Drie jubilarissen in dienst van gemeente tegelijk gehuldigd E a (UllS te1 few Bil- I z vl I Ir. H. D. Prins: Kantine was te klein VERENIGINGSNIEUWS ■1 Meer openheid bij Amsterdams stadsbestuur BK Politietaak in Amsterdam het zwaarst A r’fcj i I ZL ei® „Doe iets aan te dure bouw r?' is lij DSM-personeel ontevreden met I -M loon en promotie De dochter van de weduwe. Half/zware Van Nelle. ,'.V I Hl i A BW! k ar f I w 1W.- A’ I /Off F iB'liS WOENSDAG 6 JANUARI 4 IU III Ms i MARKTPRIJS EI HALVE CENT LAGER IF i waar Is- X - f .5' V DR. SAMKALDEN: Heemskerk V elsen-N oord Wijk aan 7,ee Velsen-IJ muiden Beverwijk b Rv /f ILra.,1! r' 'Bi O I 1971 (Van een onzer verslaggevers) nan ju 5. - De ;1. «Si L ■J .Si* betrof de heer G. van Wijngaarden, een halve eeuw werkzaam bij de reinigings dienst en de heren C. Ph. Molenaar en J. T. C. Hartmans, respectievelijk 40 jaar en 25 jaar bij de plantsoenendienst. Samen dus 115 jaar aan het werk. DEN HAAG De marktprijs van he* Nederlandse ei ligt op het ogenblik een halve cent onder de prijs die gold voordat Westduitsland de invoer stopzette. Dit heeft minister Lardinois woensdagmorgen in de Eerste Kamer meegedeeld. Tijdens de behandeling van de land- bouwoegroting zei de bewindsman dat deze week niet het beoogde aantal van 30 mil joen eieren uit de markt kan worden genomen. Dit aantal zal lang niet worden gehaald. Komende week zal dit echter wel het geval zijn, aldus de minister, die meedeelde, dat hij donderdag in de EEG- ministerraad een gesprek over deze situa tie zal voeren. VELSEN Twintig minuten later dan was aangekondigd is dinsdagmiddag in de overvolle kantine van het stadhuis de laatst binnenkomende bezoekers moesten met een staanplaats genoegen nemen een aanvang gemaakt met de huldiging van drie jubilarissen in gemeentedienst. Het DONDERDAG 7 JANUARI Beverwijkse Sportraad. Huize Schey- beeck, Velserweg. 20-22 uur spreekuur. De Slof, Raamveld. 14 uur bejaardensoos, 20 uur apen tafeltennissoos. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7-16 en van 20.15-21.30 uur. (Van onze redactie economie) DEN HAAG. Op de bouwplaatsen is er geen sprake van produktiviteitsvergro- ting. Daarom werkt iedere loonsverho ging direct door in de kosten. Wil de bouw betaalbaar blijven, dan zal er meer Als eerste spreker trad wethouder M. Roessingh naar voren. Hij merkte op, dat in de tegenwoordige tijd met zijn leerplicht weinig mensen meer naar voren zullen tre den, die vóór hun pensioengerechtigde leeftijd een halve eeuw in dienst van een bedrijf zijn. Bij het uitspreken van de dankbaarheid van het gemeentebestuur je gens de plichtsbetrachting en de goede staat van dienst van de drie jubilarissen kwam de wethouder ook tot het begrip „ambtenaar” en las hij een satirisch ge dichtje voor van Koos Speenhof om dit te laten volgen door een ander gedicht dat naar zijn oordeel meer betrekking had op het drietal. De wethouder noemde de heer Hartmans geen „werker in het veld”, maar daarom niet minder onmisbaar bij de loon administratie van de plantsoenendienst. De naam van de heer C. Ph. Molenaar achtte spreker verbonden aan het goede onder houd van Velserbeek, waarna hij de heer G. van Wijngaarden zag als de contactfi- guur in de dienst, met een grote bereid willigheid alles te doen, wat hem toege schoven wordt. „Wij mogen blij zijn met mensen zoals hij”, besloot de heer Roes singh, die vervolgens elk van de jubilaris sen een enveloppe met inhoud aanbood. Burgemeester W. M. B. Bosman noemde het van grote importantie, dat het drietal naast het ambtelijk werk ook getoond heeft zin voor burgerschap te hebben; door de persoonlijke gaven en talenten in te zetten voor de gemeenschap. Vervolgens overhan digde hij de heer Van Wijngaarden een transistor-radio; de heer Molennaar een elektrisch scheerapparaat en de heer Hart mans de wegwijzer van de ANWB in boek vorm. De directeur van de gemeentelijke rei- nigings- en plantsoenendienst, de heer J. H. v. d. Burg dacht bij het aanschouwen van de drie jubilarissen aan een drieluik, waarvan een goede kunstschilder een mooie portrettuur zou kunnen maken. Hij roemde hen, omdat zij steeds met kracht, energie en bereidwilligheid gedaan hebben, wat verricht moest worden. Uitvoerig ging de directeur in op de werkzaamheden van elk van de jubilarissen, waarbij hij tot slot hun gezamenlijk dank bracht voor hun presta ties. Uit naam van het personeel waarmee de jubilarissen regelmatig omgaan sprak me juffrouw B. Lugtig. Zij deelde eveneens geschenken uit, te weten een electrisch scheerapparaat aan de heer Van Wijn gaarden en platenbonnen aan de heren Hartmans en Molenaar. De heer J. Böhm, het woord voerend uit naam van het jubileumfonds van de reini gingsdienst bood de heer Van Wijngaarden een rode mistlamp aan voor achter op zijn auto. De woordvoerder van eenzelfde fonds van de plantsoenendienst J. F. Ie Feber, bleef niet achter en kwam met respectie velijk een fruitmand en een schilderij voor de heren Hartmans en Molenaar. De dames ontvingen bij al deze attenties bloemen. AMSTERDAM. Zonder af te willen doen aan de omvang van de politietaak in andere gemeenten acht burgemeester Samkalden deze voor Amsterdam het zwaarst. Het speet de burgemeester, die dinsdag sprak op de nieuwjaarsbijeen komst van het hoofdstedelijke politie korps, te hebben moeten vaststellen, dat hij daarvoor nog niet het juiste begrip in Den Haag had gevonden. Hij constateerde een verbetering in de verhouding tussen de burgerij en de poli tie en toonde zich voorstander van voort zetting van het huidige beleid, dat neer komt op een niet-toegeven aan het ver langen van een harder dan wel een toe- geeflijker optreden. Bij de Amsterdamse politie zijn vorig jaar 95 aspiranten aangesteld, 28 min der dan in 1969. Volgens hoofdcommis saris P. A. Jong baart deze achteruit gang te meer zorg omdat in 1971 38 po litieambtenaren met functioneel leeftijds ontslag zullen gaan. De heer Jong zei dat vorig jaar aan de minister van Binnenlandse Zaken is voorgesteld de korpssterkte te verhogen. Voor de toekomst zou een sterkte van 3200 man zijn gewenst. De bijstand van rijks- en gemeentepolitie was per 1 janua ri van dit jaar beëindigd, die van de ko ninklijke marechaussee zal aldus de hoofd commissaris voor een periode van drie jaar tot 210 man worden uitgebreid. I 4-?» t Staten. De provinciale staten van Zuid-Holland vergaderen donderdag 28 en vrijdag 29 januari om 19 uur en eventueel op vrijdag 5, donderdag 11, vrijdag 12 en donderdag 18 februari eveneens om tien uur in de vergaderzaal van de Eerste Ka mer aan het Binnenhof in Den Haag. J (Van onze Amsterdamse redactie) AMSTERDAM. Er komt meer open heid bij de Amsterdamse overheid. Voor lopig als proef gaan drie commissies van bijstand uit de gemeenteraad in het open baar vergaderen. Het publiek krijgt daardoor de gele genheid om van bepaalde zaken eerder op de hoogte te komen dan op het mo ment waarop de beslissingen eigenlijk al bijna genomen zijn. De commissies van bijstand dienen ter voorbereiding van raadsvoorstellen en voor het uitwisselen van gedachten en standpunten. De onderwerpen die in de commissies in het openbaar besproken zullen worden zijn de bestuursorganisatie, de automa tisering in de gemeentediensten, het ge meentevervoerbedrijf en de stadsontwik keling. Voorts zullen de dossiers die bij de raadsagenda’s behoren, nier alleen voor de raadsleden maar ook voor het pu bliek ter inzage worden gelegd. WOENSDAG 6 JANUARI Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45' volwassenen 19-21 uur. DONDERDAG 7 JANUARI De Zandkraai, Handelstraat. 9.30 en 10.30 uur bejaardengymnastiek. De Vrjjburcht, Vrijburglaan. 20 uur jaar vergadering Fotokring Heemskerk. Zaal Dam, Ruijsdaelstraat. 20 uur schiet vereniging „De Vrijheid”. DONDERDAG 7 JANUARI Aqua Home. Kamp Rooswijk, Konings weg. 19.30-22 uur soos, visverkoop en bi bliotheek aquariumsociëteit Tropica. WOENSDAG 6 JANUARI Verenigde openbare bibliotheek, Zwaanstraat 4a. Geopend 19-21 uur. j 5 L De drie jubilarissen tijdens de toe spraak van wethouder M. Roessingh, van links naar rechts de families Hartman, Molenaar en Van Wijn gaarden. WOENSDAG 6 JANUARI Openbare bibliotheek Velsen, Plein 1945, 19 tot 21.30 uur. IJmuider Harmonie, in het Gemeentelijk Vergaderlokaal, Abeelenstraat, 20 uur: re petitie orkestafdeling. Sporthal Zeewijk, 19-22.30 u. Badminton vereniging Velsen. DONDERDAG 7 JANUARI Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden. 19.30 uur openbare gemeenteraadsvergadering. Openbare bibliotheek Velsen. Plein 1945, IJmuiden 10-12.30 en 14.30-17.30 uur; uit- leenpots Bejaardenhuis, Keizer Wilhelm- straat, 15.30-17 uur; filiaal Santpoort-Z., Willem de Zwijgerlaan 72, 14.30-17.30 uur en 19-21.15 uur. De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmuiden: bejaardensoos, spreekuur sociale raadsman, balletgroepen, tienersoos, peuteroppas. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor lichting Spreekuur leidster van 9.30 tot 12 uur in de Willebrordstraat 102, IJmuiden, tel. 02550-10715. Manlv Sport, boksles en training in de gymnastiekzaal van de Moerberg Comlté- school aan de Kerkstraat, IJmuiden-West, van 19.30 tot 21.30 uur. De Ring, bokstraining in de gymnastiek zaal van de F. L. Ossendorpschool, IJmui den, ingang Wijk aan Zeeërweg. Sporthal Zeewijk, IJmuiden, 19-22.30 uur badmintonvereniging Velsen. Velserbad, Briniostraat 18, IJmuiden, 6.30-8 uur gemengd zwemmen, 8-12 uur schoolzwammen, 12-13.15 uur gemengd zwemmen, 13.30-16.15 uur schoolzwemmen, 16.15-16.45 uur zwemlessen, 16.45-18 uur gemengd zwemmen, 18-18.30 uur zwemles sen, 18.30-22.30 uur zwemvereniging CSB, 21.50-22.50 uur duikersvereniging. Bethehemkerk, Radarstraat, 13.30-16.30 uur, bejaardensoos in een der lokalen. Sporthal Zeewijk, 19-22.30 uur. Badmin tonvereniging Velsen. Kamerorkest IJmond, vergaderlokaal Abeelenstraat, 20-22 uur repetitie. WOENSDAG 6 JANUARI De Srof, Raamveld. 20 uur Koreaans karate. Sportfondsenbad. Kuikensweg. Geopend 20.45-22 uur. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70 en Amstelstraat 44: volwassenen 19-21 uur. DEN HAAG. Het personeel bij het chemisch bedrijf van De Staatsmijnen (DSM) is algemeen niet zo goed te spre ken over het loon, het gebruik maken en ontwikkelen van de capaciteiten, het pro- motiebeleid/het vooruitkomen, de mede zeggenschap en de informatie over de algemene gang van zaken. Dit is gebleken uit een enquête naar de arbeidsmotivatie en arbeidsvoldoening in de huidige werk situatie. Over het algemeen bleek men wel te vreden te zijn met de aspecten die be trekking hebben op 'de „omgeving” van het werk (werkomstandigheden, arbeids voorwaarden en menselijke verhoudin gen), maar minder over aspecten, die be trekking hebben op het werk zelf. Men wil meer werk dat de capaciteiten aan spreekt, meer zelfstandigheid en verant woordelijkheid, meer informatie en meer medezeggenschap. Men is bereid zich voor het werk en de onderneming in te zetten, mits men werk van voldoende niveau heeft, iets wat naar de mening van de onderzoeksdeelnemers (met uitzondering van de hogere salarisgroepen) niet of niet altijd het geval is. - S- V .1 NüË"- - nu - gedaan moeten worden aan het vereen voudigen van de uitvoering. Architecten, constructeurs, toeleveringsbedrijven en het uitvoerend bouwbedrijf moeten samen naar methoden zoeken, die produktiebe- vorderend werken. Dat heeft voorzitter ir. H. D. Prins van de raad van bestuur bouwbedrijf vanmiddag in zijn nieuw jaarsrede gezegd. Een bouwsomheffing en een nieuw rijksgoedkeuringsbeleid wees hij af, om dat de bouw in Nederland toch al het slachtoffer is van allerlei vergunnings- systemen en omdat de hoge rentestand en de schaarse geldmiddelen een groei van de bouwproduktie in de weg staan. Om meer arbeiders voor de woningbouw te krijgen, bepleitte de voorzitter meer uitstel van dienstplicht. Afremmen van de utiliteitsbouw acht hij een minder goed middel, omdat de vrijkomende arbeiders dan eerder dreigen af te vloeien dan zo maar zijn in te passen in de woning bouw. i!‘ -W.Bib’. iM J4- - .-s - «ffl iü, W1 f?' Z f ‘““yF B'r - C - 5 1 41 A.:, .ij - V:-! aiisSSi-W F c' 7^5

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 4