technisch oplosbaar Hard rock en blues voor Vietnam Concertgebouw m Langs sluizen en havens Top de pop pop dertien MEDISCHE VERZORGING MET HET WEEKEINDE „Probleem milieuvervuiling Folkduo Marselje Van Eerdenburg INSULINDE SOOSAGENDA Vier maanden geëist voor inrijden op echtpaar keer van naam snijdt zich in eigen vlees Gorredijk II veranderde drie MR. J. C. DROSTE, VOORZITTER KAMER VAN KOOPHANDEL: Wie zich tegen industrie keert, ■oP*”5fcBpOP r uit en Q^anct John de Revelator GOED DRUKWERK VAN RIXEL, ZO’N DRUKKER FW aariem, IJmona 6 VRIJDAG 8 JANUARI 1971 Mooie Nel Oostelijke Randweg Optimisme GROOT OFFSET BOEKDRUK KLEIN OFFSET BRANDENBURG” Haarlemse rechtbank rt WWl t i i zondagmiddag Houtstraat, Groen- Wes ter- ADVERTENTIE verloskundige ADVERTENTIE Electrotechnisch Bureau IJmuiden Service en storingen binnen 24 uur in Licht- en krachtinstallaties Nieuwbouw en onderhoud. woonkernen. Hiervoor is overleg vereist tussen Rijksluchtvaartdienst, de luchtha ven en de piloten-organisatie en stringente controles op de naleving van de voorge schreven routes. De economische toestand in het district van de Kamer geeft volgens de voorzitter geen reden tot pessimisme. Eind 1969 ver wachtte 53 percent der bedrijven een ho gere omzet en 29 percent een hogere winst voor 1970. Eind 1970 luidde deze cijfers 76 percent en 42 percent; een belangrijke stij ging ten gunste Hij achtte het te vroeg nu al een uit spraak te doen over het Amsterdamse rap port over de buitenhaven bij IJmuiden. Het technisch-nautische rapport moet nog verschijnen en bovendien wil mr. Droste eerst te rade gaan bij bedrijfsleven en ge meentebesturen. Hij zei het te betreuren dat over de we genplannen in het streekplan voor Zuid- Kennemerland door verschil van inzicht op ambtelijk niveau nog niets is beslist over een prioriteitenschema en een finan- cieringsopzet. SANTPOORT. Arts: H. J. Ph. Hattink, Vinkenbaan 'Ww* „John the Revelator”, de Haarlemse bluesformatie die in Loosdrecht tot twee maal toe zoveel succes oogstte en met de LP „Wild Blues” een zeer aanvaard baar platendebuut maakte, komt bin nenkort met een single. Die zal dan ge maakt worden door de vjjfmansformatie die na het vertrek (zonder ruzie) van pianist Charles van de Heuvel is over gebleven, te weten Charles v. d. Steeg (sax. fluit), Jos de Wilde (bottleneck, harmonika). Frans ten Kleij (solo, har- monika), Ton Huissen (zang) en Fred Huissen (drums). Op zaterdag (let op!) 16 januari houdt de Indische vereniging „Insulinde” uit Haarlem een inwijdingsfeest in Tres long, Hillegom onder de welluidende titel „Slamat Tahoen Baroe”. Gasten zijn „The Hearts of Soul”, het „Rob Franken Quartet” (ovor de dansmuziek) en de „Boham Dansgroep” die zowel oude als moderne Indonesische dansen zal opvoeren. Er zijn nog kaarten verkrijgbaar in de Johan Wierstraat 8 (tel. 312870) en de Engelandlaan 57 (tel. 325658). Les Six, Peuzelaarsteeg, zaterdag: Dead Dog’s Eye. 1 1 r s t i i I 1. My sweet Lord - George Harrison. 2. See Likes wees - Tee-Set. 3. Lonely Days - Bee Gees. 4. Yesterday when I was young - Charles Aznavour. 5. Voodo Chile - The Jimi Hendrik Experience. 6. Tears in the morning - Beach Boys. 7. See me, feel me - The Wo. 8. I hear you knocking - Dave Edmunds. 9. Peace Planet - Ekseption. 10. The Witch - The Rattles. 11. Where have I been wrong - Cats. 12. Both sides now - Euson. 13. Over and over - George Bakèr Selection. t i 1 5 I s I t •W-z f' Oosterduinweg 20 IJmuiden Telefoon 1 34 05 Vrijdag 8 januari is dit duo om half drie’s middags op Hilversum III te be luisteren in een programma van de TROS. Daarnaast zijn er al serieuze plannen voor een half-uurs-programma voor de VARA-radio. De datum daar van is nog niet bekend. In Caramella zaterdagavond wordt Linda begeleid door Rik van der Linden op de fluit. De single heeft een B- en een C-kant (grapje van de groep): „Rocking Squir rel”, een eigen nummer dat je bluespop zou kunnen noemen en „One track mind", ook een eigen nummer, dat meer de oude, onvervalste blues benadert. Er is een kans dat Boudewijn de Groot de plaat gaat produceren. De club Caramella tegenover het sta tion in Zandvoort gaat de zeer succes volle stijl van de bekende Haarlemse sociëteit „Martinique” overnemen en tolkmensen introduceren. Zaterdagavond wordt de discotheek ovor het eerst ge combineerd met een optreden van Linda van Eerdenburg (winnares van Rodeo) en de Haarlemmer Paul Marselje, die vooral bezoekers van „De Waagtaveer- ne” wel zullen kennen. BEVERWIJK Artsen. Voor de groep artsen Fierstra, Lange, Plantinga, Reddingius, De Rui ter, Rolink, Versélewel de Witt Ha mer, Visser en Vreeling wordt de dienst waargenomen van zaterdagmor gen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur door M. Plantinga, Noorderwijkweg 1, Beverwijk, tel. 23450. Voor de groep groep artsen wordt dienst gedaan van zondagmorgen 9 uur tot zondagavond 24 uur door K.K Visser, Zeestraat 96, Beverwijk, tel. 23450. Voo? de groep artsen Guldemond-Swaab, Ten Harm sen van de Beek, Hommes, Kester, Vos en Zeijlmans wordt waargenomen op zaterdag en zondag door J. G. Zeijl mans, Hoogdorperweg 48a, Heemskerk, tel. 30666. Tot zaterdagmorgen 10 uur in spoedge- (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM „Het probleem der milieu-verontreiniging draagt niet bij tot de populariteit van industrie en economie. Maar een sprookje leeit ons dat men de kip met de gouden eieren niet moet slachten. Men snijdt zich in eigen vlees indien men zich tegen bestaande industrie of nieuwe vestigingen of ook luchtverkeer als zodanig keert”. Aldus mr. J. G. Droste, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken, die gister avond in de Gravenzaal van het stadhuis in z<jn nieuwjaarsrede inging op de pro blematiek van de vervuiling Volgens hem zijn er zonder meer mogelijkheden om technisch de problemen die samenhangen met de verontreiniging op te lossen. Als eerste voorbeeld daarvan wees hij erop dat de vernietiging van chemische af valstoffen, die met ontzaglijke luchtver vuiling gepaard ging aan de Diemerzeedijk, waarom Amsterdam het verbood, nu is op gelost. Door coördineerde aanpak van des kundigen uit de industrie, het Verbond van Nederlandse Ondernemingen en de Kamers van Koophandel is men erin ge slaagd deze stoffen af te voeren naar twee plaatsen in Duitsland. In oude leemgroeven en een speciaal soort verbrandingsoven kunnen deze stoffen zonder bezwaar voor de omgeving vernietigd worden. Ook wordt een deel naar het midden van de oceaan verscheept om daar in speciale verpak kingen overboord te worden gezet. Overigens worden al voorbereidingen getroffen om deze methode door een an dere te vervangen omdat storting in de niet lang meer aanvaardbaar zal oceaan zijn. Tweede voorbeeld, betreffende de ge luidshinder: het is mogelijk er bij de be staande en geplande startbanen van Schip hol rekening mee te houden dat de aan vliegroutes naar de internationale lucht corridors niet leiden over dichtbebouwde rubriek nog terug. Van Oscar Benton (gitarist en zanger), Barrelhouse Bailey (pianist), Lonesome Tanny Lant (drums) Gus la Porte (solo-gitaar) en Jay Wal ker (bas) is het belangrijkste nieuws dat zij binnenkort op Decca met een LP en een single komen. De single komt waarschijnlijk deze maand nog uit; de LP „Benton ’71” zal iets later volgen. Benton, die in zijn press-releasepompiertjes meedeelt dat „hij het publiek geheel en al in zijn ban weet te vangen als hij in trance is” en dat hij al „sinds 1964 afwisselend al leen en met begeleiders werkt aan zijn doel: ERKENNING” heeft al aange- kondigd dat zijn Blues Band volgende week vrijdag de nummers van de nieu- Beatnieuws en opgaven voor de soosagenda kunnen rechtstreeks worden gezonden aan: Redactie Haarlems Dagblad, rubriek Hop- pelepop, Grote Houtstraat 93 in Haarlem. De inzendingstermqn voor iedere aflevering sluit dins dagmiddag. we lp zal spelen. Een primeurtje voor de liefhebbers dus. De Vietnam-popavond duurt van 20 tot 24 uur. Eerst spelen Ocean en John the Revelator in de grote zaal, dan Creepy in de tuinzaal en tot slot Oscar Benton Blues Band weer in de grote zaal. Kaarten a 4,50 (inclusief ves tiaire, jawel) zijn vanaf maandag elke dag van 10 tot 3 uur verkrijgbaar aan de kassa’s van het Concertgebouw en op vele middelbare scholen. Dat de oostelijke randweg (door de Waarderpolder) niet in de wegenplanning is opgenomen weet hij aan gebrek aan fi nanciën en hel ontbreken van voldoende inzicht in de kostenverdeling tussen rijk, provincie en gemeenten. Voorts sprak hij als zijn vaste overtui ging uit dat er nog steeds mogelijkheden voor woningbouw in Kennemerland of de Meerlanden gevonden kunnen worden, „waarmee de economische groei gediend zou zijn.” Mr. Droste meent dat het experiment in Heemstede met een koopavond een goede mogelijkheid biedt de mérites van een koopavond te beoordelen. Tenslotte sprak hij zijn vertrouwen uit in de bereidheid van het bedrijfsleven de voor de parkeergarage gedane financiële toezeggingen voor honderd percent gestand te zullen doen, zodat ook de verdere plan nen van Haarlem tot uitvoering kunnen komen. De nieuwjaarsbijeenkomst werd onder meer bijgewoond door mr. F. J. Kranen burg, commissaris der koningin in Noord- Holland en burgemeester en wethouders van de gemeenten in het district van de Kamer. Gastheer was de Haarlemse wet houder W. van Liemt. IJMOND Een der eerste loggers die na de tweede wereldoorlog wer den gebouwd is eind december van vorig jaar aan zijn derde periode be gonnen. Het is de Gorredijk IJM 75, die op 16 juli 1948 door de Sleephel- ling Mij. Scheveningen werd overge- dragen aan de N.V. Visserijonder- neming v.h. J. C. Pronk te IJmuiden. Als bouwnummer 27 was het de eer ste naoorlogse nieuwbouw van ge noemde Scheveningse werf. De komst van de Gorredijk viel samen met die van de motorlogger Huiberdina Gijsbertha KW 85, afkomstig van de N.V Scheepsbouwwerf De Dageraad in Wou- brugge en die heeft toebehoord aan de N.V. Visserij Mij. Rijnstroom in Katwijk aan Zee. De nieuwe Gorredijk kwam in de plaats van de stoomlogger Gorredijk IJM. 490, die in 1916 als Gorredijk MA.123 nieuw in de vaart was gekomen, later in exploita tie kwam bij de N.V. Visserijonderne- ming De Vem en later bij de Rederij Pronk. Deze Gorredijk is in Duitse dienst verloren gegaan. De nieuwe Gorredijk, gemerkt IJM.75, vertrok 19 juli 1948 voor de eerste reis ter haringvisserij onder schipper Bert van Duijn. Voorzien van een 250 pk Werkspoor motor en met een bruto in houd van 172 reg.ton, was het in 1948 een modern vaartuig, al had het schip niet die accommodatie als de Huiberdina Gijs bertha en de daarop volgende Martha, die trouwens een grotere inhoud hadden. Schipper Bert van Duijn werd in 1954 opgevolgd door Jac. van der Plas Dz, in 1955 door P. Guijt en in 1959 door D. van Duijn Bz. In dat jaar werd de 250 pk Werkspoor motor vervangen door een nieuwe Kromhout van 375 pk.; 1959 was ook het laatste jaar dat het schip als Gorredijk heeft gevaren. Tegelijk met de motorlogger Martenshoek IJM.283 werd het schip in 1960 verkocht aan de Sleep- helling Mij. Scheveningen. De sleepboot Stentor van Bureau Wijsmuller bracht beide schepen op 8 augustus 1960 naar Scheveningen. Voor de Martenhoek betekende dit de laatste reis, maar Gorredijk onderging een verbouwing. Het schip kreeg een nieuw dekhuis, een nieuwe voorsteven en een nieuwe bak en ook inwendig werd er veel aan vertimmerd. In 1961 werd er een nieuwe eigenaar voor gevonden en wel Jac. van der Plas in Katwijk aan Zee, die het vaartuig op 22 maart 1961 Het besef waar de problemen van de mileuverontreiniging liggen kan veel on genuanceerde kritiek elimineren, aldus mr. Droste, die voorts stelde dat angstgevoe lens slechte raadgevers zijn. Daarom kan bij de burger een onbehagen worden ge kweekt dat zich richt tegen de bron van zijn huidige bestaan: de moderne econo- mische-technologische ontwikkeling als zo danig. Voor een gezond leefklimaat zou volgens mr. Droste een afzonderlijk minis terie voor milieubeheer wenselijk zijn. Treslong, Hillegom, 14.30 uur: The Cats. (Van een van onze verslaggeefsters) HAARLEM. „Je zit in je auto en als je dan naar iemand toerijdt wordt het met een als een wapen gezien”. Nogal ge schrokken over hetgeen hem ten laste was gelegd poging tot doodslag of zware mishandeling en over wat tegen hem werd geëist: vier maanden, waarvan twee voorwaardelijk, zei een 21-jarige Haar lemse vertegenwoordiger dit gisteren in zjjn laatste woord voor de Haarlemse rechtbank. Hij zou op 14 maart met zijn auto zijn ingereden op een 65-jarige man in Zand voort. Alles was begonnen met een auto- ruzie tussen hem en de man met diens vrouw op de Zeeweg. Volgens verdachte had de man expres van achteren met groot licht in zijn auto geschenen; volgens het echtpaar was hij hen zonder licht ge passeerd en hadden zij daarom hun grote licht aangedaan. Beide wagens belandden in de Jan van Galenstraat. Verdachte: „Ik zag die vrouw uitstappen, hoorde haar schreeuwen, en ben toen zachtjes op haar afgereden. Toen stapte haar man uit en reed ik daarheen. Het leek allemaal erger dan het was en ik stopte vóór de man”. De president vroeg of hij de man niet aan het schrikken had willen maken en de jongeman gaf toe dat dat er wel in had gezeten. De lezing van het echtpaar was weer heel anders. Volgens hen was de vrouw pas gaan schreeuwen toen de jongen op haar af kwam rijden. Toen was de man uitgestapt en die zou toch nog letsel heb ben opgelopen aan zijn bovenbeen. Uit voerig werd de situatie met tekeningen en foto’s geïllustreerd. In zijn requisitoir zei de officier dat het hier weer om zo’n geval van onverdraag zaamheid op de weg ging, en dat er hier zelfs sprake was geweest van regelrechte bedreiging. De raadsman, mr. G. A. P. de Kort, weet de aangifte voornamelijk aan de emotionaliteit van het slachtoffer. Hij vond de eis gezien de gang van zaken zeer zwaar. „Als u nou nog eens iets heeft op de weg”, zei de president uiteindelijk tegen verdachte, „rijd dan door of stap uit en praat er rustig over. Maar het beste is doorrijden”. Uitspraak 21 januari om half tien. Zoals je op de stadspagina’s van deze editie kunt lezen houdt de werkgroep Haarlem van het Me disch Comité Nederland-Vietnam volgende week een Vietnam week in deze stad. Doelen: de massa op nieuw doordringen van het feit dat de oorlog nog altijd voortduurt en dientengevolge ook de ellende; geld bijeen krijgen voor medicijnen voor Noord-Vietnam en het Be- vrijdingsfront. Of dat laatste doel bereikt wordt hangt voor een groot deel af van de popavond die vrij dag 15 januari in het Concertge bouw gehouden wordt. De Haar lemse groepen Ocean, Creepy. John the Revelator en Oscar Benton Blues Band zullen gratis optreden. in de vaart bracht onder de naam Leen- dert Jacoba KW.12. Na ruim drie jaren gevaren te hebben, er werd uitsluitend de trawlervisserij mede uitgeoefend., werd de logger op 1 augustus 1964 opgelegd en lag het jaar uit in de Haringhaven. In januari 1965 werd Joh. Hoek eigenaar van de KW 12 en op 5 januari vertrok het schip naar zee als André KW.12. Ruim een jaar later, op 12 januari 1966 liep het vaartuig zware brandschade op en het moest tot april de visserij onder breken vanwege de reparatie. Na tot juli 1969 in de vaart te zijn ge weest kwam het schip wederom in de Ha ringhaven te liggen wegens slechte be drijfsresultaten. Betekende dit het einde voor de vroegere Gorredijk? Neen, want in mei 1970 ging het vaartuig naar Sche veningen, na te zijn aangekocht door de Firma J. Kleyn Zonen en aldaar werd wederom een verbouwing uitgevoerd. In de motorkamer kwam een Stork van 800 pk. en het schip werd ingericht voor de uitoefening van de boomkorvisserij. De naam veranderde in Klaart je SCH 10 en onder die naam werd deze ex-An dré KW.12, ex-Leendert Jacoba KW.12, ex-Gorredijk IJM.75, op 29 december in de vaart gebracht. ARIE VAN DER VEER. De Ark, Kerkplein, Velsen-Zuid, vrij dag en zaterdag: soos. Sfeer 69, Ged. Oude Gracht 24, vrij dag, zaterdag en zondag: soos. Toy-Toy, Stoofsteeg 1, iedere avond: dancing. Moulin Rouge, Kleine iedere avond: dancing. City-Club Kamis. Nieuwe markt 5, zaterdag: dansen. Rubbisheap, Bavokelder, gracht, zondagmiddag: soos. De Schaapskooi, Frankrijklaan-Italië- laan, zaterdag: disco. Commin, Kromhoutlaan 55, zaterdag: jeugdcafé. Scuff, Eemstraat 6, zondagmiddag: disco. Ocean is een nu twee maanden be staande groep die in het Concertge bouw het debuut zal maken. De heren Paul Bachmeijer (bas), Ebbe Clerkx (zang), Dick Jongman (solo-gitaar) en Frank Hellingman (drums) staan borg voor uitstekende hard rock. Een andere groep die zeer handig overweg kan met scheurende gitaar solo’s en dreunende ritmes is Creepy, vorig jaar bekend geworden nadat de groep de „prijs van de toekomst” won op een talentenshow in Hillegom. Vol gende week vrijdag zal blijken of ze inderdaad een eind gevorderd zijn. Hard rock en blues gaan samen op dit mini-festivalletje want John the Revelator en Oscar Benton Blues Band zijn met dat laatste overgoten. Op John the Revelator komen we elders in deze ■KMI -■■■ w* Tandarts. Zie IJmuiden. Wit Gele- en Groene Kruis, Weekdienst: zuster Ruiter, Diepenbrockstraat 102, Heemskerk, tel. 32644. Derde voorbeeld: over Mobil Oil, destijds aan bepaalde eisen gebonden, zijn geen klachten bekend. Vierde voorbeeld: de Mooie Nel stinkt niet meer sinds de zuive ringsinstallatie in gebruik is genomen door Haarlem. Volgens de heer Droste zijn er nog legio andere voorbeelden te geven. Hij wees er in dit verband op dat de samen werkende Kamers in Noord-Holland twee leden krijgen in de binnenkort in te stel len provinciale commissie voor mileu- hygiëne. 1 Oosterduinweg 29, Telefoon 02550 - 1 47 68. Riverside, Spaarne 91, vrijdag: folk; zaterdag: disco. Electric Centre, Bakenessergracht, vrijdag: Film-Centre met „Rebecca” van Alfred Hitchcock met Laurence Olivier en Joan Fontaine; zaterdag: Super Sister. Royal Flush, wijkcentrum Laan van Angers, zaterdag: disco. De Weyman, Hoofdstraat, Santpoort, zaterdag: Dallic Control (vroegere Dallies), zondag: dansen (groep nog on bekend). 23, Santpoort-Zuid, tel. 023-378320. Apotheek: Noorder Apotheek, Jan Gij- zenkade 181, Haarlem-Noord, tel. 023- 252956;Heemsteedse Apotheek, Binnen weg 98, Heemstede, teL 023-282808. Voor tandarts, verloskundige, wijkver pleging en dierenarts, zie onder IJmui- den. De tweede Gorredijk IJM 75 IJmuiden. vallen de eigen huisarts waarschuwen. Apotheek. Voor zaterdag-, zondag- en nachtdienst in de periode van vrijdag 8 januari tot vrijdag 15 januari 18 uur: Apotheek Duinwijk, Populierenlaan 44, Beverwijk, tel. 23388. Dierenarts. Zie IJmuiden. Tandarts. Zie IJmuiden. Medisch Maatschappelijk Consultatie bureau voor Alcoholisme. Spreekuur iedere vierde vrijdag van de maand van 19 tot 20 uur in het gebouw van de Geestelijke Volksgezondheid Moens- plein 10, Beverwijk. Artsen: J. de Vries, Wilhelminakade 78, iel. 14954; J. van Nieuwkerk, Rönt genstraal 1, tel. 14953; P. H. J. de Weerdt, Oosterduinweg 8, tel. 16158. Apotheek: Apotheek Ledeboer, Kenne- merlaan 80, tel. 14229. Verloskundige: Voor hulp wende men zich tot de eigen ver loskundige. Bij geen gehoor belle men 008 (boodschappen dienst) om te verne men wie de dienst waarneemt. Wijkverpleging Het Wit-Gele Kruis: Voor dienst in het weekeinde bellen 02550-15645. Wijkverpleging Het Groen Kruis: zus ter C. Nap, Hofdijklaan 3, Driehuis, tel. 16195; zuster A. Groen, Kruisberg- laan 151, IJmuiden, tel. 10896. Tandarts voor Velsen, Beverwijk en Heemskerk: H. Groen, Duinvlietstraat 36, Velsen-Noord, tel. 02510-23947. Dierenarts: De dienst voor zieke huis dieren wordt waargenomen door de die renarts J. P. Westerman, Hartenlust- laan 7, Bloemendaal, tel. 023-25155. - HEEMSKERK Artsen. Van zaterdagmorgen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur: J. M. Hazen berg, G. van Assendelftstraat 25b, Heemskerk, tel. 32476; van zondag morgen 9 uur tot zondagavond 24 uur: R. Kloek, Jean Monnetstraat 288, Heemskerk, tel. 34555. Tot zaterdagmorgen 10 uur in spoed gevallen de eigen huisarts waarschu wen. Apotheek. Zie Beverwijk. Dierenarts. Zie IJmuiden.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 6