cv XP (f3* VARA- en Veronica-discotheken nog altijd zeer in trek SOOSAGENDA Apple en de Beatles Top de pop pop dertien |3|> O Documentaire over Rolling Stones IN DE IJMOND Beverwijk IJmuiden Heemskerk Qtnews utt aarlemIJ mond en ill IRON BUTTERFLY NAAR HOLLAND APE-MACHINE **out DONDERDAG 10 DECEMBER 1970 9 Luxor City RUIM EEN JAAR geleden werd bij Bethel in de staat New York een grandioos pop-festival gehouden, dat meer dan een half miljoen bezoekers trok. Van dit massaal gebeuren is een geïnspireerde en drie uur durende reportage gemaakt, waarin door re gisseur Michael Wadleigh nagenoeg geen aspect van het feest werd ver waarloosd. Zowel voor het inrichten van het terrein en de arriverende be zoekers, als voor het muzikale ge deelte en de diverse gebeurtenissen rond het publiek hebben Wadleigh en zijn twintig cameraploegen een goed verdeelde belangstelling gehad, waardoor Woodstock", zoals de naam luidt van festival en film, een gran dioos kijk- en luisterspel is geworden. Stadsschouwburg Kennemer theater Cinema Marquette verlovingsringen vindt u op de gezellige en gastvrije verlovingsringen-afdeling bij Siebel. Het is bijzonder prettig ringen kiezen uit zo'n eindeloze collectie. JUWELIERS haarlem, grote houtstraat63*amsterdam, kalverstraatl21-123*rötterdam,.stadhuisplein 24-26, coolsingel 60*den haag, lange poten 9-11 eei We hebben het al eens over VARA's drive-in discotheek ge had. De show trekt nog steeds door ons land en trekt volle zalen. Hij is niet hetzelfde gebleven. Er komt wat bij en er gaat wat af. en waanzin achtervolgen de bezoeker nog, wanneer hij het theater huiverend uitwan- kelt". IN DE matinee van zondag draait dan nog de western „El Dorado", een explosief verhaal met een sardonische humor ge kruid, waarin de beide reuzen van het witte doek John Wayne en Robert Mit- chum voor het eerst gezamenlijk zijn op getreden. Geassisteerd door Charlene Holt als de eigenares van een „saloon", die voor beide mannen liefde genoeg blijkt te bezit ten. UIT HET VELE materiaal dat werd ge schoten heeft men bijzonder scherp gese lecteerd, doch niettemin is nog zoveel film overgebleven, dat de regisseur moest gaan werken met „splitscreen", meer beelden te gelijk op het witte doek dus. Sinds „Wood stock" zijn er ook in Nederland soortgelijke muzikale massa-evenementen gehouden en de bezoekers ervan zullen in Wadleighs film interessant vergelijkingsmateriaal kunnen vinden. MAAR OOK de „buitenstaanders" die in de moderne tijdsverschijnselen zijn geïn teresseerd, kunnen in deze reportage met muziek, sfeer en komische en ontroerende voorvallen een hukering ontwaren naar vriendschap en ontspannen samenzijn. Dit alles resulteert in een dokument van ac tuele betekenis, dat in die zin door geen Een „hip" tafereeltje uit „Wood stock", een vooral bij de rijpere jeugd populaire film, die deze week in drie IJmondtheaters tegelijk zal worden vertoond. enkele speelfilm van het ogenblik kan worden overtroffen. MET HET OOG op de te verwachten grote belangstelling wordt „Woodstock" in City vertoond van heden tot en met woens dagavond. Alleen voor de matinees van zondag heeft men twaalf kostelijke teken filmpjes van Walt Disney bij elkaar ge zocht, om onder de titel „Donald Duck en zijn vriendjes" voor jong en oud een ont spannen en plezierige middag te garan deren. IN VERBAND met de opvoeringen van „Carmen" door het Velsens operakoor „Bel Canto", is de Stadsschouwburg deze week alleen zaterdag en zondag voor bioscoop voorstellingen beschikbaar. Deze dagen zal des avonds „De heksenjager" worden ver toond, een griezelfilm van Michael Reeves, die zich afspeelt omstreeks het midden van de zeventiende eeuw. Vincent Price is hierin de onverbiddelijke heksenjager Matthew Hopkins, die in het puriteinse Engeland van die tijd op zoek is naar ie dereen, van wie mag worden veronder steld dat hij in contact staat met de dui vel. Waarna dan zo spoedig mogelijk een gruwelijke „berechting" volgt. DE FILM levert in zijn martel- en ge vechtsscènes de nodige (of onnodige) proe ven van wreedheid en bloedig geweld en het heeft er soms de schijn van dat de historische periode is gekozen om wat vrij moediger met dergelijke „attracties" te kunnen werken. Een aanwijzing in deze richting vormt ook de volgende slagzin, waarmee de film door het verhuurkantoor wordt aangeprezen: „De kreten van pijn ALWEER EEN voorlichtingsfilm, ditmaal over „Liefdesvariaties", die van heden tot en met woensdagavond in Luxor zal gaan draaien. Ter informatie over de inhoud daarvan is het wellicht nuttig te vermel den met welke woorden de arts, die de toelichtende tekst voor zijn rekening neemt, de film ook besluit. Hij zegt dan: „Wij proberen u niet een boodschap of een con clusie mee te geven, omdat we alleen heb ben getracht u die informatie te verschaf fen, welke tot nu toe moeilijk was te ge ven. Wel hopen wij een vraagstuk te heb ben opengesteld, waarop het antwoord door een ieder kan worden gegeven en ontdekt in de verdere vervulling van het huwe lijksleven. ZIJ DIE menen over dit alles reeds vol doende te zijn voorgelicht, kunnen dan desgewenst in de eerste matinee van zon dag gaan kijken naar „Patrouille 13 onder spervuur", een verbijsterende film over de oorlog in Korea. TEGELIJK met City in IJmuiden be ginnen hedenavond ook in dit theater de vertoningen van „Woodstock", eveneens tot en met woensdagavond, doch met inbegrip van de matinee van zondag. De film werd hierboven reeds uitvoerig omschreven. Voor deze week kunnen wij dus volstaan met te vermelden dat in de nachtvoorstel lingen van vrijdag en zaterdag respectie velijk zullen worden vertoond „Sexy Car men Baby" („Een film voor vrouwen die hun man iets meer gunnen dan een strop das") en „Een miljoen jaar geleden", waar mee regisseur Don Chaffey een beeld heeft ontworpen van de aarde, zoals deze er in de door de titel aangegeven tijd wellicht kan hebben uitgezien. Een beeld dat er overi gens niet eens zo onaantrekkelijk uitziet, vooral omdat de erotiek hierbij niet werd vergeten. DE BIOSCOPEN in de ÏJmond staan de ze week wel in het teken van „Woodstock" want hier meldt zich zowaar het derde theater dat deze film voor het programma heeft uitverkoren. Evenals in Beverwijk van heden tot en met woensdagavond, plus in de matinee van zondag. ADVERTENTIE CONSTANT m Model Romance 198,- per paar Model Claudia 590 172,- per paar Model TRB 222 304,- per stuk Model TR 14 198,- per paar Model Klassiek 3,5 mm 110,-per paar Model TR 620 182,- per paar Model Klassiek 8 mm 232,- per paar Model TRB 204 330,- per stuk Model TR 21 142,- per paar Model Claudia 690 rosé 210,- per paar Model TRB 221 196,- per stuk Model Claudia 890 256,- per paar Afhankelijk van de maat kunnen de prijzen enigszins afwijken. Siebel geeft u op uw ringen uw levenlang service en garantie. ^VVV\AA/VVVVVVVVV%A/VVV>A/VV%A/VNA/VVVV\A/VVVVV%A/VVVVNAAAAA/VVVVVWVVVVVV%AAAAAAAAA#VV<A#WW>^AA/VVWVVVVVyVVVVVVVVVVVVVVVVVy%AA/VVVWV\fVVVV Beatnieuws en opgaven voor de soosagenda kunnen rechtstreeks worden gezonden aan: Redactie Haarlems Dagblad, rubriek Hop- pelepop, Grote Houtstraat 93 in Haarlem. De Inzendingstermijn voor iedere aflevering sluit dins dagmiddag. Eén van de verliezen is Jaap Poort, die vanaf de première op 12 september 1969 de vaste disc-jockey is. Voor dj's op het vasteland is het aanlokkeljjkste van hun carrière het schip Veronica. Jaap stapt volgend jaar met zijn pootje in dat bootje en wordt piraat. Hjj zal op de weekse nachten te beluisteren zijn, want Veronica zal dan ook van maandag t/m donderdagnacht de ether in gaan. Er is nog meer verdwenen, zoals de C&A mode-explosie en de foto-wed strijden van Polaroid. Regelaar van de VARA's drive-in John Siene zegt: „In het begin vonden we die dingen erg leuk, maar de mensen komen dansen en vinden dat allemaal overbodige poespas. Kijk, met dat probleem zit de Studio drive-in nu. Deze hebben nog drie beat- girls, een miss verkiezing, filmpjes en zo komt de disc jockey voor Jan Doedel te staan." De oudste en ook meest gevraagde discotheken zijn die van Veronica en de VARA. De laatste is in 1970 220 keer opgetreden; dat is ruim vier maal per week. Volgens John Seine komt dat om dat zij de beste dj's hebben: Eddy Becker, Felix Meurders, Jan van Veen (ja die ook weer), Joost de Draaier. En Veronica met zijn disc jockey-stal is natuurlijk ook niet te versmaden. De Studio drive-in doet het met Theo Stok king, Vincent van Engelen, Henk Bou- man. Concurrentie vindt John Seine wel fijn, maar heeft er naar eigen zeggen geen last van. „Wij krijgen er binnen kort een 23-jarig Rotterdams stuk bij, fotomodel, danseres, mannequin. Zij danst op een speciaal voor haar ge bouwd platvorm met supersonische be lichting." De VARA drive-in treedt tegen woordig ook op in Duitsland en België. John Seine vermoedt dat dit te danken is aan Hilversum 3. Tijdens de Tour de France is de luiterdichtheid van Umpff, Werfstraat 35, zaterdag: War Machine. De Ark, Kerkplein, Velsen-Zuid, vrij dag en zaterdag: soos. Toy-Toy, Stoofsteeg 1, iedere avond: bar-dancing-disco. Moulin Rouge, Kleine Houtstraat 164, iedere avond: bar-dancing-discotheek. City-Club Kamis, Nieuwe Groen markt 5, zaterdagdansen. Riverside, Spaarne 91, vrijdag: folk; zaterdag: disco. Anker, Parklaan 45, vrijdag: disco show. Rubbishheap, Bavokelder, Wester gracht, zondagmiddag: soos. Sfeer '69, Ged. Oude Gracht 24, vrij dag, zaterdag en zondag: sociëteit. De Schaapskooi, Italiëlaan-Frankrijk- laan, zaterdag: discoshow. Commin, Kromhoutlaan 55, zaterdag: jeugdcafé met folksongs van Hans Dek ker. Las Vegas, Berlagelaan 20a, zaterdag: Blitzkaters voor de poezen. Allison, Kanaalstraat, IJmuiden, za terdag: Johnny Kendall and the Mas kers. Martinique, Kokstraat 13, zaterdag: soosavond. Meerwijk, Bernadottelaan, gemeen schapscentrum, zaterdagdisco-avond. Les Six, Peuzelaarsteeg 4, zaterdag: Have mercy. Electric Centre, Bakenessergracht 10, zaterdag: popgroep Angel; dinsdag: Oostenrij kse undergroundfilms. Jaap Poort: van VARA-live naar Veronica-radio. onze derde legale radiozender enorm toegenomen. Dat is ook gebleken uit de vele schriftelijke reacties. Het laatste woord is voor de regelaar van VARA's drive-in. „We komen met onze discotheek in alle uithoeken van Nederland. Laatst boekte ik voor een optreden ergens in Groningen. Een vrouw had ik aan de telefoon. Ze praatte alsof ze de Martinitoren op had gedronken Ze wilde ons heel graag een keer hebben, maar haar man vond het te duur. Of ik het kontrakt dan maar naar de buren op wilde sturen. We heb ben het stiekum geregeld." Het is alweer een hele tijd stil ge weest rond Apple en de Beatles maar Bovema weet ons nu te melden dat voor de komende maanden een aantal spectaculaire platen op het program ma staan. George Harrison schijnt in dat rijtje een toppositie te gaan innemen. Met Phil Spector als „hulpje" heeft hij de ze zomer een aantal eigen composities opgenomen die drie LP's beslaan. In Amerika zullen ze voor de prijs van twee verkocht worden; of dat ook in Nederland zal gebeuren is nog niet bekend, evenmin als de datum van uitgifte. Binnenkort komt wel een van de LP getrokken single uit met My sweet Lord en Isn't it a pity. In december komt een LP met tien nieuwe Lennon-composities uit, ge maakt door John Lennon en zijn Plas tic Ono Band onder de titel: „John Lennon with the Plastic Ono Band". Het zal wel januari worden voordat Paul McCartney weer eens wat van zich zal laten horen. Met vrouwtje lief heeft hij zeiltochtjes gemaakt in New York, maar nu is hij weer druk aan de slag gegaan. Het resultaat moet een LP worden, maar een maand gaat daar in ieder geval nog over heen. 1. She likes Weeds Tee-Set; 2. Where have I been wrong Cats; 3. See me. feel me The Who; 4. To my fathers house Les Humphries Singers; 5. Love is all around Sandra Andress; 6. Memo from Turner Mick Jagger; 7. Hello darkness Shocking Blue; 8. Over and over George Baker Selection; 9. Voodoo Chile The Jimi Hendrix Experience; 10. Lonely days Bee Gees; 11. Stop, I don't want to hear it anymore Melanie; 12. Comme j'ai toujours envie d'aimer Marc Hamilton; 13. Tears in the morning Beach Boys. In New York Is de première gegeven van de documentaire „Gimmie Shelter", gebaseerd op de tournee die de Rolling Stones in november en december van het vorig jaar cioor Amerika hebben gemaakt. Uitvoerig ziet men het openlucht festival in Altamont, Californië, waar het optreden van de Stones leidde tot ongeregeldheden waarbij vier doden vielen. De „Heli's Angels", een gemoto riseerde jeugdbende, waren voor die gelegenheid gehuurd om de orde te handhaven. Het festival werd door ongeveer 300.000 mensen bijgewoond. Er werden toen op het terrein vier kinderen geboren. De beroemde Amerikaanse popgroep Iron Butterfly, die in Nederland erg populair is geworden door het ongeveer twintig minuten durende nummer „In a gadda da vida" (op de gelijknamige LP te horen) komt begin volgend jaar naar Nederland. In de tweede week van januari worden concerten gegeven in Eindhoven (8 januari nachtconcert schouwburg), Amsterdam (9, nacht- concert Concertgebouw) en Rotterdam (10, avondconcert Doelen). Iron Butterfly is één van de belang rijkste Amerikaanse underground- groepen, hun LP „In a gadda da vida" is in de Verenigde Staten de best ver kochte underground-LP van de laatste tien jaar. In het voorprogramma treedt een niet minder interessante groep op, „Yes" uit Engeland. Er is een nieuwe LP van The Machine uit, simpelweg „Machine" geheten. Dat weten we zo goed omdat de hoes erg op valt, de frontz\jde althans: je ziet het gezicht van een mens zodanig in zwart verpakt dat de afscheiding zwart-wit precies del ijnen volgt waar op een „apensmoel" de haren beginnen. Het resultaat van dit fototechnisch foefie levert het beste bewijs dat Dar win het helemaal niet zo gek bekeken heeft met zijn aap-mens-theorie. Overigens wordt op de Lp zelf een best stuk muziek weggegeven dat in niets meer herinnert aan het verleden van de Swinging Soul Machine en alles te maken heeft met undergroundachtige stevige rock. Dat laatste dan vooral in het voortreffelijke en terecht nu al be kende openingsnummer „Rainmaker" en in het dreunende „God's Children". Een spécialité de la troupe op deze plaat is „Spanish Roads" met prachtig hoe kan het anders Spaans ritmewerk en een zeer welluidende klank.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 9