AMATEURS OEFENDEN SCHOTVAARDIG IJMOND KLOPTE UD IN SLOTFASE Stormvogels slagvaardiger dan „lager” Hoofddorp: 4-1 Mand vis en bal van IJmuiden als geschenk Noordhollandse kampioen nog niet bekend NIJD AM EN STEUN EINDIGDEN GELIJK IN SCHAAKTOERNOOI Golfkoorts in Marokko Snelle zege van Tilburg ’70 Smash 3 speelde Phoenix 2 naar een nederlaag Veldritzege voor v. d. Berg Come back van Jim Ryun Vijftigjarig Kennemerland stond volop in belangstelling Andere zaken te doen dan OS Ski-sters Steenvoorden vierde come Prof. Euwe wil Januariprijs voor C Alkestis van E back met zege wereldtitelstrijd jeugdschakers Volleybal begonnen goed 17 M A AN DAG 11 JANUARI 19 71 Zandvoortmeeuwen V olksvertegenwoordiger van staat Colorado: (Van een medewerker) De uitslagen waren als volgt: borg); 2. Igmar Buitenzorg 3. Hoss Peterhof. m: van De strijd tussen Hoofddorp en Storm vogels, waarvan een paar honderd kij kers getuige waren, droeg een aantrek- Wethouder Voskuilen feliciteert voor zitter Landzaat van Kennemerland (rechts). kwam Concordia snel op 8-4, maar KIC gaf zich nog niet gewonnen. In een span nende en felle eindfase kwamen de KIC- dames dichtbij een puntenverdeling maar Concordia trok toch nog aan het langste eind, ondanks doelpunten van Ina Been tjes, Joke Stals, Agaath van Emden, An nie Hilbers en Lia v.d. Zon. De dames uit Haarlem wonnen met 8-7. TENNIS. De 24-jarige Clif Richey is door de Amerikaanse tennisbond als eerste ge plaatst op de ranglijst van 1970. Richey, die in 1970 de grand prix van de interna tionale iennisfederatie op zijn naam bracht, verdrong Stan Smith naar de tweede plaats. Derde staat Clark Graebner. (Van onze wielermedewerker) HAARLEM. Op de Zeeweg en bou levard hield de Haarlemse Raceclub „Ex celsior” zondag een koppeltijdrit als on derdeel van zijn wintercompetitie met als inzet de titel van beste all-round- sportman. De vroegere nationale weg- kampioen en exprof Piet Steenvoorden uit Heemstede, die aan een come back in de wielersport schijnt te denken, toon de zich daarin met de jonge Wim Koene het snelst. Vooral Steenvoorden rustig met de handen op het stuur fietsend had een belangrijk aandeel in deze ze ge en toonde daarmee aan dat klasse zich niet verloochent. Berckenkamp maakte met twee treffers aan alle onzekerheid over het resultaat een einde: 1-4. Het tweede van Zand voortmeeuwen deed het beter en bleef met 4-1 de baas over de reserves van Gouda. (Van een medewerker) HAARLEM. Er was volop sfeer en belangstelling tijdens de receptie van de vijftigjarige Haarlemse zaterdagvoetbal- club Kennemerland, zaterdagmiddag in de bovenzaal van het restaurant „Bol werk”. Tal van autoriteiten, bonds- en vele leden uit eigen oranje-zwarte kring van hun belangstelling blijk. De meeste sprekers roemden Kennemerland voor zijn sterke en hechte vriendschapsban den, maar zij vonden over het algemeen dat het met de prestaties op het groene veld heel wat beter kon. (Van onze schaakmedewerker) HAARLEM. De persoonlijke Noord hollandse schaakkampioenschappen heb ben bij de senioren nog geen kampioen opgeleverd nu de beide VHS-spelers Nij- dam en Steijn gezamenlijk met punt het finishkoord doorbraken. Bij de jeugd werd de Beverwijker Koopman (Wee nink) met 6 uit 6 overtuigend kampioen en zal nu mogen meespelen om de na tionale jeugdtitel. van de titel omdat zijn enig overgebleven concurrent, de Haarlemmer W. van Sorne- ren, de laatste ronde verstek moest la ten gaan tengevolge van een ongeval. De eindstand der besten was hier: Koopman 6; Van Someren en Van de Hauw 4; Van de Bergh Lips en Van Nieukerken 3l/i pnt. De belangrijkste uitslagen van de laat ste ronden zijn: Senioren: BoomSteijn 0-1, HooglanderNijdarr. 0-1, LuderDe Vries 0-1, Holscherv.d Bergh 1-0, Jans senKayser 1-0, Van Nieuwenhuizen Karreman 0-1, Holscher-Nijdam 0-1, Steijn Karreman 1-0 De VriesJanssen 0-1, v.d. Bergh-Hooglander 1-0, Boom-Uylings 0-1, LuderPilaet 1-0. De debuterende wedstrijdleider Bijte- laar reikte de prijzen uit en werd op zijn beurt dooi één der deelnemers (Eisen man) bedankt voor de prettige en be kwame leiding. derde plaats 75,-) leverde nog een ener verende strijd op tussen De Vries (Rol land) en Janssen (VHS). Beide spelers hadden om beurten de kans de partij in hun voordeel te beslissen De Vries maak te de laatste fout waarmee Janssen dus als derde kon finishen. Met drie spelers op de eerste plaatsen een groot succes voor het dit jaar 75-jarige VHS. De eindstand van de hoogste geklas seerden werd: Nijdam en Steijn 6% Janssen 5; Van de Bergh, Holscher, Lu der en Uylings 4’/a; Karreman, Spaan en De Vries 4 punten. In zijn treffen met Van Nieuwenhuizen kwam Henny Koopman in de voorlaatst*» ronde aanvankelijk duidelijk minder te staan maar toen zijn tegenstander geen beslissende slag wist te slaan keerden de kansen en kwam de winst nog bij Koop man terecht. Reeds voor het ingaan van de laatste ronde kon hij zich zeker weten Zandvoortmeeuwen en Gouda (400 toe schouwers) bleken in de eerste helft vrij aardig aan elkaar gewaagd. De bezoekers speelden over het algemeen technisch be ter en kwamen door Noordermeer aan een 0-1 voorsprong. Keur en Nijkamp misten kansen op de gelijkmaker. De strijd was nauwelijks vijf minuten her vat of de 17-jarige invaller en debutant Berckenkamp voerde de winst voor Gou da tot 0-2 op. Tien minuten later deed Nijkamp met een tegenpunt de spanning even weerkeren (1-2), maar de jonge HOOFDDORP. Doordat het amateur voetbal zondag was afgelast en sommige velden toch wel goed bespeelbaar bleken, hebben verschillende clubs uit de Haar lemse contreien vriendschappelijk ge voetbald. Het in de derde klas leidende Hoofddorp verloor voor eigen publiek enigszins geflatteerd met 4-1 van eerste klasser Stormvogels. Eersteklasser Zandvoort meeuwen leed in eigen home een 4-1 nederlaag tegen het in de eerste klas B op kop gaande Gouda. De 17-jarige debu tant Berckenkamp van de gasten zorgde daarbij voor een hattrick. kelijk karakter. Beide elftallen speelden sterk aanvallend en van de twee klassen verschil was niets te merken. De bezoe kers kwamen na vijftien minuten door Bakker het eerst aan scoren toe, maar amper twee minuten later zorgde Stein metz na een corner van Jansen alweer voor de gelijkmaker: 1-1. Kort voor de rust kwam Stormvogels door Seegers op nieuw aan de goede kant van de score: 1-2. In de tweede helft probeerde Hoofd dorp met man en macht de gelijkmaker te forceren, maar het verre opdringen werd de thuisclub noodlottig en door de snelle Bakker afgestraft: 1-3. Toen de ach terhoede van Hoofddorp voor vermeend buitenspel bleef staan, kon Van Domse- laar uit een pass van Bakker de winst tot 1-4 opvoeren. De reserves van Hoofddorp zegevierden met 3-1 over het eerste van Waterloo. (Van onze tafeltennismedewerker) HAARLEM. Hoewel de tafeltennis- competitie in de Ereklas pas volgende week van start gaat zijn AMVJ en Til burg ’70 maar vast begonnen. Beide teams loeren in de degradatiegroep op de bo venste plaats, welke alleen maar goed is voor behoud in de ereklasse „nieuwe stijl”. Door subliem werk van Huub Weyen- berg, die alle partijen aan zich trok, kreeg Tilburg uitzicht op de zege. De winst kwam toen ook spoedig door zeges van René van Dijk op Prorok en Wim van den Berg en de winstpartij van Jan van Unen anders de beste man bij Tilburg op Prorok, die daarmee al zijn wedstrijden verloor. Voor AMVJ dus twee punten van Colthof en één van Van den Berg ge voegd bij het dubbel, wat 4-6 op het Am sterdamse scorebord opleverde. In de hoofdklasse werd het treffen tus sen JCV en Maasvogels gespeeld. De ge doodverfde kampioen JCV moest thuis nog wel met de cijfers 5-5 genoegen ne men. Geersheuvels van Maasvogels pres teerde het om orthodox met zijn plankje spelend de aanvallers van JCV te weer staan. Naast deze drie punten scoorde Thai op Peter Paro. Voor JCV waren het Peter van Ham (vorig seizoen nog voor SVE spelend, maar nu weer terug bij zijn oude vereniging) en Henk van de Zee, die met twee punten genoegen namen, terwijl Paro slechts van Heygele won. DENVER. Bob Jackson, volksverte genwoordiger van de Amerikaanse staat Colorado, heeft verklaard alles in het werk te zullen stellen om te voorkomen dat zijn staat de last op zich zal nemen van de organisatie van de Olympische Winterspelen 1976, die aan Denver zijn toegewezen. Zijn argumenten zijn dat Colorado zich niet kan permitteren zoveel geld uit te geven aan de organisatie van de Olympi sche Spelen zolang er nog urgenter zaken, zoals onderwijs, natuurbescherming en so ciale bijstand, zijn die de aandacht vra gen. Jackson is van plan zijn wensen neer te leggen in een motie, die hij in stemming gebracht wil zien in het parle ment van de staat Colorado. GRONINGEN. Bij de sluiting het negende Niemeyertoernooi in Gro ningen heeft de president van de wereld schaakbond (FIDE), onze landgenoot prof. dr. Max Euwe, een belangrijke sug gestie gedaan. Euwe lanceerde het idee om het ene jaar een toernooi om de Europese jeugdtitel, het andere jaar om de wereldtitel te organiseren. In 1961 is in Den Haag eens een dergelijke wedstrijd gespeeld. Prof. Euwe liet niet uitkomen of deze toernooien een permanent karak ter zullen krijgen. De plaats waar derge lijke toernooien gehouden zullen worden Euwe stelde Groningen voor hangt af van de beslissing van de FIDE. (Van onze handbalmedewerker) IJMOND. De herenploeg van IJmond heeft tegen het hooggeplaatste LD een uitstekende prestatie geleverd door een 20-16 verwinning te behalen. Beide teams schotelden het publiek aan trekkelijk spel voor en de strijd was zeer sportief. RABAT. De golfkoorts in Marokko grijpt, aangewakkerd door koning Hassan II, snel om zich heen. Sinds de 41-jarige vorst drie jaar gele den alle overige koninklijke sporten tennis, paardrijden, jagen en vissen praktisch in de steek liet en zich volledig overgaf aan het golfen, zijn er in alle delen van Marokko golfbanen aangelegd. De vorst bezit zelf vijf banen. Op de paleisgrond in Rabat heeft hij een baan met negen holes, uitgerust met een lichtinstallatie om zich ook in het donker met sport te kunnen bezighouden. In zijn vakantieresidentie aan de kust ligt een baan met achttien holes en voorts heeft de koning nog drie banen met negen holes bij zijn paleizen in Fez, Meknes en Ifrane. Om de sport goed te leren trok de vorst profs aan, onder wie de vooraanstaande Amerikaanse golfers Billy Casper en Claude Harmon, die ook Elsenhower, Ken nedy en Nixon het spel leerden. De komende twee jaar zullen drie open bare golfbanen aan de zes reeds bestaan de worden toegevoegd. De drie banen, die aangelegd worden door de internationaal vermaarde architect Robert Trent Jones, zullen met elk 45 holes (18 voor topspe- lers, 18 voor toeristen en 9 voor begin nelingen) behoren tot de grootste van het Afrikaanse continent. De baan in Rabat zal bereikbaar zijn via een speciaal ge bouwde tweebaans autoweg. De beide laatste ronden in tiet kam pioenschap brachten zowel N’jdam als Steijn opnieuw winstpunten op, al had Nij dam er tegen Hooglander en Holscher zichtbaar meer moeite mee dan Steijn in zijn duels tegen Boom en Karreman Beide heren zullen een beslissingsmatch spelen om de titel maai delen de geld prijs, die voor de eerste en tweede plaats beschikbaar was. De strijd om de Een fors aantal dravers, veertien, had zich aangemeld voor deze koers over 2000 meter. Anton moest bij de start veer tig meter prijsgeven, hetgeen over deze afstand en met het grote veld een moei lijk te overbruggen handicap was. An dere favoriete namen waren Dave Fez met Jan van Dooyeweerd in een gastrol op de sulky en Royal G. Geen van allen zou echter uiteindelijk winnen. De zege was weggelegd voor C Alkestis van E die, deskundig geleid door Smit, finishte in de fraaie kilometertijd van 1.21,3. Bet was trouwens voor Smit een bui tel gewoon succesvolle dag. In een van de laatste koersen, die om de Lia-prijs, zege vierde hij met Guy Volann. Tweede en derde in deze stayersrit over 2920 meter werden respectievelijk Heliotroop R en Filter. - (Van onze volleybalmedewerker) IJMOND Na een drieweekse rustpe riode zijn de volleyballers voor de twee de helft van de competitie weer gestart, zij het dat de hoofd en overgangs klassen nog een weekje vakantie houden. In de promotieklasse heren moest Phoe nix 3 zijn zoveelste nederlaag slikken te gen DEM: 0-3. Smash 3 zag zowaar kans Phoenix 2 naar verlies te spelen. Een knappe prestatie van de Castricummers (3-1.). ODIN kon tegen Molenwiek 2 niet tot winst komen. De Heemskerkers wis ten maar een set te winnen 1-3. Molen wiek 3 won van K en V 3-1, terwijl Purvo Lycurgus versloeg 3-0. Bij de dames won VCK ruim van Dy namo. De castricumse dames gingen met 3-0 tenonder. Kennemers 2 had het niet moeilijk tegen DEM 2. De rode lantaarn draagster werd met 3-0 verslagen. Lycur gus speelde Argus 2 naar verlies 3-0. KDS 2 moest Purvo de eer laten 0-3. In de eerste klas heren wonnen alle drie de koplopers. Axmeriscota wees ODIN 2 resoluut terug 3-0. Dynamo bond VCK aan de zegekar 3-0 en Voluit veeg de Phoenix 4 van het veld. Phoenix 5 deelde een rake klap uit aan Smash 4 3-0. Smash 3 liep ruimschoots over DEM 2 heen 3-0. In de eerste klas dames was Phoenix 3 niet in staat Voluit van de zege af te houden 0-3. Voluit 2 kon niet voorkomen dat Kennemers 3 met de winst ging strij ken 0-3. Axmeriscota nam ruim afstand van ODIN 2 3-0. ODIN 1 sloeg de aan val op haar toppositie van Oranje-Wit goed af 3-1. Dynamo 2 ging met lege handen naar huis tegen Phoenix 2 0-3. In de tweede klas heren was Kenne mers niet in staat koploper Axmeriscota 2 van de overwinning af te houden 0-3. Dynamo 3 won verrassend van Dynamo 2 3-1. Oranje-Wit zegevierde over Phoe nix 6 3-1 en VVZ moest in DOS zijn meer dere erkennen 0-3. In de tweede klas dames was Voluit 4 zwakker dan Voluit 3 0-3. Debutante Ax meriscota verloor van DEM 3. Phoe- nic 5 moest Phoenix 4 voor laten gaan 0-3. Tenslotte kwamen zowel VCK 2 en Voluit 5 als Kennemers 4 en Oranje-Wit 2 remise overeen 2-2. In de eerste helft wogen de ploegen goed tegen elkaar op. UD ombineerde vaak tot in het oneindige, zonder tot een schot te komen. IJmond daarentegen speelde veel doeltreffender. In de eerste helft kwam die schotkracht er overigens nog niet uit en UD had voortdurend een voorsprong. Doelpunten van Van Wijk, v.d. Hoff, Goed, Strobbe en Henderson beperkten de ruststand tot 9-11. Na de rust trok IJmond direkt fel van leer en kwam met 12-11 voor door Van Wijk, Sweers en Minnes. Tot een kwartier voor het einde bleef de stand in evenwicht (14-14), maar twee snelle breaks van Strobbe brachten IJmond voor. Toen Van Wijk en doelman Vermey (met een boog- bal) de voorsprong tot 18-14 hadden ver groot, was UD een geslagen ploeg. IJmond won uiteindelijk met 20-16. De Velser dames verging het minder voorspoedig. Het Utrechtse HMS was over alle linies beter en IJmond vond geen middelen om dit geweld tegen te gaan. Via 1-2 liep HMS naar 1-6 om bij de rust met 8-2 te leiden. Ook in de tweede helft was HMS veel beter en vooral de aan vallen werden zeer goed opgezet en ook afgerond. Toen de gasten met 10-2 leid den, kreeg IJmond even gelegenheid om op 10-5 te komen. HMS werd weer wak ker en zorgde voor de 14-5 eindstand. De dames van het IJmuider Full Speed speelden tegen DTS’59 onder goede lei ding een leuke wedstrijd, waarin door beide teams hard werd gewerkt. Bij de rust leidden de gasten met 4-3. In de tweede helft waren de rollen omgedraaid. Nu was Full Speed iets schotvaardiger en de 7-7 eindstand was een bevredigend resultaat voor beide teams Voor Full S'peed scoorden Elly Voogt (4x), Ans Ras poort, Irmgard van Rixel en Elly van Beek. Eveneens belangrijk voor de bezetting van de laatste plaats was het duel KIC- Concordia. De dames uit Velsen-Noord zagen geen kans om revanche te nemen voor de destijds geleden nederlaag. Door beide ploegen is sportief gestreden en Concordia had ook nu weer de meeste schotkracht. In de eerste helft gaven de dames elkaar weinig toe. Bij de rust leid de Concordia met 4-3. In de tweede helft (Van onze wielermedewerker) NOORDWIJKERHOUT. De jeugdi ge Fons v.d. Berg heeft zich zaterdag middag op het duinparcours in Noord- wijkerhout weer eens de sterkste ge toond in een rit voor de wintercompeti tie cycle-cross van de Ren- en Toervere- niging „De Bollenstreek”. Alleen club kampioen Rhett van Trigt wist gelijke tred met hem te houden, maar kwam in het beslissende sprintje een wiellengte op Van de Berg te kort. Nieuweling Klaas Duivenw er al meteen na de start va- moest daarna het gezelschap Fons v.d. Berg. Toen Duive en eenmaal als triomfator in zijn ategorie door de finish was gegaan, wist Van Trigt nog op gelijke hoogte van Fons v.d. Berg te komen, maar schoot toen door zijn geleverde inspanningen van de achtervolging in de sprint te kort. De uitslag was: 1. Fons v.d. Berg, de 12 km. in 38.17; 2. R van Trigt z.t.; 3. N. Slingerland in 40 17; 4. W. Knoppert in 41.42; 5. Ton v.d. Berg in 42.41 Klaas Duivenvoorden won bij de nieuwelingen in 31.13 over de 10 km. Tweede was Nico Glasbergen in 34.58. Gerard Looijestein was in 20.17 over de 6 km. de snelste as pirant. Tweede werd Kees v.d. Akker in 21.28 en derde Wim Looijestein in 21.58. SAN FRANCISCO. De Amerikaan Jim Ryun, wereldrecordhouder op de 880 yards (1.44.9), 1500 m (3.33.1) en de mijl (3.51.1), die na zijn teleurstellende tweede plaats op de Olympische 1500 me ter van Mexico met de atletiek stopte, gaat een come back proberen. Ryun zal op 22 januari tijdens indoor atletiekwed strijden in San Francisco weer voor het eerst aan de start komen. Ryun heeft verklaard dat hij in Mün chen de gouden medaille op de 1500 me ter wil winnen. Van de Haarlemse wielerclub „De Kampioen” moesten de renners voor de wintercompetitie om de in memoriam „Oostwal”-beker aan de slag in een han dicaploop op het Bloemendaalse strand en die leverde een zege op voor Edwin van Dellen. Tweede was Piet Neeskens, derde Jo Brink, vierde R. Leis en vijfde Fred Hoogland. Bij de aspiranten was Frans de Veer sneller dan Piet Hoogland. VAL D’ISèRE De Nederlandse da mes zijn gisteren in Val d’Isère de lage landenskiwedstrijd, waaraan de landen ploegen van Nederland België, Dene marken en Groot-Brittannië deelnemen goed begonnen. De zeventienjarige in Zürich woonachtige nationale kampioe ne Linda Esser won de slalom, het eer ste onderdeel. Karin van Elderen werd derde. Nederland voert bij de dames het landenklassement aan. De heren had den aanmerkelijk minder succes. Zeno Lampe, de nationale kampioen, was de beste Nederlander. Hij werd achtste. Als eerste spreker op deze zeer druk bezochte receptie voerde wethouder P. W. Voskuilen van sport en recreatie het woord namens het gemeentebestuur van Haarlem. Hij was vergezeld door zijn ambtgenoot D. A. J. Spek, die hem als trouw supporter van Kennemerland met een stomp in de rug zou corrigeren als er iets mis mocht gaan in zijn speech. Het bleek niet nodig, want wethouder Voskuilen bleek voldoende van Kenne merland en het zaterdagvoetbal op de hoogte om zich met succes te kunnen weren. Spreker was vol lof over de grote vriendschapsband in de jubilerende club en vond die van belangrijke waarde voor de menselijke contacten in de hui dige maatschappij. Hij noemde die vriendschapsband voorts een toppresta tie en hoopte dat het in de toekomst zo zou blijven. In zijn algemeenheid hoopte wethouder Voskuilen dat het zaterdag voetbal een florerend bestaan zou blij ven leiden en tipte daarbij ook nog even de moeilijkheden aan van het samen gaan met de zondagvoetballers in een nationaal elftal. De uit Zwolle overgekomen Fokke Remmers, voorzitter sectiebestuur za terdagvoetbal KNVB, ging daar uiter aard op in en zei dat de zaterdagjongens niet in Italië mochten spelen. „Er is on langs een enquête gehouden”, sprak Remmers met sonore stem, „en daarbij bleek dat van de duizend eerste-elftal- spelers in het zaterdagvoetbal er ruim 700 nooit op zondag willen spelen”. Tot het jubilerende bestuur van Kennemer land sprak Remmers: „U bent een voet balvereniging en het eerste elftal is daarvan het visitekaartje. Ik hoop dat het met de prestaties eens beter mag gaan en u nog eens in de tweede of eer ste klas te ontmoeten”. Namens de KNVB overhandigde Remmers de bonds- wimpel. Voorzitter H. W. van Turnhout van de afdeling Haarlem KNVB, die vergezeld was door de heren Roosen, Berrevoets, Duinker en Verkerk, noemde Kennemer land een mooie vereniging met veel le den en een grote jeugdafdeling. De eer ste man van de Haarlemse bond sprak de wens uit dat er in Haarlem metter tijd eens een eersteklasser in het zater dagvoetbal zou komen en wekte de eer ste- elf talspelers van Kennemerland op om eens meer hun best te doen. De pres taties konden volgens hem heel wat be ter. Namens de aangesloten clubs over handigde Van Turnhout de gebruikelijke enveloppe met inhoud. Het cadeau van de bond, een wimpel, was nog niet klaar en zal op een later tijdstip uitgereikt worden. „Hij is waarschijnlijk nog mooi er dan die van de KNVB”, merkte Van Turnhout op. Namens de Haarlemse sportraad voer de voorzitter D. Beets het woord. Het had hem vooral gefrappeerd dat er in het jubileumnummer vrijwel niemand over kampioenschappen of degradaties had geschreven. „Alle schrijvers hadden het over de grote vriendschap in de club”, sprak Beets, „en dat is in deze bikkelharde maatschappij een kostbaar bezit”. Spreker vond het overigens jam mer dat Kennemerland niet over een ei gen home beschikte, want een vereni ging is volgens hem dan niet volwaardig. Voorzitter C. D. Landzaat, die alle spe- kers afzonderlijk bedankte, kon hem wat dat betreft gerust stellen en vertelde dat De uitslag: 1. P Steenvoorden-W. Koe ne in 10.56,5; 2. N. van Geem-T. Meure in 11.46,1; 3 M. Mutsaers- G. van Geem ir 12.14,4; 4. G. Koekkoek-R. van Dalen in 12.27,4; 5. W. Wagner- J. v. Haaster in 12 35,4. Veteranen. 1. J. Opdam-W. Spoor in 12.04,6; 2. H. Turnhout-Maerten in 12.43,8; 3. W. Dolron-O. Kolkman in 13.14,8. De aspiranten reden een gewone rit en daarin was W. Dolron sneller dan J Faber en A. Kruithof. Liselotte-prljs 2400 m met autostart: 1. Isna- thar. (J. van Dooyeweerd); 2. Hannle Jodwon W: 3. Hero Marijke Winn 2.10, pl 1.50 2.40 2.90 gek 9.20, trio 225.90. Lles-prijs 1600 m met autostart; 1. Amoldu» (J. Olsthoorn); 2. Binky; 3. French Mac. Winn 8.60, pl 2.30 2.40 1.50. gek 22.10. Lolke-prijs 2000 m met autotstart le afdeling: 1 Hispano (J. S. van Leeuween); 2. Gulksster; 3. Hanny Hollandia Winn 7.10, pl 2.10 1.70 1.60 gek 6.40, trio 155.70. 2e afdeling: 1. Hldday Dear (G. v. Eykelen- borg); 2. Igmar Buitenzorg 3. Hoss Peterhof. Winn 6.10, pl 1.80 1.40 1.50, gek 9.80. Grote Januari-prijs 2000 m: 1. C Alkestis van E (P. Smit); 2. Royal Hanover; 3. Flamingo Six. Winn 15, pl 2.90 2.70 3.30, gek 15.80. Amatricewlnterkampioenschap 2020 m: 1. Feny Hollandia (mej. N. Geersen)' 2. Gehade Hollandia; 3. Erie Kinley. Winn 3, pl 1.40 1.70 2.10 gek 5.20. Lepelaar-prijs 2000 m met autostart: 1. Full Time (J. R. de Boer): 2. Fair Lady; 3. Honey Six. Winn 30, pl 14.80 2.10 3.20, gek 11.40, trio 3.168. Lia-prijs 2920 m: 1. Guy Volann (P. Smit); 2. Heliotroop R en Filter. Winn 5.70, pl 1.90 2.70 9.60. gek 6.50 en 5.20, trio 785.10 en 1207.30. Lex-prljs 2020 m: 1. Indra Shadow (J. Verhoe- ve) 2. Icarus Hanover; 3. Imca Lee. Winn 9.50, pl 2.40 2.40 1.50, gek 12.70. Totalisatoromzet f 382.641,-—. HILVERSUM. Even verrassend als overtuigend heeft gisteren op de Hilver- sumse renbaan C. Alkestis van E met P. Smit op de sulky beslag gelegd op het hoofdnummer, de Grote Januari-prijs. De favorieten Royal Hanover en Flamingo Six eindigden respectieveltf kals tweede en derde. BELLINZONA Nederland heeft in Bellinzora de tafeltenniswedstrijd voor het toernooi om de Europa Cup (tweede divi sie) tegen Zwitserland met 4-3 gewonnen. De gedetailleerde uitslag is: Grimm (Z)— Van Slobbe 21-12, 21-18; Herri (Z)—Deken 14- 21, 13-21; Lehmann (Z)Aukje Coltof 19-21, 17-21; Grimm-HerriDeken-Schoofs 15- 21, 14-21; Lehmann-GrimmColtof- Schoo's 22-20, 17-21, 21-14; GrimmDeken 13-21, 21-12, 21-16; Herri—Van Slobbe 17-21, 21-16,13-21. de plannen voor een clubhuis in een ver gevorderd stadium verkeren. Voorzitter Jan Smit van IJmuiden ver telde dat Kennemerland en zijn club al 44 jaar tegen elkaar spelen. „Het gaat er soms wel eens stevig aan toe”, aldus Smit, „maar na afloop zijn we weer de beste vrienden en rellen hebben we nog nimmer meegemaakt”. Spreker haalde nog enkele leuke herinneringen op aan vroegere ontmoetingen en overhandigde namens het dagelijks bestuur van IJmuiden een nieuwe bal. Voorts had Smit een grote mand vis meegenomen De heer Kappelhof voerde het woord namens AFC en de heer Baartse als laatste speker namens de honkbalafde- ling van Kennemerland. Alle sprekers op deze receptie werden ingeleid door ce remoniemeester W. Wiersma. Later op de avond hield Kennemerland in het HKB-gebouw in de Tempelierstraat voor zijn leden en donateurs een instuif.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 17