PELLENAARS IN HET BEHANG MET BER OEPS- WIELERPL OEG Mulder graag in Oranje GERRIE CLEMENT: Barry Hughes beheerst de psyche van de kleuren" Juiste waarde ao oa ao um doIi arv Nederland besloot w.k. met nederlaag Koersen Hilversum EUROPAGUP - BASKETBALL 0D1 Q g WOENSDAG 2 DECEMBER 1970 21 bezien Nederlandse ploeg Emotioneel KENNEMERSPORTHAL Bedenkingen NEDERLAND Van Beveren Suurbier Israel Neeskens Drost Jansen Van Hanegem Pahlplatz Mulder Cruyff Keizer Scheidsrechter Wharton (Schotland) Dumitrescu Dumitrache Nunweiller Mocanu Halmageanu Dobrin Dembrovski Dumitri Lupescu Satmareanu Raducanu ROEMENIË al v.a. 5.25 nieuw vuur D *-s.v.v jciafianpnr» ■MM*. A'JAi. Een horloge voor de vrouw, die van mooie dingen houdt Uniek was gistermiddag de ontmoeting Pellenaars-KNWU in Breda by de presen tatie van de nieuwe profploeg van de Bra bander. Nadat de KNWU indertyd had laten weten nooit meer iets te maken te willen hebben met Pellenaars gaven beide partijen elkaar gisteren schouderklopjes. Het deed allemaal onecht en geforceerd aan. Pellenaars, die de KNWU had Uitge nodigd zet zich af tegen de VVBW en zoekt onwillekeurig steun by de KNWU, vroe ger zgn grootste aardsvgand. „Ik heb al leen met de unie iets te maken, niet met de VVBW", zei hy. En Sportcommissie-voor- zitter Van Steenbergen gaf Pellenaars zo noemde hy het ook een forse schou derklop door te zeggen: „Pel, je bent in je werk een groot vakman". We hebben het nog niet zo lang geleden heel, maar dan ook heel anders gehoord. Van Steenbergen merkte ook op: „Pellenaars, je bent op de juiste tyd gekomen met je ploeg". Dat is natuurlijk een wat cryptische uitdrukking. Voor de KNWU met name is Pellenaars wel op een by'zonder goed moment geko men. Misschien is het zelfs wel geen toe val. Vrijdag gaat de KNWU praten met de VVBW over het herstructureringsplan, waarmee noch Pellenaars noch de KNWU het eens zyn, om uiteenlopende belangen en meningen. De KNWfU wil nl. niet ingaan op de plannen van de VVBW om iets van haar zelfstandigheid prijs te geven. Een andere opmerking van Van Steen bergen was ook zeer opmerkeiyk en de moeite van het onthouden waard. De KNWU-official zei: „De sponsors, die we de laatste jaren hebben gehad, hebben voor ons, de KNWU, te ve"l de nadruk gelegd op de commercie, meer dan op de sport". En hij verduidriykte zich: „Met name bij de Tourbesprekingen bleek dat". Maar de sportcommissie-voorzitter is kort van me morie, want wie maakte grote moeiiykhe- den rond commercie en de Tour? En wie stopte er zelfs met zyn ploeg, omdat de KNWU de sponsors niet genoeg ruimte gaf rond de landen-Tourploeg? Juist. Pel lenaars met Televizier. Een trap nageven aan sponsors, die ieder vqf jaar de prof- sport in leven hebben gehouden, toen de KNWU er zich niet om bekommerde, is na tuurlek niet zo best. Maar ook toen, by de start van Caballerc en Willem II-Gazel- le, werden er vriendeiyk woorden gezegd, zoals nu by Pellenaars. Het is maar dat men de woorden op zyn juiste waarde schat. (Van onze sportredacteur) BREDA. Het decor was hetzelfde als een vëftal jaren terug: in hetzelfde zaaltje in het Bredase restaurant Boschhek, waar Pellenaars en sponsors met de Televizier- formatie op de proppen kwam, zetelde hy nu trots glimmend achter de tafel met nieuwe sponsors, directieleden van de be hangselpapierindustrie Goudsmit-Hoff. Pellenaars viert zyn derde come back als ploegleider (eerder runde hy de Neder landse Tourploeg met Locomotief, daarna had hy een weinig geslaagde periode met Sinalco, vervolgens kwam hy met Televi zier en nu is het dus Goudsmit, „Gold- schmidt" verbasterde hy de naam tydens de persconferentie). Pellenaars acht zich de redder van het vaderlandse wielerle ven, zo liet hy op de rommelige en nu en dan dilettanterige persconferentie (de sponsors lieten personeelsleden in het zaal tje opdraven om Pellenaars te bekyken als gold het «en circusnummer. De Bra bander, die eens het landenploegenklasse ment won in de Tour, veegde de VVBW (beit>* psrennersbond) van de tafel: „De VVBW bestaat voor my niet. Die lui heb ben er geen verstand van". Voor een stuk of twaalf renners betekent deze nieuwe profformatie, die financieel groot is op gezet (want men wil alle grote wedstry- den, inclusief de Tour, ryden), een uit komst. Zy hebben weer werk. In dat op zicht is Pellenaars heroptreden een goede zaak. Vast staat, dat de profwielrennery weer een zeer bloemrë'ke en ook conflict- ryke tyd tegemoet gaat. De opzet van de ploeg is zoals wij al eerder meldden gelijk aan die van Te levizier indertijd, inclusief de tijdsduur. Voorlopig willen de behangselproducenten, die in de belangengemeenschap „Balamun- di-concern" zitten men is de één-na- grootste behangselproducent ter wereld en de grootste vloerbedekkingsmaatschappij ter wereld, aldus werd gemeld twee jaar een profploeg op de been houden. De stap in de wielerbranche is in hoofdzaak het werk van de algemeen directeur, J. G. Heere, die vroeger als nieuweling gefietst heeft en die nu zijn oude grote liefde kan koppelen aan de publiciteitszaak van zijn firma. De heer Heere, wiens fabriek in het Brabantse Rijen werk verschaft aan zo'n 350 werknemers (in totaal heeft men acht behangselfabrieken) „voelt zich erg geluk kig met het sponsoren van deze wieler ploeg. Als er nu ook nog successen komen voel ik me de gelukkigste man ter wereld". In opzet wordt het een Nederlandse ploeg van twaalf man met misschien nog enkele aanvullingen. Aangezien het con cern belangen heeft in het buitenland is het mogelijk, dat er ook Belgen, Fransen of Spanjaarden in de equipe worden op genomen. Maar Pellenaars, die de „wieier- macht" volkomen in handen heeft gekre gen van de sponsor, wil zich in hoofdzaak tot Nederlanders beperken. Namen van renners of begeleidend personeel konden nog niet worden genoemd, omdat alles zeer vlug in zijn werk is gegaan. Pelle naars heeft wel contacten gehad met cou reurs. Hij denkt aan mannen als Karstens, Duyndam, Krekels en Benjamins. Als as sistenten-ploegleider zou hy graag Jo de Roo hebben, maar hq heeft daarover nog niet met de Zeeuw gesproken. (Van onze sportredactie) ZEIST. Voor de vijfde keer in zijn carrière speelt Jan Mulder vanavond in het Nederlands elftal. Hij voetbalde te gen Oost-Duitsland, tegen Hongarijete gen België, en tegen Engeland. Hij scoor de welgeteld één maal. In het duel te gen Oost-Duitsland. De reden voor het zeer geringe aantal interlands op zijn conto is bekend; in het verleden was Anderlecht niet bijzonder blij met uitnodigingen voor Jan voor het nationale elftal. De vedette Mulder was voor de Belgen zo kostbaar, dat ze er erg zuinig op wilden zijn. In feite is de me ning van de Belgen niet veranderd. De spits Mulder is met zijn drieëntwintig ja ren goud waard. En toch zal Mulder in de toekomst meer voor Nederland in het veld verschijnen. Aanleiding voor die koerswijziging was de sterspeler zelf. Hij houdt er van om in Nederland te spelen en hij vindt het erg belangrijk om bij de nationale selectie te behoren. En nou wil het geval dat het contract van die zelfde Mulder over an derhalf jaar afloopt. Anderlecht polste hem al over een ver lenging van de verbintenis met minstens vier jaar. En in deze situatie is de wil van Mulder bijna wet in Brussel. Hij sprak met één van de grote bazen van Anderlecht Vandenstock. „Hij beloofde me dat ik in het vervolg meer vrij zal krijgen. Zelfs als Anderlecht moet spelen. Kijk in het recente verle den was het zo,- dat ik als de club moest voetballen geen permissie kreeg, zelfs met toen Nederland tegen Oost-Duitsland speelde en Anderlecht voor de beker tegen een tweedeklasser uitkwam (Sint Nikolaas). Vandenstock gaf mij de verzekering dat bij minder belangrijke duels (dat wil in de competitie zeggen tegen clubs, die zich op de onderste helft van de ranglijst bevinden) in het vervolg het Nederlands elftal zal prevaleren. En Vandenstock is een man die zijn woord houdt Hoewel Jan Mulder nog gehecht is aan Nederland (ik lees veel Neder landse sportbladen en ik luister al tijd naar de Nederlandse radio) en graag nog eens wil spelen in een Nederlandse club, denkt hij toch aan een verlenging van zijn contract bij Anderlecht. Hij ziet het nationale elftal dan ook beslist niet als een vitrine, die hij kan gebruiken voor een eventuele verkoop naar Neder land. ,Jk heb het naar mijn zin in Brus sel Anderlecht betaald goed en ik zal dan ook waarschijnlijk dat contract tekenen Ik ben na afloop zevenentwintig-achten twintig jaar en als alles meeloopt finan cieel gesproken binnen. Louter sportief gezien zou ik echter liever in Nederland spelen. De Belgische competitie hangt me wel eens de keel uit. Bovendien -taat het voetbal in Nederland in een iets betere aanzien dan in België. Natuuriyk gaf Pellenaars de persconfe rentie weer enkele emotionele dimensies mee, die het een en ander voor de toe komst doen verwachten. Zo riep hy uit: Ik heb gedacht: moet ik me er dan weer in storten? Maar de renners, met wie ik overlegden zeiden: Pel, wanneer je het niet doet ben je een dief, een waardeloze kerel voor de wielersport. Dus gaat de Pel de zaak weer redden". Over de moeiiykheden, die al bij voor baat ontstonden met de WBW, zei Pel lenaars: „de WBW weet niet waarover ze praat. Ze krijgen van mij geen cent. Het is toch te gek om los te lopen, dat ik al mijn De Pel is weer terug. geld in hun pot moet stoppen en ik dan moet bedelen bij hen om op stap te gaan". Op de vraag of Pellenaars zich verdiept had in het herstructureringsplan van de WBW zei hij„Ik heb er met Jan Janssen over gesproken. Het is waardeloos". Direc teur Heere sprong er in: „heren, laat ik voorop stellen, dat wij geen conflicten wil len, alleen maar sport en publiciteit. We willen ook geen conflicten met de renners- bond". Pellenaars bleef erbij, dat de WBW voor hem helemaal niet bestond en dat hij zich daarom niets van ze aantrok, om even later na nog enige opmerkingen van de sponsors te melden: „Ik wil nog wel eens met die lui praten, misschien". Pelle naars had de WBW ook niet uitgenodigd. Waarom zou ik?" We hebben Karei Jansen, de administra teur van de WBW, later gevraagd, hoe hij over het een en ander dacht. Jansen: „Ik ben natuurlijk blij met die nieuwe spon sor. Ik ben blij met elke nieuwe sponsor. Het geeft een aantal leden werk en ik hoop, dat de jongens het goed naar de zin krijgen en de fabriek moderne opvattingen huldigt op het gebied van de sociale be> geleiding". Directeur Heere had meege deeld, dat de voorzieningen goed zouden zijn, maar dat men zich op het punt werk gever-werknemer nog niet zo goed had ge oriënteerd. Men had wel een fors bedrag uitgetrokken voor die sociale begeleiding. ADVERTENTIE Donderdag 3 december 20.30 uur FLAMINGO'S—DUKLA OLOMOUC Van 19.50 uur tot 20.15 uur demonstratie trampolinespringen. Kampioenen van Ne derland. Zaal open 19.30 uur. Karei Jansen had natuurlijk wel beden kingen tegen de manier, waarop een en an der tot stand is gekomen. „Mijnheer Pelle naars is niet goed geïnformeerd over onze werkzaamheden en plannen. Uit zqn uit latingen blqkt, dat hij er niets van snapt. Wy hebben er maanden met deskundigen op gestudeerd (ook en vooral de juridische aspecten van een herstructurering) en nu matigt hy zich zo maar even een oordeel aan over zo'n complexe zaak. Ik neem het hem niet kwaiyk. Maar wij willen ons niet laten verleiden tot ondermaatse uit drukkingen." Een verder nog over de ploeg vindt Ka- rel Jansen: „Het is duidelijk, dat het één (een nieuwe ploeg) het ander (ons plan) niet direct in de weg staat, maar deze manier van handelen is opportunistisch, voor de korte termijn gepland en kort zichtig. Want er is behalve een sponsor nóg een bron van inkomsten van renners wedstrijden. En die zouden zonder onze activiteit moeilijk van de grond komen Het liep al hard terug". Pellenaars daarover: „Wedstrqden ko men er vanzelf als de coureurs goed fiet sen. Er hebben zich al wedstrqdorganisa- toren aangemeld. En het goede rëden van de renners stimuleren we door grote pre mies te geven naast een basissalaris. We zullen het weer eens goed aanpakken". En Pellenaars had een glimlach over zijn hele gezicht HANS ROMBOUTS rwwwwvtfwwMfWtJWWvtmwiMi ADVERTENTIE VOOR DE HANDEL: B.D. LEEFSMA N.V. KERKSTRAAT 25, AMSTERDAM, TEL. 232727 Bi ATLETIEK. De Fransman Guy Drut en de Westduitser Günther Nickel heb ben tijdens indoorwedstrijden in Keulen de 50 yards horden afgelegd in de tijd van 6 seconden. Het is een evenaring van de beste Europese tijd op dit num mer. Druy en Nickel eindigden als twee de en derde achter de Amerikaan Tom Nickel, die een tijd noteerde van 5.9 sec, »</yyyVAAAAAAAA<WIAAAAAAAAAA/ViWMWUUIAAAAAAAAAAAAfWUWU»AAAAAAA#U\AAAAAAAAA/\AAAAAAAAAAAAAA/\AAAAA/l hebt, hoe kun je ook een Clement la ten lopen terwijl je hem best kunt ge bruiken? Er wordt ook geld verspild. Als je een jongen als Lechermann voor drie mille kunt krijgen dan is dat het proberen waard. Maar als zelfde Lechermann twintigduizend moet kosten, dan ligt de zaak toch even anders". Aan goede wil heeft het nooit ont broken. Clement: „Als ik alleen al aan Mensell, De Visser en Rab denk: het zijn formidabele werkers, die al les voor de vereniging over hebben. Er wordt alleen teveel getheoreti seerd. Voetballen kun je na je vieren twintigste jaar niet meer leren. Je kunt alleen maar bepaalde puntjes bijschaven en verbeteren. Daarom heb ik persoonlijk liever een oude trainer. Die voelt dergelijke zaken doorgaans beter aan." Vijf seizoenen Telstar (daarvoor speelde hij één jaar bij Zaanstreek en vier seizoenen bij Blauw Wit) bren gen hem wel tot de conclusie dat een man als Barry Hughes niet alleen goud waard was voor Haarlem, maar dat ook voor Telstar geweest zou kun nen zijn. Clement: „Hij zou er vaart in kunnen brengen. Hij spreekt de taal van de voetballers en is met het voetbalspel opgegroeid. Ik heb spelers van Haarlem gesproken die vertel den: als hij tegen mij zou zeggen loop dwars door die muur, dan zou ik het doen. Hij beheerst ook de psyche van de kleuren. Als de tegenstander in het wit speelt dan zegt Hughes bijvoorbeeld: mooi dan verschijnen wij helemaal in het paars. Het zijn allemaal kleine dingen, maar hij zorgt dat daarvan een enorme aantrek kingskracht uitgaat." (Van onze sportredactie) NIEUWKOOP Gerrie Clement (31 jaar) wacht maar rustig af. Gis termiddag is de Amsterdammer die aan het einde van het afgelopen voetbalseizoen zijn contract bij Tel star niet prolongeerde (omdat hij de middagtrainingen van de Velsenaren niet kon combineren met zijn werk kring als verkoper van werktuigmachi nes) begonnen met de trainingen bij DWS. Zondag na afloop van DWS-Telstar steken de bestuursle den van beide verenigingen de kop pen bij elkaar om te kijken of men tot overeenstemming kan komen over een eventuele transfer van Clement. Tegen de verwachting in zal Clement „Ik volgde de trainingen bij Aals meer en was van plan om weer ama teur te worden" dan wellicht toch weer betaald voetbal gaan spelen. Na afloop van het vorige seizoen leek het namelijk afgelopen. Over zijn Telstar periode bedenkt hij: „Het is gewoon jammer dat een club met zo'n ligging en zo'n accommodatie 't zo slecht doet. Ik heb het zondag weer eens gezien Er wordt niet onaardig gevoetbald maar als men zo speelt dan wordt er nog in geen honderd jaar een doel punt gemaakt Een spitsspeler zou dus het probleem kunnen oplossen Clement: „Misschien, misschien ook niet. Er zijn daar zoveel vreemde din gen gebeurd. Telstar is misschien geen ploeg om internationaal voetbal mee te spelen, maar wel een elftal dat ieder seizoen hoger zou moeten staan dan het staat. Alles gaat mis. Als ik een oplossing zou weten dan zou de zaak erg eenvoudig liggen, want dan zou ik het onmiddellijk vertellen." Toch zijn er punten waarover hij zich in het verleden toen iedereen zich ook al vertwijfeld af liep te vra gen waarom het er bij de niet onver dienstelijk voetballende Velsense ploeg niet uitkwam heeft ver baasd. „Hoe kun je een Hassie van Wijk laten gaan terwijl je hem nodig mi - - -a «poito 2 K.A.C. 4 C-Afe* De tototips van Gerrie Clement luiden: Sport FC Utrecht—Holland Go Ahead—PSV NECFC Twente MW—Sparta DWS—Telstar AZVolendam VeendamHeerenveen HeraclesVitesse Helmond SportDFC CambuurBlauw Wit FortunaRoda JC RBC—PEC EindhovenAGOW ZWEMMEN. Het toonaangevende Ame rikaanse zwemblad „Swimming World" heeft tot zwemmers van het jaar uitge roepen de Amerikaan Gary Hall en diens landgenote Alice Jones. Het blad wijst de Zweed Gunnar Larsson en de Oostduitse Gabrielle Wetzko aan als de beste Europe se zwemmers in 1970. ADVERTENTIE Een horloge met een wereld beroemde Zwitserse naam kan een vrouw héél blij maken. Een Tissot doet nog iets anders: die maakt haar mooier. Want dat is het bijzondere van leder Tissot-horloge: het is een élégant sieraad, pure horlogemode. Het is technisch van hoge klasse en toch... niet gek duur. Tissot Seastar een ster horloge doublé f 137,- Tissot Saphir 'n eigen karakter zilver met emaille Klassiek model ronduit mooi I doublé f 112,- CARTAGENA. De Dominicaanse Re publiek heeft Nederland gisteren met 15-6 verslagen in de voor beide ploegen laat ste wedstrijd tijdens het honkbalwereld- toernooi voor amateurs in Columbia. De Nederlandse honkbalploeg leed maandagavond zijn negende nederlaag geleden in het toernooi om het wereld kampioenschap amateur honkbal. Deze nederlaag werd Nederland toegebracht door het negental van Canada, wiens wer per Les Lisowiski de Nederlandse slag mensen geen enkele run liet noteren. Ne derland verloor met 4-0. Het was tevens de eerste overwinning van Canada in het toernooi dat nu acht nederlagen heeft en een overwinning. De verliezende werper was voor Nederland Renooy. Nederland sloeg twee honkslagen en beging een veld- fout voor geen enkele run. Canada sloeg 8 honkslagen voor vier runs en maakte geen enkele veldfout. HILVERSUM De uitslagen van de drave rijen die dinsdagavond ln Helversum werden gehouden, zijn: Lightfeet-prijs, le aid., 1500 m. (met autostart): 1. Just In Time (L. Schoonhoven Jr.) 2.18,T 1.32,5, 2. Jantine D., 3. James Hageweyde, Win. 1.90 pl. 1.40, 3.20 1.60 Kop 9.50 cov. 12.40. Lennard-prljs, 2040 m: 1. Ireland (H. Pools) 3.34,0 1.28,4, 2. Habanera, 3. Ico R. Win. 4.70 pL 2.20 5.10 2.10 kop. 5.90 cov. 12.00 trio 1022,20. Laurette-prijs, le afd. 2040 m: 1. Izegrim (M. Bouwhuis) 3.02,1 1.30,1, 2. Imca Lee 3. Idylle. Win. 6,90 pl. 2,20 4,00 4,00 kop. 23,40 cov. 16,90. Luctor-prljs, 2000 m (met autostart) 1. Game cock (B. de Vries) 2,50,3 1.25,2, 2. Holnar, 3. Gea Volann. Win. 2,50 pl. 2,40 2,30 3,30 kop. 8,70 cov. 6,20 trio 235,30. Lummy-prijs, 2020 m. 1. Ingrid Hanover (J. Wa genaar Jr.) 2.48,9, 1.25,0, 2. Feny Hollandia, 3. Dorlthe J. Win. 1,40 pl. 1,20 1,30 1,80 kop. 2.00 cov. 2,90. Liedavid-prijs .240 meter. 1. Istanbul (E. Schwarz) 2.56,3, 1.27,3, 2. Irona Buitenzorg, 3. Faycon D. Win. 4,10 pl. 2 2.60 1,70 kop. 2.30 cov 8,40. Lieda-prijs. 2400 m (met autostart) 1. Helia D (ir. J. Oosting) (geen tijd opgenomen), 2. Farah Belwin, 3. Gay Fez. Win. 4,70 pl. 2,30 4,80 3,— kop. 16,40, cov. 12,41 trio 809,90 Laurette-prijs, 2040 meter. 1. Intrepid Girl (E. Schwarz) 3.03,1 1.31,6, 2. Impish Hanover, 3. Ida Belwin. Win. 3,pl. 1,70 2,60 2,70 kop. 7,80 cov. 6.20. Leonora.prijs, 2000 m. (met autostart). 1. Hor- ma (W. Stort) 2.53,8 1.26,9. 2. Ingrid Hollandia, 3. Hetty Hanover. Win. 8,60 pl, 6,40 6,40 2,kop. 7,70 COV. 17,40. trio 2169.60 Lightfeet-prijs. 1500 m. (met autostart): 1. Ju- ban Oaktree (J. W. Hoejenbos) 2.11,4 1.27,6, 2. Jungfrau, 3. Jose Hollandia. Win. 6.40 pl. 1,30 1,10 1,40 kop. 12,80 COV. 4,40. Totaltsatoromzet: 275.479,—. WIELRENNEN Huub Harings is bij een cyclo-cross in Boeilbezing in Zuid- Frankrijk tweede geworden achter de Fransman Pierre Bernet.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 21