Amoco" ontsnapt aan verordening ProvincieNa 1973 meer greep op verontreiniging van bodem en grondwater Westelijke Randweg blijft „planologisch gegeven" B. en W. tegen „inspraak publieke tribune Onderlinge wedstrijden Wijkeroog Stortplaats op Zuidereiland voor veertien gemeenten Bij Crown Van Gelder Vierduizend gulden voor goed idee VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND e- K - Inspraak stukje boerenbedrog zegt gedeputeerde Statenvragen over huisvesting van gastarbeiders V rachtauto in sloot Weer inbraak in kantine Vitesse Nieuwe directie bij VICO in IJmuiden Inbraak bij crematorium Hoop voor tweede weg naar Wijk aan Zee -m Interkerkelijke samenkomst in Velsen-Noord Marktberichten «ff DINSDAG 15 DECEMBER 19 70 (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM Het provinciaal bestuur van Noord-Holland kan tot 1 januari 1973 weinig doen om thans bestaande, ongewenste situaties ten aanzien van de bodem- en grondwaterverontreiniging doelmatig tegen te gaan. Dit blijkt uit de mededelingen, die de Gedeputeerde Vis gistermiddag deed bij de behandeling van de voorgestelde verordening tot bescherming van bodem en grondwater in Provinciale Staten. De Amoco, die binnenkort in het gebied bij Bergen/Schoorl wil beginnen met aardgasboringen, ont snapt volgens de Gedeputeerde aan deze verordening. Overigens heeft de betrokken minister de bevoegdheid een andere beslissing te nemen. Velsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk Velsen-Noord Wijk aan Zee Magere boete Deskundigen Kort IJmondnieuws MM y 'V M - OP BEVERWIJKS GEBIED De verordening houdt zich voornamelijk bezig met alles, wat zich onder de grond bevindt en heeft geen greep op andere mi lieu-bedreigende ontwikkelingen. Voorts beschikt de provincie nog niet over een apparaat, dat een doeltreffende controle kan uitoefenen En over het verwerven van deskundigen toonde dr. Vis zich DINSDAG 15 DECEMBER Stadhuis, Plein 1945, 19.45 u. in de Bur gerzaal i eunie gehandicapten. Openbare leeszaal en bibliotheek, filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord, 19 tot 21.30 uur. Manly Sport, les en training boksen in gymzaal Moerberg-Comité-school aan de Kerkstraat in IJmuiden-Oost, van 19.30 uur af. PTT-gebouw, Lange Nieuwstraat, ingang Spaarnestraat 19-20 uur; spreekuur Me disch Maatschappelijk Consultatiebureau voor Alcoholisme. WOENSDAG 16 DECEMBER Stadsschouwburg, 19.30 u. einduitvoering Muziekschool Velsen. Gebouw Velserduin, Velserduinplein, IJmuiden, 15.30 u. oprichtingsvergadering Landelijke Partij voor Bejaarden. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, 14.30 tot 17.30 uur filiaal Santpoort- Noord Spaarnberg, Wüstelaan 79, 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Willemsbeekweg 96, IJmuiden, 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 7, Velsen-Noord, 14.30-17.30 uur; filiaal Banjaertstraat, Vel sen-Noord, 14-17 uur. De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmuiden, ontspanningsgymnastiek voor dames, be- jaardensoos, kinderclubs. Sporthal Zeewijk, IJmuiden, 19-22.30 uur. Badmintonvereniging Velsen. De Ring, van 19.30 tot 21.30 uur in de gymzaal van de F. L. Ossendorpschool (ingang Wijk aan Zeeërweg), IJmuiden, bokstraining. Velserbad, Briniostraat 18, IJmuiden: 6.30-8 uur gemengd zwemmen, 8-9.30 uur schoolzwemmen, 9.30-10.45 uur dames- zwemmen, 10.45-11.15 uur zwemlessen da mes, 11.20-13 uur schoolzwemmen, 13-14 uur gereserveerd, 14-15.15 uur gemengd zwemmen, 16.15-16.45, 16.45-17.15 en 17.15- 17.45 uur zwemlessen, 18-19.30 uur zwem- ver. R.K. Velsen, 19.30-21.30 uur zwemver- VZV, 21.30-22.30 uur gemengd zwemmen. IJmuider Harmonie, 20 uur: orkestrepe titie in Gem. Vergaderlokaal, Abeelenstr. DINSDAG 15 DECEMBER Huize Scheybeeck, Velserweg. 20 u. kerst viering Vrouwengilde. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.15-21.30 u. Openbare Scholengemeenschap, Van Riemsdijklaan. 19.30 u. Engelse week. WOENSDAG 16 DECEMBER Bejaardenpaviljoen, Westerhoutplein. 10 u. tekenen en schilderen. De Slof, Raamveld. 13 u. bejaardensoos, 20 u. Koreaans karate. Openbare Scholengemeenschap, Van Riemsdijklaan. 19.30 u. Engelse week. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7-10, 12.30-13.45, 14.15-15.30 en 20.45- 22 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hendrik Burgerstraat 70. volwassenen 14-17.30 en 19-21 u.; Arendsweg 61: volwassenen 14- 17.30 u.; Amstelstraat 44: volwassenen 14.30-17 en 19-21 u.; Stumphiusstraat 46 en Parmenlierstraat 2: jeugd 14.30-17 u. DINSDAG 15 DECEMBER Zaal Dam, Ruijsdaelstraat. 21 u. dansen voor ouderen. Dr. Prinsenhal, Maerelaan. 20 u. sterren show. WOENSDAG 16 DECEMBER De Zandkraai, Handelstraat. 13.30 u. be jaardensoos. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 15-17.30 en 19-21 u.; Ruijsdaelstraat 7: jeugd 14.30-17 u. DINSDAG 15 DECEMBER Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker straatweg. Geopend 19-21.30 u. WOENSDAG 16 DECEMBER Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker straatweg. Geopend 14.30-17.30 u. WOENSDAG 16 DECEMBER Verenigde openbare bibliotheek, De Zwaanstraat 4a. Geopend 14.30-17.30 en 19-21 u. allesbehalve optmistisch. „Ik heb de som bere verwachting", zei hjj, „dat we op een markt zitten, waar reeds meer gegadigden z(jn". In de verordening zijn de waterwinge bieden in Noord-Holland als beschermd gebied aangegeven. Daar wordt paal en perk gesteld aan b.v. de lozing van afval stoffen, opslag van chemische stoffen, olieboringen, vuilstortplaatsen, begraaf plaatsen campings en parkeerterreinen. Het is echter mogelijk, dat er een onthef fing wordt verleend. Voor Zuid-Kenne- merland biedt de regeling weinig nieuws, omdat de Belangengemeenschap Drinkwa tervoorziening Zuid-Kennemerland hier mee reeds in zekere zin reeds werkt. De PSP-er De Nie vond het belangrijk, dat de provincie juist deze ontheffingsbe voegdheid tot zich trekt, omdat de ge meenten ook belanghebbenden kunnen zijn. Bij de discussie bleek duidelijk, dat de Staten de milieubeheersing verder uit gebouwd willen zien. De socialist Van der Veen (tevens directeur van het Amster dams waterbedrijf) wilde weten hoe streng men gaat optreden. Wat hij miste was een „ingebouwde intentieverklaring". Ook de maximale boete bij overtreding van 300 gulden vond hij nauwelijks afschrikwek kend. Namens D'66 zei de heer Ten Brink het belangrijk te achten, dat er in de omrin gende provincies (Noord-Holland is de eerste met deze verordening) uniforme regelingen komen. Met anderen bracht hij de kwestie van de Amoco-boringen ter sprake. Zijn fractiegenoot Ankum meende, dat ten aanzien van het milieu het recht in West-Europa ver achter de feiten aan loopt. Hij vroeg zich af of de greep van de provincie op de ontheffingen wel groot genoeg is. Namens de Prot. Chr. van de KVP drong de heer Van der Mark aan op inspraak van de burgerij. Zij moeten namelijk nog hun bezwaren kunnen uiten als een be paalde ontheffing wordt overwogen. Volgens Gedeputeerde Vis zal de praktijk echter aantonen, dat dit recht van inspraak vrijwel uitsluitend voor deskundigen is weggelegd, omdat het voor anderen nau welijks mogelijk is na te gaan wat zich onder de grond afspeelt. „Het is een stukje boerenbedrog", aldus dr. Vis, „als je in spraak aanbiedt en er direct bij zegt: alleen deskundigen kunnen er gebruik van ma ken. Het is een griezelige zaak". Hij had er echter geen bezwaar tegen, dat de in spraak-procedure via het amendement- Van der Mark alsnog aan de verordening werd toegevoegd. HAARLEM. Het K.V.P.-Statenlid drs. F. A. Vissers heeft Gedeputeerde Sta ten vragen gesteld over de brand in een Amsterdams pension voor gastarbeiders, waarbij negen doden waren te betreuren. Drs. Vissers wil weten of G.S'. ook niet van mening zijn, dat buitenlandse werk nemers ook ten nauwste moeten worden betrokken bij het welzijn. Tegen deze achtergrond vraagt hij het college zo spoedig mogelijk mede in belang van de volksgezondheid een nota op te stellen over de huisvesting van gastarbeiders. Het Statenlid vraagt voorts of het dage lijks bestuur van de provincie via een circulaire of tv-spots te wijzen op brand gevaarlijke gebouwen. Hierbij wil hij ook de bejaardenoorden in Noord-Holland be trekken. Is een verscherpte controle niet dringend gewenst? (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Maandagmorgen om kwart over zes werd op de rijksweg Amsterdam- Velsen een DAF-vrachtauto van een melk fabriek uit Nijkerk gesneden door een per sonenauto. De vrachtauto kwam in de linker berm, raakte een paaltje, schoot over de straat heen de rechter berm in, waar een boompje omver werd gereden en tenslotte kwam de wagen met de Voorkant in de sloot. De achterzijde bleef in de berm hangen. Bestuurder en bijrijder kwamen met de schrik vrij. Het verkeer moest tot tien over acht worden geregeld. Toen kon de vrachtauto door een grote kraan weer op de weg worden getrokken. (Van een onzer verslaggevers) CASTRICUM Opnieuw hebben inbre kers hun slag geslagen in de kantine van de voetbalvereniging Vitesse. Er zjjn onder meer drie geldkistjes ontvreemd. De inhoud van twee van deze geldkistjes is nog niet precies vast te stellen; het derde geldkist je bevatte een bedrag van tweehonderd gulden. De dieven verschaften zich toegang door verbreken van een ruit van het magazijn, terwijl ook van een naastgelegen schuur de ruit geforceerd was. Bij onderzoek trof de politie voor het magazijn een zware moker, een ijzeren staaf en een loden pijp aan, die uit de schuur weggenomen wa ren. Behalve de geldkistjes namen de in brekers ook nog een in een doos verpakte microfoon mee. Tevens deden zij zich te goed aan rookworst en dranken. IJMUIDEN, De heer W. Doevendans zal, in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, zich per 1 januari 1971 terugtrekken uit de dagelijkse leiding van de N.V. Vico (Visconservenfa- briek) in de Middenhavenstraat te IJmui den. Hij zal in de functie van president commissaris voorlopig verbonden blijven aan het bedrijf. Met ingang van genoemde datum zijn bij Vico twee nieuwe directeuren benoemd, namelijk de heren P. C. Boudesteijn en W. Langbroek. (Van een onzer verslaggeefsters) DRIEHUIS. In het afgelopen weekend blijkt men te hebben ingebroken in de kantoorruimten van het crematorium aan de Driehuizerkerkweg. Kasten en bureau laden werden doorzocht. Vermist wordt slechts een bedrag van vijftig gulden aan klein geld. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De Westelijke Rand weg is „als planologisch gegeven" zeker niet losgelaten. Dit staat in het antwoord op vragen van raadsleden die de begro ting voor 1971 hebben onderzocht. Meer hoop geeft het college van B. en W. over de tweede toegangsweg naar Wijk aan Zee, waarvoor de nodige bestemmingen zjjn verleend en waaraan druk wordt ge werkt. Een lid had gevraagd of het besluit tot aanleg van de Westelijke Randweg niet moet worden ingetrokken, maar B. en W schrijven dat men helemaal niet afziet van het plan. In de beleidsnota bij de begroting heeft het college slechts alter natieve mogelijkheden gegeven om op korte termijn een oplossing te bieden voor de verkeerscongestie in de lJmond Noord. Men heeft het ook gedaan om de impasse te doorbreken door meer direct uitvoerbare verkeersoplossingen na te streven. Hierdoor zou volgens het colle ge het probleem van de Westelijke Rand- Bestuur I.L.V.T. Gisteravond heeft het Intercommunaal Lichaam Vervanging Tuinbon wgronden tijdens een vergadering in het Stadskantoor te Beverwijk de leden van het dagelijks bestuur gekozen. Burge meester H. Nielen van Heemskerk werd benoemd tot voorzitter, de heren A. Klomp, wethouder van Beverwijk en C. Ockeloen, wethouder van Velsen tot leden. Geslaagd. De 15-jarige Gerard Groen uit Beverwijk, lid van de Beverwijkse Har monie Kapel, is geslaagd voor het diploma C-cornet van de Nederlandse Unie van Muziekverenigingen. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het college van B. en W. is geen voorstander van inspraak van het publiek op de tribune tijdens raads vergaderingen. Het meent, dat de tijd voor inspraak voorbij is zodra de raads vergadering is begonnen. Dit wordt ge antwoord op vragen van het raadslid mevrouw T. G. van Oostveen-Van Mee- gen (P.P.R.). v 'ii - Mevrouw van Oost veen had ziéh bij haar schriftelijke vragen laten inspire ren door het voorbeeld van Wormerveer. B. en W. schrijven terug, dat de wetge ving voorziet in de manieren waarop de hX De heren J. Kaan en R. A. Geerlofs deelden de beloning. burgerij invloed kan hebben in het ge meentelijk bestuur. Het daartoe aange wezen orgaan is de gemeenteraad, de langs democratische weg gekozen volksverte genwoordiging, die geacht wordt een af spiegeling te zijn van alle geledingen van de burgerij. Men kan zich afvragen of dit stelsel van „inspraak" in de huidige gecompli ceerde samenleving nog in allen dele vol doende kan worden genoemd, maar in elk geval moet de gedachte aan inspraak via de tribune worden afgewezen. Iedere waarborg voor een objectieve benadering van hef gemeentebelang ontbreekt daar bij. De taak en de functie van de raad zouden worden aangetast tot schade van de democratische functionering van het gemeentelijk bestuur, aldus B. en W. Een verdergaande inspraak kan alleen zin hebben op het daarvoor geschikte ogen blik en dit ogenblik is voorbij zodra de raad voor een definitieve behandeling en beslissing in vergadering bijeen is. Het college vindt het veel belangrijker dat de burgers gelegenheid hebben om te wor den gehoord in het stadium van de be- leidsvoorbéreiding. Daarom zijn adviezen van allerlei organen, instellingen en open bare hearings de aangewezen middelen voor inspraak. En overigens meent het college dat hier ook een taak ligt voor de politieke partijen die in de raad zijn vertegenwoordigd. Tenslotte mag men er op vertrouwen, dat de raadsleden per soonlijk contact met de burgers in alle mogelijke geledingen onderhouden. weg in de toekomst gemakkelijker op losbaar worden gemaakt. Over de tweede weg naar Wijk aan Zee, die ten noorden van Hoogovens hoofdzakelijk op Heemskerks gebied zal moeten lopen, schrijft het college dat er langdurig en moeizaam onderhandeld is met het Provinciaal Waterleiding Be drijf. Op 2 juli van dit jaar was er einde lijk overeenstemming bereikt en hebben Gedeputeerde Staten hun instemming met het voorgestelde tracé betuigd. De plannen moeten nu nog besteksklaar ge maakt worden, de gemeenten Beverwijk en Heemskerk moeten de gronden ko pen en er moeten eventueel nog rijks subsidies worden verstrekt. Binnen af zienbare termijn kan dan worden begon nen met de aanleg. 99 99 (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD Voor de eerste maal in de voortgezette geschiedenis van do gymnastiekverenigingen „S.S.H.", Sparta en I.M.V., die sedert vorig jaar door fu sering zijn versmolten in de gymnastiek vereniging „Wijkeroog" te Velsen-Noord, zullen de komende weken de onderlinge wedstrijden weer de aandacht vragen van de vele leden, maar ook van ongetwijfeld verscheidene belangstellende ouders, die deze wedstrijden kunnen bijwonen. In een reeds verschenen jaaroverzicht van de algemeen voorzitter ir. W. Singer, voorheen in dezelfde functie bij S.S.H., wordt gememoreerd, dat 1970 het eerste volle verenigingsjaar is geweest en of schoon niet van talrijke hoogtepunten in het verenigingsleven kan worden gespro ken is er toch sprake van een zeer be vredigende gang van zaken. Het ledental is groeiend, wat blijkt uit een bijgevoegde lijst van zestig namen, waar slechts enkele bedankjes tegenover staan.' Financieel heeft „Wijkeroog" geen zorgen dankzij subsidies van de gemeente Velsen en van Van Gelder Papier. Ondanks het vertrek van mejuffrouw Burghout als leidster is er door combinatie toch continuïteit ver kregen in de lessen. Voor 1971 staan op het programma onder andere deelneming aan de KNGV-conditietest voor senior leden, vaardigheidsproeven in het voorjaar en wellicht een jeugduitvoering in mei. De onderlinge wedstrijden voor de jeugd leden van zeven tot en met vijftien jaar beginnen dinsdag 15 december, waarbij zowel de gymnastiekzalen van de Water- vlietschool als van De Schouw in gebruik zullen zijn. Voor deze wedstrijden beschikt het bestuur van „Wijkeroog", dankzij de fusie van de drie verenigingen nu over een schat aan bekers. De hoogst geplaatste per groep komt in aanmerking voor een wisselbeker. Voor de jongens van acht tot elf jaar beginnen de wedstrijden in de Watervliet- school en in De Schouw dingsdagavond om half zeven. Maandag 21 december komen de jongens van twaalf tot vijftien jaar aan de beurt, nu in De Schouw, waar ver der alle wedstrijden plaatsvinden. Woens dag 16 december zullen de groeperingen van meisjes 7-9 jaar en 10-11 jaar in De Schouw hun best doen, gevolgd door don derdag 17 december, om half zeven, door het eerste en tweede lid meisjes van tien en elf jaar. De belangrijkste dag wordt 21 december, omdat dan zowel de jongens van 12-15 jaar als de meisjes van 12-15 jaar zich met elkaar zullen meten om de hoogste eer en de grootste beker. Daarna gaan alle gymnasten tot maan dag 4 januari met vakantie. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De gemeenten Bever wijk, Heemskerk, Velsen, Uitgeest en Castricum en de Zaanse gemeenten gaan waarschijnlijk gezamenlijk een vuilnis stortplaats inrichten op het Zuidereiland, een stuk grond nabij de Vuurlinie op Beverwijkse gebied. De stortplaats aan de St. Aagtendijk, waarvan Velsen, Heemskerk en Bever wijk gebruik maken, is binnen afzienba re tijd vol. Er wordt al enkele jaren op nieuwe mogelijkheden gestudeerd door de drie gemeenten in de vorm van de Studie commissie Afvalverwerking Beverwijk (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-NOORD Op donderdag 17 december zal om half acht 's avonds in de R.K. kerk in Velsen-Noord een Kerst- samenkomst worden gehouden uitgaande van de Commissie Interkerkelijke Samen werking. De keus is wederom op dit kerk gebouw gevallen omdat het 't grootste in dit gemeentedeel is en men veel bezoekers verwacht. De predikanten A. J. van der Linden en A. C. van Nood alsmede pastoor B. J. v. d. Spek zullen zich met de aanwezigen bezinnen op het thema „het licht der wereld". Aan deze bijeenkomst zullen de gezamenlijke koren hun medewerking ver lenen, terwijl ook de samenzang een ruime plaats zal krijgen die avond. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Bij Crown Van Gelder is maandagmiddag aan twee personeelsle den elk de helft van een bruto-bedrag van ruim vierduizend gulden overhan digd als beloning voor een goed idee. De gelukkigen waren de heren Joop Kaan en Ruud A. Geerlofs. Zij bedachten een eenvoudiger metho de voor het drogen van de viltbespan- ning van de papiermachine. De bespa ring is door het bedrijf becijferd op 13.000 per jaar. Bij Van Gelder Papier en ook bij Crown Van Gelder, het half Amerikaanse zusterbedrijf, geldt de rege ling, dat een goed idee bij toepassing wordt beloond met dertig percent van de jaarbesparing, na aftrek van de vennoot schapsbelasting. Sinds kort is er ook een prijs verbon den aan het beste idee van het jaar en de heren Kaan en Geerlofs maken ook daar op een goede kans. De ideeën worden in eerste instantie beoordeeld door een zes man sterke com missie. Dit jaar werden er zo'n honderd vijftig ideeën ingezonden en ongeveer tachtig percent daarvan werd beloond met op z'n minst een aanmoedigingspre mie. De heren Kaan en Geerlofs deelden de grootste beloning die dit jaar tot nu toe is toegekend. Het bedrag werd hen over handigd door de directeur van Crown Van Gelder. De besparende methode kan uiteraard ook worden toegepast bij de tweede pa- pierbaan die in aanbouw is. De capaci teit van het bedrijf zal volgend jaar kunnen worden verdubbeld. Naast de grote fabriekshal verrijst op het ogenblik een tweede vrijwel identieke hal. De tussenwand tussen de oude en de nieuwe hal verdwijnt en dan kunnen er in één immense hal twee papierbanen tegelijk draaien. De eerste baan produceert op het ogen blik tien ton papier per veertig minuten. Zoals bekend is het hoofdprodukt van Crown Van Gelder het papier voor com puter-ponskaarten, dat aan zeer speciale eisen moet voldoen en bovendien steeds van een strikt constante kwaliteit moet zijn. Alleen binnen de EEG worden per dag ruim honderd vijf tig miljoen ponskaarten verbruikt en Crown Van Gelder levert daarvan ongeveer zeventig percent, ter wijl men bovendien afnemers in de hele wereld van het papier voor de ponskaar ten voorziet. HeemskerkVelsen. Aan de studie is ook deelgenomen door de gemeenten Assen delft, Jisp, Koog aan de Zaan, Kromme nie, Westzaan, Wormer, Wormerveer, Zaandam en Zaandijk en door Hoogovens later nog aangevuld met Uitgeest en Cas tricum. In december 1968, dus twee jaar geleden, is er een rapport uit voortge komen, waarin de diverse mogelijkheden van vuilverwerking worden bekeken. De conclusie van het rapport is, dat alle ge noemde gemeenten het best samen een stortplaats kunnen maken van het Zui dereiland. Dit blijkt een stuk grond te zijn dat, gezien vanaf de huidige vuilnis belt, ligt achter de Vuurlinie tussen de Noorder wij kweg en de St. Aagtendijk, dus eigenlijk aan het einde van de hui dige stortplaats, maar aan de andere zijde van de St. Aagtendijk. Met Gedeputeerde Staten wordt over legd over goedkeuring. Het is nog de vraag of de Zaanse gemeenten deelne men indien die goedkeuring komt; dat hangt helemaal af van het tijdstip waar op de stortplaats in gebruik kan worden genomen. BEVERWIJK. Noteringen op de groenteveiling van maandag: andijvie 25- 74, prei 20-43, breekpeen 10-25, waspeen 13-42, witlof 82-96, boerenkool 14-23, groe ne kool 18-30, rodekool 6-16, witte kool 7- 10, spruiten 35-88, uien 12-22, selderij knollen 12-49, sla 13-17. Noteringen bloemenveiling: snijbloemen; anjers 16-42, tros-anjers 170, anthurium 80-410, blauwe druif 25-54, chrysanten 120- 210, jaar-rond-chrysanten 170-255, per stuk 36, fresia 120-360, gerbera 20-48, hyacin ten 12-44, per bos 75, iris 140-500, narcis sen 75-135, nerine 70120, orchidee 45-420, roos 40-85, babyroos 18-42, tulpen 125-290, met bol 18-13; planten: achmea 540, aza lea 80-340, begonia 80-180, cyclamen 115- 530, potchrysant 28-55, St. Paulia 90-125.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 6