Trainer Valek: „De hoop is het laatste wat men kan verliezenr' Damesteam AMVJ verraste Franse Clermont-Ferrand Als eerste Nederlandse herenploeg gunstig uitzicht op de tweede ronde FLAMINGO'S HEEFT LOT IN EIGEN HAND: 92-58 Fischer vergrootte voorsprong Fluitlijster twijfelachtige favoriet Ajax tegen Eintracht Ajax actief om Kalderon uit Israel terug te krijgen Jack Charlton ireeg berisping I Janus Jacobs overleden 16 VRIJDAG 4 DECEMBER 1970 «P mm. IJzersterk Niet uit balans MA/WIAAAAAAAAAAAA/\AAAAAAIWWU\AM\/V/VAAA/\AAAAA/W\MAAAA/VMAAAA/W\AA/WWU\AAA/VAAAAA/UU\A/VAAAAAAAAAAAAA/\AAAAAAAA/VCV\AAAA/UVAAAAAAAAAAAAAA^ (Van onze sportredactie) HAARLEM. Na de 92-58 overwinning van gisteravond moet het wel heel gek lopen wii Flamingo's volgende week in Olomouc niet als eerste Neder landse herenbasketbaiploeg de tweede ronde van het Europa Cuptoernooi be reiken. Dat realiseerde Drahomir Valek, de trainer van Dukla Olomouc zich kennelijk ook. Met een gezicht alsof hjj zojuist zjjn ouders begraven had, liep hjj drie kwartier na de wedstrijd nog door de kleedkamer. „De hoop is het laatste wat men kan verliezen", antwoordde hij in mineur op de vraag hoe hoog hij de overleveringskansen voor zijn team nog schatte. Hij bedoelde het goed, maar in zijn hart moet hjj ook weten dat het zelfs in een thuiswedstrijd een zware opgave is om 34 punten weg te werken. Voor de teleurstellende nederlaag zocht de luitenant-kolonel geen excuses. „Er werd soms wat hard gespeeld, daar zijn mijn spelers niet aan gewend, maar dat wil ik niet als oorzaak van ons falen noemen. Wij hebben hier ge woon erg slecht gespeeld. De verdediging was slecht, er werd niet goed ge schoten, kortom het liep helemaal niet. De spelers kropen voortdurend op een hoop. Ze verzuimden om vrij te lopen als ze de bal niet hadden. Dat is ons fataal geworden", aldus Valek, die welgeteld zeven dagen de tijd heeft om over de tekortkomingen na te denken. Maar die week biedt ook Flamingo's weer enig soulaas. De coaches De Wit en Janbroers kunnen die korte periode gebruiken om de ploeg met de „nieuwe" Amerikanen nog beter aaneen te smeden. Rob de Wit: Om eerlijk te zijn heb ik me voor de wedstrijd af lopen vragen of Bill Moore en Gerhard Schreur niet te kort bij ons waren om al zoveel van hun te verwachten. Tenslotte heb ben ze afgelopen zondag tegen Landlust pas hun eerste echte wedstrijd bij ons gespeeld". Flamingo's nieuwe coach kwam er al snel achter dat hij zich tevergeefs ongerust had gemaakt. Bill Moore, voor deze gelegenheid feestelijk versierd met een groene haarstrik, veroverde met zijn spectaculaire niet van het nodige showwerk gespeende optreden spoedig de sympathie van de duizend toeschouwers. Terwijl zijn landgenoot Schreur zich, op een wat minder opvallende wijze, minstens even verdienstelijk maakte. De Wit: „Door hun enorme wedstrijdervaring hebben die twee maar enkele minuten nodig gehad om zich aan te passen. Dat viel me erg mee". Eenmaal ingespeeld werd direct het doodvonnis van Olomouc getekend. Flamingo's nam een voorsprong van vijftien punten die niet meer in gevaar kwam, zelfs niet toen de Amerikaan halverwege de tweede helft met vtff p'tjes aan de kant moest. Bill Moore na afloop: „Door de fouten is het voor mezelf niet zo'n prettige wedstrijd geweest, maar de ploeg in zijn geheel heeft geweldig gespeeld. Ik had van die Tsjechen meer verwacht. Het waren echter niet meer dan gemiddelde basketballers, die wjj de hele wedstrijd door onze wil op konden leggen. Flamingo's liet Olomouc niet in het eigen spel komen en de Tsjechen waren niet sterk genoeg om dat te doorbreken." Een klein overwinningsfeestje kon er na afloop van het eerste treffen wel af. Janbroers: „Dat hebben ze wel verdiend. Ik moet bekennen dat ik tot nu toe niet zo'n liefhebber ben geweest van de Europa Cuptoernooien. Het waren voor ons altijd maar twee dure wedstrijden, met vooral in de uitwedstrijd een klin kende nederlaag. Ik was aanvankelijk zelfs niet van plan om volgende week mee te gaan naar Tsjechoslowakije. Na wat er vanavand hier gebeurd is, heb ik mijn standpunt echter gewijzigd en zal ik alsnog boeken". De taak van Janbroers was gistermorgen al begonnen. Hij hield de ploeg de hele dag bijeen om zich in alle rust op de match voor te bereiden. Er werden Bill Moore (12) voor de zoveelste maal in duel met de Tsjechen. Dit keer is Dzurïlla hem te vlug af. van de training van Olomouc zelfs video-opnamen gemaakt, die de Haarlem mers 's middags te zien kregen. Janbroers: „Op die videorecorder leek vooral de schotkracht van de Tsjechen indrukwekkend. In werkelijkheid is dat erg meegevallen. Dat wij tot aan het eindsignaal erg sterk konden verdedigen was vooral te danken aan de komst van Schreur. Hij brengt niet alleen enorme power in het spel, maar beïnvloed tevens het hele team door zijn goede mentale instelling". Ook voor Rob de Wit was het sterke defensieve spel het voornaamste plus punt uit de wedstrijd. „Het is een waarheid als een koe", predikte De Wit, „dat de sterkste ploeg onder het bord ook altijd de wedstrijd maakt. Vanavond is dat opnieuw gebleken. Wij hebben deze afstand in punten voornamelijk kunnen houden door de uitstekende verdediging, en dan te bedenken dat wij nog man- to-man, bepaald niet het makkelijkste systeem speelden." Voldoet Flamingo's aanstaande donderdag in Olomouc aan de verwachting dan zal het in de tweede ronde van het Europese toernooi voor bekerwinnaars uit moeten komen tegen de Joegoslavische bekerhouder uit Zadar of Albanese vertegenwoordiger uit Tirana, die elkaar deze maand in de eerste ronde be kampen. kSVWWVWWWWWWWWVWWWWWVWWWWWWWWWWWWWirWV >»|#V1>VVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVWWVWWWWWVWWWWVWVWWWWWWWVWWWVWWWVWWVWVWWWWVWWVW CLERMONT-FERRAND. De Neder landse damesbasketbalkampioene AMVJ uit Amsterdam heeft in de tweede ronde van de Europa Cup in Clermont-Ferrand op verrassende wijze gelijk gespeeld tegen de Franse titelhoudster Clermont-Ferrand (43-43). Bij de rust stonden de Amsterdam sen voor met 25-21. AMVJ heeft een voortreffelijke wed strijd gespeeld en de Franse dames, die be slist hadden verwacht met een forse zege in de thuiswedstrijd te starten, haar wil opgelegd. Alleen in de beginperiode was Clermont-Ferrand iets sterker, hetgeen na vijf minuten werd uitgedrukt in een 8-6 score. Maar daarna nam AMVJ het heft in handen en liep snel weg. Na tien minuten was het 12-10, na 15 min. 21-14 en met de rust leidde AMVJ met 25-21. Ook in de tweede helft bleef de Amsterdamse ploeg het spel dicteren. Vooral Els de Groot en Jet Witte waren ongrijpbaar voor hun te genstanders die steeds nerveuzer werden. Via 29-23 en 35-27 had AMVJ vijf minuten voor tijd de wedstrijd in handen bij de stand 42-31. Maar in een zeer rommelige soltfase, waarbij enkele ongelukkige breaks het moreel van de totaal uitgespeelde Ne derlandse ploeg aantastten, behaalde Cler mont-Ferrand op de valreep nog een gelijk spel. Scoorsters: Els de Groot 13, Jet Witte 11, LONDEN. Jackie Charlton is in Lon den door een commissie van onderzoek van de Engelse voetbalbond gestraft met een berisping voor zijn wraakzuchtige uit latingen in een televisieprogramma, dat op 4 oktober in Engeland werd uitgezon den. Charlton vertelde daarin, dat hij een boekje had waarin de namen stonden van twee Engelse spelers met wie hij nog eens zou afrekenen. Jackie Charlton mag als hij wordt geselecteerd weer spelen voor het na tionale elftal van Engeland. In eerste in stantie had de Engelse voetbalbond be sloten dat hij niet meer voor vertegen woordigende elftallen van Engeland zou mogen uitkomen. (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM Ver in de tweede helft van Flamingo's thuiswedstrijd voor de Europabokaal tegen het Tsjechische Dukla Olomouc ontlaad de de spanning zich in de tot de laat ste plaats bezette Kennemer Sport hal. Tot aan dat ogenblik waren de Haarlemse favorieten er niet in ge slaagd de bij de rust verkregen voor sprong van vijftien punten uit te bou wen. Plotseling sloeg de vonk in de Flamingo's machine over en in nau welijks tien minuten walsten de Haar lemmers over Dukla heen. In deze slotfase het aantrekkelijkste deel van de wedstrijd sloeg de onge slagen lijstaanvoerder in de eredivisie PALMA DE MAJORCA Bobby Fi scher heeft de leiding behouden van het interzonale schaaktoernooi in Palma. Fi scher behaalde in 35 zetten een duidelijke overwinning op de Oostduitser Wolfgang Uhlmann, zijn grootste concurrent. Verde re uitslagen: Mecking (Braz.)-Naranja (Phil.) 1-0, Poloegajevski (Rusl.)-Panno (Arg.) 1-0. De volgende partijen eindigden in remise: Geiler (Rus.)-Gligoric (Joeg.), Iv- kov (Joeg.)-Addison (VS), Minic (Joeg.)- Smislov (Rus.), Ujtumen (Mong.)-Hort (Tsj.) Rubinetti (Arg.)-Filip (Tsj.), Vier partijen werden afgebroken: Larsen (Den.)-Matoe- lovic (Joeg.), Portisch (Hong.)-Reshevski (VS), Jimenez (Cuba)-Hübner (W.Dld) en Taimanov (Rus.)-Suttles (Canada). De af gebroken partijen zullen vandaag worden uitgespeeld. Fischer leidt het algemeen klassement met 12 punten en een afge broken plus een uitgestelde wedstrijd. Daarna volgen: 2. Geiler 11 (1), 3-4. Uhl mann en Gligoric 10.5 (1), 5. Poloegajevski 10.5, 6.-7. Taimanov en Mecking 10 (2), 8.-9. Hübner en Larsen 9.5 (2), 10. Panno 9.5, 11. Hort 9, 12. Portisch 8.5 (3), 13. Smislov 8.5 (2), 14. Minic 8.5 (1), 15. Ivkov 8 (2), 16. Suttles 7.5 (2), 17. Naranja en Ujtumen 6.5 (1), 18. Filip 6.5, 19. Matulovic 6 (4), 20. Ad dison 6 (1), 21. Reshevski 5.5 (3), 22. Rubi netti 5, 23. Jimenez 4 (1). BASKETBAL. De Duitse basketbalploeg Leverkusen is woensdagavond in Lever- kusen in de tweede wedstrijd voor de acht ste finales van het basketbaltoernooi om de Europa Cup uitgeschakeld door het Ita liaanse team Ignis Varese. D# uitslag was 69-72. een bres van vierendertig punten. Een marge, die volgende week donderdag een gunstige uitgangspositie geeft voor de returnwedstrijd. Grote animatoren in de Haarlemse for matie waren de Amerikanen Gerhard Schreur en Bill Moore. Excelleerde Moo re vooral voor de rust, na de basketver wisseling bracht Schreur met zijn spel het publiek in vervoering. Zonder de Ne derlandse spelers iets tekort te willen doen, moet gezegd worden, dat zonder Amerikanen Flamingo's zeker niet zo'n ruime overwinning behaald zou hebben. In een adem met Schreur en Moore moet balvirtuoos Jan Schappert genoemd wor den. In kritieke perioden was zijn men tale instelling de stimulans om zich over de inzinking heen te zetten. Om precies zeven minuten over half negen maakten de scherp arbitrerende Belg D'Hondt en de Oostduitser Jacobs zich gereed voor de eerste sprongbal van de wedstrijd. Coach Janbroers, die Jan Mart Smeets tengevolge van een blessure in zijn ploeg miste, stuurde Schreur. Ka- les, Franke, Moore en Schappert als ba sisformatie binnen de lijnen. Vanaf het eerste fluitsignaam nam Dukla via de uit blinkende Zdenek Hummel de leiding. Flamingo's bleef het antwoord echter niet schuldig. Twee maal werd Bill Moore vrij gespeeld onder de basket en hij was het, die zijn ploeg aan een voorsprong hielp, die Flamingos' zoals later zou blijken, niet meer zou afstaan. In de openingsfase werd aan beide zijden scherp verdedigd. Beide ploegen tastten eikaars zwakke punten af. Het tempo lag laag en slor dige passes aan weerszijden boden kan sen om het initiatief aan zich te trek ken. De ijzersterke rebounds van vooral Ger hard Schreur zorgden er voor, dat naar mate de wedstrijd vorderde, Flamingo's een voorsprong kon gaan opbouwen. Een productieve vierde minuut bracht Fla mingo's van 8-6 op 16-6. De persoonlijke fouten vielen toen reeds als rijpe vruch ten van de boom. Vooral Franke en Moore begingen enkele onnodige fouten, die coach Janbroers in de negende minuut noopte Franke te vervangen door Akerboom. Twee minuten later moest Moore, die met onnavolgbare dribbels de handen van het publiek reeds vele malen op el kaar had gebracht, het veld ruimen voor Walter Ombre, die juist in de tweede helft uitgroeide naar een grote vorm. In de slotfase van de eerste helft laai den de gemoederen fel op. Dukla dat moeilijk door de Haarlemse verdediging kon komen en het slechts van het mid den-afstandsschot moesten hebben raakte geïrriteerd en de bikkelharde Gerhard Schreur raakte bijna slaags met de lange Kos. Snel ingrijpen van de arbiters voor kwam verder onheil. Jan Schappert kwis tig strooiend met fraaie passes trachtte orde op zaken te stellen. Kostbare fouten van Wim Franke en te gehaast en slor dig schieten kon Flamingo's halverwege niet verder doen weglopen dan 45-30. Bij het begin van de tweede helft bleek coach Janbroers zowel Moore als Franke buiten de ploeg gehouden te hebben. Het tempo daalde ziender ogen. De Tsjechen begrepen maar al te goed, dat een hoog tempo Flamingo's in de kaart zou spe len. Kennelijk probeerden zij de achter stand niet verder op te laten lopen. Zo dra Flamingo's balbezit kreeg trachtten de Haarlemmers wat meer lijn in het spel te brengen, maar mede door de te grote haast was de zuiverheid uit het spel verdwenen. Uiterst langzaam kroop de score omhoog zonder dat Flamingo's verder kon uitlopen. De ommekeer kwam in de zevende mi nuut. Bill More kwam weer binnen de de lijnen. Direct waren de fraaie combi naties terug, en toen Schappert, Kales en Schreur elkaar vonden voor 67-48 begreep het publiek, dat Flamingo's de aanmoe digingen nodig had. De toejuichingen sti muleerden voor al de beide Amerikanen, van wie Moore voor 69-50 een staande ovatie kreeg. Toen Flamingo's in de veer tiende minuut voor het eerst een marge van twinfig punten had weten te verove ren, voelde Flamingo's, dat een grote overwinning tot de mogelijkheden be hoorde. Het vertrek van Moore in de vijftiende minuut, gevolgd door Jan Schappert in de volgende minuut konden de Haarlem mers niet meer uit balans brengen. Schreur, die aanvankelijk als aanvaller iets beneden zijn kunnen bleef, groeide uit tot een geweldige hoogte. Dankzij on- geëvennaarde rebounds verdween de ene na de andere treffer door de vijandelijke basket. Dat Dukla in de laatste vijf mi nuten toch nog aan acht punten kon ko men, dankte het voornamelijk aan de in gezette Eef Halewijn, die door een serie persoonlijke fouten Hummel en topscorer Pekarek in de gelegenheid stelde via vrije worpen de schade nog enigszins te be perken. Nauwelijks een halve minuut voor het einde haalde coach Janbroers uitblinker Schreur uit de ploeg. Staande zorgde de propvolle Sporthal voor een triomfantelij ke aftocht van de nu reeds zeer popu laire Nederlandse Amerikaan. De kleine maar uiterst geconcentreerd spelende Walter Ombre bepaalde tenslotte de eind stand op 92-58. Een eindsignaal, dat door de Haarlemse ploeg en het publiek met vreugde werd begroet. Tref-zekerste spelers aan Flamingo's- zijde waren: Gerhard Schreur 6-21, Jan Schappert 12-12 en Bill More 12-4. Bij Dukla viel de lange topscorer Kos met 4-0 volledig uit de toon. Zijn taak werd onvoldoende overgenomen door Pavel Pe karek 10-9 en uitblinker Zdenek Hummel 4-11. BASKETBAL. Akademica Sofia heeft in Sofia de eerste wedstrijd in de achtste fi nales van het basketbaltoernooi om de Europa Cup met 82-56 gewonnen van Di- namo Boekarest. Real Madrid versloeg in Cairo het Egyptische team van Zamalek met 87-73. Gerhard Schreur maakt het Milos Hradec (7), Vladimir Dzurilla (4) en Bedrich Suchanek (6) lastig. Wil van Drooge 9, Els v. d. Heyden 6, Greet Wink 4. Er waren 4.000 toeschouwers. Dins dagavond wordt in de Apollohal in Am sterdam de tweede wedstrijd gespeeld. (Van onze paardesportmedewerker) HILVERSUM In de Allround Stayers- prijs, die zondagmiddag (1.30 uur) op Hil versum met tien mille aan prijzen het pronkstuk is van deze Sinterklaasmeeting springen de gerenomeerde stayers onmid dellijk in het oog. Christiaan de Wet, de winnaar van het vorige treffen, Fire Bird W en Fluitlijster S, die Wolvega's Vier ki lometer zeer gemakkelijk won. Normaal zou Fluitlijster vrijwel niet te kloppen zijn, doch daar hij zich op de Hil- versumse baan vaak aan foutjes bezondigt is zijn favorieteneer toch een twijfelachtig zaak. Deze luxe kan hij zich ditmaal be slist niet permitteren. DE TIPS: 1. Schimmel-prijs: Isnathan, 2. Isabel G, 3. Ir ma la Douche Outs: Idool Vredenhol. 2. Pepemoten-prijs: 1. Hostory Jewel 2. Henry Trickson 3. Hollyane. Outs.: Han Ogaden. 3. Speculaas-prijs: 1. Ideaal Buitenzorg 2. Heno Victoria 3. Geisha Double. Outs.: Harro Bond. 4. Marsepein-prijs: le aid.: 1. Hertogin van Gelre 2. Hea Alkestis VE 3. Fleche. Opts.: Gala- 5. Allround Stayers-prijs: 1. ISchoonhoven Jr. 2. J. Wagenaar Jr. 3. Fire Bird W. Outs.: C. Al kestis van E. 6. Zwarte Piet-prijs: 1. French Mac 2. Gracia Peterhof 3. Grand Geste. Outs.: Goldfinger. 7. Prijs van St. Nicolaas le afd.: 1. Eliza Har vester D 2. Eronica W 3. George van Rhea. Outs.: Buermann B. 8. Marsepein-prijs 2e afd.: I. Generique Belwin 2. Gravin Rita W 3. Grave Rodney. Outs.: Hanni bal. 9. Surprise-prijs: 1. Ina Song 2. Heidepark 3. Hurry Up. Outs.: Gesta van Hiddum. 10. Prijs van St. Nicolaas 2e afd.: 1. Evelyn Hollandia 2. Faola Hollandia 3. Fullspeed. Outs.: Dazy H. Ook dinsdagavond (6.00 uur) is het enorm aantal dravers zelfs in tien koersen onder te brengen. De start van Anton in het in ternationale nummer heeft evenmin af schrikwekkend gewerkt. Hij treft op zijn pad naar een mogelijke zege dertien tegen standers, waaronder enkele zeer snelle paarden. Een daarvan is de aan zijn laatste koersjaar bezig zijnde Zevenklapper, die echter alle omstandigheden mee moet heb ben om te kunnen winnen. Betere kansen heeft daarentegen Dyveke D, die met haar snelle wijze van starten nauwelijks iets onderdoet voor Zevenklapper. Anton wacht dan ook een zeer zware taak. DE TIPS: 1. Levant-prijs le afd.: 1. Iduna J 2. Ida Pols broek 3. Inneke Pluto. Outs.: Isi's Juweel. 2. Ludwig-prijs1. Iris Zorgenest 2. Intrepid Girl 3. Inn Sprookjeshof. Outs.: Icarus Hanover. 3. Lancelot-prijs le afd.: 1. Fandango 2. Inte rest 3. Festa van Hiddum. Outs.: Helia D. 4. Luxor-prijs: 1. Jozina du Bois 2. Jose Hol landia 3. Jonker Volann. Outs.: Just in Time. 5. Lieneke-prijs: 1. Dyveke D 2. Anton 3. Ever- prise. Outs.: Dox van Rood en Noot. 6. Liberty-prijs: 1. Guy Volann 2. Grenadier 3. Ella Ros S. Outs.: Galatea. 7. Laetitia-prijs: 1. Ivonne Hanover 2. Hetty Hanover 3. Ixkit. Outs.: Hoop van Rhea. 8. Lancelot-prijs: 1. Hanny 2. Hette AB 3. Hors# L. Outs.: History Way. 9. Lovell-prijs: 1. Feny Hollandia 2. Cornet Vo lann 3. Frisco H. Outs.: Gracia Peterhof. 10. Levant-prijs: 1. Illustre Mac 2. Inez 3. Ingrid Bulwark. Outs.Ilber. AMSTERDAM. In het binnengast huis in Amsterdam, waar hij woensdag avond na een hartaanval was opgenomen, is op 59-jarige leeftijd overleden de be kende biljarter Janus Jacobs. Deze uit Brabant afkomstige Amsterdammer was na de laatste wereldoorlog een vaste deel nemer bij de kampioenschappen in de hoogste klasse in het libre, bandstoten en de kaderspelen, maar hij slaagde er slechts eenmaal in een nationale titel te veroveren: in 1961 in Medemblik in het libre. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Ajax speelt op dins dagavond 29 december in het Olympisch Stadion in Amsterdam een vriend schappelijke wedstrijd tegen Eintracht Frankfurt. Dit werd gistermiddag meege deeld door Ajax-voorzitter Jaap van Praag tijdens een bijeenkomst in de Ajax-bestuurskamer ter ere van de offi ciële verschijning van het door Frits Ba rend geschreven boek „Topclub Ajax." (Van onze correspondent) JERUZALEM. Ajax heeft Hapoel Tel-Aviv schriftelijk aangeboden tijdens het aanstaande Hapoel-festival gratis tegen het Israëlisch elftal uit te komen in ruil voor de retournering van Ronny Kalderon. Dit zou voorzitter J. van Praag van Ajax een medewerker van het Israëlische mid dagblad Ma'Ariev hebben meegedeeld, toen deze laatste hem in Amsterdam opbelde. Ma'Ariev, dat vandaag van dit telefoon gesprek verslag uitbrengt, schrijft dat Van Praag zich op het standpunt stelt, dat Ajax een contractuele verbintenis met Kalderon heeft aangegaan en dat hij zich daarom volgens de statuten van de internationale voetbalorganisatie aan een zware straf een speelverbod voor één of twee jaar blootstelt, als hij voor Hapoel Tel-Aviv aan wedstrijden deelneemt. Ma'Ariev wees er Van Praag op, dat Hapoel Tel-Aviv zich gerechtigd acht Kal deron opnieuw in zijn ploeg op te nemen, omdat op het bureau van de Israëlische voetbalbond geen afschrift is ontvangen van het formulier, dat in dergelijke geval len gebruikelijk is. Volgens de statuten van de FIFA moet een amateur wiens opzeg gen door zijn eigen club niet wordt geac cepteerd op een dergelijk formulier het lidmaatschap van zijn oude club opzeggen, in welk geval hij gedurende een jaar noch voor zijn vroegere, noch voor zijn nieuwe club mag spelen. Van Praag zou verder gezegd hebben: „Ik weet niet wat er bij jullie gebeurt. Ik weet alleen, dat in juni j.l. de formulieren en afschriften in kwestie per aangetekend schrijven naar de internationale voetbal organisatie en naar de voetbalbonden in Nederland en Israel zijn gezonden. Juri disch zijn wij gedekt en Kalderon heeft geen recht om voor Hapoel Tel-Aviv te spelen". In de loop van het telefoongesprek ont hulde Van Praag nog, dat Kalderon Ajax aanzienlijke bedragen schuldig is en in Nederland een woning, meubilair en een auto achterliet. Volgens Ma'Ariev ontving Kalderon van Ajax in totaal ongeveer 17.000 Isr. pond (vijftienduizend gulden). Voor zijn vertrek naar Israel onderteken de hij een verklaring, waarin hij zich ver plichtte alle ontvangen gelden terug te be talen indien hij niet naar Nederland zou terugkeren. Anderzijds werd overeenge komen dat hij bij zijn terugkeer nog eens circa vijftigduizend Israëlische ponden zou ontvangen. Kalderon bevindt zich intussen sinds dinsdagmorgen als recruut in een militair opleidingskamp. TENNIS. De landen wedstrijden tussen de tennisleraren van Nederland en West- Duitsland, die in Den Haag is gespeeld, is geëindigd in een overwinning met 8-7 voor de Westduitsers. De ontmoeting be stond uit drie onderdelen: een A-groep, een B-groep en een seniorengroep. Ne derland won in de A-groep met 4-1 ver loor in de B-groep met 2-3 en in de se niorengroep met 1-4.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 16