Publiek opende massale Ker stkunstzesdaag se Burgerlijke stand Beverwijk Tank ingezakt; olie in Amer QQDup QED zoute pinda's l69 zoete rozijnen VARKENS ROLLADE MALSE RUNDER ROLLADE SLA gnekse krenten GOUD REINETTEN 92 6 i 5 79 85 28 89 2 2 95 i Hutten worden afgebroken in Heemskerk V erkeersongeluk do^r soeeuwrand BRANDJE IN BOX SNEL GEBLUST HOND GERED ONDER IJS Dierenkeuring in De Uitwijk *50 vc BLANKE 500 gram sherry vivo pils vivo pils vivo sinas royal club tonic vivo poedersuiker friso bloem schouderham vivo mayonaise zwan knakworstjes 98 japanse rode zalm 50 vivo chips EXPOSITIE IN HUIZE WESTERHOUT MAANDAG 28 DECEMBER 1970 Kerstboomverbranding Kerstboomverbranding ook op 6 januari Nog meer bekentenissen van inbrekersduo Kort IJmondnieuws zelfrijzend, pak a 500 gram literfles versgebrand zak a 500 gram van voor pak a 250 gram fles van vanaf (van de schouder) 500 gram vanaf fkroppen zoetzuur per pot pak a 200 gram -S: voor de appelflappen Pedro de I sherry per fles van 415 voor Pedro de Ravela finest dry old 385 3 flesjes krat a 24 flesjes 2euroflessen a 0,5 liter doos a 12 flessen per literfles literfles van 89 voor gist i doosje a 4zakjes zakje a 70 gram zak a 1000 gram 150 gram tube a 100 cc. set a 2 blikken van 200 gram tijdelijk 20 ct. voordeel nu voor standaard, hele moot per blik a ca. 220 gram naturel of paprika familiebaai Prijswijzigingen voorbehouden Geldig van 28 december t/m 5 januari 1971 uitgezonderd dagverse aanbiedingen (V.an een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Het college van B. en W. heeft besloten om alle hutten, die de jeugd overal in de gemeente heeft gebouwd, af te laten breken. De maatregel is niet genomen om een eind te maken aan de bouw-activiteiten van de jeugd, aldus B. en W., maar al leen om te voorkomen dat de hutten, die in de winter toch niet gebruikt wor den, in brand wcfrden gestoken met alle daaraan verbonden risicos. De brand weer heeft al enkele malen moeten uit rukken voor een hut die in lichterlaaie stond. In mei zal het gemeentebestuur ervoor zorgen dat op de plaatsen die daar voor in aanmerking komen hout wordt gedeponeerd, zodat de jeugd in het voor jaar weer haar gang kan gaan. (Van een onzer verslaggevers) CASTRICUM. Een inwoner van Krommenie is op tweede kerstdag 's mid dags om half vijf gewond geraakt bij een verkeersongeval op de provinciale weg tussen Limmen en Uitgeest. Hij is met onder meer een hersenschudding naar het Julianaziekenhuis in Zaandam gebracht. De man reed als passagier mee in de auto van een plaatsgenoot. Deze verloor ter hoogte van de boerderij van Van Die pen de macht over het stuur doordat hij in aanraking kwam met een sneeuw rand op de provinciale weg. De auto maakte enige rare capriolen en kwam in de naast de weg gelegen bermsloot te recht. Het begin van de ludieke opening van de Kerstkunstzesdaagse in huize Westerhout: een jongeman kwam plotseling tevoorschijn uit het in wendige van een gekantelde piano. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Een aantal jongens en meisjes, leerligen van de balletgroep van balletleraar Cor Poelman, stonden zaterdagmiddag omstreeks half drie onbeweeglijk in de diverse zalen en deur openingen van huize Westerhout in een leegte te staren. De genodigden, die door de Stedelijke Muziekschool Beverwijk wa ren uitgenodigd om de opening van de Kerstkunstzesdaagse in huize Westerhout aan het Westerhoutplein bij te wonen wis ten er eigenlijk geen goed raad mee en maakten een verbijsterde indruk toen het uur van opening reeds geruime tijd voorbij was en niemand aanstalten maak te de kunstzesdaagse middels een plech tig gebeuren voor het volk voor geopend te verklaren. Correcte grapjes over de in rode mallots gestoken jongens en meis jes moest het ongeduld verbergen, totdat op de trap naar de bovenverdieping van huize Westerhout Harry Sparnaay een contraposizioni voor basklarinet en me tronoom van de Hongaarse componist Leos Faltus ten gehore bracht. Uit een eveneens rood gekleurde gekantelde pia no rees een danser, die slangachtig de weg zocht naar de hal. Pas daarna kwamen de starende figuren in de zalen en deurope ningen tot leven en zochten in het publiek een weg naar de hal. Op een met papier be hangen wandbord trokken de balletleerlin gen vreemde figuren, de genodigden wer den, nadat een nogal lawaaierig beat- plaatje op de pick-up was gelegd en werd gedraaid uitgenodigd samen met de meis jes en jongens een dansje te maken. De opening, een door initiatiefnemer van de Kerstkunstzesdaagse Cor Poelman gelan ceerde happening, kreeg op deze wijze een algemeen karakter door iedereen be zig te laten zijn mét de muziek én de dans en zodoende de opening te verrich ten. Cor Poelman, die even tevoren in zijn „stille houding" in een deuropening bloe men kreeg aangeboden reikte in de or- GEBOREN: Irene d. v. W. Veer en D. M. v. d. Kolk; Saskia d. v. W. Klein Muiekamp en Y. Duin; Thomas J- P. z. v. J. M. Groen en A. M. P. Sprengers; Jeroen E. z. v. P. L. P. Gevaert en E. C. W. Hasselbach; Pa tricia J. L. M- d. v. G. J. W. van Slooten en A. S. M. Fernée; Esther d. v. P. Gödecke en H. P. de Winter; Mireille K. M. d. v. J. Visser en E- M. Zwaan; Maria J. d. v. J. Bezerrier en J. I. de Jong; Liduïna c. d. v. J. Adriaanse en C. C. Biskanter; Giorgio A. P. z. v. P. Soggio en G. Fiumara; Fran- cisca d. v- W. J Zuidhoek en L. C. Zwet sloot; Petronella J. M. d. v. G. P. Brem- mers en M. A. Burger; Michaël A. z. v. A. J. Kras en J. S- de Vos; Ringo z. v. P. Schutter en J. J. Smit; Edwin z. v. W. J. Huttinga en C. C. Scheilevis; Johan z. v. J. Steenbeek en M. A. Apeldoorn; Detlef P- z. v. P. van Vuuren en M. M. Vodde; Anita M. A. d. v. A. J. Zwanenburg en A. W. A- den Blanken; Robin J. z. v. M. W. van Nifterick en M. A. C- M. Warmenhoven; Jurgen F. P. z. v. T. A. Kehl en C. B. Roo- zendaal. ONDERTROUWD: Geen. GETROUWD: J. W. Koedijk en M. S. Nunnink; J- Balder en H. J. Douwes; B. C. Dijkman Dulkes en M. A. F. Duiker; P. C. M. Reus en C. C. Gaartman; C. Rietdijk en K. Jansen; H. A. Borst en M. G. E. Witte brood; P- J. Speolstra en H. P. Mol; W. van Bennekom en c. R. Petersen; A. A. M. Pleijster en G. Rook; P. Ratten en W. West- hof; H. B. Johansen en M. F. Windijk; A. J- J. Mens en M. A. M. van Kampen; P. B. C. M. Strodijk en P. W. M. Viehoff; A. T. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. De jaarlijkse kerst boomverbranding heeft dit keer plaats op dinsdag 5 januari. Vanaf 's middags kwart over vier kun nen de kinderen de overbodig geworden bomen inleveren op het terrein tegenover de Dr. Prinsenhal, op een veldje aan de Jan Ligthartstraat en aan de G. iran As- sendelftstraat en op een terrein aan de Beneluxlaan tegenover de Euratomsingei Voor elke ingeleverde boom ontvangen de kinderen een versnapering. Om ongeveer vijf uur worden de bo men in brand gestoken. van Balen en M. J. M. van Etten; S. Wee teling en A. Snijders; S. J. van Vuuren en M. D- Zwart; J. A. Nieuwenhuizen en J. W. Snijders; A. G. Ruggiu en M. A. H. Bleeker; E. J. van Berkel en S. E. H. Kleinsman; R. Videl Pérez en A. M. C- Tromp; R. O. Kleijne en E. G. M. van der Hoek; M. J. Graaman en C. M. Al. OVERLEDEN: M. C. Lantzendörffer, 89 jaar; C- Blokland, 88 Jaar, gehuwd ge weest met C. Derriks; G. Brantjes, 92 jaar, gehuwd geweest met J. J. Vos; T. de Boer, 82 jaar. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Na de opmerkingen hierover tijdens de begrotingsbehande ling is nu besloten in Beverwijk twee maal een kerstboomverbranding te orga niseren. Zoals we al eerder hebben ge meld, worden kerstbomen op woensdag 30 december verbrand met medewerking van de brandweer. Wie zijn boom nog wat langer wil laten staan, kan hem be waren tot woensdag 6 januari, want dan wordt (op dezelfde tijden en plaatsen) nogmaals een massale kerstboombrand georganiseerd. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. In een garagebox aan de Bergerslaan ontstond zaterdagmiddag een brandje. Het vuur werd door de eige naar zelf geblust. De gealarmeerde brandweer behoefde niet op te treden. De toegangsdeur van de box liep flinke schade op. Een zakje, waarin 120 centen, is za terdag uit de kantine van voetbalvereni ging Beverwijk gestolen De dief onder zocht enkele laden en gooide de inhoud er van op de grond. Uit de laden wordt niets vermist. Eveneens zaterdag is de auto van een Beverwijker uit zijn garage aan de Heemskerkerweg gestolen. De garage was niet op slot. gelzaal de prijzen uit van de tekenwed strijd, ter gelegenheid van de zesdaagse onder de Beverwijkse scholieren uitge schreven. In de leeftijdsgroep van 5 tot en met 8 jaar, ging de eerste prijs naar Wilco de Weijer, 2. Joost Vroege, 3. Marjolein Li lian en 4. Henk-Jan Hemming. Groep 9 tot en met 12 jaar: 1. Ans Klaver, 2. Willem van Graftschool, 3. Astrid de Vries en 4. Joan Keulen. Groep 13 tot en met 18: 1. Carla Adelaar, 2. Marij ke Derks, 3. Janfrans v.d. Eerden en 4. Trudy de Vries. De Kerstkunstzesdaagse (de gemeente Beverwijk heeft een boom, staande voor huize Westerhout sfeervol versierd) is tot en met donderdag 31 de cember geopend. Er zijn werken van Toer van Schayk, Adri Frigge en Dick Stolwijk. De tekeningen van de prijswin naars van de tekenwedstrijd zijn ook te bezichtigen. (Van een onzer versalgevers) HEEMSKERK. De twee Heemskerk- se jongens van 18 en 20 jaar, die vorige week door de politie in Beverwijk op he terdaad zijn betrapt bij een inbraak, hebben tegenover de Heemskerkse poli tie ook vijf gevallen van inbraak in scho len in deze gemeente toegegeven. Zij bekenden niet alleen de inbraak in de huishoudschool Debora Bake aan de A. Verherenstraat, waar 1280 werd buit gemaakt, waarover we reeds hebben be richt, maar ook twee insluipingen in de kantoren van de Stichting Eigen Woning- bezit aan de Laan van Assumburg. Hiei werd een bedrag van ƒ250 gestolen en een bestelauto voor joy-riding gebruikt. Bovendien gaven de knapen toe te heb ben ingebroken in de kleuterschool „Ka- riboe" aan de Laan van Assumburg en de Pius X-kleuterschool aan de Bilder- dijkstraat. Van deze laatste inbraak werd bij de politie geen aangifte gedaan. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Claus Winter uit Velsen-Noord is op Tweede Kerstdag in de Beverwijkse Stationsvijver ge sprongen om een hond te redden die door het ijs was gezakt en eronder was geraakt. Hij was toevallig in de buurt toen de hond ter hoogte van het ei landje door het nog te dunne ijs ging. Claus aarzelde niet, ging te water en kon even later het dier overhandigen aan de gelukkige eigenaar, de heer J. Brandt uit Beverwijk, die hem droge kleren, warme koffie en een beloning gaf. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Dinsdagmorgen van 9 tot 11.30 uur is er in de Uitwijk aan de Arendsweg een grote dierenshow. Kin deren kunnen hier hun huisdieren door deskundige mensen laten beoordelen op conditie. GEERTRUIDENBERG Zondagmorgen is door nog onbekende oorzaak één van de vier voorraadtanks van de Amercentrale van de Provinciale Noordbrabantse Elek triciteitsmaatschappij bij Geertruidenberg in elkaar gezakt. Ongeveer 16.000 ton zwa re stookolie is weggestroomd, voor een deel in de rivier de Amer. De meeste olie is opgevangen in de put, waarin de tanks zijn gebouwd. Om deze put ligt een dijk, die de olie moet tegenhouden. Maar deze dijk is door de druk van de olie gebroken, waardoor ongeveer duizend ton olie naar de rivier stroomde. In de afgelopen nacht en vanmorgen is de olie weggezogen, gaan. Nieuw paviljoen. De voetbalvereni ging De Kennemers neemt op 2 januari het nieuwe paviljoen, dat grotendeels met eigen mankracht is gebouwd, in gebruik op het sportpark Adrichem. Van half drie tot half vijf is er receptie. Om vijf uur begint een wedstrijd op het hoofdveld, die als officiële ingebruikname van de lichtin stallatie wondt beschouwd. bakmeel !Si "U"- Af, zwz VIVO DEELT DE LAKENS UIT!! 7053<l

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 6