PAN O A EN DE MEES1ER4)NGELUKKER ARMAN EN ILVA POLLE, PELLI EN PINGO Met roeiboot Atlantische Oceaan over Gratis reizen 3 O- Wolkenvelden Dertig studenten in Madrid opgepakt «3 14 15 DONDERDAG 14 JANUARI 1971 F O K B R A M M E T J E Bollenstreek Velsen-U muiden voordelig uit met NS Heemskerk 2 januaridagen op uw 65+kaart I’S Haarlem en Omstreken Beverwijk r 21 WEERRAPPORTEN ■SÊ 14 (wordt vervolgd) Zon 20 ADVERTENTIE Dagelijks (Zandvoort). 140 19.30 u. 18 jr. 14.30. 19 en 21.15 u.: Maar hij had kunnen weten, wat er gebeuren ging 6 15 1 2 9 9 1 1 5 —3 4 2 16 4 10 5 8 14 15 3 6 6 3 7 4 5 5 6 10 7 12 13 0 0 0 0 0 0 0 o o o 0.2 0 0 0 3 5 0 0 0 o O.i o o 18 0 0 0 4 1 0 o o o o o 0.1 o o zw bew. h. bew. 1. bew. onbew. onbew. h. bew. 1. bew. onbew. mist onbew. motregen zw. bew h. bew. zw. bew. geh. bew regenb.ii onbew 1. bew. mist beh. bew motregen Zw. bew. mist geh. bew geh. bew. uwmist onbew mist zw. bew. h. bew. zw bew 1. bew beh. bew. zw. bew. 1. bew. zw. bew. onbew mist 3 12 5 —12 4 —2 —2 —2 Gwen Bristow/Bruce Manning de. onzh 1 10 —2 2 —2 1 —3 0 1 5 9 7 —5 —3 6 1 —9 —2 3 —2 —7 78. Toen Jollipop zijn ogen opende, zag hij vlakbij enkele zware hamers die dreunend op en neer gingen en bovendien ontdekte hij een lint boven zich. Hij be dacht zich dan ook niet, maar greep het uiteinde daar van stevig beet. „Goed zo!” riep Panda boven hem. „Stevig vasthou den!” Het volgende ogenblik werd de bediende omhoog ge trokken, en terwijl de lopende band onder hem verder rolde, voelde hij dat hij heen en weer gezwaaid werd. „Ene--.” telde Panda kreunend van inspanning af, „tweee drie!” En op de laatste tel liet hij het lint los, zodat Jollipop met een boog op de vloer naast de band belandde Maar wonderlijk genoeg deinsden de mannetjes niet terug. Zij staken de arm pjes uit, die op slag in vlerken verander den. En die vlerken waren tot het kleinste witte veertje toe gelijk aan de slagarm van de papegaai. Ze maakten ook dezelfde bewegingen als Tutu, en Bram voorzag, dat het slecht met de papegaai zou af- VRIJDAG 15 JANUARI onder 16.57 uur onder 10.17 uur uren zon: omstreeks omstreeks o ozo ozo ozo zo ozo ozo zo ono zzo z n nnw ozo ozo zzw zzo no w.stil o wzw zw bew. wnwm zo nw w.stil ono nno w.stil nw w.stil w.stil nnw w.stil o w.stil zzw ozo wnw en zondag 12, 14 er 16 uur. Van 14-01 uur: Bow ling. Caramella, (Zandvoort). Dagelijks dansen: „Etoiles”. TENTOONSTELLINGEN Klokgeveltje (Hoofdstraat 140 Hillegom) Wandkleden van Henriette Versluijs-Vriezen- dorp. Dag. behalve dinsdag en zondag geopend van 14-17 uur. Tot en met 16 januari DIVERSEN Treslong, (Hillegom). Dagelijks behalve maan dag diner-dansant. SCHOUWBURG Stadsschouwburg, K? cfl C S3 „Dr. Reyd, ik beloof u dat ik dit keer mijn kalmte zal bewaren. Als u enige reden hebt om aan te nemen dat ik u zou willen vermoorden, zou u dan zo goed willen zijn het gezelschap te vertellen wat die reden dan wel is?” „Het was een idiote opmerking van me”, zei dr. Reyd, niet op zijn gemak. Het was al jaren geleden dat hij zich voor het laatste verontschuldigd had, het viel hem dan ook moeilijk. „Maar ik zal proberen open kaart te spelen. Het kwam namelijk plotseling bij me op dat je een wrok tegen me zou koesteren sinds ik je heb gevraagd je terug te trekken van de universiteit”. „Dat klopt”, zei Hank rustig. „Ik schaam mij het te moeten toegeven, maar het is de waarheid”. „Hank heeft ooit eens een scenario voor me geschreven, maar niemand wilde het kopen”, lachte Jean, „maar ik geloof niet dat hij me daarvoor zou willen vermoorden”. Hank draaide zich naar haar om. „Gelukkig hebben we Jean nog. Dat is altijd een grote vreugde in ogenblik ken als deze”, zei hij. „Nee, ik zou je niet vermoorden omdat mijn scenario nooit is gekocht. Dat is trouwens niet helemaal jouw schuld. Maar ik heb mijn idee aan Peter overgedaan en die heeft het verwerkt in een kort verhaal”. o tot 5; normaal; normaal; Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Zuid-Limb. Aberdeen Athene Barcelona Belgrado Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Grenoble Helsinki Innsbrück Kopenhagen Lissabon Locmarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Stockholm Wenen Zürich BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruijsdaelstraat) „Butch Cassidy and the sundance Kid”. DIVERSEN Zaal Dam (Ruijsdaelstraat) 20 u. politiek café. (Gr. Houtstraat 111) 15.30 en Hmice'’, 14 jr. Vrijdag nacht- ,Ik een vrouw”, 18 jr. „Omdat jij de beste vriend bent die ik ooit heb gehad”, zei Tim koppig. „Jij hebt meer voor me verdiend dan ik je nalaat, dat weet je”. Hij spreidde zijn zware benen. „En laat ik jullie dit zeggen: ik heb dit alleen verteld, opdat jullie niet zouden denken dat ik iets verdachts achterhoud. Sylvia wist niets van mijn testament af. En al had ze het geweten, dan zou ze me er nog ment opgesteld, dat uitsluiting om poli tieke redenen van studenten en docenten mogelijk maakt. De rector verzocht de studenten de or de te bewaren. Als aan zijn oproep geen gehoor wordt gegeven kunnen er maatre gelen volgen, variërend van het uitstel len van examens tot sluiting van de uni versiteit, zo liet hij weten. lopen, als die met zijn eigen wapens zou worden bestreden. „Achteruit jongens”, riep hij zijn vrien den toe en zonder op het gevaar te letten stortte hij zich met grimmige kaak en ge balde vuist vooruit. Kies de dinsdag, woensdag, donderdag of zaterdag die past. Van 5 t/m 30 januari 1971. 3-niaandskaart f 20.- echtpaar f 30.- jaarkaart f 50.- eehtpaar f 75.- Legitimatie en pasfoto vereist. ■ó5 SP Amstel en Willem Snikker, schilderijen etc. Tot en met 8 februari. Bovendien expositie Haar lemse kunstenaars „Kunst zij Ons Doel”. Tot en met 2 februari. Geopend dag. 10-17 u. Zondag 13-17 u. Museum Kunstcentrum De Ark, (Nieuw Hei ligland 1 rd). Bezichtiging van de gebrandschil derde ramen uit 1602 Dagelijks behalve dinsdag van 10 tot 20 uur. Woensdag t.m maandag 20-23 uur klassiek grammofoonplatenprogramma. Frans Heerkens Thfjssen, (Houtplein 13). Per manente expositie van schilderijen en antiqui teiten. Tevens expositie etsen van Joh. Jos- seaud in de Prentenkamer. Tot en met 28 jan. Dagelijks behalve zondag 10-13 en 14-17 uur geopend. Galerie-T (Bakenessergracht 67): Expositie „La Réallté en Profil" Antonio Segul. Geopend dagelijks van 11-17 uur. zond. 14-18 uur. Tot en met 31 tanuarl. Galerie Blokker (Bronsteeweg 4a, Heemstede). Permanente expositie handgeweven wandkleden van Bodil Blokker-Veggerby, handgeknoopte rya-modellen uit Scandinavië, keramiek en grafiek. Geopend dinsdag t.m. zaterdag 9-17.45 u. Galerie Eylders, (Haltestraat 77. Zandvoort). Tentoonstelling van schilder-surrealist Johan Hermse en bronsplastleken van Willem Hopman. Geopend: dagelijks van 13-17, behalve maand. Tot en met 24 januari. TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat 122) Expositie schilderijen en tekeningen van Han Koning; geopend tot en met 6 februari van dinsdag tot en met zaterdag van 8 tot 18 uur. LAS PALMAS (Reuter). Twee En gelse broers die in hun leven slechts vijf kilometer hebben geroeid, zijn gisteren uit Las Palmas op de Kanarische Eilan den vertrokken voor een poging heen en weer over de Atlantische Oceaan te roeien. De 33-jarige Donald Allura en zijn 23- jarige broer Geoffrey leggen de ruim 11.000 kilometer lange tocht af in een zes meter lange boot, de „Queen Eliza beth III”. Aan boord hebben zij een radio- ontvangstapparaau een hoeveelheid ge droogde levensmiddelen voor 120 dagen en twee zwarte porseleinen katten die de broers geluk moeten brengen. Redding- vesten of vlotten hebben zij niet meege nomen. De broers zijn van plan na aankomst in Miami per schip naar Cape Cod in de Amerikaanse staat Massachusetts te gaan en van daaruit terug te roeien naar Falmouth in het zuidwesten van Enge land. al •H .d 1 5 3 Ss SCHOUWBURG Stadsschouwburg Wilsonsplein) vandaag 20.15 u. Stichting Ned. Toneel: „De opgaande zon”. Vrijdag 20.15 u.: Sovjet Russisch staatsensemble Estrada”. DIVERSEN Waagtaveerne, (hoek Damstraat-Spaarne). Da gelijks behalve maandag open podium. Geopend van 12-18 en 20-24 u.: Vrijdag en zaterdag tot 01 uur. Electric Centre. (Bakenessergracht). Dagelijks behalve maandag geopend van 12-18 en 20-24 u. vrijdag van 20-02 uur; zaterdag 20-03 uur. Bowling, (hoek Orionweg-Delftlaan). Dagelijks 12-02 uur: zondag 10-02 uur bowling. Vleeshal, (Gr. Markt) vandaag 20.00 u.: „Open huis voor Vietnam”. Coornhert lyceum (Heemstede) vandaag 20.15 u.Heemsteedse Kunstkring: Dorien Mljksenaar met Jo Spiers. Wijkcentrum Europawjjk (Laan van Angers 5) Vrijdag 14-16 u.: spreekuur sociaal raadsman. Thjjsse’s Hof-Bloemendaal. (Mollaan). Geopend van dinsd. tot en met zat. van 9-12 en van 13.20- 16 uur. Hotel Bouwes (Zandvoort) Zaterdag en zon dag tevens zondag matinee. Toni Dispari. Dolfirama, (Zandvoort naast Bouwes Palace). Dollijnenahow woensdag 14 en 16 uur, zaterdag _j met zon- Plaatselijk lichte vorst in de BIOSCOPEN Cinema Palace, 20.00 u.: ,,lrma I. voorstelling 24.00 U.: Frans 1“ „'-T1X - 23.30 u.: „Hogeschool d Lido, (Houtplein) 14, voetspoor van Django”. Luxor, „Sunflower”, 14 jr. Rembrandt, (Gr. Markt) 14, „Young Billy young”, 14 jr. Roxy, (KI. Houtstraat 79) „Liefde door de achterdeur”, 18 jr. Studio, (Gr. Markt) 14.15, 19 en 21.15 u.: „Lief- docvariotiMi” 1R iT. desvariatles”, 18 jr. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum, (Groot Heiligland 63). Per manente tentoonstelling van werken uit de 17e eeuw waaronder Hals’ meesterwerken Geopend dagelijks 10-17 zond. 13-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Per manente tentoonstelling van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeldhouw werken. handschriften en kunstnijverheid. Bo vendien expositie van „Kerstgroepen en Kerst voorstellingen uit eigen bezit” tot en met 31 januari. Dagelijks, behalve maandag geopend van 10-12.30 uur en van 14-17 uur. Zondags van 14 tot 17 uur Teylermuseum (Spaarne 16). Permanente ten toonstelling van schilderijen, fossielen, minera len en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen (behalve maandags) van 10 tot 16 uur. De eerste zondag van de maand van 13 tot 16 uur Vis- en Vleeshal, (Gr. Markt). Expositie Anke Blankevoort; keramiek; Saul Belen, Ploos van MADRID, (AFP). In Madrid zijn gis teren ongeveer dertig studenten „in pre ventieve” hechtenis genomen, zo is uit welingelichte bron vernomen. De opschor ting van artikel 18 van de grondwet heeft deze maatregel mogelijk gemaakt. Gisteren zijn ook de colleges aan de universiteit van Madrid na de vervroeg de kerstvakantie, hervat. De universiteits- leidig heeft een nieuw disciplinair regie- 1954. Voor wereld was het een onverdraaglijke ge dachte, dat de kleine wezentjes in staat waren hem angst in te boezemen. Om op zijn beurt die anderen aan het schrikken te maken stak hij een gespierde vleugel in een flits naar voren en zijn hele hou ding liet duidelijk uitkomen dat niemand hem te na moest komen. op 8.42 uur; Maan op 21.29 uur; MAANSTANDEN Laatste kwartier 19 januari 19.08 uur Nieuwe maan 26 januari 23.55 uru niet voor doden. Ik hoop dat jullie tevreden zijn”. „Wij weten allemaal”, zei Hank luchtig, „dat Sylvia niet om geld zit te springen. Zij heeft tenslotte een bloei ende praktijk. Dat was dus dat”. Sylvia stond op en liep naar de doos met sigaretten. Ze richtte zich tot het gezelschap. „Ik kan het maar beter zeggen ze haalde diep adem. „Ik bezit geen cent”. „Wat!” riep Peter uit. „Ik geef veel uit”, zei Sylvia. „Ik kan nu eenmaal niet met geld om gaan. Op dit moment heb ik niet meer dan driehonderd dollar op de bank en zeven dollar en nog wat in mijn por- temonnaie. En dat is alles wat ik op de hele wereld bezit”. „Ik ben met stomheid geslagen”, zei Jean langzaam. Dr. Reyd boog zich over naar Peter. „Ik geloof er geen woord van”, zei hij zachtjes. „Zij laat zich altijd voorstaan op armoede alsof zij de beschuldiging van rijkdom vreest”. „Er is geen enkele reden waarom zij arm zou zijn”, beaamde Peter, on gehoord door de anderen die zich nog steeds verbaasden over Sylvia’s uit spraak. „Als je nagaat wat een geld ze moet verdienen „Némen”, verbeterde dr. Reyd. Peter beet op zijn lippen. „Ik heb nooit iets tegen Sylvia gehad”, zei hij, „en ik heb altijd gedacht dat die rod delverhalen over haar advocatenprak tijk kwamen uit de koker van politie ke tegenstanders”. Dr. Reyd haalde met een cynisch gebaar zijn schouders op. Peter merkte de verbazing in Jeans stem, toen ze zei: „En je verdient zo veel, Sylvia”. „Ik zit altijd in de schuld. Ik sta nu bij verschillende mensen in het krijt voor zo’n negenduizend dollar, geloof ik”. Sylvia zocht haar stoel weer op en ging zitten, in de war, haar kin ge steund op haar handen. „Ik wist niet dat Tim mij bedacht had in zijn tes tament, maar dat kan ik niet bewijzen; ik zou Tim ook niet dood willen zien, voor geen tweehonderd miljoen dol lar, maar ook dat kan ik niet bewij zen”. Tim liep naar haar toe en legde on handig zijn grote hand op haar schou der. „Doe niet alsof je een misdadigster bent, Sylvia”, zei hij. „Ik ben nog niet dood, weet je. En zolang ik niet dood ben kunnen ze jou nooit beschuldigen van moord”. Ze keek naar hem op met een gefor ceerde glimlach. „Natuurlijk niet, Tim. We weten wat we aan elkaar hebben”, voegde ze er nog aan toe in een poging zich te verdedigen. „Dat hoop ik”, glimlachte Tim. „Nee, ik zou niet weten wie mij zou willen doden. Er zijn natuurlijk een hoop mensen die niet zo erg dol op me zijn, maar ik geloof niet dat er iemand bij is die mij zou willen vermoorden”. „En jij, Sylvia?” vroeg Peter plot seling. Ze schudde haar hoofd. „Nee of misschien iemand van wie ik een zaak gewonnen heb” Ze zweeg abrupt als of ze al te veel gezegd had. „Wij weten”, zei Tim, „dat de man die het van jou heeft verloren buiten ligt, dood. Daar hoeven wij het niet meer over te hebben”. „Natuurlijk niet”, gaf ze toe, zij het met een zekere tegenzin. „Geeft niet juffrouw Ingelsby”, zei dr. Reyd koud. „Waarschijnlijk leest iedereen de krant, zodat wij allemaal weten dat de universiteit een aanzien lijk legaat is ontgaan omdat u het tes tament van Paul Stanby nietig heeft laten verklaren”. Hij keek Sylvia aan met een blik als bestond haar gezicht uit slijm. „Waarom ga je niet door?” Haar stem klonk bitter. „Veel meer hoef ik niet te zeggen. Het mag zo langzamerhand wel be kend verondersteld worden dat men sen uitsluitend je hulp inroepen voor zaken waarmee ze bij geen enkele an dere advocaat in de stad terecht kun nen”. „Alsjeblieft, dr. Reyd!” riep Peter. Tim deed zijn mond al open om hem van repliek te dienen: toe kwam Syl via tussenbeiden. „Je hoeft mijn deugd niet te verde digen, Tim. Ik maak mij niet boos om dergelijke beschuldigingen, die ben ik wel gewend. Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck, Velserweg). Geopend op dinsdag en donderdag van 14 tot 16.30 en van 19.30 tot 21.30 uur. op vrijdag van 14 tot 16.30 uur Voor groepen op aanavraag bij P. Prins. Lijsterbeslaan 23, Bever wijk. tel. 02510—25120. Topvloer Parket n.v. (Zeestraat 57). Expositie schilderijen van mevr-uw G. Vis—Visser; ge opend tot en met 22 januar’ van maandag tot en met vrijdag van 11 tot 15 uur Stadskantoor (Pres. Kennedyplein). Expositie „Wonen is meer": geopend tot en met 22 jan. van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 17.00 uur. DIVERSEN Stadskantoor (Pres. Kennedyplein) openbare raadsvergadering. MUZIEK Concertgebouw, (Lange Begijnestraat 13) van daag 20.00 u. orgelconcert door: Albert de Klerk. Vrijdag 20.00 u. Medisch comité Nederland-Viet nam, concert o.a. door: John the Revelator. :e, la douce' mg zt.vö tl.: „liv evn v.uu« j*. Hals, (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: „Gil en sterf”, 18 jr. Vrijdag nachtvoorstelling „Hogeschool der onderwereld”, 18 jr. 19 en 21.15 u.: „In het ui van 18 jr. (Gr. Houtstraat 139) 14, 19 en 21.15 U.: tizor” 14 ir 19 en 21.15 u.: Het KNMI deelt mee: Met een zuidoostelijke luchtstroming wordt lucht aangevoerd waarin het ’s nachts licht vriest en waarin overdag het kwik tot omstreeks vier graden boven het vries punt komt. Over Skandinavië dringen storingen naai het zuidoosten op, terwijl een hogedruk- gebied boven Rusland zich vrij snel naar het zuiden verplaatst. Ten westen van Ierland ligt een in betekenis afnemende depressie waarvan net koufront over West-Frankrijk wat naar het noordoosten opdringt. Wolkenvelden hiervan kunnen voornamelijk tot het zuidwesten en het zuiden van het land doordringen, maar verder wordt geen activiteit verwacht Vooruitzichten: Overwegend droog nigie perioden. nacht en ochtend. Voor zaterdag, aantal minimum temperatuur: maximum temperatuur: kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 percent; kans op een geheel droog etmaal: 90 percent. „We dwalen zo langzamerhand wel erg van het onderwerp af”, zei Sylvia. „Hank heeft zijn wrok tegen dr. Reyd toegegeven. Als wij trachten zo door te gaan, dan vinden wij misschien de sleutel van het geheim”. „Ik ben het helemaal met je eens”, zei dr. Reyd. „Hank zei daarnet, geloof ik. iets van dat ik dit alles bedacht zou hebben. Misschien kan hij dat nader uitleggen”. „Dat was zomaar uit de lucht gegre pen”, antwoordde Hank. „Ik had even mijn hoofd niet bij elkaar. Als je er plotseling van beschuldigd wordt een moordenaar te zijn dan raak je wel even in de war”. „Dat moet ik toegeven”, zei dr. Reyd in een mislukte poging grappig te zijn. „Goed dan”, zei Hank. „Laten we verder gaan. Wat is meestal het motief voor moord? Geld. Heeft er iemand financieel belang bij onze dood?” „Wat mij betreft, niemand”, zei Tim. „Ik heb mijn testament ge maakt. Alles gaat naar mijn vrouw en de kinderen, behalve een paar legaten voor mijn vrienden”. „Is één van die legaten groot genoeg om er een moord voor te wagen?” boorde Hank verder. Een fractie van een seconde aar zelde Tim. „Ik geloof het niet”. „Tim”, zei Sylvia vriéndelijk, „je moet het ze, geloof ik, maar liever vertellen”. „Nee”, zei Tim. „Tim”, zei Hank, „niemand van ons kan vanavond geheimen hebben voor de anderen. Als wij niet volkomen eerlijk zijn tegenover elkaar kan dat onze dood betekenen”. Tim beet verwoed op zijn sigaar. „Sylvia staat in mijn testament voor tweehonderdduizend dollar”. Het gezelschap hield de adem in. Sylvia’s mond viel open, met grote schrikogen keek ze naar Tim. „Tim nee! waarom. de sterkste papegaai ter Stadsschouwburg, donderdag 20 u.: „Tehuis” door Toneelgroep Centrum, voor Velser Kunst kring. BIOSCOPEN City Theater, donderdag 20 u. „Ontucht op de Reeperbahn”; vrijdag 20 u.: „James Bond- Thunderball” Stadsschouwburg, vrijdag 20 u. „Als adelaars vielen zij aan". TENTOONSTELLINGEN Beeckestjjn. Dagelijks van 14 tot 17 uur open voor bezichtiging Pieter Vermeulenmuseum Cultureel Centrum. Dagelijks (behalve zondags) 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16 uur. Stadhuis (Plein 194.r IJmulden). Is alle werk dagen van 10 tot 12 uur te bezichtigen. Bedrijfsmuseum Hoogovens (Bessemerstraat, Velsen-Noord). Is dinsdag open van 12 tot 13.30 uur en donderdag van 12 tot 13.30 en van 20 tot 22 uur. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat) 19 en 21.15 u.: „De pastoor kan geen bloot meer zien”. Luxor Theater (Breestraat) 20 u.: „Irma la Douce”. 78-109] (d 1 .WIL. ÊH.. M ZOGOEDHE”? NU LOOPT HET ^3498-D C'PIB pnu ixj/A nu uit I INSPANNING JA,ZIE JE, KINDJE, DIT IS> N HOBBY VAN ME,LVAAR VEEL TOD EN WERK. IN ZIT- IK ZOO NIET GRAAG ZIEN DAT ER IETS BESCHADIGD WERD JA OH NEE’. IN PLAATS VAN HET DAK TE REPAREREN, HEBBEN ZE NÓG EEN GAT GEMAAKT - IN DE VLOER NOG 'jY ALLES NOG OP ZN PLAATS... VwFwW

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 15