„Grande Bouclé Tour 670 kilometer ingekort France 1971: een reuzenacht door Frankrijk Ajax wil Blankenburg contracteren Clay bijna drie milioen rijker THIJS JANSEN „Dit is het eerste seizoen dat er geen kritiek is" CRUYFF KREEG GEEN KANS TE SCHITTEREN Clermont Ferrand sloeg tegen AMVJ toch toe Opnieuw winst voor Fischer Ex-semiprofs in amateurteam Feijenoord verloor van Barcelona: 2-3 Van Dooyeweerd won met Grenadier Twente vanavond op het scherm Aarts geopereerd Overwinning Italië België-Mexico trok op w.k. meeste publiek aoi D80 stnn ■M mm yi* Benfica-„Rest" een matige zaak 15 ODOOll QDDnon WOENSDAG 9 DECEMBER 1970 9 Nieuwtje *•*■«•11 vfe ic12 Hpr gippil A zhmm K I m m. aornrrr Blankenburg: naar Ajax? AMSTERDAM. Ajax zal vermoede lijk de Westduitser Horst Blankenburg, de 23-jarige ausputzer van München 1860 contracteren. De landskampioen wil wel haast maken met de aankoop, omdat zij hem graag over drie maanden tegen Cel tic wil inzetten. Dan dient de transfer evenwel uiterlijk vandaag tot stand te komen. Horst Blankenburg (1.84 meter lang) kost, hoewel hjj nimmer voor een verte genwoordigingend team is uitverkoren een half miljoen Duitse marken. Ajax schijnt dat bedrag aan hem te willen besteden. Hij is immers, redeneert de Amsterdamse leiding wekelijks de uit blinker in München 1860. Het ziet er naar uit dat Volendam voor het eerst in zijn voetbalgeschiedenis een buitenlandse speler in zijn elftal zal gaan opnemen. Op 2 januari arriveert de 21 jarige Zweed Reine Almquist van IFK Göteborg in Volendam. Hij zal daar in een periode tot 15 januari enkele oefen duels meespelen, terwijl hij te/ens de trainingen van Hans Croon volledig zal meemaken. In die veertien dagen zal hij ook een inzicht kunnen krijgen in de mogelijkheden om zich aan te passen aan de aparte sfeer in Volendam. „Een fijne sfeer", merkt trainer Hans Croon daar over op, „als je geacclimatiseerd bent, word je volledig opgenomen." BARCELONA Feijenoord heeft gis teren in Barcelona een vriendschappelij ke wedstrijd tegen FC Barcelona met 2-3 verloren. De rust ging in met gelijke stand: 1-1. De doelpuntenmakers waren: Filosia (1-0), Kindvall (1-1), Reach (2-1 en 3-1) en Wery (3-2). De overwinning van de Spanjaarden was verdiend te noemen. Het was een aantrekkelijke wedstrijd, waarin Feije noord ook enkele briljante momenten kende. Theo van Duivenbode speelde voor het eerst weer mee. NEW YORK. Casius Clay heeft met zijn nachtwedstrijd tegen de Argentifa Oscar Bonavena een flinke buit in de wacht gesleept. Het totaalbedrag dat Mohammed Ali opstrijkt komt neer op zo'n 750.000 dol lar (2.750.000 gulden). Bonavena moet zich met iets minder tevreden stellen. Hij ont vangt 400.000 dollar (1.440.000 gulden). HILVERSUM. Jan van Dooyeweerd heeft met Grenadier tijdens gisteravond in Hilversum gehouden draverijen de Liberty-prijs gewonnen. De overige uitslagen luidden: Levant-prijs 2020 m. Ie afd. 1 Gloriant (Vergaay) 2.57.9 1-27.2; 2. Ixiaan; 3, Iduna J. Toto: winn. ƒ9.10; pi. ƒ1.70 2.40 1.40; koppel 11.70 covercal 6.30. Ludwigprijs 2400 m: 1. Hinde 3.37.5 1.30.6 2. Iris Zorgenest; 3. Im- C3Toto: winn. 56.30; pl. 7.40 2.00 2.20; koppel 34.00; covercal 4.20. Lancelot-prijs 2000 m: 1. Fandango (Schoonhoven) 2.51.4 1.25.7; 2. Heiia D; 3. Interest Toto: winn. 3.90; pl. 1.40 1.49 1.80; koppel 5.30; covercal 5.70. Luxor-prijs 1500 m: 1. Josina du Bois (Petersen) 2.13.8; 1.28.0; 2. Jos'; Hollandia; 3. Junibes B. Toto: winn. 3.30; pl. 1.60 1.70 2.80; koppel 5.50; 4.40. Laetitia-prijs, 2000 m: 1 Guy Nathan H (ir Oosting) 2.51.7 1.25.9; 2. Hoop van Rhea; 3. Hetty Hanover. Toto: winn. 18.30; pl. 8.50 15.70 2.70; koppel 30.40, covercal 30,trio 3517.10 Liberty-prijs, 2920 m: 1 Grenadier (Van Dooyeweerd) 4.14.8 1.26.7; 2 Fira Benoona; 3. Galatea. Toto: winn. 5.20; pl. 2.30 2.30 2.20; koppel 9.90; covercal 7.50 Lieneke-prijs, 2020 m: 1 Everprise (Hendrikx) 2.48.3 1.23.3 2. Faith Hollandia; 3 Dyveke D Toto: winn. 4.50; pl. 1.30 2.30 2.10; koppel 11.60; covercal 15.90; trio 174.60 Lancelot-prijs, 2000 m.. Tweede afd.: 1. Fury Hollandia (Hetteling) 2.49.1 1.24.6; 2. Horse L; 3. Hette Ab. Toto: winn. 29.60; pl 4.60 1.80 1.70; koppel 41.80; covercal 3.30. Lovell-prijs 2020 m: 1 Doriethe J. Coevoet 2.51.8 1.25.9; 2 Edel •cott Six; 3. Cornet Volann. Toto: winn 4.30; pl. 3.10 11.30 3.—; koppel 11.10; covercal 49.40; trio 1136.70. Levan-prijs 2020 m. Tweede afd.: 1 Ilbert K (Van der Loo) 2.56.0 1.27.1; 2. li- lustre Mac; 3 Ina Z. Toto: winn 6.50; pl 2.60 1.80 2.—; koppel 8.00; covercal 4.50. Totale omzet; ƒ277.193.—, (Van onze sportredactie) PARIJS Op papier wordt de Tour de France 1971 minder zwaar dan de voorgaande edities. Dat moet althans worden vastgesteld na de persconferentie die de heren Jacques Goddet en Felix Levitan gisteren in Parijs hebben gehouden en waarop zij het „gezicht" van de volgende tour lieten zien. De heren organisatoren hebben rekening gehouden met de nieuwe bepalingen van de UCI, dat etappewedstrijden niet meer dan twintig ritten van „stad tot stad" mo gen tellen en dat er voldoende rust dagen moeten zijn. De Tour'71 telt inderdaad niet meer dan twintig ritten, de ploegen tijdrit op de openingsdag 26 juni in Mulhouse buiten beschouwing gelaten. Het totaal af te leggen kilometers kromp daardoor aan zienlijk en bedraagt het volgend jaar maar" 3660. Men moet teruggaan tot het jaar 1905 om een kortere „Grande Bouc lé" te vinden. In vergelijking met de ZAGREB. Wanneer alles klopt zal de NOS nog vanavond filmbeelden op het tv-scherm kunnen brengen van de van middag in Zagreb gespeelde voetbalwed strijd Dinamo FC Twente. Het vier koppige reportageteam, dat onder andere met filmcamera's is uitgerust, keert even als FC Twente zelf onmiddellijk na af loop van de wedstrijd naar Nederland te rug, zij het niet met hetzelfde vliegtuig Terwijl het elftal direkt naar cte vlieg basis Twente vliegt, zal de andere ma chine die vandaag nog een groep sup porters naar Zagreb en terug brengt, de terugreis via Amsterdam maken. Na een daar te maken extra landing op Schiphol denken de tv-mensen tijdig in Bussum te zijn om vanaf kwart over elf via Neder land 1 een samenvatting te kunnen uit zenden. (Van onze sportredacteur) DEVENTER. Kees Aarts, de vorig jaar door Go Ahead van ADO overgeno men vleugelspeler, blijft door pech ach tervolgd. Sinds zijn komst bij Go Ahead heeft Aarts slechts enkele wedstrijden in het eerste elftal gespeeld en verdween daarna geplaagd door blessures en ope raties uit het gezichtsveld. Aarts nam enige tijd geleden de trai ning weer op en het zag er aanvankelijk naar uit dat niets een rentree van hem in de weg zou staan. Zijn rechterknie heeft het echter opnieuw begeven. Giste ren is hij daaraan geopereerd. Het ziet er naar uit dat Aarts ook dit seizoen niet opgesteld zal kunnen worden. FLORENCE. Het voetbalelftal van Italië heeft in Florence Ierland met 3-0 verslagen. De ruststand was 2-0. De doel punten werden gemaakt door de Sisti, Bonishegna en Prati. Er waren 52.000 toeschouwers. Het betrof een kwalificatiewedstrijd in groep zes voor de eindronden van het toernooi om het Europese voetbalkam pioenschap. De stand in groep zes is nu als volgt: 1. Italië 2-4. 2. Zweden 2-3, 3. Ierland 3-1, 4. Oostenrijk 1-0. ZÜRICH De FIFA heeft in Zurich de exacte aantallen bezoekers van het we reldkampioenschap voetbal in Mexico bekendgemaakt. In totaal werden er 1.673.975 toegangs kaarten verkocht. De wedstrijd in groep een tussen Mexico en België trok het hoogste aantal toeschouwers: 108.192. De finale Brazilië—Italië werd bijge woond door 107.412 toeschouwers. Op de derde plaats komt het duel tussen West- Duitsland en Uruguay met 104.403 toe schouwers. 102.444 mensen zagen het ze nuwslopende treffen tussen West-Duitsland en Italië. Aan de voetbalbonden van de deel nemende landen heeft de FIFA reeds een bedrag overgemaakt van 2.055.000 dollar ongeveer 8 miljoen gulden. WIELRENNEN De Belg Eric de Vlaeminck heeft in de Noorditaliaanse stad Lecco een internationale veldrit ge wonnen. Hij legde het parcours van 23,5 kilo meter af in een uur en 16 minuten. Tour van dit jaar is de route 670 kilo meter korter geworden, hetgeen de deel nemers ongetwijfeld toejuichen. Evenals trouwens het feit, dat er na jaren weer twee rustdagen op het programma prij ken: 3 juli in Le Touquet en 9 juli in Or- cieres Merlette. Het etappeschema in zijn geheel ver toont een soort acht. Dat wil zeggen: na de start in Mulhouse trekt de karavaan noordwaarts en komt via Luxemburg en België weer terug in Frankrijk (Roubaix). Vandaaruit loopt de route door midden- rankrijk naar de Alpen, die dus even als verleden jaar weer het eerst wor den aangedaan. Vervolgens voeren de we gen naar de Middellandse Zee (Marseille) en daarna komen de Pyreneeën aan bod. De organisatoren verwachten, dat in deze bergketens de belangrijke beslissin gen zullen vallen. Vanaf Bordeaux volgt dan „de oversteek" naar het eindpunt, de wielerbaan van Vincennes, vlak in de buurt van Parijs. Een nieuwtje vormt het feit, dat zes etappes niet zullen beginnen in de plaats van aankomst. In die gevallen zullen de deelnemers vier keer per bus of trein worden veroverd en tweemaal per vlieg tuig. Dit laatste gebeurt op 3 juli van Le Touquet naar Chartres en op 10 juli van Marseille naar Toulouse. Verder ko men er in het schema twee individuele tijdritten voor. De afstand hiervan be draagt in totaal 70,3 km. hetgeen 15,3 km korter is dan dit jaar. Nieuw is ook het inlassen van een zogenaamde bergklim over 18 km. tussen Luchon en Superbag- neres (13 juli, 15e etappe). De langste rit staat op 10 juli te wach ten tussen Orcieres en Marseille en wel 247,5 kilometer. Wat de bonificaties betreft veranderde er niets. De winnaar van elke etappe krijgt een tijdsvergoeding van twintig se conden de tweede tien en de derde vijf seconden hoe groot het aantal deelnemen de ploegen wordt staat nog niet geheel vast. De organisatoren zijn van plan der tien equipes van elk tien renners te enga geren. Mogelijk wordt daar echter nog een ploeg aan toegevoegd. T»«nt» NJI.C. C-Aiaj bttvtan »-S.V.V. •VheuejQ (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Het voetbalpro gramma voor komende zondag ver toont voor de verenigingen uit Haar lem en omgeving een merkwaardige kronkel. Voor het eerst sedert zeer lange tijd spelen Telstar, Haarlem en RCH (tegen EDO) tegelijkertijd voor eigen publiek. Haarlem-voorzitter Henk Hut merkt hierover op: „Toen wij het programma onder ogen kre gen zijn wij onmiddellijk tot de con clusie gekomen: hier wordt een aan slag gepleegd op het voetbalverkeer in Kennemerland. Wij hebben AZ voor gesteld om op 27 december (als de competitie stil ligt) te voetballen, maar AZ wilde dat niet, aangezien hun Polen dan naar hun vaderland zijn om daar kerstmis te vieren. Wij hebben wel bij de KNVB aan de bel getrokken, maar anderzijds moeten wij dit maar accepteren en zetten wij niet zo'n grote mond tegen de Bond, op aangezien wij er wat programma's betreft best onderuit komen". Ook Telstar-penningmeester De Nijs vindt het een nare situatie: „Wij zijn via Thijs Jansen in contact getre den met Volendam maar daar wilde men niets van een omzetting van het programma weten. Ik dacht wel dat het geld gaat kosten. Anderzijds komt het de onderlinge verhoudingen niet erg ten goede. Als men bij ons nog eens aanklopt om wedstrijden om te gooien, geven wij ook niet thuis." De derde gedupeerde is RCH. Secre taris Schuytvlot bedenkt „Het is een onbevredigende situatie. Het scheelt bezoek en dus geld. Al in september hebben wij met EDO contact opgeno men en voorgesteld om bijvoorbeeld op de 27e te voetballen. EDO voelde daar echter niets voor. Wat kan het hun schelen of wij 500 toeschouwers krijgen." Met Volendam en AZ ligt de situatie in feite precies eenderDe clubs die uitspelen ondervinden geen enkel na deel van het merkwaardige program ma. Om enkele wedstrijden naar zater dag te verschuiven ging ook niet op omdat vooral de trainers die hun wis selspelers selecteren uit de B-elftallen die ook op zaterdag voetballen) daar tegen bezwaar aantekenden. De verantwoordelijke man voor deze gang van zaken is competitieleider Thijs Jansen (47 jaar) die sedert tien jaar voor de KNVB de programma's in elkaar draait. Jansen: „Ik gebruik daarbij een bepaalde wiskundige for mule. In Noord-Holland zitten zoveel clubs dicht bij elkaar dat het wel eens kan gebeuren dat er een dergelijk on gelukkig programma uit de bus komt. Ik heb echter zelf geprobeerd om hier iets aan te veranderen. Ik heb con tact gezocht met de betrokken clubs en die bij elkaar proberen te brengen om gezamenlijk tot een oplossing te komen. Ik heb tot nu toe van de be trokken verenigingen nog geen pro testen gehoord. Dit is voor zover ik mij kan herinneren trouwens het eer ste seizoen dat er ook van andere clubs op het competitieprogramma geen kritiek is gekomen. Het lijkt mij dat de verenigingen het voor deze ene keer hebben geaccepteerd. Het is dit jaar een eenmalige zaak." Een affaire die hem wel verwonderd heeft is het feit dat er in brede kring verbazing bestaat dat er op zondag 27 december (na de kerstdagen) geen competitievoetbal is. Jansen: „De der de kerstdag heb ik eruit gehaald. Iedereen heeft jaren tegen mij aan lopen zeuren of er op de zondag na de kerstdagen geen vrije zondag zou kunnen volgen. Nu heb ik daarvoor ge zorgd en wat zie je nu: in Den Haag heeft de VVCS toch een voetbalwed strijd georganiseerd voor buitenland se spelers in Nederland'. Betekent dat dat een vrije zondag na de kerstda gen het volgend jaar niet voor prolon gatie vatbaar is? Jansen: „Dat be zweer ik niet. Maar als ik wel een programma organiseer en ze vragen mij waarom heb je dat gedaan, dan wordt het antwoord wel erg eenvou dig dacht ik". De toto-tips van Thijs Jansen luiden Haarlem AZ '67 Holland Sport Feijenoord NAC Go Ahead PSV NEC Sparta ADO Excelsior DWS Heerenveen Den Bosch FSC Heracles DFC Willem II SVV Wageningen Roda JC Hermes DVS PEC Eindhoven Gooiland Limburgia 3 2 3 1 1 1 2 3 1 1 1 3 1 tv h SiOiS -?/, 4, urn - iKi' Mé Deze route zullen de coureurs in de Ronde van Frankrijk volgend jaar af moeten leggen. LISSABON. Benfica heeft in Lissa bon met 3-2 gewonnen van de „Rest van Europa". Het was een benefietwedstrijd voor Mario Coluna, de voormalige aan voerder van Benfica, die zijn carrière gaat beëindigen. Bij de rust stond Ben fica met 2-0 voor door treffers van Euse- bio en Simoes. Na de pauze scoorden Uwe Seeler (West Duitsland), Jose Ga- rate (Spanje) en Arthur Jorge (Benfica). Er waren 55.000 toeschouwers. Johan Cruyff heeft slechts 37 minuten van de ontmoeting als rechtsbuiten mee gespeeld. De Schot Willie Henderson ver ving hem. Het was een beslist niet op windende wedstrijd waarin de „Rest" voor de rust wel sterker was, doch er niet in slaagde te scoren. Eusebio gaf Benfi ca na een goed half uur de leiding, een minuut voor het rustsignaal bracht Si- moes de stand op 2-0 voor de Portuge zen. De Europese sterspelers kwamen in dividueel wel tot goed spel, doch de sa menhang in de combinaties ontbrak te vaak. Na de rust was echter duidelijk sprake van een beter onderling begrip waardoor „De Rest" de achterstand kon inlopen. Hendersen leidde met twee pas ses op maat die eerste treffers van de ploeg in. De Westduitser Uwe Seeler en Jose Garate van Atletico Madrid benut ten de kansen waardoor de stand weer gelijk werd: 2-2. Seeler scoorde zijn doelpunt in de 58e minuut, nadat doelman Henrique, gehin derd door de Westduitser, de bal die Henderson hoog voorzette niet afdoende kon wegwerken. Henrique raakte bij de ze actie geblesseerd. Fonseca verving hem. Ook de reserve-doelman van Ben fica maakte een fout. Dat leidde een kwartier voor tijd tot de gelijkmaker De voorzet van Henderson van de vleugel be oordeelde hij verkeerd, waardoor Garate een klein kwartier voor tijd de rest naast Benfica bracht. De 55.000 Portugese toe- schouweis zouden echter hun overwinning krijgen. Daarvoor zorgde Artur Jorge in de 76e minuut met een briljant schot, waar op doelman Bento geen verweer had. (Van onze basketbalmedewerkers) HAARLEM. AMVJ werd gisteravond om tien uur bij het klinken van het eind signaal geconfronteerd met waarschijn lijk de grootste desillusie uit haar be staan. Leek de derde ronde vorige week na 43-43 in en tegen Clermont nog slechts een kwestie van tijd, een illusie werd juist in de thuiswedstrijd wreed ver stoord. Genadeloos sloeg Clermont in de boeiende slotfase toe op een moment dat de AMVJ-gege binnen bereid leek. Kans loos gingen de Amsterdamse favorieten met 60-70 ten onder. Zonder twijfel moet de Franse triomf voor een belangrijk deel geschreven wor den op naam van de balvirtuoze Jacque line Chazalon, ook al de grote vedette tijdens de Europese kampioenschappen in Rottendam. Ook de ster van Irene Gui- dotti schitterde in de Apollohal. Met Chazalon en in mindere mate Colette Passlmard en Natacha Bebic was de Franse ploeg een veel grotere eenheid. Opnieuw bewees de nationale Franse coach Joe Jaunay met zijn Spartaanse trainings-methoden ook bij damesbasket bal voor grote successen te kunnen zor gen. AMVJ daarentegen stelde tejeur. Ook coach Dick de Liefde faalde. Nauwelijks greep hij in en het zo noodzakelijk ver trouwen wist hij zijn ploeg niet te geven. Het begin van de wedstrijd was aan bei de zijden ronduit slecht. Vooral AMVJ speelde paniekerig, miste de ene na de andere reële scoringskans en gaf blijk over weinig fantasie te beschikken. Nu moet gezegd worden dat het moeilijk aan vallen is tegen deze Franse ploeg. Condi tioneel was deze ploeg zo beweeglijk, dat alles aan Amsterdamse zijde te overhaast moest geschieden. AMVJ dat dankzij voornamelijk Jetty Witte en Els van der Heijden na vijftien minuten nog op 20-20 kon komen kreeg vlak voor de rust een klap te incasseren, toen Greet Wink met vijf persoonlijke fouten het veld moest ruimen. Bij het rustsignaal van de vooral scherp arbitrerende Belg Spreutels leid de Clermont met 29-32. Na de basketverwisseling kon AMVJ lange tijd vlak bij Clermont blijven en zelfs een voorsprong nemen van enkele punten. Tussen de dertiende en achttien de ploeg sloegen de Franse speelsters tot verbijstering van de Amsterdamse aan hang toe. Fraai combinerend, werden Chazalon (topscoorster met 12-14) en Gui- dotti (9-8) steeds weer vrij gespeeld. Via 51-56 en 55-64 greep Clermont volkomen verdiend met 60-70 de zege. Bij AMVJ waar Els de Groot volledig uit vorm bleek, kwamen in de dubbele cijfers: Jet ty Witte 10-10, Wil van Drooge 5-10 en Els van der Heijden 6-7. Voor het Haarlemse Flamingo's, dat vanmiddag per vliegtuig naar Olomouc in Tsjecho-Slowakije is vertrokken, zal het verlies van AMVJ een duidelijke sti mulans zijn zich niet te alten verrassen. Donderdagavond zes uur zal Flamingo's zonder Eef Halewijn in Olomouc ongetwijfeld een ander Dukla tegenover zich krijgen dan in Haarlem. PALMA DE MALLORCA. De Ame rikaan Robert Fischer heeft gisteren ook gezegevierd in de 21-ste ronde van het interzonaal schaaktournooi. De Braziliaan Henrique Costa Mecking werd in 42 zet ten verslagen. Fischer heeft nu 14,5 punt verzameld en moet nog twee partijen uitspelen. Met nog twee ronden voor de boeg is hij prak tisch zeker van de eerste plaats in het toernooi. De zes besten van dit toernooi zullen met de Russen Viktor Kortsjnoi en Petrosjan gaan uitmaken wie wereld kampioen Boris Spasski in 1972 mag uit dagen in een tweekamp voor het wereld kampioenschap. (Van onze sportredactie) ZEIST. Het is niet uitgesloten dat er voor het voorlopig Nederlands ama teurelftal, dat volgende week door bonds coach Arie de Vroet bekendgemaakt zal worden, een aantal spelers zal worden geselecteerd dat een (jeugd)contract bij een semi-prof-club heeft gehad. Men is bij de KNVB namelijk van mening dat de „jeugdzonde" van deze spelers (Reits- ma Feijenoord, Ensinck MVV en Veeken Ajax en Blauw Wit) wel vergeven kan worden. De Vroet: „Ex-profs is voor deze spelers een gevaarlijk woord Die jongens hebben op jeugdige leeftijd eens een contractje getekend in feite hun ouders om het een jaartje bij een profclub te probe ren. Ze zijn daarna weer amateur gewor den pr dp h^i-en Van Marle en Brox zul Ier, nu uit gaan zoeken wat de UEFA reglementen over een dergelijk „contact" zeggen. Het zou toch te gek zijn als de ■ongens nooit meer in een vertegenwoor digend elftal /.ouden mogen spelen." De heer Van Marle zal het komende weekeinde op een vergadering in Rome al over deze zaak spreken. Na het rap port van Van Marle zal De Vroet begin volgende week zijn selectie bekendmaken. Het elftal zal op de eliminatieduels voor de Olympische Spelen 1972 tegen Rus land, 12 mei uit, 9 juni thuis goed worden voorbereid. Op 12 januari begint de training en eind februari worden er twee wedstrijden in Israel gespeeld. Twee maanden later worden in Oost-Duitsland oefenwedstrijden gespeeld tegen de A- formatie van de DDR en een ander ver tegenwoordigend team De Vroet zal voor het amateurelftal 16 spelers selecteren (vorig jaar 18), terwijl het ook in zijn bedoeling ligt tot de vorming van een jeugdamateurelftal (tot 21 jaar) te ko men, waaruit men de A-selectie eventueel aan kan vullen. De bondscoach zal overi gens bij de samenstelling van het team wel de meeste m'oeite hebben met de voorhoede. Het middenveld (zes kandida ten onder wie Kiel en Hoek) levert li niaal geen problemen op, terwijl de sa menstelling van de achterhoede ook niet al te moeilijk lijkt. In de gisteren in Zeist gespeelde oefen wedstrijden (drie duels van veertig mi nuten door wisselende elftallen) werd slechts een keer gescoord door zondag amateurtopscorer Soeterboek (DESK). In de selectiewedstrijd van gisteren ontbra ken Mei, die niet meer geïnteresseerd zou zijn in het amateurelftal, en De Boer, wiens afwezigheid De Vroet nogal boos maakte. De bondscoach veranderde ech ter van houding toen de tuinman van het KNVB-sportcentrum hem vertelde dat de Volendammer zondagavond gebeld had om te melden dat hij wegens een blessure niet mee kon spelen. De tuinman was echter vergeten die mededeling aan De Vroet door te geven In aanmerking voor de selectie lijken in ieder geval te komen: Verheul (DCG), Van Effrink (Zuidvogels), Bisschot DCG), Boiter (Muntendam), Schouten (Rijsoord), Reitsma (Zwart-Wit '28), Vos- maer (VUC), Hoek (ZVV), Koel (Go Ahead Kampen), Ensinck (Heer), Vee- kpr> aiUboirn) Bijlsma (SDW). Abma -W„ rSpMi; (DESK) WEEKABONNEMENTEN iienen uiterlijk op woensdag te worden betaald daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE dag moei

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 15