Hu lib van Ginneken trok zich terug voor badm in to n titelstrijd ROB RIDDER ZETTE DE TRADITIE VOORT Utrechter 1 januari trainer Budobond akkoord met wensen van Geesink KANSEN OP BEHOUD VAN HVS IN DE EREDIVISIE GESTEGEN Ruska kon Amstelveen niet redden Jeugdige ploeg van Boersma had lak aan bekende namen Scylla-reserves forceerden een beslissingswedstrijd Rikker liet het afweten HANS WETTERHAHN MAAKTE ZIJN RENTREE maal hetzelfde merk.'t is sterk, allemaal hetzelfde merk. 't is sterk, allemaal hetzelfde merk. MAANDAG 14 DECEMBER 1970 12 MA^ Finale mud ztrt in TWIN prettig rollen, lekker roken (Van onze badmintonmedewerker) UTRECHT. Rob, met zijn zeventien jaren de jongste zoon van de familie Rid der en lid van het Haarlemse Duinwijck, bleef dit weekend tot het laatst overeind in de wedstrijden om het Nederlandse kampioenschap badminton in het heren enkelspel en zette daarmee een traditie voort, die zijn oudere broers en zijn zus ter geschapen hebben. De nieuwe kam pioen volgt de training van de bekende Engelse coach Ken Broek en zegt „dat is het helemaal". Na op zaterdag zes partijen gespeeld te hebben, verscheen hij op zondagmorgen weer geheel fit op de baan om tegen zijn broer Boudewijn om een plaats in de finale te spelen. Bou dewijn, die er alles aan gelegen was om te proberen zijn jongere broer van de ti tel af te houden ging daarbij tot op de bodem van zijn krachten en wist in de tweede game in de verlenging zelfs tot match-point te komen, maar Rob bleef de situatie meester en wist niet alleen de tweede game, maar ook de beslissen de derde na verlenging te winnen. Piet Ridder speelde in de andere hal ve finale, maar maakte te veel fouten en was de inspanning van de wedstrijden van de vorige dag nog niet te boven. Hij ging dan ook kansloos ten onder tegen Ruud van Ginneken. Een finale dus tus sen laatstgenoemde en Rob Ridder. In de eerste game ging men gelijk op tot 11-11, maar toen wist Rob door te druk ken en de eerste game op zijn naam te brengen. De tegenstand van de oud-we reldkampioen was hierdoor gebroken en de Duin wij cker stevende op de titel af zonder ook nog maar één moment be dreigd te worden. Bij de dames verbaasde Lili ter Metz vriend en vijand door in de halve finale Agnes van der Meulen-Geene in drie ga mes te kloppen. Weliswaar in beide winstgames na verlenging en de uitput ting („ik moest me over de baan sle pen"), maar zeker niet onverdiend. Jo ke van Beusekom was in de andere hal ve finale de tegenstandster van Marjan Luesken. Joke was in blakende vorm en gaf Marjan geen enkele kans. Met haar doortastende spel gaf zij Lili in de fina le geen mogelijkheid om haar van haar derde titel in successie af te houden. De Velsenaar Piet Visman, die met Jan Fröhlich van Drop Shot in de halve fina le van het herendubbelspel gekomen was door het sterke koppel Ruud van Ginne- ken-Vic Leunissen te verslaan, moest het in deze halve finale afleggen tegen Piet Ridder/Herman Leidelmeijer. De ande re halve finale was gewonnen door de favorieten Rob en Boudewijn Ridder. In de finale bleek echter dat beide laatsten reeds te veel van hun krachten gevergd hadden en daarvan profiteerde Piet Rid der, die met zijn vroegere clubgenoot Herman Leidelmeijer een uitstekend dub bel vormde. In het damesdubbelspel wonnen Joke van Beusekom/Félice de Nooijer de ene halve finale van Lili ter Metz en Sylvia Robbé, terwijl Marjan Luesken/Marja Ridder de andere halve finale op hun naam brachten door van Toos Lie- brechts en Agnes van der Meulen te win nen. Een finale dus tussen de Haagse en de Haarlemse meisjes. Het Drop Shot duo bracht de eerste game op hun naam. De tweede game was voor Marjan en Marja. De derde game moest dus de be slissing brengen. Tot 6-6 ging het nog ge lijk op. maar het Haagse paar drukte toen door en behaalde daarmede de kampioenstitel. In de halve finales van het gemengd-dubbelspel moesten de bei de Duinwijck-paren Marjan Luesken/ Boudewijn Ridder en Lili ter Metz/Piet Ridder het loodje leggen tegen respec tievelijk Tonny Pannemans en Rudy Hartog uit Heerlen en Félice de Nooijer en Ruud van Ginneken. De finale, die uitstekend spel te zien gaf, leek in eerste instantie een overwin ning te worden voor de Limburgers, maar in de volgende twee games maak ten Félice en Ruud duidelijk, dat zij hun titel wensten te prolongeren. Gelijk met deze kampioenschappen werden ook de veteranenkampioenschappen verspeeld. Het Eindhovense echtpaar van Voorthuij- sen had hierbij het meeste succes. Ieder voor zich wisten zij in het enkelspel de (Van onze sportredactie) UTRECHT. Geheel volgens de ver wachtingen hebben zich tijdens het laat ste onderhoud van Anton Geesink met het hoofdbestuur van de Budo Bond Neder land geen moeilijkheden meer voorge daan, zodat bondsvoorzitter Methorst za terdagmiddag niet helemaal zonder trots ken mededelen dat de Utrechtse judoleraar met ingang van I januari als trainer van de junioren en seniorenkernploeg zal gaan optreden. Het contract dat vandaag gete kend zal worden loopt tot 31 december' 72. Dat wil overigens niet zeggen dat het contract daarmee ophoudt, want Geesink heeft duidelijk de wens te kennen gege ven op langere termijn (W.K. '73, Olym pische Spelen '76) te willen werken. Als assistenttrainer van de aspirantenkern ploeg is Leo de Vries aangewezen. Hij zal de huidige oefenmeester Rapmund bijstaan, omdat deze door studie de zaak niet meer alleen zal kunnen runnen. Het bestuur van de BBN heeft het wen senpakket dat Anton Geesink als voor waarde voor aanvaarding van de trai nersjob op tafel had gelegd niet „onge corrigeerd" aanvaard. Op sommige pun ten moest Geesink toestaan dat zijn ver langens pas op langere termijn verwe zenlijkt kunnen worden. Dat geldt voor namelijk voor zijn plannen om alle (Van onze biljartmedewerker) HAARLEM. In het gewestelijk kam pioenschap vierde klasse libre, dat tijdens het weekeinde werd gehouden in Het Hof van Heemstede, heeft de Haarlemse kandidaat, Jan Rikkers van Ons Genoegen het af laten weten. Zijn eindresultaat is geen vergelijking met hetgeen hij tijdens het districtskampioenschap presteerde. Hij moest dan nu ook met de laatste plaats genoegen nemen. De titel ging naar de vertegenwoordiger van het district Scha- gen, A. Langereis, van de vereniging „Voorwaarts" de totaal uitslag luidt: (pun ten, caramboles, beurten, moyenne en serie) A. Langereis 10 469 209 2.24 23 K. de Roeck 10 495 245 2.02 17 A. Heinen 8 453 201 2.25 19 L. Pijnacker 8 491 251 1.95 10 A. Dekker 7 494 233 2.12 11 A. v. Heusden 5 438 234 1.87 23 H. Lammers 4 446 270 1.65 13 J. Rikkers 4 424 257 1.64 16 judoleraren volgens één, nog nader te be palen lijn, te laten werken. BBN-secre- taris Wim Luiten, die Geesink op ad ministratief-technisch gebied ter zijde zal staan, concludeerde optimistisch: „Het bestuur heeft de indruk dat er nu een basis gevonden is waarop wij samen kun nen gaan werken aan de verdere opbouw van het judo in ons land." De idealist Luiten wilde niet zo zwaar meer tillen aan de invloed van de twaalf leraren, waaronder hijzelf, die vorig jaar heftig protesteerden tegen de minder vlei ende uitlatingen van Geesink aan hun adres. Luiten: „Het optreden van dat twaalftal was eenmalig. Die groep be staat nu niet meer." Desondanks zal er nog veel gesproken moeten worden om oude controverses de finitief uit de wereld te helpen. Vooral van de leraren die de judoka's voor de vier te vormen kernploegen leveren en de districtstrainers heeft Anton Geesink me- demerking nodig om zijn plannen ten uit voer te kunnen brengen. Ook binnen de kernploegen wil de nieuwe trainer de moeilijkheden zo veel mogelijk voorko men. Geesink: „Er zal door de leden van de kerngroep een vertegenwoordiger' ge kozen worden die de wensen naar voren kan brengen. Daarmee kunnen wij mis schien voorkomen, dat de judoka's bepaal de grieven op gaan kroppen". De leden van de selecties hebben nu reeds een vorm van inspraak gekregen. Zij ontvingen namelijk een formulier waarop zij hun voorkeur voor de trai ningsplaatsen en trainingsuren kenbaar kunnen maken. De frequentie van de trai ningsuren zal Geesink aanmerkelijk op voeren. Er wordt zelfs aan door-de-week- se trainingen gedacht, waarvoor dan „in noodgevallen" tot vergoeding van het ge miste salaris kan worden overgegaan. Za terdag reeds somde Anton Geesink de na men op van de judoka's waaruit volgens hem zoals de zaken er nu voorstaan de vijf Olympische vertegenwoordigers moeten komen. Het zijn: Eveleens, Rus- ka, Eugster, de gebroeders Snijders, Van der Pol, Gietelink en Poglajen. Van dit achttal blijven er na München, gezien de leeftijden, waarschijnlijk slechts twee in de top doorgaan: Eugster en Eveleens. De voorkeur voor de chef d'équipe voor München gaat uit naar secretaris Luiten of voorzitter Methorst. De beslis sing of de BBN-arts dr. Maas mee kan naar de Olympische Spelen is nog niet gevallen. Ook de verzorger van de judo ploeg moet nog aangewezen worden. titel te behalen, terwijl zij samen kam pioen werden in het gemengd-dubbelspel. Het herendubbelspel was voor de Vel- sen-speler W. Seth Paul die met H. van Hemert Stakenburg samen speelde. Bij de prijsuitreiking sprak de voor zitter van de NBB, Hartemink er zijn vreugde over uit, dat deze kampioen schappen zo succesvol waren verlopen. De publieke belangstelling was veel gro ter, dan bij de vorige kampioenschappen en hij zag hierin het bewijs, dat Utrecht een geschikte plaats is om in de eerstko mende jaren de nationale kampioen schappen te organiseren. Daarbij wil men er dan tevens toe overgaan het aan tal deelnemers te limiteren en dus zo no dig een kwalificatietoernooi te houden. Dit lijkt ons een uitstekende gedachte en men zou nog verder moeten gaan door de veteranenkampioenschappen niet ge lijktijdig te verspelen. Wij willen niet onvermeld laten, dat de Ragazzi-speler Huub van Ginneken zich uit het toernooi terugtrok uit „protest tegen de manier waarop de geplaatste spelers waren ge kozen". Mede omdat hij meende dat er geen bondsgedelegeerde aanwezig was kwalificeerde hij het toernooi geheel als ongeldig. Uitslagen: Herenenkelsoel halve finales: Rob Rid derBoudewijn Ridder 10-15; 18-17; 17-15 Ruud van GinnekenPiet Ridder 15-12; 15-7. Finale: Rob RidderRuud van Gin neken 15-11; 15-6. Damesenkelspel, halve finales: Lili ter MetzAgnes v.d. Meulen-Geene 5-11; 12-10; 13-11. Joke van BeusekomMar jan Luesken 11-4; 11-2. Finale; Joke van BeusekomLili ter Metz 11-8; 11-3. Herendubbelspel halve finales: Piet Ridder/Herman LeidelmeijerPiet Vis- man/Jan Fröhlich 15-9; 8-15; 15-10. Rob en Boudewijn RidderRudy Hartog/ Ad Verhoof 15-6; 3-15; 17-15. Finale: Piet Ridder/Herman LeidelmeyerRob en Boudewijn Ridder 15-4; 15-10. Damesdubbelspel halve finales: Joke van Beusekom/Félice de Nooijer—Lili ter Metz/Sylvia Robbé 15-6; 15-7. Mar jan Luesken/Marja RidderToos Lie- brechts/Agnes v.d. Meulen-Geene 15-8; 15-2. Finale: Joke van Beusekom/Féli ce de NooijerMarjan Luesken/Marja Ridder 15-8; 6-15; 15-8. Gemengddubbelspel halve finales: Ton ny Pannemans/Rudy Hartog—Marjan Luesken/Boudewijn Ridder 15-8; 15-7. Félice de Nooijer/Ruud van Ginneken— Lili ter Metz/Piet Ridder 15-7; 15-11. Fi nale: Félice de Nooijer/Ruud van Gin neken—Tonny Pannemans/Rudy Har tog 7-15; 15-12; 15-6. De trotse familie Ridder, waarvan vier zonen en één dochter een eerste viool spelen in de hadmintonsport. vader en moeder Ridder met Marja, Rob, Boudewijn en Piet. de foto (Van onze volleybalmedewerker) HAARLEM. Door de overwinning (1-3) van HVS op Cito krijgen de kansen van de Haarlemmers op behoud van het eredivisieschap wat meer inhoud. Te meer daar het verschil met nummer v(jf op de ranglijst nu nog slechts twee pun ten bedraagt. Bovendien is de terugkeer van Hans Wetterhahn op zijn oude stek, na een vijfjarige periode bij het Enkhui- zense DTS, een versterking, die juist in moeilijke wedstrijden voor HVS veel nut zal hebben. Overigens speelde hij het af gelopen seizoen al niet meer voor DTS, dat na zijn vertrek toch wel aan kracht inboette. Het is de vraag, of de Westfriezen die vorig jaar op het nippertje hun plaats in de eredivisie behielden, daar ook dit sei zoen in zullen slagen. Want zij zijn. na de nederlaag tegen Em. Blokkeer nog steeds zonder punten. DeltalloydAMVJ dat volgende week maandag naar Haar lem komt, sloeg in verband met het Europasuptoernooi een week over en heeft inmiddels 2 wedstrijden en 4 pun ten achterstand op de Hagenaars. EVV blijft het, getuige de 3-1 overwinning op Orawi, uitstekend doen: een vierde plaats voor de Eindhovenaren behoort zeker tot hun mogelijkheden. Bij de dames dubbel succes voor Bek- kerveld, dat eerst in de derby tegen Ra pid Maastricht de sterkste bleek en daar na tevens met royale cijfers van het Italiaanse Modena won in het toernooi om de Europacup voor landskampioenen. Vredestein won in Alkmaar met 3-2 van Octopus, bleef dus met veel pijn en moei te ongeslagen en kwam niet bij Bekker- veld achterop. Onderaan wist slechts Valbovol ten koste van Boemerang (3-2) de ranglijstpositie te verbeteren. HVS zag zich zaterdag in de gloednieu we Zeister sporthal voor de opgave ge steld, de kloof met Cito tot vier punten te verbreden. Bij verlies zouden de Haar lemmers zich toch wel ernstig op degra datie moeten voorbereiden. Cito is een wat zorgeloze klant in de eredivisie, met ai jarenlang slechte kerst- en paasrap- porten, maar steeds ontspringt het op het nippertje de dans. Van deze onbereken- (Van onze sportredactie) GEERTRUIDENBERG. Door de te rugtrekking van de elfvoudige kampioen Kodokan Dojo, de school van Anton Gee sink, was er gisteren tijdens de Neder landse kampioenschappen voor judoteams ruimte voor een verrassing. Anton Gee sink wilde niet opnieuw met zijn oude getrouwen op de mat komen, terwijl hij zijn jeugd nog niet in het avontuur wil de storten. Die gok durfde de Amersfoort- se judoleraar Wim Boersma, van oudsher bekend om zijn uitstekende jeugdjudo- ka's wèl te nemen. Hij stuurde Rob Huf- fenreuter (20), Huib Boersma (22), Rob Geurtsen (20), Jan Jansen (21) en Rob Hendrikse (22) als zijn vertegenwoordi gers de mat op. Het jonge vijftal trof het aanvankelijk niet, want het kwam in de zelfde poule terecht als de als favoriet gedoodverfde Sportacademie Amstelveen, een ploeg die dit seizoen versterking kreeg van drie gerenommeerde krachten, te weten Wim Ruska, halfzwaargewicht Rob Paanen en middengewicht Henk Hoek. Met de internationals Rob Boom en Karei Gietelink in de lichtste ge wichtsklasse had deze formatie op papier zelfs een zware concurrent van het sterk ste Kodokan-team kunnen zijn. Alle grote namen ten spijt, heeft de ploeg van coach Buenting het echter niet kunnen redden tegen het jeugdige enthousiasme van de Amersfoortse school Boersma. Reeds in het eerste treffen tus sen beide ploegen, die elkaar in de finale van poule a ontmoetten, bleek dat de Am- stelveense Sportacademie niet zo onaan tastbaar was als men aan de hand van de deelnemerslijst aan had mogen nemen. Rob Boom, met zijn snelle overwinningen een van de uitblinkers van het toernooi, en nationaal titelhouder in het lichtge wicht Karei Gietelink voldeden aan de verwachtingen. Maar bepaald zwak was het optreden van de 38-jarige Henk Hoek (nog steeds houder van de Noordhollandse districts- titel in het middengewicht) en Rob Paa nen, die beiden vrij snel met een houd greep op tien punten werden gezet. Dit keer kon oud-wereldkampioen Wim Rus ka de plaats in de halve finales nog red den door Rob Hendrikse met een knal van een armworp te verslaan. De Amersfoor- ter had zich toen door stug verdedigen vierenhalve minuut staande kunnen hou den. Toen „Boersma" zich later via de her kansing en een overwinning in de halve finale op Guan Lin (Den Haag) alsnog tot de eindstrijd opnieuw tegen Am stelveen had opgewerkt, was die wed strijd van de zwaargewichten zelfs niet meer nodig om het Amersfoortse team voor de eerste maal in zin bestaan aan de nationale titel te helpen. Boersma, Geurtsen en Jansen hadden er toen met drie gewonnen partijen al voor gezorgd dat hun ploeg een beslissende 3-1 voor sprong genomen had. De houdgreep die Wim Ruska vervolgens op Hendrikse toe paste, was alleen nog van belang voor de statistiek. Voor Amersfoort was het kam pioenschap bij een 3-2 eindstand een feit. Beslissend was in deze finale het ver lies van Karei Gietelink in het halfmid- dengewicht. Oud-juniorenkampioen van Europa Huib Boerma wilde revanche voor zijn nederlaag eerder op de middag en liet zich niet voor de tweede maal ver rassen door de favoriete schouderworp van Gietelink. Hij bracht de Amstelvener die wegens een knieblessure sinds de Europese kampioenschappen (in mei) niet regelmatig had kunnen trainen, enkele malen uit balans. Gietelink kon daar niet voldoende tegenover stellen om de scheidsrechters tot een voor hem gunstige beslissing over te halen. Omdat Geurt sen en Jansen hun Amstelveense tegen standers voor de tweede maal versloegen, werd de laatste partij van Ruska onbe langrijk. baarheid is HVS nog bijna het slachtof fer geworden, want Cito kwam uit een schijnbaar hopeloze situatie nog heel dicht bij een vijfde set. De aanwezigheid van Hans Wetter hahn deed zich in de eerste set wel zeer duidelijk gelden, want nadat hij bij de stand 1-4 aan opslag kwam, zag Cito pas bij 1-13 kans de service over te ne men. Binnen tien minuten had HVS met 7-15 op de zeer zwak stoppende Zeiste- naren veroverd, terwijl ook de tweede set de malaise bij Cito zich voortzette. Pas bij 0-8 verloor Hans Weber, die trouwens een zeer nuttige partij speelde, zijn service en zo kende HVS (na 8-15) de weelde van een 2-0 voorsprong. Toen bovendien in de Cito gelederen nog onenigheid ontstond en een van de spelers het verder allemaal wel voor ge zien verklaarde, gaf niemand hen meer een cent voor hun kansen. Juist dan ech ter is Cito voor iedere tegenstander zeer gevaarlijk, hetgeen de Haarlemmers ai snel duidelijk werk. De Geer, de massie ve hoofdaanvaller in de Zeister forma tie werd in stelling gebracht en tegen dit enorme slaggeweld had HVS geen ver weer. Een fanatiek Cito sloeg met een 15-8 setzege hard terug. Het werd hun ernst, want ook in de belangrijke vierde set had de ploeg steeds en voorsprong. HVS speelde in die fase onzeker, maak te veel fouten, maar kon gelukkig het verschil in de score beperkt houden. Na 12-12 ontstond er een enorm spannende slotfase, waarin Cito een aantal malen op setpoint faalde, zodat vooral danKzij het koelbloedige werk van Bob de Poel en Dinco v.d. Stoep, HVS tenslotte via 16-18 de gelukkigste was. Het was zeker niet de beste wedstrijd van de Haarlemmers, maar wel wordt duidelijk, dat er in de eredivisie nog ge noeg clubs zijn, waarmee HVS zich op gelijkwaardig niveau kan meten, ondanks het feit dat DeltalloydAMVJ de vol gende tegenstander is. Stand eredivisie heren: Em.-Blokkeer 7-14., Valuas 7-12, Deltall-AMVJ 5-10., EVV 6-8., Orawi 6-6., SFC 6-6., SFC 6-6., Libanon 7-6., HML-CLV 6-4., HVS 6-4., Tornado 6-4., Cito 6-0., DTS 6-0. Dames: Bekkerveld 6-12., Vredestein 5-10., DVC 5-8., AMVJ-RLVC 6-8.. Haag '68 6-8, Octopus 6-6., Rapid Maastr. 6-4, Valbovol 6-4, Karanoi 5-2, Boemerang 5-2, DOS '58 6-2, SFC 6-2. (Van onze tafeltennismedewerker) HAARLEM In de ereklas tafeltennis zit op een enkele wedstrijd na de voorcompetitie erop, maar de beslissingen wat betreft de definitieve bezetting van de derde (kampioenspoule) en vierde (de gradatie) plaatsen zjjn nog onbekend. Scylla 2 eiste een beslissingswedstrijd op tegen Maasbree door met 8-2 van dat team te winnen en daardoor op gelijke rang lijsthoogte te komen. Dat de score zo hoog op liep danken de Leidenaren aan de me niscusblessure van Jan Suiskens, waardoor de Limburgers wel duidelijk verzwakt aan de wedstrijd begonnen. Harry Vaessen scoorde tegen Peter van Schie en Ed Fal- laux. Daar Suiskens voorlopig is uitge schakeld zal de beslissingswedstrijd tussen Scylla 2 en Maasbree ongetwijfeld ten gunste van de Leidse ploeg uitvallen. NOAD en Belcrum speelden hun ver plichte nummer en kwamen tot 9-1 door Joossen die het Ger Geerlings te lastig maakte. Belangrijk voor de stand is dit echter niet, daar beide ploegen al voor de kampioensgroep waren uitgeschakeld. In ereklas B zorgde SVE voor een verrassing door het sterker geachte Steeds Hoger te verslaan. De Utrechters profiteerden vol ledig van het minder sterke optreden van Robbie Joëls en Nico Holtzapfel. Bert On nes was echter te sterk. Door dit resultaat behoudt AMVJ een kleine kans om gelijk met de Hagenaars te komen, maar dan dient de uitgestelde partij tegen Scylla ge wonnen te worden en dat karwei is onge twijfeld te zwaar. Delta Lloyd 2 en Tilburg hadden niets meer te verliezen of te win nen. Milan Stencel dacht er ook zo over en vertrok naar zijn geboorteland Joego slavië. Daardoor gingen de punten naar Tilburg, waarin Van Unen de hoofdrol speelde met drie zeges. Weyenberg verloor van Kraayenga en Van Dijk ook nog van Lucas. De stand: Ereklas A: Ereklas B: Delta Lloyd 9 18 Scylla 9 18 Tempo Team 9 16 Delta Lloyd 2 10 14 Maasbree 19 9 St. Hg.-TSB 10 8 Scylla 2 10 9 SVE 10 7 NOAD 10 5 AMVJ 9 6 Belcrum 10 1 Tilburg 10 5 In de kampioensgroep zal de strijd gaan tussen Scylla en Delta Lloyd, terwijl Tem po Team, als het er nog in slaagt een ta lentvolle buitenlander aan te trekken, af en toe roet in het eten van beide titelpre- tendenten kan gooien. De rivaliteit in de degradatiepoule zal heftiger zijn daar slechts de bovenste plaats nog uitzicht geeft op ereklas-behoud. ADVERT ENT IR cOj>

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 12