V er korting diensttijd zal het in Kamer niet halen DIENSTPLICHTIGE MAG OP f 25.- EXTRA REKENEN Hembrug niet herstellen maar tunnel bouwen Staatsbezoek uit Canada Banken voor twee ton opgelicht Overval op cassière, buit 55 mille Half jaar voor „narcotiseur' T axichauf f eur na overval overleden PvdA stemt tegen begroting-Beernink Verpleegkundigen Rotterdams ziekenhuis: Vonnis verpleegster verontrustend Politie neemt vuurwerk in beslag NIEUW TIENTJE IN OMLOOP Arrest Hoge Raad bepalend voor richtlijnen Gemeenten in de steek gelaten voo* mmmmu, cheques en WOENSDAG 23 DECEMBER 1970 2 WOI (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG. De dienstplichtigen mogen erop rekenen dat zij volgend jaar niet alleen een verhoging van hun wedde tot ongeveer 240 op 1 ja nuari en een aanpassing op 1 juli, op die laatste datum ook een extra verho ging van 25,krijgen. Een door de heer Maenen (KVP) ingediend amen dement bij behandeling van de Defensiebegroting in de Tweede Kamer kan op een meerderheid rekenen. Voor minister Den Toom is dat, hoewel hij het amendement sterk heeft ontraden, geen reden om zijn portefeuille beschik baar te stellen. Advies van Statenlid: PPR: Genie brug Vervolging sexbladen Meerderheid vóór Marechaussee Oefenterreinen Anderhalve ton voor repatriëring van Zuidmolukkers O rnnmmm PU BLIK ATI ES op bét N.S.-station van Haarlem-, gcopemf van maandag tot en mal zaterdag van 8 tot 8 en op zondag van 9 tot 5. aan- en verkoop tegen de officiële, in de dagbladen gepubliceerde koersen, spaarrekeningen en deposito's. Tel, 023- 327836 - m GRENSWtSS&XANTDftEfi ?!,V. Nieuw Kamergebouw x Minister Den Toom en Staatssecretaris Haex voelen niets voor een verkorting van de diensttijd voor de landmacht van 16 tot 12 maanden. Een hiertoe door de heer Wieldraaijer (P.v.d.A.) ingediende motie hebben zij sterk ontraden. Ook voor een plan van de heer Walburg (A.R.) om de diensttijd te verkorten tot 12 12 maanden, waarna een periode van klein verlof gedurende 12 maanden volgt binnen 24 uur aanwezig moeten zijn, kon niet op de instemming van de bewinds lieden rekenen. Staatssecretaris Haex verklaarde zich echter bereid deze zaak nog eens in studie te nemen. De lichting-1972 zal niet, zoals bij de lichtingen 1970 en 1971, een groot sur plus aan dienstplichtigen opleveren, die dan tot buitengewoon dienstplichtigen ver klaard worden. De bepaling, dat de oud ste zoon uit gezinnen met minstens vijf kinderen, onder wie twee jongere broers, vrij van dienst wordt gesteld, zal de mi nister voor de lichting 1972 nog handha ven. Minister Den Toom wees erop dat de 25 extra op jaarbasis 15 miljoen zou kosten en een aanzienlijke verslechte ring zou betekenen in de verhouding tus- •en investeringen en exploitatiekosten. Hij zei bovendien dat hij de extra ver hoging eigenlijk niet kon rechtvaardigen tegenover de NAVO-partners, te meer niet omdat de wedden in Nederland toch al de hoogste van Europa zijn. Hij wees er ook op, dat onder dit kabinet de wed den ruim verdubbeld zijn. Maar hij liet HAARLEM. Het lid van Provinciale Staten van Noord-Holland mr. J. R. Voute (V.V.D.) heeft naar aanleiding van de aanvaring van de Hembrug door een Rus sisch schip aan Gedeputeerde Staten ge vraagd of deze bereid zijn contact op te nemen met de regering, de NS en de ge meente Amsterdam om te bevorderen dat de Hembrug niet wordt herbouwd, maar ln plaats daarvan een spoorwegtunnel onder het Noordzeekanaal wordt aange legd. De zuidelijke pijler van de spoor brug is volgens mr. Voute zo ernstig be schadigd dat vermoedelijk tot herbouw zal moeten worden overgegaan. De Politieke Partij Radicalen heeft de directie van de Nederlandse Spoorwegen om drastische maatregelen gevraagd ter verbetering van de situatie rond de be schadigde Hembrug. Volgens het P.P.R.- bestuur heeft de beschadiging van de brug een zeer onplezierige toestand ge schapen voor treinreizigers vanuit de kop van Noord-Holland, Waterland en de Zaanstreek. Gevraagd wordt een betere oplossing dan de nooddienstregeling, die naar het oordeel van de P.P.R. al tot veel ongemak heeft geleid. De P.P.R. denkt daarbij met name aan het inschakelen van het leger en advi seert NS' een beroep te doen op de genie troepen, om in korte tijd een noodbrug te slaan, waarover treinverkeer mogelijk is. Het P.P.R.-bestuur voegt eraan toe dat de belastingbetalers, die ook in groten getale ten noorden van het Noordzeeka naal wonen, er recht op hebben dat hun aandeel in de 2 miljard voor Defensie op de meest zinvolle en waar mogelijk op vreedzame wijze wordt besteed. DEN HAAG. Naar de mening van staatssecretaris mr. Wiersma van Justitie dient overwogen te worden de "ichtlijnen van de procureurs-generaal voor een lan delijk vervolgingsbeleid inzake sexbla den aan te passen aan een recent arrest van de Hoge Raad. In dat arrest staat, dat het begrip eerbaarheid als algemeen begrip moet worden opgevat naar de in ons land heersende zeden welke worden bepaald door de bij een belangrijke meer derheid van het Nederlandse volk op dit punt levende opvattingen. Voorheen werd aangenomen dat de op vattingen van „een aanmerkelijk deel van het Nederlandse volk" bepalend waren. In zijn antwoord op vragen van het Kamerlid mej. mr. Goudsmit (D'66) zegt de staatssecretaris, geen grond te zien voor twijfel aan de zin van de gegeven richtlijnen die er toe strek ken een overeenstemmend vervol gingsbeleid in het gehele land te bevorde ren en waarin ten volle rekening is ge houden met veranderingen in heersende opvattingen. weten dat hij zich aan zijn democrati sche plicht zal houden als hij op 1 juli volgend jaar nog minister van Defensie zal zijn. Hij liet daarbij echter duidelijk blijken dat het niet zijn bedoeling is in een volgend kabinet terug te keren. Het amendement mag op steun van een ruime meerderheid rekenen. K.V.P. en C.H.U. stemmen voor. De P.v.d.A. heeft zich er ook voor uitgesproken, evenals de P.P.R., hoewel beide partijen vinden dat de verhoging nog niet ver genoeg gaat. Steun van V.V.D. en A.R. zit er ook wel in. De K.V.P., daartoe herhaaldelijk door de heer Vonhoff (V.V.D.) gemaand, liet weten bij de komende kabinetsfor matie en het daarbij stellen van priori teiten voor Defensie rekening met het amendement te zullen houden zonder ech ter toe te geven dat dit een otprekken van de defensiekosten tot 3,9 percent en daarboven op voor 1972 nog eens 15 miljoen voor de weddeverhoging betekent Minister Den Toom en staatssecretaris Haex kwamen op 4,2 percent, staatsse cretaris Duynstee dacht in de buurt van 3,9 percent. De V.V.D. was bereid enke le honderden miljoenen meer te geven en de A.R. ontkende tot 5 percent te wil len gaan. Minister Den Toom liet weten dat het kabinet opnieuw de mogelijkheid zal be kijken een uitkering van ƒ500 te ver strekken aan die leden van de mare chaussee, die niet zijn ingeschakeld bij bijstandstaken aan gemeente- of rijkspo litie. Een motie van de heer Vonhoff (V.V.D.), waarin deze uitkering uitdruk kelijk wordt geëist, achtte de minister dan ook overbodig. Hij wees een motie van de heer Kikkert (C.H.U.) af om die leden van de marechaussee, die wèl bij standstaken verrichten, een extra dage lijkse tegemoetkoming te verlenen van f 6,evenals een motie van de heer Wal burg (A.R.) om de oude risicoregeling voor het woonwerkverkeer van beroeps militairen in ere te herstellen. De drie moties werden echter door de vier rege ringspartijen gesteund. Sprekend over oefenterreinen zei de staatssecretaris dat het plan Kikkert (C.H.U.) voor een oefenterrein bij Ter Apel vele voordelen biedt, omdat er een aantal belangen gelijktijdig wordt ge diend. Er wordt overleg gepleegd met de betrokkenen, aldus de staatssecretaris. Minister Den Toom liet aan het slot van zijn betoog weten dat hij de laatste tijd veel gunstige reacties uit de Neder landse bevolking krijgt met betrekking tot zijn streven om tot een adequate de fensie-inspanning te komen. Deze reac ties gaan soms vergezeld van een gelde lijke bijdrage, die uitdrukkelijk bedoeld is voor de investeringssector, aldus de minister. Hoe groot die bijdragen zijn en of daardoor een verhoging van het defensieplafond niet nodig is, liet de mi nister niet weten. DEN HAAG. De gouverneur-gene raal van Canada, Roland Michener en zijn vrouw, zullen van 14 tot 17 april op uitnodiging van koningin Juliana en prins Bernhard een staatsbezoek aan Neder land brengen, aldus heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken meegedeeld. Weliswaar berust de souvereiniteit over Canada, een onafhankelijk dominion, bij koningin Elizabeth van Engeland, maar de op voordracht van de Canadese rege ring door de koningin benoemde gouver neur-generaal wordt als staatshoofd be schouwd. AMSTERDAM. Drie Italianen heb ben vorige week kans gezien vele tien tallen banken in Parijs, Brussel en Lu xemburg voor ruim 200.000 op te lich ten door het verzilveren van valse Zweed se reischeques van 500 kronen. Twee van hen, een 31-jarige en een 32-jarige Ita liaan beiden uit Rome, werden zaterdag avond bij het Grenswisselkantoor op het Centraal Station in Amsterdam aange houden. Zij wilden daar voor de tweede maal die dag vals gebleken cheques in baar geld omzetten. De derde Italiaan ontkwam. Uit het onderzoek is gebleken, dat hij de man op de achtergrond was. Hij verschafte zijn twee handlangers de valse cheques en een aantal valse paspoorten en legitimatie bewijzen. In de ochtend had het tweetal bij het wisselkantoor voor 7.000 aan cheques ingewisseld zonder dat men argwaan had gekregen. Pas toen een juwelier kwam informeren of het „goed" zat met de cheques die hem ter betaling van twee horloges ter waarde van 4.000 waren aangeboden gingen de employé's de zaak wantrouwen. De juwelier weigerde de cheques, waarna de verdachten in het begin van de avond weer op het grens wisselkantoor verschenen. Hier werden zij door de inmiddels gewaarschuwde re cherche gearresteerd. In hun bezit wer den nog valse cheques voor 40.000 kronen aangetroffen. DJAKARTA (ANTARA-ANP). Ne derland heeft Indonesië een bedrag van bijna 150.000 gulden verstrekt voor de bouw van een centrum, dat als tijdelijke huisvesting zal dienen voor Zuidmoluk kers die uit Nederland repatriëren. Het geld, in de vorm van een cheque van 41.436 dollar is door drs. J.W.M. van der Vossen, raad van de Nederlandse ambassade in Djakarta, overhandigd aan dr. Rusiah Sardjono, directeur-generaal van het departement van Sociale Zaken. De minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, mej. dr. Klompé, had de bijdrage toegezegd toen zij in ok tober Indonesië bezocht. smstentam De Nederlandsche Bank NV gaat op 4 januari naast de thans in omloop zijnde bankbiljetten van f 10.-, biljetten van dezelfde coupure van een nieuw model in omloop brengen, aldus een mededeling van de bank. Naar de directie meedeelt, is het nieuwe biljet ontworpen door R. D. E. Oxenaar en gedrukt bij Joh. Enschedé en Zonen in HaarlemHet is geda teerd 25 april 1968. De biljetten dragen de handtekeningen van dr. J. Zijl stra en van mr. C. T. de Bijll Nachenius als secretaris. De biljetten zijn alleen aan de achterzijde genummerd. Het formaat van het nieuwe biljet is 76 x 142 mm. Als watermerk is gebruikt de hoorn des overvloeds met de open zijde naar beneden gekeerd. De voornaamste kleuren van zowel vóór- als achterzijde zijn donkerblauw, lichtblauw en violet. Aan de voorzijde rechts vindt men een gestyleerd portret van Frans Hals en links-onder drie cirkel vormige herkenningstekens voor blinden. Op de achterzijde wordt de hoofd afbeelding gevormd door een lijnenstructuur in de vorm van een verfwrijver en een plooikraag. Het linkergedeelte bevat de strafbepaling tegen het ver valsen, alsmede, boven het nummer, een rechthoekig vlak waarin technische aanwijzigingen zijn opgenomen en waar al dan niet een dubbel concentrisch o-teken voorkomt. In de witte benedenrand is de bepaling opgenomen dat het auteursrecht bij de bank berust. AAAAAAAAAA/tAAAAA/WWWiAAA/UWW\AAAAAAAAAAAAAAAAM\#tAA/\AAAMAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAMMAfWU\AfV\MUUÜ (Van onze correspondent) STEIN Een overval op een 22-jarige cassière uit Geleen heeft gisteravond tegen kwart over acht bij een confectie bedrijf in Stein naar schatting een buit van 55 mille opgeleverd. Toen de cassière in haar auto de om zet van die dag naar de brandkast in het fabrieksgebouw van het bedrijf wilde brengen dwong een ongeveer 22-jarige jongeman haar onder bedreiging van een pistool de plaats achter het stuur vrij te maken. Met het meisje en het geld reed de overvaller met grote snelheid in de richting van de autoweg Heerlen-Eindho ven. Bij Urmond gooide hij de verschrik te cassière uit haar eigen auto en ver dween met de buit. De wagen werd la ter in Sittard teruggevonden. Van de da der ontbreekt elk spoor. Eveneens gisteravond is een overval gepleegd door een 20-jarige jongeman op een hulppostkantoor in Babberich (gem. Zevenaar). De vrouw van de kantoorhou der werd met een pistool bedreigd. Na een greep in een geldlade te hebben ge daan vluchtte de overvaller in een auto met Zwitsers kenteken. Het bedrag van de buit is niet bekend gemaakt. UTRECHT. De Utrechtse rechtbank heeft dinsdag een 31-jarige pseudo narco tiseur uit Frankrijk wegens valsheid in geschrifte en het gebruik maken ervan veroordeeld tot een gevangenisstraf van zes maanden met aftrek van voorarrest. De officier van Justitie had één jaar en zes maanden gevangenisstraf geëist. De Fransman heeft zich schuldig gemaakt aan het vervalsen van Franse medische diploma's voor arts en voor anesthesist. Op die diploma's werd hij bij het Aca demisch Ziekenhuis in Utrecht in sep tember van dit jaar als anesthesist aan gesteld. Men kreeg al spoedig argwaan omdat in de operatiekamer, waar de Fransman onder toezicht eenvoudige werkzaamhe den kreeg te verrichten bleek dat hij voor een medicus veel te weinig wist. Snel werd toen ook ontdekt dat de di ploma's waren vervalst. (Van onze correspondent) ROTTERDAM. De gisternacht over vallen taxichauffeur J. Dijksman is gis termiddag aan de verwondingen, opgelo pen door slagen met een hard voorwerp op het hoofd, in het ziekenhuis overle den. Het slachtoffer werd, zoals wij heb ben bericht, gisternacht tegen drie uur badend in het bloed in zijn auto ontdekt. Het verhoor van de drie verdachten, die kort nadat het slachtoffer was gevonden werden aangehouden, heeft nog geen po sitieve resultaten opgeleverd. Het drietal Joegoslaven, wordt nog in arrest gehou den. De mannen zijn die nacht betrok ken geweest bij een vechtpartij in een nachtclub, zo is komen vast te staan.Vol- gens de politie is roof niet het motief van de aanslag. Ongeveer 150 Rotterdamse taxichauf feurs hebben dinsdagavond tussen acht en negen uur op de Coolsingel voor het stad huis gedemonstreerd wegens de dood van hun collega. Zij pleitten voor een betere beveiliging van taxi's. Op de dag van de begrafenis van de heer Dijksman zullen de Rotterdamse ta xichauffeurs opnieuw een actie onderne men. Tijdens de begrafenis zal er in Rot terdam geen taxi rijden. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG. De fractie van de Par tij van de Arbeid heeft dinsdagmiddag tegen de begroting van Binnenlandse Za ken gestemd uit protest tegen het beleid van minister mr. Beernink, die volgens P.v.d.A.-woordvoerder drs. Franssen de gemeenten in de steek heeft gelaten. De Kamer nam voorts de begroting van Algemene Zaken aan. De motie- Franssen (P.v.d.A.), waarin werd ge vraagd om een decoratiebeleid dat geen onderscheid maakt naar maatschappelij ke verantwoordelijkheid, werd verworpen. Vóór waren P.v.d.A., D'66, DS'70, P.P.R., C.P.N. en de P.S.P. minus de heer Van der Spek. Bij debehandeling van de begroting voor het Algemeen Burgerlijk Pensioen fonds diende drs. Van den Doel (P.v.d.A i een motie in, waarin wordt voorgesteld het DEN HAAG. De 19-jarlge leerling verpleegster, die als enige verantwoor delijk werd geacht voor de dood van een patiënt, overleden tengevolge van een bloedtransfusie met verkeerd bloed, is in beroep gekomen van het vonnis van de Rotterdamse rechtbank. Zij werd daarbij veroordeeld tot een week voor waardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van één jaar. Dat ook de offi cier van Justitie in hoger beroep kwam is normaal, omdat deze alleen in dat ge val een hogere straf mag vorderen dan in eerste instantie is opgelegd. Dat de verpleegster zelf in hoger be roep ging van deze niet meer dan sym bolische straf is opmerkelijk. Voor haar was de verleiding groot het er maar bi) te laten. Nu is zij nóg niet van de zaak af en moet zij een nieuwe zitting door staan. Zij loopt de kans een hogere straf te krijgen. Toch heeft zij deze weg ver kozen, omdat het een principiële zaak is geworden met verstrekkende gevolgen. Zij is immers „schuldig' verklaard en dit betekent dat op de schouders van een leerling-verpleegster volgens de rede natie van de justitiële autoriteiten een grote verantwoordelijkheid ligt. Uit de kring van verpleegkundigen is dan ook een ernstige verontrusting over dit von nis geuit. Van medische zijde is gesteld dat een dergelijke zware verantwoorde lijkheid voor een leerling-verpleegster binnen de strakke hiërarchie van een zie kenhuis op zijn minst gezegd ongebrui kelijk is. Als tengevolge van personeelsgebrek dit niet te vermijden is. is het volstrekt onaanvaardbaar haar als enige voor de gevolgen te laten opdraaien. Tenslotte is er in het civiele recht ook een bepa ling die stelt dat ouders verantwoorde lijk zijn voor de schade veroorzaakt door hun kinderen, leraren voor die van hun leerlingen en werkgevers voor die van hun werknemers. Een soortgelijke principiële zaak heeft in 1963 gediend voor de Hoge Raad (Ne derlandse Jurisprudentie 512). Hier be trof het een operatiezuster die een ver keerde stof aangaf aan de chirurg voor een injectie. De Hoge Raad vond de fout menselijk, maar achtte haar toch schul dig aan grove onoplettendheid. De chi rurg was ook vervolgd, maar werd vrij gesproken. Natuurlijk zijn er verschillen met de huidige zaak. Zo betrof het in 1963 een operatiezuster. Daarentegen was de Rotterdamse verpleegster leer linge. Dat naast haar geen anderen zijn ge dagvaard, is een kwestie van beleid van het Openbaar Ministerie. Het feit dat an deren ook verantwoordelijkheden zouden dragen in deze zaak, is op zich onvol doende om haar van alle schuld vrij te pleiten. Bij de verdediging in eerste instantie is overigens van al deze punten weinig uit de verf gekomen. Ook de vraag: is de transfusiefout wel de (enige) doods - oorzaak, is ter zitting onvoldoende uitge diept. De pogingen van de president van de rechtbank om de zaak zo veel moge lijk uit de publiciteit te houden dit om- 'dat de nabestaanden van het slachtof fer niet op de hoogte waren van deze strafrechtelijke nasleep hebben een averechts effect gehad. Er verscheen een stroom van publica ties over de onbevredigende gang van za ken ter zitting. Een president die dreigt tot „sluiting van de deuren' en dus ver wijdering van de pers over te gaan, een advocaat die hier weinig bezwaren tegen schijnt te hebben. Een houding die op het eerste gezicht verklaarbaar kan zijn, om dat publiciteit niet altijd gunstig is voor een verdachte. Een houding die echter onbegrijpelijk wordt nu de verpleegster in ADVERTENTIE beroep is gekomen van de uitspraak en kennelijk helemaal niet beducht is voor publiciteit. Toen bleek dat de raadsman van ver dachte, mr. A. F. van Velzen, tevens ju ridisch adviseur was van het ziekenhuis, dat de zaak liefst zo snel njogelijk in de doofpot liet verdwijnen, rezen nog meer vraagtekens rond de verdediging. Had mr. Van Velzen deze zaak wel mo gen aanvaarden Of kwam daarbij de onafhankelijkheid teveel in het geding De ouders van de verpleegster dienden een klacht tegen hem in bij de Rotter damse deken van de orde van advocaten. Elke advocaat is onderworpen aan deze vorm van tuchtrechtspraak. In eerste instantie gebeurt dit door de Raad van Toezicht, bestaande uit advo caten, met als beroep-orgaan het hoofd van discipline waarvan een aantal leden advocaten zijn en een aantal leden van de rechterlijke macht. Het is zeer de vraag of deze colleges tot de conclusie zullen komen dat door het optreden van mr. Van Velsen de eer van de stand van advocaten is bedreigd. De criteria die bij deze rechtspraak worden gebruikt zijn voor een buiten staander zeer ondoorzichtig. Hoe een zaak overkomt bij het publiek is maar van ondergeschikt belang. Zo vond ook de kwestie rond de maagdenhuisbezetters, waarbij een aantal jongere advocaten door hun kantoorgenoten werd afgera den de verdediging te voeren, genade in de ogen van de raad. In beroep zal mr. W. Schuurmans-Stek- hoven de verdediging van de verpleeg ster op zich nemen. Dit is een advocaa* die tevens medicus is De zaak zal over ongeveer een half jaar voor het hof in Den Haag opnieuw dienen. percentage aan premie-inkomsten dat het ABP in onroerend goed mag beleggen te verlengen van 10 tot 15 percent. Dat zou het volgens drs. Van den Doel mogelijk maken de bouw van 12.000 woningen méér te financieren en de beleggingen van het fonds meer over het land te spreiden Minister Beernink leek de zaak niet erg urgent, maar hij beloofde de zaak met mi nister Witteveen van Financiën te zul len bespreken. Op voorstel van Kamervoorzitter mr. Van Thiel besloot de Kamer in januari een debat te wijden aan het voorstel van zes leden om in de nabijheid van het nieuw te bouwen Haagse centraal station een nieuw Kamergebouw te zetten. Mr. Van den Bergh (P.v.d.A.) zei: „We heb ben zeker tien keer zoveel ruimte nodig, maar kunnen op het Binnenhof niet vóór- of achteruit. Geen ondernemer kan het zich veroorloven zijn personeel zo te huisvesten als hier gebeurt". V.V.D.-fractieleider mr. Geertsema zou niet van het Binnenhof wegwillen. Hij stelde voor eerst eens een program van eisen op te stellen waaraan een parle mentsgebouw moet voldoen, alvorens be slissingen te nemen. De Kamer verwierp de motie van de oppositie waarin werd gevraagd de uit kering ineens voor bijstandsgerechtigden, die thans varieert van 0 tot 177 gulden, met 100 gulden te verhogen. P.v.d.A., D'66, P.S.P., C.P.N. en P.P.R. stemden voor. Ook het P.v.d.A.-amendement om de 210 gulden, die de trekkers van ar beidsongeschiktheidsuitkeringen, zieken geld en werkloosheidsuitkeringen krijgen, tot 300 gulden op te trekken, werd ver worpen. ROTTERDAM. De Rotterdamse po litie heeft op diverse plaatsen in de stad vuurwerk, bestemd voor de jaarwisseling, in beslag genomen. In een kantoorboek handel, waar verboden „knallers" ten ver koop werden aangeboden, maakte de po litie 11.048 stuks vuurwerk buit. Van een 21-jarige montagewerker werden twee luchthuiiers, negen Japanse kanonslagen en drie grote kanonslagen in beslag geno men. Vooruitlopend op de jaarwisseling was hij al bezig dit vuurwerk af te ste ken. Een 12-jarige scholier wilde het oude jaar ook al wat sneller verjagen met tweehonderd rotjes, kanonslagen en luchthuiiers. De politie ontfermde zich over deze partij. Eveneens viel in politie- handen de voorraad van dertig kanonsla gen, 24 super kanonslagen, 48 vuurDiilen en zes stuks Bengaals vuur, dat een 9- jarige jongen maandag aan het afsteken was.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 2