws. j 11.03 Kinderverzorging en Opvoeding. 11.33 Rondom 12: (Om 11.55 Beursbe- richten). 12.30 Overheidsvoorl. 12.40 Knipperlicht. 13.00 Nws. 13.11 Radio- journaal. 13.30 Spiegel van België 14.00 Jazz. 14.25 Omroeporkest. 15.00 Leven in de taal 15.10 Muziek. 16.00 Nws. 17.30 Toppers van toen. 17.55 Mededel. 18.00 Nws. 18.11 Radiojour- I naai. 18.25 Promenadeorkest. 18.55 j Carlton Main Frickley Colliery Band I 19.25 Paris vous parle. 19.30 Nws. 19.35 Gevar. progr. 22.30 Nws. 22.38 Mede- delingen. 22.43 Radiojournaal. 23.55 Nws. i HILVERSUM III 9.00 Nws. 9.02 Plaatjes voor de pep (10.00 Nws.) 11.00 Nws. 11.03 Licht platenprogr. (12.00 Nws). 13.00 Nws 13.03 Ekspres. 14.00 Nws. 14.03 De Eddy Becker Show. 15.00 Nws. 15.03 Drie-draai. 16.00 Nws. 16.03 Mix. 17 00 Nws. 17.02 Mix. BRUSSEL 324 12.00 Nws. 12.03 Muz. progr. (12.10 Tuinbouwkroniek. 12.40 Weerbericht en SOS-berichten voor schippers). 12.55 Buitenl. persoverzicht. 13.20 Ta- felmuz. 14.00 Nws. 14.03 Casinomuz. (15.00 Nws.) 16.00 Nws. 16.03 Beurs berichten. 16.09 Licht muz. progr 16.30 Voor de oudere luisteraars. 17.00 Nws. 17.15 Jazzmuz. 17.55 Weeg schaal. 18.00 Nws. 18.03 Verz. pl. 18.28 Paardesportuitslagen. 18.30 Franse taalwenken 18.32 Lichte zang. 18.35 Verkeerswenken. 18.40 Lichte muz. 18.45 Sport. 18.52 Taalwenken. 18.55 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.40 Lichte muz. 19.45 Syndicale kroniek. 19.55 Lichte koorzang. 20.00 Kamer- muz. 22.00 Nws. 22.20 Lichte muz. (23.00 Nws). 23.40 Nws. 23.45 Ligging zeeschepen. Mozartiennes te Parijs. Het Septet van Van Baaren (1906-1970) waarin Emmy Verhey de solo-partij speelde was het meest moderne werk van dit concert. De componist heeft hier in zijn onstuitbare drang voor de atonali teit beleden, maar zijn seriële principes stelt hij zoals dat soms gebeurt niet hin derlijk en uitdagend op de voorgrond. Er werd met diepe aandacht naar ge luisterd en men beloonde de solisten met een langdurig applaus. Het concert werd besloten met het onvolprezen Strijksex- tet Nr. 2 van Johannes Brahms. Het donkerbrons van de twee celli en het dof goud van de twee alten gaven magni fieke herfstkleuren aan dit werk. Diep onder de indruk gingen wij ons huis waarts. J. H. MOOLENIJZER ADVERTENTIE is van de Grote Versierder, maar ten slotte in de armen valt van het onder wijzertje. Kenmerkend voor het stuk zijn de ra zendsnelle dialogen die uit zinnetjes van hooguit vijf woorden bestaan. Het stuk is ontstaan uit improvisatie, maar ten slotte opgeschreven door Ann Jellicoe. De situaties van het stuk bieden nog steeds gelegenheid te over tot improvi satie. Zo niet bij De Nieuwe Komedie die een leuke, maar niet meer verras- „De Kneep" beck, David Frost en Paul Mauriat. WENEN (DPA). Zaterdag is nabij Praag de Tsjechoslowaakse schrijver Jan Drda na een hartaanval gestorven, zo meldt het Tsjechische persbureau. Hij (Van onze kunstredactie) ROTTERDAM. In verband met de grote toeloop naar de Dali-expositie zal Museum Boymans-van Beuningen voort aan niet alleen op woensdagavond, maar ook op vrijdagavond geopend zijn. Beide avonden van 19 tot 22 uur. Voor de vrijdagavond 25 december (Kerstmis) en 1 januari, wordt een uit zondering gemaakt. Op die feestdagen is het museum wel overdag van 11-17 open. sende opvoering geeft van precies volgens het tekstboekje. Ei wordt I was 55 jaar. vrolijk en met overgave gespeeld, waar- Drda droeg de titel „Verdienstelijk bij Jennifer Willems als het meisje, en kunstenaar". Tot 1968 was hij voorzitter Broadwav nemen vnnral Valentiin Ouwens als de ludieke! van de Tsjechoslowaakse schrijversbond, cember afscheid van Br Tongen méé? warenTan figuren uit het Na de Tweede Wereldoorlog schreef hij Het zal dan langer gelopen hebben op stuk Mam- het geheel maakte een dui- een reeks vertellingen onder de titel „De I B-nadwav dan het andere m deliik geregisseerde indruk. Je ziet stomme barricade", waarin hy het ver- voortdurend Erik Plooijer bezig met het zet tegen de Nazi's schilderde Verder maken van nog meer regie-vondstjes. I schreef hij reisverhalen en leverde hij j. HEIJER bijdragen aan culturele tijdschriften. NEW YORK Het kasstuk „Hello, Dol ly" zal na 2.844 voorstellingen op 27 de- Broadway dan het. andere musical-succes „My fair lady". De voorstellingen begonnen op 16 ja nuari 1964 met Carol Channing in de rol van Dolly Gallagher Levi. BIJ Bij één onzer beste fabrikanten lieten wij een aantal exclu sieve zuiver scheerwol rokken fabriceren, welke wij kunnen aanbieden met een prijsvoordeel van 10.— tot 15.— gulden. (normaal 39.75) (normaal 49.75) Bovendien ontvangt u gedurende de rokkenweek op onze normale rok-kollektie HAARLEM Houtplein 10 BEVERWIJK Breestraat ALKMAAR Langestraat 79 Nederland I 18.45 NOS': De Woefs en de Lamaar». 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 Coronation Street. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 VARA: Bedside Story. 20.55 Achter het Nieuws. 21.20 De Gouddieven. 22.10 It's Jochen (doe.). 22.50 NOS: Journaal. 22.55 TELEAC: Nascholing huis artsen - les 3. Nederland II 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NOS: Kijken naar kinderen. 19.30 NCRV: De avonturen van Tom S'awyer (serie). 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 NCRV: Memorandum van een dokter (feuilleton). 21.10 Afscheid van een ballerina. 21.35 Anatomie van een Jazz compositie. 22.05 Hier en Nu. 22.30 Avondsluiting. 22.40 NOS: Journaal. 22.45 TELEAC: The seventh key Nederland 1 10.45 en 14.00 NOS-NOT: School televisie. 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaar». 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 AVRO: TopPop. 19.30 Tips voor je toekomst. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 19.15 STER: Reclame. 20.20 AVRO: Peyton Place (feuill.). 21.10 Raquel. 22.00 AVRO's Televizier-Magazine. 22.50 NOS: Journaal. 22.55 TELEAC: Modelbegrip in we tenschap en techniek - les 9 Nederland D 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaar». 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NOS: Den Haag vandaag. 19.09 Vrij-uit. 19.30 KRO: De dwaze wereld van Tommy Cooper (serie). 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 KRO: De genezer. 21.45 De klop op de deur (feuill). 22.37 Zelfs het onkruid vergaat. 23.07 NOS: Journaal.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 9