P. Harsveld benoemd tot lid van verdienste van Metaal Unie T af el tenniscompetitie r VAN DONGEN N.V. POMPBEDIENDES t Dick Verkijk in Tsjechische TV-uitzending Rapidity mag in eigen sportzaal gaan spelen JUBILEA Val van talud liep goed af Twintig jaar voorzitter Beverwijk e.a. l Ie en AANKOMEND AUTOMONTEUR VAN DONGEN N.V. i Verrassing op receptie jubilerende afdeling IN DE VISHAL Inbraak en diefstal Havenberichten Journaal krijgt twee adjunct- hoofdredacteuren Eerlijke „Jongens onder elkaar” Dolman, Jansen en v. d. Vleuten bestraft wegens dopinggebruik Twee schepen liepen vast bij IJmuider pieren Deze klant vanu leest per dag I gemiddeld drie kwartier j in de krant, blijkt uit het Nationaal Dagblad Onderzoek. 4 G IN UITGEEST 1 VROUWELIJKE KRACHT VANAVOND OP NEDERLAND 2 BURGERLIJKE STAND BEVERWIJK MJ ts I L MAANDAG 11 JANUARI 1971 1 he VE St ki w ti: al V( SC V( pl ui tl VI d Kindertehuis RAPHAËL, it 1 I I nbibKo .2% l Wij vragen J. HEIJER a; i yr/ceSSZ 1 SAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAZlA/LAAAAAZtAAAAAAAA. /WWWWWWWWWWWWWWWWWWXAAAAAAZ (tegen 5 mi- De „Martinistad” aan de IJmuidense IJbunkerkade. Na lossing van de olie- boorpijpen gaat de kustvaarder naar een werf voor reparatie van de zon dag opgelopen schade. Wij zouden nog graag voor een van onze paviljoens een Sollicitaties na telefonische afspraak aan: AUTOMOBIELBEDRIJF die kunt u niet missen, geen dag. AMSTERDAM. De Koninklijke Ne derlandse Wielren Unie heeft alsnog Jos van der Vleuten, Harrie Jansen en Evert Dolman bestraft wegens doping in het na tionaal wegkampioenschap voor professio- V Kru Hui en Slin lan| groe en i app; zoel B. als mor T den do- wai dee tivi bij om zoe gei I get bes ter nat ret voc vrc aar kei I wa rei me me V SDT! Krt een corr wez hot Stri Opi Rod het we< ben I oui doi du dit dei h r< g h a si t c z V AUTOMOBIELBEDRIJF Kromhoutstraat 62 - IJmuiden Tel. 0 2550 -1 68 01 OFFICIAL AUDI DEALER SCHELDESTRAAT 81 - IJMUIDEN - TEL. 02550-15565 Wij vragen voor ons binnenkort te openen GULF SERVICE STATION aan de Heerenduinweg, diverse liefst met enige ervaring en kennis van het autovak. (Van onze TV-medewerker) HILVERSUM In een extra Achter het nieuws-uitzending zal vanavond om 23.10 uur od Nederland 2 een samenvatting te zien ziju van het programma dat de Tsje chische televisie donderdag uitzond over reporter Dick Verkijk. Daarna zal Verkijk zelf op het vertoonde commentaar geven in een gesprek met Hans Jacobs. Het Tsje chische programma werd in opdracht van de VARA in Wenen gefilmd. OP DONDERDAG 14 JANUARI zal de Zondaagvond om half elf slipte een bemastraat 3 in Heemskerk, 25 jaar in dienst zijn bij het Provinciaal Electri- citeitsbedrijf van Noord-Holland. Dit ju bileum zal op 12 januari in het hoofd kantoor van het PEN in Bloemendaal v orden gevierd. De heer Van den Brink is werkzaam als technisch hoofdamb tenaar C bij de afdeling machine- en ketelhuizen van de Centrale Velsen van het PEN. De heer M. van der Voet (links), voorzitter van de raad van bestuur van de Nederlandse Metaal Vnie overhandigt aan de heer P. Harsveld, voorzitter van de Beverwijkse af deling van de Unie de oorkonde, be horende bij de benoeming tot lid van verdienste. Belt u eens voor een afspraak ter nadere kennismaking. aanstellen voor huishoudelijk werk. Er wer ken ook gehuwde dames bij ons, meestal voor halve dagen en dat bevalt hun en ons uistekend. De inwoner van Driehuis reed met een snelheid van circa 130 kilometer over rijksweg 9 in de richting Alkmaar. Even voorbij het benzinestation raakte hij in de flauwe bocht in een slip. De auto draaide enkele malen om zijn lengte-as en dook het 6 meter hoge talud af. De wagen kwam op het ijs terecht en schoot via het ijs het weiland in en kwam daar ongeveer zestig meter van de plaats van het ongeval volledig vernield tot stil stand. De bestuurder werd door een andere automobilist naar het Centraal Zieken huis in Alkmaar gebracht voor onderzoek. (Van onze correspondent) HILVERSUM Het ligt in het voorne men om bij het NOS-journaal de heren W. Stokla en H. v. d. Werf te benoemen als plaatsvervangende hoofdredacteuren. Een overeenkomstig voorstel zal, na overleg tussen de programmaleider, de commissa rissen programma en -personeel en de hoofdredacteur, aan de raad van beheer worden voorgelegd. Dit voorstel houdt in, dat de heer Stokla benoemd zal worden tot chef nieuwsproduktie en de heer v. d. Werf tot chef nieuwsverwerking en dat beiden, ieder voor hun eigen werkterrein, de hoofdredacteuren kunnen vervangen. Beiden hebben zich met deze op handen zijnde benoeming akkoord verklaard, al heeft Hans v. d. Werf een voorbehoud ten aanzien van de functie chef nieuwsverwer king kenbaar gemaakt. Hij wil zich een groter inzicht in deze functie verschaffen De memo van de programmaleider Carel Enkelaar aan de Journaalredactie maakte het bovenstaande bekend en vloeit voort uit de onrustige situatie, die vorige week ontstond, toen het voornemen bekend werd, v. d. Werf tot adjunct-hoofdredac- teur te benoemen. In deze memo wordt de Journaalredactie ook medegedeeld, dat geen enkele wijziging in de organisatie van het journaal meer zal worden doorgevoerd zonder een representatieve vertegenwoor diger van deze dienst in het overleg te betrekken. (Van een onzer verslaggevers) UITGEEST. Een verkeersongeval op rijksweg 9, waarbij vrijdagavond om kwart over elf een personenauto na een duik van het 6 meter hoge talud totaal is vernield, is goed afgelopen. De 24- jarige bestuurder uit Driehuis is slechts licht gewond geraakt. Na een onderzoek in het Centraal ziekenhuis in Alkmaar kon hij weer naar zijn woonplaats terug keren. nals, dat op 21 juni van het vorige jaar in Helmond werd gehouden. De drie cou reurs kregen elk een geldboete van 750 en een voorwaardelijke schorsing van een maand met een proeftijd van een jaar. Voorts is het drietal uit de uitslag van het kampioenschap verwijderd zodat de renners ook hun prijzengeld moeten mis sen. Dat is vooral voor Harrie Jansen, die als tweede achter Peter Kissner eindigde, een strop. De uitspraak van de KNWU is zo laat gekomen omdat, nadat op verzoek van de renners een contra-expertise was ge houden die overigens in alle drie beval len het eerdere „positief” bevestigde, de vereniging van beroepswielrenners voor zijn leden in de bres sprong. Maar de onderhandelingen tussen deze organisatie en de KNWU konden tenslotte het stand punt van de nationale organisatie niet wijzigen. Scbeveningen De aanvoer in Scheveningen bestond maandagmorgen uit: 20 Kisten en 300 klei ne kisten wijting, 180 kisten gul, 1200 kis ten schol, 50 kisten varia, 700 stijve kabel jauwen en 6500 kilogram tong. Zaterdag aangekomen in IJmuiden: Lizard, Gr. Yarmouth; Tor Hollandia Immingham; Neu tron. Antwerpen, IJmuiden; Claus, Duinkerken, IJmuiden- Spica, Londen, Londen, Zaandam; Vestha, Londen, IJmuiden; Spurt, Hamburg; Sanaga, Southampton; Martinistad, Noordzee: Prinsenborg, Narvik, Beverwijk; Rolf Behrmann, Londen; Tor Anglia, Gothenborg; Charles Tri- gon, Grangemouth; Brownfish, Noordzee; Kat- tentura, Cont. Plat, IJmuiden Zaterdag vertrokken van IJmuiden: Simons- kerk Lissabon; Spaameborg, IJmuiden, Weston Point; Dalesman, Liverpool, Tor Hollandia, Go thenborg- Gunda, Nuolya, Evangelos, Gibraltar,- Jalta, Vestervik; Obo-Trita, IJmuiden, Runcorn; Canada, Dublin; Sommen, IJmuiden, Trollhat- ten; Bretagne, Oslo; Aaltje, Londen; Jean-E., Londen; Captain J. R. Donaldsen, Londen; Anda. Ystad; Neermoor, Oxeldsund. Cuidad de Pereira, Colombia. Zondag aangekomen in IJmuiden: Borkum, Casablanca; Wilmington, Londen; Hoop, Grange mouth; Nordenhav, Skoghall; Memel, Dagen ham; Ronan, Leith; Ekenis, Emden; Apricity Londen Gasikara Duinkerken; Foxtongate, Lon den; Andoni Palm, Freetown; Cadence, Hull; Medusa, Leixoes, Zaandam; Wiking, Exxmouth; Lady Sorcha, New Castle: Havelst, Belfast: Irene Claussen, Kleipeda; Lida, Iggesund, Zaan dam; Festivity, Londen; Neerlandia, Kopenha gen- Focks de Jong Sr., Delfzijl; Navigare, Parr; Velsen:Lea. Rotterdam; Hein von Bargen, Flex borough: Sondith, Nantalia, IJmuiden; Byzan tine Monarch, Rotterdam; Unter Weser, Flet- borough; Hoegh Benin, Hamburg; Capella, Hou- dendijke; Adele Hagenah, Antwerpen; Bonaire, Goole: Burgenstein, Bremen; Pallas, Gyon; Tha- ra, Monrovia, IJmuiden; Blankenstein, Antwer pen; Commander, Norfolk; Santa Maria, Marien- stadt, Velsen; Urundi, Takoradi; Bodi Schmidt, Casablanca; Bree Bookbank Trader, Weston Point. Zondag vertrokken van IJmuiden: Fjordaas, IJmuiden, Seven Islands; Vesta, IJmuiden, Lon den; Main Ore, Lower Buchanan; Longstone, Middlesborough; Vicky, Antwerpen; Continuity. Birkenhead; Nautron, IJmuiden, Londen; Chris ta Koncke, Hull; Edwardstone, Londen; Jubila tion. Londen; Cindy, Norfolk; Amstelstroom, Hull; Artemis, Antwerpen; Irene Claussen, Klai peda; Kattentum, IJmuiden, Cont. Plat; Zaan- stroom, Felixtowe; Sondith, IJmuiden, La Palice. Maandag aangekomen in IJmuiden: Ulysses, Antwerpen; Marinella id’Amigo, Londen: Stara- chowice, Gdynia; Alcetas, Rotterdam, IJmuiden; Voline, Dagenham. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam gegaan). BEVERWIJK Je houdt je hart vast als aangekondigd wordt, dat een toneel- groepje van het COC, de Nederlandse vereniging van homofielen, het stuk „Jongens onder elkaar” van Mart Crow ley opvoert. Het stuk, over een minder prettig verlopend verjaarsfeestje van een aantal homo’s, is met veel succes opge voerd door de Haagse Comedie en Cen trum. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Voorzitter P. Hars veld, van de Metaal Unie Beverwijk en omstreken is zaterdagmiddag tijdens de receptie ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de afdeling tot lid van ver dienste van de Nederlandse Metaal Unie benoemd. De onderscheiding werd be kend gemaakt door de heer M. van der Voet, voorzitter van de raad van be stuur van de landelijke Unie, die in ho tel „Ter Burg” in aanwezigheid van de de te houden met de huidige moordende maatregelen, wij moeten oppassen dat de lasten ons niet te zwaar worden. Aan een kind met een waterhoofd hebben wij niets”. De receptie in hotel „Ter Burg” werd onder meer bijgewoond door de tachtig jarige heer Van Breggen uit Assendelft, die in zijn woonplaats nog steeds zijn beroep van smid uitoefent. Hij is één van de oudste leden van de jubilerende af deling. na 18 partijen nog ongeslagen. P. Hoog werf is tweede. Deze VTC-speler ver loor tot dusver slechts twee partijen. J. Kerssens (Meertreffers) behaalde tot dusver 90 percent en de jonge W. Hartog (VTC) heeft met de heel wat jaartjes oudere F. de Loor van Hotac in de twee de klasse 87 percent gescoord. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. Uit een kleedlokaal van de Da Costaschool in Velsen-Noord is tij dens het sporten een portemonnaie met vijfendertig gulden ontvreemd. In het jeugdgebouw ,,’t Trefpunt” aan de Willemsbeekweg is ingebroken, maar er wordt niets vermist. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Twee schepen zijn zon dag vastgelopen bij de pieren van IJmui den. In de morgen werkte de Britse ertstanker „Longstone” zich even buiten de noordpier vast in de zeebodem en in de middag kwam de kustvaarder „Mar tinistad” op het uiterste gedeelte van de zuidpier. Beide schepen zijn losgekomen. De „Longstone”, die 13.062 ton meet, stak 29 voet diep toen de tanker onge veer driehonderd meter ten westen van de noordpier strandde. Het was omstreeks halftwaalf en laag water. Twee uur la ter kwam de Brit weer vlot en vervolg de zijn reis. Mist en laaghangende bewolking had den het zicht inmiddels zeer slecht ge maakt, toen om drie uur in de middag de „Martinistad”, uit Ierland komende, leden van de afdeling en vele belang stellenden de oorkonde met bijbehorende eremedaille overhandigde. De heer Harsveld, vierde namelijk niet alleen het jubileum van zijn afdeling, maar herdacht tevens het feit, dat hij 20 jaar geleden de voorzittershamer over nam en onafgebroken de belangen van de Beverwijkse afdeling heeft gediend. De heer Van der Voet memoreerde in zijn toespraak de strijd, die de afdeling Beverwijk in het begin van deze eeuw heeft moeten voeren om de zelfstandig heid te kunnen handhaven. „Toen de Me taal Unie werd opgericht sloot men zich echter bij ons aan. De heer Schooneveld heeft toen als afgevaardigde van Noord- Holland het overleg inzake de toetreding tot de Unie gevoerd”. Hij feliciteerde het bestuur en de leden met de collegiali teit, die er in de afdeling heerst. Hij noemde de heer Harsveld de motor van de afdeling. „U staat bekend als een harde vent met een ruggegraat. We moe ten dankbaar zijn voor hetgeen u heeft gepresteerd. Wij denken alleen maar aan de kwestie van het bedrijfspensioenfonds, de haarden en kachelverkoop toen Hoog ovens in opmars kwam enzovoorts”. Uit erkentelijkheid voor het veelomvattend werk dat de heer Harsveld voor de Me taal Unie heeft verricht en nóg doet, be sloot de Unie de Beverwijkse afdelings voorzitter tot lid van verdienste te be noemen. De verrassing bij het bestuur van de afdeling en de heer Harsveld was groot toen de voorzitter van de raad van bestuur dit bekend maakte. In zijn dankwoord stelde de heer Harsveld: „Dat er altijd geprobeerd is om recht te doen aan de leden. Wij hebben hier in Be verwijk een gezonde ploeg. Het valt niet mee om je als constructiebedrijf staan- Middenduinerweg 44, Santpoort-N Haarlem-Noord) telefoon 023-377841, I nuten van station en bushalte lijn 70. IJMUIDEN. Maandagmorgen werden in IJmuiden door vijftig vaartuigen aan gevoerd: 8320 kisten en 1843 kleine kisten vis, 3278 stijve kabeljauwen en 27.500 kilo gram tong. Bij de aanvoer waren: 1075 kis ten en 50 kleine kisten schelvis, 15 kisten en 766 kleine kisten wijting, 1791 kisten gul en kabeljauw, 1225 kisten koolvis, 40 kisten en 530 kleine kisten haring, 49 klei ne kisten makreel, 3285 kisten schol, 73 kisten tarbot en 294 kisten varia. Prijzen, per kilogram, in guldens: heil bot 9.088.99, tarbot 8.808.53, grote tong 6.806.30, grootmiddel tong 7.577, klein middel tong 8.097.52, tong I 9.278.06, tong II 9.17—7.46. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 144 130 middel kabeljauw 180142, grote zwarte koolvis 108104, middel zwarte koolvis 10892, grote leng 122144, grote en middel heek 7.346.72. Per tien stuks: grote kabeljauw 10271, middel kabeljauw 7548. Per hoop: vleet 200, rog 84. Per 50 kilogram: grote, middel en klein middel schelvis 4028, gul I 6051, gul II 51—42, gul III 3727, wijting 4135, schar 50—41, grote schol 4034, schol I 45—36, schol II 4539, schol III 4033, tarbot 402 152, griet 21272, schartong 5942, ha ring 5624, makreel 7228, koolvis I zwart 4338, zwarte koolvis II 2926, poon 70 61, kleine kuit 200132, grote kuit 8260, lever 3520, haai 6860, kleine kreeft 74 —48, krab 20, kleine leng 58, heek II 140 92, ham 170, tongschar 126104. De grote belangstelling voor het stuk deed een beetje griezelig aan. Veel pu- bliék leek er heen te gaan als om een soort rariteitenkabinet te zien, terwijl de reactie na afloop er van een was van „wat zielig toch voor die jongens”. Het aanvaarden van homosexualiteit schiet daar weinig mee op, want ze is geen rariteit en evenmin zielig. Nu viel het best mee met zieligheids- en rariteiteneffect, vrijdagavond in het Microtheater Beverwijk, toen de COC- groep het stuk op een mini-podium voor een propvol zaaltje opvoerde. Er was een uitstekende mise en scène van Wim Hesp, het spel was zeer behoorlijk en de inten tie van de spelers, om zo eerliik moge lijk de problemen uit het stuk aan de orde te stellen, kwam duidelijk over. Tom van Ek in de hoofdrol gaf de toneelspe ler! j, waarmee zo’n Michael zich in het leven staande weet te houden, iets heel menselijks mee. In de verschrikkelijk moeilijke slotscène werd dat zeer ontroe rend. Na afloop volgde een zinnige discussie, waarvoor het hele publiek bleef zitten. Er was duidelijk behoefte aan een gesprek ook bij de spelers, die bekenden dat ze het fijn vonden nu eens niet voor de „incrowd” te spelen, maar voor gemengd publiek. (Van onze tafeltennismedewerker) BEVERWIJK. Nog juist voor het begin van de tweede competitiehelft heeft de tafeltennisvereniging Rapidity van het gemeentebestuur bij monde van burgemeester Bruinsma de verheugende mededeling ontvangen dat de Beverwijk se vereniging gebruik mag gaan maken van de door de leden zelf ingerichte bo venverdieping van het pand Meerstraat 56. Na enkele weken van training ver stoken te zijn geweest komt dit bericht juist op tijd om voor het spelen van de thuiswedstrijden niet in moeilijkheden te komen. Rapidity heeft enkele weken geleden een bouwvergunning ingediend bij de gemeente en alles er aan gedaan om aan de voorschriften van brandvei ligheid te voldoen. Met groot enthousias me kunnen de Rapidity-leden de punten- strijd nu hervatten. In de overgangsklasse is Rapidity 1 in gedeeld in degradatiegroep 8. De tegen standers van de Beverwijkse ploeg zijn: Buna uit Bussum, Impuls uit Gouda, Quick 2 uit Hilversum, Steeds Vooruit uit Warmond en Treffers uit Bovenkar spel. Voor de eerste wedstrijd trekt Ra pidity zaterdag naar Quick 2 in Hilver sum. Met een zeker optimisme gaat Ra pidity trachten het overgangsklasser- schap te behouden met de spelers Ton van der Helm, Rienk Arnoldus en Ger rit Eveleens, welke laatste de plaats gaat innemen van de naar elders ver trokken Ruud Hart. In de afdelingscompetitie zijn enkele achterstallige wedstrijden gespeeld. In de eerste klasse nestelde DSB zich ste viger aan de leiding door TYBB 2 met 6- 4 te kloppen. Prowano bezet na de 3-7 zege op HBC de tweede plaats. In de tweede klasse A verloor VTC 2 de achterstallige wedstrijd tegen Van Nispen met 2-8. HBC 3 won voorts met 7- 3 van X-21 .Bij de dames hebben alle teams na het spelen van de ontmoeting BloemendaalTOG 2 (4-6) eveneens allen een gelijk aantal wedstrijden ge speeld. Zowel bij de dames als bij de heren heeft een lid van Rapidity na de eerste competitiehelft de beste persoonlijke prestatie in de afdeling Kennemerland geboekt. Bij de dames verspeelde Cor rie Schuijt van de dertig gespeelde par tijen maar een set, waarmede zij nog steeds de beste speelster in de dames- competitie is. Geesje Zuiderwijk volgt haar op de tweede plaats. Van de 30 wedstrijden won deze Rapidity-speelster 25 wedstrijden. In de overgangsklasse behaalde Ton van der Helm tot dusver de beste prestaties. Hij heeft door 21 van de 30 wedstrijden te winnen een hoog percentage van 70. In de eerste klasse voert Jan van de Dries de lijst aan. Deze HBC-veteraan verloor tot dusver slechts één partij. Ton Heijnen van Heemskerk staat op deze lijst als vijfde genoteerd. In de tweede klasse staan de spelers uit de IJmond er zeer gunstig op. G. Boers van Hotac is GEBOREN: Danny z.v. J. N. Lasschuit en A. Ilbrink, Bastiaan B. z.v. B. G. W. Karhof en J. P. L. Moonen, Danielle M. J. d.v. W. P. J. Duijn en W. M. Snabel, Erica d.v. G. Tromp en A. M. Sinnige; Robin z.v. H. T. van den Brink en E. M. E. Klein haarhuis, Josephus A. z.v. P. Winkelaar en J. J. M. Schoort, Gerardus J. C. z.v. G. J. Ooms en A. C. van der Aar; Robert z.v. J. C. de Jong en M. E. Slot. ONDERTROUWD: J. Tijms en A. Moras, T. J. Dobbelaar en J. E. A. Oude Veldhuis. GETROUWD: J. D. M. de Beer en J. W. Paap, H. H. Broekkamp en A. C. M. Boe- reboom, M. J. N. Stam en A. G. de Kruijf; W. A. Klaassen en G. Pot, J. E. Nijman en M. J. Duin; N. C. Leurs en C. G. Kommer. OVERLEDEN: L. Aardenburg, oud 74 jaar; A. M. Half oud 75 jaar, geh. gew. m. C. Appel; P. Visser, oud 78 jaar. IJmuiden naderde en op de zuidpier vast kwam te zitten. Dit heeft overigens maar enkele minuten geduurd. Later, bij on derzoek in de averij haven, bleek een tank in de voorpiek lek te zijn. Gevaar voor zinken was er echter niet. De „Martinistad” had een lading olie- boorpijpen aan boord, bestemd voor een oliebooreiland op het Nederlandse gedeel te van het Noordzeeplateau. De pijpen werden voor de Ubunker in de IJmuiden se Haringhaven gelost en vandaar per bevoorradingsschip naar de uiteindelijke bestemming gebracht. i I 'WU-U, Zo ziet u maar weer, geen ander reclame- medium wordt zo Intensief gelezen, als de i krant Logisch want I J X I 1 w F •z/'-ZZ., J I

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 4