Zeewijk krijgt voorzieningen voor allerlei activiteiten Maatregelen vereist tegen parkeren van vrachtauto's op Moensplein Negen leerling-bouwvakkers in het zonnetje gezet Vier bezwaren tegen Het plan KT1 Bloemenhulde voor „Grommetje" Sluitingstijd café's weer in raad BEZWAARSCHRIFTEN IN DE RAAD Twee beroepschriften met betrekking tot zomerhuisjes in Wijk aan Zee Wisselbeker voor burgerzin in gemeente Velsen n-| Hoogste punt bereikt van leer project aan Zuiderkruis straat Geen avond-mavo Fruitpakket voor eenzamen in Velsen HAVENGELDEN HOGER IN DE VISHAL VOLGEND JAAR -IWEER EEN PROJECT ZATERDAG 5 DECEMBER 1970 IJMUIDER COURANT 5 SINTERKLAAS BIJ ALLEENSTAANDEN N oodvoorzieningen B. en W.: geen aanleiding tot wijziging Kort IJmondnieuws (Van een onzer verslaggevers) VEIiSEN Achter de winkels, welke zullen verrijzen aan de oostzijde van het Zeewijkplein zjjn ruimten geprojecteerd, welke geschikt gemaakt kunnen worden voor allerlei activiteiten op sociaal, cul tureel en maatschappelijk terrein. Naast het onderbrengen van een filiaal van de openbare leeszaal en bibliotheek, wordt gedacht aan een ruimte voor de volks muziekschool, ruimten voor peuters en voor gespreksgroepen en dergelijke. B. en W. delen dit mede naar aanleiding van een aantal vragen van het raadslid C. Hoek met betrekking tot voorzieningen voor Zeewijk. Het college van burgemeester en wet houders heeft op het ogenblik nog in stu die in welke behoefte moet worden voor zien en op welke wijze een en ander in de beschikbare ruimten kan worden ver wezenlij kt. Voor het ter zake nodige onderzoek is ingeschakeld het Provinciaal Opbouw Orgaan, teneinde een zo groot mogelijke zekerheid te hebben, dat de aan te brengen accommodaties dan wel de te ontplooien activiteiten zo goed mogelijk aansluiten bij de wensen van de bewoners van deze Aan het slot van de zesde en laatste opvoering van „Grommetje", Bert Pijpers' blijspel met „muziek, zang en dans" dat door de onderwijzers toneelvereniging „Kennemerland" in het kader van de jaarlijkse Sint-Nico- laasfeesten voor de schooljeugd in de Velsense Stadsschouwburg werd ge speeld, betrad wethouder M. Roes- singh in gezelschap van zijn echtge note het toneel, om met gulle hand een groot aantal bloemstukjes onder de medewerkenden te verdelen. Auteur-regisseur Bert Pijpers werd speciaal in deze huldiging betrokken, waarbij de wethouder de dank van het gemeentebestuur onder woorden bracht voor alle inspanning van de spelende onderwijzers en onderwijze ressen, die vrijdagavond hun vijfen twintigste serie voorstellingen heb ben rondgemaakt. Met zijn uitroep „Lang leve de O.T.K." werd dan ook door alle aanwezige toeschouwertjes spontaan ingestemd. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK De vaststelling van nieuwe sluitingstijden voor horecabedrij ven is de vorige keer afgevoerd van de agenda voor de raadsvergadering. Thans staat het in enigszins gewijzigde vorm weer op de agenda. Aan de essentie van het voorstel is niet getornd: het voorstel blijft vrijdag en zaterdagnacht tot twee uur en de andere dagen tot één uur 's nachts. In feite verandert hiermee niets aan de praktische situatie, want de café's werken al meer dan een jaar bij wijze van proef met deze regeling. De proef is echter zodanig geslaagd dat B. en W. voor stellen om de regeling definitief te maken. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Het Ontmoetingscen trum voor Alleenstaanden, nog steeds ge vestigd in De Schans, viert vandaag het Sinterklaasfeest. In het normale program ma voor de zaterdag, dat om vier uur be gint met een broodmaaltijd, komt de Sint om half negen op bezoek. Hij zal aanwezig zijn bij het kienen om de fraaie cadeautjes die door het echtpaar Van Amersvoort zijn ingepakt. Er worden meer dan 55 mensen verwacht, die zoals gebruikelijk uit heel het land komen. wijk en niet een min of meer automatisch verlengstuk gaan vormen van reeds in andere wijken bestaande voorzieningen. Ten aanzien van de realisering van het bestemmingsplan Zeewijk dient te worden bedacht, dat het van veel belang is gezien de nog steeds grote woningnood in deze gemeente de aldaar geplande wo ningen zo spoedig mogelijk te bouwen. B. en W. zijn van oordeel, dat niet kan worden gevergd, dat in hetzelfde korte tijdsbestek ook de ruimten voor culturele en sociale voorzieningen worden gebouwd. De mogelijkheid wordt bezien of tijdelijke oplossingen kunnen worden gevonden in het gebruik van schoollokalen (zoals reeds is geschied voor de Initiatiefgroep Zee wijk). Bovendien is het, om te komen tot een modern voorzieningenpatroon, wel ui termate gewenst, dat de wijk reeds door een groot deel van zijn bevolking wordt bewoond, zodat met de feitelijke behoefte rekening kan worden gehouden. In dit van een algemeen onbehagen van de be woners. B. en W. zijn op dit gebied dilli— gent en doen wat in hun vermogen is om de leefbaarheid in deze wijk te bevorderen. Met betrekking tot de kwestie van defi nitieve vestiging in Zeewijk dan wel het treffen van een noodvoorziening, delen B. en W. mede, dat telkens wanneer een belanghebbende een verzoek indiende om een tijdelijke voorziening in Zeewijk te mogen treffen, hem door het college erop gewezen is, dat een dergelijke oplossing slechts zal worden overwogen, nadat met de bebouwing aan het Zeewijkplein een aanvang zou zijn gemaakt en zou vast staan, dat de betrokkene daarin pok inder daad een definitieve vestiging zou ver krijgen. Dit standpunt van het college dateert reeds uit 1965 en is sindsdien meer dan eens in de raad ter sprake verband verwijst het college naar de aan geweest. de bewoners van Zeewijk uitgereikte fol- Het aantal aanvragen om dergelijke der, waarin wordt bekend gemaakt, dat I voorzieningen te mogen treffen is overigens tijdens het bouwen van de drie-hoog flats 7eer beperkt geweest en had uitsluitend ook zal worden voorzien in de nodige betrekking op levensmiddelenbedrijven en ruimte voor culturele doeleinden. I (je Nutsspaarbank. De vraag naar de doel matigheid van een tijdelijke oplossing dient CivPrlpP door de belanghebbende zelf te worden 5 beantwoord. De door het college geopende zo stellen B.^ en j mogelijkheid is voornamelijk bedoeld om belanghebbenden in de gelegenheid te stellen reeds tijdens de bouw een klanten kring op te bouwen en service of diensten te kunnen bieden. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK In de raadsvergadering van donderdag komen vier bezwaarschrif ten aan de orde, waaronder het bezwaar van de Steenkolen-Handelsvereniging tegen de weigering van bouwgrond voor een MAKRO-supermarkt op het industrieterrein, waarover wij deze week reeds berichtten. Twee van de andere bezwaarschriften be treffen zomerhuisjes in Wijk aan Zee en het vierde gaat over het parkeren van vracht auto's op het Moensplein, dat B. en W. willen tegengaan. Het bezwaar van de SHV levert meer dan gewone moeilijkheden op, omdat de raad in deze zaak reeds een beslissing heeft genomen. Het zou normaal zijn dat de SHV in beroep ging bij het provinciaal bestuur, maar thans wordt daarentegen gevraagd het besluit te herzien. De SHV voert aan, dat zij niet gehoord is door de commissie voor de beroep- en be zwaarschriften. Het college van B. en W. stelt voor om de zaak voor het ver krijgen van advies in handen te stellen van de commissie. Een inwoner van Wijk aan Zee heeft in 1966 vergunning gekregen voor het bouwen van een bergruimte onder bepaal de voorwaarden. Die bergruimte heeft hij ingericht als zomerhuisje. Nu wil hij •dit verbinden met zijn huis, waarvan hij een gedeelte wil vernieuwen. Er is al heel wat correspondentie over geweest, maar B. en W. blijven op het standpunt staan dat deze uitbreiding in strijd is met het bestemmingsplan. De commissie meent dat de bouwvergunning terecht ge weigerd is. Een inwoonster van Wijk aan Zee komt ook in conflict met de bepalingen van het bestemmingsplan. Zij wil achter haar zo merhuisje een schuur bouwen van drie bij zes meter. B. en W. konden haar wel een sthuurtje toestaan van drie bij vier meter, maar dat vindt zij veel te klein. Daarom is zij in beroep gegaan bij de raad. De commissie, die de zaak eerst heeft bekeken, adviseert de raad nu om zich achter het besluit van B. en W. op te stellen. Een brief met een klacht van de be woners van het Moensplein over het hin-1 derlij k parkeren van vrachtauto's en het repareren ervan en over het gebruik van het plein als opslagplaats door een trans portbedrijf, is in de vorige raadsverga dering verwezen naar de commissie. De ze stelt vast dat ook door anderen al meermalen geklaagd is. De politie heeft processen verbaal opgemaakt, maar dat heeft niets geholpen. Het op- en afrijden van het parkeerterrein wordt ernstig be moeilijkt doordat er grote vrachtwagens geparkeerd staan, die ook vaak het ver keer op de rijbaan belemmeren. De ei genaar van het transportbedrijf erkent al deze bezwaren en is dan ook van plan zijn bedrijf te verplaatsen. De commissie meent dat de vracht auto's inderdaad niet op het plein thuis- haren en adviseert tot de volgende drie maatregelen: een parkeerverbod voor het Moensplein vanaf de Kees Delfsweg tot de Hendrik Burgerstraat en zonodig tot de Zeestraat, een parkeerverbod voor de Moensstraat vanaf de Baanstraat tot het Moensplein (met uitzondering van de parkeerhavens) en een parkeerverbod op het parkeerterrein van het Moensplein buiten de parkeervakken. Het college van B. en W. zou tegen deze maatregelen geen bezwaar, indien de raad achter het advies van de commissie ging staan. Uit dit alles blijkt \V. dat de noodzaak voor het treffen van voorlopige oplossingen op dit moment niet reëel is, aangezien inmiddels met de bebouwing van het Zeewijkplein is aange vangen en vrij zeker kan worden aange nomen, dat reeds aan het einde van het derde kwartaal van 1971 van de hiervoor bedoelde voorzieningen gebruik zal kunnen worden gemaakt. Of de beschikbare ruim ten bij de in aanbouw zijnde winkels vol doende zijn voor allerlei activiteiten, kan thans nog niet worden gezegd, mede omdat het hiervoor bedoelde onderzoek, waarbij het Provinciaal Opbouw Orgaan is inge schakeld, nog niet is afgesloten. Opgemerkt wordt, dat in reeds in aanbouw zijnde of geprojecteerde bebouwing voor bijzondere doeleinden, naar verwachting mede ruim ten voor bepaalde groeps- en verenigings activiteiten aanwezig zullen zijn. Voor het beleid van het college is van belang het resultaat van het onderzoek van het P.O.O.. (Van een verslaggever) VELSEN. Negen jaar geleden werd door wijlen burgemeester mr. J. C. C. Bührmann een wisselbeker voor betoonde burgerzin beschikbaar gesteld, door de Stichting Velser Gemeenschap toe te ken nen aan een daarvoor in aanmerking ko mende. Dit jaar zal op donderdag 17 december de wisselbeker worden uitgereikt. De uit- Overleg daarover zal stellig met de raad I reiking zal plaats hebben in het Cultureel plaats hebben, evenals met de geëigende Centrum aan het Moerbergplantsoen in organen, waarbij onder meer wordt ge dacht aan de Velser Gemeenschap en aan de mogelijkheid om door hearings van de bevolking of bepaalde vertegenwoordi gingen tot een nadere bepaling van ge dachten te komen. De enquête van de Raad van Kerken heeft B. en W. gesterkt in hun oordeel, dat een aantal voorzieningen dringend gewenst is, maar dat niet gesproken kan worden gpjg (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Tegen het bestem mingsplan „Het Overbos", dat ge durende een maand ter inzage heeft gelegen op het Stadskantoor, zijn vier bezwaren ingediend. B. en W. zien geen aanleiding om het plan te ver anderen en stellen de raad in de ver gadering van donderdagavond voor om het plan vast te stellen. Het plan Het Overbos omvat het ge bied tussen Laan der Nederlanden, Heemskerkerweg, Alkmaarseweg en de toekomstige verlenging van de Benelux- laan (thans ongeveer de Hoflanderweg). De heer N. W. Rumping, Hoflanderweg 113, verzoekt het plan zodanig te wijzi- (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK De staatssecretaris van Onderwijs en Wetenschappen heeft afwij zend beschikt op het verzoek om een avondschool voor mavo, ingediend door de gemeente. Het ging om de vraag of de avondschool kon worden opgenomen in het plan van scholen voor de jaren 1971 1972 - 1973. B. en W. stellen voor om deze afwijzing zonder meer te aanvaarden, om dat het in beroep gaan tegen deze beslis sing geen enkele zin heeft. gen dat hij zijn garagebedrijf onbelem merd kan voortzetten en de bouw van een showroom mogelijk wondt gemaakt, B. en W. stellen vast dat het bedrijf ge heel ligt in het gedeele van het plan dat bestemd is voor passieve recreatie, waarin een garagebedrijf onmogelijk valt in te passen. Het bedrijf zal dan ook weg moeten, maar voor het overige zijn de belangen van de eigenaar voldoende ge waarborgd door de Onteigeningswet en de Wet op de Ruimtelijke Ordening, al dus het college. De heer H. M. de Vries, Hoflanderweg 97, heeft bezwaar indien hem geen ge lijkwaardige woon- en bedrijfsruimte voor zijn bloemisterij wordt geboden. De bezwaren zijn dus niet gericht tegen het plan als zodanig. Voor het overige zijn de belangen van de adressant gewaar borgd in de wetgeving. De heer P.P. Castricum is huurder van een werkplaats met terrein aan de Hof landerweg. Hij maakt bezwaar, omdat op de tekening zijn werkplaats niet staat aangegeven en omdat de gemeente zijn rechten niet erkent. B. en W. menen dat er niets te erkennen valt en dat het be zwaar zich niet richt tegen de opzet van het plan. De vierde bezwaarde is de heer G. C. de Vries, Hoflanderweg 78, die vreest •dat zijn bloemisterij naast zijn huis moet verdwijnen. Het college tekent hierbij aan, dat de bloemisterij slechts voor een zeer klein gedeelte binnen de grenzen van het bestemmingsplan valt. Voor dit gedeelte zijn ook de belangen van deze cliënt gewaarborgd door de wet. IJmuiden, om half acht 's avonds. Men behoeft niet oud te zijn om 'n eenzame te wezen. Men behoeft niet eenzaam te zijn wanneer men oud is. Vrijdag zijn in de gemeente Velsen 440 prachtige fruitpakketten bij eenzame medeburgers thuisbezorgd. Dit was mogelijk dank zij een groot aantal financiële bijdragen die ontvangen j werden van burgerij, verenigingsleven, middenstand en bedrijfsleven. Vele tientallen medewerkers stelden 1 zich beschikbaar om het fruit in te pakken en de pakketten daarna te bezorgen. De initiatiefnemers van deze actie „van onbekende voor onbekende", werkend on der auspiciën van de Stichting De Velser Gemeenschap, brengen allen dank uit voor de onontbeerlijke medewerking die spon taan thans voor de negende maal aan deze actie werd gegeven. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK In de raadsvergadering van donderdagavond stellen B. en W. voor om de havengelden te verhogen. De huidige havengeldverordening dateert Ivan maart 1968 en loopt af op 1 januari 1973. B. en W. willen de verordening echter voor dit datum wijzigen in verband met de sterk gestegen kosten. Voor zeevaar- tuigen wil het college het tarief brengen van acht op tien cent per kubieke meter bruto-inhoud, voor binnenvaartuigen van zes op zeven cent per kubieke meter water verplaatsing en voor schepen die niet la den of lossen van vijf op zes cent, respec tievelijk per kubieke meter bruto-inhoud of waterverplaatsing. Het is niet te voorspellen wat dit in 1971 meer op zal brengen. Het aantal schepen en het kubieke meter variëren sterk. Zo bedroeg in 1968 het aantal sche pen 2.613 en in 1969 slechts 1.324. Het ha vengeld daalde echter lang zo sterk niet: van 57.755,92 tot 51.834,56. De opbrengst van het kadegeld steeg zelfs in 1969 ten opzichte van 1968. Rekening houdend met deze onzekere factoren schat het college de meeropbrengst op 8.000, Belanghebbenden bedrijven en de Schip persvereniging Schuttenvaer hebben geen bezwaar tegen de verhoging, temeer om dat de haventarieven in een aantal verge- lijkbare havens belangrijk hoger liggen. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Gistermiddag ging aan de Zuiderkruisstraat de vlag in top op het eerste leerproject van het leer lingstelsel van de Stichting Vakopleidin gen. Wethouder A. Klomp, nam de taak op zich de vaderlandse driekleur via een soort rolsysteem vanaf de begane grond naar boven te hijsen. De negen leerling bouwvakarbeiders van Smit's Bouwbe drijf mochten zich hierna laven aan het pannebier en lieten de talrijke geluk- De negen leerling-bouwvakkers kre gen gistermiddag pannebier, toen wethouder A. Klomp de vlag hees op het leerproject aan de Zuiderkruis straat. Ze trotseerden hiemu de regen om zich te laten vereeuwigen met hun project. wensen dan ook gelaten over zich heen gaan. Het project aan de Zuiderkruisstraat omvat vijf woningen, die worden ge bouwd door de negen jongens, die pas de technische school hebben verlaten. Op 10 augustus ging de eerste spade de grond in. De gemeente Beverwijk en Smit's Bouwbedrijf zijn dermate tevre den over de samenwerking, dat volgend jaar opnieuw met een leerproject in het leerlingstelsel zal worden begonnen. Op werk terrein dit precies zal geschieden moet nader worden bestudeerd. Wethou der A Klomp verheugde zich over het vakmanschap van de negen jongens (R. Eilert, H. Doll, J. Schuit, T. van Roon, S. Metselaar, G. Gouverneur, J. de Boer, H. Zeeman en R. Roosloot). „Misschien dat jullie in de toekomst aan het cultu reel centrum kunnen gaan werken", zo hoopte hij. De heer Pronk van de Stich ting Vakopleidingen vond het leerproject zeer belangrijk. „Jullie zijn nu zelf ver antwoordelijk voor hetgeen je uitvoert. De kwaliteit van de woningen is uitste kend". De heer L. Thomas, chef perso neelsafdeling van Smit's Bouwbedrijf, gaf een uiteenzetting over de belangrijk ste aspecten waarom dit leerproject door zijn bedrijf is aangenomen. De negen leerling-bouwvakarbeiders stonden onder leiding van de leermeesters P. Vreden- burg en W. Bakker. Als uitvoerder trad op de heer J. Limmen. De bijeenkomst in de kantine nabij het leerproject werd onder meer bijgewoond door de ouders van de leerlingen. Zaterdagmorgen werden in Scheveningen aangevoerd 200 kisten en 110 kleine kis ten wijting, 1200 kisten gul, 1500 kisten en 1000 kleine kisten haring, 750 kisten ma kreel, 200 kisten schol, 100 kisten varia en 2200 kilogram tong. In Urk werden vrijdag door 21 vaar tuigen aangevoerd (in kilogrammen) en geveild (in guldens): 15.133 tong, 6.83-8.83; 870 griet, 2.20-2.55; 60.000 schol, 0.74-1.11; 10.000 kabeljauw, 0.48-1.00; 800 wijting 0.58-0.78. Raadslid. In de komende raadsverga dering zal de heer F. A. Numan worden be ëdigd als raadslid. De vorige keer zijn zijn geloofsbrieven onderzocht en in orde be vonden, een formaliteit omdat de heer Numan voor de verkiezingen al in de raad zat. Doordat de heer M. J. J. Stelder om gezondheidsredenen ontslag heeft gevraagd komt de heer Numan nu terug in de raad

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 5