Telstars defensie - met uitblinkende Van der Schaats- Meeren - hield tot zeven minuten voor tijd stand cijfers KLOPPERS STRAFSCHOP VOOR r Scheidsrechter Keizer nam leiding en FIFA-uniform van Ravens over van Lau Groenendijk bleef aan de topscorers-top Eerste nederlaag voor Leeds op eigen veld tegen Spurs I Tsjechische Mexico-gangers blijven langdurig geschorst jeugdjudoka Rob Geurtsen opvallendste SPARTA GESCHENK UIT HEMEL Jan Bazen wees Tweede divisie 456 miljoen marken kosten Eerste divisie GEORGE BEST WACHT DISCIPLINAIRE STRAF Herdenkingsdienst slachtoffers ramp Ibrox-park „München” gaat Hoekstra terug Carry Geyssen naar Praag in cijfers in cijfers i 13 I MAANDAG 11 JANUARI 1971 SBii: ,r\ i I- l« s l- j Italiaanse arbiter geveld door midvoor O (Van een medewerker) matig Fortuna. In de slotfase wisten 1 EDO— e K a s r Willem 1 f —Roda JC, Baronie—SC Drente, Eindho ven—VVV, RBC—Fortuna VI. 16 15 16 16 15 17 15 15 15 15 15 15 15 15 15 15 15 9 7 7 8 5 7 6 5 5 3 4 4 4 4 3 2 3 3 1 2 4 3 7 5 4 5 3 5 5 6 6 6 9 22 21 21 20 17 17 16 16 15 15 14 14 13 13 12 8 6 17 17 16 17 16 16 17 16 17 17 17 17 17 16 17 16 1 2 4 4 6 5 6 5 5 7 5 7 7 8 9 28 25 19 19 18 18 18 16 16 16 15 14 13 12 11 8 «s- t 1 t 1 r e t 23—11 18— 7 31—19 34—19 20— 13 22—24 16—15 21— 16 21—24 11—16 21—20 16—21 20—23 15—18 14— 25 11—26 15— 32 12 10 7 6 8 7 7 5 4 6 3 4 3 4 3 2 5.14.1; 5.17.3; 5.20.7; 5.25.1; 5.34.4. t r 1 r e e e i 1 i e 1 5 l, n t i t i. 0 t 1 MÜNCHEN. Het organiserend comi té van de Olympische Spelen van 1972 in München heeft de uitgaven, die nodig zijn voor deze sportmanifestatie, begroot op 456 miljoen mark. Daar staan inkom sten tegenover van 431 miljoen, zodat er een „gat” bljjft van 25 mln. Dit hoopt men te overbruggen uit belastinggelden. 4 5 5 7 2 4 4 6 8 4 9 6 7 4 5 4 10 28— 9 22— 5 24— 16 28—22 28—23 20—17 27—22 25— 31 19— 20 20— 24 18—22 15— 27 21— 23 11—20 16— 27 13—27 Deze ploeg heeft eigenlijk een heel knappe prestatie geleverd. Vergeet niet, dat we Libregts, Van Toledo en Den Boom al misten door blessures, dat hier Tettero nog eens uitvalt en dat Muhlenbruch met een brancard van het veld moest worden gedragen. Zijn blessure valt gelukkig mee. Maar als je al die dingen meerekent en we spe len dan 1-1, dan ben ik dik tevreden”. 4 7 7 4 7 3 4 6 5 9 6 6 5 5 6 4 0 12 RIJSWIJK Middengewicht-junior Rob Geurtsen was gisteren zonder twijfel de opvallendste judoka tijdens de wedstrijden om de nationale judotitels voor aspiranten en junioren, die in de nieuwe tot de laatste plaats bezette Marimbasporthal van Rijs wijk werden betwist. Geurtsen. die eerder al de aandacht op zich vestigde tijdens de verenigingskampioenschappen, versloeg op beslissing van de scheidsrechter in de fi nale E. Weber De uitslagen van de wedstrijden zijn: Aspiranten (16-17 jaar): lichtgewicht: betekenen.” Onderzoek in het zieken huis wees inderdaad uit dat een kuit- spier is gescheurd. In elk geval: massage op het veld hielp niet. Ook grensrechter Plant voelde er niet veel voor om de wed strijd te gaan leiden. Hij had pas een operatie ondergaan en durfde de ver antwoording nog niet te nemen. „Ik wist dat Jan Keizer zat te kijken en het leek me de beste oplossing om hem te vragen of hij de zaak wilde overnemen.” Zo geschiedde. Jan Kei zer uit Volendam trok het officiële FIFA-pak van Lau van Ravens aan en leidde de wedstrijd verder. Die pau ze vergde zeven minuten. Zeven minuten van stilstand, die AZ-trainer Robert Heinz hoogst on welkom waren. „We begonnen einde lijk een beetje te voetballen en nu dit weer. Je raakt net mooi uit je rit me op deze manier.” Wat klopte, want AZ’67 verloor even later zijn met GLASGOW. Ongeveer 3.000 mensen, met clubkleuren getooide voetbalsuppor ters, voetballers, verpleegsters, ambulan cepersoneel en nabestaanden, hebben za terdag in Glasgow een herdenkingsdienst bijgewoond voor de zesenzestig slachtof fers van de ramp in het Ibrox-park tij dens de wedstrijd Glasgow Rangers-Cel tic op 2 januari. Van Ravens (midden) gaat de strijd staken. De grensrechter (links) durf de het niet aan om te fluiten bij AZ Excelsior. Keizer uit Volendam (rechts) kwam als reddende engel van de tribune. 1. Groenendijk (FC Utrecht) 12, 2/3/4 Van Dijk, Cruyff (beiden Ajax) en v.d. Kuylen (PSV) allen 11, 5/6/7 Couperus en Schoenmakers (beiden ADO) en Kindval (Feijenoord) 10. 8/9 René v.d. Kerkhof (FC Twente) en Roggeveen (Holland Sport) beiden 9, 10/11 Jeuring (FC Twen te) en Heyerman (Sparta) beiden 8. Het comité heeft deze cijfers in Mün chen tijdens een persconferentie bekend gemaakt. Gespecificeerd zijn de uitga ven als volgt: Sport 61,15 percent, cultuur 4,83, pu bliciteit 4,33, bezoekers en gasten 25,22 en de zeilwedstrijden in Kiel 4,47 percent. Die ergernis was nog niets vergeleken bij de gramschap die de inderdaad dubieuze strafschop bij Rab had ver oorzaakt. „Op de eerste plaats ging aan de overtreding een duidelijk opzettelijke handsbal van Kovalik vooraf en op de tweede plaats gebeurde het anderhalve meter buiten het strafschopgebied. Dat is geen pech meer, dat is je reinste nood lot”, In ieder geval redde de strafschop Sparta van een verliespunt, want Telstar had tot dan toe de stormlopen van het zeker niet imponerende Sparta met suc ces afgeslagen. ROTTERDAM Sparta, onder Kesslers leiding opmerkelijk goed marcherend, heeft dit seizoen al eer der laten blijken uiterst moeizaam uit de voeten te komen tegen ploegen die de toegenomen kracht van de Rotter dammers erkennen door een verdedi gende houding aan te nemen. Haar lem sleepte bij de Spartanen zo al een doelpuntloos gelijkspel weg. Telstar leek dat huzarenstukje te gaan her halen. Tot dat fatale moment zeven minuten voor tijd, toen scheidsrechter Klopper een actie van invaller Lechermann en Wijngaarde tegen Kovalik met een strafschop meende te moeten honoreren. Een presentje dat voor Sparta zo uit de hemel leek te vallen. Hoe onverwacht bleek wel uit de reactie van Eykenbroek: „Nie mand dorst de strafschop te nemen. Heijerman en Klijnjan, de mannen die daarvoor zijn aangewezen waren vervangen en niemand anders durfde. Dus dacht ik, dan doe ik het zelf maar”. De Sparta-captain deed het goed: 10. Vervlogen waren de reële uitzichten van Telstar op een gelijk spel. Geen wonder dus dat Telstar ar biter Klopper vanaf dat moment geen al te vriendelijke gedachten toedroeg. Te meer omdat Klonper trainer Rab al voor de wedstrijd geërgerd had door het duel tien minuten te laat te beginnen. Rab: „Een topsporter con centreert zich op twee uur en niet op tien over twee”. Donker won op beslissing scheidsrechter van Peters. Halfmiddengewicht: Losnik won door beslissing van Bayens. Midden- gewicht: Knegtjens won door wazari van Withuis. Half zwaargewicht: Kofferie won door verwurging van Mallens. Zwaarge wicht: Lanjouw won door houdgreep van Keizer. Junioren (18-20 jaar): Lichtgewicht: Brandts won door heupworp van Van der Schee. Halfmiddengewicht: Kneteman won door arm worp van E. Weber. Middenge- wicht: Geurtsen won door beslissing van P. Weber. Half zwaargewicht: Peters won door beslissing van In den Berken. Zwaar gewicht: Van Ginkel won door beslissing van Kors. Het team van Kessler bleek met de verdedigende instelling van de Velsena- ren, zoals al tegen ploegen, die met de zelfde taktiek opereerden gebleken was, geen raad te weten. En ook nu leek het resultaat op een doelpuntloos gelijkspel uit te draaien. Een uitslag waarop Tel star tot aan de zevende minuut voor tijd met succes gokte. Rab: „Het was een typische 0-0-wedstrijd. We hadden de wedstrijd in handen. We waren vastbe sloten geen enkel risico te nemen”. Dat bezorgde Sparta een uiterst moeilijke middag, hoewel daar ook een dosis on geluk bijkwam. Vooral Kovalik bleek niet fortuinlijk met zijn schoten. Zo trof de Pool al na tien minuten de binnenkant van de paal na een fraaie actie van Van der Veen en Klijnjan. Later belandde een omhaal van Kovalik tegen de lat. Bovendien stak doelman Van der Mee ren in blakende vorm. Een kogel van Kristensen ranselde hij via de lat uit zijn doel. Met het verstrijken van de tijd wer den de problemen voor Kessler groter. Ditmaal werd de zeer actieve Kovalik eens niet het slachtoffer bij een spelers- wisseling. Het waren verrassenderwijs Heijerman en Klijnjan, die voortijdig het veld verlieten voor de verse aanvallers Koudijzer en Bosveld. Kessler: „Ik vond Klijnjan iets wegzakken. Kovalik liet weer enkele fraaie acties zien. Daarom heb ik Heijerman ook vervangen voor i voor ploegen tot 1973 en HAARLEM. Jan Groenendijk van FC Utrecht heeft dankzij het doelpunt dat hij in de wedstrijd tegen Feijenoord maakte zijn leidende positie op de top- scorerslijst behouden. De Utrechter staat nu op een totaal van twaalf doelpunten. Achter hem volgen drie spielers met elf treffers. De kop van de topscorerslijst ziet er als volgt uit: ALKMAAR. Het voetbal boeide weinig of niet in de wedstrijd AZ’67 Excelsior. Spectaculair voetenwerk moet in andere regionen van de ere divisie worden gezocht. Het randge- beuren van het duel was des te boeien der. Wat te zeggen van het feit, dat AZ’67Excelsior werd geleid door twee scheidsrechters? Halverwege de tweede helft viel Mexicoganger Lau van Ravens uit. Kramp, zo leek het. „Ben je gek, kramp, daar val ik niet voor uit. Dat gaat na een tijdje weer over. Nee, het is veel erger. Ik denk iets van een gescheurde spier. Ik kon van het ene moment op het andere geen been meer verzetten. Nu, na de wedstrijd, doet het behoorlijk pijn. Het zal wel een paar weekjes rusten veel pijn en moeite verkregen voor sprong, mede doordat Excelsior veel geïnspireerder ging spelen. Excelsior-trainer Bob Janse had on middellijk de stagnatie aangegrepen om zijn spelers naar de kleedkamer te laten gaan en hun nog wat aanwij zingen te geven. Een time out, die zijn uitwerking niet miste. „Veel kun je natuurlijk niet doen in die paar mi nuten. Van oppeppen is eigenlijk geen sprake. Maar ik heb wel gezegd: „Jongens probeer nou door te drukken. Jullie hebben een kans.” Ik moet zeg gen, dat het toch wel geholpen heeft. geen beroep op hem mogen doen. Zijn boete werd bepaald op 3.000 kronen. Voor het leven geschorst, zowel wat betreft werk voor de bond als voor een vereni ging, werd de ploegarts dr. Cstmir Na- pravnil. De straf, die aan de spelers werd opge legd, geen selectie voor de nationale ploeg tot het eind van 1971 bleef gehand haafd. Hun werd onvoldoende belangstel ling en onaanvaardbaar gedrag tijdens de training en bij de wedstrijden uit de kwa- lificatieronden voor het wereldkampioen schap verweten. Veertien spelers kregen bovendien een boete van 1000 kronen we gens incorrect gedrag tijdens het eind- toernooi in Mexico. In de toekomst zal het trainers en spelers ten strengste ver boden zijn contact op te nemen met ver tegenwoordigers van buitenlandse fir ma’s. De uitrusting van de spelers berust volledig onder de verantwoordelijkheid van een speciale commissie uit het be stuur. De dienst in de kathedraal van Glas gow, die werd geleid door de dominee van de parochie Ibrox, werd ook gadegesla gen door miljoenen tv-kijkers. Zij, even als de elftallen van de Rangers en van Celtic, die zich in de kerk bevonden, hoor den de predikant onder andere zeggen: „dat zo velen hebben moeten sterven is iets wat wij nu nog niet kunnen begrij pen. Dat zo vele jonge mensen van ons zijn weggenomen is voor ons, ook al zijn wij gelovigen, moeilijk te aanvaarden. Maar één ding is zeker. Wij zijn grote dank verschuldigd aan de mensen in de menigte, die met gevaar voor eigen le ven terugkeerden om iemand te helpen, die zij niet kenden.” De traditionele bittere rivaliteit tussen de supporters van de Rangers en van Celtic was zaterdag vergeten. Gezamen lijk zong men de „voetbalhymne” Abide with me (verlaat mij niet). PRAAG. Het bestuur van de afde ling voetbal van de Tsjechische sport bond heeft de straffen gehandhaafd die onmiddellijk na het toernooi om het we reldkampioenschap in Mexico over spe lers en begeleiders werden uitgesproken. De spelers hadden een contract afgeslo ten met een buitenlandse firma voor het dragen van sportschoenen, buiten de Tsjechische bond om. In september wer den spelers en begeleiders al gestraft, het bondsbestuur heeft er zaterdag in som mige gevallen nog een schepje opgedaan. De coach Jozef Marko zal zich tot 1975 niet mogen bezighouden met de training van vertegenwoordigende elftallen en tot 1973 mag hij ook geen functie bij een vereniging aanvaarden. Hij kreeg boven dien een boete van 10.000 kronen, iets minder dan een jaarsalaris voor een ge middelde Tsjech. Trainer Jan Hucko is uitgesloten voor vertegenwoordigende -clubs zullen tot 1971 Koudijzer, dan kon Kovalik naar rechts- om daar de gang erin te houden. Bij Bosveld lag het anders. Een vervanging hoeft niet altijd een versterking te zijn Het kan ook een stimulans betekenen”. Veel vrucht wierpen Kessler’s noodgre pen niet af. Zij leken Sparta zelfs even fataal te worden, want toen Kristensen aan wie Driessen zijn handen meer dan vol had tien minuten voor tijd ernstig aan de enkel geblesseerd raak te kon hij niet worden vervangen. Telstar kwam aanvallend weinig in het stuk voor. Doelman Doesburg kwam al leen even in moeilijkheden bij een geraf fineerde kopbal van Dick Bond. Grab belend voorkwam de Sparta-doelman een Velser treffer. Bovendien ontnam Eijken. broek Monne de Wit tweemaal op niet geheel reglementaire wijze de ruimte om te reageren bij gevaarvolle situaties. Het was allemaal te weinig om de Rotter damse defensie ernstig te verontrusten. De vervanging van Van Egmond door Van Essen voor het eerst na zijn beenbreuk weer present in Telstars eer ste acht minuten voor tijd kon daar uiteraard weinig aan veranderen. Spar- ta’s aanval kende meer problemen. Kess ler daarover: „Dat is heus geen vorm- verlies. Eerst werd er gezegd dat Spar ta te mooi speelde. Nu spelen we meer strijdlustig. Ik ben best tevreden”. Er waren 8.000 toeschouwers. LONDEN. Leeds United is op zjjn weg naar de Engelse titel opgehouden door Tot tenham Hotspur dat Leeds zijn eerste neder laag op eigen veld toebracht. Leeds United bleef nog wel aan de top van de ranglijst, maar de voorsprong op Arsenal slonk tot een punt en „de gunners” hebben een wedstrijd minder gespeeld dan Leeds. Arsenal had za terdag betrekkelijk weinig moeite met stad genoot West Ham United: 2-0. De tweede verrassing zaterdag was de over winning van Manchester United in de uit wedstrijd tegen kampioenskandidaat Chelsea. Tottenham heeft zijn verrassende overwin ning in Leeds in de eerste plaats te danken aan zijn kostbare aanvaller Martin Chivers die in de derde en de 72e minuut de treffers maakt. De verdediging van Tottenham door stond in het laatste kwartier een tomeloos offensief van Leeds. Manchester United, zonder George Best, gleed zaterdag niet verder af op de ladder van de eerste divisie en vierde de terugkeer van sir Matt Busby met de eerste overwin ning sinds 14 november. Manchester United, zowel in de league als in de Football Association bekercompetitie uitgeschakeld door clubs uit een lagere klasse, liep tegen Chelsea een achterstand op door een doel punt van Alan Hudson. Willie Morgan maak te gelijk uit een strafschop en Manchester United won door een treffer van Alan Gow- AMSTERDAM. Duidelijker kon het niet. Driemaal wees „de Nederlandse Suzuki”, Jan Bazen, zijn grootste concur rent, de Fries Marten Hoekstra, in een directe confrontatie duidelijk terug, een keer kon Eppie Bleeker de Zevenhuize naar met geen mogelijkheid bijhouden. Zowel op de 500 meter en de 1000 meter van zaterdag als op dezelfde afstanden van zondag stond Bazen, die vorige week zijn 23e verjaardag vierde, op de hoogste trede van het erepodium. Het lijdt geen twijfel, dat Bazen zijn tweede nationale titel als sprinter volkomen verdient. De donkere specialist zag zijn meester schap in het selecte Nederlandse sprint- wereldje ook wel in. „Maar”, zo zei hij, „vergeet niet dat Hoekstra wat pech heeft gehad. Misslagen hebben hem tijd gekost. Anders was hij zeker dichterbij gekomen”. AMSTERDAM. Aan de internationa le wedstrijden die van 21 tot en met 25 januari in Praag worden gehouden, zullen deelnemen: Carry Geyssen, Willy Burgmeyer, Marrie Willems, Bep te Win kel, Ria v.d. Hoeve, Jappie van Dijk, Harm Kuypers, Adrie Hekman, Arend Klos en Henk Waanders. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat Van Dijk, Kuypers en Hekman na Praag doorreizen naar internationale wedstrij den in Madonna di Campiglio (Italië). ANCONA De 29-jarige Italiaanse scheidsrechter Giacinto Giacinti is zondag in Ancona in het ziekenhuis opgenomen nadat in een plaatselijke wedstrijd de uit het veld gezonden voorhoedespeler Luciano Saracini met hem op de vuist ging. De onfortuinlijke arbiter bleek zijn kaak te hebben gebroken. MADRID. De uitslagen van de gisteren voor de hoogste afdeling van de Spaanse competitie gespeelde wedstrijden zijn: Celta- Malaga 0-0, Atlet’co Bilbao-Atletico Madrid 1-0, Real Zaragoza-FC Barcelona 1-2, Saba- dell-Gijon 2-1, Real Madrid-FC Sevilla 4-0, Elche-Real Sociedad 1-2. De stand na 17 wedstrijden: 1 FC Barce lona 24 pnt.. 2. Valencia 23, 3. Atletico Ma drid 23, 4. Real Madrid 21. 601- UCC1CUVCCU, „U1CU1 VCCUUOUI, Helmond SportFC Den Bosch, Heracles— Blauw Wit. Blauw Wit—HVC 4-0 (2-0). Muller 1-0, 2-0, 3-0, 4-0. Scheidsrechter Wellinga. 3500 toeschouwers. SVV—GVAV 0-1 (0-0). Scheidsrechter Godding. 5000 toeschouwers. DFCSportclub Cambuur afgelast. VitesseDe Graafschap afgelast. FSCWageningen afgelast. HeerenveenWillem II 3-0 (1-0). Kist 1-0, Zoetendaal 2-0 en 3-0. Scheidsrechter Berrevoets. 5000 toeschouwers. VeendamHelmond Sport 2-1 (1-0). Lubbe 1-0, Van Berlo 1-1, Wienga 2-1. Scheidsrechter Klaassens. 3000 toeschou wers FC Den BoschHeracles 0-0. Scheids rechter Geurens. 9000 toeschouwers. STAND: FC Den Bosch GVAV Cambuur Heracles Vitesse DFC Blauw Wit Wageningen Helm. Sport Willem II Heerenveen HVC SVV FSC Veendam Graafschap PROGRAMMA: HVC—SVV, GVAV—DFC, SC Cambuur Vitesse, De GraafschapFSC, Wagenin gen—Heerenveen, Willem IIVeendam, GooilandRCH afgelast. AGOVV—EDO afgelast. PEC—De Volewijckers 3-3 (0-0). Coster 0-1, Bogaard 0-2, Leotart 1-2, Kragt 2-2, Schutte 3-2, Stout 3-3. Scheidsrechter Bentvelzen. 6000 toeschouwers. Een doel puntrijk festijn, waarin De Volewijckers na twintig minuten in de tweede helft een 2-0 voorsprong nam. De Amsterdam mers hadden de zege voor het grijpen, maar toch wist PEC binnen tien minuten de achterstand volledig weg te werken. RODA JCBaronie afgelast. DrenteEindhoven afgelast. VVV—RBC afgelast. Fortuna VI.Hermes DVS 1-2 (0-1). Van Kooten 0-1, Bouman 1-1, Bakkes 1-2 (strafschop). Scheidsrechter Derks. 7000 toeschouwers. Een verdiende, maar moei lijk bevochten zege van Hermes, tegen een i-- -- de Rotterdammers, dankzij een strafschop, de zege te grijpen. NOADLimburgia afgelast. STAND: Her nes DVS Eindhoven PEC Volewijckers Limburgia Fort. Vlaard. AGOVV NOAD VVV Roda JC ZFC Gooiland Baronie RCH RBC SC Drente EDO PROGRAMMA: ZFCGooiland, RCHAGOVV, PEC, De Volewijckers—NOAD, Limburgia ling. Opvallend was dat de Mancunians zonder George Best meer geïnspireerd bleken dan in voorgaande wedstrijden. Best, die graag van het swingende leven geniet, was door Busby niet opgesteld voor de belangrijke uitwedstrijd, omdat hij niet op de training was verschenen. Best was ook niet aanwezig in het Stamford Bridge sta dion van Chelsea. Busby wist niet waar hij uithing, maar vertelde wel dat hij zijn ster had opgedragen in Manchester te blijven. Daar heeft hij zich kennelijk niet aan ge houden. Volgens de actrice Sinead Cusack, die regelmatig in het gezelschap van Best verkeert, is hij vrijdagavond met haar in Londen op stap geweest. Na dit vernomen te hebben zei Busby: „Het is duidelijk dat nu ernstige disciplinaire stappen genomen moeten worden”. Uitslagen Engelse league; eerste divisie: Arsenal-West Ham United 2-0, Burnley- Everton 2-2, Chelsea-Manchester United 1-2, Coventry City-Ipswich Town 1-0, Derby County-Wolverhampton Wanderers 1-2, Leeds United-Tottenham Hotspur 1-2, Liverpool- Blackpool 2-2, Manchester City-Crystal Pa lace 1-0, Newcastle United-Stoke City 0-2, Southampton-Huddersfield Town 1-0. West Bromwich Albion Nottingham Forest 0-1 le top van de ranglijst in de Engelse eer ste divisie ziet ei als volgt uit Leeds United 25-39, Arsenal 24-38, Tottenham 23-30, Chel sea 23-29. (Van onze sportredactie) BRUSSEL. De uitslagen van de wed strijden gisteren gespeeld voor de eerste di visie van de Belgische competitie, luiden: Charleroi-Andcrlecht 0-3, Luik-Brugge 1-1, Diest-Beveren 0-1, Racing-Antwerp 1-1, Union St. Gillis-St. Truiden 2-1, Waregem- Crossing 1-1, Beerschot-Lierse 0-3, Gantoise- Standard 0-1. Stand: 1. Standard 26 pnt.; 2. Brugge 24 pnt.; 3. Anderlecht 23 pnt.; 4. Waregem en Lierse 18 pnt. ROME. De uitslagen van de wedstrijden gisteren gespeeld voor de eerste divisie van de Italiaanse voetbalcompetitie, luiden: Fio- rentina-Lanerossi 0-0, Foggia-Internazionale 1-1, Lazlo-Varese 0-0, AC Milan-Bologna 2-1, Napoli-Cagliari 1-0, Sampdoria-Juventus 2-0, Torino-AS Roma 4-0, Verona-Catania 4-0. tand na dertien wedstrijden: 1. AC Mi lan 21 punten, 2. Napoli 20. 3. Cagliari en Internazionals 16 Shaatscij rf ers Heren 500 meter (all round-klasse) is 1. Ard Schenk 41.04 sec.; 2. Jan Bols 41.80; 3. Eddy Verheijen 42.03; 4. Kees Verkerk 42.04; 5. Peter Notet 42.23 6. Jan Palsma 42.63; 7. Ronnie Nooiltgedagt 42.87; 8. Harm Kuipers 42.90; 9. Jappie van DijK 43.00; 10. Sjaak de Koning 43.35. 1500 m: 1. Schenk 2.04,4 (nieuw baanrecord) 2 Verkerk 2.06,5; 3. en 4 Bols en Verheijen 2.07,0; 5. Nottet 2.09,4; 6 en 7. Van Dijk en Nooitgedagt 2.10,3; 8. Kleine: 2.10,5; 9. Kui pers 2.12,5; 10. De Koning 2.13,3. 5.000 meter: 1. Bols 7.38.4 (nieuw baanre cord); 2. Schenk 7.43.5; 3 Van Dijk 7.48.1; 4 Nottet 7.48.7; 5. Verheijen 7.48.8; 6. Nooit gedagt 7.52.4; 7. Vink 7.55.1; 8. Verkerk 8.00.2; 9. Kleine 8.04.0; 10. Derksen 8.06.3; 11. Giling 8 07.2: 12. Kuipers 8.07.6, 13. Klos 8.11.6; 14. Koning 8.11.7; 15. Hekman 8.14.9; 16. Palsma 8.15.1. 10.000 meter: 1. Bols 15.29.4; 2. Verheijen 15.45.0; 3. Nooitgedagt 15.49.0; 4. Van Dijk 15.58.8; 5. Verkerk 16.04.4, 6. Vink 16.09.3; 7. Nottet 16.09.8; 8. Derksen 16.13.8; 9. Kleine 16.14.3; 10. Schenk 16.15.2; 11. Kuipers 16.40.0; 12. De Koning 16.44.4; 13 Hekman 16.56.9; 14 Klos 17.05.1; 15. Palsma 17.14.5; 16. Giling 17.19.0 (gevallen). 500 meter sprinters-klusse1. Jan Bazen 40.89; 2. Marten Hoekstra 41.0; 3. Gerard Demkes 41.71; 4. Eppie Bleeker 42.27; 5. Jan Pasman 42.31; 6. Jos Valentijn 42.43 7. John ny Olof 42.56; 8. Piet de Boer 61.18 (geval len). 1000 meter sprintersklasse1. Bazen 1.24.6; 2 Hoekstra 1.25.7; 3. Bleeker 1.26.5; 4. Dem kes 1.27.0; 5. Valentijn 1.27.4; 6. Pasman 1.27.7;; 7. Olof 1.28.8; 8. De Boer 1.32.5. Uitslag 500 meter sprintersklasse: 1. Bazen 40.79 (nieuw baanrecord); 2. Hoekstra 41.60; 3. Valentijn 41.82; 4. Bleeker 41.90; 5. Dem kes 42.03 6. Pasman 42.09 7. Olof 42.16; 3 De Boer 43.17. 1000 meter: 1. Jan Bazen 1.22.9; 2. Valen tijn 1.24.3; 3. Hoekstra 1.24.5; 4. Bleeker 1.24.7; 5. Demkes 1.26.0; 6 Olof 1.27.7; 7. Pas man 1.27.9; 8. De Boer 1.31.0. 500 meter dames: 1. Atje Keulen 45.85 (baanrecord); 2. Trijnie Rep 46.40 3. Sticn Kaiser 46.89 4. Ans Schut 47.23 5. Annie van Dalsen 47.53; 6. Truus Dijkstra 47.66; 7. Elly v. d. Brom 47.69; 8. Akke Falkena 47.80 9. Carry Geyssen 48.29. 1000 meter dames: 1. Kaiser 1.33.8 (baan record); 2. Rep 1.34.3; 3. Keulen 1.34.4; 4. v.d. Brom 1.35.4; 5. Geyssen 1.35.7; 6. Falkena 1.36.0; 7. Schut 1.37.3; 8. Van Dalsen 1.37.5. 1500 meter dames: 1. Kaiser 2.26.9 (baan record); 2. Keulen 2.29.0, 3. Schut 2.29.8; 4 Rep 2.30.2; 5. Demming 2.31.7; 6. Tigchelaar 2.32.3; 7. Geyssen 2.32.9, 8 Dijkstra 2.34.1; 9 Falkena 2.34.2; 14. V. d. Brom 2.34.5. 3000 meter dames: 1 Kaiser 4.57.5 (nieuw baanrecord); 2. Schut 5.01.6; 3. Demming 5.02.3; 4. en 5. Keulen en Tigchelaar 5.05.0, 6 Rep 5.06.5; 7. Falkena 5.08.7; 8. Geyssen 9. v. d. Brom 5.15.3; 10. Burgmeijer 11. Jongsma 5.17.5' 12. v. d. Lende 13. Willems 5.22.1; 14. Van Dalsen 15. Dijkstra 5.32.2; 16. Te Wink'd

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 13