Wegens onbehoorlijk gedrag tijdens schaatstrainingen GEWEST FRIESLAND SCHORST BRABANDER HANS VAN HELDEN Vrijwel zeker winst voor 19-jarige Andersson Kortsjnoi balanceert na zeven uur op rand van afgrond Geschiedenis herhaalde zich Raadslid wil Jaap Edenbaan veranderen Prins schaakt in Australië „bloedschaak” A HEAD SKIES I Tveter won Twente-Excelsior Eerste slachtoffer Rotterdamse baan VERHOEVEN Ipswich Town in vierde ronde dag vervroegd Protopopov- Beloesova: zeer slechte come-back vijfhonderd meter Engelse beker Ragazzi tegen Duinwijck Strandlopers naar Wijk aan Zee AAN BIE DING échte graan-genever die is van verhoeven! zzzrfrGC muschter 19 DONDERDAG 14 JANUARI 1971 Alleen gelaten Badminton Uitlaatklep Illusies UITSLAGEN Grabbelen i 1 SKIES, -SCHOENEN SNEEUWKETTINGEN 9 4 ADVERTENTIE JEEN v. d. BERG CIOCALTEA HARTOCH L Jan van Goyenstraat 18, HEEMSTEDE Tel. 285309 - Ruime parkeergelegenh. De uitslagen zijn: 500 meter heren: 1. Bjoern Tveter 41.4 sec.; 2. Roar Groenvold 41.5; 3. Svein Erik Stiansen 42.0; 4. Bernt Jansson (Zwe) 42.3; 5. Sten Stensen 42.7; 6. Dag Nordskog 42.9; 8. Per Willy Gut- tormsen 43.5; 19. Ingar Bollerud 44.8; 22. Wim Beukers (Ned.) 45.5. We grabbelen maar door, want het kon allemaal niet op. Kuipers’ middaguren, steenhard beukend tegen de jonge Me eting, die verbluffend goed schaakt maar tevens is belast met een aureool, dat wel eens hinderlijk zou kunnen zijn (worden). Kuijpers won en kwam op kop. Dat is na twee ronden natuurlijk weinigzeggend, maar tevreden was de ktfkersschare des alniettemin. klep hebben en dat was voor mij Jappie, omdat hij de schuldige is. Iedereen neemt het nu wel voor Jappie op, maar ze weten nauwelijks wat er precies gebeurd is. Ik stond in mijn recht, maar door zijn oranje- muts kreeg Jappie gelijk. Men schijnt ook vergeten te zijn hoe idioot Jappie zich ge dragen heeft in Oslo op de tien kilometer tegen Guttormsen. Je kunt net zo goed niet naar de Nederlandse kampioenschap pen gaan, want ze versieren het toch wel zo dat de acht van de kernploeg ook bij de eerste acht van de kampioenschappen komen. Maar dat wil niet zeggen, dat ik ermee stop. Nooit van z’n leven”. Hans van Helden is furieus, dat is dui delijk. Hij is woest en emotioneel, omdat hij vindt dat hij volledig ten onrechte is gediskwalificeerd. In die mening wordt hij gesterkt door zijn trainer Jeen van den Berg, die het evenmin met scheidsrechter Charisius eens is. Maar er is meer dat de woede van Van Helden heeft opgewekt. „Ik kan heel best met Jeen van den Berg opschieten, maar toen Jappie viel in Am sterdam stoof Leen Pfrommer onmiddel lijk naar de scheidsrechter toe om het op te nemen voor Jappie en mij de schuld te geven. Jeen zegt wel dat ik gelijk heb. maar geprotesteerd heeft hij niet. Hij bleef staan waar hij stond, dat vind ik laks heid”. Hetgeen door scheidsrechter Charisius wordt beaamd, al voegt deze er wel aan toe, dat zo’n protest weinig zin zou heb ben gehad. lopen op een dag zoveel mogelijk ver meden kan worden. 30. 32. Pc4-e3 Tc7-c3, 36. La3-b2 Tc3-b3, 37. Tclxc8 Dd8xc8, 38. Tel-cl Tb3xb2f. Wit geeft op. (Overigens een typische blunder door moeilijke stand). 2. 4. en vele andere merken NIEUW en GEBRUIKT ENSCHEDE. De competitiewed strijd in de eredivisie tussen FC Twente en Excelsior, die gespeeld zou worden op zondag 24 januari, is verschoven naar zaterdagavond 23 januari. De ontmoeting begint om zeven uur. De wedstrijd is vervroegd omdat Twente woensdag 27 januari in Turijn speelt tegen Juventus in de kwartfinales van het toernooi om de Runnersup Cup. De wedstrijd in Turijn begint ’s mid dags om kwart voor drie. ROTTERDAM. Het eerste ongeluk op de wielerbaan van het Rotterdams sportpaleis heeft woensdagavond plaats gevonden. Tijdens de training voor de amateurzes- daagse reed Niemeijer tegen Gerritsen en kwam ten val. Bij die val liep Fred Nie meijer een hersenschudding en een diepe wond bij zijn rechteroog op. durend de stemming bederft op de trai ningen”. De beslissing om Van Helden voorlopig uit te sluiten voor de trainingen van de Friese kernploeg, werd genomen door de technische commissie zonder dat voorzit ter Jan Charisius daarbij aanwezig was. T.C.-lid L. Mulder uit Heerenveen: „In overleg hadden we besloten dat we Hans ter verantwoording zouden roepen over zijn gedrag in Amsterdam. We vonden het echter beter dat Charisius daarbij niet aan wezig zou zijn, omdat hij scheidsrechter was in Amsterdam en Hans diskwalificeer de. Zijn aanwezigheid had misschien ste kelig gewerkt op Van Helden”. „We hadden Hans gevraagd om acht uur te komen. Maar hij kwam niet opdagen na de selectietraining en toen hebben we allemaal gezegd: laat hem dan ook maar schieten. Trainer Jeen van den Berg ech ter nam het voor Hans op en vroeg ons hem nog een kans te geven. Dat hebben we gedaan. We hebben hem opgebeld en gevraagd voor half tien bij ons te komen. Daaraan heeft hij gevolg gegeven, maar hij gedroeg zich zo onbehouwen en on fatsoenlijk, dat wij geen enkele aanleiding zagen om hem niet te schorsen. Hans is nooit een gemakkelijke jongen geweest, maar nu wordt hij rancuneus, vooral te gen Jappie en dat kunnen we niet toe staan”. Hans van Helden, de Brabander die eni ge jaren geleden in Heerenveen kwam wonen omdat daar betere trainingsmoge- lijkheden waren en hij bovendien moei lijkheden had met de Brabantse selectie- groep, ontkent niet dat hij dinsdagavond op de training heeft getracht Jappie een hak te zetten. „Na alles wat er gebeurd is moet je op een gegeven moment iemand de rekening presenteren. Je moet een uitlaat- ten kijf als hij maar bezeten blijft van drang naar succes. ANN0179 2 AMSTERDAM Volgens het Amsterdamse gemeenteraadslid mr. E. van Ant werpen (D’66) is tijdens de nationale schaatskampioenschappen op de Jaap Edenbaan in Amsterdam duidelijk aan het licht getreden dat deze baan volstrekt ongeschikt is om een dergelijk kampioenschap te organiseren, laat staan dat er internationale wed strijden gehouden zouden kunnen worden. In schriftelijke vragen aan B. en W. stelt het raadslid dat nu de organisatie in 4verkel(jk alles tekort schoot, het gevaar groot is dat de KNSB in het vervolg geen topevenementen op de schaats meer op de Jaap Edenbaan zal toestaan, waardoor Amsterdam in de toekomst van deze prachtige wedstrijdsport verstoken zal blijven. De heer Van Antwerpen wil van B. en W. weten welke stappen zij denken te onder nemen om het mogelijk te maken dat ook in de toekomst kampioenschappen op de schaats in Amsterdam gehouden kunnen worden, bijvoorbeeld door de Jaap Eden baan in staat te stellen de nodige verbeteringen aan te brengen. n zuiver 'natuurprodukt zacht smaakvol exclusief hij te ambitieus lijkt, om een wonder niet als „eigen prestatie” te willen zien. Van technisch oogpunt uit be tekent de waarschijnlijke ondergang van Kortsjnoi, dat het toernooi een verschrikkelijke aangelegenheid wordt. Grootmeestergroep: tweede ronde: Donner (Ned.)Hort (Tsj.Sl.) remise, Langeweg (Ned.)Olafsson (IJsl.) 0-1, Kuijpers (Ned.)Mecking (Braz.) 1-0, Iv- kov (Joegosl.)Najdorf (Arg.) 1-0, Ree (Ned.)Lengyel (Hong.) remise, Kortsjnoj (Rusl.)Andersson (Zwe.) afgebr., Petrosjan (Rusl.)—Gligoric (Joegosl.) remise, v. d. Berg (Ned.)Hübner (W.-D.) 0-1. De stand na de tweede ronde is: 1. Olafs son, Kuijpers en Ivkov l’/a pnt, 4. Hübner 1 pnt en 1 afg. partij, 5. Gligoric, Lengyel, Hort, Ree en Donner 1 pnt, 10. Andersson, Kortsjnoj en Petros jan llt pnt en 1 afgebr. partij, 13. Van den Berg, Najdorf, Mecking en Langeweg ’/s pnt. Meestergreep: tweede ronde: Minic (Joegosl.)v. Scheitinga (Ned.) 1-0, Timman (Ned.)Krabbé (Ned.) 1-0, Forin- tos (Hong.)Witkowski (Pol.) remise, Hecht (W.-D.)Danov (Joegosl.) afgebr., Ciocaltea (Roem.)Hartoch (Ned.) 0-1, Adorjan (Hong.)Kostro (Pol.) remise, Jansa (Tsj.sl.) Denker (VS) remise, Zuidema (Ned.) Brinck Claussen (Den.) remise. De stand na de tweede ronde is: 1. Tim man 2 pnt, 2. Hartoch, Forintos, Adorjan en Minic lVz pnt, 6. Zuidema, Brinck Claus sen, Kostro, Van Scheltinga en Jansa 1 pnt, 11. Hecht ‘A pnt en 1 afg. partij, 12. Den ker, Witkowski en Ciocaltea 1/i pnt, 15. Danov 0 pnt en 1 afgebr. partij, 16. Krabbé 0 pnt. (Van onze schaakmedewerker) WIJK AAN ZEE Als een Rus in het Hoogoventoernooi een partij verliest, haalt hjj de voorpagina’s, en nog veel meer. Als hij dreigt te wor den verslagen door een 19-jarige „mini-Zweed” en bovendien nog Kortsjnoi heet, is de boot compleet aan. Dat feest gaan we in Wijk aan Zee beleven, na zeven uur bloed- schaak in de tweede ronde van de grootmeestergroep. Die goedlachse kleine man, met een verbeten concen tratie zodra het schaakdenken hem omspoelt, heet Ulf Andersson. Hij brak, na zeven uur spelen af, en heeft 90 percent kans op winst. Daar kan hij lang en lang op teren ofschoon De nederlaag van Langeweg contra Olafsson „deed het niet erg.” Had het re- Daarmee zal vooral de naam Gligoric zijn gemoeid. Als gevolg van de loting heeft hij nu namelijk beide Moskouse cracks achter de rug, 2 remises. Hij kan er thans min of meer op rekenen, dat de Russen van nu af geen steen meer op de andere zullen laten. Deze annonce laat zich evenwel niet zo simpel realiseren, want de grootmeester groep zit geladen met ervaring en intel ligentie. Bij een enquete onder de insi ders zouden thans misschien de Russen en Gligoric worden genoemd, maar waar om niet Olafsson, Ivkov of Donner. en wat denkt men van Hort, die verle den jaar tweede werd, pas nadat hij In de slotronde tegen de Rus Taimanov had moeten capituleren.maar die heeft dan ook in Mallorca het kandidatentoer nooi gehaald. Maar gauw naar de speelzaal, waar de Argentijn Najdorf, de meer dan vergrijs de, want die haardos is hij ook al kwaad- deels kwijt, een inktzwarte avond onder ging. Van meet af, dat was ’s middags 1 uur, moest hij tegen Ivkov optornen, die hem voor het afbreken ietwat liet glippen, doch nog voldoende overwicht bezat om de actieve belegering ’s avonds voort te zettenen toen gaf Najdorf een volle toren weg daarover praat men zelfs in derde-klas clubjes met me delijdend fluisteren, als het een wereld - klasse-monument als Najdorf betreft draait men zich wat bedremmeld om. RIGA. Bij de Russische kampioen schappen kunstrijden in Riga heeft het teruggekomen paar Ljoedmilla Beloeso- va (35) en Oleg Protopopov (38) het na de verplichte figuren niet verder ge bracht dan de vijfde plaats in het alge meen klassement. De titelstrijd in Riga geldt als kwalifi catietoernooi voor de Europese en we reldkampioenschappen kunstrijden in fe bruari. Aan de kop gaan de huidige we reldkampioenen Irina Rodnina en Aleks Oelanov. Op de derde plaats staan ver rassend de 15-jarige Irina Tsjernjajeva en haar een jaar oudere partner Vassili Blagov. Protopopov en Beloesova werden olympisch kampioen in 1964 in Inns- brück. Bij de olympische winterspelen 1968 in Grenoble eindigden zij op de tweede plaats. Het paar is meervoudig Europees en wereldkampioen. Illusies mag men zich overigens nog niet maken. Daarvoor is de tegenstand veel te zwaar, maar als aanloop en bij het telraam van de puntenranglijst kon het niet beter. Een tweede Nederlander, wiens belof ten nog steeds om inlossing vragen, is Rob Hartoch. Hij won, met zwart, tegen de Roemeen Ciocaltea, die in slechte stel ling blunderde. Vanmiddag is de derde ronde aan de orde. DRAMMEN. Tijdens internationale schaatswedstrijden, die woensdagavond in de Noorse plaats Drammen zijn gehouden, heeft Bjoern Tveter de 500 meter gewon nen in 41.4 seconden. Hij had een voor sprong van eentiende seconde op Roar Groenvold. De Nederlander Wim Beukers eindigde als 22e in een tijd van 45.5 se conden. Bij de dames was Kirsti Blermann de snelste: 46.9 sec. Sigrid Sundby, die de 1500 meter won in 2 min. 2,6 sec. staat eerste in het klassement. LONDEN. Ipswich Town heeft zich woensdagavond geplaatst voor de vierde ronde van het toernooi om de Engelse voetbalbeker. Ipswich won op eigen veld de overgespeelde wedstrijd tegen New castle United met 2-1. In de vierde ron de ontmoet Ipswich West Bromwich Al bion in een uitwedstrijd. De ontmoeting tussen Leeds United en Rotherham United, die maandag in Rotherham doelpuntloos eindigde, had woensdag geen voortzetting. De wed strijd aan Elland-Road in Leeds moest worden afgelast wegens een dikke mist. De clubs zullen maandag opnieuw in Leeds aantreden om uit te maken wie vijf dagen later de thuiswedstrijd uit de vierde ronde tegen Swindon Town mag spelen. In de eerste divisie van de league ein digde de Londense derby tussen Crystal Palace en Chelsea zonder doelpunten. Het elftal van Wales voor spelers onder de 23 jaar won in Swansea met 1-0 van hun Schotse leeftijdsgenoten. Woest is Van Helden echter vooral op de t.c.-Friesland. „Donderdag ben ik zon der trainer of begeleider naar Amsterdam gegaan. Ook vrijdag ben ik helemaal al leen geweest, want Jeen van den Berg was jarig. Daar heb ik wel begrip voor, maar er kwam geen ander. Terwijl alle jongens na de loting met hun trainer of begeleider de kansen en taktiek bespraken, bleef ik helemaal alleen. Ik moest alles zelf maar uitzoeken. Pas zaterdagmorgen, vlak voor dat de 500 meter begon, kwam Jeen de baan op. Toen konden we uiteraard ner gens meer over praten. Ik neem dat Jeen niet kwalijk, maar de Technische Com missie, die niet eens de moeite nam ie mand met de Friese kampioen mee te sturen. Men liet mij maar alleen zitten”. Tijdens het gesprek komen er andere grieven boven, die Van Helden nooit lek ker hebben gezeten. „Vorig jaar werd ik door de KNSB uitgezonden naar de Dy- namo-Cup in Berlijn. Ik kreeg daar een ongeluk en brak mijn voet. Toen bleek dat ik niet eens verzekerd was. Dankzij een handigheidje hoefde ik de ziekenhuis kosten niet te betalen, maar ik zat wel zeven weken zonder inkomsten. Geloof me maar, de kernploeg kan en mag alles, lopen vastleggen en komen tot een vast maar aan de anderen wordt niet gedacht, rooster, zodat „doublures” van meerdere Die laat men maar aan him lot over. Het is de kernploeg of niets”. (Van onze sportredactie) LEEUWARDEN De moeilijk heden, die zondag tijdens de nationale schaatskampioenschappen in Amster dam ontstonden naar aanleiding van de diskwalificatie van Hans van Hel den op de 500 meter, zijn dinsdag tot een uitbarsting gekomen. De tech nische commissie van het gewest Friesland heeft Van Helden naar aan leiding van zijn gedrag op de Jaap Edenbaan een berisping gegeven, ter wijl hij bovendien voor onbepaalde tijd is uitgesloten voor de selectie training van de Friese kernploeg in Heerenveen. Van Helden liep deze schorsing op door zijn onbehoorlijke gedrag tijdens de selectietrainingen. T.C.-lid Sake Santema uit Akkrum: „Van Helden was nooit een gemakkelijke jongen op de training, maar dinsdagavond liep het werkelijk de spuigaten uit. Hij is nog steeds vreselijk geëmotioneerd en niet voor rede vatbaar. Tijdens de training schold hij zijn tegenstander van zon dag Jappie van Dijk herhaaldelijk uit en ook probeerde hij steeds Jappie onderuit te rijden. Uiteraard pikten de andere jongens dat niet. Die namen het voor Jappie op en toen ontstonden er moeilijkheden. Dat kun je uiteraard op een training niet hebben. Hans kan rijden, maar we hebben er niets aan als hij voort- mise moeten worden? Had de Nederlan der, die aanvankelijk het spel dicteerde, na de hervatting het moeilijke eindspel kunnen houden? De IJslander dacht van wel, maar er zal moeten worden gegra ven, en daar zal in de hitte van de toer- nooi-strijd nauwelijks tijd voor kunnen worden gevonden. WIJK AAN ZEE. Voor de vierde keer in dit seizoen houden de Beverwijk- se sportverenigingen DEM (atletiek) en „Kennemerland” (wielrennen) zondag op het strand van Wijk aan Zee een strandloop. Aanvankelijk was het niet de bedoeling om nu alweer zo’n loop te organiseren, maar omdat er zondag in Noord-Holland op dit gebied niets schijnt te beleven, heeft men er toch maar A<eer een vastgesteld. Pas kort voor de start, die weer om twaalf uur in de Zwaanstraat is, zal be kend gemaakt worden waar het keerpunt ligt. De vorige keer wist men daarmee een valse start vrijwel te voorkomen. Sportlieden, atleten en trimmers kunnen zich zondagmorgen vanaf half elf voor deelname opgeven in hotel Rijckaerts. Zij moeten circa 7 km. op het strand af leggen en mogen daar één uur over doen om in het bezit van een medaille te kunnen komen. Voor de jongeren tot en met veertien jaar is de afstand 4 km. Er zijn voor deze strandloop ook weer een aantal bekers uitgeloofd. Meteen na afloop van dit seizoen gaan de besturen van DEM en „Kennemer land” plannen uitwerken om voor de vol gende winter meer coördinatie en uni formiteit in de strandlopen te brengen. Men wil de data van de verschillende En nu maar over naar de meester greep: Jan Timman, winst op Krabbé. Twee uit twee. Hoop doet leven.maar dat niet alleen. De rechtlijnigheid van de partij werd voor allen zichtbaar. We den ken, dat Timman in vorm is, en hoge ogen zal pogen te werpen. Hij heeft een dubbel-zes in de vingers dat staat bui- (Van onze badmintonmedewerker) HAARLEM. Ragazzi, het enige team dat Duinwijck nog van het kampioen schap van Nederland kan afhouden, speelt zondag tegen Duinwijck 2, dat door het weer meedoen van Lili ter Metz danig is versterkt. Aangezien ook Piet Ridder weer in vorm is, is het mogelijk dat Ragazzi een punt verspeelt. Haar lem speelt uit tegen Drop Shot, dat kansloos is voor de eerste plaats, zodat er voor Haarlem een eervol resultaat mogelijk is. Duinwijck I speelt thuis tegen degradatie-kandidaat Victoria. Ge dachtig aan de spreuk, dat een kat in het nauw rare sprongen maakt, is oppassen voor de Haarlemmers de boodschap HBC tenslotte gaat een overwinning be halen op Drop Shot 2. In de eerste klasse afdeling I zal Duin wijck 4 wel het kind van de rekening wor den. Zondag moet men naar Venlo, dat vast besloten is naar de Hoofdklasse te promoveren. Iduna en BCH respectieve lijk nummer twee en drie op de rang lijst, spelen tegen elkaar. Hier zal Venlo wel de lachende derde worden. Flying Rackets tegen Eindhoven en t Goirke tegen DKC zijn niet meer belangrijk voor de Stand op de ranglijst. In de eerste klasse afdeling 2 zal Haarlem 2 het wel erg moeilijk krijgen tegen AAC, dat dui delijke kampioensansen heeft. Velsen speelt uit tegen Duinwijck 3, hetgeen een interessante wedstrijd kan worden, met voor Velsen de beste kansen. Duinwijck 5 zal in Vlaardingen tegen Vijf sluizen geen voldoende tegenstand kunnen bieden. Bij VegloVenlo 2 tenslotte voorspellen wij een kleine overwinning voor de thuis club. 500 meter dames: 1. Kirsti Blermann 46.9; 2. Sigrid Sundby 47.0; 3. Lisbeth Berg 47.2. 1500 meter dames: 1. Sigrid Sundby 2.32,6; 2. Lisbeth Berg 2.34,4; 3. Kirsti Biermann 2.37,1 Klassement dames: 1. Sigrid Sundby 97.867 pnt.; 2. Lisbeth Berg 98.667; 3. Kirsti Biermann 99.267. Sten Stensen won de 3000 meter in een tijd van 4 min. 32.7 sec. Wim Beukers ein digde als zesde in 4.45,0. In het klassement over twee afstanden noteerde Bjoern Tveter het beste pun tentotaal. De laatste uitslagen zijn: 3000 meter: 1. Stensen 4.32,7; 2. Tveter 4.33,3; 3. Green void 4.35,6; 4. Guttormsen 4.37,5; 5. Stian sen 4.42,6; 6. Beukers 4.45,0. Klassement: 1. Tveter 86.950 pnt.; Groenvold 87.433, 3. Stensen 88.150; Stiansen 89.100; 5. Guttormsen 89.750. SYDNEY. De Nederlandse schaak meester Lodewijk Prins, die van 1965 tot 1967 Nederlands kampioen was, zal van 17 januari tot 3 februari deelnemen aan het „Karlis Lidums” toernooi in de Zuid- australische hoofdstad Adelaide. Het internationale toernooi, waaraan ook Portisch (Hon), Keres (Rus), Gheorghiu (Roem) en Matanovic (Zsl) meedoen, is genoemd naar de uit Let land afkomstige Australiër Karlis Li dunin. Lidums heeft voor dit toernooi ongeveer 85.000 gulden beschikbaar ge steld. De eerste prijs bedraagt 17.000 gulden. (Van onze schaakmedewerker) WIJK AAN ZEE Onderstaand duel heeft een kleine voorgeschiedenis. En kele jaren geleden speelden dezelfde tegenstanders de identieke opening echter, met „de andere kleur”. Om die reden begonnen ze, licht geamuseerd, een voorzichtig spel, dat evenwel vrij spoedig in positioneel handgemeen uit liep. En zie: Wit: Ciocaltea (Roem.). Zwart: Hartoch (Nederland). Meestergreep, 2e ronde: 1. e2-e4 c7-c5, 2. Pgl-f3 e7-e6, 3. d2-d3 Pb8-c6, 4. g2-g3 d7-d6, 5. Lfl-g2 Pg8-f6, 6. 0-0 Lf8-e7, 7. c2-c3 0-0, 8. Tfl-el b7-b6, 9. a2-a3 Lc8-b7, 10. b2-b4 Pc6-e5, 11. Lcl-b2 Pf6-d7, 12. Pf3xe5 Pd7xe5, 13. f2-f4 Pe5-d7, 14. Pbl-d2 c5xb4, 15. a3xb4 a7-a5, 16. b4-b5 Ta8-a7, 17. d3-d4 e6-e5, 18. f4xe5 d6xe5, 19. Pd2-c4 Lb7-c8, 20. Pc4-e3 Le7-g5, 21. Pe3-d5 Lc8-b7, 22. h2-h4 Lg5-f6, 23. Pd5-b4 Dd8-c7, 24. d4-d5 Dc7-c5f, 25. Kgl-h2 Dc5xb5, 26. Pb4-d3 Db5-c4, 27. Lg2-fl Dc4-c7, 28. Lb2-a3, Tf8-c8, 29. c3-c4 Lb7-a6, 30. tal-cl La6xc4, 31. Pd3-b2 b6-b5, 32. Lflxc4 b5xc4, 33. Pb2xc4 Dc7-d8, 34. Ddl-f3 Ta7-c7, 35. VERKOOP - VERHUUR - INRUIL

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 19