Nieuwe centrale werkplaats moet NU PLAATS VOOR 300 WERKNEMERS I.P.V. 400 sociale kleiner Weer ruzie in de haven Daling van 41.566 naar 41.357 personen Inwonertal van Beverwijk bijna half procent minder Burgerlijke stand Velsen NOOY BIJ ONS LAAT SINT NIETS TE WENSEN OVER DEN HAAG ZET MES IN BOUWPLANNEN VAN TELEURGESTELDE „DE TUNNEL" Bouwkosten met IV2 miljoen gedrukt Scheepvaartverkeer bij Antwerpen gestremd GEVONDEN VOORWERPEN Rob Ridder en Ruud v. Ginneken een en twee 13,50. C arillonklanken over IJmuiden H a venberichten IN DE VISHAL MODEPRUIKJES GOED DRUKWERK VAN RIXEL, ZO'N DRUKKER! VRIJDAG 4 DECEMBER 1970 U itbreiding Leefruimte Tijd dringt vanaf 59. vele modellen, ook in gemeleer- de tinten Gratis naar wens gekapt DAMESKAPSALON Wijk aan Zeeërweg 53 IJmuiden-O. - Telefoon 15020 Zinloos Staking sleepbootkapiteins BADMINTON: 14.95 BREESTRAAT17-19 - BEVERWIJK (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Het aantal inwoners van Beverwijk bedroeg per 31 de cember vorig jaar 41.357. Dit betekent een afname van bijna een half per cent ten opzichte van het inwonertal in 1968 (41.566)Het verhoudingscijfer tussen de aantallen mannen en vrouwen is 20.819 tegen 20.538. Er zijn in Beverwijk per 1.000 mannen 987 vrouwen. Het aantal inwoners is in de afgelopen jaren constant gedaald. Telde Beverwijk in 1965 nog 42.281 in woners, in 1966 was dit gedaald tot 41.956, en in 1967 wezen de cijfers het getal 42.008 aan, aldus de onlangs verschenen jaarstatistiek over 1969 van de gemeente Beverwijk. Kerkelijk nieuws Ontspanning GROOT OFFSET BOEKDRUK KLEIN OFFSET „BRANDENBURG" (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK Het ministerie van Sociale Zaken heeft de nieuwbouw- plannen van het Sociaal Werkvoorzieningsschap „De Tunnel" drastisch besnoeid. Het door een bouwcommissie in samenwerking met een rijks consulent van het ministerie uitgedokterde plan omvatte de bouw van een centrale sociale werkplaats aan de Cruquiusweg te Beverwijk, waarin 400 mensen uit de IJmond een plaatsje konden vinden. Nu pas blijkt, dat het ministerie het plan van „De Tunnel" te duur vindt, de planning van 400 werknemers te hoog acht en om die reden heeft gelast het project in te krimpen en geschikt te maken voor 300 werknemers! De heer J. van Leeuwen, voorzitter van „De Tunnel", noemde deze beslis sing gisteravond tijdens de vergadering van het schap in het raadhuis te Heems kerk hoogst onelegant. De heer Van Leeuwen, wethouder van Velsen, trok fel van leer: „Het mi nisterie is gevraagd richtlijnen te ver strekken inzake de planning van het pro ject. De bouwcommissie heeft maanden lang met het ontwerp gesjouwd, de rijks consulent van het ministerie is er bij gehaald om enig deskundig advies aan ons te geven en plotseling, als het plan nota bene met inspraak van een verte genwoordiger van het ministerie, gereed is gemaakt wordt er vanuit Den Haag een seintje gegeven het project maar even te veranderen, omdat het zo duur zou zijn". Volgens de heer Van Leeuwen had het ministerie verklaard, dat er niets aan het plan deugde. Deze domper op de neus van „De Tunnel" werd gisteravond dan ook nauwelijks verdragen. In de sociale werkplaatsen in de IJmond werken momenteel 200 mensen. Dit aantal ondergaat jaarlijks een flinke stijging en wel met 15 personen. Zoals de zaken er nu voor staan ziet het er naar uit, dat, als de bouw van het ge bouw te Beverwijk snel wordt gereali seerd, in 1975 aan uitbreiding moet wor den gedacht. De totale bouwkosten van een nieuwe centrale sociale werkplaats bedragen, na verandering van het eerste bouwplan, ruim vier miljoen gulden, inclusief de kosten van grondaankoop. Ten opzichte van het eerste bouwplan zijn de kosten met anderhalf miljoen gedrukt. Het plan voor de nieuwe centrale so ciale werkplaats is nu iets kleiner van opzet. De bebouwde oppervlakte is met 1000 m2 verminderd, hoewel er voldoen de ruimte is overgebleven om een even tueel noodzakelijke uitbreiding met 100 plaatsen te verwezenlijken. Het ministerie knabbelde vooral aan de kosten van de bijkomende werken: persluchtinstallatie, zonwering, platsoen- aanleg (ƒ17.000,- minder), centrale ver warmingsinstallatie, de afzuiginstallatie en elektrische installatie. Totaal leverde dit een besparing van ruim 630.000,-- op. Hoewel de leden van 't schap de gram schap niet onder stoelen en banken sta ken, moest men toch wel toegeven, dat het alternatieve plan van de centrale sociale werkplaats er relatief gezien toch nog goed was afgekomen. Voorzitter Van Leeuwen verklaarde namelijk dat in de werkplaats per werknemer 19 m2 leef ruimte aanwezig zou zijn, terwijl daar entegen de landelijke norm op 15 m2 ligt. Over de planning van het aantal te plaatsen werknemers kon de heer Van Leeuwen geen zinnig woord zeggen. „Ook het ministerie wist ons niet mee te delen waarop de planning van 300 werknemers was gebaseerd. Wij hebben de cijfers gekregen van diverse instanties hier uit de IJmond en aan de hand daarvan de planning op 400 werknemers vast gena geld. Voor ons gevoel zijn die 300 werk plaatsen toch vóórlopig wel voldoende. En als de nood aan de man dreigt te komen is er ruimte voor uitbreiding". Al met al betekent deze forse haal van het ministerie een streep door de reke ning van het schap, dat het nieuwbouw project spoedig uit de grond wilde laten verrijzen. De tijd" dringt, aldus de heer Van Leeuwen, vandaar moeten we snel handelen. Hij vroeg dan ook goedkeuring ADVERTENTIE MMMMMMIIilMMMIMIIIailMMMIIWMMMIMIMyMM J. VAN LEEUWEN hoogst onelegant om het tweede, alternatieve bouwplan naar Den Haag te sturen. Maar in de vergadering gingen diverse stemmen op het eerste bouwplan er toch maar door te drukken. De heer P. Janzen uit Castricum: „U bent wel erg snel plat gegaan voor de eisen van Den Haag". De heer J. W. Meijer uit Velsen-Noord: „De kosten van het gebouw zijn te hoog, maar wat doen we met de mensen. Wat zijn de conse quenties als we neen zeggen". Mevrouw J. H. Vos-Muller uit Beverwijk vond het alternatieve plan maar een benauwd plan netje. De heer Van Leeuwen vond het zinloos om in Den Haag nogmaals voor het plan van 400 werknemers te gaan pleiten. Hij zei voorts, dat de arbeidsinspectie van mening is, dat als er grote houtbewer kingsmachines worden gebruikt er slechts plaats is voor 240 werknemers. ,Maar dat moet de inspectie maar met het ministerie gaan uitvechten" zo verklaar de hij. Hij stipte nog een facet aan, waarvoor het schap beveesd is. Er komt namelijk de nieuwe regeling, die inhoudt dat het rijk negentig percent van de kosten van de sociale werkplaatsen voor haar reke ning neemt, maar met dien verstande, dat dit geld er pas komt als er geen ern stige tekortkoming in het beleid wordt geconstateerd. „En wat houdt dit nou in" zo vroeg hij zich af. „Als het rijk zegt. jullie zijn fout geweest betekent het ook dat de resterende 10 percent, die de ge meenten moeten bijdragen straks niet meer bij de factor sociale zorg kan wor den geteld. En dan zitten de gemeenten in de financiële put". Er klemmen dus nog wel wat haken en ogen aan, aldus de heer Van Leeuwen. De heer P. Wijte tenslotte deelde mee, dat de lasten van het eerste bouwplan te groot zouden zijn geworden. „Als het eer ste plan was doorgegaan kregen we te maken met een nadelig saldo van ruim een miljoen gulden. De kostenverminde ring door het alternatieve plan mindert de exploitatielasten met ruim 128.000,- per jaar". Geen van de leden van het schap teken de hierna bezwaar aan tegen het alter natieve, én goedkopere plan. Met ingang van 1 februari treedt bij het schap in dienst de arbeidsdeskundige. de heer K. Sprenger uit Krommenie. De volgende vergadering zal in Uitgeest wor den gehouden, en wel op 18 januari in, het raadhuis. BRUSSEL (ANP). De scheepvaart op de Schelde heeft gisteren enorme ver traging opgelopen als gevolg van een plotselinge staking van ruim 80 percent van de kapiteins van de Scheldesleep- diensten. De staking wordt door de lan delijke beambtenorganisatie erkend en deze centrale heeft zich er solidair mee verklaard. De kapiteins zijn allen in dienst bij de Unie van Reddings- en Sleepdiensten die het recht heeft van het verslepen van zeeschepen op de Schelde en het loodsen van die schepen naar dokken en havens Al geruime tijd hebben de kapiteins er bij de directie van hun maatschappij op aangedrongen het statuut voor beambten op hen van toepassing te laten zijn. Een laatste verzoek daartoe; woensdag, werd door de directie afgewezen. Daarop be sloten de kapiteins gisteren in staking te gaan. VELSEN Bij de Velsense politie zijn de volgende voorwerpen als gevonden aan gegeven autowiel, étui met geld en balpen, ring, aktetas met broodtrommel, jasje, bontkraag, linker dameshandschoen, auto ped, paraplu, handschoen, muts, drie sleu tels in étui, portemonnee met inhoud, jon gensjack, sjaal, hand verf spuit met lucht- patroon, Lipssleutel aan ring, hond, gym- pak, huissleutel, damesjapon, kinderschoen, paar herenhandschoenen, verzekerings plaatje bromfiets (NGM 742), paar dames- handschoenen, twee sleutels aan ring, autosleuteltje, want, linker herenhand schoen, fietssleuteltje, plastic mand, drie sleutels aan ring, poes. Inlichtingen over deze voorwerpen kun nen dagelijks worden verkregen op het& hoofdbureau van politie in Velsen, waar zij elke dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur eventueel zullen worden afgegeven. (Van een onzer verslaggeefsters; IJMUIDEN Aan boord van het Griek se schip „St. Andreas", liggend in de bui tenhaven van Hoogovens, kregen de kapi tein en de tweede stuurman donderdag nacht om twaalf uur een vliegende ruzie. Dat liep zo hoog, dat assistentie van de politie werd gevraagd. De stuurman werd door de kapitein met al zijn bezittingen van boord gezet. De polftie verschafte hem onderdak in het hoofdbureau. Om één uur 's nachts ontstond een vechtpartij in de kantine van Van Gelder Papier. Daar waren twee havenarbeiders slaags geraakt. De één had de ander een beetje zitten sarren. De tweede werd zo kwaad, dat hij de eerste een kop hete kof fie in he+ gezicht smeet. Toen werd het knokken. Eén van hen moest tenslotte met een grote hechtwond boven het oog naar het Antonius Ziekenhuis worden gebracht. (Van onze badmintonmedewerker) HAARLEM Bij de dinsdag gehouden loting voor de nationale kampioenschap pen, welke op 12 en 13 december 1970 te Utrecht zullen worden gehouden, zijn in het herenenkelspel Rob Ridder van Duin wij ck en de huidige kampioen Ruud van Ginneken als nummer 1 en 2 geplaatst. De oud-kampioen van Nederland Herman Leidelmeijer staat als nummer 3 en Piet Ridder als nummer 4 genoteerd. Bij de dames staan de nationale kampioene Jo ke van Beusekom en Agnes van der Meu- len-Geene nummer 1 en 2. In het herendubbelspel zijn ais favorie ten de gebroeders Ruud en Huub van Gin neken van Ragazzi en de gebroeders Bou- dewijn en Rob Ridder van Duin wij ck ge plaatst, terwijl in het dames-dubbelspel Marjan Luesken-Marja Ridder en het Haagse duo Joke van Beusekom-Félice de Nooyer door het plaatsingscomité als de sterksten worden beschouwd. In het ge mengd-dubbelspel staan als de nummers 1 en 2 de koppels Marjan Luesken-Bou- dewijn Ridder en Félice de Nooyer-Ruud van Ginneken genoteerd. ADVERTENTIE Twee meter tachtig lange franse acryl- shawl. Keuze uit rood/ zwart en geel/zwart etc. Met tricot gevoerde handschoen Voor durvers waaierwijde indiase das met pochet. Beverwijk is nog steeds katholiek ge oriënteerd. 20.230 mensen behoren tot het rooms-katholiek kerkgenootschap, 6082 personen zijn aangesloten bij de Ne derlands Hervormde Kerk, 1831 bij de Gereformeerde Kerk, 1725 bij de overige kerkgenootschappen en 11.319 personen gaven op niet bij een kerkgenootschap te zijn aangesloten. In percentages uit- Het programma van de beiaardbespeling door Hein de Ligt zaterdag van 16-17 uur op het stadhuiscarillon in IJmuiden luidt als vólgt: Preludium VIII, van M. v. d. Gheyn; Carmela; Tres bojitas, madre; El tio Pep, Barcarolle, van Géo Clément; Sinterklaas is jarig; Sint-Niklaasje kom maar binnen; Hoor de wind waait; 3 Sin terklaasliedjes; Dorische suite, van Leen 't Hart; Zie de maan schijnt door de bo men; O, kom er eens kijken; Daar wordt aan de deur geklopt; 3 Sinterklaasliedjes; Am Kamin, van R. Schumann; Hij komt, hij komt (fröhlichen Landmamn), R. Schu mann; Knecht Ruprecht, van R. Schumann; Improvisatie, van H. de Ligt. Donderdag aangekomen in IJmuiden: Tor Scandia, Immingham;; Amstelstroom, Huil; Zaanstroom; Felixtowe; Claus, Duinkerken, IJmuiden; Alamak, Delfzijl; Elbe Ore, Norfolk, IJmuiden; Steinhoft, Rotterdam; Apricity, Lon den; Rolf Behrmann, Londen; Osteclippper, Pa- tenimie, Beverwijk; Olaf, Hamburg; Aaltje, Londen; Benya River, Dakar; Eendracht, Skuts- kear, Beverwijk; Brookbank Tra der, Londen, IJmuiden; Curacao, Hull; Otto, Bremen; Bon tekoe. Vrijdag aangekomen in IJmuiden: Netty, Gunness; Le Prechaus, Huil, IJmuiden; Sanaga, New Castle; Kalis, Stettin; Ako, Drage; Leads man, Londen; Markborg, Gavle, Beverwijk. Donderdag vertrokken van IJmuiden: Marie, Plymouth; Esterella, Gothenburg; Eckert Ol- dendorff Norfolk, IJmuiden; Mount Eden, Mo- camedes; Else Maria, Sundborg; Komes, Tha- meshaven; Hudson, Rotterdam; Codan Practory, Kalmar, IJmuiden; Amstelstroom, Huil; Wed- looper, Delfzijl; Zaandam; Lady Sybilla, New Castle; Salla, Rotterdam, Zaandam; Fletching, Londen; Tor Scandia, Gothenburg; Hummel Swniamunden, IJmuiden; Vechtborg, IJstad, IJmuiden; Hydrohpane, La Palice; Hoegh Ban- niere, Hamburg; Iktinos, Key West; Dardanus, Durban; Othonia, Odense, IJmuiden; Johanna Hatuharhary, Belawan; Zaanstroom, Felixtowe; Annika, Bremen, Velsen; Bengalen, Penang; Erik Boye, Sillord. Vrijdag vertrokken van IJmuiden: Dorathea E, Emden; Ardgarvel, Belfast; Alamak, Rotter dam; Bontekoe, IJmuiden, Sheerness; Claus, IJmuiden, Londen; Claudia, Southampton; Hors ham, Manchester; Canis, Rotterdam; Lepra- chaun, IJmuiden, Flensburg; Osteclipper, Bever wijk, Zeebrugge. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam gegaan). BEVALLEN: J. C. E. Mathot-van Duu- ren, d., Vergierdeweg 37, Haarlem; L. Pe- tersen-Foppen, z., Willemsbeekweg 56, IJmuiden; M. H. Ringelberg-Paap, z., Van Dalenlaan 304, Santpoort. ONDERTROUWD: J. Visser, Elzenstraat 16, IJmuiden, en C. C. Noordzij, Fahren- heitstraat 15, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Fa- hrenheitstraat 15; M. Garzon, De Ruij ter straat 97, IJmuiden, en C. Terol, De Ruij- terstraat 97, IJmuiden; C. A. deGraaf, Zocherstraat 84, Haarlem, en S. W. N. Tjan, Zeeweg 168, IJmuiden, t.a. Haarlem, Zo cherstraat 84; H. de Groot, Hagelingerweg 267, Santpoort, en D. Walda, J. Kostelijk- laan 11, Velsen-zuid, t.a. Velsen-zuid, J. Kostelijklaan 11; F. P. Steenstra, Mozart- straat 6, Heemskerk, en M. J. E. van Draaijen, Bloemendaalsestraatweg 153, Santpoort, t.a. Heemskerk, Poststraat 44; G. G. Spanjaard, Zeeweg 178, IJmuiden, en H. B. Sterk, Kompasstraat 15, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Zeeweg 178; J. J. M. van Schaik. Vesaliuslaan 13, Eindhoven, en K. A. C. Scheers, Stuyvesantstraat 35, Santpoort, t.a. Santpoort, Stuyvesantstraat 35; W. F. Jongejan, Driehuizerkerkweg 134, Driehuis, en A. P. M. Bamhoom, Stuyve santstraat 37, Santpoort, t.a. Santpoort, Stuyvesantstraat 37; A. J. Beliën, Leidse- vaartweg 45, Heemstede, en A. M. M. Gordebecke, Zeeweg 18, IJmuiden; t.a. IJmuiden, Zeeweg 18; P. J. Hendriks, Kromme Spieringweg 545, Haarlemmer meer, en R. van Liere, De Noostraat 73, IJmuiden, t.a. Vijfhuizen, Vijfhuizerdijk 230; J. Langbroek, Middeloolaan 4, Drie huis, en G. M. Vennik, De Genestetlaan 39, Driehuis, t.a. Driehuis, De Genestetlaan 39; P. Groen, Heemskerkerweg 5, Beverwijk, en J. A. Back, Zeeuwstraat 5, Velsen- noord, t.a. Heemskerk, Luxemburglaan 615; A. H. Geerlings, Clovisstraat 3 rd, Haarlem, en M. Boonstra, Kerkerinklaan 6, Sant poort, t.a. Santpoort, Kerkerinklaan 6; F. H. Scholder, Cypressenstraat 16, IJmuiden, en M. A. C. van der Zwet Slotenmaker, Tussenbeeksweg 42, IJmuiden, t.a. Berk hout, Pastoor Lemeerstraat 51; C. M. Dom peling, Planciusstraat 8, IJmuiden, en M. K. Rademakers, Pres. Steijnstraat 34, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Pres. Steijnstraat 34; J. J. Bus, Scheiberglaan 11, IJmuiden, en E. O. G. Jongeling, Velserduinweg 194, IJmuiden, t.a. Heemskerk, Luxemburglaan 589; D. H. van den Raadt, Schaepmanlaan 15, Bloemendaal, en J. T. Menger, Waal straat 46, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Waal straat 48; S. Taal, Breesaapstraat 60, IJmuiden, en P. M. Klompe, Jac. van Heemskerkstraat 53, IJmuiden, t.a. IJmui den, Lekstraat 23; L. Dekker, Doelman straat 11, Velsen-noord, en C. J. Huijboom, Zeeweg 289, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Zee weg 289; J. J. M. Rensen, Lijsterstraat 12, Haarlemmermeer, en E. M. B. Flaton, Plan ciusstraat 50, IJmuiden, t.a. Nederweert, Klaproosstraat 9; H. J. Fidder, Mercurius- straat 27, IJmuiden, en K. Konijnenburg, Kerkerinklaan 68, Santpoort; G. J. Spijker, Snelliusstraat 27, IJmuiden, en H. C. van Setz, Koudenhom 50 rd, Haarlem. GETROUWD: G. Marongio-W. K. Kar- sten, Heemskerk, Huibert Pootstraat 107; J. Rijkhoff-M. A. C. Diependaal, IJmuiden, Sparrenstraat 26; A. M. van Gool-E. Dal- meijer, IJmuiden, Bellatrixstraat 101; R. G. Bouwer-E. A. M. Bol, IJmuiden, Van Was- senaerstraat 72; P. H. Gerrits-E. van der Valk, IJmuiden, Kanaalstraat 19 rd; H. Spaans-C. G. M. de Wit, IJmuiden, Dirk Hartoghstraat 56; R. R. Gumbs-L. van Embden, Velsen-noord, Dijckmansstraat 19; J. F. M. Pennock-M. J. Harkman, Wervers- hoof, Koggestraat 21; P. M. van den Bos- C. J. Meijboom, IJmuiden, Evertsenstraat 23; J. M. Ruigrok-H. G. Dekker, Haarlem, Obistraat 22; L. J. Paap-A. Smit, IJmui den, Julianakade 52. OVERLEDEN: M. Szpadzinski, 63 jr., echtgenote van P. Bruijns, Hoofdstraat 71, Santpoort; H. C. van der Plas, 88 jr., we duwe van F. J. W. van der Kolk, Keizer Wilhelmstraat 1, IJrriuiden. Geref. Kerken: Beroepen te Rotterdam-Feyenoord: G. K. Geerds te Keulen. Aangenomen naar Zwartebroek A. J. L. Hoogkamer te 01- nes. Aangenomen naar Nijmegen drs. G. L. Goedhart te Valkenswaard. gedrukt ziet het er als volgt uit: 49.11 percent r.k., 14,77 percent N.H., 4.45 Ge ref. Kerk, 4.19 overige en 27.48 geen. In 1968 waren de percentages: r.k. 48,68 percent, N.H. 15.19, Geref. Kerk, 4.04, overige 4.31 en geen 27.78. De oudste in woner van Beverwijk telt 98 jaar, daar na volgen er drie mensen die de leef tijd bezitten van 97 jaar. Beverwijk bezit in vergelijking met de gezamenlijke steden van 20.000-50.000 in woners tamelijk veel jeugdige inwo ners: leeftijd 10-14 jaar 47 percent man nen en 46 percent vrouwen. Het percen tage van de gezamenlijke steden ligt op 47.1 mannen en 44,6 vrouwen. Leeftijd 15- 19 jaar in Beverwijk, 48.4 mannen en 47.2 vrouwen. Gezamenlijke steden 45.8 mannen en 43.1 vrouwen. Ook het percentage van de 20-24 jari gen komt gemiddeld 1.3 percent boven het gemiddelde van de gezamenlijke Ne derlandse steden van 20.000-50.000 inwo ners uit. De bevolking van Beverwijk telt 3303 personen, die ouder zijn dan 65 jaar: 1423 mannen en 1880 vrouwen. In 1969 werden 390 huwelijken voltrok ken: 15 minder dan in 1969. Tien brui degoms waren in de leeftijd van 17-19 jaar. In deze leeftijdscategorie stapten 72 meisjes het huwelijksbootje in. Het bezoek aan concerten, bioscopen, sportevenementen, revue, cabaret- en va riétévoorstellingen is in 1969 danig terug gelopen. De concerten werden bezocht door 819 personen (vorig jaar 676), de biosco pen hebben het vorig jaar helemaal te verduren gekregen, want het aantal be zoekers liep terug van 145.220 personen in 1968 naar 113.262 in 1969. Ook de revue, cabaret- en variétévoorstellingen kregen te maken met een verminderde publieke ADVERTENTIE Oosterduinweg 29. IJmuiden Telefoon 02S50 I 47 68 belangstelling: 2792 personen tegenover 3802 in 1968. Een aardig feitje is, dat de Beverwij- ker, gerekend naar de ontvangen verma kelijkheidsbelasting, ƒ9.65 aan ontspan ning heeft uitgegeven. Vorig jaar ver dween er 10.41 uit de portemonnee. De voetbalsport is in hoog aanzien bij de Beverwijkers. Er zijn 2723 personen lid van voetbalverenigingen. De gym nastiekverenigingen nemen een tweede plaats in met totaal 2132 leden. De zwemverenigingen bezitten 2041 leden. Opmerkelijk is de forse stijging van het aantal gekwalificeerde diefstallen. De politie kreeg vorig jaar te maken met 177 diefstallen van enig formaat. In 1965 was dit cijfer nog 60. Bij het hoofdstuk branden is een wel vreemde oorzaak van een brand ver meld; namelijk het laten branden van een kaars op de vliering. Overigens blijkt uit de statistiek, dat het spelen met vuur één van de voornaamste oor zaken van brand is. In Beverwijk name lijk ontstonden door bovengenoemde oor zaak 26 branden. De totale getaxeerde schade van 71 branden bedroeg 139.220. ADVERTENTIE Electrotechnisch Bureau Oosterduinweg 20 IJmuiden Telefoon 1 34 05 Licht- en krachtinstallaties Nieuwbouw en onderhoud. Service en storingen binnen 24 uur IJMUIDEN Vrijdagmorgen werden in IJmuiden door 35 vaartuigen aangevoerd: 5550 kisten en 2925 kleine kisten vis, 13.000 kg tong en 1520 stijve kabeljauwen. Bij de aanvoer waren: 135 kisten en 110 kleine kisten wijting, 2455 kisten gul en kabel jauw, 1160 kisten en 2600 kleine kisten ha ring, 230 kisten en 215 kleine kisten ma kreel, 950 kisten schol, 80 kisten schar, 40 kisten tarbot en 240 kisten varia. Prijzen per kg in guldens: tarbot 7.44- 7.10, grote tong 7.10-6.63, grootmiddel tong 7.33-7, kleinmiddel tong 7.30-7.04, tong I 8.27-7.81, tong II 7.88-7.62. Per 125 kg: kabeljauw 110-98. Per tien stuks: grcte kabeljauw 110-80, middel kabeljauw 78-46. Per hoop: rog 94-61. Per 50 kg: schelvis 112, gul I 65-52, gul II 56-42, gul III 35-24, grote schol 50-47, schol I 63-57 schol II 62-51, schol III 57-50, schar 56-36, wijting 46-36, witte koolvis I 57, wit te koolvis II 46, tarbot 310-136, griet 196- 87, haring 34.40-29.40 makreel R1 24.40, le ver 31-24, bot 20-16 k—v "e u,qaj 50_ 42. Scheveningen De ,unv i uevenin- gen bestond vrijdagmorgen uit: 10 kisten wijting, 60 kisten gul en kabeljauw, 120 kisten schol en 3500 kg tong.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 4