Gré Brouwenstijn: dankbaar afscheid van opera-leven een Spanje niet uit Prijsvraag voor toneel-auteurs Kirill Kondrasjin meesterdirigentMiro maS NOG EENMAAL FIDELIO EN DAN GENIETEN VAN VERDIENDE RUST Greta Garbo in Ninotchka Show rond zanger Gilbert Bécaud video-industrie CONCERTGEBOUWORKEST SPEELDE SJOSTAKOWITSJ TV dinsdag Deel Kröller Müller in museum Arnhem Onderhandelingen van artiesten en Star mag boeken niet onder de prijs verkopen IK T.V. vanavond Radio dinsdag TV maandag MAANDAG 11 JANUARI 1971 Tosca het hoogtepunt Nederland I n k n n aan. Er is een enorme wilskracht voor nodig om in het zangersvak de top te bereiken, maar het is nog moeilijker om vrijwillig afstand te doen van het verworvene. Gré Brouwenstijn heeft haar besluit genomen dit jaar zullen wij haar voor het laatst kunnen horen en zullen wij haar voor het laatst op de planken zien. HAARLEM Voor iedere zangeres komt het moment, dat zij het onverbiddelijke besluit moet nemen niet meer op te treden. Niet dat zij het zelf wil of dat het publiek haar daartoe dwingt, maar zij moet eenvoudig beseffen, dat de tijd is gekomen om afscheid te nemen. Hoe hoger zij is gestegen op de ladder van de zangkunst, hoe moei lijker dit terugtreden valt, maar er is geen ontkomen Nederlandse solisten Wegens kwarteeuw cultureel akkoord it doet wat ?- Ie 1- en Gré Brouwenstijn privé d. ii in de Nederland 1 10.45 J. H. MOOLENIJZER UTRECHT. De in Culemborg geves tigde Star-Boekerij moet de verkoop sta ken van boeken met lagere prijzen dan de verticale prijsbinding aangeeft. De boekerij, met winkels in diverse plaatsen in het land, verkocht boeken 10 tot 15 percent onder de vastgestelde prijs. De president van de Utrechtse recht bank heeft dit verboden. Hij deed uit spraak in een door de Vereniging ter Be vordering van de Belangen des Boekhan dels en zes uitgeverijen tegen de Star- boekerij aangespannen kort geding. „Heeft men u weleens gevraagd voor een moderne opera?” (Van onze correspondent) ARNHEM. Zaterdagmiddag heeft de officiële opening plaatsgevonden van de expositie van hoogtepunten uit de verza meling van het rijksmuseum Kröller-Mül- ler, die gedurende een jaar te bezichtigen zal zijn in het Arnhemse gemeentemu seum. Het museum Kröller-Müller wordt gerestaureerd. Burgemeester Roeien zei: „Deze gebeur tenis past goed in het proces om het mu seum open te maken voor een zo breed mogelijk publiek en is tevens een bijdrage aan een belangrijk jaar voor de beelden de kunst in Arnhem. 1971 wordt een jaar waarin immers ook de grote manifestatie „Sonsbeek buiten de perken” zijn beslag zal krijgen”, aldus burgemeester Roeien. Prins Claus was onder de genodigden. (vroeger als en nog een 18.45 18.51 18.55 19.00 19.04 19.25 19.55 20.00 20.15 20.21 20.45 21.40 22.25 22.35 18.45 18.50 18.55 19.00 19.05 19.30 19.55 20.00 20.15 20.20 21.00 22.40 23.05 18.45 18.50 18.55 19.00 19.05 19.55 20.00 20.15 20.21 21.11 21.36 22.26 23.01 23.06 18.45 18.50 18.55 19.00 19.05 19.10 19.30 19.55 20.00 20.15 20.21 21.10 22.00 22.50 22.55 NOS: De Woefs en de Lamaars. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. NCRV: Het witte Torkay. Zo Vader, zo zoon. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. NCRV: Hier en Nu. De kleine waarheid (feuil.). De Gilbert Bécaud-show. Avondsluiting. NOS: Journaal. i i >.l d n is i- k e i, !t t- le ■r 1. TS st. JT it. et S- st id n- ei et -is it s. k 0 ïl UTRECHT In het kader van het 25- jarig bestaan van het cultureel akkoord België-Nederland, heeft het „Mr. P. Cle- veringa-fonds”, dat zich de stimulering van de Nederlandse toneelschrijfkunst ten doel stelt, een eenakter-prijsvraag uitgeschre ven. Voor mededinging komen alle oor spronkelijke Nederlandstalige eenakters in aanmerking waarvan de tijdsduur plm. 30-45 minuten bedraagt. Er zijn geldbedragen beschikbaar ter waarde van f 750,- voor de eerste prijs, 500,- voor de tweede en 300,- voor de derde prijs. Inzendingen (in drievoud) kunnen worden gezonden naar het Neder lands Centrum voor het Amateurtoneel in Maarssen. De inzendingstermijn sluit 1 maart 1971. „Van het theater kan ik alleen maar zeggen, dat ik hoop dat zij er gauw mee beginnen. Het is hoognodig voor het publiek en voor de zangers. Op het ogen blik is het een onhoudbare toestand, er wordt enorm veel tijd verloren met heen en weer trekken tussen Scheveningen en Amsterdam. Verder ben ik een voorstandster van een Nederlandse Opera met Nederlandse solisten waarom niet? wij nebben de mensen ervoor. Daarom heb ik er ook op en 14.00 NOS-NOT: School televisie. NOS: De Woefs en de Lamaars. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. KRO: Wij, Heren van Zichem. STER: Reclame. NOS: Jour naak STER: Reclame. KRO: Sol Alpert. Brandpunt Special. Paul Vlaanderen (serie). De Boschplaat (filmrep.). NOS: Journaal. TELE AC: Oppervlakte. Nederland II De uitslag van de prijsvraag zal in mei bekend worden gemaakt tijdens een een akterfestival, waar drie Belgische en drie Nederlandse amateurtoneelgroepen korte Nederlandse en Vlaamse stukken zullen opvoeren. NOS: De Woefs en de Lamaars. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. NOS: Den Haag vandaag. Kunstrubriek. AVRO: TopPop. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. AVRO: Peyton Place. Color me Barbra. Televizier-Magazine NOS: Journal. TELEAC: En Francais - les 1. i/VVVVVVWVVVVVVVVVVVVVVWVVVVVVVVVVVVVVVVVVV Dit was het begin van mijn succes. Als er ergens besloten werd om de „Fidelio” op het repertoire te nemen dan werd ik gevraagd voor de rol van Leonore. Ik zong Fidelio in Wenen, in Berlijn, in Lon den, in Stockholm en in Buenos Aires, enfin overal. Daarnaast kreeg ik natuur lijk engagementen voor Tosca, Ariadne auf Naxos, Troubadour, de Rosenkave- lier. In Romé en Milaan zong ik Othello en Traviata en toen werd ik gevraagd voor Bayreuth voor de Tannhauser, Walküre en de Tristan”. BARCELONA. Na een verhoor van drie uur heeft de Spaanse politie de be kende Catalaanse schilder Juan Miro ver boden naar het buitenland te gaan en hem zijn paspoort afgenomen. Miro mag ook Palma de Majorca, waar hij woont, niet verlaten. Familieleden van de schilder hebben verklaard dat een en ander het gevolg is van het feit dat Miro op 12 en 13 decem ber met nog 300 intellectuelen en kunste naars in het klooster van Montserrat een bijeenkomst heeft bijgewoond die belegd was uit protest tegen het proces in Burgos tegen zestien Baskische nationalisten. In een stille laan aan de ’s-Graven- landse kant van Hilversum staat een wit huis dat uiterlijk niet veel verschilt van andere huizen. Alleen de naam, die in gulden letters is aangebracht op de voor gevel, doet wat vreemd aan: „FIDE LIO” aangedrongen dat de Operastichting mij een hele Hollandse bezetting zou geven voor mijn afscheidsvoorstellingen met Fi delio en die heb ik gekregen.” Er is maar één opera van die naam en er is maar één huis dat die naam draagt. „Hoe bent u ertoe gekomen uw huis „Fidelio” te noemen?” is mijn vraag aan mevrouw Van Swol-Brouwenstijn. „Het was voor ons helemaal vanzelf sprekend. Ik heb deze opera zo vaak ge zongen, dat ik mij helemaal vergroeid voel met het ideaal van Beethoven. Ik ben Fidelio en hier woon ik. Bovendien ligt onze tuin aan de Beethovenlaan en daarmee is eigenlijk alles gezegd. Toen wij ons huis een naam moesten geven, konden wij geen andere bedenken.” „Hebt u daarom ook besloten afscheid te nemen met de „Fidelio”?” „Ook dat was voor mij vanzelfsprekend. Het was mijn eerste grote rol en ik wil er ook mee besluiten. Na de oorlog kwam ik bij de Nederlandse Opera. Ik zong in „Hoffmanns Erzahlungen” en ik was „die erste Dame” in de „Zauberflöte”. Vijftien november 1949 zong ik Fidelio voor het eerst met Jan van Mantgem als Flores- tan en later met Frans Vroons. „Welk optreden beschouwt u als het toppunt in uw carrière?” Over deze vraag moet Gré van Swol even nadenken„Als wij eerst eens een kopje koffie namen?”, zegt zij opeens in de rol van huisvrouw, „neemt u suiker en melk?” Ik ben bereid alles te nemen, desnoods zout in mijn koffie, want ik wil mij niet van mijn stuk laten brengen, maar gelukkig blijkt dat mijn beroemde gastvrouw over het antwoord heeft nage dacht. „Ik geloof dat voor mij het hoogtepunt was de Tosca in Wenen onder Von Kara jan. Dat is misschien al acht jaar geleden en toen dacht ik er al over om ermee op te houden, want ik weet dat je de kracht moet kunnen opbrengen op het hoogte punt van je loopbaan afscheid te nemen. Ik ben gewend de hoogste eisen aan mij zelf te stellen en dat houdt in dat je steeds meer moet presteren. Als je niet beter meer kunt dan moet je ermee stoppen.” „Maar u bent toch doorgegaan”, waag ik op te merken. „Dat heb ik aan Jo van der Meent te danken. Je moet blijven studeren en er moet iemand zijn die je objectief bekriti seert. Iemand die het vak door en door kent en die je rustig vertelt wat je in je eigen enthousiasme aan het vergeten bent. Zo iemand is Jo van der Meent zij heeft mij gestimuleerd om door te gaan en met hard werken aan de top te blijven en daar ben ik haar enorm dank baar voor.” Nederland II NOS: De Woefs en de Lamaars. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. NOS: Kijken naar kinderen. VARA: Coronation Street. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. VARA: Uit puin en as: Narvik Nu. Ninotchka (speelfilm). Achter het Nieuws. NOS: JournaaL De instrumentatie is zonder meer mees ter lijk. Hij kent de mogelijkheden van de fagot en weet wat een trombone aan kan. Hij heeft zich alleen vergist „Hoe bent u er eigenlijk toe gekomen om operazangeres te worden?” „Dat heb ik aan Nico v.d. Linden te danken. Ik zong bij hem in een kinder koor en als er een kleine solo was, mocht ik die zingen. Hij heeft mij aangeraden zangles te nemen en dus ben ik op een goeie dag naar het Conservatorium ge stapt. De directeur was wel enthousiast over mijn stem, totdat ik hem vroeg of ik een studiebeurs kon krijgen. Die beurs was niet beschikbaar. Ik bleef niet bij de pakken neerzitten en ging naar een taleninstituut, want ik begreep wel dat goede talenkennis voor een zangeres onmisbaar is. De leraar van het instituut raadde mij aan naar het Muzieklyceum in Amsterdam te gaan. Daar had ik meer sucoes ik kwam in de zangklas van Boris Pelsky. Na een paar jaar ben ik toch op het Conservatorium gekomen in de operaklas bij Johannes den Hertog. Van hem heb ik veel geleerd, eigenlijk alles wat ik voor de opera moest weten, hij bezorgde mij ook mijn eerste rol bij de Nederlandse Opera en de rest weet u al.” DEN HAAG Acteurs en variété- artiestenorganisaties uit elf landen, waar onder Nederland, de Verenigde Staten, Engeland, Frankrijk en West-Duitsland, hebben besloten tot een nauwe samenwer king bij het tot stand brengen van rege lingen voor het gebruik van video-casset tes. Op uitnodiging van de Internationale Federatie van Acteurs de FIA, is over dit onderwerp van 7 tot en met 9 januari een conferentie gehouden in Londen. Voor Nederland werd aan de besprekin gen deelgenomen door Donald Bleijleve en Frans van der Wiel, resp. directeur en plaatsyervangend directeur van de Neder landse Vereniging van Toneelkunstenaars. De acteurs- en variété-artlestenorganisa- ties bereikten volgens de heer Bleyleve volledige overeenstemming over de wijze waarop zal moeten worden onderhandeld met de internationale industriële combina ties die bezig zijn met de voorbereiding van produktie en distributie van audio visuele programma’s op cassettes. Een systeem is opgezet voor betaling van toeslagen aan acteurs die meewerken aan films of televisieprogramma’s, die daarna als cassettes op de markt zullen worden gebracht. Bij de komende onder handelingen zowel op internationaal als nationaal niveau zal volgens Donald Bley leve steeds worden samengewerkt met de organisaties van musici, auteurs en regis seurs. In Nederland zijn over de controle van cassettes besprekingen gaande tussen de Nederlandse Vereniging van Toneelkun stenaars en Seba Buma. Op 15 januari be ginnen onderhandelingen tussen de NVT en de NOS waarbij onder meer de bescher ming van acteurs en regisseurs tegen ge bruik van hun prestaties in televisieseries voor cassette-doeleinden aan de orde zal worden gesteld. „Denkt u dat er spoedig een opera theater in Amsterdam zal komen en vindt u dat er zo veel mogelijk met Ne derlandse krachten moet worden ge werkt?” „Wat gaat u doen na uw afscheids- tournee. Hebt u al plannen gemaakt voor de rustige tijd die komen gaat?” Onze grote zangeres kijkt mij een beetje meewarig aan en er komen sterre tjes van de pret in haar ogen. Dan zegt zij opeens stralend: „Ik ga van mijn huis genieten en van mijn tuin en heerlijk sa men uitgaan met mijn man. Ik zal zo blij zijn dat ik nooit meer op reis moet. Ik ben zo weinig thuis geweest en als ik in het buitenland was, verlangde ik altijd om weer terug te mogen gaan naar Hol land. Als ik in Wenen iemand naar het vliegveld bracht, dan dacht ik wel eens: Heerlijk, nog drie nachten slapen en dan mag ik ook weer terug. „Geeft u ook nog afscheidsconcerten in het buitenland?” „Daar kan ik niet aan beginnen, dan zou ik weer weg moeten van alles en iedereen en dat wil ik niet meer. Het moet heerlijk zijn om dat te kunnen doen, waar je eigenlijk nooit tijd voor had. Elke dag naar de golf, heerlijk achter dat klei ne witte balletje aansjouwen door het groene gras. Geen haast hebben en geen repetities meer ze kijkt mij aan of ik het goed begrijp en ik denk bij mijzelf; en geen mensen meer die om een interview komen vragen!" Maar zo iets onaardigs zou Gré Brouwenstijn nooit zeggen, integendeel als een goede gast vrouw heeft zij mij het gevoel gegeven dat ik haar een genoegen gedaan heb om naar Hilversum te komen. Eigenlijk is zij al aan haar nieuwe rol begonnen: een gastvrouw die altijd thuis is en die ieder een wil ontvangen in haar huis „Fidelio”. opera-ouverture ietwat steriel aan. In ruil voor de theatersfeer gaf Kondrasjin ons de uiterste precisie en dat was zeker geen slechte ruil. z Pinchas Zukerman als de violist in het concert werd in 1948 in Israël geboren. Hij is alleen maar vergelijkbaar met Menuhin en misschien nog briljanter. Ogenschijnlijk kost het vioolspelen hem niet de minste moeite. Hij neemt ruim de tijd voor een pianissimo inzet, maar die klinkt dan ook zo betoverend dat wij het gevoel krijgen dat wij getuige zijn van de geboorte van een wonder. Het samenspel met Concertgebouworkest was adembenemend ook in de bege leiding toonde Kirill Kondrasjin zich een meester. AMSTERDAM. De Vierde Symfonie van Dmitri Sjostakowitsj heeft een be wogen geschiedenis achter de rug tus sen de voltooiing van deze symfonie in 1936 en de eerste uitvoering ervan in Moskou, liggen 25 jaren. Tijdens de repe tities voor de première in 1936 trok Sjostakowitsj het werk terug, klaarblijke lijk uit politieke motieven. Hij was in ongenade gevallen bij de Raad voor de Kunst van de Sovjet-Unie om vijf rede nen: Dissonerend Duits contrapunt (na volging van Paul Hindemith), invoering op de „heilige grond van puur klassieke Russische traditie” van de jazz-neurose en het ritmische paroxisme van Stra- winsky, onmacht om zingbare melodieën te schrijven, naturalistische benadering van ondergeschikte zaken, grenzeloze ver heerlijking door een menigte van pluim strijkers. Hij werd echter in ere hersteld, met het verheugend gevolg dat wij gistermid dag mochten luisteren naar de eerste uitvoering in Nederland van zijn Vierde Symfonie gespeeld door het Concertge bouworkest onder leiding van Kirill Kon drasjin, die de dirigent is van de Staats- filharmonle in Moskou. Het is eigenlijk onbegrijpelijk, dat Sjostakowitsj beschul digd werd van „onmacht om zingbare melodieën te schrijven”, want in zekere zin zou zijn Vierde Symfonie even goed de „Elfde” van Mahler kunnen zijn. Hij houdt zich strikt aan de tonale wet ten en wijkt niet af van de vormen en normen die aan een symfonie gesteld kunnen worden. Maar hij is er desalniet temin in geslaagd een werk te concipië ren dat wemelt van oorspronkelijke in vallen. Nederland 1. Direct na het journaal en de Woefs een programma van de NCRV. Om te beginnen een film uit Rusland, waarin een beeld wordt ge geven van het leven van nomaden, die samen met hun vee lange afstanden afleggen om voedsel op te zoeken. In de quiz Zo vader zo zoon vana vond het team onder leiding van Ger rit den Braber met als speciale gast de oud-keeper van Ajax, Gert Bals. Aansluitend aan ’t journaal de actuali teitenrubriek Hier en Nu en dan de derde aflevering van de Kleine Waar heid door Willy van Hemert bewerkt naar de gelijknamige romancyclus van Jan Mens. Marleen, gespeeld door Wil- leke Alberti, speelt steeds duidelijker de hoofdrol nu in dit spel. Nederland 2. Van de NOS de Woefs de Lamaars, het eerste journaal en Kijken naar Kinderen. Om half acht neemt de VARA de dienst over met Coronation Street. Aansluitend aan het journaal uit de serie Uit puin en as van Milo Anstadt een documen taire over de Noorse stad Narvik, waar de Duitsers bij het begin van de twee de wereldoorlog danig hebben huis ge houden. Narvik is die klap nu weer te boven. Het is opnieuw een belang rijke havenplaats geworden en er wo nen meer mensen dan ooit. Hoofdschotel van de maandagavond is de film Ninotchka van Ernest Lu- bitsch, die wordt vertoond in het ka der van het Greta Garbo-festival. land- en tuinbouw; 12.30 Nws; 12.41 Actualiteiten; 13.00 Raden maar....). 14.05 Schoolradio. (16.00 Nws). 17.00 in de solo voor Engelse hoorn, die is onbespeelbaar. Heel bijzonder is het einde van het tweede deel dat zich oplost in subtiele geluidjes, die in een strak ritme geslagen worden op blokken, castagnetten en klei ne trom. Het laatste deel van de symfo nie eindigt met een solo voor gestopte trompet die langzaam maar zeker in het nuiets verdwijnt. Sjostakowitsj hechtte toen nog geen waarde aan een monumen taal en spectaculair slotaccoord. De di rigent, Kyrill Kondrasjin, behee-ste zijn parituuh met een bewonderenswaardig gemak en het Concertgebouworkest volgde zijn intenties met virtuoze speel- vaardigheid. Voor de pauze dirigeerde Kondrasjin de Ouverture „Die Zauberflöte” en hij begeleidde Pinchas Zukerman in het Vioolconcert in D-K.V. 218 van Mozart. Het spelen van een Mozart ouverture in de concertzaal is altijd een hachelijke zaak, want wij missen de theatersfeer. Zo’n ouverture moet uit de bak komen en mag dan desnoods een beetje rom melig klinken. In de concertzaal doet een Gré Brouwenstijn en W. Windgassen een Fidelio-opvoering van Nederlandse Opera in 1964. Alvorens het laatste nieuws en de rubriek In het voorbijgaan van Ds. Bert Hoorn de aandacht vragen brengt de NCRV ons eerst nog een show rond de bekende Franse zanger Gilbert Bé caud. In deze Telesaar produktie van de bekende regisseur Truck Branns zien we behalve de zanger zelf ook nog diens Weense collega Udo Jürgens de Duitse zangeres Gitte Deens meiske beroemd) aantal mindere góden. „Ninotchka”, de film die de VARA vanavond vertoont in de serie Garbo- successen, was de 23ste Amerikaanse speelfilm, waarin deze van huis uit Zweedse actrice optrad. Het zou ook haar op een na laatste film worden, want na „Two-faced woman” uit 1941 trok zij zich helemaal terug uit de film business. Ze had in goed 15 jaar in 24 films (waaronder 10 zwijgende) gespeeld en hoewel ze als nukkig en onberekenbaar werd beschreven, was zij haar oor spronkelijke werkgever steeds trouw gebleven. Al haar Amerikaanse films ontstonden in dienst van Metro-Gold- wijn-Mayer. „Ninotchka” werd in 1939 door Ernst Lubitsch gemaakt en wat op het eerste gezicht onmogelijk leek, lukte deze meester in de lichte filmcomedie: de romantisch-dramatische actrice die Garbo in haar vorige werk steeds ge weest was, veranderde hij in een speel se comedienne, die tegenover acteurs van het lichte genre als Melvyn Douglas, Felix Bressart en Sig Rumann kwam te staan. Drie scenarioschrijvers van naam, Charles Bracket, Billy Wilder (de latere regisseur, o.a. van „Irma la Douce”) en Walter Reisch zorgden voor een komi sche bewerking van een oorspronkelijk filmverhaal, waarin Ninotchka als communistische agente naar Parijs ge stuurd wordt om er de gangen van een Russische handelsdelegatie te contro leren die verdacht lang in het Westen naar contacten zocht. Hoe deze strenge partijgenote langzaam onder betovering komt van de lichtstad, de luxe en de liefde is dan een te voorziene ontwik keling, die door Lubitsch echter met zoveel zwier en lichtheid behandeld wordt dat men geboeid en gecharmeerd het verloop van de bekende intrige volgt. CHARLES BOOST „Ja, gevraagd hebben zij mij wel, maar ik had het al zo druk met mijn eigen re pertoire en bovendien ben ik er te romantisch voor. Ik weet wel dat er in de klassieke opera’s altijd schurken rondlo pen en dat er minstens zes doden vallen, maar de muziek is zo mooi dat je die do den niet ernstig neemt. Wat mij in Leonore zo boeit, is de grote liefde voor Florestan. Zij wil haar man ten koste van alles uit de gevangenis be vrijden, daar wil ze haar leven voor ge- aan het slot zegt „Leonore, was hast du für mich ge- Dan zegt zij: „Nichts, mein Flo- dat is voor Licht pl. progr. 23.55 Nws. HILVERSUM II. 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymnastiek. 7.20 Dag met een plaatje. 8.00 Nws. 8.11 Radiojournaal. 8.20 Dag met een plaatje. (8.30 De groenteman). 8.50 Morgenwijding. 9.00 Uitgebr. reporta ge. 9.35 Waterstanden. 9.40 Muz. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Verz. pl. progr. 11.00 Nws. 11.03 RVU. 11.33 Rondom 12. (Om 11.55 Beursber.). 12.30 Over- heidsvoorl. 12.40 Knipperlicht. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.30 Spie gel van België. 14.00 Jazz. 14.25 Radio Kamerorkest. 15.00 Van ta-ta tot tota le taal. 15.10 Muziekmiddag. 15.10 Be schouwingen over opera’s; om 16.40 Orgelconcert; om 17.05 Voorburgs Jon 'S gerenkoor. 17.30 Toppers van toen. 17.55 Meded. 18.00 Nws. 18.11 Radio- journ. 18.25 De Johan Willem Friso Kapel. 18.55 Jeugd en ritme. 19.25 Pa- 'i ris vous parle. 19.30 Nws. 19.35 Vana- vond. 22.30 Nws. 22.38 Meded. 22.43 Radiojournaal. 22.55 Zin-tuig nr. 23.55 Nws. HILVERSUM III. 9.00 Nws. 9.02 Plaatjes voor de pep. I; 10.00 Nws. 10.03 Licht pl. progr. 11.00 Nws. 11.03 Lichte pl. (12.00 Nws). 13.00 Nws. 13.03 De Eddy Becker Show. (14.00 Nws). 15.00 Nws. 15.03 Drie- Draai. 16.00 Nws. 16.03 Mix. (17.00 Nws). BRUSSEL 324 M. f 12.00 Nws, SOS-ber. 12.08 Intermez- zo. 12.15 Dinsdagboek. 12.55 Buitenl. Ipersoverzicht. 13.00 Nws. 13.20 Dans- muz. 14.00 Nws. 14.03 Gev. progr. S (15.00 en 16.00 Nws). 17.00 Nws. 18.03 Verz. pl. 18.28 Paardesportuitslagen. 18.30 Verkeerswenken. 18.45 Sport. J 18.55 Taalwenken. 19.00 en actualitei- 1ten. 19.40 Syndicale kroniek. 19.55 In- Itermezzo. 20.00 Gramm, pl. progr. I; 22.00 Nws. 22.20 Jazzmuz. 23.00 Nws. 1 23.05 muz. 23.40 Nws. HILVERSUM I. 5 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Klassieke muz. 7.25 Horen en zien; 7.30 Nws; 7.32 Hier en Nu: 8.00 Nws. 8.11 Te Deum laudamus. 8.30 Nws. 8.32 Voor de huisvrouw. (9.00 Gymn). 9.40 Schoolradio. 10.00 Lezing. 10.15 i (S) Opera- en operettemuz. 11.00 Nws. 11.03 Vervolg hoorspel. 11.32 Voor de zieken. 11.55 Meded. 12.00 Gev. progr. (12.22 Wij van het land; 12;26 Meded. 14.30 Pizzicato. Overheidsvoorl. 17.10 Voor de kinderen. 17.15 Hai! 18.19 Uitz. P. v.d. A. 18.30 Nws. 18.41 Actua liteiten. 19.00 Licht ensemble met so listen. 19.45 Lezing. 20.00 Mod.- en klass. operamuz. 21.40 Hoorspel. 22.25 Overweging. 22.30 Nws. 22.40 Den I; Haag vandaag. 22.50 Kontekst: 23.15 ven en als Florestan tan?” res” dat is voor mij het mooiste ogenblik van de hele opera.” „Is er een kans dat u nog op uw be sluit terugkomt, of neemt u met Fide lio werkelijk voorgoed afscheid?” „Ik zal niet op mijn besluit terigkomen, dat staat vast alleen geef ik nog één concert in het Holland Festival met een Italiaans programma, want ik vind dat de liefhebbers van de Italiaanse Opera ook aan hun trekken moeten komen, maar dat is werkelijk het laatste.”

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 7