Nieuwjaarsrecepties in Velsen en Beverwijk druk Eerste gouden jubilaris bij Hoogovens royaal gehuldigd bezocht Nijdam en Steijn doen kop in titelstrijd Goede sfeer I in Fraaie cadeaus en veel lof VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJROND en gezellig f|Mi Schaakkampioenschap Noord-Holland Strawberries gaf HBS geen kans: 5-1 5 Nieuwe B.T.W.-tabellen -isl DINSDAG 5 JANUARI 1971 B.T.W. 14% V elsen-IJ rnuiden Beverwijk Heildronk Heemskerk Velsen-Noord (Van een onzer verslaggevers) IJMOND Voor de eerste maal in de geschiedenis van Hoogovens kent dit bedrijf een gouden jubilaris. Het is de heer H. E. Veenstra, wonende aan de De Noostraat 168 in Velsen, verbonden aan de Electrotechnische Dienst, sector Plaatwalserijen, waar hij als opzichter fungeert. Een man, die op 15-jarige leeftijd als leerling- electricien in 1921 voor het eerst de poort van het toenmalige kleine Hoogovenbedrijf binnenwandelde en zich daar een voortreffelijke carrière heeft weten op te bouwen. ir Noviteiten in Velsen Wijk aan Zee Kill te' lIKil Mi ADVERTENTIE onze Breestraat 52 en 58 - Telefoon 27741 Ruijsdaelstraat 7: jeugd 14.30-17 u. geklasseerde 3—5 V Oud-wethouder F. R. W. Kaebisch behoorde tot de velen die de burge meester en mevrouw Bruinsma een voorspoedig 1971 kwamen toewensen. 3—2 5—2 zitster van de Samvro in Velsen een heildronk uitbrengt op het nieuwe jaar. tdkmaar Strawberries Hurley Dames le klasse. Amsterdam HBS Alliance Uitg. Tijl (beknopt) f 3.95 Uitg. Samson (uitgebr.)ƒ12. 4=3 3—0 Strawberries Alliance DINSDAG 5 JANUARI Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.15-21.30 u. WOENSDAG 6 JANUARI Bejaardenpaviljoen, Westerhoutplein. 10 u. tekenen en schilderen. De Slof, Raamveld. 13 u. bejaardensoos 20 u. Koreaans karate. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7-10, 12.30-13.45, 14.15-15.30 en 20.45- 22 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hendrik Burgerstraat 70: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u.; Arendsweg 61: volwassenen 14- 17.30 u.; Amstelstraat 44: volwassenen 14.30-17 en 19-21 u.; Stumphiusstraat 46 en Parmentierstraat 2: jeugd 14.30-17 u. Abt., uu.a'- 2 U beeck deden .asse heren behaalde uidelijke zege op Alk- de reserves van Schey- het uitstekend. Tegen Cas- Het moment waarop burgemeester W. M. B. Bosman van Velsen tezamen met mevrouw Kolkman, vice-voor- WOENSDAG 6 JANUARI De Zandkraai, Höndelstraat. 13.30 u. be- jaarderfsoos. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 15-17.30 en 19-21 u.; rr1,4 On 1^7 Standen. Heren le klasse: Amsterdam HBS Hurley DINSDAG 5 JANUARI Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg. Geopend 19-21.30 u. WOENSDAG 6 JANUARI Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg. Geopend 14.30-17.30 u. als een zeer consciëntieus man,, die altijd als een zeer consentieus man, die altijd sterk betrokken is geweest bij het per- soneelsgebeuren, zowel technisch als productief. Doordat hij uit hoofde van zijn functie op vele afdelingen heeft ge werkt, leerde hij tal van mensen kennen. Direkt na de oorlog heeft hij als voor man meegeholpen bij de opbouw van de uit Duitsland teruggekeerde Walsery West. Zijn hobbies zijn heel gewoon: au torijden toeren door het land; fietsen, wandelen en lezen. Een gewoon man dus, die de gezelligheid kent, maar ook zijn plicht tegenover het bedrijf weet. (Van onze volleybalmedewerker) IJMOND. In de eerste klasse hebben de volleybalpioegen van Strawberries zich uitstekend geweerd. Vooral het resultaat van de heren springt eruit. Met liefst een 51 nederlaag werd HBS naar de kleed kamers gestuurd. De dames wisten het, wat betreft wedstrijdhockey, veel hoger DBS een gelijkspel af te (Van onze schaakmedewerker) HAARLEM De VHS-schakers W. Ny- dam en K. Steyn delen na 5 ronden de eerste plaats om de persoonlijke Noord- hollandse schaaktitels. De heren kwamen in de vierde ronde zonder al te veel pro blemen reeds na 13 zetten remise overeen om de ronde hierna weer de score uit te bouwen. Steijn deed dit middels een zege op de Witte Paard-speler Holscher uit Koog a. d. Zaan terwijl Nijdam de tot dat moment verrassend goed opererende KTV- er Karreman de rekening presenteerde. Een ander belangrijk duel was het treffen tussen Luder (KTV) en Holscher. De Enk- In Velsen was gebroken met de vroe gere gang van zaken, waarbij de burge meester afzonderlijk stond van de vier bijeen gegroepeerde wethouders, onder aan de trap welke de bezoekers eerst moesten afdalen. Nu stond het college van B. en W. vergezeld van de echtge notes bijeen in de Burgerzaal, met bur gemeester W. M. B. Bosman en echtge note in het midden en vlak daar omheen de wethouders en hun dames, waardoor direct een veel gezelliger sfeer ontstond. Een sfeer ook voor een ieder van „erbij betrokken zijn." Voor het eerst ook werd tijdens een Nieuwjaarsreceptie een kort officieel woord gesproken door de eerste burger van de gemeente. Burgemeester Bosman sprak klokslag half negen, daarbij de receptie even on derbrekend, om op enkele punten het ac cent te leggen. Allereerst op het feit, dat de Burgerzaal door deze receptie een plat form is geworden, waarop men elkander kan ontmoeten, met de nadruk op het woord „elkander.” Op de achtergrond ligt dan de verwachting, dat de uitwisseling van goede wensen het uitgangspunt mag zijn voor verdere vruchtbare contacten, voor het verstevigen van bestaande en het aanknopen van nieuwe banden, welke ten goede kunnen komen aan de Velser samenleving in al haar rijke facetten. Als tolk van het college van burge meester en wethouders bracht de burge meester de dank over voor alle onder vonden medewerking en sprak hij de bes te wensen uit voor 1971. (Van onze verslaggevers) IJMOND. In Beverwijk zowel als in Velsen zijn maandagavond tegelijkertijd de Nieuwjaarsrecepties gehouden, tenein de de burgerij en de gemeenteraad in de gelegenheid te stellen de beste wen sen voor het juist begonnen jaar uit te wisselen. Een ieder was daarbij welkom, teneinde daarmede juist en duidelijk de openheid van een receptie als deze te to nen. Uit alle geledingen van de burgerij is men dan ook in beide gemeentehuizen verschenen om er enkele genoeglijke uren door te brengen, oude kennismakingen te vernieuwen en nieuwe aan te knopen. In Beverwijk geniet de Nieuwjaarsre ceptie grote bekendheid onder de burge rij, zodat het niet te verwonderen was, dat zeer velen maandagavond in het Stadskantoor verschenen om het college van B. en W. en hun dames alsmede de raadsleden de hand te drukken, doch te vens om tegelijkertijd elkander de beste wensen toe te voegen. De salie des pas perdus was dan ook geruime tijd overvol met vertegenwoordigers van verenigin gen, instellingen en bedrijven, maar ook met tal van particulieren, die zich druk pratend hier ophielden en onderwijl luis terden naar de klanken van de band wel ke oorspronkelijk door leden van openba re werken is opgericht. De vrolijke mu ziek en de bijzonder gezellige sfeer maak ten, dat er een feestelijke bijeenkomst ontstond, welke uren voortduurde. vrouw vervult als huismoeder, als de spil waarom het gezinsleven draait, het ge zinsleven, dat het fundament is van onze samenleving. Met deze heildronk wenste burgemees ter Bosman de belangrijke plaats van d< vrouw symbolisch te onderstrepen. Hi bracht vervolgens met mevrouw Kolk man, vice-voorzitter van de Raad van Sa menwerkende Vrouwenorganisaties ir Velsen, de heildronk uit. Daarna werd de receptie nog geruim' tijd voortgezet. In de loop van de avond verscheen ook Prins Carnaval en de Raad van Elf van de Carnavalsvereniging „De Lammelingen” een naam welke is ontleend aan het Lam in het wapen van Velsen. In groot tenu maakte het onverwachte bezoek zijn opwachting bij de burgemeester, die in een kort toespraakje er zijn vreugde over uit sprak dat de Carnavalsvereniging hiermede blijkt geeft ook te behoren tot de gemeen schap van Velsen. Beeld van de Nieuwjaarsreceptie in Beverwijk, waar afgevaardigden van Hoogovens natuurlijk niet ontbraken: jhr. ir. B. de Jonge, lid van de direc tie, schudt mevrouw Bruinsma de hand (r en de heer W. Bakker, lid van de raad van bestuur, wenst de burgemeester het beste voor 1971, terwijl ir. A. Drijver, oud-voorzitter van de raad van bestuur, en zijn echtgenote op de achtergrond toe kijken. De chef van de electro- en instrument- technische dienst de heer D. H. Soeters richtte zich voornamelijk tot de echtge note van de jubilaris, daarbij wijzend op het belang voor het bedrijf van een voe de echtgenote van een Hoo^verrna” vooral van een man als de jubi’^—’s hij betitelde als een „P'etjr Uit waardering voor het werk echtgenote bood hij haar een ni Nadat de heer J. H. van Randtwijk na mens de Nieuwbouw ETA een gelukwens had gesproken, bood de heer G. C. van Eist namens de electrotechnische dienst en alle collega’s en oud-collega’s van het bedrijf een platenspeler aan. Voorts haalde de heer Van Ees herinneringen op aan vroeger tijden en bracht de heer Van der Weg (als ondergeschikte van de jubilaris) op kernachtige wijze onder woorden, dat al hetgeen gezegd is in de toespraken maar ook buiten de toespra ken in het bedrijf aan het adres van de jubilaris, zowel de pro als de contra meningen, volkomen terecht waren ge sproken; hetgeen een daverend apllaus tot gevolg had. Met een kort woord dankte de jubila ris voor deze huldiging. Een hieldronk daarop wenste Velsens eerste burger uit te brengen met een ver tegenwoordigster van de Velser gemeen schap, teneinde daarmee tot uitdrukking te brengen, dat de plaats van de vrouw in die gemeenschap van uitzonderlijk gro te betekenis is. In talloze sectoren van het maatschappelijk leven neemt de vrouw een vooraanstaande plaats in. Hij wees daarbij op het tot gelding komen van typisch vrouwelijke gaven bij de ver pleging, bij het onderwijs, bij de sociale en de jeugdzorg, doch daarnaast ook op de toenemende belangrijke vrouwelijke inbreng op zovele andere terreinen: in de wetenschappelijke beroepen, in de kunsten, in vele administratieve taken en in het ambtelijk werk. Er zijn ook nog sectoren, waar men met een krachtiger vrouwelijk geluid zeker gediend zou zijn, aldus de burgemeester. Ook in bestuur lijke organen krijgt de vrouw een steeds belangrijker rol te vervullen, doch daar naast mag zeker niet onvermeld blijven de onvervangbare functie, welke de Het moment waarop jhr. ir. B. de Jonge, directeur produktie, de gou den jubilaris H. E. Veenstra het spe ciale insigne voor dit jubileum ver vaardigd, aanbiedt. DINSDAG 5 JANUARI Smalfilmclub Velsen, 20 u. in gebouw Velserduin, Velserduinplein, IJmuiden, jaarvergadering; na pauze films. NVV-Vrouwenbond, Velserduinplein, IJmuiden, 20 u. voorlichting over groente en fruit. Sporthal Zeewijk, IJmuiden, 18-23 uur badminton ver. IJmond. Openbare Bibliotheek en Leeszaal, filiaal Wijkerstraatweg 177, Velsen-Noord, 19- 21.30 uur. PTT-gebouw, Lange Nieuwstraat, ingang Spaarnestraat 19-20 uur; spreekuur Me disch Maatschappelijk Consultatiebureau voor Alcoholisme. Manly Sport, les en training boksen in gymzaal Moerberg-Comité-school aan de Kerkstraat in IJmuiden-Oost, van 19.30 uur af. WOENSDAG 6 JANUARI Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Santpoort-Noord, Spaarnberg, Wüstelaan 79, 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Willemsbeek- weg 96, IJmuiden, 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 177, Vel sen-Noord, 14.30-17.30 uur. De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmui den: ontspanningsgymnastiek voor dames, bejaardensoos, kinderclubs. Velserbad, Briniostraat 18, IJmuiden: 6.30- 8 uur gemengd zwemmen, 8-9.30 uur schoolzwemmen 9.30-10.45 u. dameszwem- men, 10.45-11.15 u. zwemlessen dames, 11.20-13 u. schoolzwemmen, 13-14 u. ge reserveerd, 14-15.15 u. gemengd zwemmen, 16.15-16.45, 16.45-17.15 en 17.15-17.45 uur zwemlessen, 18-19.30 uur zwemver. R.K. Velsen, 19.30-21.30 uur zwemver. V.Z.V., 21.30- 22.30 uur gemengd zwemmen. IJmuider Harmonie, 20 u.; orkestrepetitie in Gem. Vergaderlokaal, Abeelenstraat. Sporthal Zeewtfk, IJmuiden, 19-22.30 u. badmintonvereniging Velsen. Dit alles was er de oorzaak van, dat hem een feestelijke huldiging werd be reid in het Ontvangstcentrum van Hoog ovens, waar als eerste het woord voer de jhr. ir. B. de Jonge, directeur produc tie. De heer De Jonge wees op de zeld zaamheid van gouden jubilarissen bij het bedrijf er zullen nog slechts enke len volgen en zeide van oordeel te zijn, dat iets dergelijks in de tegenwoor dige tijd nauwelijks meer voorkomt. Be wondering had hij voor de bijzondere po sitie, welke de jubilaris zich heeft weten te verwerven en dankbaar was hij voor het feit, dat de heer Veenstra gedurende een aantal jaren een steunpilaar is ge weest in de stormachtige ontwikkeling bij de walserij. Een dankbaarheid, wel ke ook bij de Raad van Bestuur leeft. Vervolgens bood de heer De Jonge het speciaal voor deze jubilaris vervaardig de jubileum-insigne aan, dat in zijn ge val versierd werd met vijf briljantjes. Daarnaast overhandigde hij een welge vuld geschenk onder couvert. De heer B. de Heer, onderdirecteur technische dienst noemde de heer Veen stra een doorzetter, die zich een goede toekomst opgebouwd heeft bij het be drijf. Uit naam van de Raad van Be stuur („de maatschappij”) bood hij een draagbaar televisietoestel en een projec tor aan. huizer schaker kon de taaie Holscher niet klein krygen. Toen hij de zaak probeerde te forceren kreeg hy prompt niets meer. Enkele opmerkelijke resultaten waren ook de zege van de Beverwijker Uylings op de toch wel teleurstellende Kayser (VW) en het te laat verschijnen van de Rolland-man De Vries tegen Roggeveen waardoor hij een reglementaire nederlaag kreeg te slikken en zijn kansen verspeelde. Op kop gaan nu Nijdam en Steijn met 4Va punt. Zij worden gevojgd door v. d. Bergh, Boom, Holscher, Hooglander en Luder met ieder 3l/2 punt. Er zijn nog 2 ronden te spelen. Bij de jeugd werd het belangrijke duel tussen Koopman en Van Someren in het voordeel van de eerste beslist. De competitie van de KNSB en NHSB werkte wat restanten weg zodat de meeste ploegen het nieuwe jaar zonder afgebroken partijen ingaan. Interessant was in de hoofdklasse van de KNSB dat Utrecht na een 51/a-41/2 zege op Philidor (Leiden) de kop overnam. De schakers uit de Domstad hebben 5 punten en worden gevolgd door Watergraafsmeer (A’dam), Rotterdam en Philidor (Leiden) met elk 4 punten. De le klasse A heeft BSG (Bussum) als leider met 6 punten; in de B-afdeling is DD (Den Haag) met 6 punten alleenheerser. In de 2e klasse A voert Esgoo (Enschede) de lijst aan; Amersfoort neemt deze posi tie in de B-afdeling in. Hier werd de onderbroken wedstrijd tussen ZSG (Zwolle) en Kijk Uit (Velsen) overeenkomstig de verwachtingen een gelijkspel. Het in de KNSB debuterende Overschie (R’dam) leidt in 2C. De nieuwe combinatie Breda-M. Eeuwe dankt haar eerste plaats in groep D aan een iets beter bordgemiddelde dan Spangen (Rotterdam)- De belangrijkste gebeurtenis in de NHSB was in de le klasse A de zege -van Schaak- lust op MSC en in de 2e klasse D de 4I/2-31/i nederlaag welke HWP moest incasseren van Rolland 2. Uitslagen: Pers. kamp. NHSB: NijdamSteijn rem., LuderHolscher 0-1, KarremanJanssen 1-0, UylingsLuder 0-1, KayserUylings 0-1, RoggeveenDe Vries 1-0 regl., Hoog landerKievit 1-0, ElsermanVan Oost 1-0, BoomSpaan 1-0, v. d. AkkerV. d. Bergh 0-1, SteijnHolscher 1-0, Karre manNijdam 0-1, De VriesNederkoorn 1- 0, JanssenElserman 1-0, Sprinkhuizen Hooglander 0-1, RoggeveenBoom 0-1, v. d. BerghRoet 1-0, KNSB-comp. Hoofdklasse: Moerwijk VAS/ASC 3-7, Philidor (Leeuw.)Rotter dam 5-5, Philidor (Leiden)—Utr. 4^-51/t, WatergraafsmeerLSG 7-3. le klasse, afd. A: Witte PaardBSG 3Vz-^J/i, Groningen HSG 5 y2-4'/2, Unitas—Staunton 6-4. Afd. B: DD—Rotterdam 7Vz-9Jlt. 2e klasse, afd. A: HSC—Esgoo 3Vz-V/t, Unitas 2—ASV 4- 6. Afd. B: ZSG—Kijk Uit 5-5, Amers foortVVGA 6-4. Afd. C: Voorschoten W. Steinitz 4-6, Utstud—LSG 2 41/2-5,/j. Afd. D: VlissingenBreda/ M. Euwe 2V2-7'/i. NHSB-comp. Promotieklasse: Kijk Uit 2ZSC 7'-2-2 Va, PurmerendPat Mat 5-3 voorl. le klasse, afd. A: SchaaklustMSC 4y2-3V2 Afd. B: Weenink 2Zaanstreek Noord 3l/2-3V2 voorl. 2e klasse, afd. B: Kijk Uit 3De Weyze 4-4. Afd. C: Bloemendaal 2Pat Mat 2 5-3, Santpoort 2Het Oosten 4 3y2-4>/2, Castricum 2—Oppositie 2-6. Afd. D: Rolland 2HWP 4y2-3'/2, Aalsmeer 2 De Uil 4y2-3*/2. 3e klasse afd. A: Caïssa 2 MSC 2 3y2-4*/2. Afd. B: Purmerend 5De Pion 2 31/2-41/2. Afd. C: Aalsmeer 3VHS 4 5- 3, Kijk Uit 5—Pat Mat 4 41/2-31/2. 4e klasse, afd. A: KTV 3Aardswoud 2 41/2-31/t. Afd. B: DOSHeer Hugowaard lVi-6*/'2 Afd. E: Castricum 5SVS 4 6l/2-ll/2. Afd. F: Vier Torens 2MIOS, MIOS niet opgekomen. WOENSDAG 6 JANUARI Verenigde openbare bibliotheek, De Zwaanstraat 4a. Geopend 14.30-17.30 en 19-21 u. tricum en Ever Swift werden de volle punten binnen gehaald. De uitslagen wa ren respectievelijk 52 en 32. Eechtrop 2 kwam niet opdagen zodat Castricum bijzonder gemakkelijk aan de punten kwam. 5 .:,V - ■L

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5