ARMAN EN ILVA POLLE, PELLI EN PINGO PANDA EN DE MEES 1ER4)NGELUKKER Lapland is warmer dan Mallorca Gratis reizen Agenda voor Haarlem en de IJmond /fes ïfes- Hilversum in arrest Staatssecretaris Suriname Hoorzitting over oorlogsmisdaden n Detroit Lichte vorst blijft Daders roofoverval en legerchef naar 9 91 0 I i 2 P-/7 f DINSDAG 12 JANUARI 1971 1952. Haarlem en Omstreken Bollenstreek „Binding Jong Rechts” wil Defensie financieel steunen Heemskerk Steun voor Dutschke op Britse universiteiten 2 januaridagen op uw 65+kaart voordelig uit met NS V eisend Jmuiden Beverwijk 2.5-5 F O K M M E T J E i°o°on M 19 aardig wezentje opdook, dat Bram geen (wordt vervolgd) ADVERTENTIE WEERRAPPORTEN woensdag 20 u.: 1 uur: 0 u.: 10 2 de rechterlijke De luiken sloten zich en Bram stapte uit. Zijn dierbare muts was namelijk door de lichtende stofzuiger even verder in de kraakheldere ruimte gedeponeerd en nu Bram zijn zuidwester had afgezet en zijn een groep stu- van Cambridge h. bew. 1. bew. h. bew. 1. bew. onbew. h. bew. 1. bew. h. bew. onbew. onbew. zzo z zo ozo zzo zo z zza zzo z 6 8 9 2 7 4 6 9 4 9 2 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 o o o o o o o o o o o o 3 o o o 1 2 0 o o 0.2 0 o o o o z nnw w.stil o zo z o w.stil o wzw w.stil ozo w w.stil ono w.stil nw nw w stil z nnw nno zzo nnw wzw izo nw 4 11 6 —10 3 1 0 2 1 76. „Helaas is mijn fabriek een beetje verouderd”, verklaarde professor Knap. „Die wrakke leuning bij voorbeeld is levensgevaarlijk. Maar ach ik hoef U niets te vertellen, meneer Panda. U bent zóveel gevaar gewend!” „Ze weten niet, dat ik er steeds bij was om hem te redden”, mompelde Jollipop, die deze laatste woorden had opgevangen. „Maar wat zal er gebeuren, als me- Gwn Bristow Bruce Manning de. —9 7 2 —10 4 —2 —12 1 1 1 8 12 1 1 13 7 5 —2 8 4 0 3 16 5 6 4 10 15 13 3 15 3 8 13 5 4 1 Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Z.-Limburg Aberdeen Barcelona Belgrado Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Grenoble Helsinki Innsbrück Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Stockholm Wenen Zürich geopend tot en met 6 februari van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck, Velserweg). Geopend op dinsdag en donderdag var 14 tot 16.30 en van 19.30 tot 21.30 uur. op vrijdag van 14 tot 16.30 uur. Voor groepen op aanavraag bij P. Prms. Lijsterbeslaan 23, Bever wijk. tel. 02510—25120. Topvloer Parket n.v. (Zeestraat 57). Expositie schilderijen van mevrouw G. Vis—Visser; ge opend tot en met 22 januari van maandag tot en met vrijdag van 11 tot 15 uur Stadskantoor (Pres. KennedypleinExpositie „Wonen is meer”: geopend tot en met 22 jan. van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 17.30 uur BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruijsdaelstraat) 20 „Dr Zjivago". DETROIT. (AP) De filmactrice Jane Fonda en de schrijver Mark Lane helpen een groep Vietnam-veteranen bij de or ganisatie van een hoorzitting over oor logsmisdaden in Vietnam, die later deze maand in Detroit zal plaatsvinden, zo heeft een woordvoerder voor de groep meegedeeld. lutionaire studentenleide- het land uit te zetten De oproep gaat uit va i deiiten aan de universiten en zal naar verwachting veel gehoor vin den. Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland zw. bew. h. bew zw. bew. zw. bew. h. bew. onbew. onbew. mist 1. bew. onbew. mist onbew. h. bew. geh bew. zw. bew. zw. bew. mist geh. bew. zw. bew 1. bew. 1. bew motregen 1. bew h bew onbew onbew. mist „Maar dit is krankzinnig!” riep Syl via. „Vrienden, ik heb u gezegd dat de eerste die zal sterven degene is die het minst verdient te leven. Ik heb mijn belofte gehouden. De drank die u werd aangeboden, het spijt me het u te moeten zeggen, werd u niet aangeboden uit vriende lijkheid. Eén dronk uit het glas zou uw dood geweest zijn”. Even stopte de stem, de radio kraak te nog wat na. Er hing een klamme stilte in het vertrek. „De gast die u dit wilde aandoen was uw gezelschap niet waard. Nog geen uur geleden heb ik u uitgelegd dat diegene, die ons spel vanavond niet wilde meespelen, aan zijn lot kon ontsnappen door middel van de fles vergif. Het blauwzuur zou een eind maken aan zijn lafheid. Dit gif was bedoeld voor zelfmoord, niet voor moord. De gast die uw drankjes heeft klaargemaakt was zó laf, dat de angst de overhand kreeg op zijn verstand. Hij heeft gedacht dat iemand van u mijn handlanger was. Als hij alle an dere gasten zou uitschakelen, dan zou hij ongehinderd kunnen ontsnappen. Hij zorgde ervoor een ogenblik alleen te zijn, schonk de glazen vol en ver giftigde zeven van de acht borrels. Het spijt me het u te moeten zeggen: deze zeven glazen waren voor u bestemd. Ik zou hem hebben toegestaan zich zelf het leven te benemen, ik kon hem echter niet toestaan het leven van mijn andere gasten te nemen. Daarom heb ik u op tijd gewaarschuwd. Hij heeft slechts zich zelf van het leven beroofd”. „Maar hij heeft niets gedronken!” riep Hank uit, terwijl hij met ang stige ogen naar de radio staarde. „Hij heeft niets gedronken”, zei de stem kalm. „Maar de fles was voor zien van een extra zekerheid, in het geval iemand er gebruik van zou ma len maken. In de ivoren dop van de fles zit een naald verborgen die op nauwelijks merkbare wijze loodgif on der de huid spuit. De dop zit stevig vastgedraaid, tijdens zijn poging de sluiting los te draaien heeft hij zich zelf het gif toegediend. Het is een snelwerkend gif. Ik heb expres deze voorzorg genomen, vrienden. Als ie mand van u de dop er afgeschroefd had met de bedoeling het gif te drin ken, dan zou hij zich niet behoeven te beklagen. Mijn voorzorg zou alleen zijn dood verhaast hebben. Maar de gene die de fles om een andere reden zou willen openen, kon ik niet toestaan ons spel te bederven. Ik hoop, vrien den,, dat u het met mij eens zult zijn dat onze verslagen vriend zijn dood aan zichzelf te wijten heeft. Ik geloof ook dat u het met mij eens zult zijn dat de eerste die is gestorven diegene was die het minst waard was te le ven”. „Dit gaat alle verstand te boven”, zei Margaret toonloos. Slap liet zij zich in een stoel vallen. „Toch zitten wij kennelijk met een realiteit”, zei Peter met een wrang lachje. Hij nam zijn glas, draaide de drank rond en probeerde voorzichtig te ruiken. „Blauwzuur, geen twijfel aan. Je ruikt het zelfs. Hij is er niet zuinig mee geweest”. Dr. Reyd ging wat ongemakkelijk zitten. „Meneer Slamon”, zei hij, ver slagen, „ik bied u mijn verontschul digingen aan voor wat ik gezegd heb. Ook ik wou ervan drinken „Het is wel goed”, zei Tim. „Asjeblieft”, smeekte Jean, „laten we hem buiten de kamer brengen”. „Ja,” zei Hank, „laten we hem naar buiten brengen”. „Die doodkisten staan er toch. Waar om leggen we hem daar niet in?” vroeg Tim. Hank stond voor de radio, bood de gasten de giftige drank aan op een zilveren dienblad; even was het alsof in zijn figuur de stem belichaamd werd. Hij stond zo een ogenblik en keek de anderen aan. Aan de ene kant van hem zat Margaret in een hoge, gecapitonneerde stoel. Haar vingers speelden met haar ketting van zwarte parels; haar gezicht was grauw boven de dofglanzende jurk. Sylvia zat naast Tim, een hand op zijn knie, en haar zeegroene ogen waren niet gericht op de glazen, maar op Tim, alsof ze vreesde dat hij gebruik zou maken van de geboden uitweg; maar Tim, die Hank strak aankeek, bewoog niet. Dr. Reyd keek naar de grond. Peter stond naast hem, zijn handen om klemden de rugleuning van Reyds stoel. Op de sofa zat Jean, de gele stof van haar rok losjes aan weerskanten naast haar; ze zat stil en gespannen, haar blik, waarmee ze naar het blad met de glazen keek, verried haar wal ging. Zon op 8.44 uur; Maan op 17 ur: WOENSDAG 13 JANUARI Hoog water 4.55 uur en 17.05 uur Laag water 0.42 uur en 13.02 uur i AMERSFOORT -r Op een in Amersfoort gehouden bijeenkomst van „Binding Jong Rechts” is een voorstel aangenomen het ministerie van Defensie te vragen een gi rorekening te openen waarop iedere Ne derlander, die daaraan behoefte heeft, vrij willige bijdragen kan storten ter onder steuning van het defensiebeleid. De voor zitter, de heer A Zeegers, kondigde aan dat „Binding Rechts” binnenkort in Utrecht een tentoonstelling zal houden over wat hij noemde „de misdaden van links”. TENTOONSTELLINGEN Klokgeveitje (Hoofdstraat 140 Hillegom) Wandkleden van Henriette Versluijs-Vriezen- dorp Dag behalve dinsdag en zondag geopend van 14-17 uur Tot en met 16 januari DIVERSEN Treslong, (Hillegom) Dagelijks behalve maan dag diner-dansant. Zondag 14.30 uur: „The Cats”. oliejas had uitgetrokken voelde hij zich zonder hoofddeksel minder plezierig. „Wees voorzichtig Bram”, fluisterde Karo> die een onbehaaglijk gevoel over zich kreeg en door zijn instinct voor on zichtbare gevaren werd gewaarschuwd. Maar al was de raad goed, voor zijn muts durfde Bram veel te wagen. Nog had hij zijn hoofddeksel niet be reikt, toen er eensklaps zo snel, dat je net kon zien vanwaar een zeer eigen- (Van onze correspondent) HILVERSUM. De roofoverval op het postagentschap aan de Nachtegaalstraat in Hilversum, vorige week maandag in de vroege ochtend gepleegd, waarbij on geveer 50.000 gulden werd buitgemaakt, is opgelost. De drie daders zijn ingeslo ten. Allen hebben bekend. Een verkeersovertreding van één van de drie in Antwerpen heeft de zaak aan het rollen gebracht. Van de 35.000 gul- blik waardig keurde, maar vol kennelijke verbazing de matrozenmuts bekeek. „Wat is dat voor een olienoot?” vroeg Bram zich af, en inderdaad had het zeer eigenaardige manneke daar wel iets van weg. „Klukoeghblllbbrrr,” zei het zeer eigenaardige manneke. En meteen gebeurde er iets ongelooflijks den contant die werd buitgemaakt is hooguit 5.000 gulden nog over. De over vallers hebben met het geld goede sier ge maakt in Antwerpen. De daders zijn een 18-jarige jongeman uit Utrecht, een 24-jarige Edammer en een 22-jarige Amsterdammer. Ongeveer 100 vroegere Amerikaanse soldaten zullen op deze drie dagen du rende hoorzitting verklaringen afleggen over oorlogsmisdaden, die zij hebben be gaan of hebben zien begaan, zo deelden de organisatoren mee. „Ja,” zei Sylvia, „alsjeblieft. Het is vreselijk, maar „Ik zal hem helpen dragen”, bood Peter aan, „wie nog meer?” „Ik geloof”, stelde Sylvia zacht, „dat we nu geleerd hebben bij elkaar te blijven”. „Je hebt gelijk”, stemde Hank in. „Zo erg hebben we elkaar toch niet uit het oog verloren”, zei Peter. „Ik heb gezien hoe Osgood naar de keu ken ging en terugkwam met het blad met de glazen. Maar ik heb er geen seconde aan gedacht „Natuurlijk niet”, zei Tim. „Maar je hebt niet gezien hoe hij de drank ver giftigde. Ik zal je helpen met het li chaam, Peter. Jullie houden ons maar in de gaten”. Jean huiverde en klampte zich vast aan Margarets schouder als om steun te zoeken toen Peter en Tim het zwa re gewicht dat eens Jason Osgood was geweest, optilden. Hank deed de gla zen deur naar de patio open. Ze ke ken toe hoe het lichaam achter de pal men gebracht werd. „Daar staan ze de doodkisten”, mompelde Tim. En daar stonden ze, half verborgen door de overhangen de palmtakken; acht doodkisten, te gen elkaar geschoven als kratten. Eén van de palmen was omgevallen toen Tim er tegenaan had gestoten na de schrik van de ontdekking. Het licht dat van binnenuit door de bladeren scheen viel op het gezicht van de on bekende dode. Margaret huiverde en verborg haar gezicht in haar handen. Jean leunde tegen de muur alsof zij zich niet meer staande kon houden. Het gezaghebbende gezicht van dr. Reyd leek nu meer op een dodenmas ker. Vlak bij hem stond Sylvia, haar vingers ineengestrengeld als om het beven van haar handen tegen te gaan. Hank boog zich voorover en stak een lucifer aan om Peter en Tim bij te lichten toen ze het lichaam lieten zakken op de plaats die hun gastheer daarvoor bestemd had. Tim richtte zich op en keek naar de andere dode die op de natte tegels lag. „Kunnen we hem ook niet beter uit het gezicht leggen, Peter?” vroeg hij schor. Peter wrong zijn handen. „Ja”, zei hij. De stilte was te snij-, den toen ze het lichaam opnamen en het lieten zakken in een van de dood kisten. Met bevende hand liet Peter het deksel neer. „Laten we naar binnen gaan”, zei dr. Reyd met een stem die niets men selijks meer had. Ze haastten zich allen de kamer in, de laatste sloeg de deur achter zich dicht. „Wat nu?” verzuchtte Marga ret. „Laten we eerst eens rustig gaan zitten”, zei Hank bevelend, „en pro beren een uitweg te zoeken uit onze situatie”. „We zijn nog met ons zevenen”, voegde Peter eraan toe, „en we staan allemaal op de nominatie om ver moord te worden”. „Ga hier zitten, Jean”, zei Hank vriendelijk en leidde haar naar de sofa. Hij schoof stoelen aan voor Syl via en Margaret, liep toen naar het blad met de vergiftigde glazen. „Dit zal ik maar weggooien”, zei hij, nadat hij zijn keel had geschraapt. „Tenzij hij aarzelde. „Is er mis schien iemand die het niet langer kan verdragen?” (Van onze redacteur in Stockholm) STOCKHOLM. De rendieren in Lap land begrijpen er al evenmin iets van als de bevolking van Scandinavië, waar men gewend is aan temperaturen ver on der het vriespunt in januari. In Jakkokos- ka, een lappendorp in Noord-Zweden, zijn de voorbereidingen voor de jaarlijkse rendierslacht danig in de war gestuurd. PARAMARIBO Op uitnodiging van de Surinaamse regering zal de Nederland se staatssecretaris van Financiën, dr. F. H. M. Grapperhaus, een bezoek aan Suriname brengen. Hij wordt op 16 januari in Para maribo verwacht. Voor een verblijf van on geveer 10 dagen wordt eveneens op 16 ja nuari in Suriname verwacht de opperbe velhebber der strijdkrachten, luitenant-ge- neraal W. van Rijn. Hij zal de militaire kampementen bezoeken en daarna via de Nederlandse Antillen naar Nederland te rugreizen. Het KNMI deelt mee: In de vrij droge lucht boven West-Europa daalde de temperatuur in de afgelopen nacht op de meeste plaatsen In ons land tot enkele graden onder het vriespunt. Boven Scandinavië beginnen de barometers flink te stijgen en het ziet er naar uit dat daar een hogedrukgebied ontstaat dat zich zal aan sluiten bij het reeds bestaande hogedrukgebied boven Midden-Europa. Tussen dit gebied en een depressie, die, komend van de Azoren boven de Golf van Biscaye, naar het noorden zal af buigen, wordt ook de komende 24 uur boven ons land een zwakke zuidoostelijke stroming in stand gehouden In de hiermee aangevoerde droge lucht zal het in de nacht en ochtend licht vriezen. Vooruitzichten voor donderdag: Voornamelijk droog en in de nacht en ochtend plaatselijk lichte vorst. Aantal uren zon: 0 tot 4; minimum tempera tuur: omstreeks normaal; maximum tempera tuur omstreeks normaal; kans op een droge periode van ten minste 12 uur: 90 percent; kan» op een geheel droog etmaal: 70 percent. BIOSCOPEN City Theater, dinsdag en „El Condor”. TENTOONSTELLINGEN Beeckestijn. Dagelijks van 14 tot 17 uur open voor bezichtiging Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum. Dagelijks (behalve zondags) 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16 uur. Stadhuis (Plein 194C IJmulden). Is alle werk dagen van 10 tot 12 uur te bezichtigen. Bedrijfsmuseum Hoogovens (Bessemerstraat, Velsen-Noord). Is dinsdag open van 12 tot 13.30 uur en donderdag van 12 tot 13.30 en van 20 tot 22 uur. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat) 19 en 21.15 U.: „De pastoor kan geen bloot meer zien”. Luxor Theater (Bresstraat) 19 en 21.15 uur: „Brigade zonder vrees” TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie schilderijen en tekeningen van Han' Koning; Dagelijks behalve zondag 10-13 en 14-17 uur geopend. Galerie-T (Bakenessergracht 67): Expositie La Réalité en Profil” Antonio Segul. Geopend dagelijks van 11-17 uur, zond. 14-18 uur. Tot en met 31 ianuari. Galerie Blokkei (Bronsteeweg 4a, Heemstede). Permanente expositie handgeweven wandkleden van Bodil Blokker-Veggerby, handgeknoopte rya-modellen uit Scandinavië, keramiek en grafiek. Geopend dinsdag t.m. zaterdag 9-17.45 u. Galerie Eylders. (Haltestraat 77. Zandvoort). Tentoonstelling van schilder-surrealist Johan Hermse en bronsplastleken van Willem Hopman. Geopend: dagelijks van 13-17. behalve maand. Tot en met 24 januari. DIVERSËN Waagtaveerne, (hoek Damstraat-Spaame). Da gelijks behalve maandag open podium. Geopend van 12-18 en 20-24 u.: Vrijdag en zaterdag tot 01 uur. Electric Centre. (Bakenessergracht). Dagelijks behalve maandag geopend van 12-18 en 20-24 u. vrijdag van 20-02 uur; zaterdag 20-03 uur. Bowling, (hoek Orionweg-Delftlaan). Dagelijks 12-02 uur: zondag 10-02 uur bowling. Poppentheater Merlljn, (Hassel aersplein 35), woensdag 14.30 u.: „Prins Dadeltje”. Jacobskerk (Jacobstraat) woensdag 20 „Schrijvers over Vietnam. Thijsse’s Hof-Bloemendaal. (Mollaan). Geopend van dinsd. tot en met zat. van 9-12 en van 13.30- 16 uur. Hotel Bouwes (Zandvoort) Zaterdag en zon dag tevens zondag matinee. Toni Dispari. Dolfirama, (Zandvoort naast Bouwes Palace). Dolfijnenshow woensdag 14 en 16 uur, zaterdag en zondag 12. 14 en 16 uur. Van 14-01 uur: Bow ling. Caramella, (Zandvoort). Dagelijks dansen: .Etoiles”. CAMBRIDGE (Reuter). Aan de stu denten en de staf van de 45 universiteiten in Groot-Brittannië zal worden verzocht volgende week maandag geen colleges bjj te wonen of te geven Dit uit protest tegen aanbeveling de gewezen Westduitse revo- Rndi Dutschke WOENSDAG 13 JANUARI onder 16.53 uur onder 9 33 uur 1952. De Kokanje „landde" in een enorme ruimte, waar wanden oplichtten in een vreemde gloed en waar een zoe mend geluid op den duur zwaar op de oren ging drukken. De rendieren die vanuit de bergen in „de warmte van 10 graden” terechtkwa men, braken en masse uit en gingen op weg naar de velden waar ze zomers al tijd grazen. Vertwijfelde Lappen achter volgen nu deze dieren op sneeuwscooters en proberen ze terug te drijven naar het dorp, een werk dat weken in beslag kan nemen. Warmer dan sedert honderd jaar, zo noemen de meteorologen deze eerste helft van januari waar de gemeenten miljoe nen besparen die anders aan het sneeuw ruimen uitgegeven zouden worden. In Noord-Zweden werd op verschillende plaatsen +10° gemeten, terwijl in Laerdal in Noorwegen +16 graden zorgde voor onweer, een ongekend fenomeen in deze tijd van het jaar, gevolgd door orkaan achtige wind. De weinige sneeuw die er in Noord- Zweden nog te vinden is, vermindert da gelijks met ongeveer tien centimeter, ter wijl Zuid- en Midden-Zweden vrijwel sneeuwvrij zijn. In zowel Denemarken als Zweden hebben overigens de artsen gewaarschuwd dat mensen met ademha lingsproblemen de komende dagen beter binnenshuis kunnen blijven. Oorzaak hiervan is het feit dat vanuit het Roer gebied en Nederland sterk verontreinig de warme lucht naar Scandinavië onder weg is, die tot smogvorming kan leiden. BIOSCOPEN Cinema Palace, (Gr. Houtstraat 111) Woensdag 13.30 u.: „Flipper”, a.l.; 15.30 en 20.00 u.: „Irma la douce”, 14 jr. Frans Hals, (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: „Django de bastaard”, 18 jr. Lido (Houtplein) 14. 19 en 21.15 u.: „Brief aan het Kremlin”, 18 jr. Luxor, (Gr. Houtstraat 139) 14. 19 en 21.15 u.: „Vriezen we dood, dan vriezen we dood a.l. Rembrandt, (Gr Markt) 14, 19 en 21.15 u.: „De Reeperbahn”, 14 jr. Roxy, (KI. Houtstraat 79) 14.30, 19 en 21.15 u.: „Havenzonde”, 18 jr. Studio, (Gr. Markt) 14.15, 19 en 21.15 u.: „Lief desvariaties”, 18 jr. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum, (Groot Heiligland 63). Per manente tentoonstelling van werken uit de 17e eeuw waaronder Hals' meesterwerken Geopend dagelijks 10-17 zond. 13-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Per manente tentoonstelling van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeldhouw werken. handschriften en kunstnijverheid. Bo vendien expositie van „Kerstgroepen en Kerst voorstellingen uit eigen bezit” tot en met 31 januari. Dagelijks, behalve maandag geopend van 10-12.30 uur en van 14-17 uur. Zondags van 14 tot 17 uur Teylermuseum (Spaame 16). Permanente ten toonstelling van schilderijen, fossielen, minera len en historische natuurkundige Instrumenten. Geopend op werkdagen (behalve maandags) van 10 tot 16 uur. De eerste zondag van de maand van 13 tot 16 uur Vis- en Vleeshal, (Gi Markt). Expositie Anke Blankevoort; keramiek, Saul Belen, Ploos van Amstel en Willem Snikker. schilderijen etc. Ge opend dag. 10-17 u zondag 13-17 uur. Tot en met z8 februari. Museum Kunstcentrum De Ark, (Nieuw Hei ligland 1 rd) Bezichtiging van de gebrandschil- deide ramen uit 1602 Dagelijks behalve dinsdag van 10 tot 20 uur Woensdag t.m maandag 20-23 uur klassiek grammofoonnlatenprogramma Frans Heerkens ThUssen, (Houtplein 13). Per manente expositie van schilderijen en antiqui teiten. Tevens expositie etsen van John Jos- aeand in de Prentenkamer. Tot en met 28 jan. neer Panda eens alléén voor een gevaar komt te staan?” Zo peinzende leunde hij tegen het zwakke hek en dat zakte meteen door, onder luid gekraak. Voor iemand hem te hulp kon komen, viel de bediende al armen- zwaaiend naar beneden. Gelukkig kwam hij zacht te recht op de lopende band. Maar hij was toch zó versuft, dat hij het gevaar van de dreunende hamers en de smeltoven waar hij nu naar toe werd gevoerd, niet zag. Kies de dinsdag, woensdag, donderdag of zaterdag die ia past. Van 5 t/m 30 januari 1971. 3-maandskaart f 20.- echtpaar f 30.- jaarkaart f 50.- echtpaar f 75.- Legitimatie en pasfoto vereist. A7 j n JA HOOR, MAAR NU UKT HET TOCH NIÉT k MEER OP JOU? JOU OP6ANG BRENGEN OM HET DAK 60ED TE REPAREREN,1 Wit JE DAARMEE XDOEN? K EN DIT KAMERTJE LJKT PRECIES OP DE KAMER WAAR IK NU IN BEN. HET IS 'N GETROUWE K COPIE! -TS.A EN DAAR HEBBEN WE UlNN, NAAST N BEER OP N BANK. MAAR WIE LIGT DAAR. AAN HAAK VOETENr KON JÉ DAT NIET h BÉTER REPA- REREN*? r—

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 9