Bloembollenvak staat sterk DES bracht Scheiwijck eerste nederlaag toe De Molenwiek kansloos tegen zeer goed Ovrai derde maal voor zijn rechters IR. W. VAN SOEST, DIRECTEUR TUINBOUW Onbekende eist smartegeld voor man vermoorde vrouw Felle aanval van KV OB-voorzitter Integratie van Trouw-kwartet noodzaak Spaanse rechter waarschijnlijk „politiek ziek" Nieuwe tekst in ARP-program over defensie Justitie weert vreemdelingen Schiphol DINSDAG 8 DECEMBER 1970 (Van onze medewerker voor bloembollencultuur) HILLEGOM Fundamenteel is het bloembollenvak het sterkst in ver gelijking met andere tuinbouwsec toren. Tot deze conclusie kwam ir. W, van Soest, directeur voor de tuin bouw bij het ministerie van Land bouw in een inleiding voor de Katho lieke Vereniging van Ondernemers in het Bloembollenbedrijf, KVOB, in Hillegom. Hij geloofde dat het vak nog veie mo gelijkheden heeft om de kosten te verla- Pluspunt Aanval Christelijke Pers: Spaanse arbitrage bij Sparta-Bayern München Baskenproces in Burgos WEEKABONNEMENTEN (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM Honderden pagi na's telt het dossier van de 61-ja- rige Haarlemse rechter, die bijna drie jaar geleden na het drinken van twee glazen „Bloody Mary' (tomatensap met wodka) op een lege maag en op afgesleten auto banden betrokken was bij een do delijke botsing op de slipperige Zuiderhoutlaan. Het slachtoffer was een jonge bromfietser, Henk Lammers uit Hillegom- Morgen verschijnt de rechter in Arnhem voor de derde maal voor zijn rech ters. Het is echter nog helemaal niet zeker dat deze strafzaak, die over de handelwijze van Vrouwe Justitia veel emoties heeft losge maakt en aanleiding gaf tot Kamer vragen en zelfs tot een staking onder de in het Veenhuizer ba rakkenkamp Bankenbos wegens onder rijden onder invloed veroor deelden hiermee definitief zal zijn afgehandeld. H In de cel Rijbewijs Sabotage jmnumuuuumuutiuuumiumuuumumuuuimumuuumuutuuuumuuuHt/MMmmunnuiuiiiiUMMHiHiHiigHimjiiHtHn/iuninntth. DELFT Een onbekende heeft maandag in een anoniem telefoongesprekje met de redactie van een dagblad 20.000 gulden van de Delftse politie geëist als smarte geld voor de echtgenoot van de vermoorde Ada Lansbergen in Delft. Wanneer dit bedrag niet vóór 31 december betaald zou zijn, zou mevrouw Van Strien, echtgenote van één van de Delftse rechercheurs die bij het onderzoek in de wurgmoordzaak betrokken is, worden vermoord op het adres waar zij momenteel verblijft. De onbekende man duidde de omgeving uit waar mevrouw Van Strien zou wonen. Hoofdinspecteur J. M. M. van der Ven van de Delftse politie verklaarde maan dagmiddag weinig waarde aan dit zoveel ste anonieme telefoontje te hechten. Hij had, na het bandje te hebben afgeluisterd waarop het gesprek door de redactie was opgenomen, de stem niet herkend als die welke eerder via de televisie ten gehore werd gebracht De heer Van der Ven voegde hieraan toe dat dit in feite wel niets zegt, omdat hij geen deskundige op dit gebied is. Een indicatie dat de onbe kende man het hele verhaal kennelijk uit de duim heeft gezogen werd door de politie afgeleid uit het feit, dat hij in het gesprek de omgeving waar mevrouw Van Strien momenteel zou verblijven, niet juist aangaf. gen door opvoering van de prodnktie per man. Maar er moet gezorgd worden, zo vond hij, voor een beleid gebaseerd op gegevens, die in het nieuwe CBC kun nen worden verzameld. Een pluspunt noemde ir. Van Soest de vele mogelijkheden tot sortimentsvernieu wing. Als voorbeelden haalde hij de ont wikkeling in de bloembollen en de spruit- hyacinten aan. Om een goed beleid uit te kunnen stippelen geloofde de heer Van Soest dat het nodig is meer aan markt onderzoek te doen. Zonder gegevens geen goede afzetbevordering, zo stelde hij en hij meende dat de veilingen bij de inkoop een meer verbindende rol zouden kunnen krijgen dan tot nog toe het geval is. Hij geloofde wel dat de mensen in het vak een sterkere discipline moeten aankwe ken, zodat men op elk terrein tot goede samenwerking kan komen. Nu is men nog te individualistisch. Voordat ir. Van Soest aan het woord kwam, sprak algemeen voorzitter P. A. van Saase van de KVOB een openings woord, waarin hij een felle aanval deed op al die ondernemers, die vanmening zijn, dat men alle inleveringsmaatrege len moest staken. Ieder moet volgens hem de tweede kwaliteit en slecht plantgoed zelf verwijderen. Sprekend over de inna- meregeling meende hij op grond van de stemmingen te concluderen dat de KVOB een juist beleid voert. Zonder die „bodem in de markt" zouden de prijzen veel la ger zijn en juist die bedrijven, die het meest geïnvesteerd hebben zullen het moeilijk krijgen als die inlevering er niet zou zijn. In plaats van het bekende vakbonds tientje menen de ondernemersorganisa ties een beter plan te hebben om de geor- ganiseerden, werkgevers zowel als werk nemers, in hun activiteiten te kunnen steunen. Er is in dat sociaal plan veel aandacht geschonken aan de bevordering van de opleiding, omscholing en bijscho ling, voorlichting aan werknemers, per soneelsvoorziening, personeelsbeleid als mofern sociaal beleid. De 400 gulden heb- (Van onze biljartmedewerker) HAARLEM In de driebanden-klasse van de Haarlemse biljartcompetitie heeft het tweede team van DES het gepresteerd om koploper Schei wijck de eerste neder laag toe te brengen. Met 4-3 werden de Be- verwijkers op eigen terrein verslagen. Voor Scheiwjjck wist alleen Noteboom te win nen, de enige die nog geen partij verloren heeft. 39-Bloemendaal 1, die de thuiswed strijd tegen ABS 2 met 4-3 won, is één punt op de koploper ingelopen, maar is be slist nog geen bedreiging voor de Bever- wijkers. In deze wedstrijd heeft de Alk maarder Remmers weer een grote rol ge speeld. In een zeer aantrekkelijke wed strijd, met vele hoogtepunten, won hij in 47 beurten van Handgraaf, moyenne 0.702. ABS 1 won de uitwedstrijd tegen DES 1, vooral door sterk spel van teamleider Wessels. Excelsior dat vorige week op de goede weg was, heeft het er weer bij laten zitten. Met 5-2 werd van het 2e team van de Bloemendalers verloren. In de kader- en hoogste libreklasse zijn de koplopers druk in de weer geweest met het verzamelen van punten. Leider OVS wordt zwaar bedreigd door Haarlem-Noord en Hof v. Holland. OVS moest het hoofd buigen voor de Haarlem-Noorders. De ge broeders v. d. Kuyl gaven vader en zoon Engwerda van OVS geen kans. Alleen Mul der won voor OVS van de mentaal zwakke Broertjes. Hof van Holland haalde volle winst tegen De Houtpoort in een matige wedstrijd, waarin alleen Jan v. d. Laan uitblonk, door in 21 beurten van een sterk spelende Theo Klein te winnen. Suisse 2 won zijn eerste wedstrijd van Club 70, maar blijft hekkesluiter. Uitslagen en standen luiden: Klasse A: Exc. 1—39-Bld. 2 2-5, 39-Bld. 1—ABS 2 4-3, ScheiwijckDES 2 3-4, DES 1—ABS 1 2-5. Stand: Scheiwyck 39-Bld. 1 39-Bld. 2 DES 2 6-32 6-27 6-24 6-22 Klasse B: OVS 1 Houtpoort 7-0, Suisse 2Club 70 1 5-2, Stand: ABS 2 ABS 1 DES 1 Excelsior 6-21 6-15 6-15 6-12 -HN 1 2-5, HvH 1— OVS 1 HN 1 HvH 1 DVO 1 6-30 6-27 5-26 4-17 Club 70 1 Suisse 1 De Houtpoort Suisse 2 6-17 5-14 6-14 6- 9 Klasse C 2a: BVKOO 1 7-2, FH 1— DVO 2 0-9, HN 2—Suisse 3 2-7. Stand: BVK 1 4-27 OO 1 5-17 DVO 2 4-26 Club 70 2 4-14 F Hals 1 5-22 HN 2 4-9 Suisse 3 4-20 Klasse C 2b: 't Nrd. 1—HvH 2 9-0, Vr.kr. —IVO 1 5-4. Stand: IVO 1 't Nrd. 1 Excels. 2 5-33 Vr.kr. 5-20 5-28 OVS 2 3-7 4-23 HvH 2 4-6 Klasse C 3: HO 1—BVK 2 7-2, ADO 1— Cl. 70 3 2-7. Stand: Club 70 3 Insul. 1 HO 1 4-27 5-25 5-23 FH 1 5-21 ADO 1 5-18 BVK 2 4-12 Klasse C 4a: EN Suisse 4 5-4, HN 3— Scheiw. 2 4-5, IVO 2—OVS 3 3-6, Houtp. 1—ADO 2 2-7. Stand: Entre Nous IVO ADO 2 Houtpoort 6-34 6-34 6-33 6-31 OVS 3 Suisse 4 Scheiwyck 2 HN 3 6-28 6-21 6-19 6-16 Klasse C 4b: FH 3—Ins. 2 2-7, HO 2— HvH 3 4-5, DVSADO 3 4-5, Brinkmann OO 2 6-3. Stand: Brinkmann 6-41 HO 2 6-21 ADO 3 6-35 DVS 6-18 OO 2 6-33 Fr. Hals 3 6-10 HvH 3 6-32 Klasse C 4c: ADO 4—HO 3 7-2, Ins. 3— 't Nrd. 2 4-5, OVS 4—ODIN 4-5. Stand: 't Nrd. 2 5-28 ODIN 5-22 ADO 4 5-26 OVS 4 5-22 DVO 3 5-24 HO 3 6-18 Insul. 3 5-22 ben een vender overleg met de werk nemersbonden wat gestagneerd, zo zei hij. De heer Van Saase haalde cijfers van het boekhoudbureau van de LTB aan, waaruit blijkt dat van bedrijven van 3,5 ha 70 percent winstgevend is. Daar be neden naait 40 percent winst. Bedrijven op het zand zonder hyacinten beneden de 3,5 ha telden 66 percent winst en boven deze oppervlakte 62 percent. Op de klei leverden 87 percent van de grote bedrij ven met 50 percent tulpenteelt wel wins, 13 percent haalde dat niet. Van de klei nere gemengde bedrijven was 59 percent winstgevend. In de vergadering werd later vastge steld dat de teeltregeling voor hyacinten voor 1971 gehandhaafd blijft. DEN HAAG. Het algemeen bestuur van de stichting „De Christelijke Pers in Nederland" heeft zich in zijn verga dering van maandag opnieuw uitgespro ken voor integratie van de van deze stichting uitgaande dagbladen, te weten Trouw en de bladen van het Rotterdam mer Kwartet. Het is de bedoeling, aldus is meege deeld in een na afloop van de vergade ring van het algemeen bestuur uitgege ven communiqué, dat het binnen- en bui tenlands nieuws, en de algemene rubrie ken voor beide dagbladen, geleidelijk door één centrale redactie worden ver zorgd. In deze redactie zal het grootste deel van de nu afzonderlijk werkende re dacties van Trouw en de Rotterdammer worden samengevoegd. Voor de geweste lijke berichtgeving van de vier onder ei gen naam verschijnende Kwartetbladen (De Rotterdammer, Nieuwe Haagse Cou rant, Nieuwe Leidse Courant en Dordts Dagblad) blijven ter plaatse regionale redacties werkzaam. Het algemeen bestuur heeft zich uit voerig beraden over de door het dage lijks bestuur voorgestelde benoemingen aangaande de toekomstige hoofdredactie. Over dit voorstel kon tussen beide re dacties nog geen volledige overeenstem ming worden bereikt. Ook op commercieel en administratief gebied wordt integratie voorbereid. De bladen zullen voorshands, tengevolge van contractuele verplichtingen, tech nisch nog afzonderlijk worden verzorgd. Evenals de andere bladen hebben zo wel Trouw (oplage 106.000 exemplaren) als de Kwartetbladen (gezamenlijke op lage 95.000 exemplaren) ernstig te lijden van de gestegen kosten en de vermin derde advertentieopbrengsten als gevolg van de invoering van de tv-reclame, al dus het communiqué van De Christelijke Pers. ROTTERDAM. De tweede wedstrijd voor de achtste finales in het toernooi om de Runnersup-cup tussen Sparta en Bayem München, die woensdagavond in het Feije- noordstadion wordt gespeeld, zal geleid worden door de Spaanse scheidsrechter Antonio Jimenez. Twee landgenoten as sisteren hem. -V BURGOS (Reuter en AP). Vanmor gen is in de Noordspaanse stad Burgos het proces tegen zestien Baskische natio nalisten hervat. Gisteren werden de och tend- en middagzitting verschoven omdat een van de rechters, kapitein Troncoso, maagklachten zou hebben. In Burgos acht men het niet uitge sloten dat er sprake was van een „politie ke ziekte". Wellicht overwegen de autori teiten in Spanje een voortzetting van het proces achter gesloten deuren na de me dedeling van twee verdachten dat zij zijn gemarteld door de politie. In het Baskenland is de afgelopen week de noodtoestand uitgeroepen. Vrijwel alle Spaanse studenten zijn inmiddels in sta king gegaan. Ook in Spaanse gevangenis sen worden acties gevoerd, zeker honderd gevangenen zijn in hongerstaking ge gaan. Franco's politie trad gisteren onder meer op tegen betogers in Barcelona en Durango. De Westduitse consul, Eugen Beihl zou zijn ontvoerd door een militante afge scheiden afdeling van de Baskenorgani- satie ETA, aldus meldt het Spaanse pers bureau. Volgens een van de leiders van deze organisatie „is Beihls leven in ge vaar. Deze dreigementen zijn niet loos." De hier geciteerde leider, De Monzon ge naamd, zegt dit in een vraaggesprek met een Spaanse krant. jUJUULUJunwinony dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Wxxoocpoaooor3aoajoooooQoma>:rtJQonof3or>nooo(iQooi.uuooQU Een van de goede OVRA-smashes die in de wedstrijd tegen Molenwiek resulteerden in een fraaie 30 over winning. DEN HAAG. De Anti-Revolutionaire Partij wil een onderzoek naar de meest doelmatige structuur van het defensie apparaat, zo blijkt uit een aanvulling op de Defensieparagraaf van het ont- werpprogram van actie van de A.R.P. Nieuw is ook de wens dat onderzocht zal worden binnen welke grenzen politie vorming en discussie binnen de strijd krachten kan worden toegestaan. Ook zal moeten worden nagegaan welke niet-mi- litaire delicten in vredestijd door de ge wone rechter dienen te worden berecht. Voorts wordt in een nieuwe tekst aan gedrongen op de totstandkoming van een Europese veiligheidsconferentie, zo mogelijk van permanent karakter. Be pleit wordt een diepgaand onderzoek naar de verhouding tussen de conventio nele strijdmachten van oost en west. Aangedrongen wordt op het terugdrin gen van de rol van de kernwapens. Mocht dit een verzwaring van de defen- sielasten in de conventionele sfeer nood zakelijk maken, dan is de A.R.P. bereid deze consequentie te aanvaarden, aldus het ontwerp-program, dat 12 december definitief zal worden vastgesteld. (Van onze volleybalmedewerker) HAARLEM De herenploeg van Ovra heeft gisteravond in de Kennemer sport hal te Haarlem gezorgd voor een glan zende 3-0 zege op het tot dan toe nog ongeslagen „de Molenwiek" uit Zaandam. De ruim 300 toeschouwers zagen een op alle fronten dominerend Ovra, dat de Zaankanters vanaf de eerste minuut over rompelde door met snel spel de verdedi ging te ontrafelen. Door deze overwinning is Ovra nog net voor de winterpauze van de volleybalkompetitie langszij gekomen met Molenwiek en bezet nu door een beter setgemiddelde de eerste plaats. Als Ovra in deze vorm blijft spelen dan is het voor iedereen duidelijk dat Haarlem er volgend jaar weer een hoofdklasseploeg bij heeft De eerste set begon Ovra met een enorm offensief door veelvuldig gebruik te maken van de korte aanval. Het Zaanse blok was vaak veel te traag, terwijl de blokdekking te gering was. Daardoor wist Ovra snel uit te lopen. Met 15-9 werd de eerste set voor Ovra beëindigd. In de tweede set had Ovra aanzienlijk meer moeite met de Zaandammers. Toch hoefde men niet tegen een achterstand aan te kijken. Na 7-5 nam Ovra het initia tief weer volledig in handen, daarbij ge ïnspireerd door het soms sublieme spel van Henk Kinders. Met 15-11 ging ook deze set naar Ovra. In de derde set zag coach Piet Over van de Molenwiek zich genoodzaakt om zijn hoofdaanvaller Jan Lust er uit te halen, omdat hij in de vorige sets een waar bom- Het Arnhemse gerechtshof zal juri- disch-technisch met een waterdichte bewijslast moeten aankomen, wil het de rechter dood door schuld In de schoenen kunnen schuiven, want zoals bekend vernietigde de Hoge Raad onlangs het vonnis van het hof in Den Haag, waar bij de Haarlemmer tot twee maanden gevangenisstraf en twee jaar ontzeg ging van de rijbevoegdheid werd ver oordeeld. Eerder had de Haagse recht bank hem voor dit feit vrijgesproken. Wat heeft zich in deze affaire alle maal afgespeeld na de 21e februari 1968, toen de rechter na een bezoek van een uur aan de bevriende weduwe van een voormalig officier van Justitie in Heem stede met zijn auto op weg was naar huis en halverwege op de door natte sneeuw gladgeworden Zuiderhoutlaan slipte en vervolgens met zijn slacht offer in de bermsloot aan de overzijde dook? De geroutineerde Haarlemse hoofd agenten Remans en Boerrigter spraken de rechter ter plaatse slechts vluchtig, omdat hij zich eerst in een ziekenhuis wilde laten onderzoeken. Niettemin was hun enige conclusie, dat hij onder in vloed verkeerde. De bloedproef wees een promillage aan van 1,05. De rechter, die de nacht in de cel had doorgebracht, werd de volgende ochtend weer vrij gelaten. Voor een noodzakelijke aanvulling van het opsporingsonderzoek besloot de Haagse officier van Justitie een gerech telijk vooronderzoek te vorderen. Tij dens het bezoek, dat de Haarlemse rechter aan de officier bracht, beschul digde hij de politie er van een onjuist proces-verbaal te hebben opgemaakt. De banden van zijn auto zouden door de verbalisanten zijn verwisseld. Een uitgebreid onderzoek van de rijksre cherche toonde echter aan, dat hiervan geen sprake kon zijn geweest. Inmiddels was het december 1968 ge worden alvorens de rechter-commissaris het vooronderzoek kon afsluiten. Kort daarna werd de Haarlemmer gedag vaard om op 28 januari 1969 voor de Haagse rechtbank te verschijnen. Er ontstond opnieuw vertraging toen de rechter een bezwaarschrift tegen de dagvaarding indiende. De rechtbank had slechts een maand nodig om tot de slotsom te komen, dat deze ongegrond was, maar het duurde tot september voordat de Hoge Raad tot hetzelfde oor deel kwam. Inmiddels had de rechter zijn rijbewijs teruggekregen. In het najaar antwoordde minister Polak van Justitie na vragen van Ka mereleden, dat de zaak was vertraagd door incidenten, die op zichzelf niet hoogst ongebruikelijk waren. Tegelij kertijd diende de Haarlemse hoofdcom missaris van politie en de betrokken agenten tegen de rechter een aanklacht in wegens belediging. Dit gebeurde naar aanleiding van een interview dat een HD-verslaggever met hem had en waarbij hij o.m. zei, dat juist ten aan zien van hem omgekeerde klassejustitie werkte. De rechtbank trok in oktober 1969 drie dagen uit voor behandeling van de zaak. Bijna dertig getuigen en deskun digen werden gehoord De eis van drie maanden, het vonnis duizend gulden boete. De rechtbank achtte namelijk niet bewezen dat de verdachte zich pri mair had schuldig gemaakt aan dood door schuld en subsidiair aan rijden onder zodanige invloed van drank en/of luminal, dat hij niet in staat kon wor den geacht zjjn auto naar behoren te besturen. De „artikel zesen twin tigers" in Bankenbos waren hierover zo ver ontwaardigd, dat zij in hongerstaking gingen De PSP in Limburg sprak in een protesttelegram aan de minister van klassejustitie. Doordat de officier in beroep was ge gaan, diende de strafzaak in januari van dit jaar opnieuw in volle omvang voor het Haagse hof. Daarbij deed vooral de procureur-generaal mr. F. J. G. Baron van Voorst tot Voorst van zich spreken door het vonnis van de rechtbank een schijnvonnis te noemen en de Haar lemse rechter te beschuldigen van leu gens en sabotage. De procureur-gene raal werd enige maanden op non-actief gesteld, nadat hij in een interview nog feller van leer was getrokken. De eis was nu vier maanden, het vonnis twee maanden. Het hof baseerde dit op het feit dat de verdachte grote schuld had aan het tot stand komen van een dode lijk ongeval. Een dag later tekende de rechter te gen dit arrest beroep in cassatie aan bij de Hoge Raad. Zijn derde advocaat betoogde eind september voor het hoog ste rechtscollege, dat in ernstige mate onvoorzichtig rijden heel wat anders is dan rijden op gladde banden. Want, zo zei hij, ook daarmee kan men voor zichtig rijden. Deze keer had de rechter succes, want de Hoge Raad vernietigde het vonnis en verwees de zaak naar het haf in Arnhem, dat thans voor de grote moeilijkheid staat in deze slepende zaak nieuwe bewijzen te vinden. Opnieuw zullen de resultaten van het onderzoek van alle kanten worden be keken. Een onderzoek overigens, dat de rechter bij een vorige gelegenheid waardeloos noemde. bardement van services te verwerken had gekregen. De aanval van de Zaandammers had nu nog meer stootkracht en Ovra voelde zich al helemaal zeker van de overwinning en zorgde voor een ware show, die de handen van de toeschouwers vaak op elkaar brachten. Met 15-7 ging de set en de overwinning naar de ploeg, die technisch en taktisch superieur was aan zijn opponent de Molenwiek. In de schaduw van de Ovra wedstrijd speelden de dames van Alliance tegen het op de tweede plaats staande Slotermeer. De dames van Alliance die de laatste weken duidelijk van slag waren speelden gisteren eindelijk weer eens onbevangen. Het resultaat was dat Slotermeer, dat zich veel meer geroutineerd toonde alle zeilen moest bij zetten om vooral in de tweede set het hoofd boven water te houden. De setstanden van deze leuke ontmoeting waren: 2-15, 14-16 en 8-15 voor Slotermeer. Ook de dames van HVS speelden. Zij ontmoetten het zwak geachte The Smash uit Castricum. Het vertoonde spel van HVS liet vaak veel te wensen over. Toch ging de zeker wel verdiende overwinning met 3-1 naar de Haarlemse dames. Set standen: 15-6. 11-15, 16-14, 15-5. In de distriktklasse heren ontmoette Serve de reserves van Ovra. Het was een goede wedstrijd vooral aan de Ovra kant. Serve verspeelde nog al veel punten met de service (8 x in de eerste set) en moest daardoor vaak het initiatief overlaten aan de veel bewegelijker spelende Ovra-ploeg. Met 3-1 werd deze wedstrijd door Ovra 2 gewonnen. Ook Ovra 3 trad in het strijd perk. Tegen het wat tegenvallende DSS werd er na een zware strijd een 2-2 gelijk spel bevochten. Bij de dames in de distriktklasse was er de ontmoeting tussen DSS en Alliance 2. Het hoog geklasseerde DSS had alle moeite om het in de onderste regionen verkerende Alliance van het lijf te hou den. Het werd tenslotte een benauwde 3-1 overwinning voor de rood-groenen. HVS 3 stelde erg teleur door met 3-0 van Aemstelle te verliezen, dat zich op alle fronten sterker toonde. In de eerste klasse heren deelden FES en Triumph de punten, 2-2, terwijl die Raeckse een gedecideerde overwinning be haalde op het zwakke GIOS. Bij de dames in de eerste klas deden de dames van GIOS het beter want zij ver overden met 3-0 de overwinning op DSS 2. Het topduel in de tweede klas tussen WGS en die Raeckse 3 eindigde na een langdurige en rommelige wedstrijd in een gelijk spel, waarmee vooral die Raeckse 3 erg blij mag zijn. De uitslagen van de gisteravond ge speelde wedstrijden luidden: Heren: OVRA 3—DSS 2-2; OVRA 2— Serve '67 3-1; OVRA 6—Major 0-3; OVRA 5OSS 2-2; Gios 2Alliance 4 2-2; DSS 5Brandweer 2 2-2; FES 2Triumph 2 2-2; FES—Triumph 2-2; HVS 4— VCM 1-3; OVRAde Molenwiek 3-0; die Raeckse Gios 3-0. Dames: FES b—OVRA c 2-2; Alliance 22—Slotermeer 0-3; die Raeckse 3—WGS 2-2; Alliance 5—Major 2 0-3; HVS—The Smash 3-1; OVRA 4Serve '67 0-3; Gios 3—VCM 0-3; HVS 3—Aemstelle 0-3; DSS 2Gios 2 0-3; die Raeckse 4Cazuz 2 0-3; HSVC 2—de Blinkert 3 0-3; HSVC—Cazuz 0-3; de Blinkert 4—Serve '67 2 1-3; FES 3—OSS 2 3-0; Alliance 2—DSS 1-3. (Van een onzer verslaggevers) SCHIPHOL Elke dag wordt op Schiphol tien tot twintig aankomende pas sagiers de toegang tot ons land geweigerd. Aldus de Kapitein dei Marechaussee L. de Leeuw, in een exclusief interview dat wij met hem hadden. Over de weigering van vreemdelingen wordt in laatste instantie beslist door het ministerie van Justitie, die hiervoor dag en nacht de Hoofdafdeling Vreemdelingenzaken en Grensbewaking bemand heeft.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 6