L'Ormindo v opera uit de begintijd Een Oidipus vandaag de van dag „Dagboek" van Van Gogh door dr. Jan Hulsker NEDERLANDSE OPERA STICHTING NEEMT MOEILIJKE TAAK OP ZICH Lucie Faure kreeg litteraire prijs T.Y. vanavond Reportage over invloed Chinezen buiten China Brandpunt-ploeg verhoord door Spaanse politie Nieuwe Komedie in Brakke Grond Het boek van de maand: V ietnam-cabaret binnen twee uur uitverkocht rs Irm.J r» #11iIi Radio vrijdag TV donderdag TV vrijdag DONDERDAG 10 DECEMBER 1970 Late ontdekking Improvisatie-partituur Ingrepen Magere tekst Ditishet recept: Kaasfonduevan Nedeiiandsekaas. Een platenbon is altijd raak JSli'SSv" AMSTERDAM De Nieuwe Ko medie is een idealistische, enthou siaste en zeer hard werkende toneel groep, die zich vooral richt op de jeugd. De ene produktie na de andere rolt eruit: voor fabrieksjeugd, voor kantoorjeugd, voor clubhuisjeugd, voor middelbare scholieren. Het is jammer dat we dit gezelschap zelden of nooit in deze contreien zien. Brieffragmenten Veel illustraties Een platenbon is altijd raak Een platenbon is altijd raak Met een plaat vindt iedereen z'n draai SCHEVENINGEN „Dat de opera ten dode is opgeschreven meen ik ernstig te mogen betwijfelen", zegt dr. Rennert Intendant van de Staatsopera in München. „De opera heeft echter alleen toekomst als er vóór de stem wordt geschreven en niet er tegen zoals sommige mo derne componisten doen. Er worden tegenwoordig opera's gecomponeerd, die de zangers weigeren te zingen, omdat zij er hun stem mee zouden vernielen. Ik ben niet tegen experi menten en ik kan heel goed begrijpen dat de componisten zoeken naar mid delen om de expressiviteit te ver nieuwen en te verhogen, maar zij moeten rekening houden met de na tuurlijke grenzen van de menselijke stem". Dr. Günther Rennert is een beminne lijk mens. hij spreekt op zachte toon en behoeft niet naar zijn woorden te zoeken. Wij zitten in de champagne-bar van het Circusgebouw in Scheveningen, maar wij behelpen ons met een glaasje sherry en luisteren naar wat de grote man te zeg gen heeft. Hij is inderdaad een groot man hij regisseert niet alleen in Mün chen, maar ook in Salzburg en in Glyn- de bourne. Enige jaren geleden werd „L'Ormin do' voor het eerst sinds 1644 door de Glyndebourne Festival Opera opgevoerd en toen was het ook Rennert die regis seerde. De voorstelling van de volslagen onbekende Cavalli-opera had toen een enorm succes en langzamerhand begin' nen de opera-gezelschappen in Europa en Amerika zich te bekommeren over deze nieuwe aanwinst van het repertoire. „Het siert de Nederlandse Operastich ting, dat zij de L'Ormindo in studie heeft genomen", zegt Günther Rennert „zij had het zich veel gemakkelijker kunnen maken"! Dit compliment is oprecht gemeend want het is inderdaad niet eenvoudig om de klok ruim vierhonderd jaar terug te zetten en bij het begin van de opera te beginnen. Gemakshalve nemen wij daar het jaar 1637 voor toen het San Cas- siano in Venetië zijn deuren opende voor het publiek. Tot die tijd was de opera een privé genoegen van de hoge Italiaan se adel, waarbij het ene vorstenhuis het andere trachtte te overtroeven in de pracht en praal van de opvoering. Om van de opera een winstgevend be drijf te maken moesten de theater-direc teuren de kosten zoveel mogelijk beper ken. De grote orkesten en koren verdwe-, nen en wat overbleef was een klein aan tal solisten met een eenvoudige begelei ding. Het eerste genie van de opera was Claudio Monteverdi (1567-1643); hi] schreef een groot aantal opera's waar van alleen de „Ritorno d'Ulisse" en „L'Incoronazione di Poppea" bewaard zijn gebleven. Zijn leerling en opvolger aan de San Marco in Venetië Fran cesco Cavalli (1602-1676) moest zich aanpassen aan de eisen van de zuinige opera-directeuren, maar dat was voor hem geen beletsel om toch een veertig tal opera's te componeren. Tot een jaar of vijf geleden heeft nie mand zich om deze nalatenschap be kommerd. De Engelse musicoloog Ray mond Leppard ontdekte het manuscript van L'Ormindo bij toeval in een biblio theek in Venetië en hij kwam zo onder de indruk ran de schoonheid van de par tituur, dat hij besloot deze voor een op voering te bewerken. De partituur van Cavalli bestaat namelijk uit niets anders dan de op twee balken genoteerde mu ziek zangstem en basso continuo Gegevens omtrent de regie en de ensce nering ontbreken ten enenmale, dat werd in die dagen aan de fantasie van de spe lers en de dirigent overgelaten. Raymond Leppard zag zich genood zaakt om verschillende leemten in de partituur zelf op te lossen. Hij is er zelfs niet voor teruggeschrokken om sommige gedeelten aan te passen aan de eisen van de tegenwoordige tijd. Zo laat hij bijvoorbeeld de drie waarzegsters een toverspreuk zingen, die in de originele tekst niet voorkomt: „Huat, hanat, Is- ta, Domiabo, Damnautra" hetgeen zo veel betekent als: „Hocus, Pocus, Pila- tus Pas". Aan het slot van de opera heeft Leppard een duet veranderd in een kwintet om een betere finale te krijgen, maar dergelijke ingrepen waren in de dagen van Cavalli ook heel gewoon. De samenwerking tussen Raymond Leppard en Günther Rennert, die ai eer der met het Monteverdi-bijltje hadden gehakt, leidde toen tenslotte tot de op voering van L'Ormindo in Glyndebourne. Nu biedt de Nederlandse Operastich ting ons de gelegenheid om van deze ex quise vruchten van de Italiaanse „favo- la in musica" (muzikale fabel) te genie ten. Vrijdag a.s. gaat de première in Scheveningen onder leiding van de jon ge dirigent Kenneth Montgomery, die al meer voorstellingen in Engeland geleid heeft. Kenneth Montgomery, dirigent. PARIJS. (AFP) Lucie Faure, echt genote van ex-premier Edgar Faure van Frankrijk, heeft woensdag de „Prix d'Honneur" gekregen voor haar roman „Le Malheur fou". De „Prix" is vier jaar geleden inge steld door jonge vrouwelijke critici en litteraire kroniekschrijfsters die de com petentie betwisten van de vrouwelijke vrouwelijke juryleden voor de „Prix Fe- mina", van wie het merendeel boven de veertig is. Lucie Faure is hoofdredactrice van het tijdschrift „Le Nef", dat gewijd is aan de politieke en litteraire problematiek van deze tijd. Zij heeft vele romans ge schreven, waaronder „Les filles du Cal- vaires", bekroond met de „Prix Sevig- ne" en „1'Autre personne", bekroond met de „Prix Sainte Beuve-1968". ADVERTENTIE Caquelon inwrijven met knoflook. Dan 4 dl halfdroge witte wijn in de pan verwannen tot de wijn gaat bruisen. Vervolgens 500 gr fijngesneden jong belegen Goudse toevoegen, goed roeren en weer aan de kook brengen. Binden met maïzena, op smaak afmaken met zout, peper, nootmuskaat en wat kirsch. PARIJS (AFP) De Franse schrijfster en geschiedkundige Edith Thomas is woensdag op 61 jarige leeftijd in Parijs overleden. Zij was lid van de jury die de Femina-prijs toekent. Zij publiceerde eerst enige historische werken, waaronder een over Jeanne d'Arc. Bekendheid kreeg zij in 1954 door haar ro man „La mort de Marie." Het verhaal heeft niet veel om het lijf, het gaat over een nogal ondeugende ko ningin (Erisbe), die met een veel te oude koning is getrouwd. Zij besluit haar naar liefde dorstende hart te kalmeren door zich twee minnaars aan te schaffen. Het zijn weliswaar twee prinsen, Ormindo, Prins van Tunis, en Amida, Prins van Tremisene, maar het vervult haar hof houding toch wel met grote zorgen. Zij ontdekt al gauw dat Prins Amida niet deugt, want hij heeft Sicle, de Prin ses van Susio, bedrogen en het lijkt haar beter te vluchten met Prins Ormindo. Hun schip loopt op de rotsen en zij wor den door de dienaren des konings gevan gen genomen, in de kerker geworpen en vervolgens gedwongen de gifbeker te drinken, die „per favore" slechts een slaapdrank blijkt te zijn. De oude ko- Günther Renner, regisseur. ning blijkt ten slotte de goedheid zelve te zijn, want hij staat zijn gade en zijn koninkrijk af aan de fortuinlijke Prins Ormindo. „Het is op zichzelf misschien merk waardig dat een moderne regisseur zich verdiept in een opera Vdi, meer dan drie honderd jaar geleden ■•T om te komen tot nieuwe vormen moeten wij ons in de oude verdiepen", zegt Jr. Günther Ren nert. J. H. MOOLENIJZER ADVERTENTIE f 5,- 7,50 10,-15,- 20,- 25,- Nederland 1. De TROS direct al na de Woefs en het journaal met de eer ste 26 minuten voor Robbie Dale en zijn Jam. In de Amsterdamse Birds- club treden onder meer op de Engelse blueszanger Duster Bennet, Hardin en York uit Amerika en Matthews Sou- ethr Comfort. Verder alle Jam-inems zoals gewoonlijk. Het tweede deel van het voorprogramma is afkomstig uit Amerika. Wat een familie. Daarna Fred v.d. Vlugt met zijn We reld op Wielen. De wagen die wordt getest is de A-12 van Autobianchi, ver der aandacht voor de autogordels en hun voor- en nadelen en voor het stunt werk van Rob Slotemaker in de film over de 24-uursrit van Le Mans. De quiz Wegwezen sluit prachtig aan bij deze nieuwe TROS-rubriek, want we blijven bij het autorijden. Een hoogtepunt van de TROS-avond is ongetwijfeld de prijsvraag Kerst lied Anno 1970. Ben Cramer, Unit Glo ria en the Shepherds moetèn de lied jes zingen, die de deelnemers aan de ze prijsvraag speciaal voor hen heb ben geschreven. Er waren zeer veel inzendingen, die door een jury werden beoordeeld. Melle Wiersma loopt 50 percent kans op de winst, want hij schreef twee van de vier liedjes. Het Metropole orkest zorgt voor de bege leiding. De uitzending komt recht streeks uit 't Sant te Bussum. De kij kers mogen mee oordelen. Rond Kerst mis wordt de definitieve keuze ge maakt voor het kerstlied anno 1970. Het Humanistisch Verbond stelt zich nadat het TROS programma is afge lopen de vraag, wie wie voor de gek houdt. Het gaat om de ontwikkelings hulp, die waarachtig niet voldoende is, aldus het HV. Na het journaal volgt nog de damcursus van Teleac met als intermezzo een vluggertje tussen de beide Russische grootmeesters Koeper- Nederland2. Alvorens de VPRO in actie mag komen gaan we kijken naar de Woefs, het journaal en de parle mentaire rubriek, dan van Gewest tot Gewest. Na het tweede journaal eerst de VPRO actualiteiten in Was er nog wat en vervolgens de VPRO oudheden van Stan Laurel en Oliver Hardy met een gek avontuur. Negen uur is het dan tijd voor de echte politiek in de vorm van een, Engelse documentaire onder de titel de hinezen buiten hina. Er zijn streken in de wereld, waar hij een overheersende rol speelt. Een van de grote vraagstukken van deze tijd is, welke rol deze Chinezen spelen buiten China op het schaakbord van de wereldpolitiek. De volgende documentaire komt van dichterbij. Lies Westenburg geeft hier in een beeld van de Vrije Akademie Psychopolis in Den Haag, waar leer lingen van alle leeftijden zich bekwa men in de vrije kunsten. Daarmee is het VPRO-programma ten einde. Concent van Kerken en IKOR vervol gen daarna nog hun serie Ik zal hand haven. Het laatste nieuws wordt door Teleac nog gevolgd: les 7 van de cur sus Onze landbouw nu en straks. HILVERSUM. Een reportageploeg van de actualiteitenrubriek „Brand punt" van de KRO, bestaande uit ca meraman Ad Braamhorst en Brand punt-redacteur Charles Schwietert, is in Spanje gearresteerd, toen men opnamen wilde maken in het kader van het pro ces tegen de zestien Basken in Burgos. Het tweetal werd door de politie mee genomen en op brute wijze behandeld. Na verhoor en inbeslagneming van een aantal (onbelichte) films zijn Ad Braam horst en Charles Schwietert weer op vrije voeten gesteld. De opnamen, die al waren gemaakt en in de auto verbor gen lagen, zijn door de politie niet ge vonden. Deze beelden zijn zaterdag in „Brandpunt" te zien. man en Andrejko. jl^^^y^^/^yyU^/^M/VMAAAAAAAAAAMVAA/UWWWWIMAMMMAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA/MAAAAAAAAAAAAAA „Variaties op een Oidipuscomplex" naar Jean Cocteau. Gezelschap: Nieuwe Komedie. Theater: Brakke Grond. Re gie: Cor Stedelinck. Decor en cos- tuums: Mario Mocenni. Voornaamste spelers: Rein Edzard, Dore Smit, Ta- tiana Radier, Willem Wagter, Henk Votel, Jan van Kasteren, Kitty van Wijk. Voorstelling 9 december 1970. Het speelt vanuit Den Haag in andere provincies dan Noord-Holland. Behalve deze week: de Nieuwe Komedie geeft in de Brakke Grond een serie voorstellin gen van „Variaties op een Oidipus-com- plex" van regisseur Cor Stedelinck. Nu het toneel in Amsterdam óf in de vernieling ligt, óf naar Haarlem ver huist, óf mediteert en navelstaart (de resultaten zijn pas over x maanden te zien), is het goed in de hoofdstad nog eens een gezelschap te zien, dat gesub sidieerd en wel zo'n duidelijk plezier in toneelmaken heeft. Je neemt daarom het euvel dat de kwaliteit de pretenties niet helemaal dekt graag op de koop toe. Je zou de Nieuwe Komedie méér sterke spe lers wensen. Maar dat neemt niet weg dat je met genoegen naar Stedelinck's Oidipus-complex zit te kijken. Je hoeft niet op je tenen te staan en je begrijpt alles, zeker als je tevoren het uitste- (Van onze Amsterdamse redactie) AMSTERDAM. De Van Gogh-kenner dr. Jan Hulsker heeft aan de hand van de brieven die Vincent aan zijn broer Theo heeft geschreven, een rijk geïllu streerd „dagboek" van Van Gogh samen gesteld. Deze maand is het als „Boek van de maand" verkrijgbaar. Dat bete kent in dit geval dat de normale prijs, vanaf januari 24,50, in december 11,90 bedraagt. Gisteren is, onder auspiciën van de Col lectieve Propaganda van het Nederland se boek het „eerste" exemplaar door de heer Hulsker overhandigd aan ir. F. van Gogh. In 1953 is bij de Wereldbibliotheek een uitgave verschenen die volledig alle (cir ca 2000) brieven bevat die Vincent heeft geschreven. Een uitgave, die een betrouw baar beeld geeft van werk, leven en ge- dachtenwereld van deze schilder, was er tot dusver evenwel niet. Vanuit deze op zet en met het doel een zo groot moge lijk publiek ermee te bereiken, is dit dagboek samengesteld. De tekst van „het dagboek" (Vincent heeft geen dagboek bijgehouden, vandaar de aanhalingste kens) is in hoofdzaak de essentie van zijn brieven, fragmenten die door de heer Hulsker aan elkaar zijn geschreven om de samenhang te bereiken die voor be ter begrip noodzakelijk is. Samen met de ontwerper Joost van de Woestijne is de lay-out tot stand geko men: In het boek zijn circa 250 illustra ties van vaak onbekende werken van Van Gogh opgenomen; 19 illustraties zijn in kleur, alle zijn voorzien van bijschriften die aan Van Gogh's brieven zijn ont leend. Het dagboek van Van Gogh is in een oplage van 45.000 exemplaren versche nen bij uitgeverij Meulenhoff in Amster dam. Volgens Meulenhoff-direoteur D. W. Bloemena zijn onderhandelingen gaande voor een uitgave van het dagboek in ze ven andere landen. De heer Hulsker verteld dat hij „voor viervijfde gereed is met het manuscript voor een wetenschappelijk-technisch werk over Vincent van Gogh. kend gedocumenteerde programmaboek je hebt gelezen. Stedelinck heeft zijn produktie geba seerd op het toneelstuk „La Machine In fernale" (De helse machine) van Jean Cocteau. Het vertelt niet alleen het dra ma van Oidipus zoals Sophocles dat doet maar ook de hele voorgeschiedenis. Coc teau wilde daarmee duidelijk maken hoe en waarom Oidipus onbewust dat hij zijn vader doodde en zijn moeder trouwde de helse machine in werking stelde, die tot zijn ondergang voerde. Wellicht omdat Cocteau de sfinx (die de stad Thebe terroriseert, maar door Oidipus vernietigd wordt) voorstelt als een doodgewoon meisje, heeft Stedelinck ook het hele stuk veel dichter bij ons ge bracht. Er zitten allerlei duidelijke ver wijzingen in naar politieke en sociale si tuaties van vandaag de dag: in de teksten van het volk bijvoorbeeld, dat het niet heeft over „de pest heerst in de stad" maar spreekt van „de stad is ver pest"; in een komiek uitgewerkt solda- tennummer met de wachters op de stads wallen („de walletjes",) die de geest van Laios, Oidipus' vader zien; in een Jackie Kennedy-achtige Jokaste die haar opper vlakkigheden zegt in Nederlandse en Amerikaanse standaarduitdrukkingen. Hoe het in deze omstandigheden nu moet met de wil der Goden en dat soort mythologische toestanden, daar komt Ste delinck niet uit. Jammer want daardoor ontbreekt het aan de onontkoombare dreiging van het noodlot. De God Apollo, die de touwtjes in han den heeft, is niet veel meer dan een plaag ziek knaapje. Alleen in de scène van de huwelijksnacht van Oidipus en zijn moe der blijkt onder het vernis van een Ame rikaanse film-liefdesscène de verschrik king van het noodlot. Hoewel Cocteau ze ker gecharmeerd zou zijn van het vele mannelijke schoon dat de Nieuwe Kome die in haar voorstelling doet, zal hij in zijn stuk eerder een bromfiets dan een helse machine hebben herkend. Zij het een vrolijk opgetuigde, goedgesmeerde, opgevoerde brommer. J. HEIJER. ADVERTENTIE f5,-7,50 10,-15,-20,-25,- ADVERTENTIE f 5,- 7,50 ÏO,- 15,- 20,- 25,- (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Voor het mammoet- cabaretprogramma „Cabaret voor Viet nam," vrijdagnacht in het Amsterdamse Carré, is geen kaartje meer te koop. Bin nen twee uur waren alle 1750 plaatsbe wijzen van 5, 10 en 15 gulden telefonisch en aan de kassa verkocht. Aan het cabaretprogramma dat in de geest van de eerdere programma's „Mu ziek voor Vietnam' en „Schrijvers voor Vietnam" is georganiseerd, werken onge veer veertig Nederlandse kleinkunste naars mee. Carré-directeur Karei Wun- nink, die zijn theater gratis beschikbaar stelt, noemt het „een lange, indrukwek kende rij artiesten." De voorstelling begint vrijdag om mid dernacht, na de show van Toon Hermans, en zal zeker vier uren duren. ADVERTENTIE >fWWIAIWWUI*WWUII>IWVWWIW HILVERSUM I 7.00 Nws., 7.11 Het levende woord. 7.16 (S) Badinerie., 7.30 Nws., 7.32 Actualiteiten., 8.00 Nws., 8.25 Over weging., 8.30 Nws., 8.32 Voor de vrouw (9.00 Gymn. voor de vrouw). 9.40 Schoolradio., 10.00 (S) Aubade., 11.00 Nws., 11.03 Voor zieken., 11.55 Me dedel., 12.00 (S) Van twaalf tot twee 12.22Wij van het land., 12.26 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw., 12.30 Nws., 12.41 Actualiteit., 13.00 Raden maar. 14.05 Schoolradio., 14.30 (S) Musiësta 14.55 (S) Concert a la carte. 16.00 Nws 16.03 (S) Disco-Drive-In. 17.00 Aktua, Sportkompas. 18.00 En Bloc. 18.19 Boe ren Partij. 18.30 Nws., 19.00 Wereld panorama. 19.30 Kerkorgelconcert- 20.00 Promenade-orkest., 20.27 Vocaal ensemble., 21.07 Kunst- en vliegwerk, 21.12 Het ding. 22.00 Aktua-Magazine 22.30 Nws., 22.40 Muzikaal feuilleton, 23.05 Apollo XXI. 23.30 Toontje later. 23.55 Nws. HILVERSUM II 7.00 Nws., 7.11 Ocht.gymn. 7.20 Dag met een gaatje., 8.00 Nws., 8.11 Jour naal., 8.30 De groenteman, 9.00 In ternat. Spectrum, (9.35 Waterstanden) 10.00 Voor kleuters., 10.10 Arbeidsvi taminen., 11.00 Nws. 11.30 Horlepiep 11.55 Beursber. 12.00 Blik op de we reld. 12.30 Overheidsuitz. voor de land bouw. 12.40 Lichte muz, 12.50 Recht en slecht., 13.00 Nws. 13.11 Actuali teit. 13.20 Voor de middenstand. 13.25 Mannheimer Kamerduo. 14.00 Ruimte. 15.00 Aspekten kamermuz. 15.40 Toe- rismo. 16.00 Vrijdag. 16.00 Nws. 17.00 Mededel. 18.00 Nws., 18.20 De Vrije Gedachte. 19.30 Nws., 21.00 Zweeds Radio Symfonie Orkest. 22.30 Nws.. 22.40 Mededel. 22.45 Actualiteit. 22.55 Prettig weekend, lichte platen. 23.55 Nws. HILVERSUM III 9.00 Nws. 9.02 De Eddy Becker Show. 10.00 Nws., 10.03 Muziek bij de koffie. 11.00 Nws., 12.00 Nws., 12.03 Pers vers. 13.00 Nws., 13.03 Europees popparlement. 14.00 Nws., 14.03 De Felix Meurders Show. 15.00 Nws. 16.00 I Nws., 16.03 Top-30 17.00 Nws. BRUSSEL 12.00 Nws., 12.03 Muz.progr. 12.05 I Voor de landbouw., 12.40 Weerber., mededel. en SOS-ber. voor schippers. 12.55 Buitenl. persoverzicht. 13.00 Nws schouwburgprogr. 13.20 Tafelmuziek., 14.00 Nws., 14.03 Vocale- en kamer muz. 15.00 Nws, 15.03 Klass. muz.. 16.00 Nws., 16.03 Beursber. 16.09 Et nische muz., 17.00 Nws., 17.15 Jazz- muz. 17.55 Weegschaal., 18.00 Nws., 18.03 Verzoekprogr. 18.28 Paardesport- uitslagen., 18.30 Lichte muz., 18.40 Or- kestmuz. 18.45 Sport. 18.52 Taalwen- ken., 18.55 Een liedje., 19.00 Nws.. 19.40 Oude muz. 20.00 Muz. 21.00 Ac tueel documentair, progr. 21.45 Lite rair progr. 22.00 Nws., 22.20 Klein- kunstmagazine. 23.00 Nws., 23.15 Un derground-magazine. 23.40 Nws. Nederland I 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 TROS: JAM. 19.30 Wat een familie (serie). 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 TROS: Mission Impossible. 21.10 Wereld op wielen. 21.40 Wegwezen. 22.10 Prijsvraag kerstlied anno 1970. 22.40 Ontwikkelingshulp - wie houdt wie voor de gek. 23.05 NOS: Journaal. 23.10 TELEAC: Dammen voor beginners - les 12 (herh.). Nederland H 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. STER: Reclame. Journaal. STER: Reclame. NOS: Den Haag vandaag. Van gewest tot gewest. Tips van het Nationaal bureau voor toerisme. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. VPRO: Was er nog wat. Another fine mess (film). De Chinezen buiten China. Psychopolis. CVK-IKOR: Ik zal handhaven. NOS: Journaal. TELEAC: Onze landbouw nu en straks - les 7. Cor Stedelinck als de Egyptische jak halsgod en Ad Fernhout als Apollo. 18.51 18.55 19.00 19.04 19.09 19.49 19.55 20.00 20.15 20.20 20.30 21.00 21.40 22.30 23.00 23.05 Nederland I 10.45 NOS-NOT: Schooltelevisie. 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaart. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 VARA: Een lach en een traan. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 VARA: Mannix (film). 21.10 De Ombudsman. 21.35 Hadimassa. 22.15 Een klein uur: U. 22.55 NOS: Journaal. 23.00 TELEAC: Vergadertechniek (herh.). Nederland n 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NOS: Ter Visie. 19.30 NCRV: Zo Vader, zo zoon. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 NCRV: Hier en Nu. 21.10 De regels van het spel (film). 22.25 Farce Majeure. 22.50 Avondsluiting. 22.55 NOS: Journaal.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 15