1 GELIJK SPEL TEGEN GO AHEAD MORELE WINST VOOR HAARLEM NEC mocht blij zijn dat het nog het Ajax-stadion goed (4-1) afliep m Arbiter onder politiebegeleiding naar station Theo Boosten „Geen zware wedstrijd” Eelman: „Spelers toonden goede conditie” Zeven deelnemers Eredivisie Wentink speelde 250e wedstrijd (Van onze sportredactie) met dertien goed in cijfers EW 12 It V n N MAANDAG 11 JANUARI 1971 r 1>JF»C.-Cambawr 1 Vuurline Hard werken Overrompelend Aanrijding Overdreven Gebalde vuisten 1 1 L. Botch-Herackm UU-- X.. t F.S.C.-Waa«nlns»a P.EC.-Vol»wt)dL Fortea»-H.D.¥,S. LC-A-D.O. - r 1 HAARLEM. Beer Wentink, een boormachine. dat 4 3 Gerrie de Goede doet zijn best met een kopbal a la Sjaak Swart. Een doelpunt zat er echter niet in. Voordat Haarlem in de tweede helft is V 1 1 Hughes: „Van ons was dit de slechtste wedstryd van het seizoen. Ik weet echter dat Go Ahead beter kan. Bij Haarlem ligt dat anders. De ploeg heeft hier voor eigen publiek zijn uiterste best gedaan om te winnen. De spelers hebben alles gegeven en dat was niet veel. Ik vond Haarlem in ieder geval een stuk minder dan een half jaar geleden”. sterkst mogelijke formatie opstellen, incluis een veelbelovende Cas Jans sens, in Amsterdam waren noch de niets meer belovende Janssens, noch de harde werker Bonnen, noch Hazel- hekke van de partij. Het klinkt overdreven, maar DWS is er met een 8-0 nederlaag bij PSV nog goed afgekomen. De Eindhovenaren gunden zich af en toe rust, waardoor de dubbele cijfers net niet op het scorebord kwamen. In feite velde Van der Kuijlen reeds in HAAPLEM De cijfers van sporttoto 26 zijn 17 17 17 17 17 16 17 17 17 17 16 17 17 17 17 17 17 17 3 2 1 1 Deelnemers 657.430, inleg 1.386.967, prij- zenbedrag 624.135, eerste en derde prijs 218.447, tweede prijs 156.034, extra prijs 31.207. Zondagavond waren er zeven mel dingen voor de eerste prijs. Lotto: 8 - 16 - 26 - 41 - 45 - 48. Zusatz- zahl 5. Olympia-getal 7976. 4 5 4 6 3 37—14 45—11 30—15 43—11 22— 5 25—33 22—20 19—22 12—28 18— 27 19— 27 17— 26 14— 26 18— 33 15— 34 14—30 12—43 I n d d d d g 1 d 1< h i I I I t t i T I In plaats van deze gewonden moest Cör- ver Schriever (als bewaker van Keizer) en debutant Thyssen (als aanvaller) voor de niet gemakkelijke taak zetten de neder laag zo klein mogelijk te houden. Meer door ongeïnspireerdheid van Ajax in de tweede helft dan door eigen kwaliteiten, kwamen de Nijmegenaren zeer goed weg: 41. Tien minuten voor het eindsignaal van de redelijk fluitende scheidsrechter Hoppenbrouwer benutte Jendrossek één van de drie NEC-kansen. Ajax had na rust zes scoringsmogelijkheden, maar de non chalance was toen al de doelpuntendrift gaan overheersen. scheppen zij zich nu zelf. Wiel Cörver, trainer van NEC, had dan ook weinig hoop op de 00, die hij zijn ploeg in de thuiswedstrijd tegen Ajax had zien behalen. Het andere grote ver schil, waarmee Cörver rekening dien de te houden, was het beschikbare materiaal. Kon hij in Nijmegen zijn Vaendatn-Helsn. Sp. 28 34—11 27 26 26 25 24 18 16 15 13 12 12 12 12 11 10 9 8 de aanvoerder van Haarlem, speelde gis teren tegen Go Ahead zijn 250e wed strijd in het eerste elftal van de club. Voor aan vang van het duel werd hij daarom door voorzitter Hut en zijn collega van de sectie betaald voetbal Gosen in de bloemetjes gezet. Na de wedstrijd kreeg de huldiging in de be stuurskamer een vervolg. Van de voet balclub Haarlem ontving de 27-jarige semiprof een enveloppe met inhoud en een plaquette als aandenken. De sup portersvereniging gaf de „jubilaris” op gang kwam had het lang en hard moeten werken om gelijk met de Deven- tenaren te blijven. De ptloeg van Hughes, waarin voor de eerste keer sinds lange tijd Hoekema weer was opgenomen, ver raadde bij vlagen de klasse waarover het beschikt. Veel rendement leverde dat echter niet op, want de schaarse scoringskansen die zich voordeden wer den zonder al te veel moeite onschade lijk gemaakt door keeper Schutz, die de plaats van de zieke Paternotte (voor- hoofdholteontsteking) onder de lat in nam. (Van onze sportredactie) HAARLEM Eén ding werd gis teren in de wedstrijd van Haarlem tegen Go Ahead duidelijk: de verwik kelingen rond het vertrek van Bill Thompson en het leiding nemen door John Eelman, hebben geen nadelige invloed op de spelers gehad. Integen deel, het leek er veel op dat de Haar lemmers in het duel met de ploeg van Barry Hughes wilden bewijzen dat zij achter hun nieuwe oefenmeester staan. Niet alleen dit tweede gelijke spel (00) van Haarlem tegen de Deventer ploeg, maar vooral de ma nier waarop de spelers twee maal 45 minuten van zich afbeten, moet de Haarlemse supporters na deze onrus tige week weer nieuwe hoop op een betere toekomst gegeven hebben. Daar deden de kleinerende kwalifica ties die Go-Aheadtrainer Barry Hu ghes na afloop gaf niets aan af. Deed de Brit geen moeite om zijn te leurstelling over het optreden van zijn tegenstander te verbergen, zijn Haar lemse collega John Eelman beperkte zich in zijn commentaar tot zijn eigen elftal, dat hem in de eerste wedstrijd onder zijn leiding niet teleurgesteld had.Een belangrijk punt was voor hem het gunstige verloop van het duel. Na een middelmatige eerste helft, waarin Go Ahead met constructief voetbal aan vankelijk het initiatief behield, kwamen de Haarlemmers, met Burgers in de achterste vier en Hoeben voor de eerste maal als middenvelder, na rust pas op volle toeren. ten na de rust langs de lijn. Co Prins had zojuist een hoekschop genomen en de bal daarna teruggekregen. Op de plaats waar de 16 meterlijn de achterlijn raakt. Een onmogelijke positie om te schieten. Maar Prins weet iets van effect en tot verbijs tering van doelman Louwerens vloog de bal juist onder de lat in de verste doelhoek. Daarmee verdiende MVV in Den Haag een punt: 1-1. Nauwelijks 6000 toeschouwers waren naar een redelijk goed bespeelbaar Hout- rust gekomen ondanks het zonnige weer. Zij zagen een bijzonder matige wedstrijd met een grote uitblinker: Bonfrère, die tezamen met Prins en Hoenen de dienst uitmaakte op het middenveld. Een mid denveld, dat de Hagenaars met de voor de eerste maal spelende Joegoslaviër Mi- tic een beetje links lieten liggen. Met name Roggeveen kwam hier niet goed aan zijn trekken. Ondanks verscheidene goede kansen voor de rust voor Holland Sport de actieve middenvoor Coenen kreeg die on der andere, maar Den Rooyen en Kor vet stonden op hun plaatsen werd er niet gescoord. Dat gebeurde pas vier mi nuten na de rust en het waren de Hage naars (door Roggeveen), die er het eerst gebruik van maakten. Vijf minuten later kwam de genoemde actie van Prins, waardoor er nog een punt meeging naar Maastricht. WWVWWWWWWWWWWWVWWWWWWVWX Oud-Haarlemtrainer Bill Thomp son is niet, zoals hij eerder aan- kondigde, afgelopen vrijdag naar Engeland vertrokken. Gisteren dook de Schot op bij de wedstrijd Sparta-Telstar, waar hij na afloop een kopje thee dronk met Georg Kessler en Denis Neville, net als Thompson eens trainer van Sparta. »wwwwwwwwwwvwwwwwwwwwww (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Ajax heeft zich in een halve competitie ontwikkeld tot een gemakkelijk schakelende en hechte ploeg. Zoveel kansen de Am sterdammers in het begin van het seizoen moesten toestaan aan de tegenstander, evenzoveel en nog meer vraagd of hij vlagde en hij zei van niet”. Door de toekenning van het tweede doelpunt ging de winst toch nog naar Feijenoord. Twee minuten voor het be ruchte tweede doelpunt van de Rotter dammers was de Deen Olsen in de ge legenheid om de FC op een voorsprong te zetten. In het heetst van de strijd ging hij echter onbezonnen te werk en hielp met een onzuiver gericht schot de beste kans om zeep. Het vormde de apotheose van een aantrekkelijke wed strijd, die zich in hoofdzaak op het mid denveld heeft afgespeeld. Hoewel Groenendijk en Van Veen de eerste kansen kregen was het Feijenoord dat door Boskamp na 23 minuten aan de leiding kwam. FC Utrecht was even aan geslagen, maar in de slotfase van de eerste helft kwamen de Utrechters goed terug. Direct na de hervatting zette Groe nendijk het stadion, met 24.000 toe schouwers, op zijn kop door gelijk te ma ken. Ondanks de aanwezigheid van Ton- ny Pronk, die in de Utrechtse ploeg de buteerde, slaagde de ploeg van trainer Bert Jacobs er niet in het ene puntje te behouden. de eerste twintig minuten het vonnis over DWS. Hij profiteerde twee maal van het feit dat Bianchi hem losliet en maak te evenzoveele doelpunten. Na de rust verving trainer Kurt Linder Bidding door Veenstra en legde daarmee het accent nog meer op de aanval. De voorste linie ging door deze wijziging inderdaad soe peler draaien, waardoor Mulders zijn tweede goal (4-0) kon maken en Veen stra, Schmidt Hansen, Strik en Devrindt de stand op 8-0 konden bepalen. Daan Schrijvers heeft met zijn come back in NAC niet kunnen verhinderen, dat zijn nieuwe club het tegen ADO met 3-0 af moest leggen. Een uur lang zag het er overigens naar uit dat NAC een punt uit het duel met de koploper zou kunnen slepen. De Haagse defensie ope reerde die periode vaak onzeker en het was alleen aan de schotloosheid van de NAC-aanval te danken dat ADO in de eerste helft nu op een achterstand werd gezet. In het laatste half uur vonden de Ha genaars hun vorm terug en dat resulteer de al snel in een doelpunt van Korevaar. Vier minuten voor tijd voegde Hestad daar een tweede treffer aan toe en net voor het laatste fluitsignaal bracht Cou perus de stand op 3-0. Dick Beek, die door zijn enorme werk lust toch nog iets nuttiger was dan de teleurstellende Hoekema (in de tweede helft vervangen door Oude Wesselink) en Geels, vertelde hoe hij zich had stuk gelopen op de wisselende dekking van De Haan en Burgers. Beek: „Normaal word ik door één man gedekt. Dan mag ik misschien wat minder ruimte hebben, het is gemakkelijker om aan je bewa king te ontkomen. Nu opereerde ik steeds tussen twee man in die op me letten. Daar liep ik me op kapot”. Zoals gezegd demonstreerde niet al leen Beek de onmacht van de Deventer voorhoede. Ook Geels, Vendonck en Hoe kema, die achter zijn spitsen speelde, verschenen slechts bij hoge uitzondering voor het doel van Schutz. Naarmate de wedstrijd vorderde werd die frequentie steeds lager. Vlak na het begin kwam Van Breevoort in de gelegenheid zijn team aan een voorsprong te helpen. De kans ging door een aarzeling om zeep, maar voor zijn teamgenoten was wél het sein om door te drukken. Vooral door de overmacht van Haar lem op het middenveld, waar Hoeben, Van Breevoort, Vesters en vaak ook nog Huyg opereerden, moest Go Ahead in verdedigende stelling. Eelman: „Daar mee werd bewezen wat die praatjes over een slechte conditie eigenlijk waard zijn. De spelers zijn in goede vorm, dat heb ben ze vandaag laten zien door juist in het laatste deel van de wedstrijd in hoog tempo te voetballen”. Voor twee spelers werd dat toch teveel. Een kwartier voor het einde moest een uitgebluste Huyg, die zich als „stoorzender” zeer verdien stelijk had gemaakt, worden vervangen door Van Nee en enkele minuten later beduidde Vesters dat hij aan het einde van zijn krachten was. Zijn plaats wend ingenomen door De Jong. Wiel Cörver: „We mogen nog blij zijn, dat het zo is gelopen. Als je helemaal compleet bent kun je er misschien een afweerslag van maken met kans van sla gen, maar tegen dit steeds beter spelen de Ajax heb je geen schijn van kans, als je niet volledig bent. Bovendien heeft onze gewoonlijk beste speler Davidovic tegen doktersadvies met een liesblessu re lopen voetballen. En tot overmaat van ramp heb je dan ook nog de pech, dat Nico de Bree voor rust een paar keer mistast. Had die maar de hele wedstrijd gekeept zoals hij het na rust deed.” Opvallend was bij Ajax het niet mee doen van Rijnders, die er zelf niets over wilde loslaten dan dat het een discipli naire kwestie was. Ook Michels wilde de zaak intern houden, maar Cruyff dacht de oorzaak te hebben gevonden in een aanrijding die Rijnders ’s morgens met zijn auto had gehad. Hoe vroeg dat in de morgen was geweest, zei hij echter niet. Vuistenballend stond Holland Sport- trainer Cor van der Hart negen minu- (Van onze sportredactie) UTRECHT. „Moeilijk vind ik een te groot woord. FC UtrechtFeijenoord was een wedstrijd, waarbij je met uit zondering van het eerste kwartier alle aandacht nodig had”, zei scheidsrechter Theo Boosten gisteren in het Utrechtse stadion Galgenwaard. Het deed, vreemd aan uit de mond van een arbiter, die onder begeleiding van de Utrechtse poli tie naar het station gebracht moest wor den, te vernemen, dat „moeilijk” een te groot woord is. Honderden supporters wachtten de Lim burger voor de stadionhekken op. Teleur gesteld over het verlies van de FC Utrecht. Woedend over de arbiter die het winnende doelpunt van Feijenoord ver zuimde af te keuren. Een woede, die de supporters met de spelers en trainer van de FC Utrecht deelden. Henk van Ledden stormde na het doel punt naar de grensrechter. Zonder suc ces. „De grensrechter stak duidelijk de vlag in de hoogte”, argumenteerde Van Ledden. Maar Boosten legde de situatie anders uit: „Er was geen sprake van buitenspel. De grensrechter vlagde ook niet voor buitenspel. Er zat nog zeker anderhalve meter tussen de maker van het doelpunt, ik noem geen naam, en een verdediger van de FC Utrecht, die in het midden stond. Wél wees mijn grensrech ter naar het midden. Zelf zag ik het goed. Voor mij was het zelfs geen dubieus ge val. Na afloop heb ik de grensrechter ge- 12 11 11 10 11 9 6 8 2 5 6 5 5 Ondanks De Bree: doelpunten moesten er komen. Ajax liet in de eerste helft zulk overrompelend voetbal zien, dat de zes NEC-verdedigers, die vaak hun heil zochten in ongecoördineerde charges, vaak niet meer konden doen dan elkaar voor de voeten lopen. De Ajacieden, die om beurten het initiatief tot een nieuwe aanval namen, sloten zo goed op elkaar aan, dat er van opbouw bij NEC geen sprake kon zijn. Alleen als De Jong (met Jendrossek en Thijssen de aanval vor mend) de bal zelf ging ophalen, kon NEC soms iets lichter ademen. Hij zorg de dan ook voor de voorzet, die Jendros sek in schietpositie bracht. Na tien minuten was Ajax al zeker van de zege. Van Dijk kwam eerst na een voorzet van Hulshoff enigszins gelukkig vrij voor De Bree, die onschuldig was aan het prachtige schot in de bovenhoek en vervolgens glipte een mislukte, maar harde voorzet van Suurbier door De Bree’s handen. Ook bij dit doelpunt speelde de gladheid van het veld een be langrijke rol. NEC bleef op gevaarlijke wijze de man dekking uitoefenen en bij herhaling ge beurde het dat ofwel een meegekomen Ajacied vrij kwam ofwel een NEC-ver- dediger bleef staan zonder de taak van een ploeggenoot over te nemen. Na 25 minuten was Eggenkamp de pechvogel, die de bal ongelukkigerwijze aan Van Dijk verspeelde. De Bree greep onder het leer door. Terwijl alleen Dekker en De Jong goed bleven voetballen ging het er voor NEC steeds somberder uitzien. Zeker toen Cruyff de stand op 4-0 bracht met een beheerste kopbal, nadat Suurbier hem op maat bediend had. In dit geval was het Mellaard, die de Ajax- rechtsback vrij had moeten laten. Maar de omwenteling na rust werd spoedig duidelijk. Johan Cruijff: „Als je een tijd je niet gespeeld hebt ben je in zo’n eer ste helft veel te agressief. Na rust wa ren we uitgeblust, bovendien konden we niet meer verliezen. Het veld werd trou wens steeds zwaarder, zodat het moeilijk was om de bal mee te nemen.” Slechts Mühren handhaafde zijn grote vorm. In dat beeld van „teloor gegane teamspanning” (Michels) paste ook de strafschop die Vasovic miste. Thijssen had een aanstormende Keizer gevloerd en Vasovic schoot van elf meter tegen de lat terwijl Eggenkamp naar de goede hoek stond te wijzen. Davidovic en Mellaard verdwenen beiden geblesseerd van het veld en werden ver vangen door Oosterveld en Kamps, die on opvallend werkten. Aan de andere kant verdween Neeskens met buikgriep naar de kleedkamer. Blankenburg nam zijn goed uitgevoerde, verdedigende taak over. Neeskens: „Als je met 4-0 voorstaat, is het logisch, dat het minder gaat. De te genstander heeft niets meer te verliezen en gaat meer durven. En je wordt zelf onverschilliger.” AZ ’67Excelsior 1-1, SpartaTelstar 1-0, FC TwenteVolendam afgelast, PSV DWS 8-0, NAC—ADO 0-3, Holland Sport— MVV 1-1, Ajax—NEC 4-1, Haarlem—Go Ahead 0-0, FC UtrechtFeijenoord 1-2. PROGRAMMA: ExcelsiorSparta, TelstarFC Twente, Volendam—PSV, DWS—NAC, ADO—Hol land Sport, MVVAjax, NECHaarlem, Go AheadFC Utrecht, FeijenoordAZ ’67. STAND: ADO Feijenoord Ajax Sparta PSV FC Twente FC Utrecht NEC Go Ahead DWS Volendam Telstar Holl. Sport MVV NAC Excelsior Haarlem AZ ’67 1 1 2 1 3 1 7 6 7 3 7 7 4 8 3 6 8 6 8 3 6 8 5 9 6 9 7 9 6 10 Hoeben werd steeds meer in de vuur linie gesignaleerd, Vesters en Breevoort verlegden hun werkterrein nog dichter bij het doel van Withers en zelfs verde diger Wentink, die voor aanvang werd gehuldigd omdat hij zijn 250e wedstrijd in het eerste van Haarlem speelde, was actief in de eerste lijn. Gerrie de Goede, zelf als spits een onopvallende figuur: „Er was vandaag ai iets te merken van de veranderingen die er bij Haarlem zui len komen. Voor het eerste stond ik niet meer geïsoleerd in de spits. Ik ken Eel man uit mijn tijd bij Go Ahead als een goede trainer. Volgens mij gaat Haar lem onder zijn leiding net zo spelen als het „oude” Go Ahead van Fadrhonc. De ploeg die wij vandaag tegenover ons ge had hebben is overigens bij lange na niet zo goed als het „oude” Go Ahead. Dat scheelt minstens twee klassen”. Dat het gisteren ook. bij Haarlem niet allemaal op de elegantste manier ging en dat het beslissende doelpunt door slordigheden uitbleef, nam niet weg dat de spelers de zevenduizend toeschou wers hebben laten zien dat de „spirit” niet helemaal verdwenen is. „En daar door is dit gelijke spel erg belangrijk voor ons”, verklaarde John Eelman, „na de moeilijkheden van de laatste tijd is het nu zaak dat de spelers zelfver trouwen krijgen. De wedstrijd van van daag zal daar veel goed aan gedaan hebben. De jongens hebben in deze wed strijd kunnen constateren dat zij mini maal op het peil van Go Ahead kunnen spelen”. Met een gelijk spel tegen Go Ahead achter de rug en wedstrijd (uit) tegen NEC en thuis tegen MVV op het pro gramma, heeft Eelman een goede kans dat hij in samenwerking met conditie- trainer Ben Holleboom de belangrijkste aanvangsperiode zonder kleerscheuren doorkomt. Eelman: „Daar heb ik na de wedstrijd van vandaag in ieder geval goede hoop op. De ploeg heeft goed ge draaid. Zoals de zaken er nu voorstaan ziet het er niet naar uit dat er ingrijpen de wijzigingen in het elftal aangebracht moeten worden”. John Eelman (tweede van rechts) en Barry Hughes (rechts in de dug-out „gasten"), twee oefenmeesters die het publiek de afgelopen week niet bepaald als vrienden heeft leren kennen, zaten gisteren tijdens het duel anderhalf uur lang op enkele meters van elkaar.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 12