mishandeld gebruik genomen feestelijk in Nieuwe paviljoen De Kennemers officieel in gebruik genomen SAMEN 20 MILJOEN OVERSCHREDEN bloemenveiling Groente en boekten goede resultaten Kleuterschool aan Venusstraat Man beroofd en Jubilarissen bij „Papier Met prik en taartjes w ÏEREm^BNSSNIEUWS PT BE Rook en stank m eens niet door industrie Politie zoekt jongen uit Beverwijk CASTRICUM verdienste Jaap Stad werd lid van Ontzet bij bloemen met 23 procent VOOR 4.000,- GESTOLEN IN Vrachtauto slipte bij Zijkanaal C Gewapende man aangehouden gestegen Zilveren oogst na personeelstroom in 1946 Auto gestolen en kapot gereden J w 5 IJMUIDER COURANT MAANDAG 4 JANUARI 1971 59 (Van onze correspondent) V eisend Jmuiden Kort Umondnieuws Heemskerk Geschenken V elsen-N oord En VELSEN-NOORD Het jaar 1946 blijkt een belangrijk jaar te zijn ge weest voor het aantrekken van perso neel bij de verschillende bedrijven in de IJmond-Noord, die na de tweede wereldoorlog en de daardoor opge treden omstandigheden hun perso neelsbestand belangrijk zagen toe nemen. BEVERWIJK Tijdens een druk bezochte receptie heeft burgemeester J. G. S. Bruinsma zaterdagmiddag, door een bel te luiden, het nieuwe Kennemers-paviljoen in het sport park Adrichem geopend. Voordat het zo ver was waren er al heel wat vrien delijke en waarderende woorden tot het Kennemersbestuur, maar speciaal tot de jeugd gericht. „De jeugd, dié men tegenwoordig alleen maar zwart kan maken, door te zeggen dat ze niets meer kan en wil, maar laat men dan eens het Kennemerspaviljoen gaan bewonderen wat door diezelfde jeugd tot stand is gebracht” zo al thans was de tendens van de vele woorden. Beverwijk nu de bloemen is MAANDAG 4 JANUARI (Van een onze verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) MAANDAG 4 JANUARI DINSDAG 5 JANUARI „Kennemerland” DINSDAG 5 JANUARI DINSDAG 5 JANUARI Vanaf de speelplaats namen de kin deren de school dansend en juichend in gebruik. VELSEN In de nacht van zaterdag op zondag is door de politie in de De Noo- straat een 15-jarige Beverwijker aange houden, die in Haarlem nabij het station een fiets had gestolen. Een andere Bever- wijkse jongen, die achterop zat wist te ontkomen. BEVERWIJK. Een 32-jarige man uil Amsterdam is door drie onbekenden mis handeld en beroofd bjj de vuilnisbelt op de St. Aagtendyk, nadat hij door de drie in een auto uit Amsterdam was meegenomen. De oloemenveiling 't Centrum heeft een heel goed jaar achter de rug. Men zag de omzet met maar liefst 23% vooruitgaan, in Verenigde openbare bibliotheek: Ruijs- daelstraat 7: jeugd 15.30-17 30 uur. Openbare bibliotheek, filiaal Wijker- straatweg. Geopend 19-21.30 uur. (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD Zaterdagavond heeft een voortijdige kerstboomverbran ding op het plantsoen achter de eerste hoogbouwmeander aan de Schulpweg in Velsen-Noord gedurende geruime tjjd voor een akelig doordringende rook en stank gezorgd. De eerste spreker was de trotse voorzit ter, P. Tegel, die nog een aantal leden van het eerste uur een hartelijk welkom kon toeroepen, waaronder de ere-voorzitter, de heer H. Kluft. Dankwoorden werden ge sproken tot allen die hadden meegewerkt om dit paviljoen zo snel te realiseren. Naast de materiële hulp was er ook finan ciële steun, waarbij de leden hun steentje bijdroegen door een fikse contributieverho ging, zo memoreerde hij. De bereidheid om zich voor een gezamelijk doel in te zetten is er nog volop en gelukkig ook bij de „langharigen”, aldus voorzitter Tegel. Dit werk is gedaan door en voor onze Kenne- mers-leden. Onder ovationeel aplaus be noemde de heer Tegel, de uitvoerder van dit werk, Jaap Stad tot lid van verdienste van de Kennemers. „Het is nog nooit voor gekomen, op deze leeftijd al ere-lid te zijn, maar men moet veel meer jongeren bij werkzaamheden betrekken”, volgens voor zitter Tegel. Metaal Bedrijfsbond NVV. De leden vergadering van de afdeling Beverwijk wordt op dinsdag 12 januari in het gebouw Wijkerbaan gehouden. De aanvang is 8 uur. Onder andere vindt de bespreking plaats van de voorstellen voor de algeme ne bondsvergadering op 20, 21 en 22 april. De bestuursleden Over, Buitenkamp, Stel, v. d. Tuin, Drenth en v. d. Son treden periodiek af. Allen zijn herkiesbaar. De le denvergadering van de afdeling Heems kerk is vrijdag 8 januari in zaal Dam aan de Deutzstraat. Aanvang 8 uur. In Velsen- Noord houdt de afdeling maandagavond 11 januari de ledenvergadering in het dis trictskantoor aan de Wijkerstraatweg. Spreekuur. Wethouder A. J. Hermes van Beverwijk houdt op woensdag 6 ja nuari geen spreekuur. Omstreeks zeven uur hadden jongelieden een verzameling afgedankte kerstbomen in brand gestoken. Kort daarop viel de eerste regen, die het vuur min of meer doofde met als gevolg, dat een stinkend, bijna ondoordringbaar rookgordijn door de flauwe westenwind over het plantsoen dreef en de bewoners aan de achterzijde van de woningen, die verderop lagen tot aan de bovenste woningen noopte ramen en deuren dicht te houden. Niettemin drong de stank van de harsbevattende bomen door alle kieren, zodat geruime tijd in de woningen een onaangename lucht bleef hangen. Niet alleen de bewoners van de Schulpweg ervoeren deze narigheid maar ook die van het eerste deel van de Duinvlietstraat. Het water uit de hemel won het van het aardse vuur, zeer tot opluchting van de betrokken bewoners, die de door de mistige atmosfeer hangende rookwolken langzaam maar zeker zagen wegtrekken. De jeugdcommissie sprak bij monde van de heer R Pletting en bood een ge luidsinstallatie aan; de contact-commissie deed hier een radio bij. De rennersclub Kennemerland was vertegenwoordigd door de heer Jac Davidson, die met DEM, athle- tiek en Suomi medehuurders van het sportpark zijn. Ere voorzitter Kluft haalde herinneringen op hoe men in 1919 op het erf van slager Van Essen een oude loods van fort Velsen ombouwde tot kantine. Burgemeester J. G. S. Bruinsma noemde het geen paviljoen, maar een Cultureel Centrum, blijdschap mogen wij hier heb ben dat zo velen hun schouders onder dit amateurwerk hebben gezet. „Met bloed, zweet en tranen is hier met een kwart mil joen gulden iets prachtigs tot stand geko men, dat niet alleen de Kennemers siert, maar geheel Beverwijk. Onze stad met haar 12.000 sportbeoefenaars moet nog (Van een onzer verslaggevers) VELSEN.- Op de Amsterdamseweg nabij de brug over Zijkanaal C waren za terdagmorgen drie auto’s betrokken bij een verkeersongeval Een uit de richting Amsterdam naderende vrachtauto begon in de bocht van de weg aldaar te slippen en gleed tegen een tegemoetkomende per sonenauto bestuurd door een 52-jarige Amsterdamse boekhouder. De bestuurder van een daarachter rijdende auto moest toen „boven op zijn rem gaan staan.” met als gevolg, dat zijn auto in aanra king kwam met een bermpaal. Het aan tal persoonlijke ongelukken bleef beperkt bij de boekhouder, die een snij wond aan het hoofd opliep. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden. 20 uur nieuwjaarsbijeenkomst. Rjjmonders, start nieuwjaarsrit om 18.45 uur voor Café Kraak, aan het Marktplein in IJmuiden. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 19.45 tot 20.45 uur bibliotheek en inlich- tingscentrum van de Nederlandse Vereni ging voot Sexuele Hervorming. De Ring, 19.30 tot 21.30 uur bokstraining in gymzaal Ossendorpschool (ingang Wijk aan Zeeërweg) IJmuiden. Openbare leeszaal en biliotheek, Plein 1945, geopend van 19 tot 21.30 uur; filiaal Wüstelaan, gebouw Spaarnberg, Santpoort- Noord, 19 tot 21.30 uur; filiaal Willems- beekweg 96, IJmuiden, 19 tot 21 uur; uit- leenpost IJmuiden-West, parochiezaal on der Petruskerk, Venusstraat 1, 19 tot 21 uur. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 19.45 uur bridgeclub De Jump. Sporthal Zeewijk, IJmuiden, 18.30 tot 21 uur basketbaitraining Exercitia; 21 tot 22.30 uur zaalhandbal training Full Speed. DINSDAG 5 JANUARI Jeugdige dief. Een Heemskerkse jon gen van 15 jaar, die door de politie van zijn woonplaats aan de tand was gevoeld voor diefstal van een bromfiets en joy riding, heeft ook bekend in Beverwijk twee bromfietsen te hebben gestolen. Trainer Muskee voegde er aan toe dat de weg naar succes via een goed clubgebouw gaat. Hij bood een standenbord en grote foto van het huidige eerste elftal aan. Toen gingen de aanwezigen het koude en gladde veld op en ontstak burgemeester Bruinsma de verlichting voor een te spelen jeugd wedstrijd. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK In het afgelopen week einde heeft de politie tijdens een verkeers controle in de auto van een aangehouden Beverwijker een zoals het politierapport het omschrijft vuurbuks aangetroffen, alsmede een aantal patronen. Een onder zoek in de woning van de man leverde nog een aantal dozen munitie op. Geweer en patronen zijn inbeslag genomen, tegen de man is proces verbaal opgemaakt. Het hoogtepunt was wel dat een van deze jongeren, Jaab Stad tot lid van ver dienste van de Kennemers werd benoemd, voor z(jn grote aandeel in deze bouw en als waardering voor al wat de Kennemers- jongeren hier met vereende krachten heb ben laten zien. MAANDAG 4 JANUARI De Magneet, Ten Katestraat, 20 u.: in strumentaal ensemble. Verenigde openbare bibliotheek, Kerk- weg 45: volwassenen 19-21 uur. en klaverjassen, jeugdsoos. Veiserbad, Briniostraat 18, IJmuiden, 6.30 tot 8 uur gemengd zwemmen; 8 tot 12.15 uur schoolzwemmen; 12.15 tot 13.15 uur gemengd zwemmen; 13.20 tot 16.20 uur schoolzwemmen; 16.15 tot 16.45 uur zwem lessen; 16.40 tot 18 uur gemengd zwemmen; 18 tot 18.30 uur zwemlessen; 18.30 tot 20 uur zwemver CSB; 20 tot 21.30 uur ge mengd zwemmen; 21.30 tot 22.30 uur zwem ver. CSB. Sporthal Zeewijk, IJmuiden, 18-23 uur Badmintonvereniging IJmond. Bejaardenpaviljoen, Westerhoutplein, 10 uur. damesgymnastiek; 11 uur: herengym- nastiek; 13.30 uur: bridgen; 14 uur: han denarbeid. De Slof, Raamveld. 13.30 uur: bejaarden- soos. Huize Scheybeeck. Velserweg, 10 uur: nieuwjaarskoffieochtend Ned. Ver. van Huisvrouwen. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7 tot 16 en 20.15 tot 21.30 uur. Verenigde openbare bibliotheek, Hendrik Burgerstraat 70: volwassenen 14-17.30 u.; Amstelstraat 44: volwassenen 15-17.30 u.; Stumphiusstraat 46: jeugd 15.30-17.30 u. 1970 bedroeg de omzet 13.239.399, tegen 10.742.648 in 1969, een stijging van 2.496. <50 of 23%, zelfs iets boven het landelijk gemiddelde. Men heeft hier eigenlijk van meet af aan de wind in de zeilen gehad. Evenals aan de groentenveiling nam ook hier de aan voer belangrijk toe, maar ook de prijzen waren heel goed In de wintermaanden werden bolbloemen tegen goede prijzen afgenomen, ook de andere bloemen waren toen goed aan de prijs. Een ander ver schijnsel, dat zich voordeed was de grote toename van afzet naar het buitenland. Met name de export naar West-Duitsland neemt steeds groter vormen aan, men ex porteert nu rechtstreeks vanuit Beverwijk. De zomermaanden waren voor de bloemen veiling heel goed, de anjers, rozen en fresia brachten beste prijzen op, deze bloe men gingen er ook in het najaar voor „dikke’ prijzen uit De najaarschrysanten lieten het in het hoogseizoen afweten, de prijzen waren toen niet om over naar huis te schrijven. Trouwens ook de bolbloemen- kwekers keken tijdens de Kerstdagen niet zo erg opgewekt, de prijzen waren toen maar matig, maar de aanvoeren veel gro ter dan het jaar er voor Kortom het werd voor de bloemenvei ling een goed jaar waaraan ook de toe nemende aanvoer voor pot- en perkplanten niet vreemd was, een jaar met heel weinig doordraai. Het jaar 1971 wordt met opti misme begonnen, doch er zal veel moeten worden gedaan om wederom tot een goed einde te komen. Beverwtfkse Sportraad Huize Schey beeck, Velserweg, 20-22 uur: spreekuur. Leger des Heils, Geijsendorfferlaan 4, 20 uur: werkgroepavond AA. De Slof, Raamveld, 20 uur: Koreaans karate. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.15-21.30 uur. Verenigde openbare bibliotheek, Hen drik Burgerstraat 70, Arendsweg 61 en Amstelstraat 44: volwassenen 19-21 uur; S*umphiusstraat 46: jeugd 19-21 uur. CASTRICUM. Inbrekers hebben het jaar 1971 goed ingezet. B(j een aantal in braken hebben zij voor ongeveer vier duizend gulden buitgemaakt. In twee ge vallen is het by een poging gebleven. Burgemeester Mooijstraat is uit de kassa een bedrag van 220 aan contanten en voor 162 aan betaalzegels ontvreemd. In dancing „De oude schimmel” werd f 2.100 buitgemaakt. Een inbraak bij een juwelier in de Burgemeester Mooijstraat mislukte. De heer Dekker aan de Dorpsstraat stoor de de inbrekers bij hun werk en wist hen door het slaken van een kreet op de vlucht te jagen. Door de wijze van werken neemt de politie aan dat het in alle gevallen dezelf de daders zijn. VVD-vergadering. De afdeling Velsen, Heemskerk en Bloemendaal van de Volks partij voor vrijheid en democratie houden op vrijdag 15 januari een gezamenlijke openbare vergadering m het Velserhooft Paviljoen aan de Dr. de Grootlaan in Sant- poort-Noord. De bijeenkomst begint om 20.15 uur. Bij de firma Schram aan de Dorpsstraat is voor circa duizend gulden aan gereed- gesSem'B^ deSCfima DySa^a^de bejaardensoos, kinderclubs, pottenbakken on b-1 nvori nccon lOiiO'dcnAC’ meer sportstad worden”, was het oordeel van de burgemeester. Door een bel te lui den werd het bouwwerk officieel in ge bruik gesteld. Nadat de vertegenwoordiger van de KNVB, de heer E. Pauw, uit Scha- gen een kort woord had gesproken, ver wonderde de voorzitter van de afdeling Haarlem van de KNVB, de heer H. W. van Turnhout de aanwezigen door eerst bur gemeester Bruinsma geluk te wensen met het feit, dat deze 14 jaar eerste burger is van Beverwijk. Hij constateerde, dat de burgemeester en De Kennemers veel voor het Beverwijkse sportleven doen. De heer F. R. W. Kaebisch sprak namens de Duitse sportvereniging „Gladbach”, waarmede de veteranen goede verbindingen onderhou den. Hij bood een groot aantal bierglazen aan, waarop het embleem van de Duitse sportclub stond. BEVERWIJK Voor het eerst In de geschiedenis van het Beverwykse veiling wezen is een totaal omzet van meer dan twintig millioen gulden gehaald. De totaal omzet aan de veilingen „Kennemerland” en ,,’t Centrum” bedroeg in 1970 f 21.843.588 tegen f 19.242.297 in 1969; een omzetstyging van f 2.601.291. Hiervan veilde de veiling „Kennemerland” voor een totaal van f 8.604.189, de veiling ,,’t Centrum” zag het vorige jaar haar omzet stijgen tot een totaal van f 13.239.399. De groenten veiling heeft wel een bijzonder jaar gehad, want na een weifelend begin trokken prijzen en omzet in de zomermaanden zo sterk aan, dat men op een gegeven moment een mil lioen gulden voor kwam te staan op het jaar 1969. Maar juist op het moment dat in 1969 de prijzen aantrokken, brokkelde nu alles af. Men kon spreken van een uitgesproken slecht najaar, met enorme aanvoeren en grote doordraai van kostbare najaars- produKten. Juist in deze periode draaiden duizenden kisten andijvie, sla, spinazie en tomaten en komkommer door. De voor- jaarsspmazie ging betrekkelijk nog vrij Opmerkelijk is daarbij, dat dit perso neelsbestand vooral in de tweede helft van het betreffende jaar kon worden opge voerd; dit blijkt uit de jubileumlijsten van diverse bedrijven, waar dit jaar velen een vijfentwintigjarig dienstverband met hun onderneming zullen nebben. Bij Stok Plaatwellerij N.V. in Velsen- Noord zullen twaalf personeelsleden hun zilveren dienstverband gaan vieren met naast hen twee „veertigjarigen”. Deze aan staande jubilarissen zijn de heren J. Lig- termoet op 2 februari en J. Koningstein op 2 maart. De „vijfentwintigjarigen” zijn de heren A. Schager, 18 februari, J. P. Rama kers, 11 maart, P. Th. Wester, 1 april, L. Kwaak, 15 april, J. Broek, 1 augustus, J. Dragstra, 2 september, W. F. Wouters, 2 september, P. J. de Koster en Th. J. Mooy 16 september, G. H. van den Berg, 21 ok tober en E. Daniëls, 18 november. De enige medewerkster, mejuffrouw C. Schuyt, viert haar zilveren jubileum op 1 november. Bij Van Gelder Papier telt de lijst van jubilarissen niet minder dan 43 namen, van wie er van begin juni af het grootste deel gaan vormen; namelijk 34 personen. Onder hen zijn slechts twee medewer kers, die de veertig jaar zullen gaan vol maken; de overigen zullen allen vijfen twintig jaar in dienst zijn. De heer W. G. van Leeuwen zal 7 januari de eerste jubilaris zijn met veertig dienst jaren; hij is thans werkzaam als ploegbaas van papiermachine nummer 18; de tweede jubilaris wordt de heer J. Blom, chef hout- stoffabriek, op 15 juni. In de loop van dit jaar zullen dertien personen het bedrijf wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd gaan verlaten. Hier doet zich het bijzondere voor, dat tien medewerkers dit zullen gaan doen na meer dan tweeënveertig dienstja ren onder wie zelfs een met vijfenveertig jaar, vier met zesenveertig jaar, twee met zevenenveertig jaar en een met achten veertig jaar. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN, Het nieuwe jaar begon voor de zevenenzestig kleuters van de rooms-katholieke kleuterschool aan de Venusstraat heel plezierig, namelijk met de ingebebruiknéming van het nieuwe schoolgebouw. Elf jaren hebben leiding en kleuters zich moeten behelpen in lokaliteiten on der de Petruskerk. Maandagmorgen to gen zij in optocht naar de nieuwe, zeer moderne school, waar de kinderen op priklimonade en taartjes werden getrac- teerd. Vertegenwoordigers van het schoolbestuur en van de oudercommissie waren daarbij aanwezig. In het speelkwartier verdrongen de kinderen van de „grote” school, die er vlakbij staat, zich voor de ramen om de nieuwe „buren” te begroeten. De school was uiteraard feestelijk ver sierd met veel door de kleuters zelf ge maakt materiaal. De drie-klassige school is gebouwd in opdracht van de Stichting Katholiek Schoolbestuur IJmuiden-West door de IJmuidense aannemer P. Zwart. Archi tect is de heer Th. A. Ausems uit Cu- lemborg. De muren binnen in de school zijn met kleur- en fantasierijke wand versieringen verfraaid, die ook van bui tenaf te zien zijn. Het zijn creaties van Rob Claus, die het hier bijzonder goed doen. De ruime speelwerklokalen zijn haaks gebouwd om een speelplaats h een, die weer grenst aan een speelweide langs de Eenhoornstraat. De ingang van de school ligt aan de Venusstraat. Op de speel plaats zijn grote zandbakken aangelegd, maar de verdere accommodatie wacht op het voorjaar. Bij de speelplaats komt een schuurtje, dat ook kan worden ge bruikt als speelhuisje voor de kinderen. De nieuwe school heeft grote glaswan den en mede door enkele andere archi tectonische voorzieningen kreeg het ge bouw een prettig open karakter, zodat de kleuters zich hier beslist niet „opge sloten” zullen voelen. Vanmorgen was het voor de kleuters, mede door alle ex tra drukte, nog even wennen. Zij zaten al te keurig aan hun tafeltjes van de taartjes te snoepen, maar die verken ning van de nieuwe omgeving zal niet veel tijd vergen. Binnen enkele uren zal het „hun” schooltje zijn geworden. ’t Braambos, Zeeweg IJmuiden-Oost 10 uur eerste bijeenkomst Ned. Ver. v. Huis vrouwen Thomasvaer en Pietemel. Gebouw Velserduin, Velserduinplein, IJmuiden. 20 uur Vrouwenbond NVV, voor lichting over groente en fruit. Smalfilmclub Velsen. 20 uur in gebouw Velserduin, Velserduinplein, IJmuiden, jaarvergadering, in de pauze enkele films. Federatie Bejaardenzorg. Spreekuren voor sociaal advies: 9-10 uur in het ge bouw Cultureel Centrum, Moerbergplant soen 22 te IJmuiden in benedenzaal 3, tel. 02550-15010' 11-12 uur in het Buurthuis „De Loods”, Geelvinckstraat 28 te Velsen- Noord, tel. 02510-24025; 15-16 uur in ge bouw CUSA, Hoofdstraat 133, Santpoort- Noord, tel. 023-378014. Verder volgens af* spraak bij het secretariaat: Hoofdstraat 133, Santpooit, tel. 023-378014. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 10 tot 12 30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Willemsbeekweg 96, IJmuiden, 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 uur. Gebouw PTT. Lange Nieuwstr.-Spaame- straat, IJmuiden, 10 tot 20 uur spreekuur Mediscn-Maatschappelijk Consultatiebu reau vooi Alcoholisme. Stichting Huish. en Gezinsvoorlichting, spreekuur leidster van 9.30 tot 12 uur in de Wilkbrordstraat 102. IJmuiden, telefoon 02550-10715. De Brulboei Kanaalstraat 288, IJmuiden, (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Zondagmorgen omstieeks vier uur ontdekte men, dat op het ter rein van de gemeentereinigingsdienst aan de Velserduinweg een auto uit een gara ge was gehaald, waarna de dader ermee tegen een hoek van het kantoorgebouw- tje was gereden, na eerst een rondje over het terrein te hebben gemaakt. De auto werd zeer ernstig beschadigd, het ge bouwtje minder Door de politie wordt thans een onderzoek ingesteld naar de identiteit van de dader. Zondagmorgen na vier uur meldde de man zich bij Eurocasa aan de Parallelweg met diverse verwondingen. Hij vertelde dat hij in Amsterdam door een jongen was aangesproken die een borreltje met hem wilde gaan drinken. Hij had het aanbod aangenomen en was in een auto gestapt, waarin zich nog twee mannen bevonden. Ze reden regelrecht naar Beverwijk, waar de man bij de vuilnisbelt werd beroofd van zijn portemonnaie met twaalf gulden en van zijn overjas. De drie mishandelden hem en lieten hem aan zijn lot over. Later kwam hij bij Eurocasa, waar de politie werd Ingeschakeld. De man kon geen signalement van de drie geven. Voor be handeling werd hij naar het Rode Kruis Ziekenhuis gebracht, maar hij kon spoedig weer naar huis. vlot weg, latei in het spinazieseizoen was deze oladgroenten weer duur. Het was in lang vervlogen tijden, dat de aardbeiencultuur haar stempel op deze streek drukte, het is nu nog maar een heel klein onderdeeltje. De aanvoer was dit jaar dan ook weer heel wat kleiner dan vorig jaar. De prijzen daarentegen waren voor die kwekers die met een kwaliteits- produkt aan de veiling kwamen, heel goed te noemen. Een seizoenartikel waar men aan de vei ling „Kennemerland” nog altijd veel van verwacht zijn de schorseneren. Het seizoen begon in oktober heel goed met prijzen die tot 92 cent per kilo kwamen, maar gaandeweg brokkelden deze tot zo onge veer de helft af De zo moeizaam verkregen voorsprong van een millioen gulden brokkelde óók snel af en was bijna niet meer te stuiten, maar op 31 december wist men nog honderd duizend gulden vóór te blijven. In 1970 was de totaalomzet aan de veiling Kennemer land f 8.604.189, in 1969 was de totaal omzet f 8.502.185 dus slechts f 102.004 min der. Toch bereikte de veiling „Kennemer land” een omzet die men te voren nog niet bereikt had. i r.„, jS r «WW «SS hl?# d f’SÏftssÊ. - '.'1

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5