VCIJ-dames Als bevolking en bedrijfsleven op weer naar 13 februari half miljoen opbrengen KUNSTIJSBAAN NOG DIT JAAR IN GEBRUIK Geen rijksambtenaar, maar dienaar van de provincie Malik: Russen hielpen mee in Nieuw-Guinea Straatrover maakt veertig mille buit zege ft DR. M. J. PRINSEN: Haarlem verloor van DEVD: 3-5 Collectanten Groot toernooi Duinwijck Inzamelingsactie in geheel Kennemerland Sleeswijk brengt musical Promises in ons land uit Philips wil in nog drie vestigingen korter werken Bloemenveiling Beljavski viel terug in het Niemeyertoernooi 9 DONDERDAG 7 JANUARI 1971 Recreatie KORFBAL Financiën DIENAAR Collectanten In Rotterdam Koningin naar Amsterdam (Van een onzer verslaggevers) OVERVEEN. De oud-commissa- ris van de koningin in de provincie Noord-Holland, dr. M. J*. Prinsen, is op 71-jarige leeftijd na een korte ziek te overleden. Hij is commissaris ge weest van 1 juli 1954 tot 1 februari 1964. De crematie heeft vandaag plaats gehad. BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM Kennemerland krijgt een kunstijsbaan als Kennemer land dat zelf maar wil. De stichting Kunstijsbaan Kennemerland is rond met de plannen, de financiering en de subsidies; het enige wat nog ont breekt is 500.000 gulden, die opge bracht moeten worden door de bevol king en het bedrijfsleven. Daarvoor wordt op zaterdag 13 februari (de dag van de wereldkampioenschappen op de schaats) een kapitale huis-aan- huis-inzamelingsactie gehouden in de gemeenten Haarlem, Heemstede, Haarlemmermeer, Bennebroek, Haar- lemmerliede en Spaarnwoude, Benne broek, Bloemendaal, Zandvoort en Velsen. Op het ogenblik is men druk bezig met de werving van de 3500 collectanten die daarvoor nodig zijn. Gezamenlijk zullen zij met 250.000 gulden thuis moeten komen want de Stichting verwacht dank zij de be reidwillige hulp van de Junior Kamer eenzelfde bedrag van het bedrijfs leven los te kunnen peuteren. BESTUURLIJK telefoon 02550 - (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Voor de actie „Kunst ijsbaan Kennemerland" zijn 3500 collec tanten nodig die per persoon 30 a 40 adressen gaan bezoeken. Hun beloning is een gratis maandabonnement voor de kunstijsbaan. In Bennebroek, Spaarn- dam en Vogelenzang hebben zich al voldoende collectanten aangemeld. In de andere gemeenten kan men zich schriftelijk of telefonisch opgeven bjj de volgende adressen: Hij was secretaris-generaal van de Ron de Tafelconferentie met Indonesië. Bij zijn benoeming tot rechter in het Uniehof van Arbitrage legde hij zijn functie als secre taris van het kabinet-Beel neer. Dr. Prinsen heeft zijn taak als commis saris van de Koningin niet als rijksamb tenaar vervuld maar als dienaar van de provincie. Dit zei de toenmalige vice- voorzitter van het college van Gedeputeer de Staten, de heer H. Westermann tijdens het afscheid van dr. Prinsen op 7 januari 1964. „Het kan zonder enige overdrijving worden gezegd dat u een commissaris van en vóór de provincie Noord-Holland bent geweest”, aldus de heer Westermann. Tijdens zijn installatie-rede in juli '54 had dr. Prinsen grote aandacht besteed aan wat hij zag als de taak van een commis saris. Hij zei onder meer: „Ik stel er prijs op de beloften af te leggen dat het mijn sla 15-27, andijvie 20-75, waspeen 48-50, prei 45-160, knollen 6-30, uien 14-27, breek- peen 12-30, boerekool 15-36, rodekool 6-18, gelekool 16-27, groenekool 16-37, spruiten 60-145 en witlof 88-132. Derde klasse: Oosthoek 3-Aurora 5 2-8. Haarlem 3-Rapid 4 3-0. Junioren: Aurora 2-Aurora 1 0-4. Oos- terkwartier 2-Oosterkwartier 1 2-3. (Van onze correspondent) LEEUWARDEN. Bij Philips wordt overwogen om nu ook in de bedrijven in Drachten, Sneek en Leeuwarden een werktijdverkorting in te voeren. Een be slissing omtrent duur en aanvang is nog niet genomen. Verder werd besloten 1.400 man in Heerlen, Sittard, Heer, Uden en Zwolle korter te laten werken. AMSTERDAM. Koningin Juliana zal op donderdag 21 januari in Amsterdam enkele stadswijken en culturele centra bezoeken. In Slotervaart zal de koningin tijdens een korte plechtigheid de eerste paal doen slaan voor het nieuwe ge meenteziekenhuis. De heer De Korte heeft er alle hoop op dat de actie een daverend succes wordt. „Het is geen ijspaleis voor een selecte groep van hardrijders en ijshockeyers, maar een prachtige recreatieve voorzie ning voor de massa. Zoiets moet er ge woon komen”. (Van onze korfbalmedewerker) HAARLEM. Voor de Haarlemse mi- croachttallen waren dinsdagavond geen overwinningen weggelegd. Haarlem ver loor met 5-3 van de aanstaande kampioen DEVD en Oosterkwartier van lijstaan voerder Soesterkwartier met 5-1. (Van onze volleybalmedewerker) HAARLEM In de Kennemer sporthal te Haarlem zorgde HVS 3 gisteravond voor een verrassing door met 3-1 te zegevieren over bet sterk geachte Ovra 2. Hierdoor kon HVS 3 zich wat losmaken uit de staartgroep van de distriktklasse terwijl Ovra 2 verder achterop raakte in de kop groep. De overwinning van HVS 3 was vooral te danken aan het goede harde aanvals- spel gesteund door de ervaring van de 3 oude rotten in het team: W. Clay, J. Peter sen en P. Koning. HVS 3 pakte direct de zaken stevig aan en won via 7-7 en 12-8 de eerste set met 15-11. De tweede set duurde bijzonder lang en vergde veel energie van beide par tijen. HVS probeerde meteen door te du wen, te’wijl OVRA er alles aan deed om een 2-0 achterstand te voorkomen. In deze opzet slaagden de Ovranen met zeer veel moeite. Het werd 16-14. Dat de roodwitten teveel \an hun krachten hadden gevergd bleek in de derde set toen HVS vrij ge makkelijk over Ovra heenliep. Setstand: 15-4. In de vierde set ging het er weer spannend aan toe en hielden belde par tijen elkaar langdurig in het evenwicht. De aanvalskracht van HVS gaf tenslotte de doorslag en met 15-12 wonnen ze deze wedstrijd verdiend met 3-1. Bij de dames ging de strijd tussen het zwakke HVS 3 en VCY, dat de laatste tijd opmerkelijke resultaten behaalt. Tegen de goed draaiende IJmuidense ploeg hadden de HVS ers niet zoveel in te brengen, al ging de tweede set met veel moeite naar de dames van VCY n.l. met 16-14. Het werd tenslotte binnen de drie kwartier 3-0 vooi VCY. Marinus Jacobus Prinsen is op 10 ja nuari 1899 in Heerenveen geboren. Hij be zocht de HBS in Den Haag, waarna hij in 1924 het examen kandidaat-notaris af legde. In 1930 deed hij doctoraal examen in de rechtswetenschappen. In 1941 pro moveerde hij aan de universiteit van Am sterdam tot doctor in de rechtswetenschap pen. In 1920 kreeg de heer Prinsen een func tie bij de belastingdienst, waarbij hij in 1927 tot inspecteur werd benoemd. In 1939 volgde zijn benoeming tot raad-fis- caal bij het ministerie van Binnenlandse Zaken. Zeven jaar later werd de heer Prinsen benoemd tot secretaris-generaal van het ministerie van Binnenlandse Za ken en tevéns secretaris van de minister raad. Kennemerland heeft het dus helemaal in eigen hand. Voorzitter J. J. de Korte van het stichtingsbestuur heeft er overi gens alle vertrouwen in. „Natuurlijk komt dat geld er. Als ik zie dat Utrecht (wier actie wij als voorbeeld hebben ge nomen) per inwoner één gulden gaf en Alkmaar zelfs 1,50, halen wij met on ze 365.000 inwoners dat streefbedrag met gemak”. BEVERWIJK. De noteringen van de bloemenveiling Centrum zijn: amaryllis per stuk 46, anjers p. stk. 18-32, trosanjer 180-220, anthurium 80-250, blauwe druif 13-54, chrysant jaarrond 295, chrysant per bos 65-150, hyacint st. 20-45, fresia 120- 335, gerbera 20-56, iris 230-260, narcis kas 75-140, nerine 115, orchideeën 80-410, roos p. st. 40-76, babyroos 18-34 en tulp 120- 540. Planten: azalea 85-200, amaryllis 130, begonia 65, cineraria 65, cyclamen 150- 640, poinsettia 65, kalanchoe 65-185, pot- chrysant 10-32, st. paulia 40-115 en vrie- sia 75-180. De noteringen van de Groentenveiling: De overige uitslagen van de afd. Noord west van de KNKB waren: Eerste klasse: Aurora 4-Neptunus 2 2-0. Ik r (Van onze correspondent) ROTTERDAM. Een ongeveer 25-ja- rige man heeft vanmorgen om half tien midden in Rotterdam een 43-jarige boek houder beroofd van een tas met ruim 40.000 gulden. De boekhouder had het geld juist afge haald bij het hoofdkantoor van de AMRO- bank aan de Coolsingel. Bij zijn gepar keerde auto stond een man die hem, ver moedelijk met een vuurwapen, bedreig de en sommeerde de tas met geld af te geven. De rover ging er vandoor in een auto die hij vóór de wagen van de boekhou der had geparkeerd. GEBOREN: Elias P. z.v. J. H. de Boer en C. Lubbers; Jan M. z.v. J. M. Huisman en J M. P. v.d. Helm; Anna M. d.v. G. J. Veld- huijs en A. G. L. Jansen; Johanna A. T. d.v. M. Bogert en A. E. Verbakel; Susan E. d.v. J M. Tervoort en M. N. Serptenti; Erwin z.v. H. Wagenaar en D. C. Hoek; Richard z.v. R. Hessels en M. M. Spanjaardt; San dra G. d.v. J. J. Fatels en G. C. Duijn; An- tonius G. J. z.v. T. A. Niekoop en C. E. M. Schagen; Vincent z.v. G. A. van Tuijl en N W. Slaman; Martijn z.v. F. L. M. Koop man en A. C. M. Duijn; Amo H. J. z.v. T. J. Weel en L. E. Brouwer; Agatha M. d.v. T. van der Kolk en M. E. Kramer; Sylvia d.v. G. P. H. Baur en H. P. M. Schattefor; Rudy P. T. z.v. J. A. de Looze en G. J. Minnebo; Arjen P. z.v. A. Coster en L. Mathijs; Bren da d.v. P. Schellevis en A. Bosscher; Paul H. z.v. J. de Koning en J. H. M. v.d. Woude; Johannes P. z.v. J. de Koning en J. H. M. v.d. Woude; Catharina M. d.v. W. G. van Wetten en M. L. C. Wijtenburg. GETROUWD: Adriaan J. J. Blaaser en Jannetje ter Horst. OVERLEDEN: Agatha J. van der Wel, 80 jaar, weduwe van T. Hartog. (Van onze correspondent) UTRECHT. De musical „Promises Promises” van het Amerikaanse succes duo Burt Bacharach-Hal David gaat dit jaar rond Kerstmis in Nederland in pre mière. De hoofdrolspeler is cabaretier Gerard Cox, voor twee andere belangrij ke rollen wordt onderhandeld met acteur Joan Remmelts en actrice Trudy Labij. De produktie wordt gefinancierd door Re- né en Hans Sleeswijk, die de rechten al twee jaar geleden gekocht hebben. groepen. De stichting heeft goede hoop dat het aantal van 3500 collectanten bij elkaar gehaald wordt. Behalve de wil om goed te doen zal daarbij ongetwij feld een stimulans zijn dat elke collec tant een gratis maandabonnement voor de kunstijsbaan krijgt. Een aantrekke lijke trekker voor wie bedenkt dat de en treeprijzen rond de 2,50 voor volwasse nen en de 1,25 voor jongeren zullen lig gen. Collectanten moeten wel ouder zijn dan 14 jaar. varing heeft geleerd dat de kunstijsbaan in Haarlem daarom mag rekenen op een kwart miljoen bezoekers per jaar. Daar zijn dan nog niet bij gerekend de bezoe kers van de ijshockey wedstrijden in de hal, omdat men dat nog even wil afwach ten. In de hal komen ook niet onmiddel- 11 jk tribunes maar er wordt wel ruimte vrijgehouden voor vijfduizend mensen. De oud-commissaris was grootofficier in de orde van Oranje Nassau en grootoffi cier in de ordre mai pour le mérite van Argentinië. Hij was onder meer ere-voor- zitter van het bestuur van het opbouw- orgaan Noord-Holland, erelid van het de partement Amsterdam van de Nederland- sche Maatschappij voor Nijverheid en Han del, beschermer van de Vereniging Haer- lem en de Koninklijke Roei- en Zeilver eniging Het Spaarne. Met de zeer veel werk vragende voor bereiding van de actie „Kunstijsbaan Kennemerland” houdt zich een stuur groep bezig die onder leiding staat van directeur Van der Goes, van het postdis trict Haarlem. De posterijen ook zullen eind januari zorgdragen voor de ver spreiding van 110.000 affiches door het gebied, waarvan het de bedoeling is dat de mensen die voor hun raam hangen. (Van onze badmintonmedewerker) HAARLEM. Het komende weekein de houdt Duinwijck zijn grote jaarlijkse A- en B-toernooi in de badmintonhal na bij de Kleverlaan te Haarlem. Dit toer nooi is, in het bijzonder wat de dames- inschrijvingen betreft, zeer sterk bezet. Alle dames van de Nederlandse selectie hebben ingeschreven en vechten voor een plaats in het Uber-cup-team, dat deel neemt aan de officieuze wereldkampioen schappen voor dames. De zes beste dames zullen worden uit gezonden naar Engeland en deelnemen aan de kampioenschappen van Kent en aansluitend een week in een trainings kamp gaan, dat onder leiding zal staan van Ken Broek. Haarlem heeft een knappe wedstrijd gespeeld en had gezien zijn grote inzet on getwijfeld een gelijk spel verdiend, ook al omdat 2 doelpunten werden afgekeurd. Vooral in de eerste helft was er weinig krachtsverschil en dank zij een door C. Hendriks benutte strafworp nam Haar lem de leiding. Na 20 minuten kon DEVD, dat deze avond niet op schot was, de ge lijkmaker scoren. Even later was het 2-1 voor Haarlem, toen Tr. Jansen van mid den afstand scoorde. DEVD kwam snel op 2-2, toen het een strafworp benutte. Indirect uit een vrije worp bracht K. Roth de ruststand op 3-2. Reeds in de eerste minuut werd het 3-3. DEVD miste daarna 2 strafworpen, maar de derde betekende een achter stand van 3-4 voor Haarlem. Haarlem was aangeslagen en DEVD won tenslotte met 5-3. Van minder kwaliteit was Oos- terkwartier-Soesterkwartier. Beide ploe gen misten .in de beginfase een straf worp, maar het was spoedig te zien, dat de bezoekers beter speelden. Vooral het combinatiespel was veel beter dan dat van de thuisclub. Per gemeente worden of zijn al werk groepen geformeerd die de actie lokaal organiseren. In Haarlem dat 2000 col lectanten nodig heeft komen wijk- Andere publicaties zijn „Enige beschou wingen betreffende het Winstbelasting 1940” en René Sleeswijk: „Ik heb maanden ge probeerd de overheid te interesseren, maar het is, plat gezegd, een afknapper geworden. Het kost me vier ton, maar ik heb de knoop doorgehakt”. De tekst van „Promises” is geschreven door Neil Simon, auteur van toneelstuk ken als „Barefoot in the park”, en de musical „Sweet Charity”. De Nederland se produktie wordt waarschijnlijk gere gisseerd door de Amerikaan Fred Hebert, die ook „Sweet Charity” hier geregis seerd heeft. GRONINGEN. De Rus Beljavski is in Groningen welhaast definitief afgeval len als kandidaat voor de eerste plaats van finalegroep A in het schaaktoernooi om de Europese juniorenbeker. Beljav ski verloor namelijk zijn partij voor de zevende ronde met zwart tegen de West- duitser Kiffmeyer. De Hongaar Ribli, die de leiding behield, brak zijn duel met de taaie Schot Holt af en bezit nu vijf pun ten met een hangpartij. De Westduitser Borngasser, die remise speelde tegen de Brit Saverymuttu, staat met Vfa punt tweede. De Bulgaar Ermenkov is derde met vier punten en een afgebroken par tij. Beljavski heeft eveneens vier punten. De stichtingskosten van het project worden geschat op vijf miljoen. De pro vincie zal daarvan 600.000 gulden voor haar rekening nemen, de Nederlandse Sportfederatie 400.000 gulden en de be volking en bedrijfsleven hopelijk een half miljoen. Dan blijft er 3,5 miljoen over die geleend zal moeten worden. De exploitatiekosten worden geraamd op 720.000 gulden met een tekort van een kwart miljoen per jaar. Met uitzonde ring van de gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude hebben van alle hier boven genoemde gemeenten de colleges van B. en W. subsidie toegezegd. In Haarlem en Heemstede is ook de ge meenteraad al akkoord gegaan. Haar lem neemt met 125.000 gulden subsidie het leeuwenaandeel van het jaarlijkse tekort voor zijn rekening. De heer De Korte: „Het exploitatiete kort mag hoog lijken, maar vergeet u niet, dat dat voornamelijk wordt veroor zaakt door de rente en aflossing van de lening. Vandaar dat het van groot be lang is, dat van bevolking en bedrijfsle ven zo veel mogelijk geld binnen komt. Des te minder hoeven we te lenen”. De Nederlander Christophoor Baljon verloor in de B-groep andermaal, nu met zwart van de Italiaan Capello. Baljon zakte in de rangschikking daardoor tot de zevende plaats met drie punten. Jeugdkampioen Rob Witt kwam niet tot een definitief resultaat tegen de Luxemburger Milbers en moest afbre- ken. De Oostenrijker Scheichel profiteer de daarvan via een overwinning op de Noor Teie en nam de leiding over. Haarlem: Dienst Sport- en Jeugdzaken (hr. J. M. Visser), Kleine Houtweg 47, Haar lem, telefoon 31 93 53. Haarlemmermeer: de heer C. Meeuwig, Raadhuislaan 23, Hoofddorp, telefoon 02503 - 66 37. Heemstede: Heemsteedse Sportstichting, Van Merlenlaan 2, Heemstede, telefoon 28 41 40. Santpoort (noord): het postkantoor, telefoon 37 35 11. Santpoort (zuid): het postkantoor, telefoon 37 82 11. Aerdenhout: het postkantoor, Aerdenhoutsduin- weg 5, Aerdenhout. telefoon 24 23 20. Bloemendaal: het postkantoor, Bloemendaalseweg 39 te Bloemendaal, telefoon 25 74 00. Overveen: het postkantoor, Bloemendaalseweg 236, Overveen, telefoon 25 09 00. IJmuiden: het postkantoor, 1 34 41. Zandvoort: het postkantoor, telefoon 02507 - 32 11. Dat ik het daarbij als een plicht van de eerste orde beschouw de belangen van de provincie te dienen, zou nauwelijks te genover u behoeven te worden bevestigd, ware het niet, dat naar de letter van het geldende recht de commissaris des Ko- nings nog steeds vrijwel uitsluitend moet worden gezien als rijksorgaan”. Besluit op de het pre-advies „Het begrip winst in het civiele en fiscale recht” voor de Broederschap van Nota rissen. Verder schreef hij een uitvoerige beschouwing over het Besluit op de On- dernemingsbelasting 1942 en was hij een regelmatig publicist in diverse tijdschrif ten. Sinds zijn afscheid als commissaris der koningin woonde dr. Prinsen in „Midden duin” aan de Zeeweg. Naast de behartiging van sociale en so- ciaal-culturele belangen van de provincie, hadden vooral bestuurlijke en planolo gische problemen zijn grote aandacht. Bij zijn installatie merkte hij op dat de snelle industriële ontwikkeling van de IJmond de provincie voor een uiterst belangwek kend probelem van bestuurlijk-planologi- sche aard plaatste. Dr. Prinsen gold als uitermate deskun dig op het gebied van de belastingweten- schappen. Van zijn hand zijn verscheidene publicaties verschenen waaronder het door de Vereniging voor Belastingwetenschap- pen bekroonde werk „De belastingheffing van de coöperatie”. Als de heer De Korte gelijk krijgt en waarom niet? kan Kennemer land nog dit jaar op kunstijs schaatsen. Nu al is de Heidemaatschappij gevraagd een schetsplan te maken. Het is de be doeling het project in maart van dit jaar aan te besteden. Dan kan in ieder geval de geplande 400-meterbaan tegen novem ber in gebruik genomen worden. De ijs hal zal iets later volgen. v DJAKARTA, (Antara) „Toen Indo nesië op West-Irian strijd voerde tegen de Nederlanders werd modern militair materieel door Russen bediend tot het tijdstip dat Indonesische deskundigen beschikbaar waren” Tweede klasse: Watervliet 3-Ooster- kwartier 3 1-3. Rapid 3-Nieuw Flora 3 2-2. Dit heeft de Indonesische minister van j Buitenlandse Zaken, Adam Malik, ver- hUCiniintOR V3.T1 klaard naar aanleiding van berichten uit Cairo dat enige tijd geleden Russische militairen in Egypte bij een Israëlische aanval waren gesneuveld. Malik was niet verbaasd over berich ten dat Russische militairen raketinstal- laties bedienen, omdat het afvuren ge schiedt door deskundigen die vermoede lijk nog niet beschikbaar zijn in de Ver enigde Arabische Republiek. Bij de heren is de Nederlandse kam pioen Rob Ridder de grote favoriet, maar Piet Ridder is er erg op gebrand het toernooi, evenals verleden jaar, op zijn naam te brengen. Twee andere geplaats te spelers zijn Boudewijn Ridder en Her man Leidelmeyer. De laatste is echter de gevolgen van een operatie nog niet helemaal te boven en er is zelfs sprake van, dat hij zich daarom zal terugtrek ken. Daarmede zou hij zijn koppelgenoot in het herendubbel, Piet Ridder, zeer du peren, aangezien dit duo zeker goed is voor een finale-plaats. Tot de andere fi nalisten rekenen wij Boudewijn en Rob Ridder, terwijl de Nederlandse jeugd kampioen Frits Hoogland en Guus van der Vlugt ook zeer ver kunnen komen. Bij de dames zijn Marjan Luesken en Joke van Beusekom één en twee ge plaatst. Gezien de minder goede vorm van Joke in de laatste weken is een fi nale plaats voor Lili ter Metz zeker niet onmogelijk, terwijl Félice de Nooyer en Agnes van der Meulen het wel tot de halve finale’s zullen brengen. Bij het da- mes-dubbelspel verwachten wij een felle strijd tussen Marja Ridder/Marjan Lues ken tegen Agnes van der Meulen/Mirette de Nooyer en Joke van Beusekom/Félice de Nooyer tegen Tonny Pannemans/Hen- ny Wesdorp of Lili ter Metz/Sylvia Rob in het gemengd-dubbelspel zijn geen bepaalde favorieten aan te wijzen of zou het misschien toch een finale worden tus sen Lili ter Metz/Piet Ridder en Marjan Luesken/Boudewijn Ridder? Het B-toer- nooi wordt gelijk met het A-toernooi ge- speeld en is ook zeer sterk bezet. Prak- tisch alle B-spelers en -speelsters uit 1 Noord- en Zuid-Holland hebben ingeschre ven, zodat ook bij de mindere góden veel strijd verwacht kan worden. De halve finales beginnen zondag om tien uur, terwijl met de finales 's middags om twee uur wordt begonnen. streven zal zijn bij de vervulling van mijn ambt te handelen naar de strengste maat staven van rechtvaardigheid en recht schapenheid. Zoals bekend komt de kunstijsbaan op het terrein naast de Kennemersporthal waar op het ogenblik de natuurijsbaan zeer druk bezocht wordt. Het totale pro ject omvat een open 400-meterbaan met een uitloop die als „krabbelbaan” door de kleintjes gebruikt kan worden; een hal met een. ijsvloer van 30 bij 60 meter; kleedkamers enzovoorts en een eenvou dig restaurant. De heer De Korte benadrukt nog eens dat met name de baan op de allereerste plaats is bestemd voor de recreatiesport, voor vaders, moeders, kinderen, verloof den etcetera dus die ongeorganiseerd en alleen als zij zin hebben willen schaatsen. Pas op de tweede plaats komen de wed strijden, het kunstrijden, het ijsdansen, ijshockey en eventueel curling. Buiten het seizoen, in de maanden april, mei, juni, juli, augustus en september denkt de stichting aan het inrichten van ten toonstellingen in de hal. In een straal van 15 kilometer rond Haarlem wonen 635.000 mensen. De er- kunstijsbaan Uitslagen van de gespeelde wedstrijden: Heren: VCMAFes c 3-0, Fes 2The Red Sets 1-3, Major—HBC 1-3, HSVC a—Fes b 3-1, Brandweerv. Nispen 1-3, Alliance 2Triumph 0-3, Triumph aGazellen a 0-3, Ovra 4—PSVH 0-3, HSVC 2—die Raeckse 1-3,HVS a—DSS a 2-2, HVS 3— Ovra 2 3-1, HSVC—Ovra 3 2-2. Dames: Rapid aGazellen a 3-0, JBS 2 HBC 2 3-0, JBSOvra 3 3-0, Gios a Alliance c 3-0, HVS 3—VCY 0-3, Ovra 5— Major 0-3, Gios bFes c 3-0, v. Nispen Gazellen 2-2, PSVH—de Blinkert 2-2, Ra pid b—VVGS a 0-3, Cazuz 2—JBS 3 0-3, FesOSS 3-0, Alliance eOvra d 3-1, Ovra ev. Nispen a 1-3, Alliance 3 Fes 2 2-2. t

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 9