Myra ruimt laatste resten Hollywood-fatsoen op AVRO-radio vier uur over milieuhygiëne Stichting Jazz werkt weer Twee plankjes met kachelpijp voor 1500 Expositie Paul van Ostaijen in Haags Gemeentemuseum SHERRY BODEGA PIKANTE GERECHTEN OP HET KERST-FILM-MENU a OP AVOND VOOR KERST: Ida G. M. Gerhardt ontving culturele prijs Arnhem Film met Heintje onderscheiden Londens debuut van Natalia Makarova Mr. Schüttenhelm over betekenis regionale omroep Filmcomedie: De lord, de lady en de butler TV woensdag Kleine Zielen afgesloten Radio donderdag TV donderdag T.V. vanavond s 5" «a a s-a s sas *5 A» s g tf S^g g r-SS gj 5 g l,v AMSTERDAM. Het is hier al eens gezegd dat op het Kerstmenu van de bioscopen dit jaar niet louter de traditionele, tot de feeststemming bijdragende gerechten te verwachten zijn. Er is bijv. misdaad in Melville's „Cercle rouge", er is een bloedbad in Ralph Nelson's „Soldier blue" en er zijn de nodige erotische pikanterieën in overigens vrolijke films als „Can dy" van Christian Marquand en „My ra Breckinridge" van Michael Sarne. 3.000.000 bezoekers Tjeempie Protest van raadslid Viering kwarteeuw omroep in Limburg LITTERATUUR EN BEELDENDE KUNST is op Eerste Kerstdag geslotenmaar op Tweede Kerstdag weer open voor de talloze gezellige mensen, die de gravinnelijke sfeer, vooral met de feestdagen, zo hogelijk waarderen. Gravinnesteeg 9 (aan het Spaarne, tussen Oude Gracht en Melkbrug.) VAAAAAAAAA/VAAAAAAAAAAAAA, Wie op korte termijn Wil weten wat er allemaal aan zedelijk verval in Holly wood heeft plaatsgevonden sinds de zelf opgelegde morele code is opgeheven en de eens zo machtige vrouwenclubs óf verdwnen zijn óf geen invloed van bete kenis meer uitoefenen, die moet vooral naar „Myra Breckinridge" gaan kijken. Binnen twee uren zal hij ervaren hoe vrijmoedig de spreektaal in Amerikaanse films is geworden en welke lichtzinnige situaties men er zonder blikken of blozen in aandurft. Toen de roman, van Gore Vidal, waar naar de film gemaakt is, destij d ver scheen, schreef het weekblad „Time" on der meer: „Is het litteraire fatsoen zo diep gezakt?" Gelukkig vond concurrent „Newsweek" het boek „darkly humorous" en „a cruel sexual joke". In ieder geval beleefde „Myra" een ongekend succes in Amerika en ook hier zal er, nu er twee jaar na de Engelse verschijning een Ne derlandse editie op de markt gebracht is, een groeiende belangstelling ontstaan voor de ongewone belevenissen van de homofiel Myron Breckinridge die zich door een kleine medische ingreep in een Myra laat veranderen en Hollywood op zijn kop zet, meer in het bijzonder zijn (of haar) oom, de voormalige wildwest acteur Buck Loner die op zijn oude dag een toneel- en filmschool is begonnen. De operatie, gevolgd door enige plasti sche bewerkingen hebben van Myron een beeldschone jonge vrouw gemaakt (nie mand minder dan Raquel Welch speelt haar) die zich uitgeeft voor de weduwe van Buck Loners neef en op die gronden aanspraak op het familiebezit maakt. Maar dezen neven-intrige is alleen maar een voorwendsel om Myra een tijdlang in Hollywood te houden ten einde haar als tijdelijke lerares in „Houding en In leving" aan de school van haar oom enige gemengd-erotische verhoudingen met de leerlingen te laten aanknopen. Gore Vidal heeft een elegante, semi- pornografische roman geschreven die twee jaar geleden door geen Hollywood- producer zou zijn aangedurfd. Onder re gie van Michael Sarne is nu echter een dicht bij het litteraire origineel blijven- ARNHEM. De jaarlijkse culturele prijs ten bedrage van 1500 gulden van de gemeente Arnhem is dinsdagmiddag tij dens een bijeenkomst in het stadhuis uit gereikt aan de dichteres Ida G. M. Ger hardt uit Eefde. De prijs werd haar door de jury toegekend op grond van twee bundels gedichten, die in de afgelopen vijf jaar verschenen: De Slechtvalk (1966) en De Ravenveer (1970). Daarbij werd haar hele oeuvre in aanmerking ge nomen. Volgens de jury, waarin ook zit ting hebben de letterkundigen Johan van der Woude, Jan H. de Groot en Guillaume van der Graft, kenmerkt het werk van Ida Gerhardt zich door een klassieke be heersing van het dichterschap en vorm geving, zoals die in de Nederlandse poë zie sinds 1950 haast niet in ander werk te vinden is. Ida Gerhardt ontving reeds de C. W van der Hoogt-prijs, de Marianne Phi- lips-prijs voor psalmvertalingen op de Hebreeuwse context, in 1967 de Nijhoff- vertaalprijs. (Van onze correspondent) AMSTERDAM De Stichting Jazz in Nederland, die in november van dit jaar tijdelijk op non-actief kwam, doordat het bestuur zijn zetels ter beschikking stelde heeft sinds maandagavond een nieuwe lei ding. Aan de verkiezing van het dagelijks bestuur en van het nieuwe adviescollege, dat ondermeer tot taken heeft de jaarlijkse verkiezing van het dagelijks bestuur en de controie en begeleiding daarvan, is een lichtelijk chaotische vergadering vooraf ge gaan, die tot in de nacht heeft geduurd, Het nieuwe bestuur ziet er nu als volgt uit: voorzitter Rudy Koopmans; secretaris Hein van Warmerdam; penningmeester Jaap de Rijke Leden: Willem Breuker, Willem van Manen, Maarten van Regteren Altena en Peter Bunnink. MUNCHEN (DPA). De tweede film van het Nederlandse zangidool Heintje, „Ein herz geht auf Reisen" is dinsdag in München met het „Gouden scherm" onderscheiden. Deze onderscheiding wordt toegekend aan films, die binnen twaalf maanden na de première minstens drie miljoen bezoekers trekken. Het „Gouden scherm" werd door Hein tje zelf in ontvangst genomen. Op vragen of hij aan een carrière als filmster denkt antwoordde hij: „Ik blijf zanger". de film ontstaan die met snelle woord grapjes en dubbelzinnige toespelingen meer aandacht voor de tekst dan voor het beeld opeist. Een uitbreiding van de komische mo gelijkheden van het boek heeft regisseur Sarne echter gevonden door Myra's nos- talgieke voorliefde voor de cinema uit de jaren dertig om te zetten in originele inlassen, ontleend aan films uit die jaren (met Shirley Temple, Wallace Beery, Greta Garbo en nog vele anderen) die op de meest onverwachte ogenblikken een komische beeldrijm veroorzaken, waar om meer te lachen valt dan om de feite lijke inhoud van Gore Vidals al te be dachte poging tot Amerikaanse pornogra fie. In deze verbeterde aanpak van het boek past het optreden van Mae West, de heupwiegende sexbom uit de jaren '30 die nu, 78 jaar oud, een parodie op zich zelf speelt. Maar als de film „Myra Breckinridge" de filmhistorie in zal gaan, zal dit wel voornamelijk gebeuren op grond van het feit dat de film de laatste resten Hollywood-fatsoen grondig heeft opgeruimd. Hetzelfde kan nauwelijks gezegd wor den van „Candy", als boek ook al weer enige jaren oud, dat sinds zijn verschij nen een begrip is geworden, waarin de naam Candy als sex-symbool van een vrijgevochten generatie fungeerde. Als litteraire verschijning is Candy te vergelijken met Remco Camperts Tjeem pie. Béide hebben een perverse naïeviteit gemeen die hen argeloos van het ene erotische avontuur in het andere doen belanden, zonder dat daarbij haar on schuld ogenschijnlijk aangetast wordt. De film Candy heeft op die Lolita-achtige manier zo haar wilde belevenissen met i Dylon Thomas-achtige poeet (ge speeld door Richard Burton), met een MIDDELBURG „Staan de uitkeringen die in het kader van de contraprestatie regeling aan kunstenaars worden uitge keerd m verhouding met de geleverde kunstwerken?" Deze vraag heeft het CH- raadslid H. Harrewijn in de gemeente raadsvergadering in Middelburg opgewor pen. De heer Harrewijn doelde op een kachel pijp met twee plankjes, die wit waren geverfd en waarvoor de betreffende kun stenaar ongeveer 1500,- had ontvangen. Hij vroeg zich af of de gemeente niet een betere controle uit zou kunnen oefenen als het om beoordeling van kunstwerken gaat De heer Harrewijn is het ook niet eens met de samenstelling van de adviescom missie die de uiteindelijke beoordeling moet geven. In deze commissie hebben twee ver tegenwoordigers van de gemeente, drie le den-kunstenaars en drie deskundigen zit ting. Hel CH-raadslid zou de beoordeling van de kunstwerken graag aan andere nor men gebonden zien: „Moeten we bij de be oordeling geen onderscheid maken tussen vrijebijdsknutselen en echt kunstenaars- werk?" Middelburg staat er landelijk om bekend, dat daar de contraprestatie-regeling zeer soepel wordt toegepast. „Schuilt hierin dan niet het gevaar dat we overstroomd worden met „kunstenaars uit alle delen van het land", aldus de heer Harrewijn. Raquel Welch als Myra Breckinridge in dispuut met haar oom Buck Loner, gespeeld door John Huston. voyeuristische Mexicaanse tuinman die door Ringo Starr voor zijn rekening wordt genomen, met een befaamd chi rurg (James Coburn) en met een Goeroe vol oosterse wijsheid en westerse erotiek (Marlon Brando). Verdere medespelen den zijn dan nog John Huston (die ook al Myra's oom in bovenstaande film speelt), Walter Matthau en Charles Azna- vour. Geen geringe rolbezetting dus die terwille van de blonde Candy (Ewa Aulin) in het geweer is geroepen. Veel bloot zal men overigens in de film die de naam van een sindsdien bekend sex- blad draagt, niet tegenkomen. Als het scenario daarom vraagt, weet Christian Marquand met snelle beeld wisselingen en nerveus verspringende kleuren „des Pudels Kern" handig te ver mijden en evenals Michael Sarne in Myra" maakt hij enige waanzinnig-gro teske scènes tot de hoogtepunten van zijn film. Zo bijvoorbeeld de ontvluchting van Candy en haar familie na het schandaal met de Mexicaanse tuinman in een leger vliegtuig dat al zes jaar onafgebroken in de lucht heeft gepatrouilleerd; en de medische behandeling van Candy's vader door een mode-chirurg die onder applaus van duur betaald hebbende toeschouwers de operatiekamer betreedt als was hij een gevierd stierenvechter die de arena binnenschrijdt. In deze koldergrappen is „Candy" op z'n best, maar hetzelfde geldt eigenlijk ook voor „Myra". Beide zijn minder pi kant dan haar reputatie wil doen geloven en beide worden uiteindelijk gered door de sporadische inventiviteit van haar res pectieve regisseurs. CHARLES BOOST NEW YORK (AP). Natalia Makaro va, de Russische ballerina van het Kirov Ballet die in september in Londen is ge bleven toen het ballet uit Leningrad daar optrad, heeft dinsdag een prachtig debuut gemaakt bij het American Ballet Theatre. Zij danste de titelrol in Giselle, het ballet waarin zij ook met de Kirov-troep grote successen heeft geboekt. De manne lijke hoofdrol werd gedanst door Ivan Nagy. Natalia Makarova is 29 jaar en onlangs gescheiden. Men had in september ver wacht dat zij bij het Royal Ballet zou ko men als partner van Noerejev, die in 1961 in Parijs het Kirov Ballet vaarwel zei. Sinds 1961 was Makarova een der ster ren van het Kirov Ballet. (Van onze RTV-redactrice) HILVERSUM. Milieuhygiëne in al haar verschillende facetten is het on derwerp van een bijna vier uur du rende radio-uitzending, die de AVRO op de avond van de 24ste december uitzendt onder de titel: „24-12-70 Geboren worden Leven kunnen". Een stukje durf van eindredacteur Chris van Hoorn, -die afgelopen maan dagavond alle hem ter beschikking staande radio-verslaggevers bij elkaar trommelde om discussies uit te lok ken aan ruim honderd aanwezige gas ten. Hun reacties werden op de band opgenomen. Die gasten kwamen uit alle mogelijke geledingen: Van het altijd fel van zich afbijtende Tweede Kamerlid van de P.S.P. Van der Lek tot de brave C.H.U'er Tilanus, met daaromheen een enkele D'fi6'er, men sen van de P.v.d.A., K.V.P, A.R en verder Kabouters, leerlingen van het Goois Lyceum, lastige Zwanenbur gers, en verder een bont gezelschap van juristen, biologen, chemici, men sen uit het bedrijfsleven, artsen en zo maar geïnteresseerden. En die hele bonte mengeling moest het dan gaan opnemen tegen, of al thans praten met acht gerenommeer de deskundigen op het gebied van de milieuhygiëne, die ieder in zijn eigen speakerscorner vijf minuten de tijd kregen om één aspect van de milieu hygiëne te belichten. We zullen u de deskundigen even voorstellen: drs. J. T. F. de Smidt, bioloog aan het Instituut voor Syste matische Plantkunde in Utrecht;dr. P. Spaander, directeur milieuhygiëne bij het Rijksinstituut voor de Volks gezondheid in Bilthoven, Drs. R. Hue- ting, hoofd van de afdeling leefmilieu van de gezondheidsstatistieken van het Centraal Bureau Statistiek; prof. dr. J. W. Tesch, voorzitter van de Ge zondheidsraad TNO, dr. H. Golterman directeur van het Limnologisch Insti tuut in Amsterdam, dr. E. H. Kam- pelmacher, hoofd van het laborato rium voor zoönose en pathologische anatomie aan het RIV in Bilthoven; dr. P. van Esch, eveneens verbonden aan het RIV, zich speciaal bezighou dend met onderwerpen als chemische bestrijdingsmiddelen bij het opkwe ken van voedsel, bestraling, autogas- sen en dergelijke ep tot slot prof. dr. F. M. Moerzer Bruyns, hoogleraar aan de Landbouwhogeschool in Wage- ningen. Wat kreten uit de steeds verhitter wordende discussies: Het autorijden duurder maken en alles ondergronds. Dat kost dan zo'n waanzinnige schep geld, die op de automobilist verhaald kan worden, dat hij het wel uit zijn hoofd laat om nog auto te gaan rij den. Maar dat moet dan uiteraard wel gekoppeld worden aan een bedui dend efficiënter openbaar vervoer. Een andere energiebron voor auto's. Minder mensen geboren laten worden gekoppeld aan het gratis verschaffen van de pil en het legaliseren van abortus. De persistente bestrijdings middelen allemaal verbieden en niet hier en daar wat oogluikend toelaten, omdat anders een heel bedrijf naar de knoppen gaat. De slotconclusie van deskundigen was wat warrig en in ieder geval niet eensluidend. Kwaaie pier was in elk gesprek wel minister Bakker van Ver keer en Waterstaat, de man van de vuilspuitbuizen in Hoogkerk en het Eems-Dollard-estuarium. Wat Chris van Hoorn en zijn man nen gemaakt hebben, is een goede uit zending die u eigenlijk niet mag mis sen en vandaar de uitzendtijd: Don derdagavond via Hilversum 2, van 20.05 uur tot 23.55 uur, met een onderbre king voor het nieuws en het radio journaal. MAASTRICHT. In Maastricht is dinsdag het 25-jarig bestaan gevierd van de Regionale Omroep Zuid. Tij dens de receptie, dinsdagavond in de Stadsschouwburg te Maastricht, werd medegedeeld, dat de heer Chris Smits, sinds de oprichting hoofd van de ROZ, is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Mr. E. Schüttenhelm, voorzitter van de NOS, hield een feestrede, waarin hij zei, dat de ROZ na een moeilijke start is uitgegroeid tot een instituut, dat voor het gewest Lim burg van bijzondere grote culturele, informatieve en communicatieve be tekenis is. Met betrekking tot de verdere uit breiding van de Regionale Omroep, die nu aan de orde is, zei de heer Schüttenhelm: „Men doet, zo dikwijls of er iets geheel nieuws tot stand komt, terwijl de ROZ thans, en de RONO de volgende maand al 25 jaar een voortreffelijk werk doen. 25 jaar regionaal omroepwerk, aldus de heer Schüttenhelm, hebben in de praktijk bewezen, dat het regionale program ma, conform de omroepwet bij de wet opgedragen aan de NOS. onder uiteindelijke verantwoordelijkheid van het bestuur wezenlijk autonoom is geweest. Juist de activiteiten van de goed werkende adviesraad, nu program maraad, hebben de waarborgen ge geven, dat het een programma is van Limburgers voor Limburgers, ge richt op hun verlangens en inzichten. Toch moeten we na 25 jaar zeggen, dat de ontwikkeling van de regionale omroep voor radio en televisie nog in de kinderschoenen staat. De regiona le omroep, aldus de heer Schütten helm, is in deze tijd van grote maat schappelijke veranderingen een on misbaar hulpmiddel voor overdracht. Regisseur Lewis Gilbert, in 1920 in Engeland geboren, heeft de laatste tijd vooral aandacht getrokken door spec taculaire films als „You only live twice" (een James Bond-aflevering) en vooral als „The adventurers" naar de bestseller van Harold Robbins. Het zal veel kijkers dus bijna ongeloof waardig voorkomen dat deze zelfde re gisseur betrokken is geweest bij de film van vanavond (H'sum I om 20.35) „De lord, de lady en de butler", een bescheiden, maar charmante Engelse komedie uit 1957, gemaakt naar het toneelstuk „The admirable Crichton" van niemand minder dan Sir James Barrie, de auteur onder andere van „P°ter Pan". Barrie heeft toen hij „The admirable Crichton" in 1902 schreef, een lichte parodie bedoeld op het, toen al aan de gang zijnde maatschappelijke nivelle ringsproces, waarin het standenver- schil zijn scherpe kanten begon te ver liezen. In stuk en film is de door Cecil Parker gespeelde Lord Loam het voor- rowwwvwwwwwwvwwwwwwwwwwvwv jjggjjj van (je verlichte edelman die met zijn butler Crichton op voet van DEN HAAG De tentoonstelling „Paul van Ostaijen" in het Haagse Gemeente museum duurt tot en met 24 januari. Ze geeft een beeld van het leven en werken van Paul van Ostaijen. Speciale aandacht wordt besteed aan de typografische expe rimenten tot en met de verschijning van de bundel „Bezette stad", en aan de beel dende kust, waar Van Ostaijens voorkeur naar uitging. De tentoonstelling van handschriften, brieven, foto's, kunstwerken en documen ten wo^dt gehouden in samenwerking met het Letterkundig Museum en het Paul van ADVERTENTIE tfe gravin Ostaijen Genootschap in het kader van de viering van het 25-jarig bestaan van het Belgisch-Nederlands Cultureel akkoord. Drs. Gerrit Borgers, conservator van het Letterkundig Museum, heeft belangrijk tot de samenstelling van de expositie bijge dragen. Hij promoveert het komende voor jaar op het onderwerp Paul van Ostaijen (1896-1928). Drs. Borgers heeft de tentoonstelling in zes perioden van het leven van Van Os taijen ingedeeld. Als schooljongen was de Antwerpse Paul opstandig. Hij werd meer malen van school verwijderd. Toen hij 18 jaar was en klerk wilde worden, moest hij zijn Nederlandse nationaliteit ruilen voor de Belgische. Hij verrichtte ook journa listieke werkzaamheden. Als dichter kwam hij via het symbolisme en unanimisme tot humanitair expressionisme. Later toen hij als vervolgde activist naar Berlijn was uit geweken (1918-1921) kreeg hij aansluiting bij het cubisme. Terug in Antwerpen viel, na een periode van isolatie en na een crisis als kunstenaar, het begin van zijn „zuivere lyriek" en startte Van Ostaijen een kunsthandel. Hij werkte mee aan tal van bladen en tijd schriften. In 1925 bleek hij aan een tuber culeuze aandoening te lijden. Tot zijn dood bleef hij litterair werkzaam. Op de expositie zijn tal van biografische gegevens als foto's van Van Ostaijen en zijn vrienden te zien, alsmede originele handschriften. Daarnaast worden tal van kunstwerken getoond, die Paul van Os taijen verhandelde in zijn kunsthandel of waarover hij heeft geschreven. Hierbij zijn werken van: Brancusi, Ernst, Feiniger, Campendonck, Léger, Floris en Oscar Jes- pers, Paul Joostens en Prosper Detroyer. vwwwwvwwvwwww het tijd voor de hoofdfilm. „De Lord, de lady en de butler." Studio Sport en Wedstrijd besluiten het NOS programma. In de laatstge noemde uitzending komen 25 mannelij ke tegen 25 vrouwelijke agenten uit Amsterdam in het strijdperk. Nederland 2. Ook op het 2e net de Woefs en het journaal, maar daarna een programma van de NCRV: Eddy Becker presenteert tussen 7 en 8 zijn toppers, blijvertjes en smartlappen on der het toeziend oog van An dries Roest en met medewerking van vele bekende artiesten. Na het journaal het sluitstuk van de Boeken der Kleine Zielen. De actualiteitenrubriek Hier en Nu wijdt aandacht aan Memorboek, ofwel het leven van de Joden in Nederland tot 1940. Vanavond Joden, door Rem brandt gezien. Na het laatste nieuws nog van Te- leac de herhaling van de damcursus les 14. HILVERSUM I. 7.00 Nws 7.11 Het levende woord. 7.16 Badinerie. Semi-klass. muz. (7.3C Nws. 7.32 Actualiteiten; 8.00 Nws) 9.25 Overweging. 8.30 Nws. 8.32 Voor de vrouw. (9 00 Gymn. voor de vrouw) 10.00 Pedagogische rubriek. 10.20 Mu- j ziek uit de Barok. 11.00 Nws. 11.03 Voor zieken. 11.55 Mededel. 12.00 Los- Vast. (12.26 Mededel. t.b.v. 'and- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 Hier en Nu Actualiteiten. 12.50 Adventsstonde; 13.14 Rebus). 14.00 Bij de tijd. 14.20 Lichte! muz. 14.30 Country en Western ru briek. 15.00 Vrij-evangelische dienst. 15.30 Meer over minder. 16.00 Nws 17.30 En Bloc (18.30 Nws). 19 00 Volks- j muz. (toelichting). 19.15 Kerkorgelcon eert. 19.45 Leger des Heils. 20.00 Het wassende water. (Hoorspel). 20.30 Am sterdams Kamerorkest. 21.40 Kerst- foon-In(n). (22.20 Avondoverdenking. 22.30 Nws). 23.55 Nws. KRO-RKK 00.00 Kerstnachtviering. HILVERSUM II. 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 Dag met een plaatje. 8.00 Nws. 8.11 Jour- naai. 8.20 (S) Dag met een plaatje. (8.30 De groenteman). 8.50 Morgen wijding. 9.00 Purmerade 1970. 9.35 Wa terstanden. 9.40 Harp, cello en fluit 10.00 Voor kleuters. 10.10 Arbeidsvita minen. 11.00 Nws. 11.30 Rondom 12 (Om 11.55 Beursber.) 12.30 Modern plat teland. 12.35 Sportrevue. 13 00 Nws 13.11 Journaal 13.30 Scala. Cello. 14.00 De notedop. 15.00 Voor zieken. 16.00 Nws. 16.03 Land der Muzen. 17.00 Top- pop. 17.30 O: jongerenprogr. 17.55 Me dedel. 18.00 Nws. 18.11 Journaal. 18.20! Uitz. D'66. 18.30 Ettens Mannenkoor. 18.55 Jazz Spectrum. 19.25 Gesproken brief. 19.30 Nws. 19.35 Kerk veraf en dichtbij. 19.40 Kerst-in(n) en -uit 19.50 Memo. 20.05 24: Discussieprogr. over milieuhygiëne. 22.30 Nws. Om 22.38 Mededel. 22.43 Journaai. 23.55 Nws. IKOR 24.00 Kerstnachtdienst. HILVERSUM III. 9.00 Nws. 9.02 Zing, zing, zing! (10.00 Nieuws.). E.O. 11.00 Nws. 11.03 Gospelsound. VPRO 12.00 Nws. 12.03 j Tip-Parade. 13.00 Nws. 13.03 De Felix j Meurders Show. 14.00 Nws. 14.03 Pop mixture (15.00, 16.00 en 17.00 Nws). Nederland I 15.00 NCRV: Vakantieprogr. 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER. Reclame. 19.04 NOS; Den Haag vandaag. 19.09 Première. 19.30 CVK-IKOR-RKK: Kenmerk. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 Binding Rechts. 20.30 Socutera 20.35 NOS: De Lord, de lady en de butler (film). 22.05 Studio Sport. 22.30 Wet-strijd. 23.00 Journaal. Nederland II 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NCRV: Eddy Ready Go. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 NCRV: De kleine zielen (feuill) 21.30 Hier en Nu. 22.00 Memorboek. (Joden in Nederland tot 1940). 22.05 NOS: Journaal. 22.10 TELEAC: Dammen voor beginners (14). Nederland I 14.30 TROS: Vakantieprogr. 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 TROS: Met de camera op jacht. 19.32 Wat een familie! 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 TROS: Prijsvraag Kerstlied anno 1970. 20.30 Spirituals en gospelsongs. 20.50 De Jerry Lewis Show 21.20 Gemengd Koor (kerstliederen). 21.45 Ludwig van Beethoven. 22.50 NOS: Journaal. 23.00 CVK-IKOR: Kerstnachtdienst. 24.00 KRO-RKK: Nachtmis. Nederland II 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NOS: Den Haag vandaag. 19.09 Van gewest tot gewest. 19.49 Tips "an het N.B.T. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 VPRO: Pik-In. 20.25 Betty Boop. 20.30 Film met Laurel en Hardy. 22.30 NOS: Journaal. gelijkheid wil komen, maar daarbij de grootste tegenstand ondervindt van zijn perfecte butler die er niet aan denkt het standen verschil op te heffen. Een poging om met zijn dochters haar respectieve verloofden en het perso neel een gezellig tuinfeest te organise ren, loopt zelfs op een soort publiek schandaal uit, waardoor de familie snel uit Engeland moet verdwijnen teneinde op een lange zeereis in een luxueus en zeewaardig jacht het ge beurde te vergeten. Een storm veroorzaakt schipbreuk op een eenzaam eiland, waar Crich ton, dank zij grotere ervaring en vin dingrijkheid de leiding in handen moet neme, waardoor hij, door de omstan digheden gedwongen, de rol van heer moet gaan spelen en lord Loam tot een vorm van knechtschap wordt ge dwongen. Wat dan weer nieuwe moei lijkheden oplevert als na twee jaar de hele familie terugkeert naar Engeland en de vroegere orde hersteld wordt. Vooral Kenneth More als de bewon derenswaardige butler zorgt voor een amusante creatie die hem destijds zijn reputatie van Engelands top komische acteur bezorgde. Het NOS woensdagavondprogramma begint met de Lamaars, die op de nieuwsdienst vooruit marcheren. Na de parlementaire rubriek Den Haag vandaag het programma Première over films en filmmakers en tot acht uur tenslotte de rubriek over kerk en samenleving Kenmerk. Na het jour naal de gebruikelijke tien minuten po litiek (Binding Rechts krijgt het woord) en een Socuterafilmpje gewijd aan het buurtopbouwwerk. Daarna is r\A/VV\AAAA/VVVVVVV\/VVW\AAAAAA/VVVV>/VVVWVWWWWWW\/WWWVWWWVWyVWW\/WWVWfWWWW

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 15