IJmuider 1971 met trawlervisserij ziet vertrouwen tegemoet Volley ba Icompeti tie staat drie weken stil MILFRED PER ONGELUK MULTI-MILJONAIRE" Zeevisgroothandel niet optimistisch voor 1971 De Kennemers gaan doen op positie van aanslag Yelsen i Forse nieuwbouw kapitale schepen vissersvloot Leerlingen houden Solidaridad-actie Vrees voor EEG-beleid Onderlinge turn- wedstrijden „Wijkeroog" Lies de Vries en Duyker moeten prijs delen TEL. 15000 ZATERDAG 19 DECEMBER 1970 EEG-beleid Minder doordraai Vertrouwen Platvis Kwetsbaar EEG Derde landen In prestatieklassement TAXI 3 0 0 0 TEL. 23000 (Van een verslaggever) weet, in het voornemen ligt zou de trawlervloot in de sluitingsperiode, van 20 augustus tot 30 september 1971, een uitwijkmogelijkheid hebben juist naar die I visgronden rondom Ierland; zo dacht men althans. Nu vreest men dat die interna- i tionale overeenkomst, zo die definitief doorgaat, funeste gevolgen zal hebben. Terwille van het behoud van de haring stand in de Noordzee zullen alle betrok- IJMUIDEN. Uit het feit dat enige ken landen offers moeten brengen. De visserijrederijen hebben besloten tot gang van zaken met de meer noordelijke nieuwbouw van enkele kapitale schepen haringpopulatie moge hier een waarschu- mag vertrouwen in de toekomst worden wing zijn. Maar het blijft zeer te betreu- afgeleid, zo meent de voorzitter van de ren dat in het internationale overleg ter- Vereniging van Reders van Vissenjvaar- zake geen minimum maat voor de aan tuigen in IJmuiden, de heer W. G. Mey- te voeren haring kon worden bereikt, boom. Hopelijk zal bij een eventueel van kracht I worden van de regeling, deze volgend De voorzitter van genoemde redersver- jaar aisnog worden aangevuld met een al- eniging herinnert eraan dat aan het ein- gemeen geldende minimummaat. de van 1969 een lichte tendens tot ver- £>e zjcj1 uitbreidende haring-spanvisse- betering van de bedrijfsresultaten kon ry boekte bevredigende resultaten. Voor worden geconstateerd en nu de finish van deze groep zou straks geen uitwijkmoge- 1970 in zicht komt, mag worden gezegd hjkheid zijn; dispensatie voor een kleine dat dit jaar inderdaad een stap in de aanvoer tijdens het gesloten seizoen zou goede richting is gezet. misschien enige soelaas kunnen bieden. Aan de hand van de aanvoergegevens over de eerste negen maanden van 1970i c'yfiprimPfltPn kan worden vastgesteld dat enerzijds de EXperimeHIVn in Nederland aangevoerde hoeveelheden vis veelal achterbleven bij die van 1969 In het kader van oor j anderzijds de gemiddelde prijs voldoende steunde experimentele reizen kan de »ex- barende stijging van de exploitatiekosten van. te compenseren. wordt gevist de toeloop naar de visserij- scholen veel en veel beter blijft. Het ligt in de bedoeling dat de ordenen de maatregelen in het kader van het vis serijbeleid van de Europese Economische Gemeenschap met ingang van 1 februari 1971 van kracht worden. Verordeningen inzake gemeenschappelijk structuurbeleid en een gemeenschappelijke marktorde- (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Leerlingen van het Prins Bernhardcollege hebben een actie geor ganiseerd ten bate van de interkerkelijke actie „Solidaridad," welke ten doel heeft de wantoestanden in Latijns-Amerika te helpen opheffen. Deze leerlingen wil len niet zoals gewoonlijk kerstfeest vie ren in de kerk en zingen van „Vrede op aarde," terwijl het helemaal geen vrede is aldus de woordvoerders. Daarom hebben zij zich voorgenomen steun te ge ven aan de actie „Solidaridad." Maandagmiddag omstreeks drie uur zullen zij op het Marktplein een demon stratie houden met allerlei Solidaridad- leuzen ontleend aan de desbetreffende ning werden reeds gepubliceerd. Op basis folders. Voorts wordt er gecollecteerd. Er hiervan dienen oriëntatieprijzen en inter-is eventueel enk nne een mneelnkheid om Teneinde ook andere schepen erva ring te laten opdoen op bedoelde vis gronden, zou het aanbeveling verdienen de proefneming in het komende jaar met andere vaartuigen te herhalen. Men voor komt dan tevens dat bij een aantal re- In genoemde periode daalde de aanvoer derijen ergernis wordt opgewekt; zij me- van rondvis met 18 percent, de opbrengst nen dat voor dergelijke proefnemingen niet steeg met zes percent. Daarnaast heeft ajtijd weer dezelfde schepen moeten wor- echter een aanzienlijk groter aantal sche- den uitgekozen pen de vangst (hoofdzakelijk koolvis) rechtstreeks in Duitsland aangevoerd; na- Het bemanmngsvraagstuk blntt zorgen melijk 5000 ton tegen 1500 ton in hetzelfde baren. Zelfs in plaatsen met een tracü- aantal maanden vorig jaar. tionele visserijbevolking waaruit de be- Bij de Nederlandse aanvoercijfers is de manningen voor de trawlervloot Konaen doorgedraaide hoeveelheid niet inbegre- worden gerecruteerd, is de toeloop naar pen, vorig jaar 11.000 ton, nu 3000 ton. de visserij scholen zeer slecht. Overleg Voor deze verbetering hebben de aanvoer- inzake maatregelen om het vissersberoep ders zich belangrijke offers moeten ge- aantrekkelijker te maken en meer aan- troosten, maar het wekt bevrediging dat zien te geven is dringend gewenst, mede hierdoor zoveel minder consumptie Opvallend is dat in de plaatsen waar waardige vis "wegens het niet bereiken op het zo genoemde maatschapscontract van de minimumprijs tot dierlijk voedsel behoefde te worden bestemd, doch kon worden geëxporteerd naar landen buiten de EEG. In het bijzonder voor koolvis hebben zich hiermee nieuwe mogelijkhe den geopend. De marktpositie van deze vissoort is aanzienlijk beter geworden, mede door het tekort op de internatio nale markt. ventieprijzen te worden vastgesteld; pro ducentenorganisaties moeten worden op gericht, die interventiefondsen vormen en ophoudprijzen vaststellen. Echter, de nood zakelijke uitvoeringsbepalingen zijn nog altijd niet bekend. Het bedrijf voelt het ontbreken van vol doende overleg vooraf over deze voor de visserij van levensbelang zijnde kwesties als een ernstige leemte. Toch heerst vertrouwen dat de door de EEG te treffen maatregelen uiteindelijk ook het Nederlandse visserij belang zullen bevorderen. Dit temeer waar dan een ein de komt aan de vele directe en indirecte visserij steunmaatregelen in enige andere landen. Het zal dit vertrouwen zijn, dat enige I rederijen bewoog over te gaan tot de nieuwbouw van grote schepen voor de aanvoer van vooral diepgevroren produk- ten. Eerstdaags kan een in het buitenland gebouwde trawler in de vaart komen; I drie trawlers worden in Nederland ge-1 bouwd. Zij zullen een welkome aanvulling van de aanvoer verzorgen, temeer nu I door sloop en verkoop naar het buiten land een belangrijk aantal kotters aan de visserij werd onttrokken. Wel werd in 1970 een grote motor kotter aan de IJmuider vloot toegevoegd, maar de motorkotter „Swift" ging helaas in oktober door een aanvaring verloren. Bij deze scheeps-1 ramp gingen gelukkig geen mensenlevens verloren. De voorzitter van de redersvereniging besloot met: „Moge 1971 aan de j*oede verwachtingen voor de visserij woorden!" is eventueel ook nog een mogelijkheid om op het Marktplein artikelen te kopen uit de „derde wereldwinkel" ten bate van de ontwikkelingslanden. (Van onze volleybalmedewerker) ook al dringen zodat hier ook niets van te zeggen valt. i in de dames eerste klas heeft Phoenix 2 HAARLEM. - Nu de volleybalcompeti- I Qorlopig de leldlng maar 0f ze deze zul- tie drie weken stilstaat is er een mooie len behouden js nog een vraag. ODIN 2 gelegenheid aandacht te schenken aan de krijgt het moeilijk om de onderste plaats sta„den in de ve.chillende klassen. Eerst nog ^v^en. echter enkele pronoses. Is insziens zai het ook wel zo blijven. Phoenix 6 gaat waarschijnlijk naar de In de promotieklas heren maakt Molen- defde klag verhuizen. wiek 3 een goede kans op de titel, temeer de tweede klas dames is het een nek daar zij vorige week vrij gemakkelijk met ngk rgce tussen VCK 2 en Voluit 3 de Purvo afrekenden. Phoenix 3 zal net voi- gj njej meer mee. Wie het zal gende seizoen hoogstwaarschijnlijk weer m worden? -\¥ij weten het niet. In de derde de eerste klas uitkomen. Bij de I klas heren stevent Voluit 2 recht op het Purvo toch wel de sterkste, terwijl JJLivi z kampioenschap af. Daar is geen twijfel na een jaar in de promotieklas wel weer meer mogelijk. zal verdwijnen. In de eerste klas heren de voorspelling moeilijk. De drie koplopers standen geven elkaar niets toe. Onderaan is het mmtssm&sfëfa beant- I Promotieklas heren Molenwiek 3 8 16 Purvo 8 14 Lycurgus 7 10 KDS 7 10 Molenwiek 2 8 10 Phoenix 2 8 10 I Promotieklas dames I Purvo 8 16 Lycurgus 7 12 KDS 2 7 10 Molenwiek 3 8 10 Argus 2 7 8 Kennemers 2 7 8 Eerste klas heren Axmeriscota 8 14 Dynamo 8 14 Voluit 8 14 ODIN 2 8 10 1VCK 8 7 Dames eerste kla- I Phoenix 2 8 14 I ODIN 8 13 I Voluit 7 11 Kennemers 3 8 10 I Oranje-Wit 8 9 Heren tweede klas I Axmerisc. 2 7 13 j Dynamo 2 7 10 VVZ 7 7 Kennemers 7 6 Dames tweede klas I VCK 2 7 13 Voluit 3 7 13 Voluit 5 6 7 Phoenix 4 6 6 Heren derde klas Voluit 2 6 12 Nemesis 6 8 I Phoenix 7 6 8 Axmerisc. 3 6 7 ODIN K en V Smash 2 DEM Zaan 3 Phoenix 3 VCK Dynamo Zaan 3 Phoenix DEM 2 Phoenix 5 Smash 3 Phoenix 4 Smash 4 DEM 2 - Dynamo 2 Axmeriscota Phoenix 3 Voluit 2 ODIN 2 DOS Dynamo 3 Oranje-Wit Phoenix 6 Oranje-Wit Voluit 4 Phoenix 5 Kennemers ODIN 3 Voluit 3 DEM 3 8 8 8 8 7 7 8 7 7 6 8 8 8 7 6 7 5 6 2 7 7 6 4 6 6 6 6 8 6 4 4 2 0 6 4 4 2 0 5 5 4 4 3 8 4 4 3 0 5 4 3 0 6 3 1 1 3 2 0 De aanvoer van platvis steeg met zes percent, de opbrengst ging met 1" per- CrpVOlSfSIl V3.H cent omhoog. Er werd 24 percent meer schol aangevoerd en de opbrengst steeg met 63 percent! Ofschoon de tongaanvoer met 21 percent daalde, was de opbrengst toch negen percent meer. Men maakt zich zorgen over de voort durende daling van de tongvangst. Door de ontwikkeling van en in de boomkor-TT iljpr, stelt visserij is de bevissingsintensiteit zoda- groothandel in IJmuiden. stelt, nig gestegen dat men zich dient af te jaar 1971 door de groothandelaren met vragln of men niet bezig is de kip met grote onzekerheid tegemoet wordt gezien. gouden eieren te slachten. Voor de groothandel in zeevis is 1970 geen onverdeeld gunstig jaar geweest. Haring Verschillende oorzaken hebben hiertoe geleid, vooral de onregelmatige aanvoer De haringvangst toonde in de aanvang en bet teruglopen van de tongvangsten, het seizoen een duidelijk beter beeld Door de omschakeling van de rond- (Van een verslaggever) IJMUIDEN. De heer W. N. Gouda, secretaris van de Nederlandse Zeevis- dat het aanvoer van bijvoorbeeld kabeljauw van de verre visserij zal, wanneer deze on der de gestelde referentieprijs komt, een invoerstop van kabeljauw in de EEG plaats hebben. Zo iets is natuurlijk niet juist, want er kan tegelijkertijd binnen de gemeenschap een schreeuwend tekort zijn aan prima kabeljauw van de Noord zee. Hetzelfde geldt overigens voor alle andere basisprodukten. Een andere grote onzekerheid is dat de minimum prijzen in de verschillende lan den niet gelijk behoeven te zijn. zodat ieder land op een verschillende prijs kan interveniëren. 4 dan in de laatste jaren. De vangsten wa- vis_ naar de haringvisserij in mei van ren toen behoorlijk en de prijs ontwik- dit jaar bleef de handel maandenlang kelde zich gunstig. Maar daarna viel de van rondvis verstoken, tengevolge waar haringvisserij nabij Ierland zwaar tegen. van het prijspeil van deze soorten veel te Bij een eventuele tijdelijke sluiting van hoog kwam te liggen, de Noordzeeharingvisserij zoals, naar men Een en ander stoort de regelmatige dis (Van een medewerker) Bij de produktie hier is een tendens merkbaar om de minimum prijzen sterk te verhogen. Van de zijde van de han del moet hiertegen ernstig worden ge waarschuwd omdat wij ons bij deze situa tie door de ongelijkheid van de minimum prijzen uit de markt zullen prijzen. Het algemeen visserijbeleid in de EEG zal de moeilijkheden voor de groothandel a„ moei- I doen toenemen. Er zijn teveel kleine be- tributie van vl\ zeer ernstig en is moei d en dit maakt de groothandel in lijk in overeenstemming te brengen mei Woma.+ Er 7al dan de structuurverbeteringsmaatregelen van de regering ten aanzien van de distribu tie. Voor het komende jaar zal moeten worden overwogen of bij de omschake ling van de rondvis- op de haringvis zijn totaliteit erg kwetsbaar. Er zal dan ook een snellere concentratie van bedrij ven moeten plaatshebben, opdat aan de j concurrentie in de EEG en aan de kos tenstijgingen het hoofd kan worden ge boden. Daar het groothandel in zijn totaliteit I lUlg VUli i I serij niet meer uitvaarttermijnen gesteld moeten worden. I geweest js dje de totale produktie van de De aanvoer van tong en schol is veei|& j minder geweest als in het vorige jaar, met dientengevolge zeer hoge prijzen waardoor de handel enorme bedragen VELSEN-NOORD. Bij de gymnas tiekvereniging „Wijkeroog" zijn onderhn-1 heeft moeten investeren ge wedstrijden gehouden voor de meisjes- groepen van 7 tot 9 jaar en van 10 tot elf jaar. De winnares van de Miep Mi- chel-wisselbeker genoemd naar de vroegere veelvuldige winnares en liet SSH-lid kwam voor de tweede ach- Wat het komende jaar betreft: voor de groothandel in vis zal alles afhangen van de start van het algemeen visserijbeleid aangevoerde vis heeft gedistribueerd een feit dat wel eens over het hoofd ge zien wordt hoopt de heer Gouda dat bij de structuurmaatregelen van het ministe rie van Landbouw en Visserij voor het jaar 1971 ook aan de gerechtvaardigde verlangens van de handel gehoor zal wor den gegeven. Milfred Dekker, een achttienjarig leerling-verpleegstertje van de Boerhaave- kliniek in Haarlem, is per ongeluk „multi-miljonaire" geworden. Zomaar, van de ene dag op de ander. Nadat de Nutsspaarbank na de laatste salarisoverschrijving haar tegoed op bijna honderd miljoen gulden had gebracht, stelde het uit Amster dam afkomstige meisje nuchter vast: „Ik zie het als een grapje. Haar collegaatjes vonden het kennelijk zou leuk, dat zij Milfred gisteravond in het verpleegtehuis in Schalkwijk triomfantelijk omhoog tilden. Zelf is zij er van overtuigd dat er van een rekenfoutje sprake is. Dat dit inderdaad zo is, bevestigde vanmorgen de heer A. van de Crommert, chef giro-afdeling van de Nutsspaarbank. „Administratief", zei hij, „is er echter niets aan de hand, omdat de fout niet door de computer is gemaakt doch door een of andere lokettiste. Het is de eerste keer, dat dit niet tijdig is ontdekt. Verder heeft dit voor ons geen gevolgen, omdat het saldo van de verpleegster niet bestaat in het inleggerstegoed". Het is echter niet uitgesloten, dat de bank „iets aardigs" voor Milfred gaat bedenken. tereenvolgende maal in handen van Mie- dc EEG Qp februari 1971. De toe- ke Singer, die in het eerste gelid komstige ontwikkeling is zeer onzeker. In de eerste plaats is daar de instel ling van producentenorganisaties, die marktregelend kunnen optreden. Zolang het blijft bij de verbetering van de valo risatie van het aangevoerde produkt zal de groothandel hiertegenover welwillend St^ Manipulaties in de consumptiesector door producentenorganisaties zal voor de groothandel zonder meer onaanvaard baar zijn: het voortbestaan van de groot handel in vis is hierbij in het geding. De verordeningen die in de EEG zijn gemaakt voor het instellen van een alge meen visserijbeleid zijn niet gunstig voor jaar) met' 34,5 punten het hoogste totaal bereikte en tevens een ere-diploma ont ving. Mieke Singer werd gevolgd door Marja Zonneveld met 33,4 punten en Erna Brandjes met 33 punten. De overige uit slagen van de groep 10-11 jaar waren: tweede gelid: Marjan Huider, Marieke Meijer 32,6 (1); 3. Kitty de Both 30,7 (2); derde gelid: 1. Mieke van Vliet 33,5 (1); 2. Marian Beukema 32,9 (1); 3. Het ty Dekker en Ruth Gruber 32,4 1 vierde gelid: 1. Yvonne Wezeman 33 (1); 2. Olga Schoonbergen 32,1 (1); 3. Paula de Wolf 31,9 (2). Bij de meisjes van 7 Martine Kaan in het eerste twist de hoogste met 33 punten en een !1»?eaeaSdTL*ïaMTOlinè'Schoo 29,8 De groothandel wordt geconfronteerd (3)- 2 Wieske Nicolai 28.8 (3); 3. Eve- met een verordening ten aanzien van de lien Rol 27 9 (-). handel met derde landen. Hierin wordt Derde gelid: 1. Irma Lameris 30,9 (2); bepaald dat bij een zo genoemde cnsis- 2. Pauline Pilanen 30,5 (2); 3. Lisette toestand in de EEG voor een b^Pro- Handgraaf 30 (2). dukt de grenzen van de EEG gesloten De wedstrijden worden maandagavond kunnen worden. Wat invoerstoppen in ae in De Schouw voortgezet voor de groepen praktijk betekenen heeft de na*10*;1 wei meisjes en jongens van 12 tot 15 jaar. aan den lijve ondervonden door de m- meisjes en jongens v voerbeperkingen in de afgelopen jaren door Frankrijk. Theorie en praktijk ver- ■m Deventer van een bepaalde soort heeft aangenomen: TTnnffaarse SzolnoKi ue „kabeljauw is kabeljauw, of die nu van Hongaars Als de Noordzee of van de verre visserij af- tussenstanden waren 1-4 1-3 0-3 1-b. Ais ue iwum w. (Van een medewerker) IJMOND. Het programma dat voor zondag is vastgesteld voor de KNVB- amateurcompetitie, betekent voor de meeste IJmond-clubs de laatste van een onafgebroken reeks van 13 wedstrijden. WATERPOLO Len i™te. I gróte"moeiïïjkheid bij een invoerstop is, spelerJ van de^ Meeuwen Wt ImsJrdam. I lat men slechts éénzelfde kwaliteit van heeft vrijdag in Deventer met 3-15 ver- loren van het Hongaarse Szolnoki. De naai Fred van Dorp der enkele geplande wedstrijddagen la ten vervallen: 27 december en 3 januari zullen alleen gebruikt worden voor .nhaal- wedstrijden. Als het programma van zon dag volledig kan worden afgewerkt, be tekent dit dat tijdens de feestdagen al leen Stormvogels, DEM en ADO'20 een keer actief zullen zijn. Voor zondag is de ontmoeting tussen De Kennemers en Velsen in de tweede klasse A verreweg de interessantste. Bei de ploegen draaien bijzonder goed mee en het debuterende De Kennemers start zondag met een punt achterstand op het leidende Velsen in de wetenschap dat men nog geen doelpunt tegen zich zag gescoord op eigen veld. De drie leidende IJmond-clubs in de derde klasse A heb ben geen onderling contact, maar Bever wijk krijgt het thuis zwaar te verduren tegen het bezoekende EVC Stormvogels krijgt bezoek van ZVV, een van de twee ploegen waarvan de IJmuidenaren in de eerste helft van de competitie won. ZVV kende een zwakke start, behaalde drie punten uit de eerste vijf wedstrijden, maar herstelde zich sterk en bleef de volgende zeven wed strijden ongeslagen. Daardoor veroverde ZVV zich een plaats in de kopgroep. Stormvogels zit momenteel in een doel puntloos tijdperk in de laatste zes wed strijden werd niet gescoord! Het lijkt een psychologische kwestie te zijn: qua veldspel is Stormvogels gelijkwaardig aan zijn tegenstanders. Misschien zondag weer een Stormvogels-zege?. In de tweede klasse A het duel De Kennemers—Velsen: een streekderby waarin beide ploegen grote belangen heb ben. De thuisclub beschikt over een ster ke defensie (6 doelpunten tegen in drie wedstrijden, in de overige acht niet ge passeerd), Velsen kan na eveneens elf wedstrijden bogen op een knappe verde diging: negen tegentreffers. De Velsen- aanval produceerde echter aanmerkelijk meer treffers dan die van De Kenne mers, zodat een spannende wedstrijd te gemoet kan worden gezien. DEM gaat in dezelfde afdeling op bezoek bij Zilver meeuwen, dat samen met Velsen aan de leiding gaat. De Zaankanters beschikken over een goed voetballend elftal, maar men mist schutters! DEM kan een ge lijkspel goed gebruiken. Beverwijk moet zondag op eigen veld tegen nummer vier van de rangLjst aan treden: EVC. De Edammers werden eer der in het seizoen met 0-4 verslagen en Beverwijk moet wederom kunnen win nen. VVB dat zes wedstrijden achtereen won, gaat op bezoek bij WFC dat de vo rige week door EVC met 4-1 werd terug gewezen. Zoals iedere week een zware opgave voor de Breesapers. ADO'20 dat zich de vorige week goede kansen ver schafte door een duidelijke zege op Be verwijk mag de uitwedstrijd tegen VIOS geen probleem zijn, al zal de ploeg uit Warmenhuizen grote tegenstand bieden. In 4C kan KIC zich door een zege op Alcmaria Victrix weer naar boven wer ken. In Alkmaar werd tegen de verhou ding in verloren, nu moeten de Velsen- Noorders winnen, anders kan men even tuele gedachten aan promotie voorgoed van zich afzetten. VSV ontvangt schoten en kan door een zege een plaatsje klim men. Het zal afhangen van de VSV-aan- vallers. (Van onze wielermedewerker) BEVERWIJK. In het pirestatieklas- sement van de Beverwijkse rennersclub „Kennemerland" van de in eigen land verreden wegkoersen, waarvoor door de lieer W. Becker van het hotel Rijckaerts in Wijk aan Zee weer een racefiets be schikbaar is gesteld, zijn de Beverwijker Aad Duyker en Lies de Vries uit Heems kerk samen op de eerste plaats geëin digd. Zij moeten de fiets dus samen de len en krijgen hem zaterdag tijdens een kienavond van de BRC in hotel Rijckarts uitgereikt. Het is reeds voor de vierde keer dat de heer W. Becker een racefiets beschik baar heeft gesteld voor de beste ama teur, nieuweling of aspirant van „Kenne merland" in vaderlandse wegkoersen. Ook de prestaties in het „Ab Gelder- mans"-nederlaagtoernooi en lange af standskampioenschap tellen daarvoor mee. Tweemaal ging Jan Serpenti met de fiets schoot en het vorige jaar won Duyker hem. Ditmaal moet hij de waar devolle prestatieprijs dus delen met De Vries. In eigen land won Duyker de ronde van Dongen en kwam onder meer tot tweede Friesland en Schouwen-Duiveland. De sterke Beverwijker zegevierde weliswaar ook in de ronde van België en een vijf tal andere koersen over de grens, maar die resultaten telden niet mee. Lies de Vries bracht de ronde van Spijkenisse op zijn naam en de nederlaagrit tegen DTS. De eindstand van het prestatieklasse ment luidt: 1 en 2. A. Duyker, Beverwijk (amat.) en L. de Vries, 'Heemskerk (amat.) 125 pnt.; 3. J. Metselaar, Beverwijk (asp.) 90 pnt. 4.; N. Hendriks, Heemskerk (am.) 84 pnt.; 5. A. v.d. Niet, Velsen-Noord (nieuw.) 81 punten; 6. Brouwer, Velsen- Noord (nieuw.) 48 punten; 7. J. van Hoof, Beverwijk (amat.) 26 pnt.; 8. J. Vendel, Beverwijk (amat.) 24 pnt.; 9. C. Durge, Heemskerk (amat.) 15 pnt.; 10. R. Schel vis, IJmuiden (amat.) 15 pnt. Tijdens de kienavond in Rijckaerts, waaraan het IJmuidense duo Demmers zijn muzikale medewerking zal verlenen, wordt ook de „P. Klumper"-beker uitge reikt aan degene die zich voor „Kenne merland" het meest verdienstelijk heef gemaakt in het voorbije seizoen. Deze be ker werd destijds door het erelid P. Klum- per uit Beverwijk beschikbaar gesteld. De nieuwe bezitter voor één jaar zal pas tijdens de kienavond bekend gemaakt worden. Het prijzen- en kienfeest begint om acht uur. ADVERTENTIE IJMUIDEN en Tel 14864 Garage: Scheldestraat 87 Voor BEVERWIJK Garage Breestraat 55.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 7