Mannenkoordirigent met internationale faam JOS VRANKEN GEHULDIGD BIJ GOUDEN JUBILEUM Friese romans bekroond Gré van Swol neemt afscheid met Fidelio Miletic dreigt zijn beelden te vernietigen Carte blanche-show van regie-talent Rob Touber TEHUIS Der Zigeunerbaron bij Operastichting OP OUDEJAARSAVOND VPRO toch met doodzonden van Bertold Brecht Vijftiende Cabaret der onbekenden Benny Goodman in filmbiografie Sportman van het jaar en Doofpot van Max Tailleur T.V. vanavond Radio donderdag TV woensdag TV donderdag WOENSDAG 30 DECEMBER 1970 11 S '"S'S s (Van onze correspondent) ROTTERDAM. De meeste ama teurkoren in Nederland, die nog iets meer willen dan wekelijks een gezel lig onderonsje, hebben het moeilijk. Vooral bij oratorium verenigingen en aanverwante gezelschappen verschij nen betrekkelijk weinig jongeren en die „vergrijzing" is behalve zichtbaar ook hoorbaar. Een geheel apart we reldje wordt gevormd door de man nenkoren, die steeds toch weer op een vaste aanhang kunnen rekenen. De 70-jarige Haagse koordirigent Jos Vranken sr., specialist in de manne lijke sector, die dinsdag 29 december het feit vierde, dat hij vijftig jaar als uitvoerend musicus werkzaam is, weet er alles van. Hij is aan zoveel koren verbonden geweest dat hij het aantal zelfs bij benadering niet kan, schatten. Elitemuziek Grootse huldiging Ditishetrecept: Kaasfonduevan Nederlandsekaas. T raditie Door Fryske Kristlik Folks Bibleteek Nachtconcerten van Ned. Blazersensemble Huldigingscomité gevormd Wegens gebrek aan erkenning De kus Adèle en Leen Weduwe stemt toe IN NEDERLAND WONEN RUIM 100.000 BEJAARDEN IN EEN ZE WONEN ER. MAAR LEVEN ZE OOK? van 3-8 januari in Stadsschouwburg Haarlem Gespeeld, gezongen en gedanst door toneelgroep centrum WWAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA* SS 1 5 S 5 2 5 «uS 5 wwvwwvwwwwwww Wat beweegt mannen toch gescheiden van de andere sekse wekelijks een onher bergzaam repetitielokaal te betrekken? Vranken heeft primair een verklaring die niets met muziek te maken heeft: „Bij een mannenkoor heerst zo'n onvervang bare sfeer. Net als bij kegelclubs bijvoor beeld. Getrouwde mannen willen er wel eens een avondje uit om onder elkaar te zijn. Ik durf zelfs te zeggen, dat het iets met een vlucht uit de altijd aanwezige ero tiek te maken heeft. Ook de grootste ero- ticus wil wel eens een paar uur geen vrouw zien. Ik hoor bij mijn koorzangers vaak de kreet „geen wijf op de repetitie". Jos Vranken sr. zal de drie koren die hij nu nog heeft over een niet al te lange' tijd vaarwel zeggen. Hij voelt dat hij plaats moet maken voor een jongere ge neratie, dit laatste in de meest letterlijke betekenis, want zijn zoon en naamgenoot heeft ook al een ruime ervaring als koor dirigent, met als specialiteit mannenkoren, net als zijn vader en zijn grootvader die ook Jos Vranken heette. Junior zal als vermoedelijke opvolger bij Rotte's Man nenkoor een familietraditie voortzetten. Jos Vranken sr. is vijftig jaar werkzaam als uitvoerend musicus. Voor de huldiging van deze Haagse koordirigent en organist tijdens het jubileumconcert gisteravond in de Rotterdamse Doelen was een ere- comité gevormd met als beschermvrouwe koningin Juliana. In het comité hadden vele bekende personen uit binnen- en buitenland zitting: onder anderen minister Klompé, de burgemeesters van Rotterdam, Den Haag, Venlo, Bergen op Zoom, Breda en 's-Hertogenbosch, kardinaal Alfrink, Luigi Dallapiccola, prof. dr. S. Borris, Fe lix de Nobel en Henk Badings. Jos Vranken sr. (in 1900 te Utrecht ge boren als zoon van de musicus P. J. Vos Vranken) is dirigent geweest van onder meer Die Haghe Sanghers, het Koninklijk 's-Hertogenbosch' Mannenkoor en het mannenkoor Venlöna en is nu nog leider van Rotte's Mannenkoor, het mannenkoor van Amersfoort en het koor en orkest van de Haagse Elandstraatkerk. Behalve als ook in het buitenland door vele tournees bekende dirigent heeft Vranken steeds een vooraanstaande positie ingenomen in de internationale koororganisatie. Het jubileumconcert is gegeven door het Haagse kerkkoor „Cantate Domino" met symfonie-orkest, het Groot-Mannenkoor Zwolle, het Bergen op Zooms Mannen koor, de Koninklijke Zangvereniging „Venlona" en het kerkkoor „Deo Sacrum" uit Poeldijk. Ik ben me er van bewust dat de man- AMSTERDAM. De Nederlandse Ope rastichting zal in de maand januari tien voorstellingen geven in Scheveningen, Amsterdam, Eindhoven en Rotterdam van „Der Zigeunerbaron" van Johann Strauss. De première is op vrijdag 8 januari in het Circustheater. De eerste voorstelling in Amsterdam zal zijn op dinsdag 12 januari in de Stadsschouw burg. De muzikale leiding is in handen van Franz Bauer-Theussl, de regie heeft Frans Boerlage en de dekors en kos tuums werden ontworpen door Cor He- zemans en Jaap Nieuwenhuis. Verder zal medewerking worden verleend door Het Omroeporkest, het Nederlands Opera- koor en het Nationale Ballet. Deze serie voorstellingen is een repri se van de serie voorstellingen in het sei- zien 1968-1969 met wederom Benno Ku- sche als de varkensfokker Kalman Zsu- pan en ditmaal Bert Bijnen als Graaf Peter Homonay. ADVERTENTIE Caquelon Inwrijven met knoflook. Dan 4 dl halfdroge witte wijn in de pan verwarmen tot de wijn gaat bruisen. Vervolgens 500 gr fijngesneden jong belegen Goudse toevoegen, goed roeren en weer aan de kook brengen. Binden met maïzena, op smaak afmaken met zout, peper, nootmuskaat en wat kirsch. gen. Binden m< nenkoren in de muziekwereld niet zo'n beste naam hebben. Men denkt direct aan de sentimentele liedertafelstijl uit de vo rige eeuw. Begrijpelijk, het is met die mannenkoren tenslotte begonnen rond de biertafel, waar men zat te zwijmelen met akkoorden. Maar er is toch wel iets ver anderd". Vranken weet, dat voor zijn mensen niet alleen de grote uitvoering met het grote meesterwerk zaligmakend is: „Mijn sociale taak is minstens even groot als mijn muzikale. Niet dat ik met lekker in het gehoor liggende muziek de mensen een lollie in de mond wil stoppen. Ik pro beer steeds weer aansluiting te vinden bij nieuwe muzikale verworvenheden. Voor „Genesis" van Badings met gebruik making van een elektronische tape heb ik bij Rotte's Mannenkoor in het begin wat weerstanden moeten overwinnen, maar nu zingen ze het graag. Ik vind wel, dat je veel van wat heden daagse componisten schryven die mensen niet kunt aandoen. Je hoort die progres sieven wel eens afgeven op de zogenaam de elitecultuur. Maar wat maken ze zelf? Elitemuziek, want ze denken helemaal niet aan amateurs". Vranken zegt dat hij terugkijkt op een vermoeiend maar geweldig leven. „Het is niet eens op de uitvoeringen dat ik de vruchten van m'n werk zie. Ik zie ze we kelijks op de repetities wanneer mensen die niet of nauwelijks noten kunnen le zen met muziek bezig zijn en er over van gedachten wisselen. Het gaat niet om die ene uitvoering. Het repeteren moet doel in zichzelf zijn". LEEUWARDEN Op de woensdagmid dag in Leeuwarden geopende jaarvergade ring van de Kristlik Fryske Folks Bibleteek zijn de uitslagen van de dit jaar door deze vereniging gehouden Friese romanprijs vraag en van de prijsvraag voor jeugdlec tuur bekendgemaakt. De K.F.F.B., die ruim tienduizend leden telt, en in 1939 werd opgericht, gaf dit jaar het half miljoenste exemplaar van een Friestalig boek uit. De eerste prijs voor het beste Friestalig romanmanuscript, groot f 2500,- werd toe gekend aan de Friese,schrijver Th. Kuiper, gereformeerd predikant te Borger (Dr.), voor zijn ingezonden handschrift met de titel „Fjirtjin dagen" (Veertien dagen). De tweede prijs, groot 2300,-, werd toegekend aan het romandebuut „Ofskie" (Afscheid) van mevrouw G. Sikkema-Feenstra, huis vrouw te Beersum. In de rubriek Friese kinderboeken wer den drie eerste prijzen toegekend, respec tievelijk aan de schrijvers Hein F. Faber (posthuum), mevrouw H. Heeringa-Seepma te Oostrum, en mevrouw T. Straatsma- Wiersma te Giekerk. AMSTERDAM. Het Nederlandse Blazersensemble o.l.v. Edo de Waart zal de komende maanden een zestal nacht- concerten met een geheel afwijkende op zet geven in Rotterdam en in Amster dam. Het informele karakter van deze con certen (aanvangstijd 24.00 uur) komt o.a. tot uiting door het feit dat ze in Rotter dam gegeven worden in de toegangshal van de Doelen en niet, zoals gebruike lijk in de grote concertzaal. Toehoorders kunnen zich om het ensemble groeperen of met hun Feijenoordkussentjes op de trappen in de hal zitten. In Amsterdam zal gespeeld worden in de piste van het Theater Carré, waarbij de intimiteit van het theater vergroot wordt door een speciaal plafond dat de bo vengalerij en afsluit. In Amsterdam zijn de nachtconcerten op 22 januari, 19 februari en 9 april. (Van onze correspondent) HILVERSUM. De sopraan Gré van Swol-Brouwenstijn neemt afscheid van haar zangerescarrière. De in Hilversum woonachtige vocaliste, die in binnen- en buitenland een grootse operaloopbaan op bouwde, viert dit afscheid in een serie voorstellingen van haar glansrol in Beet- hovens Fidelio. Die voorstellingen zijn op 12 en 15 fe bruari in de Amsterdamse stadsschouw burg, op 17 februari in de stadsschouw burg in Utrecht, op 19 februari in het Circustheater in Scheveningen en op 22 februari in de Rotterdamse schouwburg. Medewerking aan deze voorstelling ver lenen het Nederlands Operakoor en het Radio-Philharmonisch Orkest onder lei ding van Edo de Waart en met onder meer als andere solisten Anton de Ridder, Arnold van Mil, Bert Bijnen en Pieter van den Berg. Aan het slot van elke voorstelling wordt mevrouw Van Swol gehuldigd. Er heeft zich een huldigingscomité ge vormd met minister dr. M. A. M. Klompé ale ere-voorzitster. Gré van Swol heeft al laten weten geen afscheidsgeschenk in de persoonlijke sfeer te willen ontvangen. Haar denkbeeld om te komen tot een fonds ter ondersteuning van de jonge Ne derlandse vocalisten bij een voortgezette studie wordt door een werkcomité uit de huldigingscommissie gedeeld. AMSTERDAM De Zuidslavische beeld houwer Slavomir Miletic, die momenteel in Amsterdam woont,heeft in telegrammen tot de regering en de Kroon gedreigd met totale vernietiging van zijn oeuvre, als hem voor 1 januari a.s. geen recht wordt ge daan. Hij wil hierdoor de aandacht vestigen op het feit, dat hij zijn reputatie en carrière reeds als vernietigd beschouwd door de destijds geruchtmakende houtwerker-af- faire in 1963. Zijn beeld „De houtwerker" vond toen geen genade in de ogen van het Zaandamse gemeentebestuur, dat het tijdens een nach telijke aktie heeft laten vernietigen. Later werden een aantal kleinere beeldjes (1966) en zijn „Delta-beeld" in Hellevoetsluis (1969) vernietigd. Miletic ziet daarom de aangekondigde vernietiging van zijn oeuvre slechts als het concretiseren van een bestaande situatie. Deze situatie is zijns inziens het gevolg van „het afwentelen van verantwoordelijk heden door autoriteiten en kunstmilieu ten detrimente van een persoon en zijn werk". (Van onze TV-medewerker) DEN HAAG Fors met de rechter arm zwaaiend, het hoofd hooggeheven stapt Rob Touber door de lange gan gen van het NOS-studiocomplex in Hilversum. Touber, het regie-talent dat door de zuilen wordt leeggezogen, is op weg naar de montage van zijn tweede „Carte blanche-show" en zijn naar schatting vijfentwintigste televisiepro- duktie in dit seizoen. Zijn tweede van de vier Carte blan- che-shows is bestemd voor Oudejaars- avond. Zoals mag worden verwacht baden Liesbeth List, Jenny Arean, Syl- via de Leur, Gerard Cox, Adèle Bloe- mendaal, Leen Jongewaard, Conny Stuart en vele anderen, die aan de show meewerken, niet in de oliebollen- en confetti-sfeer die doorgaans op de 1 laatste avond van het jaar tot ons I pleegt te komen. Free-lancer Touber koos het onder- werp „De kus" voor deze show. Touber: „Waarom weet ik zelf niet. Het moest gewoon gebeuren. Toen ik er aan begon bleek het een enorm armoeiig onder- werp, maar als dat idee er eenmaal is drijf ik het door ook". En zo geschied- de. De show kreeg een korte tijd van voorbereiding omdat hij nu eenmaal weinig tijd heeft. Terwijl de montage van zijn Oude- j jaarsshow aan de gang is dicteert hij in de kantine alweer wat hij nodig heeft voor drie shows, die hij begin 1971 gaat maken met Adèle Bloemendaal. Opdrachtgever is de KRO. Juffrouw zegt: „Heb je een titel voor I de snows?" Rob Touber: „Effe denken. J Schrijf maar op, Adèle en Leen-shows, Leen Jongewaard zit er tenslotte ook in. Vraag maar aan Adèle of ze het i goed vindt", en tegen mij: „Adèle is een prachtmens. Zij gaat bij een hele- boel mensen door als moeilijk om mee te werken. Ik heb nooit last gehad. Zij is emotioneel en heeft een groot gevoel voor recht en onrecht". HILVERSUM De weduwe van Bertold Brecht, Hélène Weigel, heeft de VPRO alsnog toestemming gegeven, het voor televisie bewerkte stuk „De zeven doodzonden van de kleine bur german" van Brecht en Weil uit te zenden. Op 22 oktober werd de uitzending op het laatste moment door de weduwe van Brecht verboden, omdat naar haar mening de teksten gemoderniseerd en aangepast waren. In brieven aan Hé lène Weigel hebben Brecht-vertalers Gerrit Kouwenaar, Bert Voeten en Ka- rel Muller, alsmede de cineast Joris Ivens duidelijk gemaakt, dat het hier om een misverstand moest gaan. Maar eerst toen de VPRO de door haar ge maakte televisiebewerking van „De zeven doodzonden" in Oost-Berlijn had laten zien aan een zaakwaarnemer van Hélène Weigel, kreeg men telegrafisch bericht, dat er geen bezwaar meer be stond tegen de uitzending. De VPRO zal het stuk nu op 28 janu ari op het scherm brengen. (Van onze RTV-redactrice) HILVERSUM. Voor de vijftiende keer is van 8 januari tot 26 maart a.s. de talentenjacht „Het cabaret der onbekenden" in het Eindhovense Carl ton. Veel Nederlandse topartiesten zijn hun carrière daar begonnen en ieder jaar strijden vele amateurs om erken ning op dat Eindhovense podium. De data zijn: 8, 15, 22 en 29 januari, 5, 12, 19 en 26 februari, 5, 12, 19 en 26 maart. De finale is op 2 april. De avonden van 29 januari en 26 februari krijgen de vorm van halve finales en zullen door de NCRV-radio worden opgenomen. Men kan zich voor het cabaret der onbekenden per briefkaart aanmelden bij J. Dijks, Carlton, Markt 10, Eind hoven. ADVERTENTIE Wat wens je jezelf voor 1971? Rob Touber: „Over het algemeen ge nomen minder werk, maar toch weer een hoop nieuwe dingen doen. Ik ga zeker meer theaterwerk maken. Eerst met Adèle Bloemendaal en Leen Jonge waard, maar ook nog een paar andere dingen. Waarom? Sensatiezucht. Puur sensatie. Daarom ging ik ook als ploeg leider naar Knokke en werkte ik mee aan het Holland Festival". Pak je uit sensatiezucht alles aan, dat je m jouw vak voor de voeten komt? Rob Touber: „Alles niet natuurlijk. Ik moet vrij zijn om iets te doen. Ik moet de vrijheid hebben om in een uitzen ding of wat dan ook een betoog te doen. Deze Oudej aarsshow is niet meer dan show maar toch sluipt er iets van een betoog in. Ik ben niet zo pretentieus dat ik van een geestelijk klimaat spreek, maar relatief genomen moeten mijn programma's dat wel uitademen". Voor de laatste film in dit jaar heeft de NOS een gezellig exemplaar van het genre muziekfilm voor de kijkers bewaard, een soort geromantiseerde biografie van de clarinettist Benny Goodman, die in het midden van de dertiger jaren de „swing" in de jazz muziek introduceerde. „The Benny Goodman story" is de titel van dit stukje moderne muziekge schiedenis dat u vanavond om 20.35 op uw scherm kunt zien. Kenners van die geschiedenis zullen misschien on nauwkeurigheden ontdekken in de wijze waarop regisseur Valentine Da- vies de „King of Swing" bij het bio scooppubliek van 1955 introduceerde, maar zij kunnen ervan verzekerd zijn dat de clarinetsoli in de film alle door Benny-zelf gebracht worden, terwijl acteur Steve Allen zijn uiterste best doet de indruk te vestigen dat hij het instrument met de Goodman-„touch" en met de Goodman-bewegingen be speelt. Veel van Goodman's tijdgenoten treden wél in levende lijve op, zoals pianist Teddy Wilson, drummer Gene Krupa en vibrafonist Lionel Hampton, allen behorende tot het Benny Good- man-kwartet en, een andere grote naam uit die tijd, Harry James. Het verhaaltje dat Davies verfilmde, heeft weinig om het lijf en bevat alle cliché's van het genre, van de jeugdige muzikaliteit van de centrale figuur tot en met diens persoonlijke moeilijkheden als het succes eenmaal een feit is. Maar als vluchtig overzicht van een voor oorlogse jazzperiode met veel nostal- gieke muziek, heeft het verhaal van Benny Goodman's leven zijn speciale attracties. CHARLES BOOST Nederland 1. De NOS krijgt Neder land 1 op woensdagavond te vullen. Na het Nijverdal, het nieuws en de parle mentaire rubriek Den Haag vandaag, Vrij-uit, waarin vanavond aandacht wordt besteed aan de Crazy Race, een heel gekke autorace, door de NOS zelf georganiseerd. Grote coureurs doen er aan mee, maar ze moeten wel hals brekende toeren uithalen. Kenmerk is er ook op de laatste woensdag van 1970, daarna het twee de journaal, de PPR met de uitzen ding voor de politieke partijen, een So- cuterafilmpje over het clubhuiswerk en vervolgens de hoofdfilm. Het is een rolprent uit 1955, die een (wat gero mantiseerd) beeld geeft van het leven van de bekende orkestleider en clari nettist Benny Goodman. Studio Sport scheidt deze oude film van de rubriek Eigentijds, waarin het tweede deel van de rock opera Stomp die tijdens het Holland Festival werd opgevoerd en toen rechtstreeks werd uitgezonden voor wat het eerste deel betreft. Nederland 2. Het Nijverdal met de Woefjes en de Lamaars voor de voor laatste keer ook op het tweede net. De AVRO gaat direct na het journaal een beatfilm van Duitse makelij bren gen, waarop louter Nederlandse bands spelen. Het raadsel is, dat Rob Rooijens in coproduktie van Bavaria en AVRO een heel bijzondere visie mocht geven op Nederland en zijn muziek. Rooijens zette enkele bekende beatbands (na tuurlijk Shocking Blue, Tee Set en Gol den Earring, maar ook Sandra en An dres) op een paar houtvlotten in het IJsselmeer en sloeg daar aan het fil men. Hij gebruikte de bands om via hun muziek een beeld te geven van het lage landje aan de zee. Aansluitend aan het journaal van 8 uur de jaarlijkse speciale aflevering van AVRO's Sportpanorama, waarin de uitslag bekend wordt gemaakt van de verkiezing van de sportman, de sportvrouw, de sportploeg en de sport- stad van het jaar. De crème van de Nederlandse sportjournalistiek koos de diverse helden en heldinnen uit. Dick van Rijn is er zelf bij om te felicite ren. Als dat gebeurd is kunnen we gaan denken aan het uitwuiven van 1970. Omdat het de laatste AVRO-avond in dit jaar is, werd Max Tailleur ge vraagd van zijn show een uitsmijter te maken. Max Tailleur stopt 1970 dus in De Doofpot. Hij doet dat met me dewerking van Wendy King, Henny WUVAA/MAAIUMA/UUWU\AAA/U\AAAAA/WUVAA/WW\A/UUWWMAAA May, Diana Floodgate en de Zwolse Modern Vocal Group. Max vertelt mopjes aan de lopende band. De Ko ninklijke Militaire Kapel is er ook bij. En een fraai gevormd ballet uiteraard. Na het laatste nieuws is er nog de vijf tiende les uit de damcursus, waarin aandacht wordt besteed aan dammen op school. HILVERSUM I 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Badinerie (7.30 Nws. 7.32 Actua liteiten; 8.00 Nws.). 8.25 Overweging 8.30 Nws. 8.32 Voor de huisvrouw 9.00 Gymnastiek. 10.00 Pedagogische kroniek. 10.20 Muz. 11.00 Nws. 11.03 Voor zieken. 11.55 Meded. 12.00 Los- Vast. (12.26 Meded. land- en tuinbouw 12.30 Nws. 12.41 Hier en Nu. 12.50 Ou- dejaarsdienst. 13.10 Los-Vast (13.14 Re bus) 14.00 Bij de tijd. 14.20 Klass muz. 14.30 Country and western ru briek. 15.00 Geref. kerkdienst. 15.30 Meer over minder. 16.00 Nws. 17.30 Feiten en gebeurtenissen. 18.30 Nws 19.30 Jaarwisselingsdienst. 20.3P Ver volghoorspel. 21.00 Muzikaal Memo 1970. 22.20 Avondoverdenking. 22.30 Nws. 22.38 Den Haag vandaag. 22 50 Walsmuz. 23.15 Na 46 jaar. 23.25 Gew muziek. 23.55 Over en weer. 00.05 Or kestraal allerlei. 00.30 Maar nu even anders. HILVERSUM n 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 Dag met een plaatje. 8.30 De Groen teman. 8.50 Morgenwijding 9.00 Ned Kamerkoor. 9.35 Waterstanden 9 40 Kinderkoor. 10.00 Voor de kleuters 10.10 Arbeidsvitaminen. (11.00 Nws.) 11.30 Rondom 12. (11.55 Beursberich ten).. 12 30 Sportrevue. 13.00 Nws 13 11 jRadiojournaal 13.30 Omroeporkest 14.30 't Is historisch. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Nws. 16.03 Land der Mu zen. 17 00 Toppop. 17.30 Jongerenpro gramma. 17.55 Meded 18.00 Nws. 18.17 Radiojournaal. 18.20 Uitz. P.S.P 18.30 De Belleman. 18.55 Jazz Spectrum. 19.25 Gesproken brief. 19.30 Nws. 19.35 Avondgebed. 20.05 Oudejaarsavondpro gramma. 21.00 Had u nog iets goed te maken? 21.30 Dorpsvuurwerk. 22.30 Nws. 22.40 Meded. Licht progr 23 45 En alles wat menselijk is, toespraak 24.00 Klokslag. 00.01 'n Vrolijk begin. 00.30 Uit eigen huis 01.00 Nou en satirisch progr. 01.25 Uit eigen huis (vervolg). HILVERSUM UI 9.00 Nws. 9.02 Lichte vocale muziek (10.00 Nws.) 11.00 Nws. 11.03 Gospel sound. 12.00 Nws. 12.03 Joost mag het weten. 13.00 Nws. 13.03 De Felix Meur- ders Show. 14.00 Nws. 14.03 Pop-mix- ture. 15.00, 16.00 en 17.00 Nws). BRUSSEL 324 M 16.00 Nws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Licht muziekprogr. 16.30 Voor oudere luisteraars. 17.00 Nws. 17.15 Jazzmuz 17.55 Weegschaal. 18.00 Nws. 18.03 Ver- zoekpl. 18.28 Paardesportberichten 18.30 Franse taalwenken. 18.33 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.40 Klankbeeld. 20.00 Lichte orkestmuz. 20.10 Boekbe spreking. 20.30 Hoorspel. 21.08 Prome nadeconcert. 22.00 Nws. 22.20 Lichte muz. 23.00 Nws. 23.15 Lichte muziek. 23.40 Nws. 23.45 Van het oude in het nieuwe jaar. Nederland I 15.00 AVRO: Vakantie- en kinder programma. 18.45 NOS': De Woefs en de Lamaars. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NOS: Den Haag vandaag. *9.09 Vrij-uit. *9.30 IKOR/CVK/RKK: Kenmerk. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 Uitzending P.P.R. 20.30 Uitz. Stichting Socutera. 20.35 The Benny Goodman Story. 22.25 Studio Sport. 22.50 Eigentijds. 23.35 NOS: Journaal. Nederland II 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 AVRO: Beat-explosie van Nederlandse topgroepen. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 AVRO: Sportpanorama. 21.40 Max Tailleur. 22.40 NOS: Journaal. 22.45 TELEAC: Dammen voor beginners - les 15 (herh.). Nederland I 14.30 VRPO: Vakantieprogramma. 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 VPRO: Betty Boop. 19.10 Zienderogen. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 VPRO: Our Wife (film). 20.40 De Snelheid 40-70 (film). 21.05 Muziekprogramma. 21.25 Met Dick Hillenius in Zee. 22.00 Carte Blanche. 22.40 Hoe laat is het nou? 24.00 NOS: Geprolongeerd '70. Nederland II 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NOS: Van Gewest tot Gewest. 19.30 Journaal - buitenl. jaaroverzicht 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 CVK/IKOR: Beat-oratorium voor scholieren. 21.00 TROS: Ha, die Heintje! 21.45 De dief van Washington (film). 22.35 Muziekprogramma met The Four Tops. 23.00 De Jos Brink Show. 23.50-24.00 Wij wachten op 1971. WIMAIUWUUUUUVWUWUUUWUUUWUUUWIAAMIUWUU

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 11