□uniaal Haar Horecava: nieuwste de ruiiter Kamerleden in de bres voor clubhuizen RODIER. PARIS? mariette ■z 120 Sophia Loren bovenaan horecasnufjes VOORVERKOOP BELANG VOOR DE CONSUMENT VAKBEURS INDIRECT VAN begint morgenochtend 9 uur U eet te vet, ook in horeca WINTERSPORT BONT 'M- w Vreemd gedrag van man op galerij Rijksmuseum trok ruim miljoen bezoekers in 1970 Verzending zeepost W» Ha53 9 VRIJDAG 8 JANUARI 1971 Geachte cliënt, o De speciaal voor U georganiseerde KOKSMUTS IJMUIDEN TOURIST-MENU SYMPOSIUM BIERTAPPEN HORECAF Mgr. Simonis 3 Mgr. Simonis 1 Mgr. Simonis 2 Alle restanten tegen ongekend lage prijzen. VERRASSINGS- OPRUIMING. ALS U VAAK buiten de deur eet moet u er wel rekening mee houden dat u eigenlijk te vet eet. Dat heeft het voorlichtingsbureau voor de voeding geconstateerd in onze restaurants. Het centrum wil er ook iets aan gaan doen. Een grote kans om al die mensen te be reiken die bij het bereiden van ons voedsel (buiten) te maken hebben, heeft het op de Horecava, de vak beurs voor het horecawezen, die van komende maandag tot donder- dag in de RAI in Amsterdam wordt gehouden. Wel iets groter dan vorig jaar maar toch nog steeds alleen toegankelijk voor „branchegenoten” c.s. Beslaat vijf tentoonstellingshallen, vol met de nieuwste snufjes, aangevoerd door 375 exposanten met produkten uit 31 landen. Vorig jaar kwamen er niet minder dan 47.000 mensen kijken. |QB32 «33 HM34 39 ■■40 “■■Ë7 7^Bl78 Amerikaanse lijst van de slechtstgeklede vrouwen r| intermeubel ADVERTENTIE 2 3 1 7 8 9 10 11 13 15 16 18 21 25 26 23 28 24 29 30 31 35 36 42 44 45 50 46 ADVERTENTIE 56 59 62 61 ADVERTENTIE ADVERTENTIE JAC. J. SUERINK, Heemstede. 66 68 71 73 74 PUZZEL NO. 2 A. W. M. WIERCX, Haarlem. Iedere afdeling heeft restanten. Deze artikelen worden tegen ongelooflijk lage prijzen u aangeboden. Na een succesvol *seizoen ruimen wij de restanten op tegen zeer aantrekke lijke prijzen. Gaat u nog op wintersport vakantie? Vergeet niet de geweldige aanbiedingen bij ons te bekijken! Interieur Classique Kennemerlaan 38 Tapijt en gordijn Marktpleingalerij 50 Het duurder worden van de horeca- sector was voor de Horecaf de bond van werkgevers in hotel-, restaurant-, samen uit in de horeca. ja gezellig. GR. HOUTSTRAAT 28.30 HAARLEM den aangeboden voor dertig a veertig gulden voor een echtpaar. Bij geper fectioneerde hotelbouw in grote eenhe den is een dergelijke kamerprijs mo gelijk als een systematische marktbe werking wordt opgezet in het verband van een hotelketen. Een dergelijke sa menwerking is in (onze) horecakringen nog uiterst schaars. Toch meent Horecaf dat er verbetering in moet komen. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip. Ned. Antillen en Suriname: ms -„Neptu- nus” (12-1); Verenigde Staten: ms „Atlantic Cham pagne” (11-1); Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: ms „Madison Lloyd” (13-1). Inlichtingen betreffende de verzendings- data van postpakketten geven de postkan toren. Kenya, Oeganda, Tanzanië: ms Jumna” (15-1); GR. HOUTSTRAAT 26 HAARLEM 51 De beurs wordt als gebruikelijk weer gelardeerd met allerlei manifestaties. Zoals de finale van de nationale bier- tapwedstrijden, donderdag, met vieren dertig plaatselijke of regionale kampi oenen. Het tappen speelt zich af aan het einde van de „bierstraat”, waar ze ventien brouwerijen met hun produk- ten bij elkaar staan. In de straat wordt dit jaar echter uit een ander vaatje ge tapt er wordt niet zó gul meer ge tapt als vroeger. Oplossingen, uitsluitend per briefkaart, dienen uiterlijk woensdag a.s. in ons bezit te zjjn. Moderne woninginrichting Marktplein 30 Horizontaal: 1. bergplaats, 6. naar be neden gaan. 10. aanw. vnw., 11. ophijsen, 14. inhoudsmaat, 16. niet dicht, 17. anno, 18. stofmaat, 19. meisjesnaam, 20. koekje, 23. zangnoot, 25. onmeetbaar getal, 26. dag (Duits), 27. als volgt, 29. zangnoot, 30. wrede keizer, 32. selenium, 33. bijwoord, 34. slimme, 36 vreemde, 38. gemalin v. Aegir, 40. groep zangers, 41. getij, 42. klopje, 43. deel v. h. kippenhok, 44. voed sel, 45. vogel, 47. manl. dier, 49. begrip, 51. dunne, 52. zangnoot, 53. reeds, 54. koker, 56. de dato, 57. het Romeinse rijk, 59. vogel, 61. titel. 62. pers, vnw., 64. plotseling, 68. zuidvrucht, 70. lidwoord, 71. nummer, 72. voertuig, 74. streep, 75. bedreiger, 78. aan zien, 79. dun, 80. kwaad. Verticaal: 1. vogel, 2. buitenstaander, 3. dag van Rome” een opzienbarende actualiteit geen aandacht heeft gekregen; de beschuldi ging van de nuntiatuur dat de naam van dr. Simonis, de nieuwbenoemde bisschop van Rotterdam, opzettelijk werd wegge drukt. De Rotterdamse diocesane pastorale raad heeft zodanig gemanipuleerd de nuntiatuur beschuldigt deze raad zelfs van fraude! dat hij tenslotte op de onderste plaats van de kandidatenlijst kwam! In het kader van deze beschuldiging past volkomen terecht de vergelijking met ver kiezingsfraude in dictatoriaal geregeerde landen. Hoe men de zaak ook bekijkt, één van beide instanties staat op een af schuwelijke manier te liegenDe ver klaring van de voorzitter van de Rotter damse pastorale raad da* hij deze beschul diging categorisch van de hand wijst, heeft hij misschien wel eens van de een of an dere diplomaat gehoord of gelezen, maar dat is natuurlijk onzin. Geheel Nederland iedereen interesseert zich tegenwoordig hevig voor het wel en wee van de ka tholieke kerkgemeenschap heeft het recht te eisen dat hier de kaarten open worden gegooid, nl alle kringen wordt er tegenwoordig zo verschrikkelijk gelo gen dat deze uitzonderlijke gelegenheid om de leugenaars zonder pardon voor schut te zetten, met beide handen moet worden gegooid. In alle kringen wordt nog meer aspecten. De zeer actieve corres- IJMUIDEN. Een bewoonster van de Kruisberglaan ontdekte donderdagavond op de galerij een man die door de brie venbussen gluurde. Zij waarschuwde de politie. Toen zij roepend de galerij op liep nam de man de benen. Met verschil lende buren heeft men in het flatgebouw naar de man gezocht, maar zonder resul taat. DEN HAAG. De Tweede-Kamerle- den mej. Kok en de heer Kleisterlee, (beiden K.V.P.), willen van Minister mej. Klompé van CRM weten sinds wan neer zij bekend is met het feit dat bin nenkort tientallen clubhuizen moeten slui ten wegens geldgebrek. café en aanverwante bedrijven trou wens ook al reden voor enig pleitwerk in zijn jaarverslag: zowel voor landge noot als buitenlander is er in ons land behoefte aan goede, maar eenvoudige hotels in de tweede of derde klasse. Horecaf scnrijft dat steeds meer bui tenlandse hotelconcerns zich hier ves tigen, in de overtuiging hier een goede en groeiende markt te vinden. Zij ro men echter ook een deel van de be staande vraag af waardoor de hotelbe- drijven in de eerste klas worden ge dwongen door middel van interne in vesteringen hun produkt op peil te hou den. Volgens Horecaf moet de markt zich gaan verdiepen, moeten de hoteliers zich op bepaalde lagen gaan oriënteren. Er moet ook logies-accommodatie ko men voor groepen met een relatief laag inkomen. Een eenvoudige hotelkamer met douche en toilet moet kunnen wor- Kostenbestrijding wordt ook het voor naamste probleem op het symposium dinsdag. Motto: „Planning en routing, een antwoord op de kostenstijging”. Men beperkt zich hierbij, en eigenlijk op de hele beurs, niet tot alleen hotel, café en restaurant, ook ziekenhuizen, bejaardencentra, grote bedrijven en dergelijke zitten nu met dezelfde moei lijkheden. De beurs is open van tien tot vijf, dinsdag en woendag s avonds ook van half acht tot half elf. Er is ook nog een prijs in het bestek: de zilveren vork, de prijs van het na tionaal bureau voor toerisme voor het beste „tourist menu” (een complete maaltijd voor 7,25). Al 500 bedrijven bieden dit „succesje” en men wil er graag 750 van maken dit jaar. De kwa liteit staat in het centrum, wie bij con trole onder de maat is moet het vignet „tourist menu” van zijn gevel laten verdwijnen. Dit menu is juist zo be langrijk, meent het bureau, omdat het niet alleen goede maaltijden tegen een redelijke prijs biedt, maar ook de con sument van drempelvrees afhelpt voor het buitenshuis-eten, en het horecabe drijf stimuleert tot toepassing van nieuw methoden (plate service etc.) en tot scherpere calculatie. Hoofddoel blijft de prijs: laag tegen over de vele gestegen prijzen in de toe ristische sector. De restaurantmaaltij- den vallen dit jaar in het lagere BTW- tarief en de prijs van het tourist-menu zal nu ook niet stijgen. Maar in 1972 wellicht weer wel. En dan is er donderdag de uitreiking van de zilveren koksmuts, aan de kok die de fraaist opgemaakte schotel heeft toebereid. Drie dagen daarvoor zijn dan al de prijzen uitgereikt in de snack- wedstrijd, op touw gezet ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de stich ting vakonderwijs horecabedrijven. Iedereen, kok, kelner, counterbediende, kokkin, serveerster, hostess of onder nemer als het maar in de horeca is mocht een recept insturen voor een eenpersoonssnack, geschikt om te ser veren aan iemand die vlug en goedkoop een smakelijke kleinigheid wil gebrui ken. Voorwaarde: de totale inkoopprijs mag maximaal twee gulden, exclusief BTW, bedragen omdat wordt gedacht aan een verkoopprijs van 5,50, inclu sief bediening en BTW. 2' TT ■27 60 Jammer, dat in de rubriek „Van tot dag” met de titel „Eigen man Argentinië: ms „Cap San Augustin” (12- 1) en ms „Algorab” (15-1); Australië: ms „Orcades” (12-1); Brazilië: ms „Cap San Augustin” (12-1) en ms „Algorab" (15-1); Canada: ms „Atlantic Champagne” (11- 1), Israël: ms „Alcetas” (11-1) en ms „Taras” (13-1); In vragen aan de minister verzoeken zij in kennis te worden gesteld van cij- fer-materiaal en andere gegevens waar uit blijkt dat het voortbestaan van deze clubhuizen wordt bedreigd. De Kamerleden herinneren de minister aan de uitspraak tijdens de begrotings behandeling dat het voor de hand ligt dat wordt gehandeld volgens het principe gelijke monniken, gelijke kappen en zij informeren er naar of zij deze uitspraak gestand heeft gedaan door mee te delen dat het rijkssubsidiepercentage zou wor den opgetrokken van 45 tot 47 percent. Mocht dit niet het geval zijn dan ver zoeken de K.V.P.-Kamerleden de minister om de toezegging waar te maken, indien haar de nodige gegevens worden overge legd. por.dent van de AVRO in Rome, de heer Galama, gaf zondagmiddag in het journaal van deze omroep een uiterst nuchtere en daardoor absoluut objectieve omschrijving van *de uiterst zorgvuldige wijze waarop door de daarvoor aangewezen colleges de kandidaten voor het bisschopsambt wor den doorgelicht en ook de kandidatenlijs ten nauwgezet worden onderzocht. Over eenkomstig de uitgebrachte adviezen zal wel het definitieve besluit zijn genomen, dat thans in het dierbaar vaderland zo veel deining veroorzaakt. Intussen is ieder een nieuwsgierig wat er verder gaat ge beuren. Komt er een schisma de beel denstorm woedt al heel lang gaan straks de klopjes weer rond in het holst van de nacht om de trouwgeblevenen uit te nodigen tot het bijwonen van een mis geen Eucharistieviering en loeren overal weer schouten met hun trawanten om de vrome klopjes op te vangen en ze eerst tegen zeer hoge boetes vrij te la ten? Of krijgen we een herhaling van de gebeurtenissen zoals die zich in het eer ste begin van de H’rvorming afspeelden; have en goed roven van hen die trouw bleven, vrouwen verkrachten, kinderen vermoorden, bedrijven stelen en dat al les niet meer in naam van de Hervor ming maar dan in naam van de progres siviteit. Het is tegenwoordig zo’n rare tijd en niemand weet vandaag wat hem morgen boven het hoofd hangt. Gelukkig is „Kenmerk” er nog en er is alle kans dat Joop Reinboud weer een felle aanval doet op het beleid van de paus, want hij weet het veel beter. Laten we hopen dat hij toch kalm blijft, dan kan de aandach tige kijker zich naar verkiezing laven, ergeren of amuseren. Wie lacht niet die de mens beziet! De benoeming van de aartsconservatief dr. Simonis tot bisschop van Rotterdam is mijns inziens een krampachtige poging van Paulus VI om de progressieve krachten in de Nederlandse kerkprovincie een halt toe te roepen. Dat deze poging niet tot het beoogde resultaat zal leiden, is evident, wanneer men bedenkt dat er een wet is die luidt dat ontwikkelingen, die van on derop beginnen en dat is meestal het geval nimmer kunnen worden tegen gehouden. En het groeiproces in ons land naar een meer persoonlijk en bewust ge loofsleven is nu in een dusdanig verge vorderd stadium dat ingrijpen van boven af (en dit ligt wel in de lijn van deze bisschop) onmogelijk is geworden. Het zou wel eens kunnen zijn dat deze ongelukkige benoeming als een boemerang zal werken. Namelijk, dat vele vooruitstrevende ka tholieken met name in het bisdom Rot terdam de kerk de rug zullen toekeren. X GR. HOUTSTRAAT 28.30 HAARLEM AMSTERDAM. Het Rijksmuseum in Amsterdam heeft in 1970 1.130.035 bezoe kers gehad. Vergeleken met 1968 is dit een toename van 30 percent. Het aantal bezoekers in 1969, namelijk 1.402.563, over trof echter dat van het afgelopen jaar. In tegenstelling tot 1970 waren er toen twee belangrijke tentoonstellingen, waarvan de Rembrandttentoonstelling 460.000 bezoe kers trok en de Fresco-tentoonstelling meer dan 100.000. In 1970 waren in het Rijksmuseum geen daarmee vergelijkbare tentoonstellingen. In de afgelopen tien jaar is het bezoek aan het Rijksmuseum verdubbeld. HOLLYWOOD (AP). Modeontwer per Blackwell uit Hollywood heeft zijn jaarlijkse lijst van de slechtstgeklede vrouwen gepubliceerd. Bovenaan staat de Italiaanse actrice, Sohia Loren, „Haar kleren, aldus de Amerikaanse modeontwerper, lijken op die uit tweede rangs films uit de jaren ’50.” Het jaar 1970 was volgens Blackwell „afgrijselijk voor de mode en het slecht ste sedert 1955.” Op de schandelijst komen nog de na men voor van de Amerikaanse actrice Dickinson, de actrice Shelly Winters, de schrijfster Jacqueline Susann, en nog enige bekende personen onder wie de geëngageerde actrice Jane Fonda. hetzelfde, 4. vervelend, 5. water in Fries land, 6. deel v. Sumatra, 7. meisjesnaam, 8. vulkaan, 9. kloosterzuster, 10. pl. in Utrecht 12. beroep, 13. onwaarheid, 15. volk, 20 titel. 21. ongeveer, 22. zoals de akten getuigen, 24. ontzag, 25. beroep, 28. losse nouten vloer, 29. vogel, 31. rondhout, 35. eigen opname, 37. verlangen, 39. trans portbedrijf, 40. steen, 46. welwillende lezer, 47. drank. 48. vliegende hond, 50. Fr. voeg woord. 51. afgod, 55. elk, 58. in persoon, 60. de somma van, 61. titel, 63. bijwoord, 65. bloedvat, 66. in aanzien houden, 67. grond soort, 69. plakmiddel, 73. Eur. Econ. Ge meenschap, 75 dierengeluid, 76. N.V. (Duits), 77. reeks Mgr. Bluijssen heeft in maart 1970 een duidelijk antwoord gegeven aan de ver ontrusten. Het ging toen over de celi- baatskwestie. Het volgende citaat zou ik willen herhalen nu een aantal ver ontrusten zich druk maken over de bis schopsbenoeming van mgr. Simonis. „Be zorgd toont de bisschop zich over het wantrouwen en de verdachtmakingen die verscheurdheid aan het licht brengen. De bezinning op de evangelische boodschap dreigt op de achtergrond te raken. Dit tekort aan christelijk élan vind ik een vei ontrustend verschijnsel. Met vele van mijn briefschrijvers heb ik de indruk dat wij met onze discussies over in wezen bij komstige zaken en met onze intellectualis tische strijdvragen over allerlei secun daire kwestie voor elkaar het zicht op het echte evangelie verduisteren en daarmee onze jeugd in de kou zetten”. Met een variant zou men deze uitspraak kunnen gebruiken voor de zaak waar het nu om gaat. Men schreeuwt over „pluriformi teit" in de kerken, nu er een benoeming heeft plaatsgevonden, waar een bepaalde groepering het niet mee eens is, gooit men democratie over boord en tracht men met alle middelen de benoeming ongedaan te maken. Als mgr. Simonis bij de gros lij st-stemming als tweede gekozen blijkt te zijn, waarom dan eerst inspraak en dan door een clan de stemming zo te laten veranderen dat hij onkiesbaar wordt ge steld? Is zoiets eerlijk? Ach, het zijn ver nieuwers, daarom is het misschien moei lijk te begrijpen. TH. K. WITTE, Haarlem. -■ GR. HOUTSTRAAT 28-30 HAARLEM 5 12 55 79 80

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 9