Tweede internationale toernooi van Haarlemmers neigt tot sensatie FLAMINGO'S STREEFT NAAR BASKETBALWEEK Programma Gerd Müller voetballer van het jaar Technische commissie van - na controverse met Heinz - afgetreden Gantwarg liep een punt uit op Ton Sij brands Sterk bezet tennistoernooi in Tilburg Bijstandswet voor Belgische profwielrenners Basketbalteam ruccesvol Straf DSK gewijzigd Tuinstra speelt "T 1 Handbalteam versloeg Frankrijk (12-9) Boksgala van Rotterdam *osse schroeven Winst Levi's in kersttoernooi Zweden debuteert in internationale biljartsport DINSDAG 29 DECEMBER 1970 15 Flamingo's Niemeyerfinalisten F Collega's Rapporten ^,vvVvvv\'vvvvvvVVVV>AA/VVV\A<VV\AAAA/VV\AAAAA/VVVVVV\^/VVVVVV\/VVV\A/VVVVV\AA/VV\AAA/VVVVVVV\AA/VVVVVVV\/VVVVVVS/\a.>\'VVVV WWWWWWWVWV W* Vv (Van onze sportredactie) HAARLEM. De krachtdadige pogingen, waarmee Flamingo's top- basketbal nastreeft, krijgen aan het eind van deze week royaal gestalte in het tweede internationale toernooi van deze opmerkelijk geleide club. Vrijdagavond begint dat toernooi met een aanzienlijke neiging tot sensatio nele ontwikkelingen. Dan toch speelt Flamingo's opnieuw tegen het Ame rikaanse touringteam, de Levi's. Van dat team heeft het inmiddels Gerhard Schreur en Bill More te leen gekre gen voor één Nederlandse competitie en het opmerkelijke feit doet zich nu voor. dat zij vrijdagavond voor Fla mingo's zullen spelen in een directe confrontatie met het gezelschap, dat hen naar Europa heeft gebracht. Schreur en More, die met een band de lange haren gedurende een basketball match in bedwang houden, hebben Fla mingo's inmiddels al naar een niveau ge tild, dat in Nederland gedurende de huidi ge competitie nauwelijks bereikbaar wordt geacht voor de andere clubs. Het lijkt op grootspraak wat Rob de Wit de felle van het coach-duo Janbroers-De Wit na afloop van 't competitietopduel Flamin go'sRotterdam Zuid zei. „Het kampioen schap hebben we eigenlijk al in onze plan nen ingecalculeerd. We willen meer. We streven internationale prestaties na. Wat dat betreft is het erg jammer, dat we in het Europa Cup-toernooi nu al zijn uit geschakeld". Het lijkt grootspraak, maar het resultaat van Flamingo'sRotterdam Zuid wees uit, dat Do Wit niet zo gek ver van de waarheid zal zijn, zoals die in de komende maanden zijn beloop krijgt. Internationale prestaties kan Flamingo's leveren in toernooien zoals het nu zelf heeft opgezet voor de eerste dagen van het nieuwe jaar. Behalve de Levi's komen in de Kennemer Sporthal op 1, 2 en 3 janu ari ook in actie: Polonia Warschau, Vfl Osnabrück en Standard Luik, teneinde in ternationaal een sterk gezelschap te ga randeren. Uit eigen land is er naast Fla mingo's Rotterdam Zuid. Vorig jaar toen Flamingo's voor de eer ste maal zijn internationale toernooi or ganiseerde, evenals dit jaar met een finan ciële achtergrond die geleverd wordt door de Stichting Sportinitiatieven Haarlem, werd een bezoekersaantal bereikt van 4000. Ook voor de komende dagen hoopt men op een dergelijk aantal als minimum. Dat bezoekersaantal speelt mee in de nu nog vaag omlijnde gedachten, die bij Flamin go's leven voor de liefst nabije toekomst. Zegt voorzitter Joop Remeijer: „Bij vol doende publieke belangstelling hopen we eens te komen tot een Haarlemse basket- ballweek in de orde van grootte zoals de honkbalweek". Remeijer, die sinds kort de leidende man is bij Flamingo's, nadat Jan Massaro met lichtelijke weemoed zijn plaats ter beschikking stelde, die Remeijer weet, dat zo'n basketballweek geen sine cure is, want „om bijvoorbeeld een Ita liaanse topploeg hier naar toe te krijgen moet je komen met astromische bedragen". Ter informatie, astronomische bedragen liggen in dit geval in de orde van grootte van „vijfduizend gulden alleen als tege moetkoming in de reiskosten". Het gezelschap clubs, dat nu op 1, 2 en 2 januari strijd zal leveren, heeft in de Levi's natuurlijk een voortreffelijk pu- bliektrekkend team. Flamingo's speelde enkele maanden terug tegen de Ameri kanen in het Krelagehuis en liet zich toen aardig gelden in een meeslepend basket ballgevecht. De Levi's hebben juist in de afgelopen dagen hun reputatie weer eens doen gelden in het toernooi van het Am sterdamse Fiat Stars. Ook daar bewezen ze basketball te spelen van het keiharde soort. Lichaamskracht speelt een rol, die de grens van het toelaatbare, zeker in Nederlands scheidsrechtelijke ogen, dicht benaderd. Voor de tegenstanders geen lie ve methode van opereren, voor het publiek (Van onze sportredacteur) ANTWERPEN. Belgische ex-be roepsrenners hebben tientallen jaren een bijstandswet over het hoofd gezien. Naar nu blijkt kunnen coureurs die ten gevolge van een koersongeluk invalide werden of nabestaanden van dodelijk verongelukten financiële tegemoetkoming krijgen van het fonds voor arbeidsongevallen in Bel- gië. Deze regeling is vervat in het besluit van de regent d.d. 19 oktober 1944. Maar van het bestaan van het desbetreffende artikel had men in de rennerswereld geen weet. De belangenvereniging Harin kwam er achter via een ministeriële actie om financiële bijstand voor gedupeerden. Het betekent dat alle invalide beroeps wielrenners of nabestaanden van veron gelukten ongeacht het jaartal waar in het ongeval plaats vond alsnog een ver zoek om bijstand kunnen indienen. De uitkeringen gelden echter niet met te rugwerkende kracht. wel een zeer attractieve. Te meer daar de voordelige score in de meeste gevallen oploopt tot boven de honderd punten. Ir. Amsterdam speelden voor de Levi's ook weer Gehard Schreur en Bill More. Het opvallende tweetal, dat dit seizoen in staat lijkt het Nederlandse basketball te dienen als een publiektrekkend duo, is voor vrijdag, zaterdag en zondag echter weer spelers van Flamingo's. De Haarlem se formatie heeft bovendien in de persoon van Karei Vrolijk een gastspeler, die aar dig past in het krachtdadige aspect in bas ketball, dat de Levi's kenmerkt en dat Fla mingo's in de afgelopen weken ook met genoegen lijkt na te streven. Die speel wijze „vreet" overigens spelers. De per soonlijke fouten kunnen bij bosjes vallen en daarom is een uitgebreid spelersarse naal nodig. Flamingo's beschikt daar nu over. De Wit: „Natuurlijk voor competi tiewedstrijden zitten er mensen op de bank, die bij iedere andere club in een basis-opstelling zouden kunnen staan, maar nogmaals, wij willen internationaal (Van onze sportredactie) HAARLEM. Het programma van het tweede internationale basketbal- toernooi van Flamingo's, dat op 1, 2 en 3 januari in de Kennemer Sporthal wordt gehouden, ziet er als volgt uit: Vrijdagavond, half negen Flamingo's Levi's en daarna Standard Luik Rotterdam-Zuid. Zaterdagmiddag, twaalf uur, Osna brückLevi's en Polonia Warschau Rotterdam-Zuid. Zaterdagavond, acht uur, Osnabrück Flamingo's en PoloniaStandard Luik. Zondagmiddag half vier, wedstrijd om de derde en vierde plaats. Zondagavond, acht uur, wedstrijd om de vijfde en zesde plaats en vervolgens de finale. ZWEMMEN. Bij kring wedstrijden in Den Haag heeft Frieke Buijs van VZC zondag een nieuw adspirantenrecord ge vestigd op de 200 meter vlinderslag voor meisjes. De Vlaardingse legde de afstand af in 2.37.5. Het oude record stond met 2.38.7 reeds op haar naam. meetellen en daarvoor heb je zo'n groep als wij nu hebben nodig". Zeker nu Jan Mart Smeets geblesseerd is, heeft Flamingo's toch gastspeler Vrolijk voor het komende toernooi nodig. Deze vroegere speler van het Amsterdamse Herly, die tegenwoordig in België een bijverdienste aan basbetball heeft, was overigens ook vorig jaar al een speler, die de organiserende club in belangrijke mate van dienst was. Ook Rotterdam Zuid heeft gastspelers in de ploeg. De voornaamste daarvan is internationaal Peter van Tuyll van Serooskerken van het Leidse Bona Stars, die door zijn twee meter lengte een aardige aanwinst van welke ploeg dan ook zou zjjn. Bepaald niet zo lang is de baskeball- keizer uit België, Willy Steveniers. De man van Standaard Luik, die in het vorige toer nooi van Flamingo's grote indruk maakte, komt ook nu weer mee met de Belgische ploeg, die het in de competitie dit jaar overigens minder doet dan verwacht kon worden. Vfl Osnabrück, dat in West-Duits- land tot de nationale top behoort, brengt in de 1.99 lange Klaus Weinand, zestig- voudig international, de voornaamste troef mee. Polonia Warschau zal de 1.96 lange Kula en de 1.86 lange Kwatkowcki naar voren schuiven, wanneer het gaat om in prognoses sterren te vermelden. Karei Vrolijk de man die als gastspeler een node versterking zal betekenen nu Jan Mart Smeets geblesseerd is. PARIJS. De Duitse international Gerd Müller, die bij het wereldkampioenschap in Mexico het eerste doelpunt scoorde, is uitgeroepen tot Europees voetballer van het jaar 1970. Dit gebeurde door het Franse voetbalweekblad France-Football na een enquete onder voetbalverslagge vers van dertig landen. Gerd Müller kreeg 77 punten, tegen 69 voor de aanvoerder van het Britse elftal Bobby Moore. Johan Cruyff staat van de Nederlandse voetbal lers het hoogst op de lijst. Hij is zevende samen met de Britse doelman Gordon Banks en de Italiaan Alessandro Mazzola. Feijenoord is met niet minder dan vier spelers vertegenwoordigd: Rinus Israel als tiende, gevolgd door Van Hanegem, Kind- vall en Hasil. 1. Gerd Müller (Bayern München) 77 pnt.; 2. Bobby Moore (West Ham United) 69 pnt.; 3. Luigi Riva (Cagliari) 65 pnt.; 4. Franz Beckenbauer (Bayern München) 32 pnt.; 5. Wolfgang Overath (FC Köln) 29 pnt.; 6. Dzajic (Rode Ster, Belgrado) 24 pnt.; 7. t.m. 9: Johan Cruyff (Ajax), Gordon Banks (Stoke City) en Alessandro Mazzola (Inter Milaan); 10 t.m. 13: Israel (Feijenoord), Seeler (Hamburger SV), Ri vera (AC Milan) en Tsjesternev (Torpedo Moskou); Van Hanegem (Feijenoord) Do- menghini (Cagliari), Kindvall (Feijenoord) allen 4 pnt.; Hasil (Feijenoord) 1 pnt BREMERHAVEN.— Het Nederlandse herenbasketbalteam heeft zich maandag voor de finale van het internationale toernooi in Bremerhaven geplaatst door in de halve finales met 89-72 van Zwitser land te winnen.Bij de rust hadden de Nederlanders een voorsprong van 44-36. Van Tuyll (20 punten),Vrolijk (17) en Hugo Harrewijn (15) waren de topscorers. Tegenstander in de eindstrijd is Oosten rijk,dat met 67-59 van All Stars Bremer haven won. (Van onze sportredactie) ALKMAAR. Vanavond vindt er in Alkmaar een bijeenkomst plaats van de contractspelers, trainer Robert Heinz en B-oefenmeester Piet Ouder- land van AZ '67, waarbij het bestuur van de Alkmaarse ere-divisieclub zich via een gesprek duidelijkheid zal pro beren te verschaffen omtrent de posi tie van trainer Robert Heinz. De re den van deze haastig bjjeengetrom- melde vergadering vindt zijn oorzaak in het feit dat de technische com- (Van onze dammedewerker) AMSTERDAM. Aan de oever van de Amstel maakt Anatoli Gantwarg, 22- jarig dammeester uit Minsk, meer dan waar ter wereld hij eerder in het strijd perk trad furore. Wie zal hem nog kun nen afstoppen? Ook Harm Wiersma, toch internationaal grootmeester, werd in de voorlaatste ronde van het tweede „Sui- kerdamtoemooi" zijn slachtoffer, terwijl tegelijkertijd Ton Sijbrands niet verder kwam dan een puntenverdeling tegen Isir Koeperman, zodat vandaag om elf uur toen de laatste ronde begon Gant warg op weliswaar minimale, maar in dit gezelschap o zo kostbare voorsprong van een punt kon bogen. De Nederlandse hoop is thans gevestigd op de Senegalees Baba Sy, die in dit toernooi ondanks een lichamelijke handicap min of meer een come-back maakt en voor iedere Rus een gevaarlijke tegenstander is. Sijbrands HAARLEM. De op 18 oktober voor de HVB competitie gespeelde wedstrijd DSKSpaarnestad werd gestaakt omdat de DSK speler Van der Sluis het bevel van de scheidsrechter het veld te verla ten weigerde op te volgen. Dat was niet geheel juist, de speler verliet het veld wel maar er ontspon zich een nogal hef tige discussie waarin de arbiter aan leiding vond de wedstrijd te staken. DSK werd zwaar gestraft met 2 winstpunten in mindering, tien gulden boete en het uitspelen van de wedstrijd op het terrein van Spaarnestad. Tegen de uitspraak van de HVB-strafcommissie ging DSK in be roep en het resultaat hiervan is dat de commissie van beroep in de HVB DSK een heel wat mindere zware straf heeft opgelegd. De wedstrijd (nog 25 minuten) wordt uitgespeeld op het terrein van DSK zonder de geschorste speler Van der Sluis. De tien gulden boete blijft gehand haafd maar de 2 winstpunten in minde ring komen te vervallen. HAARLEM. Roel Tuinstra zal va navond voor het eerst weer mogen spe len met the Lions tegen AMVJ. Het con flict met SVE de vereniging die geen toestemming verleende voor de transfer naar de Zandvoortse club is opgelost. SCHAKEN. Grootmeester Viktor Kort- sjnoi is in Riga voor de vierde keer kam pioen van Rusland geworden. Reeds in de voorlaatste ronde was hij in punten onbe reikbaar geworden voor zijn concurrenten. speelt vandaag tegen de voor hem in voorgaande toernooien altijd bijzonder lastige Zwitser Cazemier. WiersmaGantwarg en Sijbrands Koeperman waren duidelijk de „hoofdge rechten" in de tiende ronde van de groot- meestergroep. Zelden heeft tussen twee waarschijnlijk van beslissende invloed zijnde partijen in het sterkst bezette ooit gespeelde •damtoernooi zoveel con trast bestaan. Harm Wiersma kon niet verhinderen, dat Gantwarg zijn onder tussen befaamd en gevreesd aanvalsspel, waarbij hij in deze partij met zwart naar 28 doorstootte, kon ontplooien. De Fries stelde hier een omsingelingstaktiek te genover, wel gaaf, maar zoals bleek niet afdoende, want Gantwarg kon in het in gewikkelde middenspel afwikkelen naar een voordelig eindspel. Dat heeft de Rus voortreffelijk gespeeld. Hij zal nu in elk geval boven zijn beroemde landgenoten Andreiko en Koeperman eindigen. SijbrandsKoeperman leken er een vrolijk ratjetoe van te maken. Zo snel als in de herfst bladeren van de bomen vallen, verdwenen de schijven van het bord. Totdatin een stand van acht om acht het ineens helemaal ernst was. Sijbrands vond een aanknopingspunt voor een aanval, die hij zeer omzichtig uit voerde, waarvoor hij veel bedenktijd no dig bleek te hebben, evenals Koeperman trouwens voor de weerlegging. Het denk werk van Sijbrands kreeg gestalte in een voordelig eindspel. Hoe vernuftig de Europese en nationale kampioen ook ma noeuvreerde, hij kon Koeperman niet op een dwaalspoor brengen. Deze vond na melijk in het labyrint van varianten de juiste weg naar een gerechtvaardigde re mise. Toen deze twee topduels, waarvoor op nieuw enorme belangstelling bestond, af liepen (met voor Nederland niet bepaald het gunstigste resultaat) waren de andere partijen uit deze voorlaatste ronde al bijna „vergeten". SyHisard was een grootmeester-remise, Andreiko had Van der Sluis van het bord gemaaid en Mo- stovoy op zeer eenvoudige wijze van Ca zemier gewonnen. Niet onopgemerkt bleef evenwel de knappe winst van Frank Drost in een onbevangen gespeelde posi tiepartij op de moeilijk te kloppen Ame rikaan Smith. GRONINGEN. Na een enerverende slotronde, die uren in beslag heeft ge> nomen zijn de 10 finalisten van het Nie meyer toernooi in Groningen bekendge- worden. Voor velen lag de situatie sim pel en duidelijk. Het ging er om, of de Bulgaar Ermenkov zich onder de upper- ten zou scharen. Dat is hem tenslotte gelukt, na een langdurig gevecht tegen de Belgische jeugdkampioen Meulders, Ermenkov won na 7 uur vechtschaak. missie van AZ, bestaande uit de heren Molenaar en Van der Ben, zich heeft teruggetrokken. Het heengaan van de technische com missie van AZ, dat voor het bestuur als een complete verrassing is gekomen, moet echter worden gezien als een di recte motie van wantrouwen tegen het beleid van Robert Heinz. Al na afloop van TelstarAZ (4-0) manifesteerden zich moeilijkheden van dergelijke aard. Van der Ben merkte toen op: „De klok staat momenteel op vijf voor twaalf. Het is nog niet te laat. We staan er niet ho peloos voor, maar er zal in de komende weken iets moeten gebeuren". Dat de veranderingen bepaald niet parallel lie pen met de lijn die Van der Ben voor ogen stond werd duidelijk toen deze bij zijn vertrek verklaarde: „Ik ben het niet eens met de benadering van het eerste elftal door trainer Heinz. Tegen gemaak te afspraken in echter wordt hij ge steund door het dagelijks bestuur van AZ". Deze laatste groep toonde zich ver baasd en gebelgd over de handelwijze van Van der Ben en Molenaar. Secreta ris Van der Hoef: „We zijn helemaal niet op de hoogte gebracht van het t.c.- besluit. We hadden op zijn minst een tussentijds rapport verwacht waarin de moeilijkheden duidelijk waren aange geven. Dan hadden wij eerst kunnen praten. Het komt allemaal wel op een ongunstig tijdstip. Het zal de rust in het elftal niet ten goede komen". Dezelfde mening was ook Robert Heinz, de man om wie het allemaal gaat, toegedaan. Hij vergeleek het aftreden van de tech nische commissie met het plaatsen van een tijdbom. Heinz legde uit: „Ik be treur deze gang van zaken. Het eerste elftal is op papier stellig niet minder dan vorig jaar, toen wij toch op de twaalfde plaats eindigden. Als het zelf vertrouwen in de ploeg terugkeert moet het straks beslist goed gaan. Als het niet goed gaat met het team is de trainer gauw de zondebok". minder kwetsbaar (vooral op het mid denveld en in de achterste vier) is. Heinz verwacht er wel wat van want hij verklaart: „Dat is belangrijk. Ook psychologisch kan dit wel eens gaan •doorwerken". Heinz praat nog niet als een man, die op zijn laatste benen loopt. De Alkmaarse oefenmeester heeft nog het volste 'vertrouwen in het gesprek dat vanavond zal plaatsvinden waarbij hij vermoedt dat het achteraf allemaal een storm in een glas water zal zijn geweest. Toch is het duidelijk dat de situatie er iet rooskleuriger op is geworden. Niet oor Heinz en niet voor AZ. Heinz: „We gaan heel hard werken en al dat gepraat werkt alleen maar storend". - yk- -v« V- -T' ROBERT HEINZ Hiervan zijn zoveel voorbeelden in het betaalde voetbal (en ook bij de amateurs waar de bestuursleden ook op dit punt niet graag willen achterblijven bij hun collega's in de betaalde sector) dat geen zinnig mens het in zijn hoofd zal halen om Heinz op dit punt tegen te spreken, maar er zijn in zijn geval enkele facto ren die op zijn zachtst uitgedrukt ongun stig werken. Naast de uitzichtloze situa tie op de ranglijst (zeven punten uit zes tien wedstrijden) is het een publiek ge heim dat ook verschillende spelers het optreden van Heinz met argus-ogen vol gen. Aanvoerder Van Veen en Stapper vinden hem te lief. Door de ervaring wijs geworden zagen zij af van commen taar omdat Heinz in het verleden tegen het duo al boetes heeft geëist vanwege hun openhartigheid tegen de pers. De geldstraffen zijn echter nog steeds niet voldaan en de verwachting is dan ook dat Heinz om nog meer moeilijkheden te voorkomen van verdere sancties zal afzien. De moeilijkheden bij AZ hebben er echter wel toe geleid dat men het wat de naaste toekomst betreft in een ande re aanpak gaat zoeken. In januari gaat Piet Ouderland wekelijks rapporten op maken over de volgende tegenstander van AZ. Het is een systeem dat naast enkele topclubs ook wordt toegepast bij Telstar waar Jan van der Gevel derge lijke werkzaamheden verricht. Heinz hoopt dat hij met de gegevens van deze rapporten een elftal kan formeren dat UTRECHT. Overtuigender nog dan in het eerste duel tegen Oostenrijk heeft het Nederlandse zaalhandbalteam zijn tweede wedstrijd tegen Frankrijk ge speeld. De voortreffelijke acties uit de eerste helft werden bekroond met een voorsprong van 9-3, na rust slonk de marge tot drie doelpunten 12-9, maar de overwinning kwam nimmer in gevaar. De grote verdienste van Nederland was dat de ploeg de mogelijkheid bezat de veruit gevaarlijkste Fransman, Christian Lelarge geheel uit te schakelen en bo vendien aanvallend een geheel ander con cept te volgen dan zondag tegen de Oos tenrijkers. De vijf veldspelers rond Guus Cantelberg, letterlijk en figuurlijk de cen trale man in de ploeg, begonnen met flit sende combinaties waarin de razendsnel le Bob Sondaar een constant gevaar was voor de Franse verdedigers. Na de eer ste drie treffers van de rand van de cir kel gescoord (Loeffen, Sondaar en Gijs- bers) stelden de Fransen zich in op deze gladde acties door bijzonder „vasthou dend" te verdedigen. Bob Sondaar brak de ban echter, 4-1. Piet Kievit scoorde tweemaal en Henny Loeffen toonde met twee treffers aan dat Nederland ook een machtige schutter in de tweede lijn be zit. De voorsprong groeide uit tot 9-3. De Fransen verlieten in de tweede helft hun te preciese verdedigende speelwijze, stap ten veel feller en veel vaker weg van de cirkel en ontnamen de Nederlanders daardoor de gelegenheid tot nauwelijks ge hinderde spelopbouw, waardoor de eind stand op 12-9 werd bepaald. TILBURG. Aan het internationale indoortennistoernooi, dat zaterdag en zondag in Tilburg plaatsvindt zal wor den deelgenomen door de Duitse Davis Cup-speler Ingo Buding en de nummers één en twee van België Patrick Homber gen en Eric Drossart. Nederland is ver tegenwoordigd met de zomerkampioen Fred Hemmes en winterkampioen Peter Soeters. Voorts nemen onder meer deel Jan Hordijk en Jan Hajer. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Het eerste het beste boksgala dat Rotterdam op 1 fe bruari in zijn nieuwe sportpaleis te ge nieten zou krijgen, lijkt al te worden uit geteld nog voor dat het is begonnen. Tus sen neus en lippen kreeg de organisator, de Rotterdamse bokspromotor Aad Veer man, gisteren tijdens de behandeling van een kort geding te horen dat voor 1971 zijn licentie als bokspromotor hoogst waarschijnlijk niet zal worden verlengd. Reden: Veerman heeft zich bezondigd aan laakbare feiten die het aanzien van de bokssport schaden, ofte wel: Veerman heeft zich niet netjes gedragen volgens de bond. AMSTERDAM De Levi's, een reizend Amerikaans basketbalteam, heeft maan dagavond in Amsterdam het internationale kersttoernooi van Fiat Stars gewonnen. De Levi's wonnen alle drie hun wedstrijden. Op de tweede plaats eindigde Imperial Gent. De uitslagen van de laatste wedstrijden, die maandagavond in de Apollohal wer den gespeeld, zijn: Fiat Stars (Nederland) Imperial Gent (België) 77-88 (53-39); Bam berg Barons (Amerikaans legerteam) Levi's (VS) 94-142 (43-75). AMSTERDAM.Zweden,dat al vele jaren aangesloten is bij de internationale biljartorganisatie,debuteert in het wed- strijdwezen in het Europees kampioen schap driebanden in het Belgische Geel. Daar zal van 20 tot en met 24 januari de Zweedse kampioen Haag,die volgens Ceulemans een gemiddelde van omstreeks 0.700 moet spelen,proberen een plaats te veroveren tussen de Europese top Een moeilijke opgave "oor de Zweed, vooral omdat er liefst 12 deelnemers rijn inge schreven, die in twee poules om acht fi naleplaatsen zullen strijden.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 15