Om uit financiële moeilijkheden te komen B.H.K. houdt middenstands- industriebeurs in april-mei en Juichende jeugd kreeg op Laan der Nederlanden beveiligde oversteek Protest van 45 gemeenten in Noord-Holland Vechtpartij aan boord van kustvaarder Ook kleuters feesten met burgemeester Nutsspaarbank Heemskerk met hulp van Sinterklaas officieel geopend BONTMANTELS BONTMANTELS PRAGENTA PELTERIJEN „BEMITO '71", EERSTE GROTE EVENEMENT SEDERT 1948 Arm gebroken bij ontmeren van schip Volkstelling in Beverwijk kost bijna 35 mille Verhoging begraafrecht Duinrust Gemeenten rondom Bob Dylan-avond in Kosmic Mind Vrouw kon niet van bromfiets stappen Alkmaar tegen annexatieplan Gift voor sociaal en cultureel doel in gemeente LANGE MANTELS DONDERDAG 3 DECEMBER 1970 IJMUIDER COURANT 7 PRAGENTA Breestraat 145 BEVERWIJK Onze 40-jarige ervaring is UW GARANTIE (Van onze correspondent) BEVERWIJK Van donderdag 29 april tot en met woensdag 5 mei 1971 wordt in Beverwijk een grote middenstands- en industriebeurs ge houden op een terrein aan de Ples- manweg tegenover het Stadskantoor en het benzinestation. Het initiatief is uitgegaan van de Beverwijkse Har moniekapel om uit de financiële moeilijkheden te komen. Campagne Schorsing bijstandsbeleid JEUGDGOLLEGTE BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK ADVERTENTIE U hoeft echt niet naai Amsterdam, Alkmaar, Haarlem, Rotterdam of Den Haag, want bij vindt U een keurkollektie in alle prijsklassen. Maak het U zelf gemakkelijk. Uw speciaal-bontzaak is practisch naast de deur.,, en wat zeer belangrijk is SERVICE en BONTBEWARING bij de hand LAPIN vlotte modellen, mt. 36—42 295.— Geschoren LAM, oersterk en warm 475. DANKALI NERTSKRAAG 775.— BIBERETTE, zeer sterk f 475. CURLIFIX-SAND f 495— NERT-KOPPEN Nertskr. ƒ1175— NERTSHOEDEN Model De Paris 165. NERTSSJAALTJES69— Ook grote kollektie KORTE MANTELS v.a. 265— Voorts ENORME SORTERING in alle prijsklassen BONTWERKERIJ (sinds 1929) Breestraat 145 Beverwijk Telefoon 0 2510-2 80 75 Geen filialen De beurs, die de naam „Bemito '71" zal dragen (Beverwijkse Middenstands- en Industrie-tentoonstelling), wordt onder gebracht in een houten paviljoen met een totale standoppervlakte van 5.800 vierkan te meter. Er worden vijf hallen van 15 bij 68 meter gecreëerd en een feesttent van 700 vierkante meter. In het midden pad van de tentoonstellingsruimte wordt ruimte geschapen voor een aantal nuts- en dienstverlenende bedrijven. De overi ge ruimte moet plaats bieden aan 150 tot 200 standhouders. In de feesttent worden overdag modeshows gehouden en in de avonduren wordt deze tent vrijgehouden voor het optreden van artiesten. Het po pulaire genre zal wel de boventoon voe ren. In het geheel is ook ruimte gemaakt voor een gratis kindercrèche, een restau rant en een buffet en sanitaire voorzie ningen. Tevens wordt gezorgd voor tele fooncellen en een omroepinstallatie. Het Rode Kruis, dat ook aanwezig is, stelt enkele mvalidenwagens ter beschikking. Op een afstand van circa 200 meter van de Bemito '71" organiseren de gebroeders Koek een groot lunapark. In de directe omgeving van beurs en lunapark wordt parkeeraccommodatie geschapen voor 1.500 auto's. De tentoonstelling is geopend op werkdagen van 10 tot 18 en van 19 tot 23 uur en op zondag van 13 tot 18 en van 19 tot 23 uur. Voor de feesttent worden de sluitingstijden van de horeca bedrijven aangehouden. Voor de „Bemito '71" wordt een grote publiciteitscampagne gevoerd door een re clame- en adviesbureau uit Haarlem en het speciaal voor dit doel opgerichte or ganisatiebureau IJmond. De campagne wordt gevoerd voor het gebied vanaf Den Helder tot Leiden, in geheel West- Friesland, in het gebied van Amsterdam en de Zaanstreek. In het kader van deze campagne wordt in dit gehele rayon in grote oplage een speciale beurskrant ver spreid. Bovendien ligt het in de bedoe ling contact op te nemen met radio en televisie om voor dit evenement belang stelling op landelijk niveau te wekken. Bij het nemen van het initiatief tot deze beurs is de Beverwijkse Harmoniekapel er enerzijds van uitgegaan dat het laat ste grote evenement in Beverwijk da teert uit 1948 ter gelegenheid van de vie ring van „650 jaar stad". De BHK meen de dat er toch wel eens wat leven in de brouwerij gebracht zou mogen worden. Anderzijds zag de BHK in het organise ren van deze beurs een unieke gelegen heid de troosteloze financiële positie van de vereniging het hoofd te bieden en uit de moeilijkheden op dit vlak te raken. Gezien de gunstige periode van 29 april tot 5 mei, waarin drie vrije dagen val len, heeft de BHK goede hoop op het wel slagen van de „Bemito '71" en rekent zij op een bezoekersaantal van 50.000. ALKMAAR. De commissie van advies Algemene Bijstandswet Noord-Holland- Noord, waarbij 45 gemeenten met ruim 220.000 inwoners zijn aangesloten, heeft aan alle leden van de Tweede Kamer ge vraagd zorg te dragen voor herstel van de positie van de bijstandstrekkers in de ze gemeenten. Met ingang van dinsdag 1 december zullen deze bijstandstrekkers, voorzover zij gehuwd zijn en kinderen hebben, 2.61 tot 3.21 per week minder ontvangen. De oorzaak daarvan is, dat staatssecretaris Van der Poel het bij standsbeleid in deze 45 gemeenten heeft geschorst tot 15 april 1971. Volgens de voorzitter van de commissie, de Hoornse wethouder drs. Salman, heeft de staats secretaris in het bijstandsbeleid van de 45 gemeenten ingegrepen, hoewel deze zich strikt houden aan de wettelijke voorschrif ten. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Juichend hebben schoolkinderen woensdagmorgen na schooltijd de verkeerslichten op de Laan der Nederlanden in gebruik genomen, na dat wethouder A. Klomp dit officieel had gedaan door de installatie in werking te stellen. De installatie stond er al enkele maan den, maar alleen het knipperlicht kon ge- (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Bij het ontmeren van de „Eckert Oldendorff" in de tweede buiten haven is vanmorgen een ongeluk gebeurd, waarbij een lid van de bemanning een arm brak. Hij werd voor medische behan deling naar het Antonius Ziekenhuis ver voerd. bruikt worden omdat de Laan der Ne derlanden geen voorrangsweg was. Nu de raad daartoe onlangs heeft besloten, kon de installatie, die door het publiek met een drukknop bediend kan worden, volle dig in werking worden gesteld. Met het oog op het steeds drukker en sneller wor dende verkeer op de Laan, zal deze in gebruikstelling weer een zorg afwentelen van de schouders van ouders en onder wijzend personeel. Rondom deze over steekplaats liggen niet minder dan der tien scholen, waarvan een groot aantal kinderen de weg dagelijks viermaal moe ten oversteken. Tijdens de rumoerige in gebruikneming, waarbij de commissaris van politie, de verkeerscommissie uit de gemeenteraad en mensen van het gasbe drijf (waaronder de openbare verlichting ressorteert) aanwezig waren, ried de wet houder aan om toch vooral voorzichtig te blijven zijn. Hij beloofde hun dat in februari de verkeerslichten op de kruising Laan der Nederlanden-Plesmanweg in gebruik kunnen worden genomen, waar door het verkeer nog beter gereguleerd wordt. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het rijk verleent de gemeente Beverwijk een vergoeding van f 0.79 per inwoner bij de algemene volks telling, die op 28 februari wordt gehou den. Uitgaande van 41.000 inwoners mag dan worden gerekend op 32.390. De uit gaven hebben B. en W. berekend op ƒ36.000; als volgt gespecificeerd: vergoe ding tellers 26.320, 3500 voor het reken centrum Amsterdam, 1275 voor de uit rusting van de tellers, 3600 overwerk en 1105 voor onvoorziene posten. Juichend nam de jeugd bezit van de beveiligde oversteekplaats op da Laan der Nederlanden, nadat wet houder Klomp (zie inzet) de licht installatie officieel in gebruik had gesteld. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN De bewakingsdienst van Van Gelder Papier meldde woensdagavond tegen half negen aan de Velsense politie een veclitpartjj aan boord van de kustvaar der „Tuska". De machinist bleekslaags te zijn geraakt met de andere bemanningsleden. Het con flict liep zo hoog op, dat de machinist het schip verliet, maar de andere bemannings leden liepen hem achterna. Voor zijn eigen veiligheid bracht de politie de man naar het hoofdbureau. Een groot deel van de bemanning bleek onder invloed van sterke drank te verkeren. Personeelsleden van de Rijkspolitie te Water, die een nader onder zoek in wilde stellen, raakten aan boord ook in moeilijkheden en tegen negen uur vroegen zij assistentie aan de gemeentepo litie. Drie schepelingen zijn daarna ook overgebracht naar het hoofdbureau en één moest ter ontnuchtering worden ingesloten. Aan de machinist werd voorlopig onderdak verleend. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Burgemeester en Wet houders stellen de raad voor het begraaf recht op de algemene begraafplaats Duin- rust te verhogen met 13 en te brengen (Van een onzer verslaggevers) op 100. Dit tarief gaat niet uit boven elders aangehouden tarieven meent het college. HEEMSKERK Ook de openbare kleu terscholen zullen actief z\jn bij de viering van het zilveren ambtsjubileum van burge meester H. Nielen. Zij hebben het initiatief genomen om op vrijdag 11 december een speciaal feest voor de vierhonderd kleuters te organiseren in de sporthal. In twee groepen zullen de kleuters daar kunnen genieten van het poppenspel „De Chinese draak" door het poppentheater Merlijn, dat vooral bekend is geworden door de serie „Ricky en Slingertje" voor de TV. De eerste groep kleuters komt kij ken van negen uur tot kwart over tien, waarna de tweede groep volgt. Daarna bezoeken de burgemeester en mevrouw Nielen de sporthal, waar de kleuters het echtpaar een waar feestprogramma aan bieden. Het enthousiasme waarmee de kleuters nu al naar „hun feest met de burgemeester" toeleven is bijzonder groot en vele ouders worden dagelijks op de hoogte gesteld van de vorderingen in de presentatie, aldus meldt ons het feest comité, dat het aantal feestdagen hiermee met één uitgebreid ziet. De Nutsspaarbank te Heemskerk aan de Deutzstraat. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK De totale opbrengst van de Nationale Jeugdcollecte, die in Bever wijk werd georganiseerd onder auspiciën van de Beverwijkse Sociaal Culturele Raad, heeft .1631,02 opgebracht. Mede werking is verleend door de wandelsport vereniging De Zwervers, de drumband met dezelfde naam, de Vrije Evangelische Jeugdorganisatie en de André de Thaye- padvindersgroep. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK De komende vrijdag avond in het „kosmisch creatief ontspan- nnigscentrum" Kosmic Mind staat geheel in het teken van Bob Dylan. Kosmic Mind, het ontspanningscentrum voor Provadya? Beverwijk, is gevestigd in Het Groene Huis aan het Raamveld. Het is een theehuis met „sfeerprojectie" door middel van lichtshow en muziek. In de kashba is een winkeltje met leestafel en er zijn mogelijkheden voor creatieve ex pressie. Deze avond is speciaal aan Dylan gewijd. Er zullen een biografie met foto's en wat teksten van de beroemde zanger zijn en verder kan men er natuurlijk veel platen van hem beluisteren. Kosmic Mind is wekelijks open van half acht 's avonds tot twee uur 's nachts. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN-NOORD. In het Strating- plantsoen bleef woensdagmorgen eett vrouw op haar bromfiets zitten. Zij kon er kennelijk niet afstappen. De politie werd gewaarschuwd. De vrouw bleek een stijf been te hebben. Met dit been was zij nu in aanraking gekomen met de stoep rand en daarbij is de knie vermoedelijk uit de kom geraakt. De Ongevallendienst bracht haar naar het Rode-Kruiszieken- huis. LANGEDIJK. Zeven fractievoorzit ters van de Partij van de Arbeid, res pectievelijk in de gemeenten Heerhugo- waard, St. Pancras, Schoorl, Bergen, Hei- lo, Kodijk en Langedijk, hebben in een brief aan minister Beernink en aan de Tweede Kamer scherp geprotesteerd te gen de voorgenomen annexatie van St. Pancras en Koedijk door Alkmaar. Zij vrezen voor ontwrichting van het bestuur lijk evenwicht in de streek, dat noodza kelijk is voor ontwikkeling van de regio (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Sinterklaas, verge zeld van zwarte Piet, was woensdagmid dag hoogstpersoonlijk aanwezig in het kantoor van de Nutsspaarbank aan de Deutzstraat, toen dat officieel werd geo pend door loco-burgemeester H. J. M. Roozen. De loco-burgemeester mocht bij deze gelegenheid uit handen van Sinter klaas een bedrag van duizend gulden ont vangen, dat het gemeentebestuur naar ei gen inzicht mocht besteden voor een so ciaal of cultureel doel. De heer Roozen complimenteerde bij deze gelegenheid de Nutsspaarbank met de enorme groei en speciaal met de nieu we vestiging aan de Deutzstraat ,die hij voor de toekomst wel eens de Kalver- straat van Heemskerk had genoemd, maar die nu misschien beter Wallstreet kon gaan heten nu de Algemene Bank Nederland hier ook wil zitten. Bovendien is de Amrobank druk bezig een huisves ting in de gemeente te krijgen. De loco- burgemeester wist wel dat het al deze banken te doen was om de totaal 112 mil joen gulden die de inwoners aan inkom sten hebben, maar hij zag toch wel de gelijk in dat een nieuwe vestiging meer mogelijkheden tot service biedt. Het spreekt vanzelf dat de heer Roozen, die werd vergezeld door wethouder G. Pe tersen, zeer erkentelijk was voor de ro yale gift. Voordat hij echter aan het woord had kunnen komen, had hij een lint door moeten knippen dat boven de balie was gespannen. Het was een plezierige plechtigheid in aanwezigheid van veel genodigden. De heer M. W. Treurniet, voorzitter van de raad van commissarissen, kon de groei van de Nutsspaarbank niet beter illustre ren dan door te vertellen dat binnen twee maanden niet minder dan zes nieuwe kan toren werden geopend. De Nutsspaarbank West-Nederland ontstond in zijn huidige vorm op 1 januari van dit jaar door fusie van de banken te Haarlem, Alkmaar, Be verwijk-Heemskerk en IJmuiden, waarbij zich intussen de banken te Venhuizen en Wervershoof hebben aangesloten. Zo werd de Nutsspaarbank de grootste spaarinstel- ling in het gebied van Sassenheim tot Heerhugowaard, waar men de beschik king heeft over 44 bijkantoren en vier rijdende kantoren. Dit jaar groeide het spaartegoed reeds met 27,5 miljoen. In au gustus werd een werkelijke mijlpaal be reikt, toen de 400 miljoen gulden werd overschreden. De bank heeft momenteel 250.000 rekeningen. In Heemskerk heeft de Nutsspaarbank tot nu toe gewerkt via het assurantiekan toor Wentink, dat echter onlangs is gaan samenwerken met de Raiffeisenbank toen de Nutsspaarbank een eigen vestiging kreeg in het winkelcentrum, dat gebouwd is door het aannemingsbedrijf De Twaalf Provinciën. De heer Treurniet dankte de firma Wentink voor de prettige samen werking en hoopte dat de bank op even prettige wijze concurrentie zou worden aangedaan. Tijdens de ontvangst werd nog het woord gevoerd door een bijzondere gast mr. H. Schiphorst, directeur van de Ne derlandse Spaarbankbond, die de Nuts spaarbank een modelspaarbank noemde en zei dat er nog vele mogelijkheden op het terrein van het bankwezen lagen, die de Nutsspaarbank West-Nederland onge twijfeld uit zal buiten. De verhoging komt het college billijk voor vanwege de forse stijgingen van arbeidsloon en salarissen. Deze kosten be droegen in 1967 130.918. In 1970 daaren tegen wordt 173.700 uitgegeven. Bij ge middeld 300 begrafenissen per jaar levert de tariefsverhoging een meerbedrag op van 4500 per jaar. GEBOREN: Vincent z.v. F. J. van Bug- num en C. M. M. Beentjes; Gijsbertus V. J. z.v. J. C. J. Bakker en M. L. T. Nelissen; Chantal I. d.v. C. T. Mooij en L. M. Zier; Bianca R. d.v. J. Trouw en M. D. C. Tromp; Tamara L. d.v. C. Jansen en L. Vermeulen; Phillippus P. L. M. z.v. H. J. van Sleeu- wen en M. L. H. Raaphorst; Germane A. d.v. A. L. Kühr en D. E. Pieplenbosch; Na thalie A. d.v. J. Groenhof en G. T. van Ramesdonk; Steven z.v. H. Kwast en J. Brouwer; Nicole d.v. F. H. Krikke en H. A. J. Immers; Gerrit R. z.v. R. E. Berg huis en B. Snijder; Johannes C. z.v. J. N. M. Poel en M. M. A. Stoop; Maurits C. z.v. M. C. Smit en F. H. H. Blom; Miranda d.v. W. J. van Petegem en C. M. Joor; Petra M. d.v. J. J. van den Berg en P. I. G. M. van Noort; Robert M. z.v. H. List en J. A. Eichenberg; Michael A. z.v. M. H. J. van Hooff en A. E. M. Bons; Afke G. d.v. R. Holwerda en A. J. C. Smit. ONDERTROUWD: Johannes C. Kuijper en Anna J. M. van der Kolk; Cornelis J. Kleverlaan en Catharina C. Stengs; Johan nes C. M. Kleverlaan en Catharina C. M. Beentjes; Hendrik Nijmeijer en Jacoba van Eldik; Nicolaas P. Beentjes en Maria A. de Ruyter; Petrus C. J. Beentjes en Antonette M. Newsky; Jacobus M. de Groot en Ma ria J. Nijman; Wilhelmus Rossen en Ro- landa van Eek; Johannes W. Stengs en Anna M. Fatels; Luis M. Aguilera Ceballos en Margaretha J. M. Hoogewerf. GETROUWD: Pieter van Nes en Neel- tje G. Bos; Pieter Visser en Trijntje Bos; Robert S. B. Vijn en Renee Woldhuis; Si mon Q. J. Zonneveld en Hendrica T. Au- pers; Gerardus A. M. Borst en Anna A. M. Polak; Johannes M. van den Bos en Maria Kranghand. OVERLEDEN: Johannes Zonneveld 78 jaar; Cornelia Hoek, 69 jaar, echtgenote van E. Heijne; Alida P. Hart, 80 jaar, we duwe van D. Visser.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 7