Uithoorn in oefenstrijd teruggewezen Hoofdveld HFC gespaard voor duel met oud-internationals Nico Baart bleef De Vos voor in loop van IJsclub Nek-aan-nek race Sijbrands-Gantwarg Dubbele triomf HBS in zaalhockeytoernooi van de Saxenburgers -SPORTUITSLAG EN Internationale wedstrijden in Toensberg Jan Bols draaide een goede tijd op de vijf kilometer Dubbele zege voor sterke Wim Wagner Van Trigt greep verrassend titel in cycle-cross Bakker ook zonder fiets zeer snel Ed van Trigt won kerstloop van BSM KIC boekte kleine zege op Full Speed Strawberries handhaafde redelijk IJshockeyteam verloor van Denemarken MAANDAG 28 DECEMBER 1970 19 Microkorfbal-programma ZAALHANDBAL IVIicrokorfbal Zaalhandbal f (Van een medewerker) HAARLEM. Voor een handjevol toe schouwers speelde HFC (tweede '~s) zondag op een bijveld aan de Spanjaards laan het hoofdveld moest gespaard worden voor het traditionele nieuwjaars duel met de oud-internationals een vriendschappelijke voetbalwedstrijd tegen Uithoorn (eerste klas) en won daarvan met 3-2. Het was ondanks het feit dat beide elftallen zich op het harde en be sneeuwde veld niet overmatig inspanden, toch wel een aardige partij voetbal. De strijd was nog maar nauwelijks zes minuten aan de gang of de HFC-ers kon den na een snelle doorbraak van Aadje Wille reeds op een 1-0 voorsprong bogen. Zij bleven nadien het beste van het spel behouden en in de 31ste minuut kon Hugo Bettink de winst tot 2-0 opschroeven. Hij liet daarna een drietal goede scorings kansen ongebruikt. De aanvallen van de gasten werden veel geleid over de voor het nationale amateurelftal geselecteerde Veeken, maar hij bleef in dit vriendschap pelijke treffen onder de verwachtingen. Pas een kwartier na de rust kon Schön- hage door slordig wegwerken in de Haar lemse achterhoede tegenscoren: 2-1. Doel man Dalmeyer, die Ackerman na rust had vervangen, was kansloos. Uithoorn probeerde toen door te drukken, maar de achterhoede van HFC gaf geen krimp. Vooral Eldering weerde zich goed in de afweerslag. HFC nam in de slotfase het initiatief weer over en vijf minuten voor tijd bood de opgerukte Tuilenaar aan Bet- tink een niet te missen kans om de zege veilig te stellen: 3-1. Nadat Aussum een goede scoringskans voor Uithoorn had ge mist, wist achterspeler Van de Berg op de valreep de nederlaag tot 3-2 te be perken. Vierdeklasser DIOS speelde op eigen veld in Nieuw-Vennep een oefenwedstrijd te gen de HVB-eersteklasser DIO en verloor daarvan met 2-0. Beide doelpunten wer den in de tweede helft gescoord. De gas ten waren in deze speelperiode het meest in het offensief en verdienden de zege vol komen. Het was ondanks het harde en licht besneeuwde veld voor beide elftal len een nuttige oefenpartij. (Van onze wielermedewerker) HAARLEM Ondanks de sneeuw zijn de renners van de Haarlemse Raceclub „Excelsior" in het kerstweekend toch twee maal met elkaar op de fiets aan de slag geweest. Zij leverden zaterdag strijd in de traditionele „wildrit" en reden zondag een korte tijdrit als onderdeel van de winter competitie met als inzet de titel van beste all-rounder. In beide ritten toonde de Sant poorter Wim Wagner zich de snelste. Uitslagen „wildrit": 1. W. Wagner, 2. G. Koekkoek, 3. T. Meure, 4. J. Philips, 5. J. Olyhoek. Aspiranten: 1- Wout Dolron, 2. J. Faber, 3. P. Nelissen. Veteranen: 1. B. Schouten, 2. W Dolron, 3. H. Turnhout, 4. J. Opdam, 5. J. Maerten. Uitslagen tijdrit: 1- W. Wagner, de 5 km in 6.51,3; 2. G. Koekkoek in 7.05,9; 3. R. van Dalen in 7.09,8; 4. W. Koene in 7.23,0; 5. P. Olyhoek in 7.29,8. Aspiranten: 1 W- Dol ron in 8.17,0; 2. J. Faber in 11.28,9. Vetera nen: 1. W. Dolron in 7.17,8; 2 J. Maerten in 7.45,7; 3. R- v. d. Ham in 7.56,7, 4. Ouds hoorn in 8.07,5; 5. Opdam. Beide ritten werden verreden op de Zeeweg. WATERPOLO. Een internationaal wa- terpolotoernooi dat zondag in Heerlen werd gehouden en waaraan ploegen uit West-Duitsland en België deelnamen, is gewonnen door Duisburg dat in de finale Neptunus Arnhem met 4-2 versloeg. De derde plaats was voor VZC Veenendaal dat PSV met 2-1 naar de vierde plaats verwees. De doelman van Qui Vive ligt versla gen op de grond. De midvoor van de Kraaijen (in het witte hemd) kan ge makkelijk scoren. mxmm x'''' i (Van onze wielermedewerker) NOORDWIJKERHOUT Het clubkam pioenschap cycle-cross van de Ren- en Toerverenigïng „De Bollenstreek", gister middag op het duinparcours in Noordwjj- kerhout verreden, is verrassend op naam gekomen van de 18-jarige Hillegommer Rhett van Trigt. Hjj bleef titelhouder Her man Zuiderduin en de jonge Fons v. d. Berg, die tot de grootste kanshebbers wer den gerekend, in de slotfase de baas. Door dat de bos- en duinpaden hard bevroren waren en er zodoende veel gefietst kon worden, was Van Trigt tegenover de spe cifieke veldrijders enigszins in het voordeel. Reeds bij de eerste doorkomst het par cours moest twaalf kee' afgelegd worden kwamen Zuiderduin en Fons v. d. Berg op kop door met in hun spoor Van Trigt. In de derde omloop kwam Van Trigt op ge lijke hoogte van de twee aanvoerders en gaf toen meteen het tempo aan. Voor de jonge Fons v- d. Berg, reeds zes keer win naar in een rit vooi da wintercompetitie cycle-cross, bleek dit te machtig en onge veer halfkoers moest hij zijn twee mak kers laten gaan. De favoriete titelverdedi ger Zuiderduin gaf Van Trigt aanvanke lijk geen metertje ruimte, maar moest zich in de slotronde tenslotte toch gewonnen geven. Als een verrassend en verdiend kampioen snelde Van Trigt daarna over de eindstreep. De uitslag: 1. R. van Trigt (Hillegom), de 14 km in 37.18; 2. H. Zuiderduin (Lisse) in 37.27; 3. Fons v. d. Berg (Noordwijkerhout) in 38.29; 4. J. van Dijk (Lisse) in 39-20; 5. P. Drost (Lisse in 39.56. Nieuwelingen: 1. K. Duivenvoorden (Noordwijkerhout), de 12 km in 32.54; 2. N. Glasbergen (Noord- wijk) in 34.16: 3. W. Broekhof (Noordwij kerhout) in 35.28; 4- J. v. d. Vossen (Hille gom) in 36.35. Aspiranten. 1: G. Looyestein (Noordwijkerhout), de 7,2 km in 19.52; 2. W. Looyestein (Noordwijkerhout) in 21.33; 3. K. v. d. Akker (Hillegom) in 21.51. In de traditionele Kerstveldrit van Soes- duinen werd Fons v. d- Berg ondanks pech toch nog derde bij de nieuwelingen. Klaas Duivenvoorden kwam als negende door de finish en Nico Glasbergen als vijftiende. AMSTERDAM. Na de zondag ge speelde negende ronde in het internatio nale Suikerdamtoernooi in Amsterdam is de spanning opnieuw toegenomen door de nek-aan-nek race tussen Ton Sijbrands en Aatoli Gantwarg. De Russische grootmeester zag in de zevende ronde kans om de achterstand van een punt op Sijbrands ongedaan te maken door een overwinning op Mostovo- voy. Sijbrands kwam in deze ronde niet verder dan een remise tegen de Franse kampioen Hisard. Koeperman raakte een punt verder achterop door een nederlaag tegen Baba Sy. Met een gelijk aantal punten zette de beide koplopers zich eerste kerstdag de rustdag aan het diner om de dag daarop de strijd tegen elkaar aan te bin den. In dat duel ging Gantwarg fel in <k aanval. Sijbrands pareerde echter uit stekend door een juiste verdediging op te trekken. Kort nadat Gantwarg was door gebroken tot de damlijn gaf de Nederlan der zijn winstpogingen op en nam genoe gen met remise. Koeperman herstelde zich door een royale, positionele overwin ning op Van der Sluis. De Amerikaan Carl Smith behaalde zijn eerste zege in het toernooi. De jeugdige Fries Harm Wiersma verloor van een agressief spe lende Andreiko. In de negende ronde kwamen alleen de koplopers tot een positief resultaat. Sij brands was wel erg gelukkig tegen Smith die blindelings in een combinatie voor be ginners liep. Het stuk dat Sijbrands hier mee won bleek uiteindelijk goed voor de winst. Gantwarg heeft om Sijbrands bij te houden ruim vijf uur moeten spe len tegen Drost. Met nog twee ronden te spelen ontmoet Sijbrands nog Koeperman en Cazemier en speelt Gantwarg tegen Wiersma en Baba Sy. De uitslagen van de partijen van zon dag zijn: Grootmeestergroep: Hisard- Wiersma 1-1, Andreiko-Baba Sy 1-1, Caze- mier-Van der Sluis 1-1, Koeperman-Most voy 1-1, Smith-Sij brands 0-2, Gantwarg- Drost 2-0. Stand: 1. Sijbrands en Gantwarg 14 pnt, 3. Koeperman 12, 4. Andreiko en Baba Sy 10, 6. Smith 9, 7. Wiersma 8, 8. Ca zemier, Drost en Van de Sluis 7, 11. Hi sard en Mostovoy 5. (Van onze wielermedewerker) HAARLEM. De succesvolle amateur Ron Bakker heeft zaterdagmiddag bewe zen ook zonder fiets bijzonder snel te kun nen zijn. Hij won de als een strandloop gehouden „wildrit" van de Haarlemse wielerclub „De Kampioen" door zijn vluchtmakker Peter Lissenburg in de laatste beslissende meters te kloppen Vanwege sneeuw en gladheid vond men het raadzamer om de renners in deze „wildrit" niet op de fiets aan de slag te laten gaan. De uitslag: 1. R. Bakker, 2. P. Lis senburg, 3. F. Hoogland, 4. D. Schouten, 5 P. Neeskens. Aspiranten: 1. F. de Veer, 2 H. Kuiper. HAARLEM Traditioneel heeft Saxenburgers voor de achtste keer in suc cessie tweede Kerstdag haar zaalhockey toernooi georganiseerd. De grote vlucht die zaalhockey heeft genomen maakt (Van een medewerker) BLOEMENDAAL. De 17-jarige Hil legommer Ed van Trigt won zaterdag op het strand van Bloemendaal de eerste kerstloop van de Bennebroekse sportvere niging BSM. Aan de finish had hij een ruime voorsprong op een viertal Noord- wijkerhoutse „strandlopers". Het was voor Ed van Trigt, jongere broer van de wieleramateur Rhett, zijn eerste overwin ning in een strandloop. Voor deze kerstloop, waarvan de op brengst ten goede kwam aan het bouw fonds van BSM voor een nieuw clubhuis, verschenen zo'n vierhonderd lopers aan de start. Een aantal dat de organisatoren gezien de weersomstandigheden en moei lijk begaanbare wegen toch nog meeviel. De horde lopers en loopsters kon zijn strijdlust weer eens niet bedwingen en ging vier minuten te vroeg op pad om de acht kilometer te gaan overbruggen. Voor al de jonge Ed van Trigt twee jaar terug als een tweede in het nationale veldloopkampioenschap voor de jeugd voelde zich op het goed te belopen strand in zijn element en ontdeed zich vrij gemakkelijk van de Noordwijker- houtse strandlopers om onbedreigd te ze gevieren. De uitslag: 1. E. van Trigt, Hillegom; 2. Martien Zuiderduin, 3, N. Duivenvoor den, 4. A. v.d. Niet, 5. C. Koomen, allen Noordwijkerhout; 6. L. van Trigt, Hille gom. In de jeugdloop over vier kilometer was Arie Jan ten Wolde uit Haarlem sneller dan Joop Vernooi uit Bennebroek en zijn stadgenoot Fr. van Dusschoten. De Hil- legomse Annet van Assendelft kwam dit maal bij de meisjes eerder aan dan Jo- landa Zandvoort uit Vogelenzang. een toernooi als dit, steeds interresan- ter. Wat de prestaties betreft, heeft HBS op beide fronten gedomineerd. Bij de heren was het in een goede fi nale net iets te sterk voor Kraaien. De dames van HBS hebben een sterk geflat teerde zege behaald op Ever Swift. Na een snel opgelopen 2-0 achterstand, wist Corrie Boelé twee maal tegen te sco ren. Door een paar vreemde scheids- rechtelijke beslissingen werden deze doel punten afgekeurd. Uiteindelijk werd het nog vier nul voor HBS. De derde plaat sen werd bij de dames bezet door Kraai en, bij de heren door Ever Swift. Na af loop van het geslaagde toernooi was er nog een mogelijkheid om wat te recreëe- ren. Het druk bezochte thé-dansant was wederom een groot sukses. (Van een medewerker) VOGELENZANG. In de Amster damse Waterleidingduinen nabij Vogelen zang hield de IJsclub voor Haarlem en omstreken gisteren voor de vijfde keer een duinloop. Nico Baart uit Heemskerk was de snelste. De 23-jarige tuinder bracht het daarmee tot zijn derde over winning van dit seizoen. Samen met oud- Haarlemmer Ruud de Vos uit Castri- cum, die zaterdag in de Kerstveldloop van Njord zijn elfde zege behaalde en in de duinloop van de IJsclub tweemaal op het gladde parcours ten val kwam en daardoor het contact met zijn vluchtmak ker verspeelde, had Baart volledig de toon aangegeven. Aan deze vijfde duinloop van de IJs club voor Haarlem en omstreken nam een record aantal van 550 lopers en loopsters deel. Deze grote horde bleek mede door de felle kou moeilijk in toom te houden en begon bijna tien minuten te vroeg aan het 7,5 kilometer lange kar wei door het duinterrein. Al meteen na de valse start zonderden de Kennemer favorieten Ruud de Vos en Nico Baart zich van de massa af en namen tame lijk snel zo'n honderd meter voorsprong. Bij de controle onderweg liet De Vos weliswaar als eerste zijn kaart afstem pelen, maar gleed daarbij onderuit en zag Baart alleen doorgaan. Een tweede val kort daarop maakte favoriet De Vos vrijwel kansloos voor de zege. Hij wist nog wel iets van zijn achterstand op Baart af te knabbelen, maar kwam toch zo'n zestig meter te kort. De uitslag: 1. N. Baart, Heemskerk; 2. R. de Vos, Castricum; 3. W. van Gijls- wijk, 4. M. Zuiderduin, beiden Noord- wijkerkout; 5. G. Rozing, Egmond aan de Hoef. Bij de dames was mevrouw Borst uit Krommenie sneller dan Alie Steekers (Noordwijkerhout) en schaats ster Greet Hoekstra (Amsterdam). In de jeugdloop voor jongens van 14 tot en met 16 jaar won A. v.d. Niet uit Noordwij kerhout vóór R. Verton (Haarlem) en R. Mens (Penningsveer). Bij de knapen tot veertien jaar was de Rotterdammer De Haas rapper dan Bouman (Heemskerk) en Zethof (Aalsmeer). Maria Zethof (Aal meer) was het snelste meisje. Tweede was Jolanda Zandvoort (Vogelenzang) en derde Coby Borst (Krommenie). In de kerstveldloop van de Haarlem se zwemvereniging Njord, zaterdag in de HAARLEM Dinsdagavond wordt in de Kennemer Sporthal in Haarlem voor de microkorfbalcompetitie van de KNKB ge speeld de overgangsklassewedstrijd Aurora 1Ready 1 (Den Haag). Aurora zal heel goede moeten draaien om één of zelfs twee winstpunten in de wacht te slepen. De wedstrijd begint om 20.45 uur. Aan deze wedstrijd gaat vooraf de ontmoeting Rapid 1De Vinken. Voor de afdelingscompetitie zijn nog vastgesteld: Tweede klasse: Rapid 3Wa tervliet 2, Nieuw Flora 3Oosthoek 2. Der de klasse Rapid 4Neptunus 3, Oosthoek 3Haarlem 3, Aurora 5IJmondia 2- Ju nioren: OosterkwartierNieuw Flora 1, Aurora 2Animo Ready 2. Hoofdklasse dames NlloeQuintus 77 Hellas—Walcheren 511 Athleta—Swift 117 VerburchZeeburg 77 le klasse A dames WWV—Hyglëa 6—7 Zeeburg 2—Deventer 65 V e K Gr—Olymp. H 11—6 Heren V e K Gr.—Olymp. H 2 17—13 Zeeburg—Hurry Up 20—S Sp. Vereent—E en O 15—19 le klasse B dames Swift 2—Beatrix 6—7 Athene—Velo 4—10 DVO—EMM 9—9 Heren Stratum M—Quintus 18—9 Hermes—Hellas 8—11 2e klasse E dames SEW '68—Rap. 4—6 de Volew—de Blink. 10—2 BI. WitIJmond 6—4 HMSMeteoor 136 Heren Amersfoort—UD 13—22 Niloc 2—BI. Wit 16—14 3e klasse B dames Full Sp.—KIC 1—2 DTS '59—Conc. 8—5 WGW—VZV 3—13 Heren Vriendschap—d Blinkert 2 14—9 Afdeling Haarlem dames le klasse TYBB—HBC 13—4 3e klasse Odin 2IJmond 4 25 Full Sp. 2—HBC 2 5—0 4e klasse ZVM 2—ADO 3 12—2 Hoofdd.—W. a Zee 2 49 Heren le klasse Odin 2—Concordia 2 11—14 d. Blink. 3—IJm. 2 8—11 Rap.—KIC 8—13 2e klasse Hoofdd—Full Sp. 2 1812 IJm. 3—KIC 2 14—17 3e klasse Odin 3—HBC 2 16—15 KNKB Hoofdklasse A: Rohda—DKOD 12—7 HKV—W. Kwiek 6—10 K. Zaand.—H. Zuiden 96 Westerkw.—BI Wit 66 Hoofdklasse B AKC—Rapiditas 96 Luto—Die Haghe 88 O. Eibernest—Deetos 19—6 Res. hoofdklasse A Zuiderkw. 2—PSV 2 9—4 BI. W.2Westerkw.2 137 HKV 2—Deetos 2 6—5 Res. hoofdklasse B: Samos 2—Luto 2 9—6 Deto 2—Wordt Kw. 2 94 Archipel 2—Rap. 2 12—6 Rohda 2—BI. Wit 3 7—6 Overgangsklasse A Swift—Pernex 55 Gr. Geel—ZKV 6—9 Overgangsklasse B Vlcus O.—VES 8—6 Fluks—Algemene 2—5 Overgangsklasse C Spangen—Kinderd. 78 Trekv.—SSS 7—7 Pams—Regenboog 7—5 Eerste klasse B KCO—OKV 5—8 Tweede klasse A Oosterkw.—TCNH 7—3 Tweede klasse B Nieuw FloraOdik 51 Derde klasse A BikoExcelsior 108 Res. eerste klasse A AW 2—Rohda 3 94 Res. eerste klasse B K. Zaand. 2—BI. W. 5 7—4 Samos 3—Altius 2 5—1 K. Zaand. 2—DTV 2 74 Gr. Geel 2—Luto 3 12—10 Res tweede klasse A Vogel 2--Aurora 3 52 Res. tweede klasse B K. Zaand. 3—Hespa 2 9—2 Res tweede klasse C Samos 4—Roda 2 54 Res. derde klasse B OVVO 2SKF 2 4—6 SMS 2—SKV 2 10—10 TOENSBERG. Zondag zijn in Toens berg internationale schaatswedstrijden gehouden met deelneming van de leden van de Nederlandse herenkernploeg. De Noor Johan Lind won de 500 meter in de sprintersklasse met een tijd van 40,7 se conden, Marten Hoekstra werd derde in 40,9 seconden. De Noor Roar Gvoenwold zegevierde over dezelfde afstand in de all roundklasse met 41,5 seconden, Arl Schenk legde in 41,7 seconden beslag op de tweede plaats. Jan Bols zegevierde op de vijf kilome ter in de goede tijd van 7 minuten en 37,3 seconden. De Hoogevpner werd daar door eerste in het klassement over twee afstanden, met 87.830 punten. De Noor Sten Stensen eindigde als tweede op de 5000 meter in 7.39.3, voor Eddy Verheijen en Jappie van Dijk, die beiden 7.41,3 lie ten noteren. De Noor Dag Fornaess kwam niet verder dan de dertiende plaat-, in 8.02.2. De Fin Koskinen heeft tijdens nationa le schaatswedstrijden in Seinaejoki de 500 meter gewonnen in 42.7 seconden Ook op de vijf kilometer was hij succes vol Zijn tijd op deze afstand was C min. en 11,4 sec. Bij de dames zegevierde Arja Kantola op de 500 meter in 47.8 sec en was Tuila Vilkas in 2.31.2 op de 150 meter de snelste rijdster De uitslagen van de internationale schaatswedstrijden, die zaterdag in In zeil gehouden zijn. luiden: sprintklasse' 500 meter: 1. Gerhard Keller iW.Dld. 39.9 sec., 2. Jan Pasman (Ned.) 41.2 sec 1500 meter: I. Jan Pasman 2.14.2. 2 Gerhard Keller 2.14.4. Totaal na twee wedstrijden 1. Gerhard Keller 84.700 pnt., 2. Jan Pasman 85.933 pnt., 3. Gerard Demkes 86.233 pnt. All roundklasse: 500 meter: 1. Gerhard Zimmermann (W.Dld.) 42.2, 3. Henk Belt man (Ned.) 42.7. 3000 meter: 1. Gerhard Zimmermann 4.35.9. 2. Piet Meyer 4.40.8. Totaal na twee afstanden: 1. Gerharo Zimmermann 88.183 pnt., 2. Piet Meyei 89 600 pnt., 3. Rudie Liebrechts 90.133 pnt. Dit weekeinde zijn in Ammerstol natio nale langebaanwedstrijden voor dames en heren gehouden. Zaterdag zegevier de Co Gihng bij de heren en zondag Ka rel te Winkel Opvallend was de neder laag die kernploeglid Carry Geyssen leed tegen Gré Rijneveld. duinen nabij Kraantje Lek gehouden, was Ruud de Vos oppermachtig. Met bijna een minuut voorsprong ging hij onbe dreigd door de finish en bracht het tot zijn elfde overwinning. Tweede was Rien Kok, derde Daan Kramer en vierde Wim v.d. Aar (allen Haarlem). Van der Aar was de eerste veteraan. Er namen aan deze loop zo'n tachtig lopers deel. IJMOND. Het belangrijke semi- plaatselijke duel tussen de damesploegen van Full Speed en KIC is in een kleine zege voor KIC geëindigd. Het is in sport hal Zeewijk geen hoogstaande strijd ge worden; daarvoor speelden beide teams te nerveus. Bovendien was de aanvals- kracht aan beide kanten gering en beide keepsters Rina Voogt en Marga v.d. Zon speelden een uitstekende wedstrijd. Het verbaasde dan ook niemand dat de rust stand van deze goed door de heer Boon stra geleide ontmoeting 0-0 was. In de tweede helft speelde KIC wat beter. De dames uit Velsen-Noord combineerden wat vlotter en na zeven minuten had KIC door Lia v.d. Zon en Joke Stals een kost bare 2-0 voorsprong. Full Speed herstelde zich en kwam te rug tot 1-2 door Irmgard van Rixel. In de resterende veertien minuten zag nie mand meer kans om het vijandelijke doel te doorboren, zodat het 2-1 bleef. De dames van IJmond leden een verras sende nederlaag bij staartploeg Blauw Wit. In dit duel was de kerstgedachte ver te zoeken. Er werd veel te hard ge speeld. IJmond kreeg het van meet af aan erg moeilijk en kwam voor de rust met 4-1 achter. In de tweede helft pro beerde Blauw Wit direct het spel te be vriezen, hetgeen mede dank zij de tempe ratuur niet al te moeilijk was. IJmond kreeg hierdoor iets meer mogelijkheden, maar verder dan een 6-4 nederlaag kon men het toch niet brengen. (Van onze hockeymedewerker) IJMOND. In eigen home heeft Straw berries zich redelijk kunnen handhaven. Heren 2 maakte er tegen Alliance 2 een doelpuntenfestijn van. Daar tegenstander Alliance hetzelfde deed is de 6-6 uitslag wel genoeg verklaard. Heren 1 was te gen Alkmaar suksesvoller. Het grote ver lies tegen Amsterdam van vorige week werd door een uitstekende 5-2 zege op Alkmaar voor een groot deel vergeten. Reeds bij rust was de stand al 3-1 in het voordeel van Strawberries. Na rust was het vooral door toedoen van F. Galhui- sen dat de stand nog opgevoerd werd tot 5-2. Bij de dames had het tweede een walkover. Door een niet opkomen van tegenstander VVV werd een regle mentaire 5-0 zege behaald. Strawberries 1 kon het niet bolwerken tegen Alkmaar en moest met een nipt verlies genoegen nemen (1-2). KOPENHAGEN. In een internatio naal ijshockeytoernooi in Kopenhagen om de Pondus Cup, verloor Nederland, voor 500 toeschouwers, zondag met 3-1 (2-1 0-0 1-0) van Denemarken. Nederland had een goede start en Koek scoorde reeds na vier minuten. De Denen kwamen echter terug en door Anthonsen en Moelier werd het 2-1. In de tweede periode werd niet gescoord. De beslissen de treffer kwam van de stick van Guddi Hoeybye, die een penalty benutte. In de laatste minuten wejd de Nederlandse doelverdediger van het ijs gezonden, om dat hij de puck van de ijsvloer gooide. BOKSEN. De Antilliaanse bokser Ireno Werleman heeft tijdens internationale prof bokswedstrijden in Rome verloren van de Italiaanse zwaargewicht Bepi Ros. In de eerste ronde ging Werleman knock out. Het gevecht was afgelopen op acht ronden. JAN BOLS Arne Herjuaune heeft tijdens onder linge wedstrijden in de Noorse plaats Oppdal de 500 meter gewonnen in 41 4 sec. Bard Hendriksen zegev'erde op li 5000 meter in 7 min en 48 1 sec Magne Tho massen werd op beide afstanden tweede in resp. 41.9 en 7.56.5.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 19