Op het strand van IJmuiden van kolossale hijskraan Cursussen in BORD MET FILOSOFIE Te groot voor vervoer over de weg IJmuiden U Evangelie-prediker Tiny Snell komt IJmuiden naar OOK BIJ HOOGOVENS EEN FORSE KRAAN Burgerlijke stand Velsen OPPASSEN VOOR LANDMIJNEN Kennemer Kruimels Spectaculaire „landing’5 Havenberichten Raad van Kerken houdt hearing in Burgerzaal 7 VRV HEEMSKERK DIT KAN ALLEEN I* heemskerk daarom, houdt heemskerk ZELFSTANDIG! WOENSDAG 6 JANUARI 1971 i Exclusieve couture - - T pdfw»» op. W 1 (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN Voor de uitbreiding van de Scheveningse haven is destijds een zogenoemde Limakraan gecon strueerd, die niet minder dan 280 ton weegt. Een enorm gevaarte dat op geen enkele wijze over de wegen kan en mag worden vervoerd. Maar die kolos van de aannemingsmaatschap- pij „De Branding” v.h. J. Stolk moest nu naar IJmuiden, waar deze kraan voorlopig wordt geplaatst op het ter rein met de grote betonblokken die worden gebruikt voor het regelma tige herstel van de IJmuidense pieren. Over zee was de enige mogelijkheid. Die „operatie” is maandag en dins dag, gebruik makend van eb en vloed, uitgevoerd. ACTIECOMITÉ Ligeti Wonhwbezit - 5 Het zandtalud naar het strand kon pas bij eb worden gemaakt. De kraan staat nog op de ponton. 4, ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) De kraan, nog in de takels, vlak boven zijn definitieve plaats aan de kade van Rijksbinnenhaven III. Het winterprogramma van de Huis houdelijke en Gezinsvoorlichting wordt in het nieuwe jaar voortgezet met we derom een aantal cursussen, welke wij hieronder publiceren. Naaien onder leiding: op deze cursus is nog plaats voor enkele dames in IJmuiden. Het cursusgeld bedraagt 14 voor acht lessen. Van top tot teen verzorgd; deze cur sus bestaat uit vier lessen en schenkt aandacht aan een goede verzorging van het uiterlijk, waarbij men in de gele genheid gesteld wordt te experimen teren en te oefenen met verzorgings- en make up-artikelen. Bij voldoende deel name kan deze cursus op donderdag avond 21 januari in IJmuiden starten. Het cursusgeld bedraagt vier lessen 7,50 en drie gulden materiaal. VELSEN Onder auspiciën van de Raad van Kerken wordt dinsdag 19 januari in de Burgerzaal van het stadhuis een hearing gehouden. Die avond zal verslag worden uitgebracht van de activiteiten in het af gelopen jaar naar aanleiding van de vorig jaar gehouden hearing. Tevens zal het programma voor dit jaar aan de orde wor den gesteld. De aanvang van deze hearing is op 20 uur vastgesteld. Stoffen verven: voordat de stof een verf bad krijgt kan men deze op ver schillende manieren vouwen en afbin den, hetgeen tot verrassende resultaten kan leiden. Het stoffen verven is een boeiende techniek, welke men al doen de het beste leert. De cursus bestaat uit vier lessen en kost 7,50 exclusief materiaal. Zodra er voldoende cursisten zijn kan de cursus starten op maandag avond in de gemeentelijke huishoud school. Hij is zijn gehele leven in een ge- loofsatmosfeer geweest.. Zijn moeder BEVALLEN: J. Gortworst-Bruinlnk, d., Keetberglaan 1, IJmuiden; L. T. M. Fre- riks-Mantje, z., Spaarnestraat 35, IJmui den; H. W. J. Donker-Peters, z., Zeeweg 190, IJmuiden; A. C. Bot-Hooiveld, d., De laatste tijd worden nog steeds in de Noordhollandse duinen landmijnen aangetroffen, welke door werking van de bodem na stormachtig weer tevoor schijn komen. De burgemeester van Beverwijk waarschuwt dan ook met klem de bevolking en zeer speciaal de jeugd geen onbekende voorwerpen aan te raken, maar onmiddellijk de politie te waarschuwen. Deze zal dan direkt de noodzakelijke veiligheidsmaatregelen treffen. Het telefoonnummer van het politiebureau aan de Breestraat 37 is: 2 74 44; en dat van de politiepost aan de St. Odulfstraat 7 in Wijk aan Zee 02517 - 2 00. Modehuis IJMOND. Bij Hoogovens is dinsdag middag een zogenoemde „topzwenkkraan” met een hefvermogen van 30 ton aan de rand van Rijksbinnenhaven III op zijn plaats gezet. De kraan gaat de 7'/i tons kraan vervangen, welke eind vorig jaar naar de Staalhaven verhuisde. Het ruim 190 ton wegende gevaarte is op drie dek schuiten naar zijn huidige standplaats ver voerd. Met behulp van het grootste drijvende dok van de firma Goedkoop in Amster- OVERLEDEN: A. A. de Vos, 55 jr., echt genoot van A. J. Bakkum, Zuiderkruis- straat 16, IJmuiden; R. Haan, 62 jr„ echt genoot van A. Boelsen, Hagelingerweg 178, Santpoort; B. Kraaij, 78 jr., echtgenoot van A van der Steen, Lange Nieuwstraat 96, IJmuiden; J. Nijmeijer, 82 jr., weduwe van J. F. Ipenburg, Keizer Wilhelmstraat 1, IJmuiden; J. A. Broek, 70 jr., echtgenoot van A. K. Barcaga, Schutterstraat 34, IJ muiden; G. Stam, 84 jr., Kostverloren- straat 44, Zand voort. J. Hartog, 77 jr., we duwnaar van H. Mulders, Laan van Ber lijn 309, Haarlem; J. Bosch, 74 jr., echtge noot van N. Luidenga, Van Rijswijkstraat 70, Velsen-noord. Brederodelaan 11, Bloemendaal; A. J. San- ders-Philippo, z., Waalstraat 12, IJmuiden; J. Visser-Bart, z., de Ruijterstraat 141, IJ muiden; M. Smit-Olthof, d., Sparrenstraat 35, IJmuiden; J. J. van der Zwan-Dekker, d., Kruisberglaan 239, IJmuiden; A. E. van Duijn-Stam, z., Rijnstraat 23, IJmuiden; G. C. Pointl-Missaar, z., Schiplaan 220, IJmuiden; M. M. van Raalte-Koster, d., van Speykstraat 53, IJmuiden; J. M. C, van Roon-Neve, d., Keetberglaan 158, IJmui- derJ. van der Veen-Simpelaar, d., An- dromedastraat 37, IJmuiden; A. M. Geijte- man-Bruisschaart, d.. Kompasstraat 28, IJmuiden. Gezonde voeding: voor dames en he ren, die eenvoudig willen beginnen met koken. De grondbeginselen van het koken en van de voedingsleer worden in leuke menu’s verwerkt. De cursus bestaat uit acht lessen en kost 14 met daarbij voor 10 aan ingrediënten. Bij voldoende deelname kan deze cursus op maandag 18 januari in de Adelber- tus huishoudschool in IJmuiden star ten. Tiny Snell kwam in 1963 naar het Hollands^ Gulpen, ging twee jaar later naar Rotterdam om er een werkplaats te beginnen, vertrok een jaar daarna naar Californië teneinde er zijn huis te verkopen en kwam beladen met ma terialen weer terug in Holland om zich in Strijen te vestigen. Voor de „Stich ting Hand” bouwde hij er een woonhuis met een grote loods om van daaruit over de gehele wereld te werken. Alle zendingsgenootschappen zijn welkom bij hem, of ze nu dichtbij werken of ver weg. Hij gaat ervan uit, dat ieder land een zendingsland is, waarheen de auto’s rijden, die hij voor zijn doel verspreiding van het evangelie heeft opgeknapt. UoRjidcii Picü» 19t0-l?45 t.r 48 Opgaven en inlichtingen: kantoor Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting, Willebrordstraat 102, IJmuiden, tele foon 10715, ’s morgens van 9.30 uur tot 12.30 uur. - eigen huis. „Een te dure woning is ook een onbewoonbaar ver klaarde woning” is een slogan van de heer Steenstra. Waarom er in Heemskerk goedkoper gebouwd kan worden dan bijvoorbeeld el ders in de IJmond? „Het moet al tijd zo zijn, dat besturen voldoen de inzicht moeten kunnen hebben in wat deskundigen voorstellen. Anders loop je het gevaar dat die deskundigen alleen in hun eigen straatje denken, het alsmaar beter willen doen, doch uiteindelijk met een veel te hoge kostprijs komen. Juist in een kleine gemeente, kan het bestuur de zaken nog overzien. Zodra gemeentebestuurlijke appa raten het te zeggen krijgen loopt het fout. Kijk maar naar de Bijlmermeer” aldus de heer Steenstra. „Dienende handen voor diensten Gods” staat op een bord tegen de muur van een huis in Strijen bij Dor drecht. Het is het woonhuis van Tiny Snell, een prediker van het evangelie, die er een geheel eigen werkwijze op na houdt en daarvan zondag in IJmui den komt vertellen in gebouw Velser- duinweg 161, de zaal van de Pinkster gemeente. Dinsdag aangekomen in IJmuiden: Palamedes. Antwerpen; Amstelstroom, Hull; Essi Kristine, Pepel Umulden; Robert Bomhofen, Antwerpen; Aeas, Londonderry; Piotrkow Trybunalskl, Stet tin, Utnuiden; Unterweder, Flixborough; Bott, Hammersvall; Rijnstroom, Shoreham; Daghestan. Glasgow; Wangeroog, Oxelesund; Ciudad de Armen, Antwerpen; Essex Ferry, Zeebrugge; Bennachl, Huil; Tor Hollandia, Gotenburg; An- drezj stug. Singapore; Boreas, R’dam; Ardeas, Hamburg; Esperance, Poortvliet, IJmuiden; Po- len:cic Colocotronis, Constance; Wissekerk, R'dam; Burling, Londen; Wissekerk, R’dam; Wega, R'dam; Martha Friesecke, Londen, IJmui den Dinsdag vertrokken van IJmuiden: Amstel- land Las Palmas; Sanaga, Southampton; Petrel Klngslynn, IJmuiden; Valiant, Londen, IJmui den: Radja, Duinkerken; Rijnborg, Delfzijl; Ner- landia, Aarhus; Notos, Gr. Yarmouth; Neva, Le Havre; Tannalu, Stalingrad, Beverwijk; Glas Is land, Antwerpen, IJmuiden, Heike Bos, Stettin; Noord, St. Nasaire; Amstelstroom, Huil: Zaan- stroom, Fellxtowe; Spurt, Hamburg: Saarland, Antwerpen; Leonidas, R’dam; Hondsbosch, Ro chester, Zaandam; Rolfbermann, Londen; Key ser Scharpness; Osteclipper, Vega; Thekla. R’dam. Woensdag aangekomen in IJmuiden: Fennla, Delfzijl; Edward Stone. Greenwich, IJmuiden; Kattenturm, Cont. Plat, IJmuiden; Vlleree. R'dam; Vesta, Ipswich, IJmuiden; Zaan. Gr. Yarmouth, IJmuiden; Gisela Flint, Leeuwarden, IJmuiden. Woensdag vertrokken van IJmuiden: Brinda, Londen, IJmuiden; Rijnstroom, Shoreham; Su sanna Schulte, Narvik; Hoegh Melin, Bremen; Shoreham. Grimsby; Poolfisher, Belfast; Djatia- mon Bremen; Bonaire, Londen; Sheratan, Bra- tim Djakarta; Holland, Bremen. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam gegaan). nam hem mee naar de kerk en ofschoon hij nimmer aan het geloof twijfelde noemde hij zich toch in die tijd een statuszoeker, een materialist, met als hobby race-auto’s en bovendien werk zaam als commercieel piloot. Hij begon te zoeken naar de verbinding tussen materiële dingen en geestelijke en ont dekte naar zijn eigen woorden dat men nog zoveel over liefde kan spre ken, maar dat het er uiteindelijk toch om gaat die te tonen met zijn leven”. Over die tijd vertelt hij vijf jaar te hebben rondgelopen met het verlangen iets met zijn handen voor God te doen, totdat hij in Californië bij het zendings- transport kwam en daar George Ver- wer ontmoette, die hem bewoog naar Europa te gaan. Door dat dienen met de handen be keek Tiny Snell de kerk van Christus van een heel andere kant en vanachter de auto’s kwam hij in contact met de frontlinies van de evangelisatie. Zijn ervaring is, dat er een grote behoefte bestaat aan mensen, die werkelijk wil len dienen, gehoorzamen en het nede rige werk willen doen. Zondagmorgen om tien uur en 's avonds om 19 uur zal Tiny Snell over deze en andere zaken in IJmuiden ko men spreken. Onder grote spanning rijdt het im mense gevaarte het strand op. Bij hoog water kon de ponton weer vlot worden getrokken. De kraan is maandag In Scheveningen bij laag water op een groot ponton ge plaatst, nadat men een zanddam van het strand naar de ponton had aangelegd. Bij hoog water is men uit Scheveningen ver trokken. Maandagavond kwam de sleep in IJmuiden aan en bij hoog water is de pon ton met de kraan zo ver mogelijk naar het strand toe getrokken. Bij laag water kwam de ponton vast op het strand te liggen. Op het strand lag inmiddels een enorme zandberg gereed. Dinsdagmorgen bij eb heeft men met twee „shovels”, me chanische graafwerktuigen, in een driftig tempo een talud gemaakt van het strand naar de ponton toe. Over deze brede zand dam kon de kraan met de rupsbanden omstreeks twee uur op eigen kracht maar uiteraard onder grote spanning van de ponton af het strandje op rijden en de kleine afstand naar het betonblok kenterrein afleggen. De ponton kon bij hoog water weer vrij worden getrokken. Deze hele operatie was niet zonder risico’s, want het tijdsbestek waarbinnen men moest werken werd bepaald door eb en vloed. Maar alles verliep feilloos. Onder de vele aanwezigen op het strand was even een grote spanning merkbaar toen de kraan vanaf de ponton de inderhaast opgeworpen zanddam op reed. Het talud was steil en voor een leek zag het er naar uit of de kraan onherroepelijk voor over zou klappen. Ook leek de zanddam ogenschijnlijk te zullen bezwijken onder het gewicht van het tweehonderdtachtig dam, zijn achtereenvolgens het onderstel ton wegende gevaarte. Maar de landing (80 ton) en de bovenbouw (110 ton) op de verliep perfect. kade in elkander gezet. Deze maand hoopt De kolos, die meer dan anderhalf mil- men de elektrische en mechanische af- joen gulden zou hebben gekost, is te werking te voltooien, waarna begin febru- breed om op welke wijze dan ook over ari deze topzwenkkraan in gebruik kan de weg te kunnen. Het weer was in de worden gesteld voor het zware stukgoe- afgelopen dagen gunstig om deze operatie derenvervoer. over zee te ondernemen. IX Cadeautjes maken met naald en draad: het verwerken van lapjes, vilt en kralen tot originele geschenken. Deze cursus bestaat uit vier lessen, de kosten zijn 7,50, exclusief materialen. Bij voldoende deelname kan deze cur sus starten op maandagavond in de ge meentelijke huishoudschool in IJmui den. Wm vtHhU - Dit bord staat aan de Gerrit van Assendelftstraat in Heemskerk en laat aan duidelijkheid niets te wensen over: „Dit kan alleen in Heemskerk. Daarom: houdt Heemskerk zelfstandig!” Dit slaat op de prijzen van de huizen, f 46.800, een bedrag waarvoor men elders in de omgeving nieuwe wo ningen met een lantaarntje moet zoeken. Volledigheidshalve staat er ook bij, dat alle huizen al uitge geven zijn. Achter het bord schuilt de filosofie van de Stichting Eigen Woningbezit, in casu van de heer N. P. Steenstra, die het „niks bij zonders” vindt om betaalbare wo ningen te bouwen. Het enige wat men moet doen is steeds voor ogen houden, dat de werkelijke oorzaak van de woningnood gezocht moet worden in de hoge kosten voor een -■

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 7